Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Clexane injekció terhesség

Torolt_felhasznalo_558162
Torolt_felhasznalo_558162
Létrehozva: 2010. március 10. 19:21

Sziasztok!

 

Az első babámat várom,26.hetes terhes vagyok, és mivel örökletes viszértágulat van mindkét lábamon, minden nap 0,6 Clexane injekciót kell adnom magamnak a terhesség végéig.

Várom a többi kismama,vagy már anyuka hozzászólását,tanácsát a témában kapcsolatban.

Köszönöm!

  1. 2010. március 12. 11:2626.

    Abszolute semmit nem kezdenek vele.

    Nálam sajnos nemkivánatos szörszálak vannak emiatt,arra a nögyogy-endokrinologuis, aki végül felirta a spirált is csak azt mondta lézeresen szedessem ki.

    Apropo lézer: nemtudja vki mennyiben van egy ilyenség? Nem nagy terület. kb. tenyérnyi területröl van szo...

     

    Gondolom az lesz majd nálunk, h. hormonkezelést kell kapnunk,és addig vérhigitot kell szedni+ ugye a terhesség alatt is injekciozni.

    Én is diane 35-öt szedtem,nekem az jo volt,semmi problémám nem volt,pedig állitolag már nem egy modernnek mondott (ugy értem utobbi évek friss termése) gyogyszer.

    előzmény:
    judith42 (19)
    2010-03-10  22:34
  2. 2010. március 11. 09:1225.

    bedith: én egy egészséges 3200 g-os kisfiút szültem egy hónapja 0,6-os clexane mellett természetes úton... azóta is szoptatok és szépen fejlődik...

     

    ja igen... és teljesen egészséges!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_558162 (24)
    2010-03-11  08:55
  3. Torolt_felhasznalo_558162
    Torolt_felhasznalo_558162
    2010. március 11. 08:5524.

    Suee: Köszi a megnyugtatást, én is azt olvastam minden hasonló fórumon,hogy nem árt,meg a dokim és a háziorvosom is ezt mondta,de azért csak ott van a félsz az emberben.....

    Ma megyek a nőgyógyászhoz, megbeszélem vele, ezt a havi ellenőrzést,akkor mikor,hol,hogyan,olyan tapasztalatlan vagyok ezügyben....

    Sőt... arra is rákérdeztem,hogy ez nem befolyásolja-e a természetes szülést, azt a választ kaptam,hogy nem,hiszen nem krónikus mértékben hígítja a véremet,tehát ha mondjuk elvágom, nem fogok elvérezni.....

    Én eddig szerencsére megúsztam a trombózist, viszont tényleg nagyon csúnyák a lábaim, már én is féltem,nehogy valami következménye legyen, ezért szántam rá magam a szúrásra, pedig egyébként tű fóbiám van, de a babáért mindent.....

    előzmény:
    Suee (23)
    2010-03-11  08:32
  4. 2010. március 11. 08:3223.
    Én úgy tudom nincs káros hatással, sőt Leidenes fórumon olvastam olyat is hogy sokaknak ugy derült ki ez a probléma hogy volt több vetélése amig nem tudták hogy kellene vérhigitó. Utána meg ujra simán teherbe estek és egészséges babát szültek...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_558162 (22)
    2010-03-11  08:26
  5. Torolt_felhasznalo_558162
    Torolt_felhasznalo_558162
    2010. március 11. 08:2622.

    Szép jó reggelt!

     

    Köszönöm Nektek, a sok hasznos infót...

     

    Én nem adom a hasam közepébe az injekciót, ugye a baba miatt kicsit félek(bár elég vastag a hasfalam,de mégis..)hanem oldalra.

    Tegnap este sikerült először úgy beadni,hogy nem ment mellé semmi,hanem minden csak befelé.Szerencsére nekem se kékül,meg nem fáj, csak amíg fecskendezem be kicsit csíp,de szerintem ez normális...

     

    Én is megkérdeztem a dokimat,aki azt mondta,hogy havonta kell ellenőrízni a vérképemet.

     

    Az,hogy mi lesz a szülés után még nem beszéltünk róla,de mindenképpen nagyon szeretnék szoptatni,szóval remélem,hogy úgy alakul ez clexane dolgo,hogy tudjam szoptatni a kisfiamat.

    A 0,6-at egyébként a testsúlyom miatt írták.

     

    Amúgy problémamentes a terhességem, a baba szépen fejlődik, és minden vizsgálati eredményem tökéletes.....

     

    Ja!Egyébként még pajzsmirigy alulműködésem is van, arra is szedem a gyógyszert,remélem mindezek mellett,nem lesz semmi baja a babának.

     

    A dokim is azt mondta és ti is,hogy ugye ez az injekció semmilyen káros hatással nincs a babára????

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  6. 2010. március 11. 08:2221.

    én Pestre jártam... (járok) hematológushoz...

    6 hetente volt kontroll vérvétel potom 6 kémcsővel... mindent néztek... még a koleszterinszintemet is... így pl a nődokim nem is írt fel vérvételre, csak a speciális vizsgálatokra... a hematológián pedig ha pont egybeesett a két vizsgálat, akkor azt is pluszban levették és megcsinálták... 

     

    a hematológusom azt mondta, hogy a természetes szülést nem befolyásolja a clexane... ha epidurált kérek, akkor lehetőleg teljen el jó 4-6 óra a beadástól, ha viszont császár, akkor 12 órának kell eltelnie minimum... 

    a szülést követő 2 hétig még 0,6-ost kellett szúrnom, azóta visszatértem a 0,4-re... még másfél hétig az megy és leállhatok teljesen...

     

    a tejet nem befolyásolja... a fiam 3200 g-mal született és a keddi egy hónapos vizsgálaton 4490 g volt... jól fejlődő egészséges gyermek...

    előzmény:
    andreah (20)
    2010-03-10  22:39
  7. 2010. március 10. 22:3920.

    Szia!

     

    Nekem most lesz öt hónapos a második kisfiam és a terhesség utolsó hat hetében és szülés után hat hétig kellett szúrnom a 0.2 ml-s clexant. Császárral szültem egyébként. Az volt a szerencsém, hogy én is este szúrtam magam mindig és délután indult meg a szülés és így lehetett császározni. Az altatóorvos kétszer is megkérdezte, hogy tuti nem adtam-e be aznap, mert akkor nem lehet spinális érzéstelenítést használni.

    Az első kisfiamnál is használtam a clexánt (egyébként a Leiden mutáció miatt kell és még nem volt trombózisom) , de akkor a terhesség 15. hetétől kellett a 0,4 ml-st szúrni egészen a szülés után hat hétig.(Ez még Debrecenben volt, ott ez a szokás...) Sajnos Őt is császárral szültem...

    A trombocita számot kell amúgy figyelni, mert a Clexán hatására lecsökkenhet. Nem tudom milyen speciális vizsgálatra gondoltatok. Ha a kezelés elején nem kezd csökkeni a trombocita, akkor elég havonta nézni. Debrecenben így csinálták. Ezzel szemben Pesten ezzel nem is foglalkoztak.

    Még arra érdemes rákérdeznetek, hogy szülés után is a 0,6 ml-st kell majd használnotok, mert nekem azt mondták, hogy max. a 0,4 ml-sel lehet szoptatni.

    Összességében szerencsére nem volt semmi gondom vele a terhesség alatt és után sem, pedig nagyon féltem, hogy okoz valami bajt a picuroknál. Én is az a "mindent elolvasok" típus vagyok...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_558162 (1)
    2010-03-10  19:21
  8. 2010. március 10. 22:3419.

    Nálam is ugyan ez van.

    A mellékvesekéreg  hormontermelése nem megfelelően működik, erre szedem vagyis szedtem a fogamzásgátló tabit (Diana35, majd Cypromix)

    A legutolsó endokrinos kontrolvizsgálatnál az ACP rezisztens vizsgálat eredménye nem lett jó...elküldtek a haemostasis rendelésre leiden gyanújával...

    Hónap végén kell viszamennem az eredményért...

     

    Akkor Neked nem kezelik semmivel sem a mellékvesekéreg okozta hormonális zavart? 

     

    Pár év múlva szeretnék majd babát, de félek, hogy nem sikerül majd....

    előzmény:
    nady81 (18)
    2010-03-10  22:05
  9. 2010. március 10. 22:0518.

    Állitolag a leident nagyon felfujják manapság...

    Nekem is van, én is szedtem fgamzásgátlot évekig 2 izben is,és sosem volt smemi bajom töle.Utána se.

    Csak egész véletlen derült ki a leiden,aztán azt mondták a hemon, hogy mivel még nem volt panaszom nem kell szednem semmit.

    Fogamzásgátlonak meg spirált használok, bár nehéz volt olyan dokit találni aki fel is irta.

    Amugy volt olyan nögyogyász aki a liedenemre azt mondta meg lehet probálni a fogamzásgátlot is mert ennek is vannak enyhébb és sulyosabb fajtája, nekem az enyhébb van.Bár  az itteni orvosok nem irják fel..

     

    Viszont probléma h. gondom van már tizenéves korom ota a mellékvesekéreg hormonommal,elöször arra kaptam a fogamzásgátlot is. és mivel hormon csak hormonnal gyogyithato,de mivel nem irják fel marad az ördögi kör.

    Igy még teherbe se eshetek,amit spec. nem is bánok.Aztán a jövöben majd kiderül fogom-e vagy sem..

    előzmény:
    Suee (11)
    2010-03-10  20:35
  10. 2010. március 10. 21:3417.

    igen, nekem is a kórházban a nővérek adták, a vállamba... ott még el sem lehet lazítani igazán, ott olyan vékony a bőr. volt akkor a lila foltom.

     

    nem tudom, hogy a dokimnak volt- e előttem heparinos kismamája, de igazán nagyon nem foglalkoztak vele. szerintem nem befolyásolja különösebben a szülést, a véralvadást is szerintem csak a szükséges mértékben, és ott, ahol kell.

     

    legalábbis ebben a mennyiségben.

    előzmény:
    Suee (16)
    2010-03-10  21:15
  11. 2010. március 10. 21:1516.

    Hááát igen, nem egyszerű.

    Én még nem tudom kinél fogok szülni, nem bztos hogy annál akihez mst járok. De mindenképp olyan dokit keresek majd akinek már volt heparinos kismamája..

    Nekem a párom nem vállalta hogy szúrjon. De mostmár nem is bánom, mert magamnak jobban érzem hogy hogy nem fáj. Amikor a kórházban adta a nővérke akkor sokkal kellemetlenebb volt, úgyhogy fostam is rettenetesen amikor először kellett beadom magamnak.. 

    előzmény:
    sucsak (15)
    2010-03-10  21:03
  12. 2010. március 10. 21:0315.

    Nekem a teszt negatív lett. Debrecenben csinálták, mondjuk lehet érdemes lenne mégegyszer megcsináltatni, de szerintem a következő terhességnél már az elejétől kezdve adnom kell.

     

    Nekem a mercilontól jött ki. Állítólag volt akkor egy széria, ami "rosszul volt összerakva", és több embernél okozott trombózist... valami hormonból többet raktak bele... nem túl biztató.

     

    Szerintem napi egyszer 0.6- os nem befolyásolja a szülést. Mármint vérzékenység szempontjából.

     

    nálam inkább azzal volt a gáz, még a terhesség alatt, hogy a nőgyógyászok nem tudtak velem mit kezdeni, mert ez belgyógyászati panasz, a belgyógyászok meg nem mertek velem mit kezdeni, mert ez nőgyógyászati téma... én meg csak feküdtem a kórházban, és vártam, hogy találják már ki, hogy akkor mi is van?

    előzmény:
    Suee (13)
    2010-03-10  20:50
  13. 2010. március 10. 20:5214.

    nekem is ez van (fogamzásgátlótól), csak nekem tüdőembóliám volt...

    így amikor teherbe esten, elkezdtem figyelni magam és az első gyanús jelnél megjelentem a hemtológusomnál az ÁEKban...

     

    így engem a párom a 7. héttől szúr...

    már csak másfél hét van hátra...

    egyébként van egy fölös doboz 0,6-osom és jónéhány 0,4-esem, ha kell valakinek... egyébként a gyógyszertárba viszem... kicsit sokat írt fel a doktor úr...

     

    probléma a szülésnél csak annyi volt, hogy este 8kor (akkor szoktam kapni) még semmi jel nem volt, de 11re elindult és mindenki megijedt, hogy megkaptam aznapra a szurit... a dokim nem akart vágni, de a végén 4 öltéssel megúsztam a repedést is...

     

    egyébként 6 hetente jártam ellenőrzésre az ÁEKba... és két hét múlva megyek egy végsőre is...

    előzmény:
    sucsak (12)
    2010-03-10  20:39
  14. 2010. március 10. 20:5013.

    ja, egyébként nekem is a fogamzásgátlótól jött ki, csak nekem a teszt is pozitiv lett...

    Hát, egyébként én se bánom hogy nem szdhetek többet fogamzásgátlót. Nekem jól megbojgatta a ciklusom, kb 1 év volt mire helyreállt. Gáz lett volna ha ez akkor derül ki amikor már gyereket szeretnénk.  

    előzmény:
    sucsak (12)
    2010-03-10  20:39
  15. 2010. március 10. 20:3912.

    Nekem nincs genetikai hajlamom. A fogamzásgátlótól jött ki, és a terhesség alatt meg valószínű a hormon miatt. Meg én gyanakszom arra is, hogy eléggé a jobb oldalon volt a baba a hasamban, és pangott a vér a lábamban, szerintem az is hozzá járult.

     

    Én syncumart szedtem, még az első trombózis után, de mikor kiderült, hogy nincs genetikai hajlamom, akkor abba is hagyhattam. Utána eltelt pár év a második terhességemig, de utána sem kellett szednem.

     

    Csak nem szedhetek semmi féle fogamzásgátlót.

     

    Nem mintha mondjuk arra annyira vágynék.

     

     

    előzmény:
    Suee (11)
    2010-03-10  20:35
  16. 2010. március 10. 20:3511.

    Szia!

     

    Neked nem kellett gyógyszert szedned a trombózist követően?

    Ha tudták hogy hajlamod van hogyhogy nem kaptad már a terhesség elejétől??

    Nekem 23 évesen volt trombózisom, azóta vérhigitót szedek. Mikor mondtam a dokimnak h babát szeretnénk akkor átálltam a Cléxanra, de később is kel majd a Marfarint szednem ha már megvan a baba.

     

    Neket nem kell szedned vérhigítót?

    Ha volt 2 trombózisod neked is sajnszos h neked is leiden mutációd van. Nekem ezt hozta ki a vizsgálat... 

    előzmény:
    sucsak (10)
    2010-03-10  20:27
  17. 2010. március 10. 20:2710.

    szia!

     

    nekem kétszer volt trombózisom.

     

    az első 22 évesen, a második a második terhesség alatt.

     

    kb. a 22-23. héten derült ki, hogy trombózisom van. attól kezdve végig adnom kellett magamnak, egészen két hónappal a szülés utánig.

     

    igazság szerint semmi különös. én mindig a hasamba adtam, ott tudtam jól megcsípni a bőrt, de combba is lehet. nekem az nem állt kézre, ezért adtam a hasamba. néha be is lilult, de az elmúlik.

     

    a szülést sem befolyásolta, és a baba is teljesen egészséges!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  18. 2010. március 10. 20:189.

    Eléggé speciális lehet az a vizsgálat, ha csak egy helyen végzik.

     

    Én még a kenőcs tájékoztatóját is mindíg elolvasom, sajnos nem tudok leszokni róla. Bár hál'istennek kevés gyógyszert használunk.  

    előzmény:
    Suee (7)
    2010-03-10  20:10
  19. 2010. március 10. 20:118.
    Meg egyébként ellenőrizni seme gyszerű, mert csak beadás utáni 3 órában lehet jól értékelni. Szóval ha csak 1 helyen tudják csinálni, eleve tömeg lenne ha nézik mindenkinek. Esélytelen 3 órán belül odaérni és még be is jutni ha mindenkit néznek...
    előzmény:
    erosera (4)
    2010-03-10  19:41
  20. 2010. március 10. 20:107.

    Szm azért irják rá mert saját magukat védik ezzel.

    Biztos hogy jobb ha ellenőrzik mellette a vérképet, és ha tudnák minden laborban, kórházban ellenőrizni akkor gondolom néznék is. Valószínű hogy más országokban ellenőrzik, csak nálunk nem...

    De még a dél-pesti kórházban sem tudják nézni, egyedül az állami egészségügyi központban, legalábbis az orvosom ezt mondta.

     

    Én is mindig elolvasom egyébként a tájékoztatót, de tényleg nem biztos h szerencsés  

    előzmény:
    erosera (6)
    2010-03-10  19:55
  21. 2010. március 10. 19:556.

    Igen az orvos is mondta, hogy nem kell, de akkor miért írják rá a tájékoztatóra? A tesóm azt mondta, legközelebb ne olvassak semmiféle betegtájékoztatót, mert halálra aggódom magam.

     

    Egyszer a gyerekorvos írt fel valamilyen gyógyszert, elolvastam a papírját, és nem mertem beadni a gyereknek.

    előzmény:
    Suee (5)
    2010-03-10  19:50
  22. 2010. március 10. 19:505.

    nekem azt mondták hogy csak a terhesség alatt kell, amig nem esem teherbe nekem sem kell vérképet ellenőrizni.

    A vérhigitó tablettával kellett havonta. (csak azt terhesség esetén nem szabad szedni)

     

    A szurival azért "nem kell" ellenőrizni mert kizárólag az ÁEK-ban tudják ezt a vizsgálatot végezni és gondolom nem lenne kapacitás. 

    előzmény:
    erosera (4)
    2010-03-10  19:41
  23. 2010. március 10. 19:414.

    SZia,

     

    Gratulálok a babához. Én nem vagyok terhes, én az anyukámat szúrom január vége óta ezzel a szurival, mert eltört a bokája. Már 39 szurit kapott. Neki néha szokott fájni, meg néha én is érzem, mintha valamiben megakadna a tű.

     

    Neked kell rendszeresen ellenőrízni a vérképedet? Anyunak azt mondta az orvos, hogy nem kell, pedig a betegtájékoztatóban az van, hogy figyelni kell a vérkép alakulását.

     

    Era

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_558162 (1)
    2010-03-10  19:21
  24. 2010. március 10. 19:343.

    Mármint akkor fogd mindkét kézzel az injekciót amikor már adod befelé.

    Amikor böksz akkod csípd össze a bőrt az egyik kezeddel.

    És fertőtlenísd a bőrödet minden alaklommal (lehetőleg a kezedet is...)

     

    előzmény:
    Suee (2)
    2010-03-10  19:32
  25. 2010. március 10. 19:322.

    Szia!

     

    Először is gratulálok a babához  

    Nekem még nincsen pocaklakóm, de már mi is tervezzük. Nekem is kell szuriznom mert a genetikai vizsgálat szerint örökletes trombózis hajlamom van (sajnos már volt trombózisom, így derült ki...). Én is 0,6-t szurkálok, szerintem nem veszélyes. Jobban féltem tőle mint amilyen valójában. 2 hónapja adom magamnak és se bekékülni se fájni nem szokott. Kitapasztaltam hogy hol nem fáj és mindig oda szúrom. Pl nekem a köldökön alatt középen fáj, jobb oldalt is néha, de ha picit balra szúrom ott nem szokott fájni ugyhogy én oda adom szinte mindig. Fontos hogy mindkét kézzel fogd a tűt és akkor nem sérted meg feleslegesen a szöveteket azzal hogy elmozdul mig benyomod, szóval nem fog bekékülni sem. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_558162 (1)
    2010-03-10  19:21

Címlap

top