Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fürdőszoba felújítás ára

Csillumanó
Létrehozva: 2010. július 3. 16:56

Sziasztok!

 

A kb. két négyzetméteres panelfürdőszobámat szeretném felújíttatni.  

Kád-, mosdó-, burkolatcsere, esetleg vízvezetékcsere.  

Mindenből egyszerűt szeretnék, semmi flanc, csak hogy egyszerűen szép, és higénikus legyen.  A cserélendő dolgok árát nagyjából be tudom lőni a barkácsáruházak kínálata alapján. 

Elsősorban az érdekel, hogy munkadíjban ez mit jelenthet Budapesten? Akinél  mostanában volt felújítás, vagy maga is ezzel foglalkozik, kérem segítsen, mennyi pénzt kell erre szánjak? 

 

Köszönöm! 

 

  1. 2010. december 1. 18:1010.

    szia!

     

    köszönöm szépen! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
    2010-11-22  20:57
  2. 2010. július 3. 19:309.

    Szia!

     

    Szerintem ismerősöktől próbálj érdeklődni, esetleg a házatokban lakóktól, és ha meg voltak elégedve egy-egy mesterrel, akkor azoktól kérj ajánlatot.

    Idegentől nem jó így, mert tényleg lehet,hogy olcsón megcsinálja, de olyan is lesz...tudod olcsó húsnak, híg a leve.

     

    Amire figyelj pl. a csapok kiválasztásánál, hogy legyen benne túlnyomás elleni védelem, hogy ha magas a víznyomás, akkor nem tudja "felnyomni" a csapot és ezzel elárasztani az egész fürdőt, netalán a lakást.

    Általában a 2-3e forintos noname, v. a barkácsáruházak saját márkás csapjai ilyenek. Kerüld el őket.

    Ugyanez vonatkozik a csemperagasztóra is. Pl. a praktiker saját márkás terméke egy nagy kaki, szinte csak homok az egész (a szomszédunk kőműves, ő mesélt már érdekes dolgokat).

    Nálunk weber márkájú ragasztóval lett felrakva a csempe/járólap, azt mondta a burkoló, hogy ez az alacsonyabb árkategóriában jó minőségű terméknek számít.

    A fugázóból, szilóból mi Cimsecet vettünk.

     

    Mosdóból, wc-ből szerintem a legjobban a sima Alföldivel járhatsz. Megbízható márka jó áron.

    Kádnál arra figyelj, hogy ne csak a felülete legyen akril (ha ilyet veszel), hanem a kád egész anyaga abból legyen.

    Fontos még, hogy a garancia hogy él a kádra, ugyanis sok esetben csak a gyári kádlábbal való beépítés esetén vállalják a garanciát. Mi megvettük a kádlábat, azzal is lett beépítve, de a biztonság kedvéért még jó pár helyen alá van támasztva ytonggal. Így a legtutibb.

     

    Remélem sikerül minél olcsóbban és minél szebbre kihozni a fürdődet. 

     

     

     

    előzmény:
    Csillumanó (8)
    2010-07-03  19:04
  3. 2010. július 3. 19:048.

    MIndenkinek köszönöm!

    égedelem, igen, nagyobb, 2 és fél négyzetméter. :) 

    Hamarosan kérek árajánlatot, csak nagyjóból jó lenne tudni, mire számítsak. Olyan kivitelező lenne jó, aki mindent megcsinál, nem kell külön embert hívni burkolni, meg másikat szerezni, aki beépít.

    Ezt a szakilicitet már láttam, de nnem rizikós ez? Úgy értem, valaki megnyeri, na de mi a garancia, hogy jól is dolgozik?

     

    Még egyszer köszönöm! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2010. július 3. 18:537.

    Ezt szerettem volna neked ajánlani, a másik topicban már közzé is tette Tisza, sokan mondják, hogy jól jön, amikor szakembert keresnél..

     

    Szakembert keres?

    A talált számokon előfizető nem kapcsolható? Az egyetlen megtalált szakember csak hónapok múlva ér rá?

    Hirdesse meg az elvégzendő munkát és válogathat az Önt megkereső szakemberek közül!

    Regisztráljon, most ingyenes!

    http://www.szakilicit.hu

     

     

    előzmény:
    Jen (6)
    2010-07-03  18:45
  5. Jen
    Jen
    2010. július 3. 18:456.
    A legdrágább mindig a bontás és a szemét elszállítása. Ha ezt meg tudjátok otthon is oldani rengeteget spórolhattok.
    előzmény:
    Csillumanó (1)
    2010-07-03  16:56
  6. 2010. július 3. 17:495.

    Bocsi, de azért két négyzetméternél gondolom, kicsit nagyobb a fürdőtök, hisz az kb. egy kád és egy wc alapterülete.

     

    Azért arra készülj, hogy kávét a felújítás idején nem kell innod, anélkül is megfelelően magas lehet a vérnyomásod....de aztán lemegy...ma már én is kávéztam.

     

    Jó munkát!

    előzmény:
    Csillumanó (1)
    2010-07-03  16:56
  7. 2010. július 3. 17:464.

    Szia! Mi vidéken lakunk, most van befejeződőben a  kb.7 négyzetméteres konyhánk  teljes felújítása, padlólapon kívül mindent cseréltünk(Elektromos vezeték, vízcső, csempe), bontással -újraépítéssel, szemétszállítással, festéssel 210 ezer a munkadíj.

    Gondolom, ez érdekel, hiszen az anyagot te veszed.az nem függ a mestertől.

     

    Több  vállalkozót is kérdezz meg, 100% különbség is lehet az árakban---meg a munkában is. A legjobb lenne, ha olyannal tudnál dolgoztatni, aki már ismerősöknél bevált, akkor tudod, mit várhatsz.

     

    Ja, még annyit, nálunk 6 nap alatt zajlott le a cirkusz, többször álltunk fél napot, mert száradni kellett a falnak.

     

    Én már takarítok, neked is jó munkát!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  8. 2010. július 3. 17:263.

    nem olyan rég volt erről szó, hátha találsz valami hasznosat

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=161356

    előzmény:
    Csillumanó (1)
    2010-07-03  16:56
  9. 2010. július 3. 17:192.

    A fiaméknál most fejezték be a fürdőszoba felújítását.

    kb. 300 ezerbe került nekik, de zuhanyzóra cserélték a kádat. Sajnos a mesterek árait nem tudom, most takarítanak. Nincs lelkem hogy ezzel zavarjam őket, de nem olcsó, mondták a szakember, mármint a burkoló és a vízvezetékszerelő sem.

    Jobb ha több mesterrel beszélsz, mert szerintem az árak rajtuk is múlnak. A burkoló négyzetméterre dolgozik.

    Kívánom, legyen sok örömed a munkán kívűl. :))

    előzmény:
    Csillumanó (1)
    2010-07-03  16:56

Címlap

top