Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MIből futja karácsonyra?

KoronczayLilla
Létrehozva: 2010. november 18. 12:42

Kedves fórumozók!

Arról írunk cikket, vajon miből futja karácsonyra a családoknak ebben a nehéz gazdasági helyzetben. Kérlek, osszátok meg velünk  ötleteiteket, hogyan lehetne ezt a helyzetet megoldani, hogy végül mégis szép ünnep kerekedjen.

Köszönöm a commenteket!

Koronczay Lilla

  1. 2010. november 18. 13:2726.

    Szia Démétér, ezer éve...!

     

    A koszorút meg tudod mutatni?

    előzmény:
    Démétér (24)
    2010-11-18  13:24
  2. 2010. november 18. 13:2625.
    Hogy én is egy de hülye vagyok, viszont tanulni fogok tőled! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849281 (23)
    2010-11-18  13:22
  3. 2010. november 18. 13:2424.

    Lássuk meg a jót az ürömben: fogynak a rózsaszín és lila műfenyők is :))) A tavalyihoz képest jóval kevesebbet látok, bár ezekből nem lehet elég keveset látni.

     

    Nem szeretem, ha pánikoltatnak!

    Apuéknak megvan az ajándék, nővéreméknek szintén, anyósomnak ugyancsak. A barátaink jelentős részének is. A menüt tudom, a dekorációt megoldom az eddigi években vásárolt hatalmas készletből. Adventi koszorút meg só-liszt gyurmából csináltam :)

    előzmény:
    Marharépa (22)
    2010-11-18  13:20
  4. Torolt_felhasznalo_849281
    Torolt_felhasznalo_849281
    2010. november 18. 13:2223.

    Te csak a magad nevében beszélj!

    Én plazmát igértem a gyereknek, meg péeskettest, mert azt mondta, különben ki se jön a szobájából. A férjemet meg azzal lepem meg, hogy újra megcsináltatom a melleimet, végre D+++ lesz, nagyon várom már.

    Bér? Fizetés? Hol élsz te? Én már március óta gyűjtöm a pénzt, pl be se vallottam a jövedelmemet, így az adóm 100%-ával támogatom magamat. Visszaigényeltük az ÁFÁt, és igyekszem a kasszánál mindenkinek rosszul visszaadni, abból is van szépen mellékes. Nyáron eladtam anyám házát, mert lett hely az otthonban (így neki már ajándék sem kell, messze van otthon), és lízingelt autót is sikerült a haverral ügyesen megtöretni, abból is jött egy kis lóvé. A DVD-másolás nagyon macerás, de nagy rá az igény még mindig.

    Látod, én mindent megteszek, hogy boldog, áldott karácsonyunk legyen, hogy ne kelljen apró vacakokkal szégyenkezni a fa alatt. Meg lehet ezt oldani, nem kell siránkozni mindig , hogy így nincs pénz, meg úgy nincs pénz (a szomszéd kismama is csak nyivákolt, aztán mikor eladtam a szárítóból a babakocsiját, még gondoltam is, hogy minek panaszkodik, ha ilyen drága kocsira futotta??? Idegesítő emberek...)

    előzmény:
    Démétér (4)
    2010-11-18  12:53
  5. 2010. november 18. 13:2022.

    Egyetértek, ez most egy borzasztó gumicsont. Mondjuk mi eddig se plazmatévét ajándékoztunk egymásnak

     

    Ami engem kiborít, az a műmikulások tömege, kék meg zöld mikuláskosztümben! Szerencsére pár éve keveset látok, de régebben nagy divat volt

    előzmény:
    Démétér (19)
    2010-11-18  13:12
  6. 2010. november 18. 13:2021.
    Majd hamarosan elkezdik nyomni a gyorskölcsönös reklámok karácsonyi verizóját is...."hogy legyen miből fussa..." Kár hogy nincs hányós szmájli!
    előzmény:
    Démétér (19)
    2010-11-18  13:12
  7. 2010. november 18. 13:1920.

    Mi is a fizetésünkből...miből másból.

    Egy pénztáros és egy rendőr fizuból, 3 gyerekkel, a férjem fizujának a 70%-a megy el a hitelre. De félre tudunk tenni egész évben kéthetente egy 5-öst. Így elég kevés kis pénz , viszont szép kis összeg kerekedik ki belőle év végére.

    Ezenkívül a fém kétszázasokat nem tartjuk meg, megy a perselybe, csak a fém kétszázas. Abból ahogy számolom 52 ezer ft gyűlt össze. Ez az 52 ezer ft évközben senkinek sem hiányzott, ez is egy jó ötlet. Le lehet koppintani.

    Mi szeptembertől kezdve vásárolunk, már megvan a szüleink ajándéka, a keresztgyerekeinké, az unoka öcsik, hugiké.

    Decemberre már csak a mi 3 gyerekünknek kell venni. Amit kértek eddig is megvettük gyerek/10 ezer ft-ig mehettek.

    Most is így lesz, válság ide vagy oda.

    A vacsora tekintetében nincsenek nagy igények, hortobágyi palacsinta, 2 főfogás, egy féle süti.

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-18  12:42
  8. 2010. november 18. 13:1219.

    A kézzel készült szemüvegtok például egy kedves ötlet :)

     

    Engem a kereskedelem színes-flitteres karácsonyi presszúrájánál is jobban idegesít, hogy a médiából viszont hetek óta a "jajistenemmilesz-szegényekvagyunk-hogyleszígykarácsony" ömlik. Jó lesz a karácsony. Nnna. Jézuskának jó volt egy jászol is útközben, könyörgöm, ha már az alapoknál tartunk.

    előzmény:
    Damil1 (17)
    2010-11-18  13:08
  9. 2010. november 18. 13:0918.

    Minden évben decemberben van Karácsony, meg a gyerekek születésnapja és a névnapjuk is.

    Erre nem december elsején döbbenünk rá, hanem készülünk rá:

    májustól minden hónapban teszünk egy kis pénzt egy Karácsony feliratú boritékba.

     

    Már megvannak a gyerkek ajándékai, ill. a fagyóban a borjú hús.

    A borleves az könnyű ügy, a férjem decemberben mindig kap egy jó mínőségű bort névnapjára.

    A sütik nem húzós tétel.

     

    Műfenyőnk van, Nem anyagi okokból, hanem gyerekként mindig megsirattam a fenyőfát (18 évesen is:D), a díszeket nem variáljuk, amit az első karácsonyra vettünk az lesz, mert az olyan vicces nap volt.

     

    A Karácsonyfa alatt mindenki azt talál, ami a szívében van.

    Ha van szeretet, akkor az ünnep fényes, ragyogó varázslat lesz, ha üres a lelkünk, akkor úgyis csak egy nyomorult, letudandó hajsza lesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832236 (0)
     
  10. 2010. november 18. 13:0817.

    Nem csak akkor örülünk, ha az ajándékon rajta marad az árcédula, és legalább 5 számjegy szerepel rajta. Megfelelő hozzáállás kérdése az egész.

    Miből futja?

     

    Előrelátásból!

    Legtöbb esetben (bár biztos vannak kivételek) már augusztus-szeptember környékén sejteni lehet, hogy idén decemberben jön a Karácsony.

    Kisebb összeget el lehet rá tenni havonta, és akkor nem jön az ember zavarba, ha ajéndékot is akar venni, meg enni is szeretne.

     

    Egyébként már a kérdés is felháborító. Miért az a boldog karácsony, ahol sokat költenek rá?

     

    Esetleg el kéne szakadni a bulvár-mocsártól, és cikket írhatnátok arról, mitől is szép a karácsony, a drága ajándékokon kívül.

    Mert nem mondom, hogy nem dobna a hangulatomon, ha kapok egy új autót, de a kézzel készült szemüvegtoknak is örülni fogok.

     

     

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-18  12:42
  11. 2010. november 18. 13:0816.
    Hogy miből futja? Hát szeretetből, örömből! Örülünk, hogy együtt lehetünk, a sok rohanós nap után végre ráérősebben, hogy a meglévő "hozzávalókból" hetek alatt, lassan díszbe öltöztetjük testünket-lelkünket-környezetünket. Örülünk a gyerekek arcán hetek óta növekvő várakozásnak, a közös készölődésnek, a "csodának", ami rajtuk keresztül a mi felnőtt létünknek is újra része lesz. Ha ez nincs meg, akármilyen vastag pénztárcával is szegény lesz az ünnep. Ha csak az ünnepi zabálások és a kötelező ajándékozás teszi azzá, rég rossz! Sose értettem azokat, akik utálják a karácsonyt... A lelki gazgagodástól fosztják meg magukat és a környezetüket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832236 (0)
     
  12. 2010. november 18. 13:0815.

    nem gond, kerdezz körbe a szerkesztösegben.

    jaaaaaaa, hogy nem mutogatjak a penztarcajukat?! azt mondjak, maganügy?

    igazuk van. 

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-18  12:42
  13. Torolt_felhasznalo_281445
    Torolt_felhasznalo_281445
    2010. november 18. 13:0514.
    A karácsony nem a pénzről szól.
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-18  12:42
  14. 2010. november 18. 13:0513.

    Én értem a kérdést, csak így ahogy fel van téve: Miből futja? így úgy hangzik, mintha a pénzről szólna az ünnep, azt gondolom, hogy akiknek eddig arról szól, azoknak idén is arról fog szólni, gazdasági válság ide vagy oda. Akiknek meg a szeretetről, azok kevesebb pénzből is tökéletes boldogságot fognak teremteni karácsonykor.

    Ági

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-18  12:42
  15. 2010. november 18. 13:0412.

    Miből futja? Semmiből.

    Pontosan ezért van az, hogy teljesen átlag ételt főzök Karácsonykor, esetleg sütünk mézeskalácsot, mert az jópofa meg finom, van műfenyőnk meg pár díszünk, és pár darab mécses. Talán valahonnan egy adventi koszorút is elő tudok vakarni ha nagyon akarok.

    A gyereknek veszünk ajándékot egyedül, egymásnak nem, és a család többi tagja is max csokit kap. Együtt vagyunk, szeretjük egymást, összebújunk, tévézünk vagy zenét hallgatunk, és kész. Ennél több nekünk nem kell. 

    Túlságosan anyagias lett ez a világ, és én ettől iszonyodom. Egy vallási ünnepből pénzt csinálnak, ami számomra gusztustalan,pedig nem vagyok vallásos. Ez a szeretet ünnepe, és régen rossz ha a szeretetünket minél több és nagyobb ajándékkal próbáljuk kimutatni, ahelyett hogy a hétköznapokon lennénk teljes mellszéleséggel egymás mellett, Karácsonykor pedig egy kis meghittséggel megünnepelnénk ezt.

    Na.

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-18  12:42
  16. 2010. november 18. 13:0411.

    Nem az ajándékok és a diszletek árától függ a karácsony milyensége.

     

    De ha már mindenáron az anyagiakra vagy kiváncsi, nálunk az a szokás, hogy tőlem mindenki bejglit kap, mert én sütöm meg az egész családnak, rokonságnak.

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-18  12:42
  17. 2010. november 18. 13:0410.

    Miből futja? Háát, bizony abból a kevéske fizetésből! Abból kell megoldani. Mindenkinek csak valami kis apró, jelképes ajándék jut, főleg a felnőtteknek, a gyerekeknek azért igyekszik megadni az ember, ami a szívük vágya, de sajnos sokszor az sem sikerül. Ezenkívül rengeteg ötletet lehet találni saját készítésű ajándékra,  -bár megjegyzem sokszor az ezekhez való alapanyagok beszerzése sem kis pénz!- de mégis gazdaságosabb talán, több felé osztható dolgok sülnek ki belőlük. Pl. likőrök, lekvárok, egyéb édességek, bár süteményt én személy szerint nem szívesen ajándékozok, hiszen ilyenkor mindenhol garmadával áll az édesség, ezt maximum olyannak lehet, akiről tudom, hogy nem egy "sütitündér" és még örül is neki.  

    Fontosabb az ünnepi, bensőséges hangulat, ami megteremthető némi kreativitással, egyszerű kellékekkel, hogy arra se kelljen ezreket "kidobni".  

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-18  12:42
  18. 2010. november 18. 13:039.

    Nem biztos, hogy a pénz teszi boldoggá, széppé a karácsonyt!!!! Azt is feltételezni kellene, hogy mivel nincs pénz, inkább "fanyalodnak" rá az emberek a saját készítésű ajándékokra, ami szebbé, bensőségesebbé teszi az ünnepet!

     

     

    Nekem a bevezető egykicsit felháborítóra sikeredett!!!

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-18  12:42
  19. Torolt_felhasznalo_908581
    Torolt_felhasznalo_908581
    2010. november 18. 13:018.
    Csak vigyázz, nehogy valaki kikapja a kezedből!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_749467 (6)
    2010-11-18  13:00
  20. 2010. november 18. 13:017.
    A szép ünnep nem az ajándékok értékét jelenti. Sőőőőt. Én jobban örülök ha nem kapok semmit, de együtt vagyunk, fincsi vacsora, jó nagy beszélgetés. Sajnos ritkán adatik meg ez nekünk még a szűk családdal is, tehát nekünk ez a legnagyobb érték.
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-18  12:42
  21. Torolt_felhasznalo_749467
    Torolt_felhasznalo_749467
    2010. november 18. 13:006.
    Most , hogy olvastam az itt ajanlott bestsellert a szexvallalkozokrol , ki fogok menni egy sarokra es sokatmondoan lobalni fogom a kezitaskamat....
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-18  12:42
  22. Torolt_felhasznalo_908581
    Torolt_felhasznalo_908581
    2010. november 18. 12:595.
    a szép ünnep egyenlő a drága ajándékokkal???
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-18  12:42
  23. 2010. november 18. 12:534.

    Miből futtja...?! Őőőő... a fizetésünkből, egyéb bevételből? Így egyszerűen. Mást ugye hirtelen nem tudnék kitalálni.

     

    Egyébként nálunk általában szép a karácsony, anyagiaktól függetlenül: tudunk és szeretünk ünnepelni, szeretjük egymást, a család is, barátok is. Mi bajunk lehetne? Idén nem veszek új karácsonyfadíszeket. Huhh, hát ez tényleg tönkre tudja csapni a hangulatot :)))) Az ajándékok apróságok. Amúgy is azok :)

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-18  12:42
  24. 2010. november 18. 12:523.
    Hogyan lehet megoldani??? Saját készítésű, apróbb ajándékokkal, egy finom vacsorával, sok-sok vidámsággal. Ezek egyike sem igényel milliókat ...
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-18  12:42
  25. 2010. november 18. 12:502.

    Attól szép az ünnep, hogy azzá tesszük. A "miből futja" kérdés ezek szerint arra utal, hogy akinek sok pénze van, annak lesz szép karácsonya...GRATULÁLOK!

    Lehet mesélni a gyereknek a kis Jézusról, lehet együtt karácsonyfadíszeket gyártani, mézeskalácsot sütni.

    Nem a drága ajándékok teszik széppé ezt az ünnepet!

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-18  12:42

Címlap

top