Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért szeretik a vékony...

Torolt_felhasznalo_863856
Torolt_felhasznalo_863856
Létrehozva: 2011. január 12. 10:59

....lányokat?

Sokan azt mondják, hogy az a jó, ha van mit fogni. de szerintem ez nem igaz.

A vékony nők mindig is előnyben voltak és lesznek. Minden férfi (a nagytöbbség) csinos, karcsú nőre vágyik. A vékonyságot összekötik a szép szóval. Tehát aki vékony az már szép is.

 

Én négy évig voltam husos, borzasztó időszak volt és össze nem lehet hasonlítani  a mostanival. 

Minden vélemény érdekel és nem akarok ezzel a fórummal senkit se megbántani!

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_406550
    Torolt_felhasznalo_406550
    2011. január 15. 12:17437.

    Ja és messze nem a "digidagidaganat" kategória vagyok, csak vannak hurkáim.

     

    Lya! Versenyszerűen kézilabdáztam, akkor sem voltam vékony, izmos alkat. Akkor is volt hurkám, mégis az egyik legjobb játékos voltam. Pici gyerekkorom óta ilyen húsos vagyok. De anyai ágon az egész családom is.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362154 (436)
    2011-01-15  12:14
  2. Torolt_felhasznalo_406550
    Torolt_felhasznalo_406550
    2011. január 15. 12:14436.
    Én itthonra vettem ellipszis trénert. Mivel rosszul esik, hogy a vékonyka lányok megbámulnak és összesúgnak a hátam mögött a konditeremben. Egyszer elég volt, el is ment tőle a kedvem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699493 (431)
    2011-01-14  22:02
  3. 2011. január 15. 10:09435.
    Mert esztétikusabbak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_863856 (1)
    2011-01-12  10:59
  4. 2011. január 15. 09:04434.
    Gondolkozz már Kéki, hogy miért nem látsz túlsúlyosokat a konditeremben Mo-n. Angliában tele van kövérekkel, sőt még idősekkel is. Magyarországon a vékonyak kiröhögik a konditeremben a kövéreket. Tapasztalat. Itt kint senki még csak rám sem nézett, mindenki csinálta a saját edzését.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699493 (431)
    2011-01-14  22:02
  5. Lya
    Lya
    2011. január 15. 08:50433.

    Erdekes, de az jutott eszembe , hogy aki " testesebb " az azert nem mozog , mert nehezebb neki, vagy azert lett olyan , mert sosem szeretett mozogni.

    Masreszt, a taplalkebevitellel van a legnagyobb gond .Vannak komoly hormonalis dereglaciok   amik elhizashoz vezethetnek  , de  a legtobben tul sokat ESZNEK  es ettol  tulsulyosak , vagyis kaloriadusan etkeznek .

    Ami az eszetetikai reszet illeti, hogy miert ez szebb , haaat....ez    nem vitas .De vannak  kivetelek is, akiknek pont a ducik a szepek .

    Itt mindenki dontse el , hogy hova akar tartozni , hogy erzi jol magat es kinek akar megfeleni .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699493 (431)
    2011-01-14  22:02
  6. 2011. január 14. 22:35432.

    mivel azt irtad hogy hormonalis termeszetu problemaid vannak, leirom az en esetemet, mert nekem is az volt.

     

    ugy 11 eve nagyon rovid ido alatt magamra szedtem kb. 12 kilot. olyan gyorsan jott, hogy szinte nem is vettem eszre, csak az tunt fel, hgoy nem ferek a ruhaimba. nem lettem kover, -mert kimondottan vekony voltam addig, csak egy kisse teltebb. 

    mindig is jo etvagyam volt, soha nem voltak gondjaim a sulyommal, a csaladban mindenki vekony es magas, tehat a genetika sem ok. addig en semmit sem tudtam sem tulsulyrol, dietarol, es azt sem, hormonalis okbol is lehet hizni.

    mivel szerettem volna a regi kulsomet, belevettem magam a dietaba, mert azt hittem, ez a modja. csakhogy fogalmam nem volt a dieta mibenleterol, azt gondoltam, ha piszkosul keveset eszem, lefogyok. ennek az lett az eredmenye, hogy amikor tulsanyargattam a testemet, nekiestem a hutonek, es kizabaltam. aztan meg probalkoztam nehany agyament dologgal, egyetlen dekat sem fogytam, igaz, nem is hiztam tobbet.

     vegul egy ismerosom tanacsara elmentem orvoshoz. azt hittem ki fog rohogni, de nem, eloirt egy rakas vizsgalatot, es ennek eredmenyekent megallapitasra kerult, hogy kisse felborult a hormonhaztartasom. megnyugtatott, hogy szerencses vagyok hgy "csak" ennyit hiztam, mert a hormonalis valtozasok akar 30-40 kilo gyarapodast is eredmenyezhetnek.

    azt tanacsolta az orvos, hogy eljek termeszetesen. egyek termeszetesebb, kevesbe fuszeres, konnyen emesztheto etelt, es ne sportoljak tul sokat, inkabb lassan, kitartoan, de folyamatosan. semmikeppen ne sarnyagassam magam, mert a szervezetemnek ujbol meg kell talalnia a harmoniat hogy "meggyogyitsa magat", es ez csak ugy lehetseges, ha nem muvelek vele hulyesegeket.

     

    lemondtam nehany rossz etkezesi szokasomrol, es vettem egy spin-bike-ot. nem eheztem, de nem ettem magokat sem, nem vagyok en madar, de odafigyeltem hogy mit eszem. egyik nap bringaztam a spin-en, a masikon kocogtam egy evig. utana csak bringaztam. ugy utaltam a kocogast az elso pillanattol fogva hogy az leirhatatlan, de mentem.

    hja, es kidobtam a merleget.

     

    kb. ket es fel ev mulva visszatertem a sajat sulyomra. a rossz etkezesi szokasaimbol is visszavettem nehanyat, ennek ellenere nem jott sulyfelesleg, mert a hormonproblema, ami a hizas kivalto oka volt, megoldodott.

     

    ez ido alatt mindent megtanultam a dietarol, rengeteg emberrel beszeltem a temarol, es azt is megertettem hogy a legtobb embernek miert sikertelen a dietaja, a lefogyni vagyasa...a mertektelenseg, es az onfegyelem hianya miatt.

     

     

    előzmény:
    Wmelone (427)
    2011-01-14  20:56
  7. Torolt_felhasznalo_699493
    Torolt_felhasznalo_699493
    2011. január 14. 22:02431.

    Akkor talán mozogni kell...

     

    érdekes, hogy a konditeremben nem nagyon látok elhízottakat, ill., akik azért jönnek, hogy fogyjanak. de azok sem 1 tonnák.

     

    De, akik renszeresen űzik, azonnal meglátszik.

     

    Aki meg eleve olyan alkat, figyeljen oda.

     

     

    Nem csak esztétikai oka van a mozgásnak, hanem nagyon is sok egészségügyi...ez inább szempont kellene, hogy legyen (ilyen csúnyán fogalmazva ).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (429)
    2011-01-14  21:44
  8. 2011. január 14. 21:54430.

    igen, van aki hormonalis problemak miatt tulsulyos, de azert ez csak nehany %!:)

     

    az "orokolt" koverseget is valamennyire szinten lehet tartani, - onfegyelemmel!:)

     

    a legnagyobb baj szerintem az, hogy az emberek azt hiszik, hogy ehezessel, es tulzasba vitt sporttal el fogjak erni az ahitott sulyt/kulsot, raadasul mindezt rekord ido alatt. ezert sikertelenek a dietak. az eheztetett, es a tul sok sport altal tulterhelt szervezet nemcsak megbosszulja magat (az elveszitett nehany kilo kamatosan jon vissza), hanem komoly karokat is okoz.

     

    a "normalis" dieta nem nehany kinzo hetig kell hogy tartson, hanem folyamatosan, illetve hosszu ideig, es nem ehezni kell (nem is szabad), hanem kiegyensulyozottan etkezni, es egy keveset mozogni.  (anyosom 3 ev alatt kb. 30 kilot fogyott)

    aki kevesebb energiat visz be (hosszutavon) mint amennyit felhasznal, az fogyni fog (a hormonalis problekkal kuzdokon kivul). ez cafolhatatlan teny, de csak onfegyelemmel, mertektartassal erheto el, es ismetlem, csak hosszutavon. 

     

    a mozgasrol pedig azt gondolom, hogy nem kell tripla szaltokat ugralni, hanem egeszen lassan kocogni, vagy gyorsan setalni, de ezt rendszeresen, es min. fel orat. ezt pedig mindenki kibirna...

    de ugye ez megint az onfegyelemtol fugg...mint minden...

     

    a lelassult anyagcsere leghatasosabb ellenszere, es felporgetese a sokszor keves etkezes, es a kisse intenzivebb mozgas.

     

     

    előzmény:
    Wmelone (427)
    2011-01-14  20:56
  9. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. január 14. 21:44429.

    egyszer pont ezt viszgálták egy ausztrál felmérésben. hogy a nem elhízott idős emberek hogy nem híztak el. és kiderült, egyszerűen igyekeznek elhetőségeikhez képest fizikailag aktívak elnni, és most jön a bónusz: ahogy telnek az évek, egyre kevesebbet sznek. így kiderült a felmérésből, hogy simán volt aki 30 éveskori adajainka már csak a felét tette a tányérra 70 évesen, vagy még azt se.

    nem tudom mennyire volt mindenre kiterjedő a felmérés. de azért az tény hormnok, stb ide vagy oda. amit nem eszünk meg attól nem is tudunk elhízni.

     

    szerintem a véknyaknak sokkal nehezebb ebből a szempomtból. mert bizony van aki tényleg erngeteget eszik, aztán mégis gebe. fordítva nem tud olyan sikeresen működni a dolog, hogy figyel az ember a tápanyagokra és tényleg minimálisat eszik.

    pl hormonzavar, klimax, stb. hát én tuti egyszerűen mennék diatetikushoz. van aki meg is teszi. van aki magától lesz madárkaadagevő. 

    nem maga a hormon hízlala, csak többet raktároz a szervezet egyszerű alapon. nyílván enni kell. és nehezen feldolgozható, hogy míg eddig ehetett vki valamennyi, annak már csak aharmadát eheti. így elindul a de már a felét eszem mégis hízom effekt.

    előzmény:
    Wmelone (427)
    2011-01-14  20:56
  10. Torolt_felhasznalo_654742
    Torolt_felhasznalo_654742
    2011. január 14. 21:10428.
    Nagyon iagazd van. Én pl 18 éves koromig csinos vékony voltam, aztán elkezdtem hízni, pedig sokkal kevesebbet eszem. Mostanra kb 20 kilóval vagyok több, mint akkor, és évek óta nagyon odafigyelek az életmódomra, kín keservesen le tudok adni pár kilót, aztán megáll a fogyás, és ha csak arra nem figyelek, hogy pl egy hétig nem teljes kiőrlésű kenyeret eszem, máris visszajönnek a kilók. Pedig nem zabálok, rendszeresen étkezem. Sőt, most elkezdtem egy alacsony szénhidráttartalmú diétát, de nem remélek sokat. Sajnos ezzel együt kell élnem. Persze egy vagyont költök egészséges ételekre, 1000 ft-os csökkentett ch tartalmú lisztre, cukormentes cuccokra, stb. Eredmény 0. Mostanában tény, hogy nem mozogtam, de mikor heti ötször szobabicikliztem 30-50 perceket, akkor max picit feszesedtem, de semmit nem fogytam ugyanúgy. Viszont a közérzetem sokkal jobb volt, és energikusabb voltam. Kinek ez, kinek az a diéta válik be, én az életmódváltoztatásra szavazok. Lassan, apró lépésekkel, kitartóan, mindenféle löttyök, tabletták, kezelések nélkül. Piszok nehéz, és nálam eddig kb havi fél kg volt az eredmény, de bevált.
    előzmény:
    Wmelone (427)
    2011-01-14  20:56
  11. 2011. január 14. 20:56427.
    Van amiben igazat adok Neked, van amiben nem..A túlsúly fogalma nem olyan egyszerü, mint ahogy azt Te gondolod..Van pl. egy netes barátnöm és mindig nagy súlyt nyomott..Mindegy mennyit éhezik, tornázni jár, nem fogy le csak minimális kg-ot. Igenis vannak örökletes dolgok és vannak hormonális dolgok. Nagyon sokáig annyi kg-ot nyomtam, mint 18 évesen, aztán a hormonális változások miatt kezdett lelassulni az anyagcserém. Ezeleött se voltam sokat evö, de mostmár tényleg csak minimálisat ehetek és mégsem fogyok, hanem felszedek pluszban pár kg-ot. Pedig pár éve azt mondtam az anyukámnak, hogy én sosem fogok úgy kinézni mint ö, mert én majd vigyázok..Hiába figyelek oda jön mindig egy kis plusz kg és ez már nem megy le pár hét múlva, ha mértéket gyakorolok..Vannak emberek, akik 70 évesen is csinosak, karcsúak..Legnagyobb részt sok esetben genetikai tulajdonság..Ahogy öregszik az ember úgy fogy az energiája és már esetleg nem is képes olyan mozgásra mint fiatal korban, mert gyülnek a betegségei és azok is akadályozzák benne..Minél inkább nem mozognak, annál inkább híznak és kezdödik a büvös kör..Könnyü azt mondani, hogy mértéktelenek az ilyen emberek..
    előzmény:
    saschamora (426)
    2011-01-14  18:06
  12. 2011. január 14. 18:06426.

    ehehe, az orokke jol porgo tema, amelyben az egyik reteg a masik fole akar maszni az idiota kozhelyekkel!:))

     

    felolem mindenki ugy nez ki ahogy akar, vagy ahogy tud. meg soha senkit nem sertettem olyan beszolasokkal hogy fogyjon/hizzon, senkire sem szoktam ferden nezni mert ilyen, vagy olyan. a kulso jegyeket, a kulso megjeleneset mindenkinek elfogadom, noha bizonyos dolgokrol (pl.koverseg, a fogak allapota, haj, stb) van velemenyem, de nem erzem szukseget hogy akar szoval, akar az arcvonasaimmal kozoljem.

     

    itt a forumon viszont szeretnem elmondani, hogy sult marhasagnak tartom hogy olyan hulyesegekkel vedekeznek, miszerint; a ffiak szeretik ha van mit fogni/igy tetszem.

     

    hat' szerintem az emberi leny joval tobb annal mint hogy tetszen, vagy lehessen fogdosni a/z (nagy) idomait (ne redukaljuk le az embert a szexualis szerszam szintjere). ennel joval fontosabb az egeszseg, mert ha tetszik, ha nem, a kover emberek koran halnak. ezert a kover ember testkepe egeszsegtelen, mert a hatalmas tulsuly amit hordoz, sokfele betegseg melegagya.

    a nagy tulsulyt pedig a mertektelenseg, az onfegyelem hianya okozza, es nem mas.  na, ez az, ami erosen visszatetszo a kover emberek eseteben. a mertek, es az onfegyelem hianyat elsminkelik a lelki-, es egyeb miazmakkal', es olyan sult marhasagokkal helyettesitik, hogy; "van mit fogni"...

     

    az egeszseges testen (tehat nem kover) is van mit fogni, es boven kielegit minden igenyt, raadasul a test tulajdonosa is bekesebben el onmagaval, nincs szuksege a "van mit fogni" c. ketes onigazolasra.

     

    meg megjegyeznem,  hogy az egeszseges test nem feltetlenul vekony, hanem a csontozatnak, izomzatnak, a magassagnak megfelelo aranyos testsuly. ebbe boven belefer a 10-20%-os tulsuly, tehat a molett, erosebb, kerekebb idomok, de ezen tul mar koros. es ezen a ponton kene kozbelepnie az onfegyelemnek, es a merteknek....hogy ez (nagyon sok esetben) miert nem tortenik meg, soha nem sikerult megertenem... 

     

      

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. 2011. január 14. 16:24425.

    Persze, hogy nem hagyna el ha annyira fogynék le (nem tudom ezt megint honnan szedted). Mondjuk annyira nem is tudnék lefogyni, mert magas vagyok. A 75 kiló lenne nekem ideális. Rajta vagyok az ügyön. Ezért nem értem, amikor valaki nekiesik a másiknak egy fórumon. Azt írtam, hogy annyi VOLTAM, amikor megismerkedtünk. Tudom, sokaknak nem megy a szövegértelmezés.

    Egyébként pedig szoktam fürdőruhában lenni a strandon. Igaz a magyar strandokon nem érzem magam jól, de külföldön igen.  Ez pedig nem az én hibám, hanem a magyar társadalomé.

    előzmény:
    anitacska (375)
    2011-01-14  06:13
  14. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. január 14. 16:08424.

    Nekem itt az apró agyú 3 gyerekes tűnt arrogánsnak a kövéreket ócsárolta.

    Ezért én korholtam és nem a mundér becsületét védve 100 kilós mivoltomból.

    előzmény:
    trinityx (423)
    2011-01-14  16:01
  15. 2011. január 14. 16:01423.

     

    na de mostmár tényleg ztoljára, és most is csak azért, ne tűnjek tahónak.

     

    én csakis erről a topikról ismerlek, ennek alapján ítélek, és itt arrogánsan viselkedsz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (422)
    2011-01-14  15:52
  16. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. január 14. 15:52422.

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=273924

     

    Ebben találsz arroganciát?

     

    előzmény:
    trinityx (420)
    2011-01-14  15:36
  17. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. január 14. 15:48421.

    Csicsergős világ! Na ez itt attól messze van.

    Mi van ha megmarad az arrogancia? Semmi, nem kell hajbókolnom sehol.

     

     

    előzmény:
    trinityx (420)
    2011-01-14  15:36
  18. 2011. január 14. 15:36420.

     

    na igen. 

     

    itt is elég, ha visszaolvasnak, és rögtön szembetűnő is a "csicsergős" stílusod.

     

    még annyit - és én tényleg le is zárom ezzel a témát - a szépség, gyönyörű alak elmúlik.  a megszokott arrogancia viszont megmarad.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (418)
    2011-01-14  15:14
  19. Torolt_felhasznalo_406550
    Torolt_felhasznalo_406550
    2011. január 14. 15:20419.
    Én elmosolygok az arroganciáján és a nagyszájúságán egész nap, esküszöm szórakoztat 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (417)
    2011-01-14  15:12
  20. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. január 14. 15:14418.

    Az is lehetne. De mivel ez nincs rám táblán kifüggesztve, így marad csak a viselkedésem oknak, vagy a görényke külsőm talán.

    Arrogáns meg nem szoktam lenni, madárcsicsergős világban.

     

     

    előzmény:
    trinityx (415)
    2011-01-14  15:00
  21. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. január 14. 15:12417.
    Csak ne lenne akkora szaja mint a becsi kapu a taknyosorrunak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362154 (416)
    2011-01-14  15:04
  22. Torolt_felhasznalo_406550
    Torolt_felhasznalo_406550
    2011. január 14. 15:04416.
    Igen, Vivienről egy véleményem vagyunk. A belinkelt kép alapján nagyon csinos, szép nő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (410)
    2011-01-14  14:45
  23. 2011. január 14. 15:00415.

     

    nem akarok magas beszélgetésetekbe beleszólni, csak ez már egy kicsit sok nekem.

     

    nem gondolkodtál még el azon vivien, hogy esetleg nem az erényességed az oka annak, hogy nem hívnak "kávézni", hanem sokkal inkább hihetetlen arogáns stílusod?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (413)
    2011-01-14  14:54
  24. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. január 14. 14:59414.

    Errol van szo. Atlagos. De o nem ezt allitotta magarol hanem dicsekedett vele hogy o milyen super es a ferje hogy reprezental vele stb, sot Viviennek is hulyesegeket beszelt hogy fogyjon le meg nehez lehet kocsonyakent elni stb.

     

    Semmi superno. Tucat atlagos es kesz. 

    előzmény:
    trinityx (412)
    2011-01-14  14:54

Címlap

top