Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ótvar gyerek arcán

Zivatarfelhő
Létrehozva: 2012. december 7. 17:26

Helló!

 

 

Nagyon csúnya, nagy seb keletkezett a Fiam szája mellett. Pár napig kicsi seb volt, ezért csak házilag kenegettem (azt hittük, csak egy szokásos elkaparás), de hatalmasra nőtt és gennyes lett.

Tegnap este voltunk orvosnál. Ótvart állapított meg.

 

Betadinnal fel kellett áztatni a Fiam sebét, nagy küzdelem árán a seb nagyját le is szedtem neki. Utána Bactroban krémmel bekentem 2x.

 

 

Abban reménykedtem, hogy mára sokkal jobb lesz, de a széle megint hullámosan heges lett :((( és ma szája szélén elkezdett felszakadni a bőr (mint amikor vkinek nagyon száraz a szája és szinte szakadozott lesz), igaz, most nem olyan vastag, sárgás pörk keletkezett, de azért mégis valami.

Vagy ez csak a természetes gyógyulási folyamat része?

Antibiotikumot írt fel a doktornő, de azt mondta, hogy ha ma javul nem kell elkezdeni, ám ha csúnyább, kezdjük el szedni. De én így nem tudoom megítélni, hogy ez most javulás vagy sem?!  

 

 

Ma is áztattam (mert tegnap ott maradt még egy kis seb, ami nem akart lejönni, így mára hagytuk), és leszedtem azt a maradék kis sebet is. Megint Bactroban krém.

Emellett párnahuzatcsere, gyakori kézmosás stb.

 

 

 

Akinek volt ilyen: hogyan alakult a seb gyógyulása az első leáztatástól kezdve? Mennyi idő amíg látszik vmi gyógyulás?

 

 

Azért itt kérdezősködök, mert telefonno képtelen voltam elérni a dokit, valamint mert érdekelnek személyes tapasztalatok. 

 

Köszönöm szépen!

 

Z. 

 

  1. 2012. december 10. 15:0325.
    Barátnőmnek kamillás áztatást mondtak napi 4x,kaptak gyógyszert,kenőcsöt.Ha jól emlékszem legalább 2 hétig nem mehetett oviba a gyerkőc.
    előzmény:
    Zivatarfelhő (1)
    2012-12-07  17:26
  2. 2012. december 8. 17:0824.
    Ne sértődj meg,tényleg úgy tűnik mintha ugyan annak tituláltad volna...Én lányimnak is volt,érdaganatnak is mondják.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_443625 (21)
    2012-12-08  10:27
  3. Torolt_felhasznalo_509781
    Torolt_felhasznalo_509781
    2012. december 8. 15:3123.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_443625 (22)
    2012-12-08  10:29
  4. Torolt_felhasznalo_443625
    Torolt_felhasznalo_443625
    2012. december 8. 10:2922.

    jaaa, és engedelmeddel: nem olvasom el az oktatásodat, tudok róla magam annyit, amennyire szükségem van ;/

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509781 (19)
    2012-12-07  22:45
  5. Torolt_felhasznalo_443625
    Torolt_felhasznalo_443625
    2012. december 8. 10:2721.

    Nem azt mondtam, hogy a tüzfolt ótvar- légy szíves olvasd el még egyszer, mielött neki állsz oktatni! 

     

    Azt mondtam, hogy a a lányom fején volt olyan, és másfél éves korában miután így vagy úgy izzadt és elkezdte kaparni, begennyesedett. Hogy mért pont ott- mért azt -és mért pont akkor nem tudom, annyira nem is érdekel- mindensestre jobb, mint az arcán- és csak az antibiotikumos kenöcs vitte le. 

     

    birom, amikor valaki beszól, és még el se olvasta rendesen, amit az ember írt

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509781 (19)
    2012-12-07  22:45
  6. Torolt_felhasznalo_509781
    Torolt_felhasznalo_509781
    2012. december 7. 22:5620.
    jav.: StoRchenbiss
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509781 (19)
    2012-12-07  22:45
  7. Torolt_felhasznalo_509781
    Torolt_felhasznalo_509781
    2012. december 7. 22:4519.

    A Stochenbiss magyarul tűzfolt.

     

    Semmi köze az otvarhoz.

     

    Antibiotikum jo az otvarra. A tuzfolttal semmit nem csinal.

     

    http://www.babaszoba.hu/articles/Lezerrel_a_tuzfolt_e llen?aid=20081120185008

     

    http://de.wikipedia.org/wiki/S torchenbiss

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_443625 (18)
    2012-12-07  22:28
  8. Torolt_felhasznalo_443625
    Torolt_felhasznalo_443625
    2012. december 7. 22:2818.

    A lányom amikor született volt egy vörös folt a hajtövében hátul. azt mondják rá németül hogy Storch-biss :)

    kb. 1,5 éves volt, és ha izzadt elkezdett az neki viszketni, és vakarta. Olyan lett, amit te leírsz.

     

    Sajnos antibiotikum nélkül nem megy el, úgyhogy szerintem se halogasd sokat.

     

    (nem tudom, én tartanék attól, hogy a heg helye  látható marad, ha sokáig nem kezeled... )  az én lányomnál pedig már 6 éves-még mindig látható halványan a rózsaszín folt, de miután a haja tövében van, nem zavar, nem tünik fel.) 

    előzmény:
    Zivatarfelhő (1)
    2012-12-07  17:26
  9. 2012. december 7. 21:5117.

    Kétszeresére hígítva használom.:)

    Vattával törölgetem, és még nyomok is rá, hogy ázzon.

     

     

    Most véééégre sikerült beadni az antibiotikumot, de csak Danette-el. 

    előzmény:
    görbetörpe (14)
    2012-12-07  19:41
  10. 2012. december 7. 19:4816.

    Nekünk a fejükön volt,a doktornő szerint az oviban fésülgethették egymást valami éles fogú fésüvel,mert több kislány elkapta

    nekünk is leáztatás,kenőcs és antibiotikum volt, a szája szélénéél levő sebet bekenheted Coldastop cseppel

    ez elvileg orrcsepp,de egy A vitaminos olaj,nekünk a szájsebész adta a nyelve meg a szájszél sebesedédére,vehetsz A vitaminos olajat is,de ez készen van, kellemes az illata és nincs rossz íze

    az antibiotikum nagyon meggyorsítja a gyógyulást,érdemes beadni,ezt baktérium okozza,nem vírus mint a megfázások többségét 

    előzmény:
    Zivatarfelhő (1)
    2012-12-07  17:26
  11. 2012. december 7. 19:4215.
    hígitsd mielőtt még ki kapok ;)
    előzmény:
    görbetörpe (14)
    2012-12-07  19:41
  12. 2012. december 7. 19:4114.
    Kicsit jobban áztasd meg,a betadint hígicsd fel kicsit és úgy,ha  jól felázik akkor nem fáj annyira.vagy fektesd le és vattával borogasd úgy is lehet áztatni,ha csak törölgeted nem tud rendesen át ázni.
    előzmény:
    Zivatarfelhő (11)
    2012-12-07  18:48
  13. 2012. december 7. 19:3913.
    Szerintem a neomagnol csíp,gyereknél ez mumus.
    előzmény:
    Klotild (9)
    2012-12-07  18:18
  14. 2012. december 7. 19:3412.

    jobbulást a gyerkőcnek, szerintem is ez az eset amikor

    az antibiotikum többet használna, mint amennyit árthat... 

    előzmény:
    Zivatarfelhő (11)
    2012-12-07  18:48
  15. 2012. december 7. 18:4811.

    A Betadinnal is így kell csinálni. Fürdés ideje alatt kb. 15x áttörlöm és utána ledörzsölöm-kaparom a sebet. Horror, le kell fogni a Fiam, kapálózik, ordít...szörnyű.

     

    Most kiegészítésnek azt csinálom, hogy óránként megmosom a kezünket szappannal, napi 2x áttörlöm Betadinnal (de az tényleg csak egy sima áttörlés), utána Bactroban...sőt, az esti öblítővizébe teszek pici öblögetőt is.

     

    És imádkozom, hogy tűnjön már el ez a rohadék baktérium... 

    előzmény:
    Klotild (9)
    2012-12-07  18:18
  16. 2012. december 7. 18:3810.

    Szinte ugyanez volt nálunk is 2 hete. Azaz maga a folyamat szépen lassan haladt, én is kenegettem ezzel - azzal, aztán beláttam, hogy itt orvos kell, és majd hanyattestem, mikor meghallottam az ótvart.

    Az én 4,5 éves fiam arcát hydrogén peroxiddal kellett ecsetelni, utána Fucidin krémmel bekenni naponta 3*. Egy hét alatt a fertőzés elmúlt, csak a helye látszott. Csakhogy... az egész egy ekcémás folttal indult, most az kiújult ugyanott, amiatt kenegetem egy másik krémmel és reménykedem, hogy nem lesz megint ótvar a dologból.

    előzmény:
    Klotild (9)
    2012-12-07  18:18
  17. 2012. december 7. 18:189.

    persze nem könnyű.... főleg így  hogy 4 éves , megértelek...az enyém is nyalja a száját állandóan , pedig már 9 éves!  hiába szólok rá...

     

    szerintem áztasd le mindennap a pörköket, a férjem is minden este -reggel megcsinálja, és hétvégén napközben is, és akkor újra krémezi...

     

    szerintem így hamarabb gyógyul,   és igen a pörk újra képződik...

     

     

    A másik gondolatom, hogy a Betadine nagyon jó fertőtlenítő szer, tényleg, de a Neomagnollal tényleg könnyebb lehet a  a seb, pörk feláztatása.....mert hogy ugye vízben kell oldani, és azzal átitatni a sebet többször, majd megdörzsölni egy picit a leválló "varr" darabokat óvatosan a nedves steril vattával....én utána csak a felületét kezelném a Betadinnal...

    de fontos, hogy vakard le addig amíg tudod.... 

      

    előzmény:
    Zivatarfelhő (8)
    2012-12-07  18:05
  18. 2012. december 7. 18:058.

    Hm...

     

    "Ne nyalogassa"..."ne nyúljon oda"...

     

    Ezeket szinte lehetetlen teljesen kivédeni.:)

    Pedig szinte megállás nélkül fegyelmezem, lekötöm és folyamatosan a kezét mosom stb....már szokja is, hogy nem szabad, de a nyalogatást végképp nem tudom megfékezni, mivel száraz a szája széle, nyalja. Krémezem, itatom, de valamennyire akkor is odanyal néha.

     

    Még csak 4 éves lesz:) 

    előzmény:
    Klotild (6)
    2012-12-07  18:00
  19. 2012. december 7. 18:027.

    Köszönöm!

     

     

    Persze, tudom, hogy nem mehet közösségbe, nem is megy.

     

    A doktornő nem mo.ndta, hogy naponta kell áztatni vagy sem, csak hogy áztassam le a sebeket és utána krémezni kell.

    Én ezt úgy értelmeztem, hogy amíg le nem jön az összes seb (ma szedtem le az utolsó darabkáját), addig kell ez az áztatós mizéria, utána már nem.

     

    Újrakeletkezhet a pörk?

     

    Vagy ha mondjuk minden nap egyszer áttörlöm Betadinnal, az elég szerintetek? 

     

    Még egy lekaparást nem bírok idegekkel (na jó, nyilván kibírom, ha kell, csak baromira elegünk van belőle).

  20. 2012. december 7. 18:006.

    Szia!

     

    Nálunk a férjemnek van időnként az orrán...

     

    nem tudjuk mitől, hogyan...de egyszer csak fellángol, és akkor kezelni kell.

     

    Neki nem Betadine-t hanem Neomagnolos lemosást mondtak kezdettől fogva, és hogy napjába többször is mossa le .-(persze ez hétköznap kivitelezhetetlen a munka miatt) .

    ha leáztatja, mindig nedvedzik- a sárga gennyes váladékozás teljesen normális, majd pörkösödik és napról napra húzodik vissza.

     

    Ő Flucinal krémet használ..a bőrgyógyász javaslatára.

     

    Neki nem adtak antibiot,  és ha előjön már nem is szalad orvoshoz, mert a krém mindig van itthon, a Neomagnol meg recept nélkül kapható. 

     

    3-4 alkalommal más ok miatt ment bőrgyógyászhoz és pont akkor kezdődött megint , és akkor kapott Isoprinosine tablettát, ami elsősorban  herpes virus ellen van, de nagyon jó immunrendszer erősítő , és ebben az évben pl csak 1x volt még ilyen sebes az orra...

     

    ki tudja...

     

    pár nap alatt gyógyul , max 1 hét..de  ha pörkösödött neki akkor az a gyógyulás útjára lépet!!!

     

    ami fontos hogy tényleg figyelj rá, hogy ne piszkálja, még véletlenül se...és még véletlenül se nyalogassa...

    immunrendszerét erősítsd mert kb olyan mint a herpesz..., hogy ha legyengül az immunrendszere, akkor előjön...

     

    kitartást nektek, és sok sikert!! 

    előzmény:
    Zivatarfelhő (1)
    2012-12-07  17:26
  21. 2012. december 7. 17:595.

    Hátha ezek a linkek is segítenek! (ha netán nem kerestél rá.)

     

    Gyors gyógyulást kívánok!

    előzmény:
    Zivatarfelhő (1)
    2012-12-07  17:26
  22. Torolt_felhasznalo_669770
    Torolt_felhasznalo_669770
    2012. december 7. 17:584.

    Egy kis segítség a bakérium okozta bőrbetegségekről:


    "A gennykeltő baktériumok, okozta bőrbetegségek fő kórokozója a Staphilococcus és különböző Streptococcus-törzsek. Nagyon agresszívak, nagyon ellenállók, szövetszétesést okoznak. Amikor a bőrt sérülés éri a gennykeltők a bőrbe és a bőr alatti kötőszövetekbe bejutnak. Pörk, tályog, fekély képződhet. Egyes esetek elhúzódóvá, szövődményessé teszik a gyógyulás folyamatát: -rossz higiénés viszonyok, egyéni hajlamosság, cukorbetegség, vitaminszegény életmód, idült alkoholizmus.

    Bőrfelületen lévő bőrbetegségek:
    -    Ótvar: egyik leggyakoribb felületes gennyes bőrbetegség, mely gyermekeknél gyakoribb. Arcon, orrnyíláson, szájüreg és fül körül, hajas fejbőrön fordul elő. A bőrfelszín felé felemelkedő sárgás barnás pörkök láthatók, melyek mellett gennytartalmú vagy vérzékeny hólyagok is észlelhetők. Kezelése: pörkök eltávolítása borogatással, antibakteriális ecsetelők, kenőcsök alkalmazása. Lábon ritka.
    -    Szőrtüszőgyulladás : egy szőrtüsző felületes gyulladása (gennyhólyag, piros).
    Bőr mélyebb rétegeiben levő betegségek:
    -    Orbánc: Streptococcus okozta heveny, fertőző felületes bőrgennyesedése az irha nyirokereinek. Leginkább az alsó végtagokon, arcon fordul elő. Tünetei: rossz közérzet, magas láz hidegrázással, bőrfelszín feszes, fénylő, élénkvörös, duzzadt, oedémás, hólyagos, körülhatárolt vérbőség, Kezelés: orvosi kezelést és elkülönítést igényel, ágynyugalom, antibiotikumos kezelés.
    -    Lábszárfekély: cellulitis Streptococcus okozza. A láb alsó részén a csontos területén gyakori. Mély és felületi keringés zavarából alakul ki. Láz, vörös, duzzadt, fájdalmas. Nehéz gyógyítani, antibiotikummal, fekvést igényel.
    -    Vadhús: gennykeltők okozta ér dús kötőszövet, ujjakon, kézen, ajakpíron fordul elő. 2-10mm-es élénkvörös, kocsányon lógó sarjszövet, környezete nedvezik, lepedékes, vérzékeny.
    -    Kelés: nagyon gyakori, főleg szőrős területeken,(tarkó, comb) fellépő heveny, mély, gennyes duzzanat melyet a Staphylococcus okoz. Kezelése: párakötés, mechanikus kiürítés, kinyomás, széles spektrumú antibiotikum alkalmazása.
    -    Pállott szájzug: Oka: gyermekeknél baktériumok, felnőtteknél sarjadzó gombák, vashiány, cukorbetegség, csökkent harapási magasság. Ótvaréhoz hasonló a kezelése.
    Bőrfüggelékeken:
    -    Verejtékmirigy gyulladás,
    -    Hónaljszőrzet megbetegedése,
    -    Gennyes körömsánc gyulladás: Tünetei: sárga körömágy, gennyesedés, pír. Lehet rosszul végzett manikűrözés eredménye is. (Cuticula kivágása csak a vendég saját kérésére javasolt.). Átterjedhet ujjbegyekre is.
    -    Darázsfészek: több egymás melletti szőrtüsző mély gyulladása. Lilás színű. Fejfájást okozhat."

     

    Azt ugye fölösleges javasolni, hogy ne menjen közösségbe, mert erősen fertőz?

    előzmény:
    Zivatarfelhő (1)
    2012-12-07  17:26
  23. 2012. december 7. 17:483.

    Annak idején 20 éve a lányomnak is volt , és később ugy huszonévesen ismét volt neki, de egyik esetben sem gyógyult meg antibiotikum nélkül.

    Nem vagyok egy gyógyszerpárti, de ebben az esetben én nem halogatnám a beadását.

    előzmény:
    Zivatarfelhő (1)
    2012-12-07  17:26
  24. 2012. december 7. 17:472.

    Szia!

     

    Amit fontos tudnod,hogy ez egy fertőző seb!Saját magát is továbbfertőzheti és titeket is!A seb tényleg barnás,pörkös,"kemény" lesz,de minden áztatás után kisebb és kisebb.A pörkös seb tele van bacival és amikor leáztatod,akkor a seb is nedvedzik.A leáztatás lányomnak fájt,mármint maga a barnás pörk lehúzása,de az orvosunk mondta,hogy ez szükséges a javuláshoz.

    Elvileg a kenőcs is antibiotikumoss kell,hogy legyen,de mikor lányomnak volt,ő szedett szájon át is.

    előzmény:
    Zivatarfelhő (1)
    2012-12-07  17:26

Címlap

top