Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egyedül karácsonykor.

valakilánya
Létrehozva: 2018. december 19. 17:52

Kedves Fórumozók!


Ti mit csináltok karácsonykor, hogy töltitek az ünnepet???


Eddig minden évben a családommal, anyummal és a testvérem családjával, rokonsággal együtt ünnepeltünk. Voltunk jó sokan, remek volt a hangulat, jelen volt a szeretet, a kicsik szemében látszott az áhítat. A szenteste templomi Istentisztelettel kezdődött mindig, majd együtt hazamentünk, jött a közös vacsora, ajándék osztás, beszélgetés és mindig éjfél után kerültünk ágyba. Most az a helyzet, hogy nagyon messze kerültem otthonról ez életem első karácsonya amit egyedül kell töltenem...

  1. 2018. december 23. 22:4126.

    Chaque moment passé avec les ętres chers est indispensable ŕ notre épanouissement et ŕ notre bonheur. Je te souhaite un trčs Joyeux Noël !

    előzmény:
    Mozdonj (17)
    2018-12-21  10:29
  2. 2018. december 23. 22:3825.

    Kerzenschein,Tannennadeln, Lebkuchen, der wärmende Duft von Bratäpfeln,  dampfenden Teetassen.  Zeit für Liebe und Gefühl .  Frohe Weihnachten! 


     

    előzmény:
    nidda (22)
    2018-12-22  18:17
  3. 2018. december 23. 22:3024.

    Orulok hogy megtalaltad a megoldast . Majd gyere es meseld el milyen volt.  Szep unnepeket ! 

    előzmény:
    valakilánya (21)
    2018-12-22  12:53
  4. 2018. december 23. 22:2723.

     Hans Florian Zimmer   / Hans  Zimmer / german genius :-)  Van aki Beethovennel egy szintre teszi. Szerintem Beethoventol nagyon messze all = mas mufaj es nincs megfelelo merce az osszehasonlitashoz. Hans  Zimmer   aki Londonban majd az US  /  Vereinigete Staaten / 


    telepult hires lett filmzeneirol.


     

    előzmény:
    nidda (22)
    2018-12-22  18:17
  5. 2018. december 22. 18:1722.

    Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet Hans F. Zimmer komponistára.
    Kívánok Neked én is Kellemes Ünnepeket!

    előzmény:
    terdszelikatica (19)
    2018-12-21  21:12
  6. 2018. december 22. 12:5321.

    Köszönöm a hozzászólásokat, nagyon aranyosak vagytok!!!!!


    Csak egy kis biztatás kellett, mert nem messze felfedeztem egy kis templomot ahol sikerült beszélnem a lelkésszel. 24 du 3 órától lesz mise, ami 5 ig tart. Délelőtt főzöm valami finomat, este pedig vacsora, gyertya, valami jó film, és eltelt az este. Karácsony 2 napjára muzeumi látogatást gondoltam. 


    Mindenkinek békés boldog karácsonyt kívánok!!!

  7. 2018. december 22. 11:2620.

    Akárhol vagy, van templom, biztos van 1 ember, akivel elmehetsz misére....ha szükséged van rá!  De az ember nincs egyedül, ha van kire-mire gondolnia...minden rajtunk áll!


    Én mindig csodálkozom  azokon az embereken,  akik egyedül vannak a saját maguk által teremtett magányban-  miért nem tudnak valami hasznosat teremteni maguk körül  ???  Annyi rászoruló van   - csak körül kellene néznie...

  8. 2018. december 21. 21:1219.

     Koszonet !   Sok minden nem tolunk fugg , de rajtunk mulik milyen tartalommal toltjuk meg.Tudod amikor mar az ember ulve vagy allva is tud mar aludni .  Amikor beepul az agyaba  „Kampf oder Flucht  reakcio  /  Walter Cannon   fight or flight  / akkor egy „gyertyagyujtas „ nagyon sokat jelent. Es ez az amit mindegyikonknek meg kell/lene tanulni , akkor is ha tudjuk hogy egy gyertyagyujtassal  nem valtoztatahatjuk meg a vilagot.   Neked kivanom,hogy az unnep napjai legyenek szamodra olyanok amilyennek szeretned !  /Hans F. Zimmer filmzeneit nagyon szeretem. /

    előzmény:
    nidda (18)
    2018-12-21  18:27
  9. 2018. december 21. 18:2718.
  10. 2018. december 21. 10:2917.

    En ugy latom a karacsonyt , hogy nagytakaritas , nagybevasarlas , nagydiotores, nagy fozocske , ha odaeg a telefon miatt akkor nagy panik , mindenki tul sokat eszik , tul sokat iszik , mindenki kilokat vesz fel, elotte es utana mindenki halal faradt...de azert jo .
    Mert egyutt voltunk...


    De mindnyajan gondolunk majd Rad es foleg a szeretteid

  11. 2018. december 21. 10:2216.

    Ez olyan , mint a reuma / a fajdalom ! amit erzel../ : vele kell elni..


     

  12. 2018. december 21. 10:2015.

    "Túlságosan fel van fújva a karácsony! ..."   csak nem felsz az erzelmeidtol ? ANNYIRA VAN FELFUJVA AMENNYIRE TE FELFUJOD :-) Sajnos a teli napfordulot nem lehet nyarra tenni ;-) 

    idézet:
    terdszelikatica (10)
    2018-12-20 14:56:25

    pontosan ez az !


    Ezek az "unnepek " mindig leteztek , minden kulturaban ... s mindenutt a vilagon , idotlen idok ota... eloszor a termeszethez , azutan a naptarhoz kotodtek az allando tortenesek , miota a csillagaszat letezik... a kozosseget kovacsoljak egybe
    A kislanynak az osszejovetel hianyzik : olyan erzese van , mintha kimaradna egy eskuvorol , egy temetesrol , egy marcius 15-rol , vagy az Orban elleni tuntetesrol..
    A kozosseg, az "egyutt" hianyzik neki..

    előzmény:
    terdszelikatica (10)
    2018-12-20  14:56
  13. 2018. december 20. 20:3514.

    Használd fel azt, amit Aliana-nak irtam.


    Ha egy lelkileg rokkantat kiborit az, hogy ő pár napig egyedül lesz, az hogy bir az év többi napján elviselni pár nap egyedüllétet?


    Ha pedig vallásos, akkor miért lenne egyedül?


    Sokan szidják a karácsonyt mint ünnepet, mert nagy a felhajtás. Nos, ezt ők csinálják önmaguknak. Az ő szokásaik. Rituálék. Jézus senkitől nem kérte ezt a dinom-dánomot. Nem kért karácsonyfát a saját tiszteletére. Nem követelte meg másoknak a lakomát, épp elég annyit enni, amennyi a létfenntartáshoz szükséges. Nem kérte hogy az ő tiszteletére drága, többnyire teljesen felesleges ajándékokat adjanak egymásnak az emberek. Azt kérné, hogy aprósággal kedveskedjenek egymásnak az emberek, olyasmivel ami valóban szivből jön.


    Na ez a legnehezebb. Szivből adni apróságot és közben nem azon agyalni hogy a másiknak elég lesz-e. Nehéz őszinte örömmel elfogadni apróságot annak, aki képtelen az örömre, aki kifelé, magamutogatóan él.

    előzmény:
    terdszelikatica (9)
    2018-12-20  14:51
  14. 2018. december 20. 20:2213.

    Ezt irtad: ... de szenteste egyedül leszek.


    Nos, aki vallásos, az szenteste Jézus "születését" ünnepli, tehát nincs egyedül.


    Aki viszont nem vallásos, az nem fér a fejembe, hogy mi a búbánatot akar ünnepelni? És miért?


    Ugyanis, a karácsony NEM a szeretet ünnepe, hanem mint emlitettem, Jézus "születéséé". Aki minden évben csak két-három napot szán rá hogy a szeretetet ünnepelje, annak a szeretetét megette a fene.


    Ergo, ha vallásos vagy, akkor nem leszel egyedül. Ha viszont nem vagy, akkor miért zavar hogy az évnek ennek a pár napját egyedül töltöd?

    előzmény:
    Aliana (5)
    2018-12-19  23:00
  15. 2018. december 20. 16:1412.

    Akár egyedül töltöd a karácsonyt, akár a szeretteiddel, hidd el másnap ugyanúgy fel fog kelni a nap. Örülj neki, hogy olyan sok szép emléked van régebbi karácsonyokról és próbálj arra a sok szépre emlékezni most, hogy egyedül leszel. Hidd el, túl lehet élni és van élet a karácsony után is. Ha esetleg elkeserednél (előfordulhat), gondolj arra, hogy attól, hogy ez a karácsony most így sikerült, biztos lesz még szép karácsonyod!

  16. 2018. december 20. 15:2911.

     " Semmi Stille Nacht, semmi Xmas,...."  Nagyon sokszor nem toltottuk otthon a Karacsonyt , gyakran ilyenkor segelyszallitmanyokat kisertunk olyan teruleteken ahol " harcedzett ferfiak " is lelegzetuket visszatartva figyeltek egy egy esemenyt utszakaszt .Lattam a konvojban meglott vagy aknara futott szallitojarmuvet. Egy ido utan az ember ha nem is "megedzodik " de nem lesz erzelgos, birja a szomjusagot, a koszt a faradsagot ...Egy ilyen uton / ahol a francia nyelvet es az angol nyelvet ismerik elvetve beszelik is. /holtfaradtan erkeztunk egy taborba . Europaban karacsony volt. Kimerulten doltem le a szobamban.Egyszercsak az ajto elott mocorgast hallottam . / egy ilyen helyen ez nem mindig jo jel /  En german vagyok . Felve kinyitom az ajtomat resnyire es az ajto elott a fogadoorszag  / ami nem kereszteny kultura orszaga / fegyveres kiseroinek es gepkocsivezetoinek egy maroknyi csapata el kezdi enekelni  nagyon rossz germansaggal :  Stille Nacht ! Heilige Nach t ! Alles schläft.  Eynsam wacht Nur das traute heilige Paar. Holder Knab’ im lockigten Haar , Schlafe in himmlischer Ruh!'  Stille Nacht! Heilige Nacht!  Gottes Sohn! O! wie lacht Lieb’ aus deinem göttlichen Mund, Da uns schlägt die rettende Stund’Jesus! in deiner Geburt!'....


    Szegyen nem szegyen elbogtem magam. Ok pedig elokaptak ajandekuket datolyat es fuget de rengeteget .


     

    előzmény:
    Aliana (5)
    2018-12-19  23:00
  17. 2018. december 20. 14:5610.

    "Túlságosan fel van fújva a karácsony! ..."   csak nem felsz az erzelmeidtol ? ANNYIRA VAN FELFUJVA AMENNYIRE TE FELFUJOD :-) Sajnos a teli napfordulot nem lehet nyarra tenni ;-) 

    előzmény:
    Aliana (5)
    2018-12-19  23:00
  18. 2018. december 20. 14:519.

    En karacsony este egy onkentes munkat vallaltam. Egy nemzetkozi csapatban bepillantunk Forumokba. Ilyenkor sajnos megszaporodnak az ongyilkos gondolatokkal kuzdok es azokkal szoktunk "beszelgetni " . Ez amolyan internetes onkentes lelki szolgalat. Szeretem csinalni. Nagy kihivas es sok emberi elmenyekkel lehetunk gazdagabbak.  Keress Te is egy ilyen lehetoseget ha van hozza erod es merszed :-)

  19. 2018. december 20. 14:418.

    Orulok hogy vannak szep emlekeid : Ne felj az egyedullettol,ha most sem lesz melleted nagy csalad. Gondolj a szep emlekeidre ! Szep unnepeket hited szerint !

  20. 2018. december 20. 14:417.

    Orulok hogy vannak szep emlekeid : Ne felj az egyedullettol,ha most sem lesz melleted nagy csalad. Gondolj a szep emlekeidre ! Szep unnepeket hited szerint !

  21. 2018. december 20. 08:346.

    24. este nálunk csend -nyugalom, mióta nincsenek itthon a gyerekeink .Családjaikkal más városokban élnek -legfeljebb Skypon beszélünk.   . Van egy kis műfenyőm, adventi koszorum a kisasztalon. Sütök sütiket,fahéjillatú a lakás...., előkészülök a másnapi 10-12fős ebédre.   Nálunk Karácsony első napján jön haza a nagycsalád  - akkor van ajándékozás, közös nagy ebéd -sütizés, móka -kacagás a 4 unokával....aztán délután mindenki hazamegy, vagy a másik Nagyis-családhoz...nálunk megint csend-nyugalom, romok eltakarítása és még 3 nap múlva is maradékot eszünk.....

    előzmény:
    Aliana (5)
    2018-12-19  23:00
  22. 2018. december 19. 23:005.

    Túlságosan fel van fújva a karácsony! Jó pár éve kezdődött, hogy egyenesen elkezdtem utálni. Sok munka, szaladgálás, sok főzés rettenetesen megterhelő, ráadásul rosszkor van, pont télen! Mennyivel kellemesebb volna fürdőruhában karácsonyozni a tengerparton, ahogy a déli féltekén van. Vagy legalább márciusban. De nem, nekünk sötétben kell.


    Egyik évben annyira elegem volt, hogy megmondtam a családomnak, nem tartok karácsonyt, és elutaztam Isztambulba. Nagyon jól éreztem magam. Semmi Stille Nacht, semmi Xmas, csak városnézés, barangolás. Kettő darab stilizált karácsonyfát mégis láttam, de ennyit még ki lehetett bírni.


    Tavaly a gyerekeim mentettek meg, még karácsonyfám se volt. Őket látogattam sorba, meg az anyukámat. Bár itthon aludtam minden nap, és van is egy élő cserepes fenyőm, nem díszítettem fel, minek?


    Idén jön ebédre a családom is egyik nap, lesz karácsonyfa is, de szenteste egyedül leszek. Vettem egy egyszemélyes hidegtálat, kaszinótojás stb, azt megeszem és annyi.

  23. 2018. december 19. 21:234.

    Pár éve a párom Angliába indult karácsonyozni a lányunkhoz. Kikisértem a reptérre, a gép 15 körül indult. Visszafelé szélvész gyorsan kellett szaladnom, tudva, hogy karácsonykor a metro csak négyig jár. Én még éppen elértem az utolsó járatot, de a mögöttem ráérősen ballagó külföldi utasok már nem /Akkor még nem mondták be angolul a tudnivalókat, csak magyarul sürgetett az ügyeletes, hogy siessünk, mert csak reggel indul a következő járat/


    Nagyon kellemetlen volt nézni az elrobogó vonatból a lemaradókat...


    Amúgy az egyedül töltött este nem volt nagyon nyomasztó. Szokatlan volt, de hamar elmúlt. Szerencsére azóta mindig a családdal együtt karácsonyozunk /illetve úgy néz ki, hogy idén még egy egyedülálló vendég is lesz/


    Boldog békés karácsonyt kívánok!


  24. 2018. december 19. 18:063.

    Köszönöm a jókívánságot! Én is áldott békés ünnepet kívánok!!


    Már nem vállalhatok ügyeletet, bár én is kórházban dolgoztam 41 évet, ebben az évben eljöttem nyugdijba.

    előzmény:
    sabangela (2)
    2018-12-19  17:59
  25. 2018. december 19. 17:592.

    Ejszakai ugyelet vallaltam. A kutatas mellett neha nagyon hianyzik a mindennapi megmerettetes. Igy mivel nekunk nincs gyerekunk s a szukebb tagabb rokonsag is tavolabb van  , korhazi ugyeletet vallaltam. Neked szep ,aldott unnepet kivanok !

Címlap

top