Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Aktív szabadidő

lilakékorgona
Létrehozva: 2019. január 7. 16:10


Kedves kortársaim! Hát most van szabadidőm! 40 évi hajtás után itt a megérdemelt pihenés! Először nagyon furcsa volt,hogy nem csöng a vekker,nem kell kapkodni és olyanra is van időm ami az elmúlt években nem fért bele a kicsinyke szabadidőmbe!


 


Ti hogyan lendültetek át ezen az időszakon,milyen programokat,közösségeket,elfoglaltságot találtatok,ahova szívesen eljártok,mert jó új ismerősöket találni,új élményeket,ismereteket szerezni?  


  1. 2019. január 10. 14:4211.

    Igen, nem kell a múlton  merengeni-  először pihend ki magad , élvezd a " semmittevést"...és nézz körül a környezetedben....


    Mivel szórakoznak a barátnőid, az ismerőseid, van e a közeledben MŰv. Ház. - abban ny. klub, ...


    De mi érdekel egyáltalán????

    előzmény:
    lilakékorgona (8)
    2019-01-09  16:14
  2. 2019. január 9. 23:1410.

    Megegyszer sok szerencset ,es vidam eletet,sok jo van,amit elmulasztottunk,mert a munka toltotte ki az idonket!!!!!!


    Fiatal vagy meg elvezz minden percet!!!!!!!!!!

    előzmény:
    lilakékorgona (8)
    2019-01-09  16:14
  3. 2019. január 9. 16:269.

    "igen,tulképp most magammal kell foglalkoznom,rövid s hosszu távú terveket kell készítenem,mi esne jól s nem a múlton merengenem."


    Igen.Aki a multban él,az elmulasztja a jelent.Neken 14-éves koromban kellet nagyon hirtelen felnőnöm,de meglett az eredménye.

    előzmény:
    lilakékorgona (8)
    2019-01-09  16:14
  4. 2019. január 9. 16:148.

    huuuuuuuuuu  nagyon jókat írtatok! el is kezdett az agyam pörögni!


    Kereskedelemben dogoztam, s nem is a vásárlóktól,hanem a főnököktől volt stresszes. A nem kedves vevőkkel is udvariasan beszéltem,de szerencsére sok kedves embert is megismertem,akikkel nagyon jó volt beszélgetni.szóval a jófej emberek hiányoznak.


    Két gyerekem kb.10 éve önálló életet élnek,addig csak a velük való gondoskodás foglalkoztatott.Furcsa is volt,hogy kirepültek,de szépen élnek.De még csak egy unokánk van! Lányomék mindent szépen intéznek.


    igen,tulképp most magammal kell foglalkoznom,rövid s hosszu távú terveket kell készítenem,mi esne jól s nem a múlton merengenem.


    köszönöm az ötleteket!



     

  5. 2019. január 8. 23:177.

    Itt tobb  kerdesem lenne,szerettted a munkad,es hianyzik?A nyugdijad mennyi,meg lehet elni belole,lakas kocsi kifizetve???Estleg tudtatok felre tenni?Mi  semmit nem vettunk hitelbe,tehat csak a szamlakat kell fizetni,sikerult dolgozo eveinkben sokat felre tenni,mar regota nyugdijasok vagyunk,de a nyugdijbol nem elhettunk volna ugy ahogy elunk.Ne felejtsd el ,hogy hirtelen sok lesz a szabadidod,ahhoz bizony penz kell!!!Ha nem sikerult ferletenni,es csak a nyugdij van,nagy almozodasok nem lesznek,mert utazas,stb...nem olcso


    Nem tudom mi volt a munkakorod,es mennyi nyugdijra szamithatsz,ezert nehez tanacsot adni,de hirtelen amikor rengeteg a szabad ido es keves a penz,nehez tervezni...kivanok sok szerencset es boldog eletet!!!!!!!!

  6. 2019. január 8. 22:416.
    előzmény:
    Sheriff-2 (5)
    2019-01-08  22:36
  7. 2019. január 8. 22:365.

    A munkához úgy kell hozzá állni,hogy más is hozzá férjen.Nem messze Mezőkövesdtől,5-éves koromban kezdtem.Lovat vezettem a kukorica/szőlő-sorok között,amikor a sor végére értünk,megfordítottam a lovat,beirányítottam/vezettem a következő sorba.


    Éjaszaka pedig az Apámmal traktorral szántottunk a Brezovai Állami-gazdaság terűletén.(Kb.Abasár és Visonta között,Karácsond közelében.)


    Volt pár év az életemben,amikor kivétel nélkül mindennap 12-órát dolgoztam,mégpedig nagyon keményen.Aztán annyira megelégeltem,hogy azt mondtam most pedig nincs időm többet dolgozni,mert mennem kell halászni.....Vettem egy nagy motor csónakot,és halásztam a Michigan tón.Fogtam hatalmas halakat.Ilyeneket.......


    Na de,itt nem rólam van szó.Rólam ott van szó,ahol nem kellene.....


    Szép az élet,ihaj-csuhaj,sesem halunk meg.Most pedig megnézem az 52-éves boraimat.

    előzmény:
    Kövesdiági (4)
    2019-01-08  19:22
  8. 2019. január 8. 19:224.

    Én betegség miatt /infarktus/ 53évesen  áltam ki a sorból....Kb. egy év után rájöttem, hogy nem akarom várni a következőt....elkezdtem élni.  Mindig szerettem úszni   - uszodába jártam rendszeresen,magán-tanítványaim voltak , majd születtek az unokáim  - aktív nagymama vagyok 16éve , vagy 5 évig gyakran kirándultam-utazgattam egész Európában  ,  aztán egy barátnő egy jógacsoportba vitt el, egy másik egy "egészség klubba"- ahol volt jóga, gerinctorna, görögtánc...majd minden napra jutott valami extra tevékenység a háztartás mellett....és ez lassan így megy 20éve....Nem hiányzik a  MUNKA!

    előzmény:
    Mozdonj (2)
    2019-01-08  15:49
  9. 2019. január 8. 16:273.

    Ha neveltél gyermeket, és szeretsz gyerekekkel ÉS felnőttekkel foglalkozni, akkor szeretettel ajánlom az Otthon Segítünk Alapítványt, itt két kisfilmet is megnézhetsz kedvcsinálónak: 


    https://www.nlcafe.hu/cimke/otthon-segitunk-alapitvany/

  10. 2019. január 8. 15:492.

    Unokakra gondoltal ?


    Most , hogy a legtobb kismama/kispapa "önmegvalosit" gyerekneveles helyett.... egy szereto nagymama sok mindent potolhat a szabadidejevel...

Címlap

top