Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

HR manager egyetem 40 ffi?

ravuxem
Létrehozva: 2019. július 10. 14:13
HR manager mesterképzést (egyetem) van értelme elkezdeni 40+ éves férfiként?

Az hogy ez a képzés piacképes önmagában, az nem kérdés.


De a helyzet az hogy én ebben a munkakörben még csak huszonéves libusokat láttam valamint középkorú nőket.


Férfit soha semmilyen korút.


Amikor az egyetemen felvételi beszélgetésen voltam egyetlen hímnemű lény volt ott -én. 90%-ban lányok (lányok és nem nők) és 1-2 középkorú nő. Ennyi.


 


Na most elvégzem ezt a képzést 2 év mire elvégzem leszek 43 éves és férfi.


 


Lenne bármi értelme? melót találni ezzel így ilyen paraméterekkel?

  1. 2019. július 14. 10:1326.

    Milyen nemi szerepek tűnnek el, és baj-e az? Szülni mindig csak egy nő lesz képes, gyereket nemzeni mindig csak egy férfi. Az összes többi nemfüggetlen, még  a gyerek etetése is, mióta feltalálták a tápszert:))). Kulturált országokban egyenjogú a férfi és a nő. Azaza ugyanazoka  jogai és kötelességei. Hálistennek, ebben az országban még nem tartunk ott, hogy ránéz egy nő egy ismeretlen férfira és ezért az apja/férje büntetlenül kivégezheti, miközben a  többi hímnemű lelkesen gratulál, hogy Allah-nak tetsző dolgot cselekedett, amikor az "erkölcstelen" lányát/feleségét megölte. És ott, ahol kötelező a csador, bizony már meg is feneklett az a  bizonyos egyenjogúság. Miért a nő kell eltakarja magát, miért nem a  férfi uralkodik magán? 

    előzmény:
    Nikita 666 (23)
    2019-07-13  20:57
  2. 2019. július 14. 09:4225.

    :)))). Igen. Azt írtam úgy hülyeség, ahogy írtad, hogy azért vannak csajok hr poziban, mert nem veszítik el a fejüket egy miniszoknyától, vagy kivillanó csöcstől. Ja, hát ezektől nem is. Csak egy nem túl szép, de legalább kellően ostoba csaj elalél, ha kap pár bókot, úgyhogy ugyanott tartunk, mint egy faszfej hr-es pasi esetében, aki a miniszoknyát nézi és nem a munka betöltéséhez szükséges kvalitásokat. 

    előzmény:
    Nikita 666 (11)
    2019-07-12  19:08
  3. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. július 13. 22:2724.

    Nocsak, nocsak, mik derülnek ki!


    Akkor ennyi volt.

    előzmény:
    Mozdonj (21)
    2019-07-13  15:06
  4. 2019. július 13. 20:5723.

    A fontos tényeződet kiegészitem.


    Az "okos" és ronda nők gondolják úgy, hogy a férfit nem érdekli a külső, ablaknak néz minden nőneműt aki nem az ő nevét viseli mint -né.


    Férfit csöccsel befolyásolni és ajándékra szert tenni ... ezzel rám céloztál.


    Megismétlem sokadjára mert még mindig nem éred fel ésszel, egy jól szituált családból származó lánynak ha ajándékot adnak, az nem épp az általad elképzelt csecsmutogatás miatt van. Ez csak a kis proli emberek képzeletében él igy. Olyasmi hogy te megajándékozod egy kedves ismerősödet valami, mások által drágának tartott ajándékkal, az nálad egyszerűen nincs?


    Nem az én hibám, jellembéli gyengeségem hogy gazdag családba születtem, hogy nem vertek, nem alkoholizáltak, hogy állandóan külföldre jártunk ...


    A csador csak néhány országban kötelező, de más ruhadarab is kiválthatja. A többi országban csak azok a nők hordják akik akarják, senki nem kényszeritheti rájuk.


    Az egyik legnagyobb ostobaság egy ruhadarab lététől tenni függővé a női-férfi egyenjogúságot.


    Nő és férfi soha nem lesz egyenjogú. Ahol ez megvalósul, ott "eltűnnek" a nemi szerepek.

    előzmény:
    Mozdonj (19)
    2019-07-13  14:54
  5. 2019. július 13. 15:1122.

    Naaaaaaaa! Olvashatatlan a valaszolo libazo kommentje


    Ujra

    előzmény:
    Mozdonj (21)
    2019-07-13  15:06
  6. 2019. július 13. 15:0621.

    A Gyakorikerdeseken tort ki magabol a "libazas".... Bravo .


    Megis maga mi miatt er tobbet , mint egy ma kezdo , tanulo fiatal ?


    Ha az idejet az agya pallerozasa helyett forumozasra pazarolja , akkor magat mar megette a fene...

  7. 2019. július 13. 14:5820.

    szoros a tenyere =szőrös /nem koptatta el munkaval/

    előzmény:
    Mozdonj (19)
    2019-07-13  14:54
  8. 2019. július 13. 14:5419.

    Kedves kerdezo/tanacsot kero.
    Nagyon nem tetszik resztvenni a topikban.
    Kerdesem az volt : most hol dolgozik ?
    ?
    Termeszetesen ez a kerdes nem volt artatlan.
    Azt tetszik irni : fiatal libak es oreg nok uraljak ezt a mesterkepzest .
    Ez eleve felhaborito kijelentes . Ez direkt provokalas?
    A nyari nlc-s büntargyalo cikksorozathoz kell , ugye ?  A ferfi a teremtes koronaja , nemdebar ?
    //Pontosabban , sajnos  2015-os statisztika : 80 szazalek no es 20 szazalek ferfi nyomakszik a kepesites kapujan.//

    Enelmennyel tele topik : aki tudja , hogy a csocsivel es a nemiszervivel "elonyokre" tudott tenni , az ugy magyarazza azt , hogy nincs ferfi ilyen helyen , ahogy ezt elte...ferfit lehet csoccsel befolyasolni s "ajandekra" szert tenni  , nöt nem....tehat tobb a no , mint a ferfi.
    EZ nem logikus , mert ki lett hagyva egy fontos  tenyezo : igy csak a buta tanulatlan  lumpenprolo gondolkozik...
    Ez a fajta gondolkodas a mai , jogokkal rendelkezo , szavazo , ferfivel egyenlo  , modern no szembekopese.
    S latom a csador is elokerult : minden arab orszag modern , korral halado , mai noje visszaveti s harcol ellene , pontosan a ferfi-no egyenloseg s az emberi jogok miatt....
    A masik dolog , ami szembeszoko : az az utolso mondat .
    E miatt tettem fel valasz nelkul maradt kerdesemet : maga dolgozik ?
    "Melot" remel ezzel a kepzessel...
    Ha valoban az a helyzet , hogy eddig maga semmit sem csinalt , csak alkalmi munkakat itt-ott , akkor a dosszieja sorai kozott azt olvassa a "liba" , hogy maganak a lustasag miatt szoros a tenyere... Es kettos labbal...

  9. 2019. július 13. 14:4818.

    Te csak boltocskában vagy képes gondolkodni?


    Áruld már el, országunk mely kicsiny szegletében pottyantál a világra?


    Zavar a 666, még mindig, igaz?


    Bele fogsz őrülni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153412 (16)
    2019-07-13  11:20
  10. 2019. július 13. 12:4317.

    Végezd el!


    Mégpedig azért, mert van egy alapdiplomád


    bár nem írtad milyen


    De ha meglesz a HR- MSC is akkor azon a területen keresgélhetsz HR állást... amiből az alapdiplomád van


    Jobbak az esélyeid. Mert van rálátásod az adott szakterületre.

  11. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. július 13. 11:2016.

    Na, erre mondják, hogy valaki kettőig se tud számolni!


    Jaj, de zseni vagy, hogy hathatós segítséggel képes vagy reggelente felseperni a bolt előtt, gratulálok!Hadd ne essek már hasra!


    A topiknyitót nem hiszem, hogy érdekelné, milyen boltocsád volt valamelyik sarkon (kockás füzetbe rajzolgatott kiadás-bevétellel, amit a férjednek kellett kijavítania, hogy a könyvelő nem röhögjön körbe), őt a HR szakma részletei érdeklik, és te kb. azért jöttél ebbe a topikba, hogy ellentmondhass nekem, amivel igazán nem segítetted TI-t, de gondolom, most is működött a 666 a nevedben, és megmentetted a világot, csak mi nem vettük észre!

    előzmény:
    Nikita 666 (15)
    2019-07-13  10:35
  12. 2019. július 13. 10:3515.

    Bájos hogy neked azonnal és kizárólag csak a turkáló jut eszedbe. Vajon miért? Csak nem turkálóból öltözködsz?


    Bármi más lehet és lehetett, magán óvoda, cukrászda, szépségszalon, hotel, kaszinó, étterem, fodrászat, festék szaküzlet, élelmiszer üzlet, horgászbolt, szőnyegház, varroda, takaritó cég, autó alkatrész ...


    Nos, ebből kettő megvolt jelenleg egy harmadik van, és most gondolkodunk azon hogy ami volt abból az egyik újraindul.


    De turkáló sajnos még nem volt. Habár az ötlet jó, gondolom te is sűrűn jönnél.


    Kik azok akik csodálkoztak rajtam?


    Ha te egyedül csodálkozol mert nem vagy képes elképzelni pénzt egy X mennyiség felett, az nem jelenti azt hogy többen csodálkoznak. Két ember az még messze nem a többség.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153412 (12)
    2019-07-12  19:26
  13. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. július 12. 19:3014.

    Mondjuk az is igaz, hogy sosem akartam hr-es lenni, és nem is lettem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153412 (13)
    2019-07-12  19:29
  14. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. július 12. 19:2913.

    Ebben az utolsó mondatban mondjuk igazad van, elismerem.

    előzmény:
    Nikita 666 (10)
    2019-07-12  19:07
  15. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. július 12. 19:2612.

    Valóban nem merült fel bennem, hogy a turkálódban szerzett tapasztalat alapján mondasz véleményt felsőfokú tanulmányokat igénylő foglalkozásokról. Mindegy is, a lényeg az, hogy mitől lennél kompetens a témában? Igazából látszik, hogy nem vagy az, ezért is csodálkoztunk többen a hsz-eden.

    előzmény:
    Nikita 666 (10)
    2019-07-12  19:07
  16. 2019. július 12. 19:0811.

    Biztos vagy te abban, hogy hülyeség?

    előzmény:
    etilany (9)
    2019-07-12  12:37
  17. 2019. július 12. 19:0710.

    Hinni a templomban kell. Az anyagi helyzetedből kifolyólag az nálad már nem is opció, hogy valakinek üzlete is lehet?


    A luxusautókkal mi bajod? Nem láttál még olyanokat? A csadorral mi bajod? Azt sem tudod miért hordják. Primitiv dolog olyasmin élcelődni, amit más nemzetek tesznek vagy viselnek.


    Az hogy egy nő nem ért műszaki dolgokhoz nem általános, attól függ hogy kiről van szó.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153412 (8)
    2019-07-12  11:55
  18. 2019. július 12. 12:379.

    Ez így hülyeség.  Persze, befolyásolhat egy pasit egy dekoltázs, vagy miniszoknya, de egy nőt is levehet a  lábáról egy üresfejű bájgúnár.  Ez így 1-1. Azért vannak nők HR poziban, mert eleve humánosok kerülnek be a képzésbe. Márpedig nézz szét  a pszichológia vagy egyéb társadalomtudományi karokon, hány férfit látsz? Mi szocmunkán indultunk 8 pasival (40-en voltunk összesen), és ez rekordnak számított, mert fölöttünk alig 1-2 srác lézengett ezen a szakon. A későbbi évfolyamban is kb 3-4. Ja, és tőlünk is lemorzsolódtak, átmentek más szakokra, 3 végzett velünk. Ilyen arányok mellett nem csoda, ha eleve a HR képzésbe is lányok kerülnek be, utána pedig a  cégek HR pozícióiba.

    előzmény:
    Nikita 666 (7)
    2019-07-11  19:17
  19. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. július 12. 11:558.

    Jah, a kiscsajokat nem a mellek bűvölik el, hanem a jóképűség - de neked ezt tutira nem kell megmagyaráznom!


    Nahát, nem is gondoltam, hogy te is dolgoztál valaha... azt hittem, a luxusautókból egyből a csadorba bújtál, a családi tűzhely mögé...


    A topiknyitó kedvéért elmesélem, hogy amikor tesóm mérnöki pozícióra pályázott, kifejezetten akadályozó tényező volt, hogy egy kiscsaj felvételiztette először. Ugyebár a műszaki dolgokról fingja sincs a lányoknak, de még a minimális rálátás sincs meg, a dolog jelentőségével sincsenek tisztában, azt képzelik, hogy elég, ha valaki tökéletes angolsággal bájolog velük valamit. Nos, nem, pont a tökéletes angolság nem szükséges az ilyen helyeken, ellenben a műszaki angol überfontos, meg nyilván a műszaki ismeretek. A tesóm az előző munkahelyén ragyogóan eltársalgott telefonon az amerikai mérnökökkel a specifikációkról, szóval az angolja pont elég lett volna a pozícióhoz, ellenben a műszaki tudását fel sem mérték. Na mindegy, lett jó helye máshol, szóval nincs miért panaszkodni, csak ezek a tények.

    előzmény:
    Nikita 666 (7)
    2019-07-11  19:17
  20. 2019. július 11. 19:177.

    Semmi értelme belevágnod.


    A többi férfi ha elkezdte, jóval fiatalabb nálad, van tapasztalatuk.


    Nem véletlen hogy nőket vesznek fel erre a munkakörre, nagyobb a beleérző képességük, jobbak a megérzéseik, nem bűvöli el őket a rövid szoknya, vagy a kikandikáló mell látványa.

  21. 2019. július 11. 13:036.

    Szerintem tanulni sose késő. Soha nem tudhatod, hogy egy képzésnek mikor veszed hasznát!

  22. 2019. július 10. 16:485.

    Attól is függ, jelenleg milyen munkakörben vagy, illetve, hogy mi az alapvégzettséged. Én bizony életem 4 db multis állásinterjúján 3x futottam bele férfi HR-esbe. Nem egyszerű, a  HR osztály huszadrangú senkijei voltak, hanem vezetők. Szerintem alapvetően a  toborzócégeknél futsz bele hr-es "kiscsajokba".Én is HR mesterképzést végeztem, nálunk elég sok pasi volt, de persze zömmel azért nők. Viszont: alapvetően nem frissdiplomások (talán, ha 10-en voltunk ilyenek a 80-ból), hanem 30 körüliek, a  legidősebb fazon 46 éves volt, de ő amúgy is hr osztályon dolgozott, és a vezetői pozihoz kellett a  képzés.

  23. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. július 10. 16:124.

    Nem  a bérszámfejtésre gondolok, hanem annak az előkészítő fázisára, mielőtt valaki belekötne.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153412 (3)
    2019-07-10  16:10
  24. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. július 10. 16:103.

    Szerintem igen. Nem csak tündibündi multis irodai munkakörökre kell embert találni, hanem pl. szakmunkára (ahol ugyebár alacsonyabb végzettségű férfiakat kéne előszűrni), férfiasabb szakmákba (mérnök, informatikus, vezető pozíciók stb. - ezekre valszeg több a férfi jelentkező), és szerintem egy hr-es nem csak válogatásokat tart, hanem csinál azért mást is: munkatársak bér- és egyéb munkaügyi ügyintézése (hiányzások adminisztrációja, éves orvosi vizsgálat, továbbképzések, tűzvédelmi képzés, tréningek, csapatépítés stb.) - nem feltétlen kell toborzó cégnél dolgoznod, lhet, hogy egy középvállalkozásnál leszel a cég hr-ese... Szerintem érdemes mellé valamilyen üzleti coach vagy hasonló képzést is elvégezni, hogy akár tréningeket is tarthass pl. kommunikációs, önismereti stb. Ezekkel már saját vállalkozás tis lehet akár indítani némi gyakorlat után, vagy egy ilyen vállalkozáshoz elhelyezkedni. Szerintem a férfi létedet inkább előnyként vedd számításba!


    Ami fontos még, a nyelvtudás, mert a hr-esek tesztelik a jelentkezőket ezen a téren is nagyon sok esetben.

  25. 2019. július 10. 14:452.

    Most milyen munkakorben vagy ?

Címlap

top