Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Női művimeddővététel

Füles55
Létrehozva: 2019. szeptember 10. 10:58

Sziasztok!


Szeretnék tapasztalatokat olvasni a női művi meddővé tételről! Arról is hogy most 2019-ben ennek mi a menete, kb. mennyi a díja!


Friss cikkeket, fórumokat nem nagyon találni a témában.

  1. 2019. szeptember 11. 11:019.

    Meglep, hogy erre most engedélyt kell kérni. Nekem 15 éve nem kellett és nem illegális műtétről volt szó, hanem állami kórházban, orvos által végrehajtva, dokumentálva, iktatott záró jelentést kaptam róla a műtét után kórházi pecséttel. Annyi volt a különbség a többi műtéthez képest, hogy fizetni kellett érte, mert nem finanszírozta a TB (mondjuk, jó kérdés, hogy miért nem, de ez talán egy másik beszélgetés témája lehetne). Teljesen egészséges voltam, nem voltak pl. vérnyomás problémáim, ha jól emlékszem, soha senki nem kérdezte, hogy miért akarok ilyen műtétet csináltatni. Azt se kérdezték soha, hogy hány gyerekem van.


    Nekem lézerrel vágták el a petevezetéket több helyen (ha jól értettem a doktornő magyarázatát). Több kis vágást csináltak (talán összesen ötöt, ha jól emlékszem), hogy beférjen a lézer feje. A vágások nem voltak talán egy centisek se. Ezeket aztán összevarrták. Nyilván volt kb 2 hét lábadozási idő (mégiscsak egy műtétről van szó). Azóta nem látszik semmi, szövődmény nálam nem volt. Úgy emlékszem, hogy a műtét altatásban történt.


    Nem tudom, hogy ki döntötte el, hogy milyen módszer legyen. Akkor még nem volt ennyi info az interneten, vagy nekem nem volt időm ezzel foglalkozni három pici gyerek mellett. Nyilván célszerű az orvossal konzultálni a műtét előtt.


    Én nem bántam meg, mert azóta nem aggódom, hogy hatékony-e a védekezés vagy nem, bajom lesz-e az éppen aktuális módszertől vagy sem, stb. Nem kell hormonális sokkot adnom a szervezetemnek, vagy más, kellemetlen módszert alkalmaznom. Egészségügyi problémám ebből nem származott. Semmi negatív következményről nem tudok beszámolni.


    Remélem tudtam válaszolni a kérdéseidre.

    előzmény:
    Füles55 (8)
    2019-09-10  16:20
  2. 2019. szeptember 10. 16:208.

    Szia! 


    Köszönöm a válaszod!


    Az érdekel hogy esetleg volt e valakinél szövődmény, milyen műtét volt!? Olvastam kórházak oldalán hogy többféle módja van, elkötés, gyűrű, fémkapocs, vágás... Kinek melyik volt? Az orvos döntött e hogy melyik legyen?


    43 éves vagyok, illetve az eljárás hosszát tekintve 44 leszek mire engedélyt kapok rá., mert azt tudom nem rövid idő. Magas a vérnyomásom tehát a tabletta nem jöhet szóba, spirálon már túl vagyok, rengeteg volt a vérzésem és rendszertelen is volt mert folyton gyulladást kaptam le kellett venni. Úgy döntöttem hogy nem kísérletezem tovább. Mindenképpen szeretném először a nőgyógyászommal megbeszélni hogy vállalja e. De addig informálódni szeretnék.


    Az ár igazából nem lényeges, annyit tudok hogy kb 100-150 ezer között van.

    előzmény:
    Új élet (5)
    2019-09-10  14:57
  3. 2019. szeptember 10. 15:517.

    Miért nem hívod fel a kórházat, ahová tartozol???


    Azért ez nem teszkógazdaságos tejföl, hogy az akciós újságot átlapozva ott vedd meg, ahol a legolcsóbb....


     

    idézet:
    antironia (4)
    2019-09-10 13:11:53

    gondolom a korhaznak is van weblapja ahonnan tajekozodhat / na is .A korhazak weblapjahoz hozza is lehet szolni es az orvosaihoz is akik valaszt irhatnanak/ irhatnak  szamara .

    előzmény:
    antironia (4)
    2019-09-10  13:11
  4. 2019. szeptember 10. 15:486.

    Miért nem hívod fel a kórházat, ahová tartozol???


    Azért ez nem teszkógazdaságos tejföl, hogy az akciós újságot átlapozva ott vedd meg, ahol a legolcsóbb....


     

    idézet:
    antironia (4)
    2019-09-10 13:11:53

    előzmény:
    antironia (4)
    2019-09-10  13:11
  5. 2019. szeptember 10. 14:575.

    Én kb 15 évvel ezelőtt estem át rajta. Már volt három gyermekünk, nem akartam többet, a hormonális fogamzás gátlót nem szerettem, így ezt találtam a legjobb megoldásnak. Nem bántam meg.


    Az árára már nem emlékszem, de nincs is jelentősége, mert a 15 évvel ezelőtti ár ma már szerintem nem mérvadó.


    Mit szeretnél tudni konkrétan?

  6. 2019. szeptember 10. 13:114.

    Miért nem hívod fel a kórházat, ahová tartozol???


    Azért ez nem teszkógazdaságos tejföl, hogy az akciós újságot átlapozva ott vedd meg, ahol a legolcsóbb....


     

    előzmény:
    Füles55 (3)
    2019-09-10  12:14
  7. 2019. szeptember 10. 12:143.

    Nekem többféle árat is kiadott. Viszont több oldalon is olvastam hogy kórházanként eltérő lehet a díja. Olvastam azt is hogy a havi minimálbér összegével megegyező.


    De leginkább tapasztalatok érdekelnek, akik túl vannak már a beavatkozáson, mit tapasztaltak utána?

  8. 2019. szeptember 10. 11:102.

    Érdekes, nekem a gugli egyből kidobta.... 110.000 Ft



     

Címlap

top