Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egyéni családállítás

Lersza
Létrehozva: 2019. november 26. 11:22

Sziasztok!


Mindig nagyon nehezen kezeltem az életemben fellépő nehézségeket.Pontosabban nehezebben mint a többség.


Többféle módot,terápiát megoldást kerestem és próbáltam. (access bars, kineziológia, acupunktúra...) .


Semmi nem hozott végleges vagy hosszú távon megoldást vagy megkönnyebbülést. Nem érzem, hogy bármit is tudnék ezekből hasznosítani.


Tény,hogy a párkapcsolati problémáim ismétlődnek.Az ismétlődések miatt akadtam rá a családállításra.


Egyénire mentem.


Voltatok már?Valós ez,Lehet  ebben valami?


Az állítás során homlokegyenest más jellemzők jöttek ki családtagjaimra mint amit gondolok róluk és amiket tapasztaltam megéltem.


Kövekkel állítottunk.


Elvileg tíz alkalommal kellene mennem.


Amivel megkerestem: harmonikus párkapcsolatban éljek.


Én azt gondolom,hogy az,hogy melyik kő kit jelképezett az csak egy véletlen,hogy épp a terepeuta(?) kit gondolt ki, milyen sorrendben húzom ki a családtagokat.


Engem biztos vagyok  benne, hogy nagy mértékben befolyásolt,hogy a kő milyen jellegzetességgel bírt (amit éppen húztam).


Hiszen ha számomra tetszetős volt ahhoz jó gondolatokat érzéseket, tulajdonítottam. Így jött k,hogy az apám aki elhagyott minket gyerekkoromban egy 3.ért..az szerethető és csupa jó...(???) Több éve nem tartjuk a kapcsolatot és elvileg ezt kell oldani...


Anyám aki mindent  megtett értünk és a világ legjobb anyája- az állítás szerint negatív...stb.


Szívesen venném a tapasztalataitokat.


Köszönöm!

  1. 2019. december 3. 20:4320.

    "Wenn du im recht bist,kannst  du dir leisten , die Ruhe zu bewahren und wenn du im UUnrecht  bist , kannst  du dir nich leisten sie zu verlieren " /M.K. Gandhi /


    "In der Ruhe liegt die Kraft" (nem szó szerint; A nyugalomban rejlik az erö) - mondta az egyik mesterem a legutóbbi munkahelyemen, ahol normában (teljesítményben) dolgoztunk. Válaszom; - Aki ezt kitalálta, biztos, hogy nem a cégnél dolgozott!
    (Esetleges stressz, csak fizikai jellegü volt, a szellemet nem volt mivel megterhelni.)

    előzmény:
    terdszelikatica (18)
    2019-12-02  21:04
  2. 2019. december 2. 22:2719.

    Először talán azt kellene tisztázni, hogy mit jelent az, hogy "nehezebben..."


    Az élet nehéz. A problémák megoldása mindig időigényes. Van, aki gyorsabban oldja meg a feladatokat, van, aki lassabban. Aki gyorsabban, annak vagy


    1./ Nagyobb teljesítményű az idegrendszere


    2./ Átlagos teljesítményű ugyan, de több az élettapasztalata.


    3./ Esetleg mindkettő.


    A párkapcsolatok elemzése hosszadalmas, létesítése különösen nehéz, mert rengeteg információt, elvárást, stb. kell figyelembe venni. Ezt a folyamatok bármilyen okkult módszerrel helyettesíteni, szerintem közönséges csalás. de ez legyen azok sara, akik ezt csinálják.


    Első lépés: a helyzet tudatos felmérése. Ha szerelmes vagy, ez nagyon nehéz, mert kábítószer hatása alatt állsz. 


    Mit várok el a leendő partneremtől,


    Mit tudok én nyújtani - ezeket kell összevetni. 


    Vannak különféle párkapcsolatok létesítésére szakosodott vállalkozások, amik "csalhatatlan" módszerekkel dolgoznak - nehéz elhinni, hogy lényegesen többet tudnak, mint az átlagemberek. Mi, földhözragadt "mouglik" /ez a kifejezés a Harry Potter könyvekből való, "varázstalan embert" jelent/ tapasztalati úton csináljuk. Ha hosszabb távon összességében jól érzem magam a partneremmel, akkor rendben van, ha nem - nos akkor már csak azt kell megvizsgálni, hogy javítható-e a kapcsolat. Megéri-e párterápiára járni, szenvedni, dolgozni - ez már esetleg szakember feladata.


    Persze az élet ahhoz rövid, hogy minden "jelentkezőt" kipróbáljunk, de idővel az emberfia - vagy lánya - ráismer a fals kapcsolat lényegére. Tudja, hogy kár próbálkozni nagyon használhatatlan kapcsolat próbálgatásával.


    Ezeken az oldalakon találkoztam olyan hölggyel, aki 300 randevút bonyolított le saját bevallása szerint, amíg megtalálta az igazit. /Ebbe azt is bele számította, akiről az első percben kiderült, hogy nem az ő esete - és ezt kerek-perec meg is mondta neki./


    Ezek után már csak azt kell számításba venni, hogy mindenki idővel változik, és a körülmények, élethelyzetek is változnak. És, hogy teljes legyen a kép, esetleg olyan szerelmesek vagyunk - jó esetben kölcsönösen - mint az ágyú.


    Ugye, milyen egyszerű?


     


     


     

  3. 2019. december 2. 21:0418.

    Niddam  akkor ez azt jenenti h Te bolcs vagyismered es jol alkalmaztad az erdemi vita , a kompetencia - , az elvi -, es a definicios vitat ismered az erveles hatasossagat, az ervek formajat ,az ervelesek tartalmi helyesseget ,es az ervek erosseget.... Te is tudod azt amit en is szemelott tartok ."Wenn du im recht bist,kannst  du dir leisten , die Ruhe zu bewahren und wenn du im UUnrecht  bist , kannst  du dir nich leisten sie zu verlieren " /M.K. Gandhi / 

    előzmény:
    nidda (17)
    2019-12-01  18:19
  4. 2019. december 1. 18:1917.


    "hogy elted tul ?"

    Magam sem tudom. Ami viszont nagyon megnyugtat, - igen nagy a valószínüsége annak,  (hála annak, akinek), - hogy az "oroszlánrészt" már letudtam...
      

    előzmény:
    terdszelikatica (11)
    2019-11-30  21:19
  5. 2019. december 1. 10:0516.

    Drága Mozdonj! Igazán üdítő volt a válaszod 🤣


    Hála égnek se cicinagyobbításra de főleg fogyókúrára nncs szükségem. Szóval vannak jó dolgok is az életemben.


    Hisz sokan küzdenek azzal, hogy a testi adottságaik nem olyanok mint amilyet szeretnének.Nincs ily jellegű gondom. 


    Acupunktúra, kineziológia ezek régi sokaknak bevált gyógymódok én nyitott vagyok arra, hogy ha valami többeknek bevált annak adjak egy próbát.


    Köszönöm nektek a hszeket

  6. 2019. december 1. 07:3215.

    Jajj  es nem divatos es meregdraga "integrativ pszichologiarol"  beszelek , meg pic-pic féle "hypnozisrol"  .
    Nezz batran szembe a problemaiddal .
    Nincs csoda , nincs ezos-kibujo  ha pöcegödörben süllyedünk ...

    előzmény:
    Mozdonj (14)
    2019-12-01  06:59
  7. 2019. december 1. 06:5914.

    Nem ertem .
    Problemasak a parkapcsolataid .
    Hogyan hat a parkapcsolatra a rakas pseudo-therapia , amit itt felsorolsz ?
    Acces Bars ? Kezratetel ? Acupunktura ?
    Ezek mind mind mind new-age penzlenyulasok...
    Az universum energiaja amerikai szaralaktol jott Mo_ra , s a yin es a yang nem az europai ember "cipoje" . Magyar ember , ha hisz a csodakban , akkor itteni panelmagus szarjankoval szerelmi kotest "fizet" maganak....

    Egy regi kis mese jut eszembe : a kislany , aki arrol almodozik , hogy segiteni akar anyukanak...." ha kutba esnel , kihuznalak , tuzben egnel erted mennek stb " ....hatalmas hostettek elvegzesere takarekolta az erejet s nem segitett a hetkoznapiban , ami az anyja elete volt : sopres , mosogatas , asztaltarites , bevasarlas...


    A masik igazsagos Matyas-kiraly korabeli mese ami beugrik a problemaddal kapcsolatban , olyan volegenyrol mesel , aki szaladva elhuzik , mert a matkajelolt tul buta... jon a lanykero , lekuldik a menyasszonyt aldomasborert a pincebe , meglat egy kovet es beindul a fantaziaja: ez a ko raeshet a gyerekemre akim lesz a kerommel es meg fog halni.... es lent maradt , megvigaszthatatlanul , bogni...

    Miert ezek a mesek ugranak be ? Mert nincs a labad a Foldon .

    Szoval en ugy csinalnam , hogy  alkalmazkodas , barati kor , azon javitani , ami felmerul ... es ha igy nem megy a vagyott "harmonikus parkapcsolat" , akkor pszichologusnak kell elmondani a problemat : az a mindennapjaid elmeselesebol szuri le a kovetkezteteseket es epiti fel a fejedben normalis viselkedes receptjet .
    A problemad ez , nem ?
    Azt irod , hogy ugy szeretned , "ahogy a tobbseg"
    Szerintem az , hogy hogyan szaladgal reggel a yin es a yung a kozepkori kinai testeben 130 euroert alkalmakkent , az halott embernek a szenteltviz....
    Nezz utana a csodamagus kezratevos  "kezeloid" eletutjanak ...Ezek mind mind pillanatgyogyitok :  palyafutasuk eppen divatos penzlenyulasok halmaza
    Azt a tomentelen penzt , amit erre elversz , be kellene fektetni fogyokurara , orrkisebbitesre , borfelvarrasra , cici-nagyobbitasra vagy kisebbitesre... stb


     

  8. 2019. november 30. 21:4713.

    "Nektek mi valt be ...." megtanultam hogy nem a stressz a problema hanem a tehetetlen duh .Megtanultam h az en viszonyulasom hatarozza meg hogy valami helyzet gondolt jo vagy rossz szamomra . Megtanultam h nem kell minden kesztyut felvenni amit elenek dobnak !!!! Megtanultam h humorral el lehet utni a dolgok elet , es at lehet lepni dolgokon .Tanultam retorikat , es nem erzem magam kevesebbnek ha valamit amit el akarok erni ugy talalom mintha a masik talalta volna ki , tanultam  relakszaciot meditaciot es szeretek kajakozni, lovagolni , hegyet maszni , es loveszeti gyakorlatokra jarni , szertem a csendet es a klasszikus zenet .


    Kepzeletbeli kardomra fel van vesve : kis ember vagy te ahhoz h belolem ki hozd az " allatot "

    idézet:
    terdszelikatica (12)
    2019-11-30 21:30:59

    +  tanultam targyalastechnikat es megtanultam kezelni az erzelmeimet es nem engedem h stresszhelyzetben erzelmi kitoreseim legyenek , es megtanultam h nem kell minden helyzetbol gyoztesen kikerulni 

    előzmény:
    terdszelikatica (12)
    2019-11-30  21:30
  9. 2019. november 30. 21:3012.

    "Nektek mi valt be ...." megtanultam hogy nem a stressz a problema hanem a tehetetlen duh .Megtanultam h az en viszonyulasom hatarozza meg hogy valami helyzet gondolt jo vagy rossz szamomra . Megtanultam h nem kell minden kesztyut felvenni amit elenek dobnak !!!! Megtanultam h humorral el lehet utni a dolgok elet , es at lehet lepni dolgokon .Tanultam retorikat , es nem erzem magam kevesebbnek ha valamit amit el akarok erni ugy talalom mintha a masik talalta volna ki , tanultam  relakszaciot meditaciot es szeretek kajakozni, lovagolni , hegyet maszni , es loveszeti gyakorlatokra jarni , szertem a csendet es a klasszikus zenet .


    Kepzeletbeli kardomra fel van vesve : kis ember vagy te ahhoz h belolem ki hozd az " allatot "

    előzmény:
    Lersza (9)
    2019-11-30  17:51
  10. 2019. november 30. 21:1911.

    " Stressmentes volt az eletem ..."Niddam hogy elted tul ? a stressz az elet sava / borsa .segit a megkuzdesben , energetizal, uj varatlan helyzeteken atsegit , kihivasok ele allit , gondolatunkat , megkuzdesi strategiankat felgyorsitja . 

    előzmény:
    nidda (10)
    2019-11-30  19:46
  11. 2019. november 30. 19:4610.

    Igazán sajnálom, hogy ennyire megviselnek a problémáid. Beírtam a google keresöbe "stressz oldása a mindennapokban":
    https://www.google.com/search?q=stressz+old%C3%A1sa+a+mindennapokban&rlz=1C1CHBF_deDE847DE847&oq=stressz+old%C3%A1sa++a+mindennapokban&aqs=chrome..69i57.13188j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8
    Lehet a tanácsok, javallatok között válogatni. Saját tapasztalattal nem rendelkezem,-talán stressszmentes volt az életem, most nyugdíjasként meg föleg az....

    előzmény:
    Lersza (9)
    2019-11-30  17:51
  12. 2019. november 30. 17:519.

    Köszönöm a hozzászólásokat hát sajna nem sok érkezett de segítettetek a döntésben: nem megyek többet.


    Viszont fontos volna számomra valamiféle stresszoldása  a mindennapokban.


    Kérlek benneteket mivel egyre rosszabbul vagyok segítsetek azzal, hogy megosztjátok velem  a tapasztalataitokat.


    Nektek mi vált be?Van ami által kicsit is jobban lettetek és/vagy hosszútávon segít?


    Köszönöm.

  13. 2019. november 26. 18:588.

    Köszönöm nidda! 

    előzmény:
    nidda (6)
    2019-11-26  18:36
  14. 2019. november 26. 18:577.

    Köszönöm huncut! 

    előzmény:
    huncut (5)
    2019-11-26  14:40
  15. 2019. november 26. 18:366.
  16. 2019. november 26. 14:405.

    Egyszer kiváncsiságból én is elmentem. No nem volt második alkalom.

  17. 2019. november 26. 11:564.

    terdszelikatica!


    Köszönöm a véleményedet!

    előzmény:
    terdszelikatica (2)
    2019-11-26  11:41
  18. 2019. november 26. 11:483.

    en is elvegeztem egy ilyen kurzus 2 kollegammal mert kivancsak voltunk ra hogy ertekelik az emberek az altalanossagokat . Minden eromre szukseg volt sokszor h el ne nevessem magam a sok hulyesegen . En helyedben ennek semmi jelentoseget nem tulajdonitanek .Hellinger modszer nem psychotherapia nem gyogyit, nem igazolt a hatasa. Csupan rajrad all vagy bukik h hiszel e benne en nem ! humbugg az egesz  

  19. 2019. november 26. 11:412.

    Hellinger therapia ? Mi a feltetele annak hogy ezt barki alkalmazza/ alkalmazhassa  : psychologiai , psychiatriai vagy boldog boldogtalan elvegezheti penzeert a tanfolyamot es ha jo marketing erzekkel toborozra embereket megcsinalhatja ? mert ha igen annyit is er minden kovetkeztetese 

Címlap

top