Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sulidoki

Valaki321
Létrehozva: 2021. március 30. 16:20

Sziasztok! A lányomék, ha vissza mennek a suliba menniük kell Iskolaorvosi szűrűvizsgálatra. Körülbelül mire számithatnak? Mennyire kell vetkőzik?! 


Nagyon fél a szegénykém. 

  1. 2021. május 14. 21:406.

    Haza jött a kicsim a koliból. Volt náluk orvosi vizsgálat... 


    Elmondása szerint igen alapos volt a doki. Torok vizsgálat, has áttapintása meghallgatta őket (melltartó nélkül) gerinc és talp vizsgálat volt. Azt mondta, hogy kellemetlen volt egy fiatal férfi előtt derékig meztelenül ülni, de ki lehetett bírni. 

  2. 2021. Április 4. 17:425.

    Szia. Én, mint gyermekorvos úgy gondolom, hogy valószínűleg fehérneműre kell majd levetkőznie a gyermeknek. Természetesen egyessével mennek majd be. 


    Az ilyen vizsgálat egy teljes fizikai vizsgálatból áll, ellenőrzik a fejlettségét... ezért valószínű, hogy a dr nő/úr emlő szűrést is fog végezni. Valamint:


    -Súly-magasság 


    -Boka süllyedés és gerincferdülés kizárása 


    - Meg fogja hallgatni a szív és tüdőhangokat (elképzelhető, hogy itt már le kell venni a melltartót, de ezt orvos válogatja, nálam le kell) 


    -Hasát fogja áttapintani, ellenőrzi a belső szervek alakját, méretét, nincs-e esetleg a gyermeknek székrekedése. 


    - Emlő szűrés (a mellek áttapintása)


    -Valamint előfordulhat, hogy ellenőrzi a nyirokcsomókat (hóna alatt, nyakán és ágyéki részen) , de ez nem valószínű. 


    - + A védőnő néhány kérdést fog feltenni a ciklusával kapcsolatban. 


    Remélem tudtam segíteni.

  3. 2021. Április 1. 22:424.

    hali. Be mész le kell félpucérra vetkőzni + le a cipő zokni. Megméri a védőnő a súlyt-magasságot és vérnyomást. 


    Utána a doki nézi a gerinced( majd előre kell hajolni) meg, hogy van-e lúdtalpad. Utána fel kell ülni az agyra meghallgatja a hatád (légzési hangokat, majd nagyokat kell sohajtani és köhögni) megnezi a szíverésedet. Hasadat meg a cicidet fogja át tapogatni (a cici vizsgálat egy picit kellemetlen, de ki kell bírni) 


    Majd mesélj mi volt. 

  4. 2021. Április 1. 22:413.

    hali. Be mész le kell félpucérra vetkőzni + le a cipő zokni. Megméri a védőnő a súlyt-magasságot és vérnyomást. 


    Utána a doki nézi a gerinced( majd előre kell hajolni) meg, hogy van-e lúdtalpad. Utána fel kell ülni az agyra meghallgatja a hatád (légzési hangokat, majd nagyokat kell sohajtani és köhögni) megnezi a szíverésedet. Hasadat meg a cicidet fogja át tapogatni (a cici vizsgálat egy picit kellemetlen, de ki kell bírni) 


    Majd mesélj mi volt. 

  5. 2021. március 30. 17:292.

    Szia. Hát ez bonyolult... Én gimiben vagyok 11.-es nálunk év elején letudta a doki. Maradjunk annyiban, hogy nem kellemes. Be megy nadrág póló le. Védőnő megnézi  a súlyt magasságot. Utána go a dokihoz, na az mindig cikibb... De általában csak annyi, hogy meghallhat elől-hátul, majd sóhajtani és köhögni kell, hasunkat szokta tapogatni, gerinc vizsgálathoz ki kell kapcsolni a melltartót, utána jön a neheze, mikor mondja hogy vegyük le a melltartót...Le vesszük gyorsan megtapogatja és végeztünk. Nem kellemes, de ki kell bírni. Remélem nem ijesztettem meg a lányod. 😅

Címlap

top