Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babát szeretnénk,tervezünk

miri83
Létrehozva: 2021. június 3. 11:30

Várok minden anyukát, aki most szeretne babát, vagy talán már sikerült is. Nekem a negyedik gyerek lesz, és szívesen megbeszélném a tapasztalatokat, valamint biztosan sok kérdésem is lesz, hiszen a legkisebbem is már 9 éves lesz a nyáron....


Üdv, Miri

  1. 2021. június 8. 20:276.

    Hajrá

    előzmény:
    demise (2)
    2021-06-04  22:26
  2. 2021. június 8. 20:265.

    Szia Kincső!


    Hát, ez nehéz kérdés. Attól függ, milyen szinten akarsz minden tmegvenni, megelégszel-e használt dolgokkal, vagy van-e olyan családtag, barátnő, akitől tudsz kölcsön kapni holmikat. Mi amúgy felvesszük a babavárót, de nem a baba miatt, hanem ház vásárlásához használjuk fel a pénzt. Ha akartak még majd babát, akkor sztem mindenképpen érdemes felvenni, főleg, ha nagyon ki lesztek számolva. Az első 3 évben nem is kell törleszteni, és utána is kamatmentes lesz a hitel, sztem, ez nem rossz konstrukció. Mesélsz kicsit magadról? Merre klaktok, mivel foglalkozol? Én tanár vagyok, és most költöztünk Pest mellé egy kisvárosba.

    előzmény:
    AvoidFat3 (3)
    2021-06-06  23:42
  3. 2021. június 8. 20:234.

    Sziasztok!


    Kicsit eltűntem, de van oka, képzeljétek, pozitív lett a tesztem Nagy az öröm. A munkahelyen még csend van a 12. hétig, de alig tudok koncentrálni, ráadásul készülnöm kell az államvizsgára is, ami jövő héten kedden lesz. Nagyon izgalmas időszak ez

  4. 2021. június 6. 23:423.

    Sziasztok!

    Mi a férjemmel nemrég kezdtünk el gondolkozni a gyermekvállaláson, viszont kicsit félek, hogy mi lesz, ha csak ő fog dolgozni.
    Szerinted lehetséges 1 fizetésből ellenni, vagy érdemes lehet esetleg olyan dolgokon gondolkozni, mint a babaváró hitel vagy hasonló támogatások? Nem szeretnék nagyon adósságokba verődni, de attól függően, hogy milyen az első, nem biztos, hogy egy gyermeknél megállunk (én sem egyke voltam).

    Nyilván nem nagyon szeretnék így az interneten keresztül részleteket megosztani, de mondjuk azt, hogy a teljes eddigi bevételünk kb. 70%-ából kellene megélnünk, amihez ugye hozzájön minden kiadás, amivel egy kisbaba jár.
    Tapasztalatok alapján ez működik/het?

    Köszi a véleményeket előre is, pusszancs,
    Kincső

  5. 2021. június 4. 22:262.

    Rajta!

Címlap

top