Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arab férfi

Torolt_felhasznalo_566184
Torolt_felhasznalo_566184
Létrehozva: 2004. július 28. 10:34
Sziasztok!

A véleményeteke és a tanácsotokat szeretném kérni. A nővérem chaten összeismerkedett egy arab sráccal (22)és ő Magyarországra jön, hogy többek között tesómmal is találkozzon. Úgy tűnik, hogy a fickó odavan érte, de tesóm barátságot akar. Debrecenben az orvosin megismerkedtem egy-két arabbal és tudom, hogy az európai nők test beszéde számukra kihívó, hisz ott a nők sokkal visszafogottabban viselkednek. Miközben mi nem akarunk semmit, ők már félre is értik.
Ha van valakinek tapasztalata ezen a téren, hogy mit tegyen és mit ne tegyen, vagy ha valaki már él ott, megköszönném, ha megosztaná velem.
  1. 2004. július 28. 13:1926.
    Ja. Azt mondjak az arabok nagyon el tudjak csavarni az europai nok fejet. . . :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403873 (25)
     
  2. Torolt_felhasznalo_403873
    Torolt_felhasznalo_403873
    2004. július 28. 13:1625.
    OK, igazad van neked is, de itt arról van szó, h. egy nő miatt ( lehet, h. más is van még a dologban)eljön egy arab pasi Mo. -ra, és találkozni akar vele. Ez elsősorban férfi-nő kapcsolat, és hát ezt már nem akarom ragozni tovább, tudjuk mindannyian.
    Szimpi pedig akárki lehet a neten keresztul, az nem mérvadó.
    előzmény:
    jessica07 (23)
     
  3. 2004. július 28. 13:1124.
    Én is ismerek jól működő arab-magyar vagy perzsa-magyar kapcsolatokat.

    Én csak a csetes imserkedés veszélyeire akartam rámutatni.

    nem szabad ennyire általánosítani, hogy arabbal aztán soha, csak érdemes körültekintően, óvatosan belemenni a kapcsolatba és kicsit lassabban haladni, mint a ma megszokott tempo:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. július 28. 13:0723.
    Hidd el, van egy kis kulonbseg; nem csak a nokkel valo viselkedesre gondoltam. A perzsak(Iran) masabbak a jordaniaiaknal, ezek kisse masabbak a pakisztanban elo moszlimoknal, stb. Szerintem, ha tenyleg szimpi a srac, talizzanak. Ne vigye fel magahoz!! Jobb felni, mint megijedni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403873 (22)
     
  5. Torolt_felhasznalo_403873
    Torolt_felhasznalo_403873
    2004. július 28. 12:5922.
    Nem hiszem, hogy megkülönböztetést lehet tenni az országok között, hiszen ezek szomszédosak, az arab kultúra, viselkedésminták sajátosságai ugyanazok, és annyira mélyen gyökereznek az emberekben, hogy ha több évig is máshol élnek (Európa, Amerika, stb. ), akkor is felszínre törnek az első adandó alkalommal.
    előzmény:
    jessica07 (19)
     
  6. 2004. július 28. 12:4021.
    Jartam ott. Ez jo(feltem "gazabb" orszagbol), azert veluk is jo vigyazni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_566184
    Torolt_felhasznalo_566184
    2004. július 28. 12:3720.
    De persze. Egyiptom és talán Kairoba medikus
    előzmény:
    jessica07 (19)
     
  8. 2004. július 28. 12:3319.
    Kedves topicindito! Nem akarod elarulni honnan van a srac. . . ? Lehet Jordaniabol, ami nem egy kategoria Sz. -Arabiaval. . . -pl.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. július 28. 12:3318.
    Egyaltalan nem kirivo attol fuggetlenul, hogy holel a pasi:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403873 (15)
     
  10. 2004. július 28. 12:2817.
    Sziasztok !
    Még mikor egyetemista voltam , a kollégiumban történt, hogy a barátnőm beszélgetett egy arab évfolyamtársunkkal pár percet.
    Na, erre a pasi este megjelent a szoba előtt, be akart menni, szerencsére zárva volt, de még kb. fél órát rugdosta az ajtót, hogy engedje be a barátnőm, mert meg akarja b. . . ni! Ezt üvöltötte végig.
    Na, gondolhatjátok, soha többet nem álltunk szóba vele ! Ja , az arab pasi még korábban mesélte, hogy kint náluk több feleséget tartanak, az asszony be van zárva, nem mehet sehova, megverik, ha nem engedelmeskedik. . . jó, nem ???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_566184
    Torolt_felhasznalo_566184
    2004. július 28. 12:2616.
    Sziasztok!

    Hálás vagyok midannyiótoknak a válaszért, és azt hiszem, hogy egyre erősödik bennem, az hogy nem nagyon fogom őket egyedül hagyni sokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403873 (15)
     
  12. Torolt_felhasznalo_403873
    Torolt_felhasznalo_403873
    2004. július 28. 12:1715.
    Kedves Kisbari!

    AZ ARAB PASIK NEM BARÁTSÁGOT AKARNAK!!!!!!
    Nagyon naiv a nővéred, és csúnyán megjárhatja!
    Okosan válaszoltak a többiek, sajnos egyre többen tapasztaljuk meg- ha nem is a saját bőrünkön- , hogy az elején elbűvölő, gáláns arab férfi hogyan változik át levakarhatatlan, agresszív őrültté, aki megkeserítheti a nő életét még akkor is, ha az csak egy kis flörtöt, vagy éppen egy egzotikus ismerőst akar belopni az unalmas hétköznapokba.
    Elmesélek egy sztorit, h. lásd, nem légből kapott infókkal akarunk rémisztgetni titeket: a barátnőm az Egyesült Államokban jár egyetemre, ott jött össze egy évfolyamtársával, egy arab fiúval, aki évek óta ott élt már, ott járta a középiskolát is. Az elején minden csodás volt, a barátnőm igazi NŐNEK érezhette magát, tetszett a fiúnak az, h. csinos, kedves barátnője van, össze is költöztek, és ekkor kezdődtek a bonyodalmak: ami addig előny volt, egyszeriben súlyos vétséggé változott: baj volt az, h. miért öltözik csinosan, miért néz más fiúkra, miért akar találkozni a barátokkal, stb, majd jöttek a verések, fenyegetések, stb, ami odáig fajult, h. a barátnőm orvosi látleleteket vetetett, feljelentette, stb, ennek következtében a pasit kirakták az egyetemről, végül kiutasították az Államból. Viszont vannak ott még barátai, és a barátnőm valószínűleg el fog jönni az egyetemről, talán a kontinensről is, mert veszélyben érzi a testi épségét, sőt, talán az életét is.

    Persze ez egy kirívó eset, és én általában óvakodom az általánosítástól, de egyre több ilyen történetet hallok, tapasztalok meg (én is ismertem egy afrikai fiút, aki arab környezetben nőtt fel, és benne is megvolt mindez), és azt látom, h. annyira mélyen gyökereznek bennük részünkről teljesíthetetlen elvárások, hogy egyszerűen nem érdemes belemenni ezekbe a helyzetekbe, többet veszíthet az ember lánya, mint amennyit nyerhet.
    Üdv,
    Karcolsz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. július 28. 11:5014.
    Te is itt??!! :)))
    előzmény:
    drast (13)
     
  14. 2004. július 28. 11:4913.
    csáó:)
    előzmény:
    aditte (11)
     
  15. 2004. július 28. 11:4512.
    Ja. . . értem:))
    előzmény:
    aditte (11)
     
  16. 2004. július 28. 11:4511.
    Mert szerinte "egyedül csak ő érti meg a gondjait" stb. . . kb. 3 havonta találkoznak. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229084 (10)
     
  17. 2004. július 28. 11:3710.
    Hogy lehet szerlmes valakibe akivel horror a szex???
    előzmény:
    aditte (5)
     
  18. 2004. július 28. 11:259.
    :-) puszi.
    előzmény:
    aditte (8)
     
  19. 2004. július 28. 11:208.
    Van egy topik: Tetszenek az arab fiúk, ez a címe, olvass bele. . . vannak érdekes hozzászólások. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. július 28. 11:177.
    Kisbari

    Én itt abban is látom a gondot, hogy a cseten ismerkedtek meg és úgy tünt, nem csak a nővéred miatt jön ide.
    Valószinűleg a többi cset-ismerőséért is ugyanúgy odavan, mint a tesódért.
    Ha felmész az ICQ-ra és beírod hogy magyar nő vagy, csak úgy robbannak rád a török pasik, akik mind magyar nőt szeretnének (persze szigorúan csak alkalmi barátnőnek, amikor épp erre járnak), még azt sem tudják, hogy nézel ki, milyen a személyiséged, de máris tudják, hogy imádnak:)))
    Szerintem legyen nagyon óvatos a nővéred, ha még lehet.
    előzmény:
    Kisbari (1)
     
  21. 2004. július 28. 11:136.
    Szió! :)
    előzmény:
    jessica07 (3)
     
  22. 2004. július 28. 11:135.
    A barátnőmnek van arab "pasija"
    Mellette van még kb. másik 5 barátnője, ha nem felesége. . . csak kihasználja, leveszi pénzzel, megtilt neki mindent, a szex egy horror vele. . . ennyit tudok mondani. . . persze menekülni nem tud, mert szerelmes. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_759703
    Torolt_felhasznalo_759703
    2004. július 28. 11:114.
    Szia!Kerülje el amilyen messze csak lehet. Ebből a dologból semmi jó nem sülhet ki. Ha a hátralévő éveit nyugodtan szeretné leélni, akkor maximum a neten beszélgessen vele. Persze ez csak egy tanács, amit nem kötelező megfogadni. A környezetemben is volt ilyen kapcsolat, iszonyú vége lett, jobban mondva sosem lesz vége.
    előzmény:
    Kisbari (1)
     
  24. 2004. július 28. 11:083.
    Arab srac? Honnan? Kulonbseg, hogy pl. : az Allamokban el vagy Irakban. . . ? Talan otletem lenne. . . ; irj, ha gondolod!
    előzmény:
    Kisbari (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_145621
    Torolt_felhasznalo_145621
    2004. július 28. 11:072.
    Szia!
    Az én tanácsom: a nővéred addig fusson az arab fiú elől, amíg lehet. Nekem volt arab pasim. Naggggyon vigyázni kell velük!!!!!!!
    előzmény:
    Kisbari (1)
     

Címlap

top