Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Minden ami Karácsony.....

nyuszik@
Létrehozva: 2004. november 9. 12:47
Sziasztok!

Cirka 6 hét s újra jön a Jézuska. De addig egy háziasszonynak rengeteg dolga van. Kezdve a nagytakarítástól az ajándékvásárláson keresztül a menü összeaállításig. Ki ,hogyan oldja meg a tökéletes karácsony nevű projektet?:-))) Ötleteket várok minden karácsonnyal összefüggő témában. Pl. hol olcsóbb a szaloncukor, kinek melyik fajta izlík, mi lesz a menü szenteste stb....
  1. 2004. november 9. 13:5026.
    Majd, ha megunjuk a kék-ezüstöt akkor cserélünk:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946350 (25)
     
  2. 2004. november 9. 13:5025.
    Nálunk eléggé eklektikus szokott lenni a fa, van rajta minden, de leginkább kézzel készített díszek, fa bigyókák, szalagok, szalmadíszek stb. . . de vannak golyóink is, ahogy kell. Jóféle csúcsdíszt nem találok, mindig egy ágakból fonott/hajtogatott csillagot eszkábálok fel rá, amitől ha nem elég erős a fa akár fel is borulna, mert akkora! :)

    előzmény:
    Jucajuc (23)
     
  3. Torolt_felhasznalo_946350
    Torolt_felhasznalo_946350
    2004. november 9. 13:4924.
    Nálunk fehér-arany, lassan már unalmas, de baromi drága lenne az egész díszkészletet kicserélni, mindig halogatjuk. . . :-((
    előzmény:
    Jucajuc (23)
     
  4. 2004. november 9. 13:4923.
    A mienk évek óta kék- ezüst , és a szaloncukrot s e két színből választjuk. A piros-arany is tetszik meg a fehér. ezüsz is nagyon szép.
    előzmény:
    Jucajuc (23)
     
  5. 2004. november 9. 13:4622.
    Sziasztok!
    És kinek milyen színű lesz a fája?
    Nálunk most már pár éve piros-arany. De tetszik a kék-ezüst is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_338309
    Torolt_felhasznalo_338309
    2004. november 9. 13:4521.
    Mi is mindig magunk voltunk szenteste, azóta, hogy saját lakásunk van. Aztán másnap a rokonoké. Én leginkább azt szeretném, ha hozzánk jönnének, szeretek vendégeket fogadni, de sokszor nehéz a családot rábeszélni.
    Sajnos én is elég halogatós vagyok, pedig a mézeskalács sütés, esetleg házikó készítés nálam elengedhetetlen. Úgyhogy a vége mindig éjszakázás.
    előzmény:
    Bettus0214 (13)
     
  7. 2004. november 9. 13:4420.
    JA tényleg bejglit! Azt én szoktam sütni a családomnak is , gesztenyéset, diósat , mákosat.
    Az anyukámhoz meygünk ebédelni. Vacsorára pedig anyóssomhoz megyünk a szomszédba. A többit még nem tudom. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. november 9. 13:3919.
    :))) Én is bőgtem egész délután sütés-főzés közben, de. . . Valahogy aztán mégis szép lett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946350 (17)
     
  9. 2004. november 9. 13:3718.
    A házi szaloncukor nagyon jó ötlet. Pláne, ha van ideje az embernek. De azt hiszem a karácsony megér pici éjszakázást.
    Nálam évek óta csak a fa alatt, kosárkában van szaloncukor - nem nagyon szeretjük. Sokkal inkább bejön a marcipángolyó, ami igazi kalóriabomba, macerás és elég drága is, de a családért mindent. . . :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_541604 (14)
     
  10. Torolt_felhasznalo_946350
    Torolt_felhasznalo_946350
    2004. november 9. 13:3617.
    Hát akkor azt még alapos szervezéssel sem tudjátok összehozni egy napon belül. . . :-(((
    előzmény:
    bejjuska2 (16)
     
  11. Torolt_felhasznalo_946350
    Torolt_felhasznalo_946350
    2004. november 9. 13:3516.
    Én biztosan belebolondulnék, ha Szenteste nem lehetnék a családommal, borzasztóan hiányoznának. . .
    Hiszen a Karácsony főként a szeretet ünnepe, én nem bírnám ki, ha nem lehetnék együtt minden szerettemmel. . . Bennem ez valahogy úgy jönne le, hogy hátat fordítottam a csládomnak a párom kedvéért. . .

    De nem vagyunk egyformák! :-)))))))))
    előzmény:
    Bettus0214 (13)
     
  12. 2004. november 9. 13:3415.
    Ja, azt elfelejtettem, hogy mi Pesten lakunk, a párom családja 100 km-re innen, az enyém meg 200-ra , persze ellenkező irányban!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_946350
    Torolt_felhasznalo_946350
    2004. november 9. 13:3214.
    Milyen igazad van!? Pont ezt akartam én is írni, csak én nem tudom magam ilyen világosan kifejezni! :-)))))))
    előzmény:
    csakenesen (11)
     
  14. Torolt_felhasznalo_541604
    Torolt_felhasznalo_541604
    2004. november 9. 13:3213.
    Nem kölcsönözhető a pasi?? :)))

    Egyébként én egyszer úgy jártam, hogy pár nappal karácsony előtt kiderült, hogy egy kisműtétre be kell azonnal feküdnöm, és másnap hazamehetek ugyan, de feküdni kell. Azóta nálam TILOS bármit is utolsó pillanatra hagyni. Nagyon-nagyon szomorú volt az a délutánom, amikor rohangáltam a plázákban, hogy mindenki kapjon valamit. . . :(

    Láttátok a tvben, hogy hogyan csinálják és csomagolják a piaci szaloncukrot? Szóval nem ajánlom, inkább a bolti, vagy méginkább a házi! :)
    előzmény:
    Tigris30 (6)
     
  15. 2004. november 9. 13:3212.
    Én a "saját karácsonyra" esküszöm. Mármint, hogy otthon, kettesben, aztán másnaptól lehet vendéget járni, családot látogatni. Egy karácsonyt mindenképpen meg kell élni kettesben. . . olyan romantikus. Az is előnye, hogy senki nem sértődik, hogy"bezzegazőszüleinélotttudtatoklenniszenteste".

    Mi már túl vagyunk ezen, tavaly az én családommal voltunk Szenteste, idén pedig én hívtam meg mindenki (anyukám, öcsém, párom szülei). Könnyelmű dolog volt, már most pánikolok. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. november 9. 13:3111.
    Hát ez nehéz kérdés. . .
    Az első közösön mi külön-külön hazamentünk, a másodikon az én szüleimnél töltöttük a szentestét, két nap múlva mentünk a párom családjához. Idén éppen fordítva lesz, kicsit félek tőle. . .
    Remélem jövőre már saját lakásban leszünk ketten, vagy talán már hárman. . . :)
    előzmény:
    cha-cha (8)
     
  17. 2004. november 9. 13:3110.
    ururtuireurezuiztri
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. november 9. 13:289.
    Mi a párommal most még az én szüleimnél lakunk. Mi úgy szoktuk csinálni, hogy 24-én délután megyünk a párom anyukájához, este nálunk vagyunk, aztán 25-én egyik nagyi, ott nagy családi banzáj, 26-án másik nagyi, 27-én nagybátyámék. A párom családja nem nagyon tart igényt ezekre a látogatásokra, ha mégis, akkor valamelyik nap estére tesszük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_946350
    Torolt_felhasznalo_946350
    2004. november 9. 13:288.
    Mi mindig 2 helyen Karácsonyoztunk a volt férjemmel. Náluk úgyis korábban, du. 5-kor volt ajándékozás.
    Reggeltől ott töltöttük az egész napot, ott ebédeltünk, aztán ajándékozás után 6-7 óra között átjöttünk az én családomhoz és 7-kor itt vacsoráztunk, aztán 8-kor ajándékoztunk, és késő estig maradtunk.

    Szerintem egy kis szervezéssel össze lehet hozni, hogy mindenütt ott lehessetek! :-))))))))
    előzmény:
    cha-cha (8)
     
  20. Torolt_felhasznalo_466973
    Torolt_felhasznalo_466973
    2004. november 9. 13:227.
    tök jó ez a topic! én is minden évben bánom, hogy december második felében jut eszembe ajándék után rohanni a tömegben. . . idén eszembe juttattátok, most okos leszek! :-)

    egyébként a családozás most nagy kérdés nálam. . . idén költöztünk össze a párommal, és nem tudom, mennyire ragaszkodjak a "régi" menetrendhez, vagy találjunk ki újat. Mondjuk, a szüleim biztosan igényt tartanak rám Szenteste, de nem tudom, hogy a párom családja akar-e látni. . .

    nálatok hogy volt az első közös karácsony?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_159731 (7)
     
  21. Torolt_felhasznalo_159731
    Torolt_felhasznalo_159731
    2004. november 9. 13:196.
    Sziasztok!
    Nálunk este 6 óra körül van a vacsi, aztán ajándék osztás. A kókuszos szaloncukor a nyerő!:)
    Rántott hal és halászlé, mákos guba. Férjemnek külön rántott husi, bemondta az unalmast a rántott halnak. Aztán szokásos káposzta és vendégjárás. Tavaly én mondtam unalmast a beiglinek, de idén asszem lesz megint.
    Takarításból nem mindig csinálok nagy fesztivált, ajándékok vásárlása. . . ööö. . . . . szóval volt, hogy 23-án du, de remélem idén ügyesebbek és megfontoltabbak leszünk. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. november 9. 13:195.
    Szia!

    Én szerencsés helyzetben vagyok:)
    Nálunk a párom főzi meg az ünnepi menűt, és a beiglit is Ő csinálja:) Nekem csak a takarítás, és az ajándékok beszerzése marad. Én már elkezdtem megvenni az ajándékokat, mert elég nagy a család:) Szenteste nálunk töltött káposzta szokott lenni, szoloncukorból zseléset mindig veszek. Ezenkívűl szoktam venni marcipánost, gumicukrost, mogyorókrémest is. És persze minden évben kijön valami újfajta szaloncukor, abból is szoktam venni:)
    Szenteste mi itthon vagyunk, 25. -én jönnek a párom családjáék, és 26. -án megyünk az én családomhoz:)
    Asszem röviden ennyi.
    előzmény:
    nyuszik@ (1)
     
  23. 2004. november 9. 13:184.
    Sziasztok!
    Nekem mézespuszedli nélkül nem karácsony a karácsony! Tehát azt biztos sütök. Lesz még hókifli, és tejbe áztatott pulykamell, krokett, áfonya, és gombamártás nekem!4
    Ti hogy vagytok ezzel a rokonlátogatással? Sértődéssel, hogy ki mikor hova megy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. november 9. 13:163.
    Nekem is kedvencem a marcipános szaloncukor. Mikor kicsi voltam csak pult alatt lehettet kapni. A szenteste a menü, asszem hideg sült lesz meg hidegtál. Ajándékot ég csak a naygfiamnak vettünk, Még van egy pár családtag. . . .
    És a nagytakarítással hogy állsz??? Ablakpucolás és társai. .
    előzmény:
    RJudi (2)
     
  25. 2004. november 9. 13:102.
    Szia!
    Én a marcipános szaloncukorra szavazok! :o)
    A menü délben halászlé és mákosguba, este fogas Orly módra, majonézes kruplival, majonézes kukoricával és krumplisalátával :o)
    Mááár nagyon várom :o)
    Az ajándékvásárlást meg már nagyon is el kellene kezdeni! Minden évben elhatározom, hogy nem hagyom az utolsó pillanatra, de sose sikerül :o)
    előzmény:
    nyuszik@ (1)
     

Címlap

top