Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Depresszió

Torolt_felhasznalo_440218
Torolt_felhasznalo_440218
Létrehozva: 2004. december 9. 22:43
Négy éve egy fulladásos rosszulléttel kezdődött minden,azután bezárkotás,kórház,terápiák,pszhológus stb...Jelenleg dolgozom,tartom magam,magán bölcsészem van,viszont a nyugtatokról nem tudok leállni.Szükségét érzem sajnos.22 évesen kilátástalanul a világban.Vagyok.
  1. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2004. december 10. 02:1326.
    olvastad a citadellát?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_440218 (11)
     
  2. Torolt_felhasznalo_696943
    Torolt_felhasznalo_696943
    2004. december 10. 01:1525.
    Karacsonyi jotanacs! :-))

    Ha VALODI tartos, huseges szeretet akarsz, vegyel egy KUTYAT!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. december 10. 00:2524.
    Nem tudom, mennyi idos a gyermeked, de mivel azt irtad, hogy "kisbabam" van, elkepzelheto, hogy az "alapdepressziora" rarakodott meg a szules utani (nagyon gyakori) depresszio. Ez utobbi rendkivul gyakran elofordul meg olyan szemelyeknel is, akik egyebkent meg hirbol sem ismerik a depressziot. Angolul baby blues a tudomanytalan :) neve.
    előzmény:
    sunnymum (7)
     
  4. 2004. december 10. 00:2323.
    Csak halkan es ovatosan jegyzem meg: a depresszio BETEGSEG, s mint ilyen, a kezelest hozzaertokre kellene bizni. Nem beszelve arrol, hogy a topikinditonak ugy tunik, manias depresszioja van, nem "csak ugy" depresszios.

    Orulok, hogy magadtol kigyogyultal a depressziodbol, de ova intenek mindenkit attol, hogy sokaig huzza-halassza a szakemberhez fordulast. Mint nagyon sok betegseg, sokat segithet a beteg egyuttmukodese a szakemberrel, es mint nagyon sok betegseg eseteben, a gyogyulas NEM kizarolag attol fugg, hogy valaki mennyire "eros", vagy "gyenge".

    A masik dolog az, hogy ha betegsegnek fognank mar vegre fol a depressziot, mint ahogy az is!, akkor vege lenne a hozzatapado szegyenerzetnek, annak a gyakran burkolt velejarojanak, hogy "bizonyara en kovettem el valamit, bennem kell keresni az okot", es annak is, hogy "ha en jobb ember lennek, meg tudnam oldani a problemamat".

    Az ok nagyon fontos, de elsosorban a szakember szamara, mert neki segit a kezeles milyensegenek eldonteseben, nem pedig azert, mert annak megtalalasa utan hipp-hopp maris meggyogyithatjuk magunkat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275963 (17)
     
  5. age
    age
    2004. december 10. 00:1822.
    Már hogy ne lehetne.
    Egyébként csak rajtad múlik milyen ember leszel.
    Ha most te ebbe megbetegíted a lelked, hogy állandóan ezen rágódsz akkor magadra vess.
    Persze ez ami bánt soha nem fog elmúlni "mint rossz érzés". Meg kell tanulnod ezzel együtt élned, és ÁTLÉPNED ezen az egészen.
    Hidd el sikerülni fog.

    Én már túlvagyok rajta, igaz majd 38 éves vagyok.
    Engen 20 éves korom körül hagytak magamra a szüleim, teljesen.
    Majdnem belehalt a lelkem.
    De van egy rendes férjem, aki segített.

    Érdekes, de amikor én szültem babát, akkor újra felszínre kerültek ezek az érzéseim. Előhozta ez az esemény.
    De már felnőttebb fejjel mindent hidd el másképpen látsz.

    22 évesen még igazán gyerekek vagyunk, vágynánk a biztonságra, hisz most alakítod ki az életed.
    Normális hogy elbizonytalanodsz.
    Légy erős!!
    Puszi
    age
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_440218 (21)
     
  6. Torolt_felhasznalo_440218
    Torolt_felhasznalo_440218
    2004. december 10. 00:0421.
    Főleg ha egy pár éves kisgyermekről van szó ki még nem vétett semmit!Az a gyerek érzi, hogy nem szeretik, de nem tudja MIÉRT!S ez által fogja magát "szarul" érezni. Értéktelennek, nem szeretetre méltónak, semminek. Egyedül, támpontok, -szülők nélkül egy személyiséget felépíteni azt gondolom nem lehet még diplomával sem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_440218 (20)
     
  7. Torolt_felhasznalo_440218
    Torolt_felhasznalo_440218
    2004. december 9. 23:5920.
    Egyértelmű, hogy mindenki fogadjon úgy el ahogy vagyok én sem adok mást. De azt hiszem baromi nehéz azt ekfogadni valakinek, hogy a szülei nem szeretik, érdektelenek felé. Aki ezt nem éli meg nem tudja mi az!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275963 (17)
     
  8. Torolt_felhasznalo_275963
    Torolt_felhasznalo_275963
    2004. december 9. 23:5319.
    Elmegyek aludni lányok! Holnap kórélettanból ZH-t írok! Szijasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_275963
    Torolt_felhasznalo_275963
    2004. december 9. 23:5118.
    Hát az is igaz, hogy egy gyógyszeresen befolyásolt állapotban azért nem könnyű dönteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_440218 (15)
     
  10. Torolt_felhasznalo_275963
    Torolt_felhasznalo_275963
    2004. december 9. 23:5017.
    Soha nem kell megküzdened más szeretetéért! A szeretet csak úgy van. Egy kapcsolatban vigyázni kell, hogy ne bántsuk meg a másikat, vagy hogy a kedvében járjunk, de nem annak érdekében, hogy szeressenek! A szeretetért nem kell harcolni! Azért, hogy szeressenek, nem kell megküzdeni! Soha! Vagy úgy gondolod, hogy adod magadból a legjobbat, a többiek meg osztják a kegyet, és eldöntik, hogy kellesz-e nekik vagy nem? Hát ez marhára nem így működik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_440218 (11)
     
  11. Torolt_felhasznalo_440218
    Torolt_felhasznalo_440218
    2004. december 9. 23:4816.
    Ez így van, de azt is érzi ha kell.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275963 (14)
     
  12. Torolt_felhasznalo_440218
    Torolt_felhasznalo_440218
    2004. december 9. 23:4715.
    NEKI!Én is abba hagytam pont azért mert jobb lett, eltelt 3 hónap és ugyanott tartok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_633892 (13)
     
  13. Torolt_felhasznalo_275963
    Torolt_felhasznalo_275963
    2004. december 9. 23:4314.
    Ki a fene dönti el, hogy kell-e neked az a szar, vagy nem? Csakis te! egyedül te! Te lakod a saját testedet! A pszichiátered gondolom azt mondja, hogy "Én vagyok az orvos, én tudom, hogy mi kell magának!" Erre vissza lehet vágni: "De én lakom a saját testemben, amibe ma a gyógyszereket diktálja, nem maga!" Hallgass a testedre! Ha már nem kell neki a gyógyszer, érezni fogod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_633892 (13)
     
  14. Torolt_felhasznalo_633892
    Torolt_felhasznalo_633892
    2004. december 9. 23:3913.
    Én épp azt magyarázom a pszichiáteremnek, hogy nekem már nem kell depigyógyszer, mert jól vagyok. Napi fél Seropránt szedek egyébként, szeptember eleje óta. Szerinte legalább egy teljes fél évig szednem kell, különben visszaesem. most kinek higgyek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275963 (10)
     
  15. Torolt_felhasznalo_275963
    Torolt_felhasznalo_275963
    2004. december 9. 23:3912.
    Sokan, akiket csecsemőként, vagy gyerekként elhagyta valamelyik szülője úgy reagálja le a dolgot: "Nem vagyok szerethető. Hiszen kisbabaként még ártatlan és aranyos is voltam, mégsem kellettem. Mennyivel javult a helyzet azóta? Csak romlott. Kinek kellenék, ha a vérszerinti akárkimnek sem kellettem?"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_633892 (9)
     
  16. Torolt_felhasznalo_440218
    Torolt_felhasznalo_440218
    2004. december 9. 23:3711.
    De hát megvan, pont erről beszélek. Van párom kit szeretek, együtt élek vele egy éve, van munkám ahol ragaszkodnak hozzám, de nincs apám se anyám akitől megkapnám mindazt mi egy egészséges élethez kell. A feltétel nélküli szeretet, amit soha nem kaptam. Független életem van mégis szenvedek. Boldog lehetnék mégsem vagyok az.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275963 (8)
     
  17. Torolt_felhasznalo_275963
    Torolt_felhasznalo_275963
    2004. december 9. 23:3510.
    Az orvosok mindenre gyogyit írnak fel. Ez a legegyszerűbb, de érdekük is nekik a gyógyszercégek miatt. De ezek a gyogyik nagyon súlyos esetben vagy például pajzsmirigy betegségben lennének csak indokoltak. Ehhez képest. . . És nem csak a hatóanyag van azokban a gyógyszerekben, hanem egy raklap hordozó, segédanyag. . . egy kész vegyi gyár! Pont elég lesz akkor gyógyszert szedni, ha már öreg leszek, és a vérnyomásomat nem lehet mással megzabolázni. Mondjuk.
    Persze a világ is hajt: minél gyorsabban meggyógyulni! A társadalomnak szüksége van a robotokra és a fogyasztókra, nem érünk rá betegeskedni, rendezgetni a lelki világunkat! Jaj lányok! Tényleg muszáj gyógyszert szednetek? Persze én gyógyszerész vagyok, és a depressziósokból is fogok élni, ha diplomám lesz. . . Mégis. . . Próbáljatok már ki valami mást!
    előzmény:
    sunnymum (7)
     
  18. Torolt_felhasznalo_633892
    Torolt_felhasznalo_633892
    2004. december 9. 23:339.
    Nem igazán. Most sem adtál konkrét választ. Megint menekülsz. Most éppen attól, hogy őszintén írj. Nem negatív kritika, csak ismerem az érzést. És lehet rajta segíteni, csak hinni kell benne. És nem kell hozzá példakép. Te magad kell, hogy elhidd, hogy egyeszeri, tökéletes és megismételhetetlen ember vagy. Egy igazi példakép. Nagyon nehéz, de el kell kezdeni keresni magadban a jót, de ahhoz, hogy ez menjen tényleg meg kell keresni, hogy mi volt a rossz és rájönni, hogy nem a te hibád, hogy valami nem úgy alakult, ahogy. . Próbáld meg, menni fog. Néha én is nagyon visszaesem, pld. ma is, de igyekszem és tudom, hogy meg fogok gyógyulni. A gyógyszereket meg próbáld lassan elhagyni, mindig csak egy kicsit, lépésről lépésre. Ja és próbálj találni valami olyasmit, ami tényleg igazi örömet okoz neked. Ehhez viszont új dolgokba kell kezdened.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_440218 (6)
     
  19. Torolt_felhasznalo_275963
    Torolt_felhasznalo_275963
    2004. december 9. 23:298.
    Azt hiszem inkább a kiszolgáltatottság! A fenyegetettség-érzet. Hogy nincs igazán egy fix pont az életedben. . . Találnod kell! Meg kell teremtened magadnak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_440218 (6)
     
  20. Torolt_felhasznalo_465341
    Torolt_felhasznalo_465341
    2004. december 9. 23:277.
    sziasztok!
    Én is magamra ismertem a történetben, habár nekem kisbabám is van és most mertem csak dokihoz menni. Muszáj erősnek lenni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275963 (5)
     
  21. Torolt_felhasznalo_440218
    Torolt_felhasznalo_440218
    2004. december 9. 23:246.
    Valószinű, hogy a gyerekkor az oka. Édesapám kit nem ismerek 1 éves voltam mikor elhagyott, anyám négyszer volt férjnél. . . sorolhatnám. Nem volt kire felnézhettem volna. Így hát apakomplexus, önbizalomhiány, önértékelési prblémák maradtak rám miket nem tudok levetközni egykönnyen. Erre voltál kiváncsi?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_633892 (3)
     
  22. Torolt_felhasznalo_275963
    Torolt_felhasznalo_275963
    2004. december 9. 23:185.
    Én is 22 éves vagyok. Nekem is voltak hasonló tüneteim, de én nem rohantam azonnal orvoshoz. Nagyon kemény volt, de egyedül küzdöttem le a pánikrohamaimat, egy év alatt körülbelül tünetmentes is lettem. Addig a barátomnak minden este a lelkére kötöttem, hogy ne kapcsolja ki a telefonját. Én orbáncfüvet és citromfüvet ittam sokat. Otthagytam az egyetemet egy félévre. . . aztán végiggondoltam, hogy milyen hibát vétettem, és hol? Hogy egész pontosan mire reagálok így? Hiszen tudom, hogy egy olyan élethelyzetben voltam, ami ezt váltotta ki belőlem. Megbírkóztam vele. Kezembe vettem a dolgokat! Egész kis baráti hálózatrendszert építettem ki magamnak. Az énekkar is rengeteget segített. Végül rájöttem, hogy nem szeretem azt, akivel akkoriban jártam. Hát kiléptem a kapcsolatból. Pár hónap múlva találtam egy fiút, aki ugyanezen keresztül ment, sőt még nehezebb volt neki. És mégis itt van. Pedig amilyen problémái neki vannak. . . én csak nyüszítek, pedig neki van rá oka igazán. Ő volt az első, aki igazán megértett, akinek el tudtam mesélni, hogy min mentem keresztül, és nem azt válaszolta, hogy "Nincs neked semmi bajod!", hanem, hogy "Hú! Ilyen velem is volt, én is ugyanezt éreztem. . . stb. " Azóta dúl a szerelem. És ha félévente rámjön egy kisebb vagy nagyobb roham. . . mindent eldobok, és elmegyek aludni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_440218 (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_440218
    Torolt_felhasznalo_440218
    2004. december 9. 23:184.
    Köszönöm a kedvességed, de sajnos ezt érzem, pedig egy talpraesett embernek vélem magam mégis van mikor átveszi az uralmat felettem és semmire nem vagyok képes, olyankor még egy szendvics készítés is terhes.
    előzmény:
    rozamunda1 (2)
     
  24. Torolt_felhasznalo_633892
    Torolt_felhasznalo_633892
    2004. december 9. 23:163.
    Nekem is depresszióm van, úgyhogy tudom, hogy nem mondtál el mindent. Valami nagyon komoly problémádnak kell lennie, főleg, ha ilyen régóta vagy depressziós. Tulajdonképpen mi a baj?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_440218 (1)
     
  25. 2004. december 9. 23:042.
    Jó éjszakát!
    22 évesen kilátástalanul. ?Ezt nem gondolhatod komolyan . . .
    Olyan fiatal vagy előtted az élet. . . mégha most úgy érzed, hogy ez nem neked való. Attól te még igenis nagyon fontos vagy a szeretteid számára. Jön a Karácsony gondolj arra milyen jó neked hisz sokat lehetsz együtt a szeretteiddel. A gyógyszerek tényleg okoznak függőséget , én is szedem már 5 éve és , hogy mégsem érzem magam kilátástalanul?Hát nagyon kell akarni kiszállni a mókuskerékből. A dilidoki nekem időnként gyógyszert vált , hogy ne szokja meg a szervezetem.
    Gondolj mindig arra , hogy belőled CSAK EGY VAN!!!Nagyon vigyázz hát magadra
    Üdvözöllek Roza
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_440218 (1)
     

Címlap

top