Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Viták összeköltözésko r...

Torolt_felhasznalo_479599
Torolt_felhasznalo_479599
Létrehozva: 2005. január 18. 10:35
Sziasztok! Kíváncsi lennék, hogy ti hogy oldottátok meg az összebútorozáskor (együttélés kezdetekor) adódó problémákat (már ha voltak)?! Mert mi lakásnézés, és bútorvásárlás során jó nagy vitákat csaptunk az elmúlt napokban. Minden kialakulóban, még minden dobozokban, nincs rend, és a lakás fut, feszültek vagyunk, és apróságokon egymásnak ugrunk. Másnál is volt ilyesmi? Ti hogy találtatok vissza a normalitás keretei közé? Mert 2 napja a párom pl. otthagyott a metrón, mert mondtam neki valami olyasmit, ami nem tetszett neki (egy hülye ágy megvétele kapcsán). Aztán persze megbánta, de mégis.... Máskülönben tényleg nagy a szerelem, és örülünk a közös életünknek.
  1. Torolt_felhasznalo_112985
    Torolt_felhasznalo_112985
    2005. január 18. 11:2026.
    Oké, de most szerelmesek, és boldogok vagy mi a fene. És 20 év múlva, gyerekkel, gondokkal? Akkor nem fog leleépni a metrón? Vagy az már mindegy? Ez a problémák elől elszaladás miniatűrizáltan. Ez csak tudataosítással és odafigyeléssel változtatható meg. Szerintem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_324972 (23)
     
  2. 2005. január 18. 11:1925.
    Hogyhogy hazajött?
    Külföldön volt raingirl párja?
    előzmény:
    aurora24 (21)
     
  3. Torolt_felhasznalo_112985
    Torolt_felhasznalo_112985
    2005. január 18. 11:1824.
    Szép lehetett mikor felvette! Mert gondolom nem állt neki utána vasalni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_324972 (22)
     
  4. Torolt_felhasznalo_324972
    Torolt_felhasznalo_324972
    2005. január 18. 11:1823.
    a metró otthagyás pislogás dolgot azért én nem tartom szakító v majdnem szakítóoknak. . . vagy igen? még nem volt ilyenem. . . . lehet csak nem akakrt veszekedni a metron és friss levegőre vágyott
    előzmény:
    aurora24 (21)
     
  5. Torolt_felhasznalo_324972
    Torolt_felhasznalo_324972
    2005. január 18. 11:1622.
    az egyik haverom, meg egy teljes napra otthagyta a mosógépben a ruhát, az gáz, nem?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_112985 (18)
     
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 18. 11:1621.
    nagyon tuti, hogy hazajött a barátod.
    figyi! ha engem egy pasi otthagyna a metrón - mint ahogy már történt ilyen velem - max. egy ilyen dobása lehetne még, és rövid úton szabadulnék meg tőle. komolyan!
    légy résen mindenesetre! ez nem egy standard viselkedés, és nem is helyes a részéről!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479599 (1)
     
  7. 2005. január 18. 11:1520.
    és: NE szedd össze a szétdobált alsógatyáit. . . gonosz módszer de csak azt mosd ki ami a szennyesben van :)))
    csak azt mosogasd el ami a mosogatóban van. . . sok pasi olyan mint egy gyerek (lehet hogy az összes:)))
    csak igy tanulják meg:)
    de pl. a szennyesszétválogatáshoz hülyék, inkább TE csináld, max ö tereget ki stb. . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_324972
    Torolt_felhasznalo_324972
    2005. január 18. 11:1419.
    Ó, mi akkora takarítást csaptunk a hónap elején, kettecskén, hogy az már giccsbehajló volt:) de a porszívót én veszem hamarabb elő, de néha ő is rászánja magát.
    Hé, Raingirl, hova tűntél?! remélem nem okítod a párodat, hogy mit kell betanulnia:))!? szontyolodott állapotban vagy még?:)
    előzmény:
    LLamantin (14)
     
  9. Torolt_felhasznalo_112985
    Torolt_felhasznalo_112985
    2005. január 18. 11:1418.
    Szörnyű! Az én párom agglegény életében a szárítóról öltözködött! És bizony most is megtenné, ha nem teremnének a gatyái a fiókban. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_324972 (15)
     
  10. 2005. január 18. 11:1317.
    Ja ez ismerős. Anyuci után én is egy kicsit elkényeztettem drága férjem.
    A mosogatást utálom a legjobban (ugyanis nincs az a balzsamos csoda amitől ne vakaróznék utánna 2 napig), de még nem sokszor csinálta meg helyettem. A múltkor is megvárta még meggyógyulok , addig nem volt mosogatás, amíg beteg voltam.
    Ez gáz!
    Lányok munkamegosztás. Néha én is úgy nekiesek a lakásnak, hogy folyik rólam a víz, aztán meg észreveszem, hoyg kerülgeti a porszívót (de az csak nem indul el magától) és közben a tv felé kacsintgat.
    előzmény:
    ZaraO (13)
     
  11. 2005. január 18. 11:1316.
    hát. . . én is laktam pasival, 2 évig. . . meg kell osztani a házimunkát és szar ügy, de beosztani a helyeket hogy melyiket kinek az izlése szerint rendezitek be. . . pl. enyém a konyha tied a háló stb. . .
    leszel te még rosszul a Munch repró mellé kiszögelt reál madrid plakáttól, de hát egy összeköltözés komromisszumokkal jár. . .

    egyébként egyszobásban lakni szerintem horror, ugy sokkal nehezebb. . . mindenkiek kell egy zug ahova félrevonulhat, ezért min. 1, 5 szobás
    de az ideális az lenne hogy 1-1 szoba mindenkinek, egy háló (budoár:))) meg egy nappali-konyhás stb közös helyiség. . . csak hát az meg dráága.

    most 2 lánnynal lakom együtt, 3 szoba. semmi vita: mindenki akkor főz/takarít/mos/fürdik amikor kedve tartja:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_324972
    Torolt_felhasznalo_324972
    2005. január 18. 11:1215.
    igen, igen, én is rászólók, :segíts teregetni! pakold el a kimosott ruháidat a szekrénybe! a férfiak csak akkor csinálják meg, ha rájuk szól az ember lánya, addig a többség nem.
    előzmény:
    ZaraO (13)
     
  13. 2005. január 18. 11:1214.
    :)) Én sem nagyon szoktam vasalni:)) Úgy oldom meg, hogy vállfára teregetem a fasalnivaló pólót, inget meg ilyesmit és egyáltalán nem gyűrődik meg. A nadrágon utálom (és a párom is) ha vasalva van. Az valami rettenetes érzés:) Szóval egy két eset van, mikor elő kell venni a vasalót. Azt meg túlélem. Az én párom nem egy rendszerető fajta sajnos, de azért már haladunk:) Mindig rászólok finoman, hogy ezt ne ide, hanem inkább oda stb. Majdcsak megszokja egyszer végre:) Porszívózni azt legalább szeret. Hétvégente Ő szokott:)
    Ja és hétvégén szokott főzni is néha.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_324972 (12)
     
  14. Torolt_felhasznalo_726404
    Torolt_felhasznalo_726404
    2005. január 18. 11:0813.
    Én csak azt tudom tanácsolni, hogy az elején fektessetek le némi alapszabályt. Pl. takarítás, mosogatás, mosás, teregetés. Mi sajna ezt elszalasztottuk, és én nagy lelkesen megcsináltam mindent. Aztán egy ideig nem volt időm semmire, gyűlt a szennyes a fürdőben. Ő meg rámszólt, hogy ne oda rakjam. . . . nem kellett volna. . . Szóval a fejéhez vagdostam, hogy nem vagyok takarítónő! Pedig tényleg szívesen csináltam meg mindent. Most is szívesen csinálom. Csak természetessé vált, hogy ÉN csinálom.

    Szóval ezt kell előre megbeszélni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_324972
    Torolt_felhasznalo_324972
    2005. január 18. 11:0812.
    nem, nagyon korrekt wc ülőkekezelő, fogkrémet is normálisan nyomja, kupakolja:)
    nem egy rendetlen csávesz, szerencsére
    a mosogatással néha noszogatjuk egymást, de az sem gáz.
    ami gáz: én utálok vasalni, Ő meg nem csiálta még gyakorlatilag soha. . .
    mit mondjak?!:) nem sokszor állítom fel a vasalódeszkát, kezd beletörődni:)
    előzmény:
    LLamantin (7)
     
  16. 2005. január 18. 11:0711.
    Mi is összezördültünk néhányszor az összeköltözéskor, pedig előtte simán ment minden.
    Nem sokkal esküvő előtt költöztünk össze, úyghogy már kezdtem kételkedni.
    Azt mondtam, ha ilyen "jó" az együttlakás, akkor én férjhez sem megyek.
    Aztán lement a nagy őrület, esküvőszervezés, bútorok, felújítás, sok marhaság és minden visszaállt a normális kerékvágásba.
    Szóval fel a fejjel, ez tök normális, a hétköznapokban ált. -ban nem költözik és felújít vagy esküszik az ember mindennap, elmúlik ez is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_112985
    Torolt_felhasznalo_112985
    2005. január 18. 11:0710.
    Hello! Nálunk sem voltak viták, mi hála Istennek nagyon hasonlóak vagyunk izlésben, értékrendben. Meg miután kiderült, hogy jól összeválasztom a színeket, meg a kellékekekt, már teljesen rámbízta a férjem. Azóta is dícsér. :-)))
    Nem tudom, mennyire gond, hogy nem értetek sokmindenben egyet, nekem, bevallom nem tetszik, hogy otthagyott a metrón, én ilyesmit nem tudnék feldolgozni, de tény hogy másmilyenek vagyunk. Viszont érdemes a témával foglalkozni, mert a közös életetekből ez csak ez szemernyi részlet, csaka kezdet. Ennél sokkal különb gondokat is meg kell tudnotok még oldani. Akkor mi lesz? Faképnél hagyással nem oldódik meg semmi, ezenkívül a gyerekeitek nagyon meg fognak ilyedni egy ehhez hasonló szituban. . . És hogy feletetted ezt a kérdést, azt sem érzem véletlennek. Beszélgessetek el arról, hogy nem lehetne-e finomabban megbeszélni a dolgokat és csendben megállapodni, úgy hogy a másikat nem bántom meg vele. Ne okozzatok egymásnak sebeket!!! Ez fontos!!! Inkább örüljetek együtt annak, hogy van lehetőségetek választani!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479599 (1)
     
  18. 2005. január 18. 11:069.
    Ó, erre emlékszem. . . A volt pasimmal amikor összeköltöztem, elegem lett már az egészből, az első pár napban. Nagyon elfáradtam, és ő mint az őrült, csak hajtogatta, hogy ezt is még meg kell csinálni, azt is. . . Szépen leültem és nem csináltam semmit. Ő ezen jó berágott és elkezdett kiabálni, de nem érdekelt. Valószínűleg már akkor rájöttem, hogy nem vagyunk egymáshoz illők. Hat hónap múlva szét is mentünk. Ma már teljesen máshogy csinálnám (és valószínűleg csinálom is egy pár hónapon belül).

    Kitartás. Hagyd a csudába a háztartást. Úgyse lesz rend két-három hétig. Foglalkozz csak vele, éreztesd vele, hogy KETTŐKÖKÉRT csináljátok ezt, és csak az első pár hét a nehéz. Neki is új a helyzet, ő is bizonytalan, ezért vannak ezek a semmire-nem-jó viták.

    Hidd el, jobb lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479599 (1)
     
  19. 2005. január 18. 11:068.
    Hú ez jó téma:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. január 18. 11:047.
    :))))
    Akkor ugye nálatok sem volt mindenféle hiszti a wc-ülőke meg a fogkrém kupakja miatt?:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_324972 (6)
     
  21. Torolt_felhasznalo_324972
    Torolt_felhasznalo_324972
    2005. január 18. 11:036.
    "két turbékoló galamb"
    ez ismerős nekem is:)))))
    előzmény:
    LLamantin (5)
     
  22. 2005. január 18. 11:025.
    Tyűűűű ha! Ez nem semmi! Nekem nagyon idegen, amit leírtál. Nálunk minden simán ment. Olyanok voltunk mint két turbékoló galamb. Nem volt egy hangos szó sem. Csak örültünk, hogy végre együtt lehetünk. Három hónapos ismeretség után költöztünk össze. Addig csak hétvégente találkoztunk a távolság miatt. De persze nem vagyunk egyformák. Biztos minden rendben lesz nálatok is. Stresszes dolog egy költözés. Ha minden a helyére kerül végre, akkor biztos elmúlnak ezek az összezörrenések. Nagyon drukkolok. Próbálj Te is 10-ig számolni, ha valami olyat mond, ami nem tetszik, vagy nem úgy gondolod. Kitartás:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479599 (1)
     
  23. 2005. január 18. 11:014.
    Off:
    Hazajött??? :-)) Éljen!!!
    On:
    Jókat lehet veszekedni, hogy ki vigye le a szemetet. . . Most alakulnak ki a rutinok. . . Sztem ez természetes, ne aggódj, kb. 3 hónapig tartani fog. . . (Főleg, hogy még csak most ismeritek meg igazán egymást "élőben". . . )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479599 (1)
     
  24. 2005. január 18. 11:013.
    Szia!

    Ez nemcsak összeköltözéskor van így. Mi felújítani készülünk, minden másnap megy a matek, hogy mi merre, mi milyen legyen. Egy év együttélés után kellett például megtudnom, hogy kicsi a franciaágyunk. Eddig nem volt semmi probléma, de most egyszercsak Ő nem fér el.
    Ő meg arra hivatkozik, hogy eddig nem volt fontos, de ha már felújítunk kéne egy új ágy is. :)))
    Szóval ne aggódj, ez csak átmeneti. Szerintem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479599 (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_324972
    Torolt_felhasznalo_324972
    2005. január 18. 11:002.
    Szeirntem ez kapcsolat függő, két ember temperamentumától függ az egész. Mi nem vitáztunk, megoldottuk a dolgokat, de azt hozzáteszem, h nem vettünk bútorokat, meg ilyesmi. . .
    Ha utána kibékültök, akkor nincsen gond:) csak mindketten jót akakrok és kész:)
    a rumli látványa tényleg lehangoló
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479599 (1)
     

Címlap

top