Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dr Markert turbó diéta

Krisztimam
Létrehozva: 2005. Április 20. 19:58
Elkezdtünk a férjemmel egy fogyókúrát. Ez a dr Markert turbó diétája. Egy TurboSlim nevű fehérjeturmixot kell inni, sok folyadék és vitamin, no kaja. Ez egy léböjtkúra kiegészítve a fehérjeturmixal. Szeretnék beszélgetni róla, tapasztalatokra vagyok kiváncsi, van -e olyan aki csinálta, mik a tapasztalatok. Mennyit fogyott, visszajött -e, hogy bírta. Mi 5 napja csináljuk és meglepően jól bírom. Azt hittem rosszabb lesz.
  1. 2005. Április 24. 21:0926.
    És a fogyókúrának az a lényeg, hogy kevesebb legyen a bevitt, mint az elégetett. De az sem mindegy, hogy milyen összetételű a bevitt táplálék.
    előzmény:
    foka (24)
     
  2. 2005. Április 24. 21:0825.
    Ezzel a fogyókúrával naponta 100 g szénhidrátot viszek be. Egy cukorbeteg kb 150-t, szóval ez nem rossz.
    én remélem, hogy ezzel a módszerrel nem jön vissza a leadott kiló ( aminek összesen 30-nak kellene lennie ). És ebben megerősített valaki, aki hasonlóképpen csinálja és nem jött neki vissza. Persze majd meglátjuk.
    előzmény:
    foka (24)
     
  3. 2005. Április 24. 20:0724.
    Amennyire én tudom, a szervezetünk, ha semmit nem csinálunk, csak a működés fenntartása érdekében 1200 kalóriát éget el. Ezért írtam a majdnem 0-diétáról. Tehát kevesebbet viszel be, mint amennyit eléget a tested. Meddig lehet ezt anélkül bírni, hogy végletesen károsodjon valami? Egyébként még a legsúlyosabb cukorbetegeknek (én nem vagyok az), is szükségük van X mennyiségű szénhidrátra. Erről nem írtál a diétád kapcsán. Mennyit fogyasztasz ebből a tápanyagból? És továbbra is az a kérdésem, ha abbahagyod a diétádat, és csak 1-1 böjtös napot tartasz, de nem változtatsz a táplálkozási szokásaidon, mennyi idő alatt jön vissza a most leadott 6-7 kiló?
    előzmény:
    Krisztimam (23)
     
  4. 2005. Április 24. 18:4123.
    Ez távol áll a majdnem nulldiétától. Ugyanis naponta kb 900 kalóriát viszek be, ebben van szénhidrát, fehérje bőven. Utána ( ha megvan az álomsúly ) azt javasolja a könyv egyik alternatívának, hogy ha nem vagy képes életmódot változtatni ( én pedig nem tudok, mert szeretek enni és nem mindegy, hogy mit ) akkor hetente be kell iktatni egy böjti napot, vagy rendszeres időközönként egy kéthetes kúrát. Ez szerintem jól hangzik, mert eddig minden fogyókőrás módszer azt írta, hogy ha lefogytál változtass az életmódodon, ne egyél csak úgymond fittness kajákat. No ez nekem nem megy. Lehet erre azt mondani, hogy gyenge vagyok, de szerintem nem erről van szó. Én szeretek enni, számomra az evés egyfajta élvezet, ha azt eszem amit szeretek. De ha ezt valaki úgy gondolja, hogy gyenge vagyok, akkor az vagyok és kész. De nem megy máshogy.
    előzmény:
    foka (22)
     
  5. 2005. Április 24. 17:3022.
    Ezekkel a majdnem 0-diétákkal nekem az a bajom, hogy nem tudom, utána hogyan tovább. Neked mi az elképzelésed?
    előzmény:
    Krisztimam (21)
     
  6. 2005. Április 24. 13:4321.
    Túl vagyok 8 napon és 4, 5 kilón:))). És még simán bírom, péntek az utolsó nap.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. Április 21. 09:0520.
    Krisztimam, a fogyókúrával nekem is mindössze annyi bajom van, hogy szeretek enni! :-)))
    Kitartás, sok sikert, nekem még nem lehet kipróbálnom, mert szoptatok, de addig is a férjemet bevonom a "kísérletbe" :))) Úgy tűnik, hogy vagy nem ismert még a kúra, vagy az nlc-sek mind vékonyak, nem nagyon íre eddig itt senki semmit a tapasztalatairól :-( Talán később.
    előzmény:
    Krisztimam (16)
     
  8. Torolt_felhasznalo_661849
    Torolt_felhasznalo_661849
    2005. Április 20. 23:5219.

    :))) az igen!!:)) gratulálok!!:))

    nagyon kiváncsi vagyok mi lesz az eredmény!! és drukkolok is nektek!!:)) most nem tudom kipróbálni. . . de a következő fogyóholdnál megnézem ezt a módszert!!:))
    előzmény:
    Krisztimam (18)
     
  9. 2005. Április 20. 23:0918.
    4 fiam van 5 éves, 4 éves, és az ikrek 15 hónaposak. Ha velük elbírok akkor nincs semmi baj az erőnlétemmel:) A férjem is csinálja és ő dolgozni jár, de kettőnk közül én végzem a komolyabb fizikai munkát:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_661849 (17)
     
  10. Torolt_felhasznalo_661849
    Torolt_felhasznalo_661849
    2005. Április 20. 22:5917.

    jó estét!! sziasztok!!

    nem vagy fáradékony?? eljársz dolgozni??

    előzmény:
    Krisztimam (16)
     
  11. 2005. Április 20. 22:1516.
    füleskutya:
    Én mindig reggel mérem magam, így azt tudommondani ami ma reggel volt, 4 nap alatt 3 kiló. Nem rossz. Mi megpróbáljuk a 2 hetes kúrát. És ez ismételhető, csak annyi szünet kell két kúra között amennyi ideig tarta a kúra. A port az idealbody kft-nél vettük és egy embernek egy 2 hetes kúrához kell kb 15000 ft -nyi por. De akkor kajára nem kell költened, úgy meg már nem olyen rossz. Az nagyon fontos, hogy rengeteg vitamin kell hozzá, ezt mi egy proteineket árusító boltban vettük, mert csak azoknak van joga olyan vitaminkészítményt árulni ami magasabb mennyiségeket tartalmaz.

    leiw:
    olvasd el a leírását és rájössz, hogy miért nem ugyanaz. Én momentán szeretek enni, azt amit én akarok és annyit amennyi jólesik. Ez sajnos nem fogyaszt. Ez van, én ilyen vagyok, vagyunk még páran ilyenek. Többször fogyókúráztam már életemben, és eddig ez a legkönnyebb. Nincs elcsábulás, hogy még egy szelet ez vagy az. Ezt a fehérjeturmixot lehet inni, meg sok folyadék és annyi. És ha psztán levesebbet eszek akkor éhes vagyok, ezzel nem.
    előzmény:
    fuleskutya (15)
     
  12. 2005. Április 20. 22:0515.
    Sziasztok!
    Krisztimam, elolvastam az anyagot, nagyon érdekes! Sajnos - egyelőre :-) - nem tudom megosztani Veled a tapasztalatokat, de érdekelne a dolog, ha segítenél. Azt írod, hogy 5 napja kezdtétek, a gyártó pedig 1-2 hetes kúrát javasol. Tehát minimum az egyharmadán túlvagytok. Mennyit sikerült eddig leadni? Hol és mennyiért szereztétek be a szükséges anyagot? Sok sikert a diétához, ne haragudj, hogy "kifordítottam" a topicodat :-), s előre is köszi a választ!
    előzmény:
    Krisztimam (9)
     
  13. Torolt_felhasznalo_180227
    Torolt_felhasznalo_180227
    2005. Április 20. 22:0514.
    Igen, raklapnyi zöldség-gyümölcs, gyümölcscentrifugával, sok ásványvízzel, de kínszenvedés az első egy-két nap. És nekem mostanság nagyon nem megy a kínlódás:((.

    Illetve teherbe esés előtt szűztea-kapszulával, na az két hétig a wc-re ültetett, megtisztított, de híztam tőle (szerintem a földön én egyedül híztam ettől a kúrától:)) - de ez a kapszula-dolog már annyiban megbízhatatlan, hogy még a gyógyszertáros is azt mondta, rejtély mi van benne, mert hamisítják és tuti, hogy nem mesterséges anyag mentes.
    előzmény:
    Krisztimam (11)
     
  14. 2005. Április 20. 22:0213.
    Dehat 900 kaloriabol mar tudnal enni is. . . . es az egeszsegesebb. . . . ulj csak le es ird ossze mennyi egy szelet kenyer, egy tojas, egy poharka yoghurt , zoldseget is. . . . egyszer megirigyeltem valaki dietajat, valami muzliszeru kis preselt magos rudacskat evett azzal hogy abban van minden. . . . 450 kaloria volt. . . . bar mondta hogy piszok ehes utana is. . . . megneztem egy kis konzerv husgombocos spagettit, 250 kaloria volt es fott etel ugye, volt egy masik, az marhahusos, zoldseges ragu/ vagy csirkes rizzsel/ az csak22o kaloria. . . es izes. . . . soha tobbe nem vagytam ezekre a lottyokre, feherjekre, azota hirdetem hogy kevesebbet kell enni de mindent lehet. . . . . es mennyivel egeszsegesebb. . . . . . .
    előzmény:
    Krisztimam (4)
     
  15. 2005. Április 20. 22:0012.
    de miért kellene annyi fehérje, amennyit más módon nem tudnál magadhoz venni?
    előzmény:
    Krisztimam (9)
     
  16. 2005. Április 20. 21:5911.
    Te csináltál már korábban léböjt kúrát? Én még soha ilyet nem, hogy nem eszek és meg vagyok döbbenve, hogy nem éhes az ember.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_180227 (10)
     
  17. Torolt_felhasznalo_180227
    Torolt_felhasznalo_180227
    2005. Április 20. 21:5710.
    Köszönöm azért még egyszer az infot és be fogok ide nézni, ha pár nap-hét múlva lesz tök konkrét tapasztalásod és azt megosztod itt.
    előzmény:
    Krisztimam (9)
     
  18. 2005. Április 20. 21:539.
    Nem csodapor. Teljesen természetes dolog, nem a hasamat tölti meg, egyszerűen képtelen lennék más módon ennyi fehérjét bevinni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_180227 (8)
     
  19. Torolt_felhasznalo_180227
    Torolt_felhasznalo_180227
    2005. Április 20. 21:498.
    Köszi a honlapcímet, de ahogy nézem, neked ez a termék is "csodapor" kategória, ilyen mesterséges kúrát nem szeretnék.

    Neked azért hajrá!
    előzmény:
    Krisztimam (7)
     
  20. 2005. Április 20. 21:237.
    Ide kukkants be, itt leírnak mindent részletesen ( szóközöket a pontok után ki kell venni )

    http://meszli. fw. hu/dieta. html
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_180227 (5)
     
  21. 2005. Április 20. 21:206.
    A www. idealbody. hu-n tudsz róla részletesebbet olvasni. Tőlük szereztem be a port, előtte kaptam valakitől egy könyvet erről. Igazából nem tudnám részletesen leírni, hogy ez miért más, mint a többi, így inkább ott olvasd el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_180227 (5)
     
  22. Torolt_felhasznalo_180227
    Torolt_felhasznalo_180227
    2005. Április 20. 21:075.
    És honnan szerzed ezt a fehérjeturmixot? Gyógynövényboltban?

    Én most lesem a tavaszi léböjt-kúrákat, igazából nem szeretnék sem porokat, sem csodaszereket, sem egyéb hókuszpókuszt, csak tisztítókúrát - néztem itt a topicokat, rengeteg a tanács, tipp, nagyon jók, így a te topicodnál is megkérlek, írj még erről. Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. Április 20. 20:574.
    Ez nem sima léböjt, mert van mellette ez a fehérjeturmix. A lényeg, hogy nem éhezik a szervezet. És tényleg. 5. napja nem ettem és nem vagyok éhes. És ez a fehérjeturmix naponta kb 900 kcal-t jelent. Szóval azért ez nem koplalás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. Április 20. 20:413.
    Szia!

    Léböjt kúrát én is csináltam de az volt a kikötés, hogy mivel tápértéket ill kalóriát nem viszel be a szervezetbe így nem is lenne szabad fizikai munkát végezni. Így hétvégén érdemes elkezdeni ill. mellette sokat kell pihenni mert a szervezetnek nincs amit elégessen!
    Azért vigyázzatok magatokra!!
    Üdv: Kata
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. Április 20. 20:382.
    Szia!

    Én egyszer csináltam egy tisztító kúrát egy paradicsomos gyógynövényízű porral, de elég rosszul bírtam.
    A párod hogy bírja?
    Az, hogy Te elég jól bírod, remek. Szerintem már az is óriási eredmény:) Ha nem is fogy rögtön, a szervezeted kitisztul:)
    előzmény:
    Krisztimam (1)
     

Címlap

top