Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Placido Domingo rajongók

Hóanyó
Létrehozva: 2005. július 3. 13:34

Kedves Ancsám!
Neked nyitottam ezt a topicot,a közelgő Névnapod alkalmából!
Kedves idelátogatók!Egy nagyon jó barátomnak szeretnék örömöt szerezni azok álltal,akik szintén szeretik a komolyzenét:))
Hamarosan lesz a nagy koncert és még előtte,cserélhettek eszmét,és kötődhet a zene kapcsán uj ismeretség ,barátság!
Érezzétek Magatokat nagyon jól ezen a felejhettlen,szivet-lelket gyönyörködtető esten!
  1. Torolt_felhasznalo_682719
    Torolt_felhasznalo_682719
    2005. július 13. 18:3751.
    Ancsa!

    De jó hogy beírtad a Mezzo mazsolákat! :o)))
    A Varázsfuvolát és a Don Giovannit biztosan megnézem!

    Ezt találtam a neten:

    Marcelo Alvarez & Salvatore Licitra

    Napjaink két legkivételesebb tehetségű tenorja, akik méltó utódjai a Pavarotti, Domingo, Carreras által fémjelzett érának, Marcelo Alvarez és Salvatore Licitra fantasztikus duettlemezt készített.

    A 14 kompozíciót felvonultató albumon kimondottan erre a két csodálatos hangra komponált illetve hangszerelt romantikus balladák kaptak helyet. Francesco Sartori, akit Andrea Bocelli számára írt nagysikerű dalai révén ismer és szeret a nagyközönség, két dalt (Oltre La Tempesta, Maria) is írt erre az albumra, melynek néhány további dalát olyan klasszikus mesterek ihlették, mint Bach, Bizet, Rachmaninoff vagy éppen Faure.

    Freyaa
    előzmény:
    annaler (40)
     
  2. 2005. július 13. 14:0750.
    Szia Erika!

    Ha ajánlhatok igazán szépet, akkor Mozart, Schubert és Chopin műveit csodálatos szép előadásban hallgathatod meg Érdi Tamás előadásában.

    Érdi Tamásról annyit lehet tudni, hogy 1979-ben született és egy inkubátor-hiba következtében vak lett. Ha van akinek mond a két név valamit a televizíóból ismert Érdi Tamás és É. Szabó Éva fia. A gyerek egészen aprókorától vonzódott a zenéhez, ezért szülei rendkívüli szeretettel és odafigyeléssel mindent megtettek/tesznek annak érdekében, hogy a vak fiatalember zenei tehetségét lehetőleg mindenfelé megismerjék.
    A világ különböző pontjain nyert már zongoraversenyeken. Hála, itthon is egyre többször lehet látni, hallani a koncertjeit.
    Tiszta szivből ajánlom Érdi Tamás CD-it, nekem kettő van, egy Schubert és egy Chopin. (Nálam Chopin a nyerő ha zongora:o)))
    Mind a két CD-t eléggé kalandor körülmények között szereztem, de ez már egy másik történet.
    Minden évben szeptembertől - áprilisig a Fabini-alapítvány gondozásában megtartják a "Zenés esték a péceli Ráday-kastélyban" című rendezvény sorozatukat. Ezeken az esteken fiatal, fogyatékos művészek részére biztosítanak lehetőséget közönség előtti bemutatkozásra.
    Én egy ilyen alkalommal hallottam Érdi Tamás zongora-estjét és azon az estén kötöttem igazán és tartós barátságot a zongora hangjával. Aztán a zongora - Érdi Tamás és a "Gyertyák csonkig égnek". c. Márai színdarab alapzenéjének hatására hallgatok megnyúlt fülekkel mindent amit Chopin követett el. "A gyertyák. . " kísérőzenéje végig Chopin: Esz-dúr-nocturnje.
    Hallod? a Te kedvedért most tettem be a CD-t:o))))
    Már megint jól elszalad a kezem a klaviatúrán. Szóval ha szépet akarsz hallgatni, keress Érdi Tamás CD-t.
    Biztosan nem fogsz csalódni: Ancsa
    előzmény:
    ovics (3)
     
  3. 2005. július 13. 13:4849.
    Sziasztok!
    Tegnap láttam a Mezzo-tv-n egy beharangozót a csütötök esti "Új sztár a tenorok között: Salvatore Licitra" filmről.
    Ha módótokban van, nézzétek/hallgassátok meg tényleg szép hangja van és szimpatikus fazon is. Természetesen nem olyan sármos-csábos mint Domingo, de szimpatikus és a Levéláriát énekli az egyik reklámblokkban viszonylag hosszabb részletben, nekem tetszik a hangja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. július 13. 13:1148.
    Sziasztok, ezt most kaptam!:(((((

    A vírusírók kihasználják a londoni metrórobbantást
    2005. július 12. 02:43, Kedd - Specker Balázs

    Egy új számítógépes vírus ütötte fel a fejét, amely a londoni metrórobbantásokat használja fel arra, hogy minél több Windows-os gépet fertőzzön meg. A vírus e-mailben terjed és azzal hitegeti a mit sem sejtő címzettet, hogy a levélben szereplő linkre kattintva videót láthat majd a robbantásról.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. július 12. 22:4347.
    Sziasztok!
    Csak éppen bekukkantottam lefekvés előtt, mennyi üzenet! :)))
    Csak egyszerű rajongó vagyok és zenében szinte "mindenevő", hangulattól függő. Nem igazán tudnék sorrendet felállítani, mert eléggé csapongó, gyakran szélsőséges az érdeklődésem. Ha fáradt vagyok vagy bánatos a zene helyretesz. De a tenorokat bármikor szivesen hallgatom :))
    Biztos, hogy valami különleges élményben lesz részünk, a két énekesnő külön-külön is csodálatos.
    Sajna mennem kell, de majd jövök. Jó éjszakát mindenkinek.
    előzmény:
    annaler (42)
     
  6. 2005. július 12. 21:1446.
    Szép jó estét Neked!

    Sose magyarázkodj, hiszen én kapok ajándékot és bármikor kapom, mindig örülni fogok neki.
    Egyébként sokszor gondoltam Rátok ma délután. Ahogy írtam fél 4 után a Mezzon az Otellot adták a milánói Scala egyik előadását, természetesen Otello szerepében Placido Domingoval.
    Neked mond valamit az a név, hogy Salvatore Licitra(?)? Valamelyik este egy új tenor, vagy valami hasonló címmel lesz róla egy film. Ma láttam a film beharangozóját, tényleg szép a hangja, meg szimpatikus fazonja van.
    Kíváncsi vagyok lehet hogy Ti már ismeritek Őt is? Mesélj, ha igen jó?
    Jó éjt!
    Amcsa
    előzmény:
    alchri (45)
     
  7. 2005. július 12. 19:5245.
    Szia Ancsa, képzeld el, egész nap nem volt netünk. A Telekom szerelt valamit, vagy valami hiba lehetett. Többször telefonáltam nekik és mindig megnyugtattak, "hogy a hiba nem az ön készülékében van":)))
    Így sajnos nem tudtam postázni Neked a dalokat, megpróbálom még ma este, ha nem, akkor legkésöbb holnap délután lesz újra idöm.
    Bosszant, mert ma ráértem volna!

    Itt is fura idöjárás van, néha 30 fok, fülledt meleg, aztán egy óriási zuhé. Holnaptól állítólag jön a kánikula vissza, sajnos.
    Nagyon utálom.
    Szép estét még Nektek!
    előzmény:
    annaler (44)
     
  8. 2005. július 12. 11:1144.
    Szia!
    Nekem tavaly volt két jegyem Pavarotti koncertjére, arra is nagyon készültem, aztán kb. 8-10 nappal előtte lemondta és akkor nagyon ki voltam akadva.
    Akkor azon keseregtem, hogy a szivem-csücskét (P. D. ) ha már nem láthatom, hallhatom élőben, akkor legalább Pavarotti lehetett volna a "kárpótlás". Végülis sikerült a jegyeket visszaváltani, az árát a gyerekek őrizgették egy darabig, mert azt hiresztelték, hogy ősszel azért mégis eljön, megtartja a koncertet. Aztán átment az összeg a nálam szokásos dőzsölésbe:o)) könyvre és CD-DVD-re váltottam.
    Azt hiszem a karácsonyi DVD-lejátszóba akkor fizettem be magam a Nabuccó, A varázsfuvola és a Carmen 1-1 példányára. Na nem márkás, ilyen tucat DVD-k, de nekem akkor is nagyon kedvesek.
    Az első DVD amit kaptam az természetesen azt a címet viseli, hogy "Placido Domingo", valahogy kitalálták, minek örülnék a legjobban:o)).
    Aztán az idén a szülinapomra összeadta a család a sokéves álomra a pénzt, és megszerezték nekem Puccini Turandotját -ezt már írtam- Domingoval és Marton Évával.
    Nagyon bízom benne, hogy pld. ennek a pesti koncertnek is lesz esetleg egy min. videóváltozata a gyűjteményemben (ha tv-ben leadják akkor biztos:o)), de én el tudnám képzelni azt is, hogy adják ki DVD-n is. Szerintem azt is sokan vennék.
    Nem tudom mennyire volt időd visszaolvasni, a Mezzon, ma délután -ha jól emlékszem- valamikor 3 óra körül az Otello (teljes opera) lesz Domingoval.
    Amarylnak leírtam tegnap az e-heti mezzo-érdekességeket, ott pontosan megvan.
    Mindent nagyon szépen köszönök és figyelem a leveimet.

    Itthon iszonyatos esők-viharok vannak, tegnap pld. csak kora reggel tudtam a gépet használni, mert az állandó dörgés-villámlástól folyamatos, ilyen egy-egy percigtartó áramkimaradások voltak, úgyhogy ki kellett kapcsolnom a biztonság kedvéért. Este aztán kb. 8-tól hajnali 3-ig egyáltalán nem volt villany sem itt Pécelen, de Eszteréknél Isaszegen sem.
    Nálatok milyen idő van, kegyesebb az időjárás a nyári évszakra tekintettel?

    Ancsa
    előzmény:
    alchri (43)
     
  9. 2005. július 12. 10:2443.
    Szia Ancsa:)

    Nálunk hamarosan Pavarotti lép fel, bár nem tudom lesz-e belöle valami, mert az utóbbi idöben lemondogatta a koncertjeit, meg már járni sem tud rendesen, egy ilyen járósegítséggel közlekedik.

    Nekem az ö hangszíne is nagyon tetszik, csak nála be kell a szemet csukni:)
    Ma folytatom a küldözgetést, tegnap nem értem rá.
    Puszi!
    előzmény:
    annaler (42)
     
  10. 2005. július 12. 08:0342.
    Szia Mano!

    Köszi, és ha ezzel segítek kiírom Neked, amikor ezeket éjszakai (nálam este f. 11 után már az van:o)) időpontban ismétlik, csak pöttyintsd ide pár sorban, hogy mit szeretsz nézni, hallgatni!

    Örülök hogy ezekszerint "együtt" fogjuk látni élőben Domingot. És hogy állsz a többi fellépővel? Rost Andrea és Miklósa Erika szereplése ezen a koncerten Domingoval/mellett csak nekem bizsergeti meg a szivemet?
    Zuccherot is kedveled? írjál pár sort, hogy komolyzenében, de énekhang, esetleg hangszeres zenét, operákat? melyiket hallgatod szívesebben. Te is csak szimpla rajongó vagy? vagy a foglalkozásodhoz is tartozik a zeneszeretet?

    Írjál, gyere akár éjjel is: Ancsa
    előzmény:
    mano--- (41)
     
  11. 2005. július 11. 21:2041.
    Sziasztok!
    Annyira élveztem a hozzászólásodat, teljesen belelkesültem tőle!
    Nekem is van már jegyem és nagyon várom az előadást.
    Az biztos, hogy mélyebb nyomot hagy az emberben egy koncert pláne ilyen kiváló vendégekkel.

    Annalernek köszönet a műsorismertetésért. Nálunk is van Mezzo, de én csak késő éjjel jutok hozzá, addig a többiek tévéznek. :))

    Nagyon klassz ez a topic!
    előzmény:
    annaler (36)
     
  12. 2005. július 11. 06:3740.
    Szia Amaryl!
    Ahogy ígértem következzen az én gusztusom szerint érdemesnek ígérkező Mezzo-műsor:
    Kedd: (júli. 12. ) 15, 35-től
    Verdi Otello
    (minő csoda:o))))) a főszerepben Placido Domingo és Barbara Frittoli

    Csütörtök: (júli. 14. ) 20, 45 - 21, 50
    Új sztár a tenorok között: Salvator Licitra

    Péntek: (júli. 15. ) 15, 40 - 18, 15
    Mozart: A varázsfuvola 1992-es felv.
    21, 50-től
    Templomi koncert - Victore de la Musique Cannes 2002

    Szombat: (júli. 16. ) 15, 40-től
    Hattyúk tava (a Bolsojbéli előadás felv. )
    20, 45
    Mozart: Don Govanni

    Vasárnap: (júli. 17. ) 13, 40 - 16, 25
    Mozart: Don Govanni (ism. )
    16, 25-től
    Bach: C-dúr toccata és fúga

    Én ezeket jelöltem meg magamnak, biztosan akad ami másnak még érdekes, remélem sikerül felvenni, vagy legalábbis megnézni/hallgatni.

    Jó szórakozást, remélem segítettem: Ancsa
    Ömlik az eső már megint és dörög-villámlik!!!!! Nem szeretem!!!!!!!!!
    előzmény:
    Amaryl (33)
     
  13. 2005. július 10. 13:0539.
    Természetesen az emailcím priviben megy.
    A Domingo-koncert július 29-én ste lesz a Népstadion, bocs! most Puskás Ferenc stadionban.
    Én apránként próbálom begyűjteni DVD-n amit lehet, mivel így biztosan bármikor megnézhetem/hallgathatom bármelyiket.
    Előre is köszönöm: Ancsa
    előzmény:
    alchri (38)
     
  14. 2005. július 10. 12:5838.
    Szia Ancsa:)

    Nekem a szívem csücske a Parasztbecsület!!!! Ha azt az operát hallgatom, zokognom kell, borsódzik a hátam és egy kimondahatatlan melegség önt el.

    Nagy örömömre férjem kezdi el a kórus tenor partitúráját tanulni, mert jövöre több operaházban is elöadják és ha valaki beteg, ö a beugró. Már megfenyegettem, hogy mindenhová elkísérem, ha ebben az operában kell énekelnie:) Itt Stuttgartban, jó 10 éve játszották utoljára, Mario del Monaco fia rendezte, a gyerekeim is énekeltek benne:) Mindkettö 6 éves koruktól, 15-ig, az opera gyermekkórusában nyomta:)

    Ancsa és a többi kedves Domongo rajongó! Ha priviben küldtök egy e-mail címet, postázom Nektek a legszebb áriákat a Parasztbecsületböl, amiket DOMINGO énekel! Ugyanis nekem vele van meg ez a CD-m!

    Hol lesz ez a koncert Domingoval?
    Miklósa Erika , Hamari Júlia tanítványa volt ha jól emlékszem, egy darabig itt is volt Stuttgartban Júliánál, aki különben kedves barátnönk.
    Biztosan gyönyörü lesz, kiváncsi lennék rá, hiszen 15 éve hallottam Placidot utoljára élöben:)
    előzmény:
    annaler (36)
     
  15. 2005. július 10. 12:1337.
    Amaryl!
    Remélem segítek vele, de már tapasztalatból tudom, hogy a Mezzon ezeket az előadásokat általában 3x adják le. Három különböző időpontban.
    Tehát ha most nem sikerül villámsebesen valakit találnod, akkor ma megnézheted és eldöntheted, hogy a 3. alkalomra, keressél-e tényleg videóra vételi lehetőséget.
    Majd mindjárt megnézem a jövőheti rádióújságban, hogy mikor adják 3x, ill. hogy jövő héten milyen hasonló csemege lesz.
    De sajnos szereposztást nem tudok leírni, mert az nincsen benne, azt mindig akkor tudja meg az ember, amikor elkezdődik a közvetítés.
    Nem felejtem el, jövök írom Neked!
    Ancsa
    előzmény:
    Amaryl (33)
     
  16. 2005. július 10. 12:0636.
    Szia!
    Hát én most életem egyik nagy álmának megvalósulása előtt állok, mert mint az a topic alakításának apropójából is kiderül, Hóanyótól azért "kaptam" ajándékba, mert egy másik topikon, ahonnan ismerjük egymást, eléggé koromhoz nem illő, eszetlen örjöngésbe kezdtem, amikor megtudtam, hogy Domingo Pestre jön.
    Aztán ez csak fokozódott, amikor sikerült 2 db jegyet is szereznem a koncertre. (Mi sem a VIP-páholyból, hanem oldalról és számunkra sok pénzért, de ez volt életem álma. )Esőkabát, madár-kukker kikészítve:o))
    Most, amióta a kezembe kaptam a Jegyirodában, itt van a könyes- szekrény polcára kitéve a jegy, az összes szórólapból hoztam, s mindez úgy, hogy gyakorlatilag a nappali minden pontjáról rálátok.
    Egészen egyszerűen nem tudom még most sem felfogni, hogy élőben!!!!! fogom látni/hallani Domingot, akit eddig csak tv-ből, DVD-ről és videóról nézhettem.
    Én nem értek a zenéhez, soha nem tanultam semmiféle hangszeren játszani, énekelni is csak szeretek, de csak akkor szoktam, amikor egyedül vagyok itthon, akkor viszont telitorokból, és gátlástalanul szoktam együtténekelni, akár Domingoval, akár Barbra Streisanddal, de szegény Mario Lanzát is megszoktam forgani a sírjában:o)))
    Én CSAK!! szeretem hallgatni és ehhez tény és való, hogy nagyon-nagy köze van annak is, hogy pld. Domingot nemcsak hallgatni, hanem nézni is jó. Öreg gyengülő szemeim elhomályosodnak és buckás térdeim megremegnek, amikor hallgatom és látom.
    Elárulom azt is, hogy amióta bármikor megnézhetem a Turandotot Marton Éva és Domingo előadásában, igazán azóta tudom átérezni a történetet és amikor felhangzik Domingotól Kalaf áriája, úgy tudok sírni, mint az árvaszamár.
    Tudom, ismerem a történetet, többször végignéztem már így DVD-n (addig csak a tv-ből videóra felvett egy olaszelőadást láttam), de amióta ŐŐŐŐŐ énekli, azóta értem/érzem át teljesmértékben.
    Igaz Otelloként is megríkatott:o)))
    Látta valamelyikőtök azt a felvételt, amikor valahol Németországban, egy "Spanyol est" c. koncertet vezényel végig?
    Szenzációs! egyrészt látni az arcát, hogy amikor dirigál, akkor is ordít róla, hogy élevezettel csinálja és a hab a tortán, amikor a végén, egy valószínüleg népszerű német dalt játszik a zenekar, ehhez kapcsolódik a közönség is, s végül Domingo ott hagyja a zenekart és lemegy a közönség közé és németül, lent a nézőtéren énekel Ő is.
    Én nagyon örülök annak is ezen a pesti koncerten, hogy Rost Andrea és Miklósa Erika lesznek a sztárvendégei. Azért ez is egy kicsit olyan jó érzés nem? hogy "A" világhírű tenor, magyar művészekkel lép fel egy magyarországi koncerten.
    Bár számomra az is örömteli hír volt, amikor megtudtam, hogy Zucchero is eljön. Őt is kedvelem, hangját, zenéjét, játékát és nálam plusz piros pontja van, azért is, hogy Andrea Bocellit elvitte anno Pavarottihoz.
    Tiszta szerencse, hogy csak egy percre ültem ide, mi lenne ha még időm is lenne:o)))
    Sziasztok, legyen szép, nyugodt vasárnap délutánotok: Ancsa
    előzmény:
    alchri (34)
     
  17. 2005. július 10. 10:2235.
    Sziasztok!
    Fóka köszönöm a kedves szavaid!
    :))))Maresz
    előzmény:
    foka (14)
     
  18. 2005. július 10. 09:2334.
    Sziasztok:)

    Örülök ennek a topiknak, jó ötlet volt Hóanyótól:)

    Nagy komolyzenerajongó vagyok én is, mivel 15 éves korom óta együtt vagyok férjemmel, aki tenorista.
    Jót mosolyogtam "foka" beírásán, hogy a tenor nem egy hangszín, hanem egy állapot:)
    Férjem pedig úgy fokozza a hülyeségét, amikor valamit elhibázott, hogy "Hülye, hülyébb, tenor":) Ez eredetileg egy német mondás:)

    15 éve kb. volt szerencsénk Domingót élöben a Stuttgarti Operában, a Toscában hallani. A 3. emeletre kaptunk csillagászti áron jegyeket, de nam hagyhattuk ki! Óriási élmény volt!
    Férjem hivatásának köszönhetöen nagyon sokat járok különbözö operaházakba, ahol jobbnál jobb énekeseket hallhatok. Mostanában rengeteg az orosz müvész itt Németországban, de mondhatom, hogy fantasztikusan énekelnek!

    Mint pl. itt van most a legújabb, gyönyörü és tehetséges csillaga a nemzetközi operaházaknak: Anna Netrebko

    A Mezzo csatornát pedig iagzából irigylem Töletek, sajnos nakünk itt nem jön. Amikor otthon vagyunk, sokszor bekapcsolom és ha nem is nézzük, de hallgatjuk.
    A neten azt hiszem tudom a Bartók rádiót fogni, meghallgatom ma a müsort, amit Annaler ajánlott.

    Kellemes, nyugodt vasárnapot Mindenkinek:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. július 10. 09:2033.
    Szia, köszi az infókat, és most fáj a szívem. . . ugyanis nekem Antenna Hungária
    a tv csatorna szolgáltatóm. . . és nincs Mezzo tv-m!(((((
    Most futok pár kört, hogy kivel tudnám videoval felvetetni az Álarcosbált! csak nem sok esélyem van, vasárnap lévén. . . . . .
    előzmény:
    annaler (32)
     
  20. 2005. július 10. 08:5932.
    természetesen a Mezzo-tv-re gondoltam:o)))
    előzmény:
    annaler (31)
     
  21. 2005. július 10. 08:5831.
    Találtam még egy kis csemegét!
    Igaz az időpontok egybeesnek, de legalább lehet választani, a mzzo-tv-n 13, 45-től 16, 00-ig Verdi: Álarcosbálját adják, a teljes operát.
    Szereposztás sajnos nincs, de amíg a Bartókon kezdődnek a tenoráriák, bele lehet pillantani ebbe is és eldönteni, hogy melyiket válasszuk.
    Én legalábbis ezt fogom tenni!
    Sziasztok: Ancsa
    előzmény:
    annaler (30)
     
  22. 2005. július 10. 08:5030.
    Sziasztok, jó reggelt!
    Röviden csak:

    Akit érdekel, ma délután 14, 05-től a Bartók rádióban Marcelo Alvarez népszerű tenoráriákat énekel.
    Nem Domingo, szó ami szó, de énekel Az afrikai nőből, a Carmenből, a Gocondából és ami a legszebb (bár nem Domingo!!!!)
    de Kalaf áriáját a Turandotból.

    Jó szórakozást egy kis délután pihenéshez, szerintem tökéletes kikapcs.
    Ancsa
    előzmény:
    Amaryl (27)
     
  23. 2005. július 10. 08:4729.
    Tökéletesen egyetértünk!!!! Netán Neked is van jegyed már a koncertjére? Lehet, hogy ott leszel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336954 (28)
     
  24. 2005. július 9. 18:4228.
    Egyszerűen ímádom!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. július 9. 18:3627.
    Sziasztok!
    el fogom olvasni a topikot, amint jobban ráérek, mert imádom Placido Domingot! nála szebben senki nem énekli többek között a Gyöngyhalászt! már a pici unokám is felfigyel rá! remélem is, mert már akkor " összevesztem" a fiammal, mikor még meg sem született, hogy majd hordom kakaókoncertre , meg zeneiskolába! kell is hogy muzikális legyen!Persze gyerekeim is zeneiskolába jártak, tanultak hangszeren, csak aztán egyéb okok miatt másfelé startoltak!Viszont a zene szeretete elkíséri őket egész életükben, úgy látom! Életem nehéz korszakait azt hiszem, hogy ép ésszel át tudtam vészelni, azt nagymértékben köszönhetem a komolyzenének!
    Mindezek miatt nagyon örülök ennek a topiknak, vissza fogok járni!)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2005. július 9. 18:0826.
    Ne túlozzunk, de ezek szerint Téged sikerült!:) De jó!!!!!:))))
    Igen! Nagy melegség járja át az embert , mikor odafigyelő-érdeklődő közönségre talál! Szerencsére azért ezt is elő lehet csalogatni. . . főleg a gyerekekből!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_682719 (23)
     
  27. 2005. július 9. 18:0525.
    Ancsa! Igazán kár, hogy nem sikerült, de remélem leírod újra ami nem jött át!:)
    Nagyon élvezem ahogy megismertetsz a zenével! Arról nem beszélve, hogy milyen nagyon hasznos ez az érdekességén túl is!
    Tehát:ne lankadj!!!:)
    előzmény:
    annaler (22)
     
  28. Torolt_felhasznalo_682719
    Torolt_felhasznalo_682719
    2005. július 9. 17:5924.
    Ez annyira kedves történet, olyan jó volt olvasni. Köszönet érte! :o)))))

    Megerősített abban, hogy a zene szeretetének csíráit gyerekkorban kell elültetni. Nekem a kis bölcsiseim jutottak eszembe, egy kislány ikerpár járt hozzám, annyira muzikálisak voltak, hogy nehezebb ritmusokat is vissza tudtak tapsolni, és úgy táncoltak a Vékony vászon lepedőre, hogy a profi néptáncosok is megirigyelhették volna őket. :o))) A szülőktől tudom, hogy zene óvodába, és zenei általános iskolába jártak, és mindketten zenével foglalkoznak.
    előzmény:
    annaler (22)
     
  29. Torolt_felhasznalo_682719
    Torolt_felhasznalo_682719
    2005. július 9. 17:4923.
    Az ének tanításról jutott eszembe az a sok szép népdal amivel már néhányszor megörvendeztettél sok fórum olvasót! :o)))
    előzmény:
    szoprán (21)
     
  30. 2005. július 9. 08:2822.
    Sziasztok!
    Tegnap kétszer is írtam egy szép hosszú levelet, a zenével kapcsolatos barátkozásaimról, aztán elküldés-katt!! és el is szállt a semmibe. Harmadszorra már nem volt lelkierőm nekifogni. Majd pótolom.
    Most ahogy elolvastam Szoprán sorait (bocs, de ez a biztosabb, így biztos nem keverek:o)))), eszembe jutott egy történet.
    Még dolgozós koromban, amikor a gyerekeim kisebbek voltak -Eszter talán 6. , Kristóf akkor 3. osztályos-, szerveztek a BM-palotában minden hónapban egy vasárnap délelőttre külön ennek a korosztálynak egy hangverseny-sorozatot.
    Ennek a lelke-mozgatórugója Lukin tanár úr volt. Az én gyerekeimben az általános iskolai énekórák nem hagytak mélyebb nyomokat, de Lukin tanár urat mind a mai napig emlegetik.
    Ezek a vasárnap délelőtti előadások úgy zajlottak, hogy beült a gyereksereg, -apával v. anyával- a nézőtérre. Fent a szinpadon pedig ott ült azéppen ahhoz a programhoz szükséges zenekar, hol többen, hol pedig kevesebben.
    A hangszereket mutatta be Lukin László a gyerekeknek egyenként, mindig pici, rövid, dallamos darabok segítségével. Minden alkalommal voltak a végefelé kérdései, de mindig arról, ami aznap a téma volt, és "felnmehetett" a szinpadra, aki tudta a jó választ, kapott egy szelet csokit, vagy egy lemezt, mikor mit. Nem nagy dolgokat, de a gyerek számára mindegyik kincset jelentett, hiszen ott fent a Tanár úr megdicsérte, hogy figyelt és jól válaszolt, kért egy kis tapsot is a győztesnek.
    Gondolhatjátok, ahogy múlt az idő, az ilyen kérdéseknél, egyre többen kiabálták, hogy ők tudják a jó választ.
    Aztán minden program közös énekléssel ért véget, amit szintén Lukin László tanított meg, és énekelt velük közösen.
    Érdekes, hogy Eszter pld. nyugton végigülte, figyelt és hallgatta, Kristóf természetesen -nem tudott már akkor sem megülni egyhelyben- bejárta az ülések alját, mindent megnézett, és egyetlen vágya volt, hogy Ő nem akart énekelni, csak a hangszereket "közselebb nézni, játszani, pengetni szabad?" viszont amíg mentünk a Nagyhoz, a Lánchídon át, Kristóf volt az aki végigdúdolta megközelítőleg:o)) azokat a dallamokat, amiket ott hallott.
    És ez ma is megmaradt. Eszter szinházba mindig, minden mennyiségben, de meg nem szólal csak néz, ha tetszik akár többször is ugyanazt (Padlás 3x), Kristóf pedig hallgatja is velem, sőt figyeli, ha valahol hall új olyan komolyzenei felvételt, ami szerinte szép, akkor azt meg kell hallgatni és nem nyugszik, amig valamilyen formában meg nem szerzi.
    Közös kedvencünk, amit akkor szoktunk hallgatni, ha kettesben vagyunk itthon; Rodrigo: Concerto di Aranjuez c. , ezt pld. már szisztematikusan gyűjtjük.
    Megvan a teljes zenekari, teljesen véletlenül:o))) Énekli Placido Domingo az egyik CD-jén és itt van már Andrea Bocelli előadásában is.

    Nem is vagyunk elfogultak ugye:o)))
    Szép napot és szép zenéket mindenkinek a hétvégére
    Ancsa
    előzmény:
    szoprán (21)
     
  31. 2005. július 8. 23:1821.
    Jaj bocsássatok meg, nagyon elkanyarodtam a témától.
    Az ének tanítással-szeneszeretettel kapcsolatban: vannak azért még A TANÁR ÚRhoz hasonló jó pedagógusok.
    Azt tapasztalom, hogy bizony sokan szeretik a zenét. Köztudott, hogy az olaszokhoz hasonlóan nagyon muzikális nemzet vagyunk.
    Az tény, hogy jobban is lehetne tanítani, megszerettetni! Főleg ha már olyan szerencsések vagyunk, hogy volt egy Kodály Zoltánunk! De ne felejtsük el Forrai Katit, Kokas Klárát se, ha már a legismertebbeket emlegetjük. Nem tudom mennyire ismerik, de bizony Szabó Helga és még sokan idesorolandók! Valóban igaz ez a jelenség amit írtatok a zenetanítással kapcsolatban. . . . . gyakran elcsúsznak az elmélet irányába. Azért azt még elmesélném, hogy én is tanítok éneket. Ehhez hozzátartozik a szolmizálás is. (kottaolvasás) Magam is sokszor meglepődöm, hogy örömmel csinálják a gyerekek. Ezt most nagyon komolyan mondom.
    Tényleg búcsúzom, jó éjszakát!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2005. július 8. 23:0520.
    Szia!!!!:))))))) Mégiscsak szép nap ez a mai!!!! Jaj de örülök Neked!!!!
    Visszafelé olvastam és épp háborogni készültem az ének-tanítási kritikán, mikor olvasom:Kokas Klára nevét!:)
    Rád aztán nem gondoltam!:) De jó, hogy találkoztunk!
    Ancsát az 50 felettiektől ismerem. Mondjuk annyira nem mint Téged!:))))
    Nagyon sok szeretettel puszillaK!!!*****
    Már épp el akartam menni, de csak nem megyek már el egy kis örvendezés nélkül!:)
    Na mostmár megyek, jó éjszakát, szép álmokat kívánok mindenkinek!
    Ancsát biztos Domingo hangja ringatja majd álomba. . . :)
    Írj majd, jó?:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_682719 (16)
     
  33. Torolt_felhasznalo_682719
    Torolt_felhasznalo_682719
    2005. július 8. 20:3719.
    Jó neked hogy volt az életedben Tanár úr. Lehet én azért csúsztam el az irodalom irányába, mert nagyon jó magyar tanárom volt, akivel ma is tartom a kapcsolatot. :o))))
    előzmény:
    annaler (11)
     
  34. Torolt_felhasznalo_682719
    Torolt_felhasznalo_682719
    2005. július 8. 20:3518.
    Azt hiszem a sok zeneelmélettel elveszik a gyerkőcök kedvét, pedig tanúsíthatom hogy már a bölcsisek is imádják a zenét. Aztán iskolában már nem arról szól a dolog hogy megszeretessék a zene világát, inkább elriasztják őket. Szegény Kodály, forog a sírjában.
    Él Magyarországon egy csodálatos pedagógógus, Kokas Klárának hívják. Nekem sokat adott ahhoz hogy közelebb kerüljek a komolyzenéhez, mert nálunk otthon a Jó ebédhez szól a nóta volt az egyetlen zenei műsor. Ja és a hétfői kívánságműsor.
    előzmény:
    foka (14)
     
  35. Torolt_felhasznalo_682719
    Torolt_felhasznalo_682719
    2005. július 8. 20:2917.
    Bocs! Ezt priviben szerettem volna!!!!!!!!!!! De az öröm miatt félrecsúszott a kezem! :o))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_682719 (16)
     
  36. Torolt_felhasznalo_682719
    Torolt_felhasznalo_682719
    2005. július 8. 20:2816.
    Szijja Marcsi! :o)))))))))))))))

    De jó hogy Te is itt vagy! Te melyik fórumról ismered Ancsát? Én a Könyvmolyosról.

    Puszi: Ágica
    előzmény:
    szoprán (10)
     
  37. 2005. július 8. 09:1215.
    Ancsa! Nagyon megható volt amit elmeséltél a Tanár úrról!
    Az egyik legkedvesebb filmem címe is ez:Tanár úrnak szeretettel.
    Egy hasonlóan csodálatos emberről szól és nagyon hasonlóan oldott meg gyereksorsokat.
    Jó, hogy leírtad, öröm volt olvasni. Tényleg valahogy hasonlóan nevelődnek a szépet értékelni tudó emberek. Szerencsére ezt a tudást továbbadják.
    előzmény:
    annaler (11)
     
  38. 2005. július 8. 09:1214.
    Sziasztok!
    Hóanyó, örülök, hogy nincs baja a lányodnak.
    Ancsa!
    Nagyon szép a tanmeséd a zenéről, talán követendő lenne mostani tanárok és diákok számára is.
    Nálam a zene szeretete sokkal prózaibb alapon indult. Irigységből. A szüleim, nagyszüleim, mindenki jóhangú volt, énekelni is szeretett, én meg csak az utóbbit. (Az öcsém meg azt sem). A hallásom viszonylag jó, és rájöttem, ha valamit el akarok énekelni, akkor sokszor meg kell hallgatnom. Mi még Kodály-módszerrel tanultunk az iskolában, azokat a dalokat sem tudtam volna másképp elénekelni/szolmizálni, ha meg nem hallgatom elégszer. Ezért aztán vetettem magamnak egy kis játékzongorát, de azért komolyabbat, mint amilyeneket ma árusítanak a kínai boltokban, azt hiszem 2 oktávnyi (vagy másfél) hangterjedelme volt. És azon pötyörésztem, és annak nyomán énekeltem a dalokat, amiket tanultunk. Sok-sok népdalt, operarészletet, kantátákat stb, amit már nem tanítanak a srácoknak. És másnap nem kegyelem kettest kaptam, hanem jó jegyet. Ez pedig szárnyakat ad. A fősulin azért volt egy kis bajom a zeneelmélettel, de sok-sok hanglemez volt a könyvtárban, nekem meg hordozható lemezjátszóm (magnó még csak a nagy szalagos létezett, keveseknek), és minden zeneművet újra és újra meghallgattam, amíg meg nem szerettem őket. Mert az ismétlés nemcsak a tudás anyja, hanem + érzelmeket is kelt bennünk. Viszont el kell mondanom, a fősuli óta keletkezett zene (1970-ben végeztem), nem az én világom. És ma már tiszetességes zenei gyűjteményünk van, ha vmit véletlenül tanult a fiam énekből, otthon mindig elő tudtam venni, hallgasd meg, itt van. . . Sajnálom, hogy az éneklés szeretete már nincs meg a mai srácokban. .
    előzmény:
    annaler (11)
     
  39. 2005. július 8. 09:0513.
    Kedves Hóanyó!
    Ennél jobb hírt mára nem is írhattál volna, mert sokan voltunk, akik Veled együtt aggódtunk a lányodért.
    Nem számít, hogy ideillő-e, vagy sem, ha jó hír, szerintem mindig jöhet!
    A délutáni viszhall! Ancsa
    előzmény:
    Hóanyó (12)
     
  40. 2005. július 8. 08:2412.
    Sziasztok!
    Nem ide ilő a beszámolóm, de a gyerekem jól van.
    Köszönöm azoknak akik aggódtak a lányomért!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2005. július 8. 06:2611.
    Szép jó reggelt Mindenkinek!
    Ha van kedvetek leírnám, hogy én hogyan kerültem kapcsolatba a komolyzenével.
    Anno az a tisztalány osztály ahova jártam ált. iskolába, volt az iskola legrosszabb magaviseletű osztálya. Napközisosztály, ez az én korosztályomnak talán még mond valamit.
    Szóval ennek a fene rossz 27 lánynak (12-13 évesek voltunk), az akkori énektanárunk igazgatói intő helyett -abból exportképesek voltunk-, azt találta ki, hogy a másik hasonlóan kezelhetetlen osztállyal együtt összehozza az iskola kórusát. Aki emlékszik még rá, ezek az iskolai kórusok jártak ápr. 4-én, máj. 1-jén, nov. 7-én a különböző kerületi gyárakba-üzemekbe a műsorokon énekelni. Nahát először mi is halálra vihogtuk magunkat, aztán Lajoska -mert becéztük rendesen a tanár urat-, szépen lassan kipasszírozta belőlünk, hogy minden héten 2-3 alkalommal próba és nov. 7-én az első fellépés az Erzsébeti Harisnyagyárban. Állati módon izgultunk. Aztán a végén képzeljétek megtapsoltak bennünket. És mi ott álltunk a szinpadon az állítólagos "megvadult, kezelhetetlen" negyven-egynehány gyerek és hát nem tudtunk mit kezdeni magunkkal.
    De tény, hogy nem kaptunk mi ott se csokit, se semmit, csak a felnőttek tapsát. Nem intőt és nem sarokbaállást, hanem, valami olyant, ami szokatlan volt. Néztek, hallgattak, figyeltek ránk.
    Hát ettől a naptól aztán nem volt hiányzó a kóruspróbákról és az valami csodálatos dolog volt, amikor a Tanár úr -mert időközben lekopott a Lajoska- bejelentette, hogy "lányok, fellépésünk lesz!"
    Ugyanennek az énektanárnak volt ideje és türelme ahhoz is, hogy zongorán bemutasson olyan kis könnyed, dallamos műveket, amiket még mi is végigtudtunk ülni, hallgatni.
    Én pld. abban az osztályteremben ismertem meg Bach, Mozart nevét, és azóta ismerem a Kiséji zenét és a Für Elisét.
    Azt hiszem egyelőre egy beszélgetés, egy újabb téma elindításához most ennyi elég. Majd később -lehet még ma- a folytatást is leírom, de most mennem kell.
    Ha van kedvetek, írjátok le, Ti hogyan találkoztatok, hogy kerültetek kapcsolatba a komolyabb zenével.
    Ancsa
    előzmény:
    foka (5)
     
  42. 2005. július 7. 20:2610.
    Ancsa kedves! Megtaláltalak!:)
    Nagyon tetszett ahogy bemutattad Domingot!
    Szerintem bőven akad társad, sokan szeretik a komoly zenét!
    Mondjuk én sokevő vagyok zenei téren, de főleg a népdal és a kórusmuzsika ami nagyon leköt és magam is művelem.
    Izgatottan várom a beszámolódat a koncert után. Biztos nagyon nagy élmény lesz!
    előzmény:
    annaler (4)
     
  43. 2005. július 7. 19:549.
    kedves Hóanyó!
    Most mi segítünk neked, nagy félelmedben, mivel lányod éppen Londonban van.
    Hallgatjuk a hireket, és biztatunk, mert mindenhol azt hallom, hogy magyarokat nem ért baleset.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2005. július 7. 19:538.
    Én is azok közé tartozom, aki az ő előadásuk miatt szeretttem meg a komoly zenét.
    előzmény:
    foka (5)
     
  45. 2005. július 7. 19:517.
    Szia mindenkinek!
    Engem is örömmel telt el a lent emlitettek zenéje, éneke.
    Férjem is nagy imádójuk, elég sok cd-je van, sokat hallom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. Torolt_felhasznalo_682719
    Torolt_felhasznalo_682719
    2005. július 7. 19:386.
    Szia Ancsa!

    Sikerült ide találnom! :O)))))) Gyorsan be is tettem a kedvencek közé ezt a fórumot.
    A komolyzenével barátkozom, ebben sokat segített először Andrea Bocelli, majd Pavarotti, Domingo és Carreras csodálatos hangja. Megnyugtat és erőt ad ha őket hallgatom, Még nincs nagy gyűjteményem, de igyekszem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2005. július 7. 09:185.
    Szia Ancsa!
    Nem véletlenül tévedtem ide, tudtam, vmi közöd lehet e topikhoz. (Azt hittem, te indítottad. . . )
    Szeretem a zenét, mindent, ami jó, műfaji meghatározás nélkül. Egyszer egy operaénekes ismerősömtől azt hallottam, bocsi, hogy a tenor nem egy hangszín, hanem egy állapot. Én a férfiasabb hangokat kedvelem, a nőknél sem a szoprán, hanem az alt a kedvencem.
    Ezzel együtt nagyrabecsülöm a 3 tenor, köztük Placido Domingo népművelő tevékenységét, mert olyan rétegekhez vitték közel a zenét, akiknek egyébként eszükbe sem jutna egy operai előadásra elmenni.
    Kívánok tehát neked és P. D. más rajongóinak is jó időt, sok szép élményt, én meg remélem, majd tévében is leadják a hangversenyt.
    Tudom, hogy az másmilyen élmény, de nekem annyi is elég lesz.
    Szórakozzatok jól
    foka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2005. július 7. 07:094.
    Szervusztok Mindenkinek, aki erre téved, vagy tudatosan jön ide, mert szereti a komolyzenét, vagy éppen a címben szereplő rendkivül vonzó és gyönyörű hangú Placido Domingot.
    Úgy gondolom, hogy nem felesleges dolog néhány szóban bemutatnom, azt az embert, akivel szemben maximálisan elfogult vagyok, de ezt már leírtam amikor megtaláltam kedves topiktársam ajándékát.

    Egyenlőre csak röviden amit így hirtelen bemutatásként írnék a kedvencemről:
    Placido Domingo 1941. január 21-én született Spanyolországban, Madrid közelében. Szülei szintén énekesek egy zarzuelát játszó színtársulatnak voltak a tagjai, tehát Placido apró gyermekkorától zenei közegben élt.
    1949-ben telepedtek le Mexikóban, ahol szülei zarzuela-szinházat nyitottak. (A zarzuela az operett spanyol változata. )
    Konzervatóriumba íratták, ahol zongorát, zeneszerzést és mellette még karmesteri szakon tanult.
    18 éves korában lépett fel először a Monterrey-i Operában.
    1961-ben, első Usa-béli fellépésekor ismerkedett meg második feleségével Marta Ornelassal, a szoprán énekesnővel, akit 1962-ben vett feleségül.
    Két fiúk született Placidó és Alvaro. Placido jr. szintén zenei pályára lépett.
    Ő volt az első operaénekes, aki élő koncertet adott a New Yorkban, Centrál parkban, kb. 400 ezer ember előtt.
    1990-ben szervezték meg az első "Három tenor" koncertet Rómában, ezeknek a koncerteknek a nagy sikerre való tekintettel még több alkalommal volt folytatása a világ különböző nagyvárosaiban.
    Nálunk is szerepelt többször, de talán a legtöbben a "három tenor" koncertjére emlékeznek, amikor a Népstadionban Luciano Pavarotti és José Carrerassal együtt lépett fel, Rost Andrea közremúködésével. Diana Ross, aki szintén énekelt ezen a koncerten, az én véleményem szerint "nem állt a helyzet magaslatán".
    Befejezésül Birgit Nilsson svéd szorán énekesnő Domingoról nyilatkozott szavait írnám le:
    "Minden adottsága megvan ahhoz, hogy csodálatos karriert fusson be: szép hangja, nagy művelsége, rendkivüli muzikalitása és kiemelkedő színészi tehetsége. És mindenekelőtt magas, csinos és aranyból van a szíve. Ez a mély benyomást keltő férfi a legjobb lírai-drámai tenor a század elején és közepén élő svéd Jussi Björling óta. "

    Folyt . köv. egyelőre, bevezetésként ennyi. Mindenkitől szívesen fogadok újabb információt, Domingoval és a komolyzenével kapcsolatos híreket.

    Félreértés ne essék, nem magánéleti pletykákról szeretnék itt beszélgetni, hanem zenéről, énekesekről, szép hangokról és zenei művekről.
    Köszönöm ha valaki ehhez társul mellém: Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2005. július 6. 21:573.
    Sziasztok!

    Én is komolyzene rajongó vagyok, igaz kicsit más korszakból.

    Beethowen, Csajkovszkij, Grieg, Biset, Mendhelson, Schubert, Chopin, Handel, Mozart, . . . . . .
    Azt hiszem a felsoroltakból lehet következtetni a kedvenc irányomra. De imádom a három tenort, Bocelli-t. . . . . . . . . . . . .

    Engem nagyon megnyugtat a zenéjük, sokszor a kocsiban is inkább komolyzenét hallgatok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2005. július 6. 20:342.
    Kedves, drága Hóanyó!
    Köszönöm Neked, hirtelen nem találok szavakat a meghatottságtól, hogy ilyen ajándékot készítettél nekem.
    Valóban nagyon-nagyon szeretem Domingot látni-hallgatni, nekem az Ő hangja jelenti azt a kapcsolót, ami segít a külvilág gondjairól elfeledkezni, és ha Őt látom vagy hallgatom, akkor mindig egy kicsit szebbnek érzem, látom a világot.
    Remélhetőleg életem egyik legszebb emléke lesz az a koncert, ami valóban a névnapomhoz közeli időpontban lesz itt Pesten és amire már itt van a polcon a jegyem.
    Nem tudom, hogyan tudnám Neked megköszönni, hogy ekkora örömöt szereztél és főleg, hogy ismeretlenül, -hiszen személyesen még soha nem találkoztunk- a beszélgetéseinkre figyelve észrevetted, észben tartottad, hogy nekem Placido Domingo a kedvencem és hogy mennyire örülök hogy élőben láthatom-hallhatom majd. Kitaláltad és nyítottál egy topikot ajándékként azért, hogy olyanokkal tudjak beszélgetni, akik szintén kedvelik a komolyzenét sőt talán még nekik is Domingo a kedvencük.
    Köszönöm és remélem akadnak még rajtam kívül olyanok, akiknek legalább ekkora örömöt szerez egy kedves itt, az nlc-n megismert barát.
    Bízom benne, hogy az "anya-topikonom" kívül itt is találok barátokat, akikkel itt egy nagyon kedves hobbimról beszélgethetek, bár nem vagyok vájtfülű, egyszerűen csak szeretem a komolyzenét.
    Várlak ide Téged is és mindazokat, akik szintén szeretnek zenét hallgatni.
    Ancsa
    előzmény:
    Hóanyó (1)
     

Címlap

top