Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Placido Domingo rajongók

Hóanyó
Létrehozva: 2005. július 3. 13:34

Kedves Ancsám!
Neked nyitottam ezt a topicot,a közelgő Névnapod alkalmából!
Kedves idelátogatók!Egy nagyon jó barátomnak szeretnék örömöt szerezni azok álltal,akik szintén szeretik a komolyzenét:))
Hamarosan lesz a nagy koncert és még előtte,cserélhettek eszmét,és kötődhet a zene kapcsán uj ismeretség ,barátság!
Érezzétek Magatokat nagyon jól ezen a felejhettlen,szivet-lelket gyönyörködtető esten!
  1. 2009. június 20. 15:0311201.

    JUHÉJJJ!

    végre egy jó hír a mai mélabús időben!

     

     

     

    ezért még azt is elfelejtem, hogy mennyit bütyköltem a gportál új fejrészén .... akkor el ne felejtsem időben összerakni ezzel a dátummal újra :o)) 

    a petrai koncertet is ismétlik utána? na csak hogy vegyek-e 100-as zsepit tartalékba :o))

    Jól van nem undokoskodok, elmegyek és megnézem én!

     

     

    Azért köszi az esti "beszélgetést" is, meg ezt a nekem nagyon kedves infót is:

    >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Ő is :o))

    Ancsa

    előzmény:
    moty (11199)
    2009-06-20  14:17
  2. 2009. június 20. 14:5211200.

    Hali!

     

     

     

    Gondolom Ti is kaptatok, de biztos ami biztos én felmásolom ide a néhány napja érkezett újabb kedves meghívót

     

     

     

                                                                             Budapesti Búcsú

                                                          a Budapesti Fesztiválzenekar hangversenye

     

     

     

                                             2009. június 28. vasárnap 18,30   -   Budapest, Hősök tere

     

                                                                        vezényel: Fischer Iván

     

     

                                                                       Műsor: Cseh romantikusok

     

                                                        Smetana: Az eladott menyasszony - nyitány

                                                          Dvorák: "Amerikai" szvit ; Morva duettek

                                                        Smetana: A Moldva - szimfonikus költemény

     

     

    "...  Az egyórás műsor .....  A korábbi évek gyakorlatának megfelelően a közönség első 6.000 tagja (a koncert után hazavihető) ajándék papírszéken ülve hallgathatja a koncertet...."

     

     

     

    Ha van aki eltud menni, kellemes szórakozást! én eddig -sajnos- csak tv-ből láttam, igazán szenzációs hangulatú koncert, érdemes oltözni, utazni .... és önfeledten örülni sok-sok ezer hasonló zenerajongóval!

    előzmény:
    moty (11199)
    2009-06-20  14:17
  3. 2009. június 20. 14:1711199.

    Ha emlékeztek rá, annak idején sem sikerült normálisan leadni ezt a petrai koncertet, de aztán én láttam egyben. Most eleve csak a "lényeget" néztem meg és vettem fel.

     

    Június 27-én, 17.00-kor ismétlik!

     

    Nagyon jön a zuhi........

    előzmény:
    Tsancsa (11196)
    2009-06-20  10:07
  4. 2009. június 20. 10:1211198.

    :o))

     

     

     

    Köszönöm! és állandó vendég is vagy rá, ha elfogyna csak szólj!

     

     

     

    Gondoltam Rád tegnap este .... még mindig nincs MEZZO-tok? Te láttad már a petrai TELJES koncertet?

    előzmény:
    sangrila (11197)
    2009-06-20  10:10
  5. 2009. június 20. 10:1011197.
    Igazán nagy áhitattal eszi a nagymama lekvárját. Tényleg finom. Én tudom....
    előzmény:
    Tsancsa (11195)
    2009-06-19  19:34
  6. 2009. június 20. 10:0711196.

    A tegnap esti Domingo-estről, Pavarotti emlékkoncertről ....

     

     

     

    PUFF, PUFF, PUFF, .....

     

     

    Kis meglepetést okozott a Maravilla első, az "Adios!..." szava után pittyegő mobilomnak odaszólt >>>"jól van, ugyis tudod, hogy bőgők!" szavaim .... mikor vége lett némi magyarázattal kellett szolgálnom, hogy ez mi volt? 

    mert az csak a kezdet volt. Ettől aztán elszabadult a sósvíz .....  tényleg bőgtem .....

    Csak azt nem értettem, hogy ez most az I. rész volt? merthogy sehol se volt Sting, Jiovanotti, Ramazotti .... szóval azok, akiket még fotókon, cikkekben olvashattunk, hogy szintén ott voltak ....

     

     

     

    Biztosan nem vagyok egyedül azzal, hogy egy-egy dal, ária nekem belül egészen mást jelent, mint a valós szövege, vagy egy áriánál a szituáció, ill. a hozzátartozó szöveg ....

     

    Nekem a Maravilla (Amor vida, de mi vida...) bár ismerem a magyarra fordított szövegből a valós tartalmát .... mégis a búcsúzást, az elválást jelképezi. Nemcsak szerelemről, hanem mindentől ... élettől, érzésektől, további történésektől .... az a perc amikor nekem a Maravilla a legtöbbet adta, azt hiszem attól alakult bennem így, de ennek már sok éve és ez az érzés ennek a zarzuelának a hallatán mégsem változott ... és nem is akarom, hogy változzon!

    Emlékeztek? tavaly Pécsen az autogram-harc alatt mondta egy vadidegen pasi, hogy "nem tudom mit jelent ez az Maravilla, de minden alkalommal szinte belehal mikor énekli..."

    Tökéletesen osztom a pasas véleményét .... csak hozzáteszem én is Vele ... de ezt már sokszor elmondtam.

     

     

     

    Szép volt a tegnap este, mégha sokadjára láttuk is a Silver-gálát .... de én spéci a petrai koncertnek ezt a részét még egyszersem.

     

    Most aztán irány a rádió-tv-újságokra, internetre rá, hogy mikor láthatjuk, hallhatjuk legközelebb.

    A gportálra már feltettem a szerintem számunkra legfontosabb esemény logoját .... és szorítok, hogy minél többen tudjatok élőben ott lenni.

    Bár az feltűnt, hogy a Rolex-es logo csak júli.25-aug.1-ig szól!!!

    Nem arról volt szó, hogy a pécsi GÁLA-KONCERT AUGUSZTUS 3-ÁN LESZ???? 

    Ma van feladatom, de itt a gépnél, tehát gyakrabban tudok idenézni, mint máskor .... írjatok, aki erre jár!
    Ancsa

    előzmény:
    moty (11180)
    2009-06-16  16:57
  7. 2009. június 19. 19:3411195.

    Katinka!

     

     

    A sütőben sült szilvalekvár legjobb reklámja >>>>>>>>>>>

    előzmény:
    MPiggy (11191)
    2009-06-19  17:03
  8. 2009. június 19. 19:3211194.

    Hello Borcsa!

     

     

     

     

    Vág az eszed mint a borotva :o))) hiába noooo az én Lányom vagy !!!!

     

    Igen, már kimosakodva-fésülködve lesem az órát !! Ma estére a számítógépet már elcseréltem a tv-re :o)))

     

     

    Hívlak máris!

    A.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931851 (11193)
    2009-06-19  19:28
  9. Torolt_felhasznalo_931851
    Torolt_felhasznalo_931851
    2009. június 19. 19:2811193.

    Halihó Domingo rajongó! 

    Akkor 20.30 előtt kell telózzunk,ugye????? Mert utána nem érsz rá...!???

     

    Bocsi a beírásért!!!!  

    előzmény:
    Tsancsa (11192)
    2009-06-19  19:06
  10. 2009. június 19. 19:0611192.

                                                            HALIHÓ DOMINGO RAJONGÓK!

     

     

     

                                                        MA ESTE 20,30-től a MEZZO-televizíó

     

     

     

                                                            PLACIDO DOMINGO EST címmel 

     

     

     

    utána közvetlenül

     

     

     

     

                                                   22,05-től a tavalyi jordániai Petrában tartott

     

     

     

                                                        PAVAROTTI EMLÉKKONCERTET 

     

     

     

    adja le!

    előzmény:
    MPiggy (11191)
    2009-06-19  17:03
  11. 2009. június 19. 17:0311191.

    Ugye akkor jol emlekeztem- sutoben keszul  a csodas lekvar!

     Vetelkedik nagyanyam udvar kozepen  allo konderjaval. Ezt meg en is megprobalhatom...olyan jol leirtad szinte "konnyunek" tunik.

     

    Az ecet megakadalyozza a leegest? Esetleg mas gyumolcsnel is hasznalhato trukk??

    Csak most nyitottam ki az uveget, eddig nezegettem, orizgettem a polcon. most tovabb nezegetem- a hutoszekrenyben immar-mert Kiskatanak akarok belole hagyni. Valamikor  a honap vegen jon-allitolag. Mar csomagolnak, keszulodnek-otthagyjak Ontariot vegre es errefele forditjak szekeruk rudjat. Hamarosan ok lesznek  az egyeduli kozel lakok, hiszen Agnes eppen "elfele" keszulodik.

     

    Epret mindig fozok, de azzal az a gondom, hogy minel tovabb probalom fozni annal tobb levet enged, nem akar "besurusodni". A vegen mindig leszurom a sok hig es izetlen levet es a surujet rakom uvegbe. Szerintem ez igy pazarlas-de nem tuom hogyan lehetne ??

     

    na mentem, meg elottem a pentek delutan.

    előzmény:
    Tsancsa (11189)
    2009-06-19  14:59
  12. 2009. június 19. 15:2511190.

    Egy borzasztóan izgalmas, Galambos Lajcsi pocakjáról szóló cikkben, Domingo neve alatt találtam:

     

     

     

    http://hirgyujto.hu/tart/kereses?HNDTYPE=SEARCH&searcher_name=searcher-full&name=doc&fld_title=Placido+Domingo*

    előzmény:
    moty (11180)
    2009-06-16  16:57
  13. 2009. június 19. 14:5911189.

    Szia!

    Hát a munkaláz nem az az igazi pihentető elfoglaltság .... sajnálom.

    Tegnap Pannának szerettem volna egy Chopin-CD-t lejátszani, de a CD-lejátszó, nem akarta ... pedig azt olvastam valahol, hogy babazenének az egyik legkedveltebb, legajánlottabb Chopin zenéje.

     

     

     

    A szilvalekvár??? azt hittem itt el is fogyott .... adhattam volna többet is!

    A recept:

    erre a célra egy 6 literes zománzott -füle is!- lábasom van, ebbe kb. 3-4 kg szilva fér.

    Tehát a kimagozott 3-4 kg szilvát -vörösszilva- érettségétől függően 60-70 dkg enyhén fahéjas kr.cukorral összekeverem és egy jól zárható tálban megy néhány órára, esetleg egy éjszakára a hűvös kamrába... többször átkevered!!

    A zománcozott lábasban 3 evőkanálnyi 10 %-os ecetet teszel és jó alaposan kiskezeddel körbe-körbe locsikálod, hogy MINDENHOL ecetes legyen a lábas belseje.

    és az egésznek a LÉNYEGE!

     

    Miután az ecettel kikent lábasba beleöntöd a cukros szilvát NEM SZABAD MEGKEVERNI!!!!!!!!!!!!!!!!! ez a nyitja, hogy nem ég le!!!!

     

     

    Kicsit a két fülénél fogva elrázogathatod, de finoman és beteszed a sütőbe. Én teszek a sütőajtajába egy evőkanalat, hogy kb. egy ujjnyi rés legyen .... aztán az első rottyanás után, takarékon 3-4 órát sütöd!

    Onnan tudod, hogy elkészült, ha kicsit kihúzod és megkocogtatod a tetejét .... ugyanis a sütőben un. kéreg sül a tetejére ... állítólag ez szavatolja, hogy magában sül .... tehát NEM KELL BELE SEMMILYEN TARTÓSÍTÓSZER!!!

     

    Nekem mivel két gyerekem van, nyilvánvaló, hogy az egyik darabosan, a másik krémesen szereti .... tehát az egyik adagot hagyom darabosra, a másikat kézimixerrel krémesre trancsírozom .... aztán forrón üvegbe, fémkupakkal zárható üvegbe .... ha teli az üveg, a tetejére celofán ARRA SZALICIL! és gyorsan rá a fémtető .... aztán szárazdunszt!

     

     

     

    Ennyit a Domingo rajongás mellett a konyhatündérkedésről :o)))

     

     

    Ma szép lesz az esténk idehaza .... és akinek van MEZZO-csatornája:

    Ancsa 

    előzmény:
    MPiggy (11188)
    2009-06-18  16:56
  14. 2009. június 18. 16:5611188.

    Munkalazban egek Ancsa!!!!De sokszor gondolok am rad-bizony, elobb pl egy nagyon szep Chopin zongoradarab szolt  itt a fulem mellett-sjnos nem figyeltem  oda a cimere-eloadaojara!!

     

    Jelentem kiskertemben kibujt a Juliska bab...maris fel cm -es magassaguak  a jovevenyek! Kizart, hogy a nyar eleg hosszu legyen ahhoz, hogy beloluk Jokai bableves legyen (jokai, azaz csulok nelkul)

     

    Ezert kell majd hazamennunk megint az osszel peldaul.Juliska babert. Edes makert....

    Mindig elfelejtem- a szilvalekvar olyan finom, hogy majd konnyeket csal a szemembe. Draga nagyanyam konderban kevergetett mestermuvet idezi!! Kiskatanak hagyok belole, o meg ilyet SOHA nem evett. Baracklekvart (hazit) mindig szoktunk neki becsempeszni, azt nagyon szereti. Az itteni barackbol egyreszt meregdraga lenne, masreszt nem eleg edes. kekszilva sajnos nem kaphato- idonkent elvetve latom csak, nyar vegen -megbizhatatlan forras.

    Tudod mar meselted- de elfelejtettem-Hogy ekszited??? Sutoben sul??

     

    Ma reggel postaztam azt a par soros levelet -e-mailt, amit este nem kuldott el gepem, reggel ott ult...szemembe kacagott.

     

    A mellekelt lila akacbol 4 tovet ultettunk. Remelem nem forditja ki a hazat a sarkabol- meglehetosen kozeliek az erkely oszlopai..Hm.!!

     

    Ugynakkor a madaeretot ejszaka letepte valaki (???) a vaskamporol. Tobb meterrel odebb, a bozotban talaltuk meg, uresen. Szakertok szerint az illeto MEDVE volt. En nagyon remelem tevednek..Probalom titokban tartani az otletet, mert ha kiszivarog bizony egyik lanyunk sem jon haza latogatoba...!!

     

    hat igy allunk...

    előzmény:
    Tsancsa (11187)
    2009-06-18  16:20
  15. 2009. június 18. 16:2011187.

    Kata-Kató-Katinka!!!!

     

     

     

    Hahóóóóó!!!

    merre vagy???? két napja nem írtál .... AGGÓDÓKKKKKKKK-MMMMM!!!

    >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

    előzmény:
    MPiggy (11181)
    2009-06-16  18:06
  16. 2009. június 17. 14:3511186.

    Most találtam .....

     

     

     

    " .....  végül Francesco Cilea Adriana Lecouvreur (augusztus 9.) című operája következik...... "




    a teljes cikket megtaláljátok a www.gportal.hu/komolyzenekedvelok portálon .... a címe: BARTÓK + MEZZO a képernyőn .....





    Most már csak azt kell kideríteni, hogy honnan? ki énekel? ..... húúhhh ez most izgalmas lett nem?

     

     

    előzmény:
    moty (11180)
    2009-06-16  16:57
  17. 2009. június 17. 13:3411185.

    Köszi! elolvastam .... hát így tényleg lanyhult a lelkesedésem, hogy ilyen áron leszünk "kívánatosabbak" a filmvilágban ..... én szeretem a főtt kukoricát .....

     

     

     

    Ken Folettől "Az ígéret földjét" sikerült elolvasnod? vagy csak beszéltünk róla??? szólj ám rám, ha ígértem és nem vittem. Nehogy vegyél, itt van szívesen adom .... inkább Domingora költs !! :o))

    Beszéltem nálam sok-sok évvel régebbi Domingo-rajongóval a napokban és A végzet hatalmának létező felvételéről Ő sem tud ..... 

     

     

     

    Zárt topik témában azt kérdeztem meg, hogy lehet-e ezt a már meglévőt zárttá tenni??? pont ezért, hogy megmaradjanak a dolgaink .... de eddig még nem kaptam választ .... 

     

     

    Ancsa

    előzmény:
    sangrila (11184)
    2009-06-17  11:19
  18. 2009. június 17. 11:1911184.

     

    A zárt topik  nem rossz ötlet. Nekem is elég bonyolult a kezelése,de az igazság az,hogy  időm sem volt tanulmányozni.

    Ezen a topikon nem vesznek el a képek,ha ezt is meghagyjuk.Nem?

     

     

     Most kaptam valakitől ezt a linket.Azt hiszem olyan áron nem szeretném megnézni Ken Follett Katedrálisából készített filmet,hogy kukorica földeket áldoznak fel, és kukorica helyett műanyag katedrálisok épülnek rajtuk.

    Mi meg esszük a műanyag kaját.

     

     

     

     

    http://index.hu/kultur/media/2009/06/ 17/katedralis_minisorozat/

    előzmény:
    Tsancsa (11183)
    2009-06-16  20:22
  19. 2009. június 16. 20:2211183.

    Beleolvastam a ZÁRT TOPIKOK c. topikba ... hát a hangnem miatt inkább privát levélben kérdeztem meg, hogy a már létező topikokat lehet-e zárttá tenni???

     

     

     

    Mert azért nekünk itt mégiscsak néhány nap múlva (júli. 3.) negyedik éve gyarapodnak a fotók, hírek, linkek, zenék .... ezt nem szívesen engedném ebek harmincadjára ...

     

     

     

    és ahogy olvastam másodjára, harmadjára ezt az ismertetőt(?) én a láthatóságra szavaznék -asszem üvegháznak írták?- 

     

    ergo mindenki számára láthatóak lennénk, de bekapcsolódni, csak olyanok kapcsolódhatnának -írhatnának-, akit mi meghívunk .... ha jól értettem .....

     

     

     

    Panka? ma is mint az utóbbi időben mindig, végtelenített gyalogló cipőben közlekedik .... szalad, szalad, szalad .... közben pedig beszél, beszél, beszél .... akkor ül meg, ha zenét hallgatunk, de az már a fáradtság jele.

     

     

     

    Katóka!

    Már sokszor szerettem volna, de mindig utólag jutott eszembe megkérdezni, hogy a Halász Judit CD-k nem váltak be???

    Azért kérdezem, mert Pannának a pingvinek-Titouk-és a ma küldött felvétel után, amikor látom, hogy dörgöli a szemeit, kéri a tejet .... akkor jön Halász Judit: Ákom bákom CD-je ..... és max. az ÓÓÓÓ Mary, Keletről fúj a szél ....-ig jutunk és már alszik is.

    Ma hál'Istennek mindezek tetejébe -igaz zenéltünk közben- az étvágya is szuper volt ... olyannyira, hogy délután már én is osztottam Eszter véleményét, hogy "elég volt! most már ne egyél mást!"

    Nagyon örülök annak, hogy mindenféle gyümölcsöt nyeli mint kacsa a nokedli ... eper, málna, cseresznye, fekete-piros ribizli, egres, fáról az eper .... és hát azért még mindig a banán a favorit.

    Nagyon jól bevált a babapiskóta lerakva és különböző gyümölcs-darabos joghurttal leöntve ... áll 1-2 órát a hűtőben és szépen átitatódik a joghurttal ... és ebből aztán kb. 6-7 hagyományos babapiskóta, egy egész joghurttal .... és hammmmm!!!! 

     

    Ma egyébként -ha élne- Bellnek szerzett volna szenzációs élményt .... Panna ugyanis tud telefonálni a zuhanyozó csövével, ill. annak a végén lévő zuhanyrózsával is .... elmélyülten, hosszan, csipőre tett kézzel, le-föl sétálva :o))

    >>>>>>> a harmadik kép kicsit homályos .... de sajnos Panna beszéd közben is gyalogol :o)))

     

    Most kicsit átülök a kötésemhez .... édes volt, aranyos volt  ..... imádom, de elfáradtam :o)) de ez egy nagyon jóóóóó fáradtság ..... 

    Ja! és természetesen ma is megnéztük a SZEMVÚ BÁCIT! :o))) 

     

     

     

    Jó estét, éjszakát MIndenkinek, holnap jövök, elvileg lesz rá időm .... ma még azt hiszem :o))
    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (11181)
    2009-06-16  18:06
  20. 2009. június 16. 18:5011182.

    Max.az Ernaninál is megtanul....nám! előre, hogy mikor jön a kritikus pillanat .... és akkor rögtön KIKAPCS !:o)))

    Tehát ez nem akadály ..... sajnos Turiddu is meghalja magát .... mégis triplán a legszebb .... számomra .... zene, hang ééééééssss TURIDDU !!!!

     

     

     

     

    Tényleg! ha egyszer szeretnénk összeírni, hogy melyek azok az operák, ahol nem hal meg, ölik meg, szúrják le, akasztják fel .... stb.stb. mit gondoltok hányat találnánk??

    Mert ugye az újabbakban is .... Cyrano, Boccanegra .... Az első császárban mi lesz Vele? ezt nem is tudom ... igaz ebből Domingo iszonytatóan nehéz szerkóján túl csak a fájdalmas zene maradt meg .... kínai zene-angolul .... ez még Domingo hangján is brrrrrr!!!!!

     

     

     

     

    Most még véletlenül se tudom felidézni, hogy mikor NEM ŐŐŐŐŐ hal meg .... a Stiffelio még új a szemem-fülemben, ott nem! 

    Turandot Kalafja ...

    A Pillangókisasszony Pinkertonja ..

    A Traviata Alfredoja....

    Bohémélet Rodolfja....

    Rigoletto Mantuai hercege...

     

     

     

    A Luisa Fernandában sem ... bár amíg élek el nem felejtem azt a végtelenül nagy, hatalmas fájdalmas férfi arcot .... felért egy halállal ....

    A zarzuelákat nem nagyon ismerem, pontosabban a történetüket, nem nagoyn lehet elérni még a neten sem ....

     

     

     

     

    ??????? segítsetek! sötét van, még véletlenül se kattan be több ....

    előzmény:
    moty (11180)
    2009-06-16  16:57
  21. 2009. június 16. 18:0611181.

    Ez az egyik bokkeno-ugy hallottam csak uj topikokra vonatkoznak az uj szabalyok. Emiatt sokan -foltehetoen-megtartjak a rongyos regit!

    Nekem mindenkepen tul bonyolult a szisztema- avagy az agyam tul szimpla???

     

    Pankanak Puszi! megyek, megnezem mit kuldott!!

    előzmény:
    Tsancsa (11178)
    2009-06-16  12:07
  22. 2009. június 16. 16:5711180.
    És a végén meghalja magát, önkezével, mert muszáj neki...........nem baj?
    előzmény:
    Tsancsa (11177)
    2009-06-16  11:55
  23. 2009. június 16. 12:4711179.

    Ezt "vidd haza" hátha Nálatok is beválik .... nálunk most ez a favorit :o)))))

     

     

     

    Szi Kata nene! est most ketten irjunk, Panka isi böködi ... :o))

    előzmény:
    MPiggy (11172)
    2009-06-15  16:06
  24. 2009. június 16. 12:0711178.

    Most tudtam meg, hol keressem .... ez még csak útmutató, de ha időtök engedi olvassátok át!

     

     

     

     

    NLC@fe 1. 2009-06-04 14:31

    Sziasztok!

    Egyből a közepébe vágunk, hogy végre megírhassuk ezt a régen várt jó hírt! Úgy néz ki, hamarosan elindul sokatok vágya, a ZÁRT TOPIK funkció itt, a fórumon!

    De hogy azoknak is egyértelmű legyen, akik esetleg nem tudják, miről van szó: mindenkinek lehetősége lesz arra, hogy olyan topikot indíthasson, amit ő maga moderál, és ahová ő maga engedheti be azokat, akikkel beszélgetni szeretne.

    Kétféle zárt topik lesz: a "teljesen zárt", avagy "téglaház", és a "félig zárt", más néven "üvegház".

    Hogy mit takarnak ezek az elnevezések?

    A "téglaház" zárt topikok úgy viselkednek, mint a valós életben egy valós téglaház. Minden háznak van egy házigazdája (azaz ő lesz a topik tulajdonosa), aki vendégeket hív a házába, és velük beszélget. A vendégek a zárt topik meghívott tagjai. Csak ők tudnak belépni a házba, csak ők látják, hogy ki van még rajtuk kívül odabent, és csak ők hallják azt, hogy miről beszélgetnek a bentiek. Ez a "téglaház" topikok esetében azt jelenti, hogy a topik címén kívül semmi sem látszik kifelé: aki nem tagja a topiknak, az nem látja a topikban zajló beszélgetést, nem tudja, hogy kik a topik tagjai, és nem is tud hozzászólni a topikhoz.

    Az "üvegház" topikok ugyanígy működnek, összesen abban térnek el a "téglaház" topikoktól, amiben a valós életben is eltér egy üvegház a téglaháztól: átlátszanak a falai. Azaz mindenki tudja majd olvasni az "üvegház" topikokban zajló beszélgetést, mindenki látja, hogy kik és mit beszélgetnek ott - de hozzászólni csak a tagok tudnak majd.

    A következő hetekben, még mielőtt elindulnának a zárt topikok, minden nap felteszünk screenshotokat (képernyőképeket) a zárt topikok működéséről, és itt tudjuk majd megbeszélni veletek, hogy hogyan működnek a topikok a terveink szerint. A szerkesztőség részéről Szeberényi Adrián (adrijan) fog válaszolni a kérdéseitekre.

    FONTOS: a zárt topikokat olyanná akarjuk fejleszteni, amilyennek ti szeretnétek őket. Sokan vagyunk itt a fórumon, és ha sok okos ember összerakja az ötleteit, abból csak valami nagyon jó dolog sülhet ki. No meg több szem többet lát, ahogy a régi mondás is tartja. Ezért arra kérünk titeket, hogy azt a zárt topikot, amivel hamarosan előállunk, kezeljétek egy nyilvános próbaverzióként, amit közösen fogunk egyre jobbá és jobbá tenni. Ahogy elkezditek majd használni, rengeteg jó ötletetek lesz, és biztosra vesszük, hogy egy csomó dologról kiderül az is, hogy jobb lenne, ha máshogyan működne, nem pedig úgy, mint ahogy mi azt kitaláltuk. Viszont ezzel semmi gáz: igyekszünk apránként, lépésről-lépésre olyanná alakítani a dolgot, amilyennek ti szeretnétek.

    Mindenkinek ajánlom szeretettel a http://zarttopik.blog.nlcafe.hu/ blogot, ahova screenshotokat is feltettünk, hogy látni lehessen azt, ahogy most kinéz az épp tesztelés alatt álló zárt topik.

    Szép napot mindenkinek!

    Nők Lapja Cafe

     

     

    Ez lesz elvileg!! Nem tudom Ti hogy gondoljátok, ezt is írjátok meg, meg azt is melyik verzió lenne Nektek a szimpatikusabb, vagy egyáltalán szerintetek van-e értelme ennek.

    Én addig megpróbálom kideríteni, hogy lehet-e már MEGLÉVŐ!!! azaz pld. a Placido Domingo rajongók c. topik eddigi összes hsz+fotók+zenék .... szóval egy az egyben átváltani, hogy megmaradjanak a dolgaink, de magunk dönthessük el, kit engedünk be, vagy kit nem.

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (11171)
    2009-06-15  15:56
  25. 2009. június 16. 11:5511177.

    Tsá!

     

     

     

    Akárhányszor hallgatom, max. méginkább erősödik bennem a meggyőződés, hogy KELL NEKEM EZ AZ ERNANI .... érted??? EZ AZ ERNANI(alias Placido Domingo ... vagy ezt tudtad úgy is??)

    Még Panka is hallgatja a BÁCIT!! igaz ezt a zenei stílust inkább "menetközben" hallgatja, időnként ránéz a monitorra és közli, hogy SZEMVÜ BÁCI (értsd: van szemüvege a Bácsinak is :o)))




    Még jövök, de most asszem nem ússzuk meg, kell egy kevéske Papapingvin és Titou ... no meg az új kedvenc .... kell nekem kattogtatni.

    Ancsa

    előzmény:
    moty (11173)
    2009-06-15  17:09
  26. 2009. június 15. 17:3711176.
    Jó!
    előzmény:
    Tsancsa (11175)
    2009-06-15  17:19
  27. 2009. június 15. 17:1911175.
    Persze, most terítek, aztán este hívlak oké?
    előzmény:
    moty (11173)
    2009-06-15  17:09
  28. 2009. június 15. 17:1811174.

    Szia!

    igazából nem sokat tudok ezekről a zárt-topikokról. Erikát kell majd faggatni ha előkerül.

    Amennyit én tudok, az nem biztos hogy itt is úgy van, mert ahova Erikáék anno és egy másik ismerős hívott, az egy teljesen más weboldal volt.

    Ott meghívót küldtek, aztán regisztrálni kellett, aktíváló kódot kellett kapni .... de a meghívót csak már bentlévő tag adhatott ..... és ha jól emlékszem tán olvasni lehetett, de írni azt nem  .... de ebben már nem vagyok biztos.

     

     

     

    Kata!

    Engem az a fele bánt, hogy jószándékkal az ember szívesen fogad érdeklődőt, szintén opera, komolyzene, főleg Domingo rajongót .... adod amid csak van, írod amit csak tudsz .... érkeznek a "puszilós" emailek .... tele hálálkodással hogy milyen aranyos vagy .... 

    és egy véletlen kapcsán, mivel nem tudta, hogy a továbbított levéllel elküldi azt is, amiRE!! írta az Ő ismeróse a válaszlevelet .... és abban feketén-fehéren ott van, hogy milyen pocsék egy alak vagy, ... de ami szíven ütött nagyon, hogy én bátorítottam, hoztam, segítettem ide a gportálról .... Titeket nem is ismert, mégis jószívvel fogadtátok mindannyian .... és akkor Rólatok is degradáló szavakkal ?????

     

     

     

    Na túl kell lépnem ezen, féket kell raknom a segítőkészségemre .... nem minden Domingo-rajongó Domingoért rajong  és főleg semmifelé garanciát nem jelent, ha más is a világ LEGSZEBB hangjáért rajong, attól még nem lesz nyílt, egyenes és őszinte ...... ez nem Domingo-bacival terjed ugyanis, hanem ennek már benne kell lenni egy értelmes felnőtt emberben.

     

     

     

    Sikerült délután zenét hallgatnom!

     

     

    Katóka-csillag-virág-bogárszál!

    a Rodrigo CD-t én nem ismerem, pontosabban a rajta lévő számokat nem ismerem, csak Domingo segítségével több Rodrigo zenét hallottam, ezért gondoltam, hogy ahogy az Aranjuez concertoja is szép .... sok hírességet dalra fakasztott .... a többi szerzeménye is az lehet. Ne haragudj, fogalmam nincs melyik lehet az amelyiket említed.

    Stevie Wonder száma? hát azt tudom, hogy a '70-es évek végén? '80-asok elején? de akkor már nyuvasztottam :o)))

    Engem meglepett, hogy mennyire klappol a szöveg a francia szavakkal is a zenéhez .... ez azért nem mindig sikerül így.

    Leginkább attól lepódtem meg, hogy a saját kedvencétől küldött egy felvételt és ráadásul azt, amelyiket én is őrzök, "hatalmas" érzelmi viharok kísérőjeként. Rákérdeztem -érted? franciáula Te listádbó- Edit Piafra és 

    kevéssel ezután megérkezett Piaf egyik felvétele is :o))

    Most a válaszban Mireille Mathieu után érdeklődtem, hogy vajon énekel-e még, mit tud róla?

    Kicsit el kell gondolkodni a válaszokat olvasva, ahogy gondolom az én francia leveleim sem lehetnek kevésbé sikerültek .... de jókat tudok mosolyogni és ez már a mai időkben egy jó dolog.

     

     

     

    Most el, hazaért a családfő .... még jövök írjatok!

    Ancsa 

    előzmény:
    MPiggy (11171)
    2009-06-15  15:56
  29. 2009. június 15. 17:0911173.
    Ancsa, ezt most csak részben értettem, majd egyszer meséld el.............mondjuk EMAILben, v. telefonon :)
    előzmény:
    Tsancsa (11168)
    2009-06-15  11:28
  30. 2009. június 15. 16:0611172.

    Azt hiszem megtalaltam a piros viragu novenyedet. Szombaton a kertesznel lattam meg- biztonsag kedveert vettem egyet (apro!) A neve Salvia pineapple - azaz a salviak koze tartozik, evelo. (pineapple = ananasz).

     Allitolag ananaszra emlekezteto az illata ea a kolibrik megbolondulnak erte.

    En otthon sosem lattam kolibrit, de itt nyaron szep szammal nyuzsognek "berregnek" a viragok korul.

     

    előzmény:
    Tsancsa (11168)
    2009-06-15  11:28
  31. 2009. június 15. 15:5611171.

    Ancsa! Es Mindenki! Szep hetfoi napot, kellemes szelid-napos, de nem tul meleg hetet kivanok!!

     

    Sok igazsag van abban amit modasz, eleg szekalast, piszkalast kapott mar szegeny topik, talan tenyleg egyszerubb az elet  ha tudod ki kicsoda, honnan merrol erkzik.

    Amit en nem ertek, mikeppen tudnak esetleg uj erdeklodok (igazan erdeklodok) bekapcsolodni ebben a szisztemaban??

     

    ha ezekben a zart topikokban csukva  ajto-ablak es nem latod mirol folyik a beszelgetes- ?>? Csak akkor fogadszlatogatot ha valaki marismeri es "ajanlja" az illetot??

     

     Hiszen a topik cimek olyan semmitmondoak- "Beszelgessunk" es hasonlok- a topktulaj neve igaz, hamis, uj vagy regi-ki tudja.

     

    MINDAMELLETT en nem szandekozom  egyeb exkluziv csoporthoz tartozni- ha Domingo inkognitoba vonul mi  kovetjuk-  egyeb cseveges  nem vonz. Igy szerintem legtobbunknek nagyon is megfelelne.

     

    Ha jol ertem a mindennek dacara betolokaodo rosszindulatu vendegnek TE MAGAD ajtot mutathatsz, ha kedved tartja. Ebben mindenkeppen latok fantaziat.

    Bar az elmult ev kicsit nyugodalmasabbvolt, ha jol emlekszem se rigok, se egyeb madarak, tapsifulesek NEM jartak erre- de sosem lehet tudni. 

     

    A hetvege gyorsan eltelt a babazassal, etetessel. Kis kerteszkedes is volt, a vissza- vissza tero esok kozott. Most minden ude zold es "uja". a gaz is.

    Mondhatnam idebent csond es nyugalom var...kifujom magam-d e valojaban nem igy van, rengeteg tennivalo maradt mult hetrol es itt az ujabb adag...

     

    Ez a nyar mar csak ilyen lesz.

     

    Pentek delutan hazafele igen  elveztem a Rodrigez c. Cd. hallgatasat!! Nagyon szep felvetelek!! Koszonom- van egy ami kulonosen tetszett- ha jol emlekszem a 6. felvetel. de majd megnezem pontosabban!

     

    Dalidat en is nagyon kedveltem- meg ezt a szamot is! DE ha jol emlekszem csak "harmincas" eveimben talalkoztam eloszor vele Stevie Wonder eloadasaban..Szerinted regebbi???

    Most megyek, felkotom a fehernemut!!

     

     

     

    előzmény:
    Tsancsa (11168)
    2009-06-15  11:28
  32. 2009. június 15. 15:2311170.
    előzmény:
    moty (11166)
    2009-06-14  15:20
  33. 2009. június 15. 11:3911169.

    CSAK AZÉRT IS !!!

     

     

     

                                        LONG LIVE DOMINGO!   -  HASTALA LUEGO MAESTRO!

     

     

     

     

                                             OPERALIA 2009. Budapest-Pécs :o)))

    előzmény:
    moty (11152)
    2009-06-11  16:17
  34. 2009. június 15. 11:2811168.

    Ma pihi van? lesz? .... most kicsit mindenesetre .... kaptam egy videót  .... bizony, bizony francia-földről:o))

     

    de ennek különleges "íze" van, mert már nem csak! Domingo hangját küldte el, hanem az egyik saját kedvencét .... hallga csak?

     

     

     

    Ez a dal nekem sok-sok-sok (ezer?)évvel ezelőtt az első eget-földet megrengető szerelmet jelentette, csak éppen Stevie Wonder előadásában ..... 

    Látod? ez azokhoz az évekhez kötődik, vagy azok az évek kötődnek ehhez? mindegy! amikor a Tóth Árpád sétányon nyíltak a gesztenyék .... és én a rengeteg "gyertyás-virágú" igazán díszes fák alatt nem láttam a díszt, csak hasaltam a sétány Tabánra néző támfalán és sírattam az első szakítást ...... és azt hittem ez a világvége ....

     

     

     

    Melankólikus a hangulatom, akár az idő. Meleg van, mégis borús, olyan szomorkás odakint a világ. Mint én!

    Megyek is a SZÉP EMBERHEZ .... Ő mindig helyre tudja zökkenteni a billegő hangulatomat.

     

     

     

    Azt hallottam elérhető már? vagy rövidesen lesz? itt az nlc-n a un. zárt-topik. Mit szólnátok hozzá? nekem szimpatikus lenne, nem kellene azon agyalni, hogy kiérzi magát megbántottnak, ha az első 2-3 itteni levele után rádöbben, hogy egy baráti társaságba csöppent, ahol már a "kényesebb" azaz a magánélet részleteit bizony másképpen, egymás között meséljük el egymásnak.

    Bár eddig azt hittem, ez felnőtt, értelmes ember számára egyértelmű .... de a napokban kiderült, hogy ezzel is megbántottunk Valakit .... aki hibánkul rótta fel, hogy Őt kihagytuk ezekből a már barátoknak szóló, családi és egyéb, az életünk magán részéről szóló levelezésünkből.

    Tele a hócipőm a "mindenkiről jót feltételezni, a jóember vagyok, ha valaki itt segítséget kér, vagy Domingo nevét szépen írja, rögtön segíthetnékem támad" .... elég volt ebből a hozzáállásból"!

    ... aztán onnan kapni a legnagyobb bántást, ahonnan az ember gondolni sem meri .... mert csak segített ... és a segítség helyett aztán egy véletlen figyelmetlenség kapcsán tudja meg az igazi, a valós véleményt önmagáról .... ami mit ne mondjak nem éppen hizelgő ... és ráadásul mindezt egy számomra-számunkra totálisan idegennek írt sorokból!

     

     

     

    Elegem van a mézes-mázos szövegekből, amik után az elmúlt évek alatt már sokadjára, most is csak a csalódás következik .... a kihasználtság érzéséből elég volt!

    Ami a legjobban bánt, az az, hogy annyira figyelmetlenül történt! tehát ha egy kicsit is jobban ért az emailek sorsához, akkor máig változatlanul, teljes mellszélességgel írom, szántom a leveket, hogy mit? hogyan kell? hogyan könnyebb, hol érhető el?..... miközben a hátam mögött ..... mindent írt rólam egy idegennek, csak egyetlen igaz szót sem....

     

     

     

    Az újabb KOPPANÁS után csapjatok fejen, ha legközelebb új "rajongó" érkezik és megint segíteni akarnék .... nem, nem hiszem hogy mindenkiben csalódni kéne .... de ezek után nem kockáztatnék még egyszer ... ELÉG VOLT!

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (11160)
    2009-06-12  16:26
  35. 2009. június 14. 19:1711167.

    Köszönöm!

     

     

    Ma Eszter megmutatta, hogy lehet a gmail-en rendszerezni a leveleket, áttekinthetőbbé tenni, megőrizni a fontosabbakat, érdekesebbeket .... soha nem találod ki, hol keződnek a gmail-es leveleim ...

     

     

    a feladót nem írom, de rájössz; Levél Bangkokból .... és egy csomó abból az időből ... jó volt újra beleolvasni ... mennyivel többet"beszéltünk" akkoriban!

     

     

     

    szép estét és nyugodt hetet Nektek!
    Ancsa

    előzmény:
    sangrila (11165)
    2009-06-14  09:50
  36. 2009. június 14. 15:2011166.

    Az Operáliára bejutott énekesek:

     

     

     

     

    Abdumalik Abdukayumov, baritone - Uzbekistan
    Anna Aglatova, soprano - Russia
    Elizabeth Bailey, soprano - United Kingdom
    Jordan Bisch, bass - USA
    Jean-Vincent Blot, bass - France
    Angel Blue, soprano - USA
    Beatriz Diaz, soprano - Spain
    Dimitrios Flemotomos, tenor - Greece
    Karina A. Flores, soprano - Russia
    Mate Gal,
    tenor - Hungary
    Krenare Gashi,
    soprano - Kosovo
    Ekaterina Goncharova, soprano - Russia
    Nina Gravrok, soprano - Norway
    Sofio Janelidze, mezzo-soprano - Georgia
    Marie Kalinine, mezzo-soprano - France
    Alexey Kudrya, tenor - Russia
    Agnes Ana Kun, mezzo-soprano - Hungary
    Mowgli Laps, tenor - France
    Alessandro Lucciano, tenor - Italy
    Eric Margiore, tenor - USA
    Cataline Mustata, tenor - Rumania
    Petar Naydenov, bass - Bulgaria
    Julia Novikova, soprano - Russia
    Paul O’Neill, tenor - Australia
    Lee Poulis, baritone - USA
    Ana Puche Rosado, soprano - Spain
    Sergey Romanovskiy, tenor - Russia
    Francesca Ruospo, soprano - Italy
    Arnold Rutkowski
    , tenor - Poland
    Alexey Sayapin, tenor - Russia
    Marc Scoffoni, baritone - France
    David Serero, baritone - France
    Brigitta Simon, soprano - Hungary
    Olga Shurshina, soprano - Russia
    Camille Slosse
    , soprano - France
    Kostas Smoriginas, bass-baritone - Lithuania
    Annalisa Stroppa, mezzo-soprano - Italy
    Auxiliadora Toledano, soprano - Spain
    Dmitry Trunov, tenor - Russia
    Anna Viktorova, mezzo-soprano - Russia
    Oksana Volkova, mezzo-soprano - Belarus
    Amber Wagner, soprano - USA
    Anita Watson, soprano - Australia
    Valda Wilson, soprano - Australia
    Yang Yang
    , tenor - China
    Orhan Yildiz, baritone - Turkey
    Wenwei Zhang, bass - China
    Yingxi Zhang, tenor - China


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2009. június 14. 09:5011165.

    A Los Angeles-i jótékonysági koncertről van szó a földrengés áldozatai részére gyüjtöttek. Frank Sinatra John Denver,Julie Andrews és egy üzletember,aki 100 ezer dollárt adott .

     

    Andrews mondja,hgoy Domingo olyan lelkes és elkötelezett az ügy mellett,hogy nem lehet nemet mondani neki. ( mármint a felléspésre!)

    előzmény:
    Tsancsa (11164)
    2009-06-13  21:05
  38. 2009. június 13. 21:0511164.

    Nézd mit találtam???

     

     

     

    Ez jól sejtem,hogy az a bizonyos mexikói földrengés idején volt amikor Domingo a hiírre megszakított valami külföldi fellépést és ment haza Mexikóba? ez volt amikor azért koncertezett, hogy a földrengés károsultjainak adja a teljes bevételt??

     

     

     

    Mit magyaráznak közben? érti valamelyikőtök?? megköszönném:
    Ancsa

    előzmény:
    sangrila (11162)
    2009-06-13  21:00
  39. 2009. június 13. 21:0111163.

    Kerestem, kíváncsi voltam és találtam néhány részletet ....

     

     

     

    Verdi: A végzet hatalma ...... nonááááá hogy Domingoval :o))))

     

     

     

    Természetesen most is hallottam jónéhány olyan dallamot, amit ismerek, de fogalmam nem volt -máááá megint-, hogy honnan? melyik operából való ....

    valszeg én már így dobom fel a bocskort, hogy a zene megragad, de a címe hogy honnan, az már nem ....

     

     

     

    mint például ez a nyitány ... szép nem?

     

     

     

    Na azért ez már ismerős, így kép és dallam együtt .... talán ha láttam volna az egészet egyben .... egyszer .... Domingoval .. :o)) mindjárt hamarabb állna össze a kép :o))

     

     

     

    A kép kicsit sötét, de a hang tiszta és persze szép ... a legszebb!

     

     

     

    Jó éjszakát Mindenkinek!
    Ancsa

    előzmény:
    alchri (11157)
    2009-06-11  19:05
  40. 2009. június 13. 21:0011162.
    Már én is kerestem DVD-n a Végzet hatalmát, de sajnos nem találtam.
    előzmény:
    Tsancsa (11161)
    2009-06-13  19:23
  41. 2009. június 13. 19:2311161.

    Szép szombat délutánt!

     

     

     

    Remélem Nektek kicsit lazább a hétvége .... nekem a mai nap már a befőzés nyítónapja volt .... de azért segítettem magamon >>>> :o)))

     

     

     

    Kata!

    hetek óta "tartozom" Neked egy fotóval .... ezt és Eszter kattogtatott tegnap, ezek közül párat mutatok.

     

     

     

    Holnap már az erre a nyárra jellemző "munkás-nap" lesz! 

     

     

     

    Most inkább pihi, mert elfáradtam, 10 kg cseresznye és a tavalyi meggy a fagyasztőből .... elmagozgattam .... még jó hogy a "Végzet hatalma" 3 CD-s!! így legalább monotóniában Domingo hangja szólt .... szerintetek létezik videón, vagy DVD-n??

     

     

     

    Lehet még visszanézek, írjatok:
    Ancsa

     

     

     

     

    előzmény:
    MPiggy (11160)
    2009-06-12  16:26
  42. 2009. június 12. 16:2611160.
    Jo babazast-csak szusszal bird!!
    előzmény:
    Tsancsa (11159)
    2009-06-12  08:49
  43. 2009. június 12. 08:4911159.

    Szia!

    Ma Panka-nap van, csak este tudok jönni, de akkor válaszolok Fischerékről:
    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (11158)
    2009-06-11  20:56
  44. 2009. június 11. 20:5611158.

    ha jol tudom 14 eveskor korul valtozik a fiuk hangja-talan ma mar korabban? ezekagyerekek mindnekeppen jo iranyba haladnak, megha nem is ezahangszin a vegleges. De jo lehet annak akinek ilyen kincs vana torkaban!!

    Reka utalja a petardakat meg a tuzijatekot- itt a varoson kivul ebben szerencsere nemigen van resze. Kiveve Szilveszter ejszakajan mikor szomszedunk igazi kis  tuizijatekot kanyarit a vizparton=-jegen.De olyankor mar alszik ez a jambor es nem hallja.

    Amikor a varosban laktunk megorult a korabban kezdodo igazi nagy tuzijatektol-vegul is emlekszem autoba vagtam es elvittem messzire a zajtol.

    Kulonos modon, a viharok is rendszerint ejjel vannak. Azt hiszem arra egyebkent a fule botjat se mozgatja.

     

    Az elobb jatszottak Liszt Les predlude-et, nagyon szep felvetel volt, de nem figyeltem oda kik jatszottak. minden csutrtokon van egy Haydn szimfonia-a Haydn ev miatt. Ma a 33. szamu volt musoron. Legtobbszor az Osztark-magyar zenekar (?) adja elo Fischer Ivan vezenyletevel-ma is.

    van ilyen zenekar???

    előzmény:
    Tsancsa (11149)
    2009-06-11  15:23
  45. 2009. június 11. 19:0511157.

    Ancsa, sajnos azt nem tudom, hogy ezt az Udvardy felvételt hogyan lehetne feltenni a youtubera, talán azt a személyt kellene megkérni, aki az indavideóra is feltette.

     

    Nekem sikerült egy mailben elküldött operett dallal és a netröl leszedett pár Simándi képpel egy filmet gyártanom,

     

    ÍME

     

    Ha a zeneszámot megszerzed, bármikor csinálok egy klippet és felteszem a youtubera. De ezt a kész filmet nem tudom.

     

     

    előzmény:
    Tsancsa (11155)
    2009-06-11  18:10
  46. 2009. június 11. 18:1611156.

    Ancsám, köszönöm a segítséget, közben már töltöm a youtubera, sima i-vel.

     

    Mindjárt utána nézek az Udvardynak hogyan lehet feltenni.

    előzmény:
    Tsancsa (11155)
    2009-06-11  18:10
  47. 2009. június 11. 18:1011155.

    Kétélű a dolog, mert Simándynak írják a nem magán weboldalakon.

     

     

    Viszont a jómúltkorjában volt valami műsor a tv-ben, ahol régi felvételeket adtak le .... kvázi olyan visszaemlékezések??? talán??

     

     

     

    Ott Simándy és még páran azon derültek, hogy Ők kétkeziek voltak ....merthogy Simándynak autószerelő volt a szakmája mielőtt felfedezték a hangját .... és ezt ŐŐŐŐ mesélte ott!!

     

     

    A vikipedián meg most ezt olvasom:

     

    "Simándy József

    (Kistarcsa, 1916. szeptember 18.Budapest, 1997. március 4.)

    Posszert Emília magániskolájában, majd 1943 és 1945 között a Zeneakadémián tanulta az éneklést. A világháború alatt az Operaház kórusának tagja volt. Szólótenorként 1946-ban mutatkozott be a Szegedi Nemzeti Színházban, Bizet Carmen című operájában, Don José szerepében.

    Az Operaháznak csak 1990-ben lett örökös tagja, de ezt megelőzően már 1947-től a társulaton kívüli magánénekese volt. 1956 és 1960 közt a müncheni Staatsoper énekese. 1978 és 1986 közt a Zeneakadémián tanított."

     

     

     Mindkét verzió ÜL!!!! megtaláltam!!!

     

    "Simándy József 1916. szeptember 18-án született Kistarcsán. Négy elemit, majd négy polgárit végzett, utána a Szürketaxi vállalatnál autószerelést tanult, ott is dolgozott 1939 őszéig. A hajdani Városi Színház szerződtette "kardalos segédszínésznek". Egy évvel később az Operaház kórusába került. ..."

    teljes cikk  -  KATT!

     

     

     

    Ami talán még az y-végződésre utal, ha végignézed a lemezborítóit, mindenhol SIMÁNDY JÓZSEF .... 

     

     

     

    ha bármiben tudunk segíteni írjál, várunk!

     

     

    Erika!

    Nem tudom, hogy kell felrakni a youtube-ra, nem is próbálkozom, de tegnap találtam egy UDVARDY TIBOR-felvételt az indavideón .... azt hiszem tán Katának másoltam be itt az nlc-n?

    Ha elolvasod a hozzátartozó szövegemet, megérted miért fontos nekem..... ilyet is fellehet tenni a youtube-ra is? hogyan?

     

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=FXm7Jv vsgBY  atya-világ!!! Németh Marikával Udvardy 

     

     

     

    Nem tudok hinni magának .....       ezeket mind apám énekelte nekem....

     

     

     

     

    Jaj!!! már fönt van Nadír románca a Gyöngyhalászokból és itt van az is amiről írtam tegnap ..... azt hiszem ha ezt most meghallgatom, megint bőgni fogok ..... a Cirkuszhercegnőből az "Egy drága szempár ... "

     

     

     

     

    Van a Bajza utca sarkán ..... Petress Zsuzsával ...

     

     

     

     

    Ezt most nem jókor találtam meg .... ezek olyasmit hoznak elő, amit már soha többé nem lehet ... apámat .....

     

     

     

    közben megérkezett a vihar is, a szél már jó ideje, de most már dörög is!

    Megyek Borsikámat vigasztalni, nyugtatgatni .... remeg az egész kutya!

    Tsá!

    előzmény:
    alchri (11154)
    2009-06-11  16:36
  48. 2009. június 11. 16:3611154.

    Na ugye! Akkor most mi?

     

    Azért köszönöm a segítséget .

    előzmény:
    moty (11153)
    2009-06-11  16:19
  49. 2009. június 11. 16:1911153.

    Állj! Az operaházban pedig találtam Simándy József bérletet....................

     

    Megőrülök!

    előzmény:
    alchri (11151)
    2009-06-11  15:44
  50. 2009. június 11. 16:1711152.
    Én a "Simándi"-ra szavazok. Lehetetlen, hogy mindenhol rosszul írták volna.............Nem?
    előzmény:
    alchri (11151)
    2009-06-11  15:44

Címlap

top