Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mandulakő

Torolt_felhasznalo_262584
Torolt_felhasznalo_262584
Létrehozva: 2006. február 23. 11:15

Sziasztok! Decemberben volt egy erős torokgyulladásom, azt hittem belehalok, de a doki írt fel valami lórúgás antibiotikumot, és elmúlt. Azóta nincs is baj, de a mandulámon észrevettem egy kis fehér foltot. Olyan, mintha tüszű lenne, de nincs semmi bajom, se lázam, se torokfájás, semmi, de az a kis "valami" ott van.

Voltam két fül-orr-gégésznél is. Az első azt mondta, hogy betokosodott genny, próbálta leszedni, de a fele így is ottmaradt. A másik azt mondta, hogy a torokgyulladás után összegyűlt fehérje, ami majd magától leesik. A neten viszont azt találtam, hogy ez lehet mandulakő, és igencsak kellemetlen lehet a lehelet is tőle. Hallottatok már ilyesmiről? Volt már nektek is ilyen? Mit csináltatok vele?

Előre is köszi a válaszokat! :o)

  1. Torolt_felhasznalo_788884
    Torolt_felhasznalo_788884
    2009. Április 9. 11:2411.

    Sziasztok!

     

    Nekem is ugyanez a problémám, már vagy 2 éve. A mandulám egyre rosszabbul néz ki a sok kaparászástól, a gödröcskék egyre mélyebbek. Speciális sebészeti pici kanálvégű műszerrel szoktam kiszedni a "köveket". 2-3 naponta felgyülemlik. Sokszor ránézésre nem is látszik, ha megnézem, de ha a kis műszeremmel benyúlok, mindig kijön. Undiiii!!!!

    Egyszer mondta egy gégész, hogy ő nem lát ott semmit, ne aggódjak, erre nem kell kezelés (biztos hipohondernek nézett), erre mondtam neki, hogy megmutatom én, hogy igenis van ott "cucc"!  Elővettem a kanálkámat, odamentem a tükörhöz és láss csodát, egy feketeborsnyi gennyet kiszedtem. Az orvos majdnem elájult, műtétet javasolt.

    Borzasztóan zavar, de nem tudom rászánni magam a mandulaműtétre. Dehát nem is tudom, hogy valóban indokolt-e...?!

    A kellemetlenségen kívül más problémát nem okoz, nincs begyulladva a mandulám. De már úgy néz ki, mint a hold felszíne közelről.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_916876
    Torolt_felhasznalo_916876
    2009. Április 9. 11:0610.

    Helló!

    Voltam vele fül-orr gégésznél!úgy mentem oda, hogy most teljesen rendben van minden!

    Megvizsgált és egy csomó trutyit nyomott ki az egyikből a másikból meg gyennyes váladékot!Elég orrfacsaró volt!

    Sajnos vannak mandulák amik állandóan termelik a cuccot!Szóval én kivetetem amilyen gyorsan lehetséges!

    Engen nagyon zavar a kellemetlen érzés a mandulakő miatt valamint a lehelet az ami mérvadó!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998927 (9)
    2009-04-06  14:56
  3. Torolt_felhasznalo_998927
    Torolt_felhasznalo_998927
    2009. Április 6. 14:569.

    Nekem a mandulám réseiben vannak fehér valamik, kicsit büdösek is, én ki szoktam piszkálgatni, egyébként semmi más tünetem nincs.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_332004 (8)
    2009-03-26  11:06
  4. Torolt_felhasznalo_332004
    Torolt_felhasznalo_332004
    2009. március 26. 11:068.

    Sziasztok!

    Látom, hogy elég régóta nem aktív "mandulakő"-s sztori!

    Már évek óta küzdök vele, eddig nem igazán foglalkoztam vele, a gyakoriság miatt!Jeleleg hetente 2x is előfordul, hogy megtelik a kráter, amit előszeretettel kinyomok!(borzalmas szaga van, mivel szerves baciról van szó)

    Igazából nem fáj a mandulám sem a torkom!Mandulakő okozhat kellemetlen leheletet!Keresek megoldást a megelőzésre és a kezelésére!Használ-e valaki valami speciális szájvízet vagy éjszakai fogkrémet esetleg ecsetelőt?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. február 15. 19:117.
    Mandulakő vagy akármi, ha ilyesmit láttok, irány a fül-orr-gégész és tenyésztessétek ki, hogy milyen bacilus áll a dolog mögött. Akkor is, ha tünetmentesek vagytok!!! Nálam egy félrekezelt mandulagyulladás után jelent meg, (mert a háziorvos a hasára ütve írt fel egy bizonyos antibiotikumot, és mint utóbb kiderült, a baktérium penicillinnel szemben ellenálló volt). Tenyésztés nélkül ne szedjetek be semmilyen antibiotikumot, mert többet árt mint használ. Pontosan tudni kell melyik baktérium van jelen nagy számban, és azt kell célzottan kezelni. (Augmentin nagyon népszerű, csak épp tehetetlen egy nagyon veszélyes baci ellen, ami a Staphylococcus...)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_100959
    Torolt_felhasznalo_100959
    2008. január 18. 14:046.

    Sziasztok!

    Az én fiamnak tegnap diagnosztizálta a gégész a mandulakővet. Azt javasolta fültisztító pálcikával próbáljuk meg kikaparni. Akár Ő, saját magának, elvégre 12 éves. No, mondanom se kell a fiam nem vállalta, de hajlandó volt gézzel megfogni a nyelve végét. Tettem a fültisztító pálcikára Glykosept fertőtlenítő oldatot és az elsőre ki tudtam fordítani ezt a nagy fehér micsodát. A fiam pedig kiköpte és közölte, hogy , fúúújjjjjjjjjjj.  

    És nagyon boldog volt, hogy megszabadúlt tőle. Ma már nem fáj tőle sem a füle sem a torka. Mert, hogy neki kisugárzott a fülébe a fájdalom, túl nagy kő volt. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. tcx
    tcx
    2006. Április 15. 02:445.
    Nekem is volt,legalábbis assziszem ez volt,de évekig jött a mandulámról ilyen izé aztán egyszercsak elmúlt.Lehet,hogy tényleg pszichés,mert amióta rendben vagyok lelkileg azóta nincs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262584 (1)
    2006-02-23  11:15
  8. Torolt_felhasznalo_280190
    Torolt_felhasznalo_280190
    2006. február 23. 11:454.
    Ne ijedj meg!

    a hugomnak is volt, tulelte, psziches alapon is lehet, (o akkor erettsegizett).

    El fog mulni.

    Nyugalom, es finom pepes etelek amik nem irritaljak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262584 (1)
    2006-02-23  11:15
  9. 2006. február 23. 11:393.
    ....vagy gargalizálj kamillával!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262584 (1)
    2006-02-23  11:15
  10. 2006. február 23. 11:362.
    Ez a gyulladástól van!Igyál sok borsmentateát!Jó a gyulladásra és a rossz lehellet ellen is! És nagyon finom!Én télen-nyáron ezt iszom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262584 (1)
    2006-02-23  11:15

Címlap

top