Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vaginális orgazmus, az meg

bori75
Létrehozva: 2006. június 15. 18:10

Kissé gonban vagyok miként kezdjem ezért a közepébe vágok 

Férjem 6 év házasság után a fejemhez vágta, h az Ő hiúságának mennyire fáj, engem még nem sikerült vaginálisan orgazmushoz juttatnia. (ez sajna igaz) Ez azonban nem jelenti azt, h nem volt még orgazmus csak nem hüvelyi.  

Szeretkezéskor maga a vaginális aktus is nagyon jó, csak éppen izgalmat nem érzek vagy legalábbis a csikló orgazmushoz képest nem.

Utána olvastam és tudom, h ez elméletileg normális, de mintha említették volna, h ezt meg lehet tanulni.

Ha valaki ebben tud segíteni az megköszönöm!

  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. június 19. 17:12251.

      Nem kimondottan. Azért tudom elmondani, mert ilyen nekünk is van. A fenék két fele között fut le a farcsont. Kb annak a végében van egy nem nagy bőrfelület. ( Viszonylag távol az anustól ) Annak nyelvvel történő ingerlése váltja ki. De előtte izgalmi állapot szükséges, ugyanúgy mint a többinél.

    Élményét tekintve hasonló lehet a Ti vaginális élményetekhez ( legalábbis az alapján amit én tudok róla ) kellemes csiklandó élményből indul, egy zsibbabás szerű hullám fut fel a gerinc mentén, és ha elegendő ideig ér a hatás, betölti az egész testet.

    Az ismétlődő élmények számára nagyon kellemes nekem. Ugy értem a magömléses után. Ilyenkor az emberben nincs meg az az erős hajtóerő, és jobban lehet foglalkozni egymással. Voltaképp addig tart amíg foglakoznak az emberrel.

    Így jó?  

    előzmény:
    kisnyusz (215)
    2006-06-19  13:57
  2. Torolt_felhasznalo_159444
    Torolt_felhasznalo_159444
    2006. június 19. 16:01250.

    "... illogikusnak abban a freudi összefüggésben, miszerint a nő tökéletlen férfi, vagyis nincs hímvesszője, és ezért irigykedik..."

    Elszomorítóan nagy marhasának tartottam már akkor amikor elöször elolvastam...de hogy ezt a mai ember 2006 ne bírálná felűl ezt még szomorubbnak tartom.

    Azt, hogy mennyire tökéletlen férfi egy nő... ...Szerintem inkábba nő a megfejthetetlen a férfi társadalomban. Ezért születnek sorra a férfi sovénciccek, meg a végeláthatatlan szőke nős baromságok. Azt, hogy a női test alkalmas pl. egy zigótából egy ép kéz-láb emberkét teremteni...nem annyira a tökéletlenséről tanuskodik. 

    A másik elszomorító gondolat, hogy alulértékelik maguk a nők is azt a regteg változást amin pl. egy honap alatt átvészelnek a hormon változások, a ciklikusság miatt amivel egy nő élete meg van áldva. Az, hogy neurotikussá válik egy nő az többnyire a ma, egyáltalán nem nőiességet támogató, "vad" feminin vonásokat elnyomó, nem megengedő...kivéve a "rossz lányo" esetében.

    Ami a szexualitást illeti: a G zóna ami a hüvelyben van, már egy kislány testében is létezik. A teste ugyan annyira fejlett mind egy hasonló korú kisfiúé. A ketőt embrió korban még össze lehet hasonlítani, viszont egy idő után a két féle test /nő, férfi-vá válás/ teljesen más irányban fejlődik.  

    a születés után is a  nemi érésnek fokozatai vannak. De az ivar érettség nem jelenti azt, hogy valaki szexuális életében érett, tanult.

    A mai fejlett európai kulturában , maga a szexualitás tabu témának számít.  Imitt amott már megjelentek a szex, mind öröm forrását tanító tanfolyamok, könyvek, emberek....ami igazán üdvözlenő.Az, hogy a nők 70-80% nem élt meg orgazmust ez magának és a felvilágosítás hiányának köszönheti.

    A hüvelyi orgazmust valóban lehet tanulni. a keleti kulturákban a nők "tanfolyamokon " tanulták/ják. Erre külön iskolák léteztek/nek. Afrikai törzsekben vagy az indián asszonyok egymásnak adják át a "tudást".

    Szóval, ma...ha egy európai fiatal egy szobában egymaguk vannak, max. egymásnak esnek...jobb esetben 1-2 perces előjátékot...1-2 perces "vad" szeretkezés és...a férfi orgazmusa követ... amiből nő szinte semmivel marad...

    Nem gondolom, hogy bárkit hibáztatni kellene ma emiatt.

    Talán a felvilágosítás hozhatna ezen a téren változást. 

    előzmény:
    kisnyusz (235)
    2006-06-19  14:58
  3. 2006. június 19. 15:58249.

    Akkor mennyetek el új helyekre (amit egyikőtök sem ismer), esetleg utazzatok el valahova.

    Vagy, ha van időtök, akkor szenteljétek az egész napot az "előjátéknak", tehát, érezzétek jól egymást egyész nap, de csak este legyen sex, vagy, amikor mindketten kívánjátok.  

    Vagy, mennyetek túrázni, kirándulni vagy valahova, amihez mindkettőtöknek jó emléke fűződik...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_187634 (247)
    2006-06-19  15:51
  4. Torolt_felhasznalo_187634
    Torolt_felhasznalo_187634
    2006. június 19. 15:55248.

    Nagyon köszönöm a válaszodat.

    A helyzet az, h együtt is élünk, de hogyan tudnám a tanácsodat ebben az esetben alkalmazni? Hátha segítene nekünk is vmi, mert ez igy elég gázos Neki is, és nekem is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483608 (246)
    2006-06-19  15:46
  5. Torolt_felhasznalo_187634
    Torolt_felhasznalo_187634
    2006. június 19. 15:51247.

    Megértő, de nem tanácsol semmit, mert ez a szitu Neki is új....

    Türelmes, kedves és nem erölteti. De több mint 6 ilyen hónap csak vár, hátha változik vmi..... nem eröltet, nem erőszakos stb

    előzmény:
    NORORIM (245)
    2006-06-19  15:40
  6. Torolt_felhasznalo_483608
    Torolt_felhasznalo_483608
    2006. június 19. 15:46246.

    Szia!

    Nálunk ugyanez volt a szitu, egy év után mintha geyzsercsak megállt volna bennem/a kapcsolatunkban valami és nem kívántam vele a szexet. Ha volt, az jó volt, de néha jobban esett volna egy nagy alvás vagy beszélgetés mint a hancúr. Egyre szarabbul éreztem magam emiatt, persze ő is megérezte, ettől aztán elkezdett összetöpörödni az önbizalma, szóval egyre jobb volt a helyzet. Nekem az segített, hogy bár együtt élünk, elkezdtünk újra randizni: szolíd csókok, séta a parkban, mozi, tapi a sötétben  

    De ezt nem úgy kell elképzelni, hogy egyzsercsak kitaláltuk hogy NA, mi most aztán megmentjük a kapcsolatunkat blabla... hanem csak úgy finoman errefelé irányítottam a dolgokat. Pár nap után rádöbbentem, hogy olyan szerelmes vagyok, mint még soha, a kapcsolatunk elején sem, és azóta reggeltől estig kívánom őt és a szexet. Szóval nálam ez segített, de ami szerintem a legfontosabb, hogy egyzserűen VAN ILYEN, emiatt nem kell magad szarul érezni, mi nők már csak ilyen érzelmi alapon szexelősek vagyunk, és a legkisebb lelki biszbasz is szétkeni az ébredező vágyunkat. Huh, de hosszú voltam... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_187634 (238)
    2006-06-19  15:14
  7. 2006. június 19. 15:40245.

    ha a szerelmed, akkor meg fogja érteni...

    ő mit tanácsol???   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_187634 (244)
    2006-06-19  15:31
  8. Torolt_felhasznalo_187634
    Torolt_felhasznalo_187634
    2006. június 19. 15:31244.

    nem tudom mi a baj, ami miatt alapból nem vágyom a szexre. Egyszerűen nem jutok el oda, h kedvem legyen hozzá, h úgy ébredjek, de szeretkeznék most egyet, kettőt.  

    Nem voltam soha ilyen étvágytalan, sőt....! Ez nem lehet hosszútávon így csinálni, mert senkitől sem várható el, és nem szeretném elveszíteni a Szerelmemet 

    előzmény:
    NORORIM (242)
    2006-06-19  15:23
  9. 2006. június 19. 15:31243.

    Nálunk hálisten, ilyen szempontból minden OK. Jó mondjuk cicizsibbadásos tantra orgazmusig még nem jutottunk el  

    Freud bácsi ötletei azért zseniálisak, nem? Péniszirigység… na persze… ôszintén lányok, ti éreztetek valaha is hasonlót? Mert én férfival szemben még soha… max. más nôvel szemben, ha a pasija nekem is nagyon bejött volna…  

    előzmény:
    kisnyusz (240)
    2006-06-19  15:19
  10. 2006. június 19. 15:23242.

    Szia!

    Szerintem nincs nagy gond. Egyszerűen kevés volt az előjáték. Vagy, túl sok gondod van mostanság, az meg csúnyán kihathat a sexuális életre. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_187634 (238)
    2006-06-19  15:14
  11. Torolt_felhasznalo_187634
    Torolt_felhasznalo_187634
    2006. június 19. 15:21241.

    1,5 év ebbahgytam.

    Általában hüvelykúppal védekezünk 

    előzmény:
    kisnyusz (239)
    2006-06-19  15:18
  12. 2006. június 19. 15:19240.

    Örülök, ha hasznosan töltöttem az elmúlt egy órát.... 

    Már priviben is hálálkodtak egy páran..Na szegény pasik ma este....asszem lesz nekik felhomályosítás....    

    előzmény:
    emma2005 (237)
    2006-06-19  15:12
  13. 2006. június 19. 15:18239.

    Szedsz fogamzásgátlót...?

    Akkor azért.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_187634 (238)
    2006-06-19  15:14
  14. Torolt_felhasznalo_187634
    Torolt_felhasznalo_187634
    2006. június 19. 15:14238.

    Sziasztok!

    Szexuális problámám van nekem is , de mégis más....

    1 éve vagyunk együtt a párommal és az elején minden tök jó volt. GYakran voltunk együtt, vágytam rá. De mostanában, nem kívánom a szexet, és ez borzalom  Pontosabban néhány hónapja. Segytsetek légyszi, mit csináljak, mert már nagyon el vagyok keseredve. Orgazmus van, és persze ha brugjuk a biciklit megy, de miért kell ennyi idősen berúgni????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. június 19. 15:12237.

    Kedves kisnyusz!

    Ez nagyon hasznos volt és minden ismeretemet megerôsítette. Bôvebben:

    - Freud bácsiról eddig sem volt nôi szexualitás tekintetében különösebb véleményem

    - A csiklós és hüvelyi orgazmus leírásával tökéletesen egyetértek és bizton kijelenthetem, hogy mindkettôt ismerem (eddig a hüvelyiben picit kételkedtem, mert tényleg nem olyan erôs, nem annyira lokalizálható, mint a másik, de ezek szerint ez így van)

    - G-pontja ezek szerint nem mindenkinek van - nekem konkrétan nincs meg és nem is szeretem, ha túl direkten keresgélik

    Köszi.

    előzmény:
    kisnyusz (236)
    2006-06-19  15:00
  16. 2006. június 19. 15:00236.
    A gerincagybeli reflexek paraszimpatikus idegimpulzusokat hoznak létre, amelyek hatására a genitáliák szöveteiben lévő erek kitágulnak, vérbőség keletkezik, az pedig létrehozza a már leírt változásokat. Ha folytatódik a szexuális ingerlés, akkor a magasabb rendű agyközpontok által egyébként gátolható vagy támogatható gerinc-reflexközpontba folyamatosan érkező idegimpulzusok mozgató impulzusokat hoznak létre a medencei területen. A szimpatikus ingerek hatására változik meg a szívverés, a légzés, a vérnyomás, a verejtékképződés és így tovább. A hüvelyben és akörül bekövetkező mintegy tíz ritmikus izomösszehúzódás hatására a vér kiáramlik a medencéből. A csikló és a hüvely egyaránt részt vesznek az orgazmusban, és mint arra Helen Káplán pszichoanalitikus rámutat, teljesen értelmetlen dolog elsőbbségi sorrendet felállítani a kettő között. Ugyanolyan értelmetlen, mintha megpróbálnánk bármelyik reflex - a pislogás, az öklendezés vagy a megijedés stb. — érzékelési és mozgató összetevője között fontossági sorrendet megállapítani.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2006. június 19. 14:58235.
    A Three Essays ön the Theory of Sexuality (Három tanulmány a szexualitás elméletéről) című munkájában Freud közölte hipotéziseit a nő és a férfi test fő erogén zónáiról. Pszichiátriai gyakorlatából vett megfigyeléseire alapozva azt állította, hogy kislányokban a fő erogén zóna a csikló, ami fejlődéstanilag homológ a pénisz makkjával, így tehát „maszkulin” jellegű. Nővé éréskor a gyermekkorból származó maszkulin jellegű szexuális érzékelésnek át kell tevődnie a hüvelyre, és az érett nőben a csiklói erogén zóna helyett új, magasabb rendű erogén zóna alakul ki. Ha ez az átállás a csiklóról a hüvelyre nem történik meg, vagy nem tökéletes az átváltás, akkor a nő gyermeteg és éretlen marad. Az orgazmusban közrejátszó élettani folyamatok ismerete nélkül ez az elmélet nem is tűnik egészen illogikusnak abban a freudi összefüggésben, miszerint a nő tökéletlen férfi, vagyis nincs hímvesszője, és ezért irigykedik. Gyermekkorban a csikló helyettesíti a hímvesszőt, felnőttkorra viszont az erogén zónának át kell tevődnie más helyre, amikor végül is a nemi aktus megengedetté válik. A férfiak fő erogén zónái ugyanazok, mint gyermekkorukban voltak. A nők azáltal, hogy elveszítik „gyermekes férfiasságukat", sokkal hajlamosabbak a „neurózisra és a hisztériára", és ebben az átalakulásban rejlik kétségtelen szexuális kisebbrendűségük alapja.

    előzmény:
    kisnyusz (221)
    2006-06-19  14:11
  18. 2006. június 19. 14:57234.

    !!”-ig akármi.

    „Freud annyit tett a női szexualitás érdekében, mint amennyit Hasfelmetsző Jack a sebészet érdekében!" így összegezte egy egyetemi hallgató Sigmund Freud hatását azokra a pszichoanalitikai tanokra, amelyek a csikló és a hüvely szerepét tárgyalják a női szexualitásban. A Three Essays ön the Theory of Sexuality (Három tanulmány a szexualitás elméletéről

    előzmény:
    bori75 (1)
    2006-06-15  18:10
  19. 2006. június 19. 14:54233.
    Hogyan jut el általában az orgazmusig, melyik módon a könnyebb, és melyik ad igazi gyönyört?
    Ha klitorálisan és vaginálisan is, az a legszerencsésebb, hisz a szexualitásban is előny a változatosság. Ha őszintén vágyik rá, és el is tudja fogadni a G típusú orgazmust, vágjon bele, és fedezze fel a testének ismeretlen tájait.

    Végül fontos a következőket megszívlelni:
    1. az orgazmuskor fellépő túlzott váladékról senki ne higgye, hogy abnormális, szégyellni való dolog, és ne tévessze össze a vizelettel!

    2. ez a képesség ma még kevés nőnek adatik, így ne gondolja azt, hogy kevésbé jó szexualitású, mert ezt a G típusú orgazmust nem ismeri.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2006. június 19. 14:53232.
    A G-folt izgatására a nők először gyakran csak vizelési ingert éreznek, majd ez csap át gyönyör érzésébe, a mirigy megduzzad, és ebben az esetben az orgazmust a mirigy által kilövellt váladék is kíséri, ami nem a hüvelybe, hanem a húgycsőbe ürül.

    Mi is ez?
    Egy német származású nőgyógyász állapította meg, hogy a női szervezetben található a prosztatához hasonló mirigy, ami a szexuális izgatásra megduzzad. Benyúlva a hüvelybe a hasfal felőli oldalon ki is tapintható, színe is más lesz, innen ered a „folt” elnevezés. A G-folt izgatására a nők először gyakran csak vizelési ingert éreznek, majd ez csap át gyönyör érzésébe, a mirigy megduzzad, és ebben az esetben az orgazmust a mirigy által kilövellt váladék is kíséri, ami nem a hüvelybe, hanem a húgycsőbe ürül.

    előzmény:
    emma2005 (226)
    2006-06-19  14:33
  21. 2006. június 19. 14:47231.
    miket meg nem tud az ember...   
    előzmény:
    kisnyusz (229)
    2006-06-19  14:40
  22. 2006. június 19. 14:40229.
     Egy babszem nagyságú terület a hüvelyben, a hüvely nyálkahártyájába beágyazódva, melynek súrlódása, nyomása is fokozhatja a szexuális izgalmat. A kutatások szerint, azoknak a nőknél, akiknek elsődlegesen hüvelyi ingerléssel kiváltható orgazmusa van, ehhez a G foltnak kitüntetett szerepe lehet. Azonban az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a nők jelentős részénél nem sikerült bizonyítani a G folt létezését.

    A nők kisebb része azonban mindkét fajta orgazmusra képes, sőt ezek egy része nem tudja megkülönböztetni, hogy csikló, vagy hüvelyi ingerlés következtében következett-e be az orgazmusa.

    A nők egy tekintélyes arányban sehogy sem jutnak el orgazmusig.

    Azonban a női orgazmus is megtanulható, megfelelő ingerek, szexuális kultúrában ügyes, érzelmi partner segítségével!

    A fentiekben ismertetett %-os arányok több, általam tanult, és számomra közölt, valamint személyes klinikai tapasztalataimra alapozott információk nagy átlagát jelentik. Igen nagy ezen információk szórása, ezért ezt is vitacikkem megvitatandó tárgyának tekintem.

    A csikló eredetű orgazmust és a hüvelyi eredetű orgazmust is átélő nők a következő képpen írják le a kettő közötti élménybeli különbséget, saját klinikai tapasztalataim alapján:

    A csikló orgazmus erőteljesebb, élesebb, rövidebb ideig tart, de intenzívebb kielégülést okoz. A hüvelyi orgazmus, mélyebb, szétáradóbb, könnyebben ismételhető.

    Úgy gondolom, hogy bármely eredetű női kielégülés egyenértékű, normális. Sőt, a szexuális kultúra része, hogy a férfi partner több helyzetben, többféle ingerléssel ki tudja elégíteni partnerét. Ezek fejleszthetőek szakember segítségével, szexuálterápiában, párterápiában.

    Az orgazmus fiziológiai lezajlása mindkét esetben hasonló, vagy azonos: a hüvelykörnyéki és részben az alhasi, hüvely- és gátkörnyéki (PC) izomzat ritmikus, 5-10-szer ismétlődő spontán összehúzódásával jár, és ellazulás követi (további ingerlés hiányában). Erre alapozva a szexológusok egy része állítja, hogy lényegében csak egyfajta női orgazmus van. Feltételezik, hogy ennek alapján az agyban is csak egy, lokalizálható orgazmus-központ létezik. A neurológiai kutatások és beavatkozások még nincsenek olyan szinten, hogy ennek a hipotézisnek komolyabb gyakorlati jelentősége lenne.

    Nyomtatható verzió Ajánlja e-mailben!

    előzmény:
    emma2005 (226)
    2006-06-19  14:33
  23. 2006. június 19. 14:40229.
    no igen...  
    előzmény:
    emma2005 (224)
    2006-06-19  14:18
  24. 2006. június 19. 14:38228.
        
    előzmény:
    mr.juan (223)
    2006-06-19  14:11
  25. 2006. június 19. 14:38227.

    Akkor már a többi munkahelyen igát húzó se maradjon ki a jóból...:

    A nők szexuális kielégülésének komplex feltételei vannak, nem úgy, mint a férfiaknál. A kielégülés mindkét nemnél a konkrét ingerlésen kívül, lelki feltételektől is függ. A nők kielégülése sokkal összetettebb. Ebben a feltételrendszerben a nők nehezebben, lassabban, ritkábban jutnak orgazmushoz. A nőknél sokkal nagyobb szerepe van a kielégülés elérésében: a kapcsolatnak, az erotikus, romantikus feltételeknek. Legfontosabb, hogy hangulatilag, érzelmileg rá tudjanak hangolódni a partnerre. Át tudják magukat adni a gyönyörszerzés és érzéki átadás hangulatának.

    A nők között sokkal nagyobb eltérések vannak a szexuális reagálás létrejöttében és az orgazmus feltételeiben, jellemzőiben, mint a férfiak kielégülési jellemzői között. A férfiak izgalomba kerüléséhez általában fontosabbak a látási (vizuális) ingerek, míg nőknél a bőrkontaktus, simogatás, azaz a "taktilis" ingerek. A férfiaknál ezek hatására bekövetkezhet a merevedés, nőknél a hüvelykörnyéki nedvesedés, a lubrikáció. A hüvelybejárat környéki mirigyek (a Bartholin-mirigyek) termelik azt a váladékot, mellyel a szeméremrés és a hüvely is sikamlóssá válhat. Van olyan nő, akinek a nedvesedéshez elég a vizuális inger vagy a fantázia is. Akik semmilyen módon sem jutnak el a felizgulási szakaszig, azokat hagyományosan frigideknek szokták nevezni. A többieknél csak orgazmuszavarról beszélhetünk. (Ha az izgalom és nedvesedés beindul, de a kívánt módon és gyakorisággal nem jutnak orgazmushoz.)

    Anatómiailag (az embrionális fejlődést is tekintetbe véve) a férfi hímvesszőjének a nő csiklója, klitorisza felel meg, mely a szeméremrés felső részében, a nagyajkak és kisajkak találkozásánál található. Bőrredők szegélyezik, és kis "fitymája" is van, amiből izgalmi hatásra előbújik. Itt található a legtöbb olyan idegvégződés, amely a szexuális izgalom fokozásában, és az orgazmus előidézésében szerepet játszik. Ezzel magyarázható, hogy a nők többségénél, elsődlegesen csiklóingerléssel kiváltott orgazmusról beszélhetünk. A nők nagyobbik része a csikló simogatásával, dörzsölésével, vagy nyelvvel történő ingerlésével jut el legkönnyebben az orgazmushoz.

    A hüvely beidegzettsége szegényes. A hüvely felső kétharmad részén ritkák azok az idegvégződések, melyek izgalmat keltenek, vagy szerepet játszanak az orgazmus elérésében. Kivétel lehet a hüvelybe torkolló méhnyak, melynek érintése egyes nőkben igen kellemes érzést kelt (de van akinél fájdalmas).

    A hüvely bejárati része azonban szexuálisan érzékeny a nők nagy részénél.. Ebből pl. az is következik, hogy a hímvessző hosszúságának alig van jelentősége közösülésnél. Itt helyezkedik el a hüvely elülső-felső falán, a bejárattól kb. 3-7 cm-re az úgynevezett G folt, vagy G pont (G spot, angolul).

    előzmény:
    emma2005 (226)
    2006-06-19  14:33

Címlap

top