Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2021. július 5. 16:5582001.

    Köszönöm Évike a köszöntést. Nem olvasod a topicot, csak igen ritkán, de itt írtam, hogy gondok vannak a szolgáltatómmal mióta gazdát cserélt a cég. Néha tudom használni a netet, de többször nem sikerül, így előfordul, hogy hiába érkezett bármi, ha nincs kapcsolatom.


    Volt a minap egy szimpatikus fiatalember, aki a saját részét megcsinálta, annyit mondott, hogy ezzel még nincs vége a hiba elhárításának, ami még hátra van, az már nem az ő dolga, de intézi, hogy jöjjenek a kábelesek. Ez már nem házon belüli, hanem kinti munka lesz. Azóta sem jöttek, így nem is működik rendesen egyetlen egység sem (TV, telefon, internet). De végül is megkaptam, viszont az elmúlt napokban a vendégvárás, vendéglátás, most pedig a romeltakarítás miatt nem voltam a gépnél. Ahogy mondják, jön ismét a kánikula, többször leszek a házban napközben és pótolok minden elmaradt választ is.

    előzmény:
    mandula2 (81990)
    2021-07-03  10:48
  2. 2021. július 5. 13:1182000.

    Sziasztok szép napot.


    Nálunk eddig lehetett kint lenni,most jöttem be már nagyon meleg van.Nincs az a elviselhetetlen kánikula de már nem jó kint lenni.


    Ti is kaptatok ilyen értesítést?


    Tisztelt Hölgyem/Uram!


    Örömmel tájékoztatjuk arról, hogy a beoltottak száma Magyarországon meghaladta az 5,5 milliót. Ez lehetővé teszi, hogy feloldjuk a korlátozások jelentős részét.


    - Mostantól nem kötelező a maszkviselés (a kivételt a szociális intézmények és a kórházak jelentik).
    - Védettségi igazolvány nélkül lehet belépni a vendéglátó üzletekbe, a szálláshelyekre, a szabadidős létesítményekbe és az előreváltott ülőhelyes nézőtérrel megrendezett kulturális rendezvényekre.
    - Az üzletekre vonatkozó korlátozások megszűnnek.
    - Családi eseményeken és magánrendezvényeken az eddigi 50 fős létszámkorlátozás 100 főre, lakodalom esetén a 200 fős létszámkorlátozás 400 főre emelkedik.


     


    A sportrendezvényeket, a zenés-táncos rendezvényeket és a zárt térben tartott, vagy az 500 főt meghaladó, szabadtéren tartott egyéb rendezvényeket továbbra is csak védettségi igazolvánnyal lehet látogatni.

    előzmény:
    totyogoka (81999)
    2021-07-05  07:43
  3. 2021. július 5. 07:4381999.

    Szép jó reggelt!


     


    Nálunk nem süt a nap befelhősödött az ég de nem is baj ez ha nincs akkora kánikula , mert már az is elviselhetetlen volt szinte.A héten jönnek a Digi szerelők, valami optikai kábelt szerelnek be a régi helyett. Most aztán azt se tudom, hogy előtte takarítsak vagy majd inkább utána. Én azt se tudom miért lesz ez jó majd nekünk, de Apus szerint higgyem már el hogy jobb lesz.


    Tegnap se sok mindent csináltam érdemben.Ma már kicsit többet kellene.


    Remélem ,  hogy Mindenkinél minden rendben van!


     


    Gitta! Születésnapod alkalmából kissé megkésve de szeretettel köszöntelek. Isten éltessen és jó egészséget kívánok!


     


    Mindenkinek szép hete és szintén jó egészséget kívánok!

  4. 2021. július 4. 08:0181998.

    Marika reméljük hogy elkerűl minket ez a fránya új mutáns vírús és nem kerűl elő a maszk .


    Jó lenne ha az a sok oltás ellenes is rájönne hogy ez nem vicc.Sajna én testközelből értesűltem erről.Nálunk a családban is átestek rajta, többen azóta is nyögik az útóhatását. Ráadásúl az unokámtól első kézből tudom bizony mennyi beteg volt és hányat sikerűlt igaziból megmenteni.

    előzmény:
    krném (81980)
    2021-06-27  16:45
  5. 2021. július 4. 07:5681997.

    Ibolyka biztos feltöltődtél a lányodéknál ,jó egy kicsit távol lenni a napi robotból és a megszokot környezetből.De akárhol vagyok egy idő után csak vágyom haza mindenhol jó de legjobb otthon

    előzmény:
    Ibolyka43 (81988)
    2021-07-02  07:01
  6. 2021. július 4. 07:5281996.

    Sorbet Erzsike merre vagy??????felétek milyen változások vannak?és hogy viseltétek az oltásoket????,

  7. 2021. július 4. 07:5181995.

    Marcsi bizony jó volt ez a kis lehűlés de hogy nincs átmenet ez igencsak megterheli az egészségünket.


    A maszkal kapcsolatban bizony még sok a kérdőjel.Mondjuk ebben a kánikulában igen nem volt jó hordani.Változatlanúl igyekszem nem menni tömegbe és igyekszem egyébként is betartani a távolságot.


    A fogammal kicsit megszenvedtem négyet húztak de remélem egyenlőre elfelejthetem a fodorvosokat.


    Most szemüveget kell még csináltatnom,na meg a személyimet ebben a melegben minden elmaradt.Nem volt kedvem utazgatni.


    Aztán ha marad egy kicsit a hüvösebb idő akkor elmegyek végre a reumára is.Tervek azok vannak majd eldől mi valósúl meg.

    előzmény:
    totyogoka (81989)
    2021-07-03  08:51
  8. 2021. július 4. 07:4281994.

    Gittám


    Nagyon boldog gondtalan születésnapot kívánok.

    előzmény:
    dundori (81983)
    2021-06-30  13:16
  9. 2021. július 4. 07:4081993.

    Sziasztok vidám napot.


     


    Kicsit kellemesebb napjaink voltak jó lenne ha maradna még egy kicsit.

  10. 2021. július 4. 07:0181992.

    Gitta


    Boldog szuletesnapot kivanok szeretettel.

  11. 2021. július 3. 21:2781991.


    Gitta 


    Születésnapodon  szeretettel köszöntelek


  12. 2021. július 3. 10:4881990.

    Szervusztok, szép napot!


    Jöttem hogy Gittának kívánjak még sok boldog évet SZÜLETÉSNAPJA alkalmából.  


    Gitta! Valamikor írtam emilkét, lehet hogy nem kaptad meg?


    Élvezzétek ezt az emberibb hőmérsékletet.


    mandula

  13. 2021. július 3. 08:5181989.

    Sziasztok! Szép napot! 


    Most hogy egy kicsit lehült a levegő máris sokkal jobb a közérzetünk.Kellett már ez a lehülés. Igaz tegnap már zoknit is húztam mert fázott a lábam. Na ezért mondom, hogy nem normális ez az időjárás. Nincs arany középút.


    Remélem mindenki jól van és Gittáéknál is elrendeződtek a dolgok.


    Valika! Nagy öröm ez hogy elkészült a fogad és mátol nincs kötelező maszk használat. Szerintem én még nem fogom elhagyni zárt terekben mert annyit olvasok arról , hogy a kínai oltás gyakorlatilag nulla védelmet nyújt hogy már magam is elhiszem. csak azt nem értem ha ez tényleg így van akkor miért nem tesznek már valamit hogy ez ne így legyen. agy nehéz beismerni, hogy felvásároltak drága pénzért egy csomó vackot, a jókat meg eljándékozzuk a környező országoknak?Komolyan hajmeresztő. Politikát csinálni a járványból és emberek életével szórakozni ? Több mint gyalázat! 


    No ennyit a mai füstölgésemről. Megyek a konyhába mert ma főzök és ha már így lehült a levegő sütök is. ( lehet hogy csak palacsinta lesz ) 


    Mindenkinek szép napot!

  14. 2021. július 2. 07:0181988.

    Szervusztok


    Az este haza jottem a lanyonektol,itthon minden rendben,itt pentejen volt nagy vigar,eso,nem voltam itthon.


    Legyen szep napunk sok apro orommel.

  15. 2021. július 1. 11:1181987.

    Marika sajnos kitolták majd csak vasárnaptól nem kell a maszk. A közértben és a járműveken.Én nehezen viselem a boltban teljesen leizzad az arcom ezért célirányosan vásárlok.Gyorsan elveszem ami kell és már rohanok is a pénztárhoz.Nálunk a kisboltba nincs légkondi,de kenyérré kénytelen vagyok bemenni.Persze úgy vásárlok hogy a felét mindig lefagyasztom hogy nehogy naponta keljen menni.


    A fogam kész

    előzmény:
    krném (81980)
    2021-06-27  16:45
  16. 2021. július 1. 11:0781986.

    Gittám szörnyűlködve olvasom a kálváriátok.Remélem végre vége lesz és mindenki megnyogodhat.Kívánok mielöbbi gyogyúlást a menyednek.

    előzmény:
    dundori (81983)
    2021-06-30  13:16
  17. 2021. július 1. 11:0481985.

    Sziasztok vidám napot.


    Marcsi nálunk sajna nem volt eső de ha nézem a károkat akkor örülhetek hogy elkerűlt minket.


    Kicsit talán ma nem főlök meg ,nálunk a hivatal kérte az időseket hogy ne mászkáljanak ,éjel szelőztesenek és ne akatjanak napközben dolgoznipl -ablakot se pucoljanak.Ha mégis kimerészkednek vegyenek kalapot.Jól szórakoztam a közleményen még sosem agódtak nálunk az idősekért.Ilyen sem volt még nálunk.


    Nagyon száraz minden hiába locsolok haldokolnak a növények.


    Más túl vagyok a fogászatonkicsit hosszadalmas volt de egyenlőre vége ,most már mehetek majd emberek közéKicsit strapás volr ebben a melegben járkálni a fogászatra.


    Mindenkinek nyugis napot kívánok.

    előzmény:
    totyogoka (81984)
    2021-07-01  09:42
  18. 2021. július 1. 09:4281984.

    Sziasztok!


     


    Végre megérkezett a várva várt enyhülés. Igaz hatalmas károkat okozott a jégeső a villámcsapás és a szélvihar bizonyos helyeken. Rettenetesen sajnálom azokat akikkel ez megtörtént. Tényleg feje tetejére állt a világ! 


    A temetésen túl vagyunk, szegény szülőkért a szívem szakadt meg. Annál szörnyűségesebbet el sem tudok képzelni mint amikor az idős szülőnek kell eltemetni a gyermekeit. ( két év különbséggel mind a kettőt) Nagyon meleg volt és semmi árnyék a környéken. nem is értem , hogy miért nem helyeznek ki valami árnyékolót vagy valamit ami nap és eső ellen is védene.


    Gitta! Szomorúan olvasom a soraidat. Sajnos a magyar eü a béka valaga alatt van. A Fertő tói gazság és igazzságtalanságról nem is beszélek. Nekünk szerencsénk van , hogy itt a fővárosban több strand gyógyfürdő is működik. Az meg külön jó lehetőség hogy az önkormányzat hozzájárul a fürdőbelépők megvásárlásához.


    Ma nem főzök mert van hideg alma leves és kelkáposzta főzelék meg fasírt. Amilyen meleg volt nem is kívántuk az ételt!


    Reggel korán kivasaltam az ágyneműt , most jó idő volt rá. 


    Mindenkinek kívánok szép napot , jó egészséget!

  19. 2021. június 30. 13:1681983.

    Totyi!


    Bizony, ez a kórház valóban tébolyda! Regényt tudnék írni róla. Ja! A babánk nem pár hónapos még, holnap lesz 7 hetes.


    Olvasom, hogy jól elvagytok, a hőségben strandoltok, nekünk itt helyben nem adatik meg, pedig nem olyan régen sok lehetőségünk volt. A tavunkat elvették, kell az újgazdagoknak, rengeteg betonnal, szállodával, sportcsarnokkal, és minden, amit egy átlagember nem tud megfizetni, olyan "szabadidő" - "üdülőkomplexumot" építenek a félméteres vízmélységű, kis kiterjedésű tavunkra. Ki lehet találni, kié is lesz végül...?? Hogy nem az itt lakóké, az egészen bizonyos. Ez is olyan botrány, mint a balatoni, velencei (arágdi) beruházások. Ha minden igaz, és jól olvasom a helyi médiában, az uszodát a napokban "nagy titokban" átadták, meghívottak nem voltak, csak az újságírók, ezért a lakosság is csak innen értesült.


    Nálunk ma elég jó idő van, a ház éjszaka jól lehűlt, most kint is inkább hűvös van (az árnyékban), pedig már dél is elmúlt. Korán leszedtem az összes meggyet, kb. mind a 3 kg-ot, aztán megfőztem, most jön a magozás, pincés meggy lesz belőle. Az előző években nem, de tavaly nagy sikere volt, de már elfogyott. Nem is tudom, mit képzeltek az előző években, amikor csak halmozódott a kamrámban az üvegekben, vajon mi volt a bajuk vele? Most meg a sültekhez is azt ették.


    Tavaly sikerült elég sok meggy-málna lekvárt eltenni, ami nagy szerencse, mert most egyikből sincs elegendő akár egy kisebb mennyiség befőzéséhez sem elég. 

    előzmény:
    totyogoka (81982)
    2021-06-28  16:14
  20. 2021. június 28. 16:1481982.

    Sziasztok!


     


    Egy ici pici lehülés után most újra kánikula van. Ma is a strandon voltunk. Tegnap itt maradt az unoka és este lementünk a Duna partra jó lett volna ha közben nem jönnek a szúnyogok. Végül is fél tízig lent voltunk. Akkor már elkelt a kis vékony kendő a vállunkon.Ebben a melegben étvágyunk se nagyon van , péksütit vittünk ki a strandra még sikerült napágyat is foglalnunk így fürödtünk heverésztünk kártyáztunk. 


    Gitta! Ez kész tébolyda ! Komolyan nincs bennük ennyi emebrség , hogy a pár hónapos babát kiküldik az udvarra????? Az eszem megáll. Hová tart ez a világ? van ennél még lejjebb? El tudom képzelni szegény fiad is milyen állapotban tud így dolgozni mikor tudja hogy otthon meg szükség lenne rá is.


    Marika! Én nagyon örülök a klímának pedig nehezen szántam rá magam. Nálunk nem megyállandóan. be van állítva 25-26 fokra és amikor eléri azt a hőfokot kikapcsol. Én azt hallottam , hogy a külső hőmérsékletnél max 8-10 fokkal lehet bent kevesebb azt még jól viseli a szervezet. Arra kell ügyelni , hogy minden évben szezon végén ( mi októberben szoktuk ) kitakaríttatni. Ilyenkor valami gombátlanító szerrel befújják illetve kiporszívozzák a kültéri és a beltéri egységet is. A mienkkel fűteni is lehet. Amikor még nincs távfűtés akkor azzal enyhítünk kicsit a szoba hőmérsékletén.


    Ja! A lányomék megkapták tegnap a második oltást mind a ketten. Valószínűleg azért szervezték Őket oda mert ott még volt Astra zeneca. Jól vannak apróbb kis mellékhatások de elviselhető.


    Valika! Hogy halad a fogad? Ügyes vagy és bátor4 A fiad dolgozik vagy tanul még mindig? Az én fiam is bele vágott egy két hónapos ráképzésbe ami az előzőekre épül. Azt mondja most ingyen van kedve is van hozzá akkor meg miért ne. 


    Ibolya! Még a lányodéknál vagy? Vigyázz magadra ebben a nagy hőségben.


    Kincsike! Most lenne jó a Balcsin, vagy talán már ott is csak árnyékban lehet elviselni ezt a meleget.


    Jaj lányok kicsit félek a holnapi naptól. Volt kollégánk temetése lesz 11.45.-kor pont a legmelegebbe. Ráadásul még januárban elhunyt csak az Óbudai temetőben télen nincs szórás így mostanra kaptak időpontot. Úgy sajnálom a szülőket. Két éve temették el a 46 éves lányukat most meg az 50 éves fiukat!Ennél nagyon fájdalmat el sem tudok képzelni.


    Mindenkinek kívánok további kellemes napot hűsebb délutánt!

  21. 2021. június 28. 10:3281981.

    Szervusztok Barátok!


    Olvasom, hogy mindenki a hőséggel küszködik, én is nehezen viselem.


    Amiket a maszk viseléséről írtok, azzal kapcsolatban nem vagyok annyira optimista, mint Ti. Szerintem hibás döntés volt ez a hirtelen szabadság, ahogy hallom a hírekben, más országokban ismét kezd eldurvulni a helyzet. Persze mindenki maga tudja, én ugyan ritkán megyek el itthonról, de ha megyek, hordani fogom.


    Marika! Köszönöm kérdésedet, sajnos még mindig megoldatlan a helyzet, és nem is megyek mélyebben bele, mert a mi kórházunk hallatán is fel megy a vérnyomásom! Hogy váratják, a pici sír, megkérik, hogy vigye ki a gyereket, mert "mindenkit zavar a sírás"!!! - ez mindennek a teteje!!! Vajon hová tegye? Rábízza Adélra az ordító gyereket, aki az udvaron 34 fok melegben tologatja....., aztán anyukát elküldik vérvételre, de nem írják rá, hogy sürgős. Innen oda, onnan vissza, a végén kiderül, hogy amit tudni akart a doktor, azt sem írta a beutalóra, Kezdődik minden újra, doktor durván káromkodik, a gyerek az udvaron ordít, Adél nem tudja mit csináljon..., újra vérvétel, mert az előbbit már kiöntötték..., eltelt három óra, megvan az eredmény, mire újra behívják már eltelt négy óra a várakozással, kiderült: borzasztó rossz a májfunkció.


    Most is a kórházban vannak, reggel 8-ra mentek, még semmi hír! Hogy írom ezeket a sorokat, már attól sírógörcsöt kapok. Nálam a kutyák, főznöm kell valamit, de még fogalmam nincs, hogy mit ehet a menyem, az idegeim, minta áram alatt lennének...


    Adél grafika szakra művészeti szakközépbe jelentkezett, felvették, már a beiratkozás is megtörtént.


    Fiam mostanában sokat dolgozik Mosonmagyaróváron, ma is ott van, szabadsága szinte elfogyott, így most nem tud mellettük lenni. Minden ilyen alkalommal egy óra út oda, és egy vissza. Általában ilyenkor későn ér haza. A másik nagymama is hazament. Nem is értem, de ők tudják...


    Cseresznye nem sok lett, de annak a kevéskének is csak az alját szedtem le, egyszerűen nem tudok létrára menni, annyira bizonytalanok a lábaim.


    Egyelőre ennyi, elküldöm, mert lehet, ha többet írok elszáll. Vigyázzatok magatokra!

  22. 2021. június 27. 16:4581980.

    Valika!


    Nagyon ügyes  és bátor vagy a fogászattal.


    Nagyon jó, hogy már nem kötelező a maszk. Délelőtt még úgy mentem be a templomba, de a pap kihirdette, hogy mától nem kötelező, így gyorsan le is vette mindenki.Reméljük, már nem is lesz rá szükség.


    Vigyázz magadra!


    Marika

    előzmény:
    precon (81974)
    2021-06-24  18:59
  23. 2021. június 27. 16:4081979.

    Marcsika!


    A lányodék végül megkapták az oltást? A fiam is most kapta a másodikat, de ő a Pfizert, a sógornőm pedig az Astrát. 


    Jól működik a klímátok? Hozzánk pénteken jönnek szerelni, ha minden igaz. A gyerekek nagyon szeretnének, mert a felső szinten szinte elviselhetetlen a hőség.


    Marika

    előzmény:
    totyogoka (81975)
    2021-06-25  15:44
  24. 2021. június 27. 16:3281978.

    Gitta!


    Remélem, azóta minden rendben van, s a pici is szépen fejlődik.


    Hol fog Adél tanulni?


    Én is cseresznyéztem, tettem el üvegbe és a fagyóba is. Sok maradt még a fán a madaraknak, mert az autó szervízbe, s a motor is elromlott, nem volt mivel érte menni. Gyalogosan nagyon messze van, sajnos ahhoz már nincs erő.


    Marika

    előzmény:
    dundori (81971)
    2021-06-23  12:23
  25. 2021. június 27. 16:2581977.

    Szervusztok!


    A napokban alaposan befűtöttek, nagyon nehezen lehet elviselni ezt a hőséget. Most egy kicsit kellemesebb, mert lengedezik a szél is. Szerencsére bennünket a vihar eddig elkerült, volt ugyan egy hatalmas csattanás, szinte beleremegett a ház, a tv nem működött, de aztán helyreállt a rend. Valahol a közelben csapott le a villám, mert azóta az utcai világítás az egész faluban nem működik.


    A kertben sokasodik a tennivaló, de csak reggel és este lehet valamit dolgozni, de akkor meg sok a szúnyog. Szóval van kifogás elég. Van ami szépen fejlődik, de van olyan is, hogy csak itt-ott kelt ki. Gyümölcs is csak kevés van/lesz, hiába volt tele virággal a fa, rossz volt az idő, esett, fújt, s a méhek sem jártak. Na, de nem panaszkodom.


    Mindenkire szeretettel gondolok! Jó egészséget kívánok!


    Marika


     

Címlap

top