Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2021. július 13. 21:3982026.

    szép estét


    Sajnos nincs semmi érdemleges  dolog amiről  irhatnék .


    Balcsin nem voltunk  most  mert menyem szülinapja volt és vendégeik voltak  .


    Danika  velem van ezen a héten is ,jol elvagyunk  vele .


    Hétfőn  a temetőbe voltunk meg  a camponába .Ma  nem mentünk sehova főzés volt  igy holnapra  is maradt .


    Nagyon meleg  van 30  fok van a lakásba  egész délután süti a nap a nappalit  és a konyhát mennek  a ventillátorok  redönyök pedig leengedve.


    Szeretettel gondolok  mindannyiotokra  .



     

  2. 2021. július 13. 19:4182025.

    Sorbet Erzsike merre vagy????????????????minden rendben felétek??????

  3. 2021. július 13. 19:4182024.

    Marika az biztos hogy sehová nem kívánkozom ebben a kánikulában.Még a hegyekben is biztos hogy hógutát lehet kapni

    előzmény:
    krném (82013)
    2021-07-11  15:07
  4. 2021. július 13. 19:3982023.

    Erzsike remélem kicsit lementetek a Balatonra pihenni a gyerekekkel.Most biztos hogy nagyon jó meleg a víz.

    előzmény:
    er54 (82014)
    2021-07-12  07:14
  5. 2021. július 13. 19:3882022.

    Szervusztok Barátok!


    Csak egy mondat erejéig, hogy befejezzem a félbemaradt mondatomat. Tehát minden nap főztem, szoptattam, fejtem, pelenkáztam egyszerre két gyereket, és hogy keressek is egy kis pénzt, anyósom adott mosni valót bőségesen, mivel ő mosott a katonákra. De erről írtam már szerintem. Elképzelem, milyen lett volna az életem, ha akármelyik gyerekemet egész nap hurcolnom kellett volna. Szóval erre akartam kitérni, de nem sikerült a minap.


    Lilla mostanra olyan, mint egy világutazó, idén már több helyen is járt, főképp belföldön, de hétfőn Barcelónába repülnek, csak lányok, egy hétig csajos napok lesznek. Nem szeretem az ilyen utazásokat, főleg, mert ott most nagyon durva a helyzet a járvány miatt, épp az egyik tegnap esti hiradóban hallottam, hogy nem elegendő a két negatív teszt a beutazók részére, fontos az oltási igazolvány is. Persze van neki, de nem véletlenül szigorítanak.


    Nálunk volt egy kevéske eső, de annyi nem, hogy akár egy napig is ne kellett volna locsolni a kertet.


    Most jöttem be onnan, szedtem locsolás után némi uborkát, cukkinit, na meg két marék málnát. Máskor ilyenkor egy-egy szedéskor lett annyi, hogy vagy szörpöt, vagy lekvárt csináltam belőle. Idén egyik sem lesz, sőt, már arra gondoltam, levágom a letermett vesszőket, mert ami még éretlen van rajta, az már biztosan ráég a bokorra, nincs értelme tovább tartani.


    Ismét szedhető a mángold is és a ceruzabab. Gyöngyi barátnőmnek elég sokat adtam, gondoltam, egy darabig nem lesz vele dolgom, de hát már ismét munkát ad. 


    A hőség engem is kikészít, ma különösen rossz napom volt. Kimentem rendbe tenni a sziklakertet, 5 után már árnyékban van, persze nem végeztem vele, mert annyira szédültem hajlongáskor, hogy félbehagytam.


     


     

    előzmény:
    dundori (82015)
    2021-07-12  15:46
  6. 2021. július 13. 18:5582021.

    Gittám de jó hogy a kislány üdült ,nagyon szeretnék én is eljutni Görögbe megint.Csak az a baj hogy egyedűl nem igazán szeretnék utazni de sajna a végén rászánom magam mert nincs aki jönne velem.Az unokák már nem velem fognak nyaralni ,házaspárokra meg nem szívesen akaszkodnék rá.Ráadásúl az idén el akartam menni de közbe jöttek akadályok pedig kinéztem magamnak egy nagyon jó kis szigetet.De ezt sem adom fel.Szeptemberben azért még elmegyek egy pár napra a Mátrába az már ki van fizetve.Az igazság az hogy ebben a melegben nincs kedve kimozdúlni.Nem fehér embernek való ez az idő .

    előzmény:
    dundori (82017)
    2021-07-12  22:34
  7. 2021. július 13. 18:4682020.

    Sziasztok .


    Marcsi lassan én is haladok ma szemüveget voltam csináltatni nekem ez fontosabb  volt,aztán jöhet a többisajnos nekem is a háziorvosnál kel kezdenem aztán mehetek tovább azért most rászánom magam és kérek időpontokat.Mire azokat megkapom adig eljutok a házi orvoshoz isaz  baj hogy a vizsgálatokra át kell menni szigethalomra és hiába van közel átjutni kész katasztrófa.Mindig araszolni kell mindegy hogy busszal vagy autóval megyek .Borzasztó @a közlekedés a hídon átmenve araszolás van a hévig.


    Jó sürű programjaid vannak használd is ki míg lehet mert ha megint kitalálják hogy jön a vírús megint be leszünk zárva.


    Nálunk sajna nincs eső minden szomjazik Nagyon meleg van,mikor azt mondják hogy országos eső várható akkor mi nem tartozunk az országhoz ott fent a kaporszakálú ezt nem tudja.Persze az özönvíz és a nagy víhar nem hiányzik .


    Mindenkinek további nyugis napokat kívánok.


     

  8. 2021. július 13. 15:5982019.

     


    És sikerült!!!!!!!!!!!!!!!!

  9. 2021. július 13. 15:5882018.

    Sziasztok!


    Kicsit elvagyok havazódva de a java még ezután jön! 


    Nem is baj ha van program csak ne ilyen sűrű egymásutánban lenne. Holnap megyünk Hódmezővásárhelyre , aztán a hétvégén Cserkeszőlőre. Aztán a jövő héten folyt köv. Tele van a naptáram! :) Tegnap jártam a háziorvosnál beutalókat intéztem mert ahhoz hogy a gerinc klinikára mehessek kell szakorvosi beutaló de oda meg a háziorvostól kell beutaló. Na ez aztán a jó móka. Szerencsém volt az eleje már meg van és időpont ügyileg is jól állok. 


    Gitta! Örülök, hogy a picuri jól van és szépen gyarapodik. Ebben a nagy melegben legyél többet a kisházban mint kint.


    Valika! Én azért annyira nem húzom halasztom az ügyintézéseket, probálok minél több mindent most elintézni mert nagyon ígérgetik a 4. hullámot. 


    Kincsike! Hogy viseled ezt a meleget? Unokák? Voltatok a Balcsin? 


    Ibolya! A Ti kis picurkátok is szépen növöget! Nagyon culi egy ilyen pici baba a családban. remélem jól vagy?


    Marika! Ha esik az eső az nem lenne baj de az már baj hogy már nem normális ez az idő. Tikkasztó hőség után jégeső szélvihar és annyi a kár hogy nem győzik javítani a tetőket . No meg a gyümölcsösökben kiskertekben okozott károkat mi fogyasztók érezzük meg a legjobban a pénztárcánkon.


    Julika! Sokat gondolok Rád! Hogy bírják a cicák a nagy meleget? Gondolom bent hűsölnek Veled a szobában!


    Mindenkinek további szép napot!


    ( Most majd kiderül el tudom -e küldeni a szolimat)

  10. 2021. július 12. 22:3482017.

    Amit a nap folyamán írtam, az sajnos elveszett. Most csak annyit, hogy a permetezés elmaradt. Lilla unokám tegnap érkezett Görögországból, ma késő délután jöttek hozzám, és kb. fél 10-kor mentek el. Na majd lesz vele valami, mármint a permetezéssel. Ha reggel fel tudnék kelni korán....?

    előzmény:
    dundori (82015)
    2021-07-12  15:46
  11. 2021. július 12. 15:5882016.

    Folytattam, de elveszett, majd máskor, bocsi, de mennem kell.


     

    előzmény:
    dundori (82015)
    2021-07-12  15:46
  12. 2021. július 12. 15:4682015.

    Szervusztok Barátok, szia Marika!


    Azért szólítalak meg, mert szinte szóról-szóra írhattam volna mindazt, amit írtál. A légkondis ugyan járt nálam, de horror árajánlatot tett, így lemondtam. Nekem van lehetőségem leköltözni az alsó szintre, ami ilyenkor nagyon jó klímát biztosít, de egyelőre még bírom itt, ahol minden kéznél van. Nem főzök már minden egyes napon (bár ma kénytelen voltam), de mostantól nekem arra kell fordítanom minden - maradék - energiámat -, hogy elraktározzam mindazt, amit kemény munkával megtermeltem. Nekem is van és szedhető már a zöldbab (mi a ceruzababot szeretjük), általában sokat fagyasztok. A palócleves mindenkinek a kedvence, de sok más ételben is sikere van.  A sóska, spenót (nálam mángold, amit sokan nem ismernek), már néhány hete szedhető, feldolgozható, télen mindig nagy rá a kereslet. Akár sajttal és mángolddal töltött rántott húsba, de főzeléknek is szeretjük, valamint krémlevesnek is kiváló. Persze ilyenkor is főzöm, szerencsére majdnem minden családtagom szereti. A cukkini szintén olyan zöldség, amit szeret a család, én a "tökfőzeléket" ebből készítem, aztán a lecsóhoz is teszek, nálam ez a ratatuj, még hidegen is szeretik pirítóssal, szerencsére idén már eddig is szépen termett, de persze ez is mehet a fagyasztóba. A zsengéket kirántom, még a válogatós unokám is szereti. A paradicsom nálam már világosodik, ami azt jelzi, hamarosan érni fog. 


    Elcsodálkozom időnként, hogy ilyenkor régebben már bőven szedtük és ettük a paradicsomot, paprikát. Hát idén már nem lesz ilyen szerencsénk. Paprika nálam is van már néhány szemrevaló, de a többség még csak néhány centis, ez elkeserítő. Locsolok reggel-este!! Az őszi fokhagymám sosem volt ilyen szépséges, és ilyen mennyiségű, még a barátnőmnek is tudtam adni, mivel a férje ásta fel a helyét, megérdemelte, és azt mondta, többet ér neki, mint sok-sok rózsacsokor. 


    A 10 tőke szőlőm is szépnek mutatkozik, igaz, hetente kétszer alaposan meglocsolom, de már permetezni kellene mindent, mert bár a cseresznyének se híre, se hamva, de a szegény fa csupa tetű és egyébként minden más fa is. 


    Sajnos ehhez vagy hajnalban kellene kelnem, vagy késő este tehetem, de már nagyon nehezemre esik. Ennek ellenére ma este ez lesz a fő feladat, mert a sóska, mángold, zöldbab le van szedve, a vöröshagymát is kénytelen leszek ma délután felszedni, mivel minden szára sárgás, és fekszenek a földön, szépek, nagyok, gondolom kiszedésre alkalmas lesz, főleg így a kevéske eső után. 


    A cukkinit kell csak betakarni, az mindössze 6 bokor, a többi zöldségfélét pedig nem éri a permet, vagy még későbbiekben érik.


    Ennyit a kerti munkákról.


    A picikénk nagyon édes kisbaba, 6-án már betöltötte a 2 hónapot. Szépen gyarapszik, éjjel jó baba, de nappal az anyjára van ragadva, vagyis már elrontották (én gondolom, ők meg másképp gondolják - nyilván). Szerencsére nem nekem kell hurcolnom olyankor, amikor sír... Sokat tudnék mesélni, mi volt az én ifjú anyuka koromban, de ma már más a világ, nem is ragozom, szerintem tudjátok ti magatok is. Sok lehetőség nem volt, nálam épp érvénybe lépett a gyes, mellette minden nap főztem, hogy keressek 


    elküldöm, talán sikerül és folyt...

    előzmény:
    krném (82013)
    2021-07-11  15:07
  13. 2021. július 12. 07:1482014.

    Legyen szép naptok az uj hét hozzon sok szépet mindannyiotoknak 


  14. 2021. július 11. 15:0782013.

    Szervusztok!


    Rettenetes a hőség, csak a hűvösben jó lenni. A légkondis csak ígérte, hogy jön, de nem ért ide. Nagyon sok a munkája, na de akkor ne ígérjen feleslegesen.


    Nagy a szárazság, sokat kell locsolni, szegény növények is mindig szomjasok. Persze a gyom az nő, annak nem számít a szárazság. Reggel harmat van, este pedig megesznek a szúnyogok. Kifogás mindig van.


    Marcsika!


    Ne bosszankodj az oltás miatt! Ezután is tegyünk meg mindent magunkért, amit csak tudunk. Továbbra is kerüljük a tömeget, s próbáljunk egészségtudatosan élni.


    Kellemes időtöltést az unokával, érezzétek jól magatokat!


    Gitta!


    Nőjön nagyra a pici unokád! Jó, hogy ott van a közeledben. A menyed már jól van?


    A palacsintázás nálunk is úgy van, mindenki azzal eszi, amivel szeretné, de a lányom gyerekei csak porcukorral eszi.


    Már én is szedem az uborkát, van már paprika is, de a paradicsom nagyon késik. Zöldbabot már a fagyóba is tettem, vannak szép fej káposztáim, a hétvégén már sajátba töltöttem, de a tökfélékkel le vagyok maradva. A sokadik vetésű még csak most kezd virágot hozni.


    Valika!


    Ebben a hőségben nem is érdemes kimozdulni, csak a halaszthatatlan dolgokat kell intézni.


    Mindenkire szeretettel gondolok! Vigyázzatok Magatokra!


    Marika

  15. 2021. július 11. 10:2182012.

    Sziasztok .


    Nálunk is nagyon párás a levegő csak kicsit köpködött arra volt jó hogy most fúllákoljunk.Azért jó hogy nem ért ide az ami Pesten egyes kerületekben meg Csepelen tombolt .Nem hiányzik az özönvíz és a nagy szél sem.Sajnos nem kívánság műsor az időjárás.Külömben rendelnék szép csendes egész éjszakás esőt.


    Gitta nagyon jó lehetet a kicsit dajkálni csoda édesek míg picurkák.


    Marcsi ügyes vagy hogy mindent egy kalap alatt fogsz intézniAz oltással kapcsolatban tényleg nem lehet tudni hogy védettek vagyunk-e vagy csak egy jó nagy átverés az egész.Igyekszem nem gondolni rá.Nem járok tömegbe kerülöm a fertőzés lehetőséget.Mást ugysem tudunk csinálni.


    Nekem még mindig fel kell készűlnöm hogy végre elindúljak megcsináltatni az igazolványomat,lelki erőtt kell gyűjtenem hogy ebben a kánikulában kimozdúljak.Nagyon nincs kedvem távolabb mennia lakásbólPedig orvoshoz is kéne mennem de olyan vagyok most mint a Pató-Pál ej ráér még ezMindenkinek egy nagy virtuális ölelés 

  16. 2021. július 10. 11:2582011.

    Totyi! Jó utat, üdv. a vásárhelyieknek. Igaz, csak egy régi (48 évvel ezelőtti) baráti családot ismerek ott, de kedves és szép városnak találtam. Ez a család, ma már csak férj és feleség (gyerekek kirepültek) az állomástól nem messze, a vasúti sínnel párhuzamos, első utcában laknak. Azóta is tartjuk a kapcsolatot, régebben utaztunk is egymáshoz.


    A védettséggel kapcsolatban: valahogy lehetett sejteni az eredményt, és vajon hányan kaptunk valamilyen semmit érő vakcinát?


    Nálunk  a tegnapra várt lehülés megérkezett, eső nélkül. Egyetlen csepp sem esett, csak erős szélvihar volt. Este a kutat szinte szárazra ürítettem, ma reggel pedig a fiam tette ugyanezt. 


    Ma nem kell főznöm, talán délutánra - mire jönnek a fiamék - készítek egy kis túrós és üres palacsintát, ez utóbbit Adélnak, mert ő kedve szerint töltögeti a sajátját.


    Elkezdődött az uborkázás, ma reggel leszedtem az első termést, igaz, még csak egy salátára való lett, kicsit sajnálom erre használni, mert olyan szép, üvegbe való, viszont nagyon kevés ahhoz, hogy elkezdjem vele a savanyítást.


    Tegnap itt volt a picike is, elaludt a vállamon. Olyan ritkán látom ébren. Bezzeg otthon - mondják - hallanám amikor nem alszik. Olyankor sír. Már rákapott a hurcolásra, akkor semmi baja! 


    Legyen szép a hétvégétek, vigyázzatok magatokra!


     

    előzmény:
    totyogoka (82010)
    2021-07-09  16:17
  17. 2021. július 9. 16:1782010.

    Sziasztok!


     


    ma reggel még úgy tünt hogy egy kis lehülés is jönni fog aztán volt egy kis zápor ami arra volt jó hogy magasabb lett a pára tartalom így levegőt is alig kapunk csak hápogunk mint a tömött liba. Most is el van borulva mintha készülődne valami de már attól is félünk, nehogy a végén meg jégeső legyen illetve vihar károk. Most olvastam , hogy kisfalum határában Székkutason hatalmas tűz volt a pusztában. Valami munkagépből kipattanó szikra okozta de a tájvédelmi körzet jelentős része leégett. Több ezer madár illetve kis állat élőhelye pusztult el. Szerencsére emberekben lakóépületben nem esett kár.


    Más! Meg jött az antitest  teszt eredményem : lehangoló mert szinte nulla az ellenanyag így a védettség is nulla két oltás után. Apusnak valamivel jobb a határérték felett van minimálisan. Őt nem izgatja de engem igen.Sajnos akik beszerezték ezt a remek semmit érő vakcinát hallani sem akarnak 3. oltásról. Most ezen füstölgök itt magamban mert Apus azt mondja Őt nem érdekli magasról tesz rá hogy mit mutat a teszt.


    jövő           héten megyek az unokával Hódezővásárhelyre. Van egy kis dolgom ott és ha már úgyis megyek ott kértem időpontot a kormányablakba útlevél csináltatáshoz. kaptam is. Bezzeg pesten október végére lett volna időpnt .


    Na szóval nagyjából ennyi a történés velünk, remélem , hogy Mindenki jól van?!


    Mindenkire gondoltam azokra is akik ritkán néznek be!

  18. 2021. július 8. 10:0382009.

    Szervusztok Barátok!


    A kánikula a házban egészen jól viselhető az éjszakai szellőztetés miatt. Kb. délután 3-ig kitart az elviselhető hőmérséklet, főleg, ha nem is főzök. Hajnalban a zsalugátereket is bezárom, így már az üvegeket sem éri a nap. Délután melegszik fel a ház, de akkor már tudok a kisházban dolgozgatni, az aránylag hűvös ilyenkor is. A kerti munkát kora reggel, vagy napnyugta után végzem, legtöbbször este 9-ig eltart, előbb egy kis gazolás (mert érdekes, az ilyenkor is szapora), majd locsolás minden nap, van, hogy kétszer is. Reggel legtöbbször betakarítok, délután a kisházban feldolgozom. A fű teljesen kiégett, ami zöld foltokat látok, az mind gaz. 


    Ha jönnek a kutyák, medencézhetnek, amit nagyon szeretnek és pillanatok alatt megszáradnak.


    Nálunk a Zille tegnap két védőoltást kapott, kicsit belázasodott mára, remélem ennyivel megússzák. 


    Még nem végeztem teljesen a takarítással, hétfőn mentek el a barátnőmék, 4 napig voltak nálam, kutyájukkal együtt. Ilyenkor így szokott lenni: takarítás előtte-utána. Mosás-vasalás és a konyha, nappali már rendben van.


    Vigyázzatok magatokra!

    előzmény:
    totyogoka (82008)
    2021-07-08  07:22
  19. 2021. július 8. 07:2282008.

    Mindenkinek jó reggelt!


     


    Ember próbáló hőség , kánikula tombol . Nagyon nehezen viseljük, bár mi tegnap is korán reggel 7.-kor már kimentünk a Dagályra. Igaz hogy én nem tudok úszni, de kb 1 órát tudtam tornázni a vízben. 10 óráig szinte csak ketten voltunk a medencében.Ezzel a fürdővel csak az a bajom, hogy kb fél kettőig van árnyék utána semmi. Én haza is jöttem apus meg ilyenkor még be megy a belső térbe mert ott legalább nem tűz a nap. Este voltunk vérvételen a Városház parkban. Ez egy ingyenes ellenanyag szűrő teszt a kínaival oltottak számára. A főváros szervezte és biztosította a lehetőséget. Eredmény pár nap múlva.


    remélem, hogy Mindenki jól van és a pici babák is bírják ezt a hőséget.


    Most megyek a konyhába és gyorsan megfőzök amíg tárva nyitva lehetnek az ablakok. 


    Vigyázzatok magatokra igyatok sok sok folyadékot és fogyasszatok sok gyümölcsöt!


    Szép napot!

  20. 2021. július 7. 13:0682007.

    Sziasztok .


    Lányok megjött újra a kánikulaÉrtékelném ha lenne átmenet de sajna nincs.Nagyon sokan lesznek rosszúl felénk is száguldozik a mentőMindenkinek kívánom hogy ne szenvedje meg nagyon ezt a fránya időt.Vígyázatok magatokra.

  21. 2021. július 6. 10:3782006.

    Szervusztok


    Tegnap babalatogatoban voltam.


    Nagyon aranyos baba a dedunokam,most 7 hetes es 6,5 kg,szep,fejlett baba,mar mosolyog es gügyög.


    Nalunk is nagy a meleg,ma nem is megyek sehova.


    Vigyazzatok magatokra.

  22. 2021. július 5. 17:1182005.

    Totyi! Neked is nagyon köszönöm a köszöntést.


    Én nem kaptam olyan értesítést, amiről Vali írt, most jutott eszembe. Én korainak tartom a nagy örömködést és mint írtam korábban, hordom a maszkot továbbra is. Nem kell megerőltetni magam, hisz nem töltök hosszú órákat semmilyen közösségben.


    Az oltással kapcsolatban meg csak annyit, hogy egyelőre fogalmunk sincs, mennyit segít, hogy engem pl. beoltottak szputnyikkal, ha más országoknak eszük ágában nincs elismerni a hatékonyságát. Lehet, hogy mi magyarok különleges nép vagyunk, mert csak nálunk hatékony, meg még egy-két balkáni országban? A nyugati régiókban nem tekintik megbízhatónak.

    előzmény:
    totyogoka (81999)
    2021-07-05  07:43
  23. 2021. július 5. 17:0482004.

    Valikám! Köszönöm, hogy Te is gondoltál rám, bizony jó lenne, ha minden gond olyan gyorsan elszállna, mint az évek a fejünk felett - csak egy pillanatnak érzem most.

    előzmény:
    precon (81994)
    2021-07-04  07:42
  24. 2021. július 5. 16:5882003.

    Ibolyka! Köszönöm a köszöntést, bizony ez az utolsó év, amikor még 6-ossal kezdődik a korom. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (81992)
    2021-07-04  07:01
  25. 2021. július 5. 16:5782002.

    Kincsike! Nagyon köszönöm, hogy gondoltál rám.

    előzmény:
    er54 (81991)
    2021-07-03  21:27

Címlap

top