Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vito P.M.D.

vitopmd
Létrehozva: 2006. augusztus 3. 15:22
"Jelenleg, az ismert ezoterikusokhoz tartozom, és itt vagyok hogy beszélhessünk azokról a dolgokról, melyek izgatnak s nem tudod rá a választ vagy csak szeretnél beszélni róla! Ha van kedved írj róla és dumáljunk...."
  1. 2006. augusztus 22. 11:36926.
    Még valami: olvastam a honlapodon, hogy néha bizony felvállalsz rontást is. El tudok képzelni én is szituációkat, jellemeket: pedofil szomszéd, ittas, a családdal erőszakoskodó apa, stb. Kérlek, javíts ki, ha nem ilyesmiről van szó. Viszont, ha nálad van a rontásnak "létalapja", akkor gondolom, nem csak "megrendelésre" űzöd, hanem, ha úgy gondolod, hogy valakinek "jól jöhet" (pl. újságban olvasol valami torz lélekről, stb.), akkor megteszed. Egyfajta "hulljon a férgese". Vagy rosszul gondolom?
    előzmény:
    domiana (923)
    2006-08-22  11:23
  2. 2006. augusztus 22. 11:36925.

    Hai!

    Ja és bocs..de nem akarok mindenkit meggyőzni s nem akarok mindenkinek segíteni! Csak azoknak, akik magukon is képesek s akarnak...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. augusztus 22. 11:35924.

    Hai!

    Teljesen jogos! Így van, megtámogatom mással is. Pontosan azért mert szükség van a psziché, akár eszközös vagy tárgyi megerösítésére, akár vizuális alapon. Példa...a jósláshoz nem kell kártya...annak az embernek van tudattalanul szüksége rá, akinek jósolsz. Arról nem is beszélve, attól hogy személyiség analízist vagy valami hasonlót csinálsz, kiegészítve némi tapasztalatból és bölcsességből fakadó tanácsadási rendszerrel, attól a dolog még hiányos. Itt jön be a rituális mágia s annak oda illő s kellő eszkőze..

    Nektek is, újra elmondom. Nem vágyom sem Nobel béke díjra sem Pro Urbe díjra, sem hasonlóra. Nem játszom el Assisi Szent Frencet mert így szebbnek s jobbnak tüntetném fel magam. Én saját magamat "játszom" el! Jóval s rosszal együtt. Nem etikából vagy öszinteségből, pragmatikából. Aki vevő rá jó helyen jár nálam, aki nem az rossz helyen jár nálam. Ennyi... 

    előzmény:
    domiana (923)
    2006-08-22  11:23
  4. 2006. augusztus 22. 11:23923.
    Igen, Vito, így okés a dolog, de a boszorkányok 90%-ánál a szerelmi kötés nem ezt jelenti, hanem az "akarat-felülírást", ezért sorolják oda, ahova. Amire Te törekszel, az igen dícséretes, csak innentől kezdve már nem igazán kötésnek nevezik, haem inkább tanácsadásnak, önismereti beszélgetésnek, párkapcsolati analízisnek, stb. Ezt teljes mellszélességgel üdvözlöm. Viszont ezt néha "megtámogatod" egyébbel is. Na, ez a sikamlós terület, amikor már nehezebb Téged megkülönböztetni a 90%-tól.
    előzmény:
    vitopmd (920)
    2006-08-22  11:10
  5. Torolt_felhasznalo_155637
    Torolt_felhasznalo_155637
    2006. augusztus 22. 11:19922.

    Üdv.

    Ez esetben az általános elnevezés az, aminek a jelentése sok emberben tényleg mást jelent.

    Ez kicsit olyan, mint pl a 20.-i vihar előrejelzés, miszerint az emberek nagy többsége számára a zivatar és a vihar alig jelent mást, vagy tök ugyanazt, ezért ha orkánerejű széllökések vannak, mindenki meg van döbbenve. Holott: Zivatar olyan csapadékot jelent, amely elektromos töltéssel rendelkező magaszszintű gomolyfelhőből hull alá (vagy nincs is csapadék, csak elektrosztatikus tevékenység, azaz un száraz zivatar), míg a vihar kimondottan szélerősséget jellemez, a régi Beaufort skála szerint alig különbözik már az orkántól, az ugyanis éppen utána következik.

    Üdv, Tzh

    előzmény:
    vitopmd (920)
    2006-08-22  11:10
  6. 2006. augusztus 22. 11:15921.

    Hai!

    Minden módon eretnek vagyok...ez régi szokásom, de azt vallom, a régi praktikák felett is nagyrészt eljárt az idő! Új világ új technikákat igényel. Régi tervem, egy újfajta, sokkal nyitottabb és modernebb felfogású ezoterikus világkép kialakítása...

    Az"Occultica philosophia" kora lejárt...

    Ez olyan ork-osan sikerült de így gondolom...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. augusztus 22. 11:10920.

    Hai!

    Hozzá kell tennem, annyiban igazad van hogy ha ezen a nyomon halad a dolog, akkor tényleg felmerül az akarat felül írása..! Azt sem mondom, nincsenek olyanok akik ezt a vonalat képviselik vagy állítják munkásságuk kapcsán. Ez azonban számomra azért elfogadhatatlan, mert hiányzik belőle a lényeg. Az önbecsülés.

    Az aki hozzám jön ehhez hasonló ügyben és segítséget akar, azt nem misztikummal vágom tele, amitől még inkább kiszolgáltatottá válik, hanem alternatívát teszek elé. Vagy elfogadja vagy nem.

    Platón szerint az emberek sosem tanulnak csak emlékeznek.

    Ez az alapelvem nekem is, vagyis az adott embert kell emlékeztetni önmagára, erejére, lehetőségeire s kapcsolatára. Abban pedig azon okokra melyek a szakadáshoz, vagy elhidegüléshez vezettek. Ebben rejlik a megoldás. Ha ezt sikerül neki megvillantani, és hajlandó ezen dolgok ügyében tenni, már fél siker. Ez viszont semmit nem ír felül a másikban, csupán őt is emlékezteti...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_155637 (916)
    2006-08-22  10:55
  8. 2006. augusztus 22. 11:07919.
    talán azért, mert alapvetően azt kötik hozzá gondolatban, hogy olyan embert "kötnek meg", aki szíve szerint máshogy cselekedne, és így korlátozzák a személyes döntési szabadságában.
    előzmény:
    vitopmd (913)
    2006-08-22  10:49
  9. Torolt_felhasznalo_186213
    Torolt_felhasznalo_186213
    2006. augusztus 22. 11:03918.

    fekete? mert hajlítja az akaratot, ego-t (egyébként a szín mint olyan, szintén fogalom:-)

    (Egyébként "bárki" próbálkozhat vele Eileen Holland: Boszorkány praktikák....című könyve alapján... ha meg "bárki", akkor legyen pl "szürke")

    előzmény:
    vitopmd (913)
    2006-08-22  10:49
  10. Torolt_felhasznalo_155637
    Torolt_felhasznalo_155637
    2006. augusztus 22. 10:58917.

    Ez lemaradt:

    Üdv, Tzh.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_155637 (916)
    2006-08-22  10:55
  11. Torolt_felhasznalo_155637
    Torolt_felhasznalo_155637
    2006. augusztus 22. 10:55916.

    Üdv.

    Szvsz nem egyformák az emberek fogalmai a legtöbb fogalomról, úgy a "szerelmi kötésről" sem (akár bármilyen kötésről).
    Tehát először a definícót kellene szerintem világossá tenni.
    Példa: az én fogalmaim szerint, ha valaki rám akarna tenni ilyesmit, akkor az akaratom elleni dolog, márpedig nem vagyok oda érte, ha valaki sunyin megpróbálja megmásítani szándékaimat.

    előzmény:
    vitopmd (913)
    2006-08-22  10:49
  12. Torolt_felhasznalo_186213
    Torolt_felhasznalo_186213
    2006. augusztus 22. 10:53915.
    (off: valaki nem ismer véletlenül egy jó csontkovácsot Bp-n?)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_186213
    Torolt_felhasznalo_186213
    2006. augusztus 22. 10:52914.

    Szép napot!

    A "minden él"-re egy gondolat (csak olvastam, érteni ehhez sem értek)

    Alan Aspect, Bohm, Pribram, stb...

    részlet: " Mivel a fénysebességnél gyorsabb haladás egyet jelent az időkorlát áttörésével, a megdöbbentő kilátások arra indítottak néhány fizikust, hogy megkíséreljék megmagyarázni, mi állhat valójában az Aspect-féle megfigyelések hátterében. Másokat viszont az eredmények ennél is radikálisab kísérletek elvégzésére ösztönözték. David Bohm, az University of London fizikusa például arra jutott, hogy Alain Aspect eredményei közvetve az objektív valóság cáfolatát jelentik. Tehát az univerzum kézzelfogható szilárd formája csupán látszólagos, a mindenki által megélt valóság gigantikus hologram."

    előzmény:
    vitopmd (903)
    2006-08-22  07:24
  14. 2006. augusztus 22. 10:49913.

    Hai!

    Ahogy a lányom szokta volt mondani..most beönzőzök...vagyis, tudjátok engem mi érdekelne?

    Miért hiszik azt az emberek, hogy a "szerelmi kötés" fekete dolog és agymosással jár s karmát hajlít?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. augusztus 22. 10:41912.

    Hai!

    Kikérem magamnak a feltételezést is, nekem nagyon is elegek vagytok. Csupán jeleztem, nem mindenki fogékony a tematikánkra...

    A Da Vinci-kód valóban lerágott csont s több helyen is értekeztünk felőle. Én speckó nem olvastam a könyvet, pedig az egyik Parcae-m elhozta nekem, de valamiért nem nyúltam hozzá. Igaz, mindig van mit olvasnom, mert töméntelen könyvet vásárolunk a párommal, folyamatosan. A filmet néztem meg, de óriási csalódás volt, pedig a téma igen téma gazdag hogy úgy mondjam...ám silány krimivé minősítették, ami nem tetszett. De ez az én látásmódom. Valszeg egyszer elolvasom a könyvet is, bár sok időnek kell eltellnie mire kedvet kapok hozzá.

    A Nazareti project a könyv előtt is slágertéma volt, bizonyos ezoterikus közegben,de sokáig mélyen kellett hallgatni, a kedves szent inkvizíció miatt. Aztán más jellegű világpróblémák terelték el a figyelmet, mint a két világháború. Aztán ez is elmúlik mint minden más... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2006. augusztus 22. 10:05911.

    A várható támadásokban igazad van ! Nem gondoltam arra, hogy olyanok is vannak itt, akiknek nem az számít, hogy megtudjanak érdekes dolgokat, hanem az, hogy más kárára villogjanak. Sorry..

    Riócska, a Da Vinci téma is klassz ! Olvastad a könyvet is ? Szerintem ezerszer jobb mint a film. A filmben a színészek voltak klasszak !

    előzmény:
    vitopmd (909)
    2006-08-22  09:43
  17. 2006. augusztus 22. 09:52910.

    Szóval, mi már nem is vagyunk neked elegek?????  

    Pont reggel láttam egy tévéműsort a Discoveryn, amelyben a (kicsit már lerágott csontnak számít&oacute Da Vinci-kód - témát feszegették. Mi a véleményetek erről az egész Mária + Jézus +gyerekeik dologról?

    Ez elég populáris téma, nem? 

    előzmény:
    vitopmd (909)
    2006-08-22  09:43
  18. 2006. augusztus 22. 09:43909.

    Hai!

    Nem, mert medicinálisan nem vagyok szakértő s félő hogy néhány realista alig várja hogy belém törölhesse, kimérten okos és baráti lábát...

    Azért azt megjegyezném...mi lenne ha kicsit populárisabb témában vergődnénk, hogy érdekeltebbé tegyünk másokat is a beírásra?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_591579 (908)
    2006-08-22  09:35
  19. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2006. augusztus 22. 09:35908.

    Sziasztok, jó hogy jöttetek ! 

    Hú de érdekes irányba megy a téma ! Sajnos ma már bent van a főnököm, maximum ebédszünetben fogok tudni feljönni.

    Vito, van kedved kifejteni a különbségeket ? Mármint az adrenalin okozta feszültség és az elektromos feszültség működési mechanizmusa között ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2006. augusztus 22. 09:18907.

    Hai!

    Úgy vélem, a szokás jog rendezte nyelvi probléma az, mely szegmentálja a feszültség és stressz fogalmakat. Mindekettőnél az a tapasztalatom, megvan a polaritás. Van pozitív stressz és feszültség...az adrenalin is feszültség ha azt vesszük, hogy hasonló élettani jelenségeket okoz. Mondom hasonló! Nem teljesen azonos, csak hasonló...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_323018
    Torolt_felhasznalo_323018
    2006. augusztus 22. 09:09906.
    Sziasztok! Ez igy igaz Mouna! A feszültség egy borzasztó dolog,érzi az ember magában,hogy tenni kéne valamit, illetve azt is tudja,hogy mit kellene tenni, de bizony nem mindig megoldható,és addig még nincs kiut az a feszültség ott van az emberben, és akkor a gyengébbeknél jelenik meg az alkohol,vagy a drog, vagy mindkettő, szerintem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_591579 (904)
    2006-08-22  08:15
  22. 2006. augusztus 22. 09:06905.

    Szia és jó regglet mindenkinek! 

    A stresszhelyzetek nagy része szerintem sem negatív, mindössze megváltozott, felfokozott állapot. Én pl. elég stresszes életet élek, és nem is érzékelem annyira erősen a hatásait, mint aki nyugisabb. Gondolom, az én szervezetem/lelkem már hozzászokott az ilyen típusú kihívásokhoz. A stressz és a feszültség pozitív vagy negatív hatása - mint ahogy Mouna is írta - azzal van összefüggésben, hogy az ember hogyan éli meg a helyzeteket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_591579 (904)
    2006-08-22  08:15
  23. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2006. augusztus 22. 08:15904.

    Sziasztok !

    A stresszről az jutott eszembe, hogy valószinüleg azért is lehet pozitívan és negatívan is kijönni belőle, mert a legtöbb stresszhelyzet csak fenyegető, nem egyértelműen negatív töltésü energia. Egy kihívás aminek meg kell felelni éppúgy stresszhelyzet, ami bizony kifejezetten doppingszerként is hathat. Egy önbizalommal teli ember például kifejezetten szereti a teljesíthető próbákat. Alapvetően itt inkább feszültségről beszélnék, egy belülről feszítő érzésről, ami cselekvésre ösztönöz. Ha képesek vagyunk cselekedni, és meglépni a szükségeset, előrébb lépünk a helyzet által. Más kérdés, hogy néha nagyon kellemetlen átélni ezeket a helyzeteket. Ami hosszútávon előrevisz, többé, jobbá tesz, az alapvetően építő jellegű, véleményem szerint. Egy pozitív segítő támogató energiát sem mindig tudunk azonnal pozitívan lereagálni, ezért átmenetileg bizony okoz "engedd el a hajamat" !

    A fizikában feszültségi térről beszélnek, ami két pólus között jön létre. Mi lesz ha sikerül, és mi lesz ha nem ? A feszültség kellemetlen, de nem feltétlenül ártalmas. Szerintem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2006. augusztus 22. 07:24903.

    Hai!

    Jó reggelt mindenkinek...hát nem könnyű, így, utánatok írogatni. Olyan dolgokról s olyan szinten írtatok, mely megállja a helyét bárhol.

    Az energiáról vallott nézeteitek, pontosan azt tükrözi vissza, amit most a világban hallani s ismerni lehet a témában. Pro et kontra.

    Én csak hallkan teszem hozzá, különösebb magyarázat nélkül, hiszen akkor egy könyvet kellene írnom, hogy az én felfogásom szerint minden ÉL! A szervetlen is...pontosabban nem csak az organikus szervezetek és felépítések élnek! MINDEN. Földanya is...csak maga az ember szegmentálta s teszi ezt ma is, pedig nem biztos hogy ez jó megoldás. Bár amíg a mai fizikai és kémiai principek az uralkodó nézetek, addig nehéz lesz másképpen is gondolkodni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_157842
    Torolt_felhasznalo_157842
    2006. augusztus 22. 06:46902.

    A minket körülvevő fizikai világ nem "anyagból" áll, fő összetevője egy olyanféle erő amelyet energiának nevezhetünk. Megszokott érzékelési szintünkön a dolgok szilárdnak és egymástól elkülönültnek tűnnek. Ha finomabb műszerekkel vizsgálnánk (mikroszkóp)- az atomok illetve azok összetevőinek szintjén- akkor a látszólag szilárd anyag is felbontható egyre kisebb és kisebb részecskékre, amelyekről végül is az derül ki, hogy pusztán energiainformációk. (DNS-lánc pl.) Fizikai szinten mindannyian energiából állunk, és minden, ami bennünk, illetve körülöttünk van, szintén energiából tevődik össze. Mindannyian egy nagy energiamező részei vagyunk.

    Az energia különféle terjedési sebességű rezgésekből áll, és így különböző minőségű megjelenései vannak, finomabban illetve egészen tömörek. A gondolatot egy finom energiaforma, ezért képes gyorsan, könnyen változni. Az anyag tömörebb, sűrűbb, ezért lassabban mozog, változik. Az anyagon belül is az élő test anyaga finom, gyorsan változik (sejtregenerációra gondolok). A kőszikla sokkal tömörebb, lassabban változtatható. De még egy sziklára is hat a víz finom, könnyű energiája, és végül megváltoztatja azt. Az energia minden formája kölcsönösen hatással van egymásra, mágneses természetű.

    Úgy gondolom, a negatív energia is lehet építő. Gondolok itt a stresszre, mint olyanra. A stressz egyeseket elemészt, másokat cselekvésre ösztönöz! Tud amolyan csakazértis állapotot előidézni, ami ugyan megint nézőpont kérdése, de  hatalmas energiákat képes mozgósítani. Negatív megélése esetén belül rombolja magát az ember, pozitívnál pedig, mint amolyan doppingszer, cselekvésre ösztönöz.

    Lehet, sok badarságot írtam, mint Zsuzsa említette, ő otthon van a témában, jó lenne, ha kiigazítanátok!

    előzmény:
    Riocska (889)
    2006-08-21  19:32

Címlap

top