Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Efeb tanfolyamról vélemény

COKATALIN
Létrehozva: 2006. október 5. 16:04

Sziasztok!

Nem találtam ilyen topcot, ezért szeretném a véleményeteket megtudni!

Ha járt valaki az Efeb-hez tanfolyamra azt segítsen már!!  

A pozitív és a negatív is érdekel. Mivel gyesen vagyok ez az egyetlen "suli" ahol 50% kedvezmény jár a tanfolyam árából a gyes időtartamára. Szeretnék távoktatásosra jelentkezni!! 

Ezért minden vélemény érdekel!!! 

Mindenkinek köszönöm!! Kata

  1. 2019. Április 9. 19:0376.

    Sziasztok!


    Az efeb okj-s suliba szeretném elkezdeni a Dajka tanfolyamot, nem tudom hogy valakinek van-e erről tapasztalata vagy véleménye? Járt-e már a suliban vagy ezen a szakon?


    Válaszokat előre is köszönöm szépen!

  2. 2019. Április 12. 11:1277.

    Szia.


    Én már a második tanfolyamra járok az EFEB-hez, én elégedett voltam velük. Vannak saját tankönyveik és szerintem az áraik is jók. Nekem a könyvek fontosak voltak, mert nem tudtam bejárni minden órára. Remélem segítettem.


    Üdv:


    Kitti

    előzmény:
    vivus1515 (76)
    2019-04-09  19:03
  3. 2019. július 14. 14:5978.

    Szia!


    Ha jól láttam kulturális rendezvényszervezést tanultál az efeb-nél. Én most végzem e-learningben, de eléggél elvesztem. A szóbeli tételeket próbálom kidolgozni, de az online anyagból elég nehézkes, illetve a forgatókönyvhöz sincs sok infóm. Ha lenne bármilyen anyagod, ami segít, szívesen átvenném vagy csak tanács is jól jönne. Kérlek írj rám, mert itt nem tudok írni Neked. Köszönöm szépen! as12as@freemail.hu 

    előzmény:
    cselekitti (77)
    2019-04-12  11:12
  4. 2019. augusztus 6. 16:3179.

    Sziasztok,


    Ha valaki azon gondolkodik, hogy jelentkezzen az EFEB-hez, én csak ajánlani tudom Őket. Mi azt kaptuk amire számítottunk. Tanulni kell, de mit adnak ingyen. A vizsga is jól sikerült. Köszönet nekik :-)

  5. 2019. augusztus 6. 16:3880.

    Fogászati asszisztens képzésre jártam az EFEB-hez, elégedettek voltunk mindennel. A gyakorlati tanárnő szuper, látszik rajta, hogy szereti amit csinál. A többiek elméletet oktattak, rajtuk is látszott, hogy nem ma kezdték a szakmát, mert a vizsgán szinte egy az egyben azt kérdezték amit az órán tanultunk. Nagyon sokan járnak hozzájuk, ezért néha sor van az ügyfélszolgálaton, de éppen akkor vezették be a hallagatói felületet, ahol a havi részletet is tudtuk fizetni kártyával, tehát ez a probléma is megoldódott. Szerintem vágj bele nyugodtan!

  6. 2019. szeptember 16. 19:0181.

    Szia😊 Erre a tanfolyama szeretnék én is jelentkezni és annyi kérdésem lenne🤦‍♀️😂🤷‍♀️😂 HOGYAN tudom felvenni veled a kapcsolatot? Hálás lennék nagyon 🙏😘🙏

    előzmény:
    tataraianna (80)
    2019-08-06  16:38
  7. 2019. szeptember 30. 13:2182.

    Efeb kozmetikus képzés! Semmi nem úgy van, ahogy hirdeti! Ügyintézés békasegge alatt! Meghirdetett összeg majdnem a duplájára jön ki a végére! Gyakorlat tanár függő, de inkább rossz mint jó! Senkinek nem javaslom- Pedisuli tényleg annyi, amennyit meghirdet- ott mindenki sikeresen vizsgázik elsőre. Efebnél kb 20% -nak sikerül elsőre, kőkeményen kell tanulni és még úgy is pofára megy a vizsga! 
    Corvin közi drága, de legalább a meghirdetett tematikát követi! 
    A végére az EFEBnél sem jön ki olcsóbban, könyvet, kozmetikai professzionális termékeket meg kell venni, ahoz, hogy gyakorolni tudj! Soha többé nem választanám ezt a sulit!


     

  8. 2019. október 7. 17:4683.

    Sziasztok,


    Én tavaly jártam az EFEB kozmetikus képzésére, de nekem csak jó tapasztalataim voltak. Lehet, hogy más volt az oktató. Minket a Piller Ildi tanított a gyakorlaton és tényleg a szívét lelkét beleadta az órákba. Szerintem árban még mindig az EFEB a legjobb, még akkor is, ha az otthoni gyakorláshoz nekünk kellett megvenni az anyagokat. Őszintém én jobban is örültem neki, mert szeretem én kiválasztani azt amivel később dolgozom. Az ügyintézéssel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, mert mi nem voltunk problémásak, azaz az tényleg igaz, hogy mivel nagyon sokan járnak hozájuk, kicsit lassan megy a szombati ügyfelezés, annak ellenére, hogy négyen is dolgoznak az ügyfélszolgálaton. A gyakorlati terem fullos, bárcsak a mostani munkahelyem is ennyire felszerelt lenne Remélem a főnököm ezt nem olvassa  :-) Senkit nem akarok rábeszélni, de nekem összeségében csak kellemes tapasztalataim voltak.


     

  9. 2019. október 7. 17:5484.

    Szia.


    Szívesen segítek, írjd meg a kérdéseidet annatatrai143@gmail.com címre.


    Puszi:


    Anna

    előzmény:
    Reka1980 (81)
    2019-09-16  19:01
  10. 2019. október 8. 09:3385.

    Sziasztok  


    Szeretnék az efebnél elearning kepzeseket elvegezni. Érdeklődnék, hogy aki mar vegzett, el tudott vele helyezkedni a munkaeropiacon? Nem szarmazott hatranyotok azert mert e learning kepzest caibaltatok vagy azert mert az efebnél vegeztetek? Mik a tapasztalatok?

  11. 2019. október 11. 10:2586.

    Sziasztok,


    Én jártam hozzájuk e-learningre és tudom ajánlani. A munkám mellett nem tudtam volna bejárni a tantermi oktatásra, ezért választottam. A tananyag teljesen rendben van, minden benne volt amit a vizsgán kértek. OKJ-s vizsgát is simán tettünk, előtte volt egy alkalom személyes konzultácuó amin átnéztük a korábbi vizsgafeladatokat és ennyi. Ugyanolyan okj-s bizit kaptunk mit a tantermisek, ezt onnan tudom, hogy együtt vizsgáztunk. Engem a munkahelyem iskolázott be, azért küldtek az EFEB-hez mert korábban a cégtől már többen is jártak ide és elégedettek voltak. 


    Üdv: Vanda

    előzmény:
    Questioner (85)
    2019-10-08  09:33
  12. 2019. október 17. 18:5687.

    Sziasztok !


    Kérdésem az lenne ha végzek az e-learning képzéssel idő előtt , megvan minden modulzáró , akkor mi a teendő , hogyan tovább ?! 
    köszönöm 

  13. 2019. december 18. 11:4788.

    Sziasztok,


    Én fogászati asszisztens képzésre járok hozzájuk, a tanárnő szuper, szereti, amit csinál, így jó hallgatni, ahogy tanít. Maga az ügyintézés, szervezés katasztrófa. Pl: az előre meghirdetett vizsga napjára rászervezték a kórházi gyakorlatot. Magyarázatként azzal, hogy az online vizsga 0-24-es, bármikor kitölthető. Tehát a 10 órás kórházi gyakorlat és utána utazgatás után üljünk le éjszaka vizsgázni, esetleg a gyakorlat előtt hajnal 3kor keljek fel megírni a vizsgát  A tanfolyamszervezés nagy nulla, nincsenek tekintettel arra, hogy a tanfolyamért emberek fizetnek, és járnak hozzájuk oktatásra. A tanfolyamszerzevőt sosem lehet elérni a megadott elérhetőségein. Ha válaszol, akkor a válasz, hogy oldjuk meg.


    A képzés bemeneteli feltételének dokumentumait lefénymásolták a  beiratkozáskor, de utána többször is kaptam emailt, hogy ezeket nem adtam le, legyek kedves pótolni. Nevetségesnek tartom :)

  14. 2020. január 7. 15:1689.

    Sziasztok!

    Nem egészen értem most ezt a tanusítvány dolgot. Kapunk egy tanusítványt és egy OKJ bizonyítványt is? Maga a bizonyítvány pont úgy néz ki mint egy átlag OKJ bizonyítvány, vagy ez a tanusítvány kivitel van még amit interneten találtam anno? E-Learning Eladó+Boltvezetőt tanulom most.

  15. 2020. január 10. 18:0290.

    Szia,


    Én úgy tudom az EFEB online tanfolyamán ez úgy van, hogy a tanfolyam után kapsz egy tanúsítványt és utána vagy megállsz vagy mész okj-s vizsgára. Ott fogsz kapni rendes okj-s bizonyítványt. Azért tudom, mert most a szigorítások előtt a férjem elvégzett náluk három online tanfolyamot is. Azt javaslom, hogy Te is menj majd okj-s vizsgára is amíg még lehet.

    előzmény:
    gabor8891 (89)
    2020-01-07  15:16
  16. 2020. január 17. 17:0291.

    Én is jártam az EFEB-hez online képzésre és nekem is OKJ-s bizim lett a végén. Összességében én is ajánlani tudom, ha nincs időd bejárni tanfolyamra és tudsz önállóan tanulni.  

  17. 2020. január 18. 14:0592.

    Sziasztok ! Az efeb-et messze kerüljétek el !!! Több képzésre is jártam, ez kritikán aluli !!! Az ügyintézés és a stílus egyaránt !!! A vizsga határidős ( netes) csak éppen napokig kell könyörögni, hogy aktiválják... 

  18. 2020. január 24. 10:4993.

    Nem tudom miről beszélsz. Én is jártam az EFEB-hez és szerintem nagyon jó az, hogy a modulzárókra nem kell külön bemenni, hanem az interneten keresztül lehet megcsinálni. Én egy másik suliban kezdtem, na azt nem kívánom senkinek. Az egy állami szakképzési centrum volt, ami ugye elvileg ingyenes, de azért a másfél év alatt ilyen-olyan címen levettek minket néhány tízezer forintra. Arról nem is beszélve, hogy olyan lehetetlen időpontokban volt az oktatás (kedd egész nap, péntek délután és szombat). Ja és a modulzárókra külön napokon kellet bemenni. A munkahelyem iskolázott be, mert azt mondta a személyügyisünk, hogy nem tudnak tovább foglalkoztatni ebben a munkakörben, ha nem szerzem meg az OKJ-s bizit. Másfél év után szintén ő mondta, ha nem keresek egy másik iskolát akkor kirúgnak, mert már nem tudnak elengedni ennyi napra. Röhej nem? Ekkor találtam az EFEB sulit, ahol fél év alatt elvégeztem az egészet és csak hétvégén kellet bejárnom. Oké, hogy fizetős volt, de legalább figyelembe vették, hogy munka és család mellett akarunk/kell iskolába járni. Na ennyit az ingyenes állami szakképzésről. 


     


    Tehát én, de mondhatom azt is, hogy az egész csoport is, -mert azóta is tartjuk a kapcsolatot- nagyon elégedett volt az iskolával. Ha rászánom magam, hogy elvégzem a ráépülést is biztos nem megyek máshova. 


     

  19. 2020. Április 8. 20:2894.

    Az online oktatas utan milyen modon lehet okj-s bizonyitvanyt kapni? ☺️

  20. 2020. Április 8. 20:2995.

    Es kellett az okj-s bizonytvanyert plusz koltseget fizetni?

    előzmény:
    tataraianna (91)
    2020-01-17  17:02
  21. 2020. május 1. 09:4696.

    Szia,


    Az okj vizsga az online képzés után is személyesen történik, úgy tudom annak külön díja van. 

  22. 2020. június 9. 10:1997.

    Sziasztok! 


    Én idegenvezető tanfolyamot csináltam náluk. A kommunikációjuk borzalmas, elképesztő rugalmatlanok... aláírom, a tanáraink jól képzettek, kedvesek, segítőkészek voltak, de az adminisztráció....


    Most a vírushelyzetben eltolódott az utolsó vizsga, kiadták júniusban az időpontokat, 9 és délután 1 órai vizsgákra. Valaki jelezte feléjük, hogy nem tudja megoldani reggel, mert nem véletlen jelentkezett ESTI képzésre... ugyanúgy elzavarták az időpontcserés felvetésével, mint azt, aki államvizsga miatt akart cserélni...


    Személy szerint én menni fogok hozzájuk más tanfolyamra is, de nem azért, mert annyira meggyőztek volna kommunikáció terén, csak róluk tudom, hogy a tudást viszont megkapom.


    Valaki egyébként csinált már náluk pályázatírót online? Én erre szánnám most a nyarat.

  23. 2020. június 12. 09:2698.

    Sziasztok,


    Én is az EFEB-hez járok és nagyrészt egyetértek Nyuszilvivel. Az oktatás és a tanárok minősége tényleg nagyon jó, a kommunikációval viszont és sem voltam teljesen elégedett. Minket is a tanfolyam vége felé ért a covid helyzet. Az online oktatás érdekes volt, jól megszervezvezték, de nekünk sem tudták pontosan megmondani mikor vizsgázhatunk. Persze az is igaz, hogy ki tudta/tudja megmondani mikor ér véget a járványhelyzet, amíg még fennáll a fertőzés lehetősége és sem szívesen mennék vizsgázni. Nekünk legutoljára azt mondták, hogy azért lesznek a vizsgák nagyon bezsúfolva, mert a kimaradt három hónapban összegyűlt több száz embert csak így tudják levizsgáztatni. Persze valahol ez is érthető. A pályázatíró tanfolyammal kapcsolatban sajnos nem tudok segíteni, de ha mész, jó tanulást hozzá. 

    előzmény:
    nyuszilvi (97)
    2020-06-09  10:19
  24. 2020. június 12. 09:3999.

    Köszi! :)


    Egyébkén mi tegnap kaptunk emailt, július vége-augusztus eleje vizsgázunk. :)

    előzmény:
    bogvan (98)
    2020-06-12  09:26

Címlap

top