Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Félelem gomboktól

Torolt_felhasznalo_486301
Torolt_felhasznalo_486301
Létrehozva: 2006. október 24. 08:51

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni:

7 éves lányom már kb 2-3 éves kora óta fél a gomboktól! 

Az okára nem jöttunk rá, hogy miért fél, ő azt mondja: csúnya.

Volt már valaki így?

Mit lehetne tenni?

Nagy gond ez ruhavásárlásnál, mert ő csak olyat vesz fel, amin nincs gomb! 

  1. Torolt_felhasznalo_745347
    Torolt_felhasznalo_745347
    2017. Április 20. 20:3158.

    Hű, ezt nem gondoltam volna, hogy ilyen is van, és főleg, hogy ilyen sokaknál jelentkezik.

    előzmény:
    mmohaa (57)
    2017-04-20  19:09
  2. 2017. Április 20. 19:0957.

    Nekem is van ilyen, és csak most jöttem rá, hogy egyetlen gombos ruhadarabom sincs. Még a farmeringemen is patentok vannak, nem gombok :) Szerintem a gombok csúnyák, én a büdös szájú öreg nénikhez kötöm őket gyerekkorom óta. 

  3. 2015. május 5. 13:0856.

    Lejárt topik, de hátha valaki még ide téved:


    Nem lehet kinőni, max enyhül a dolog. Cicás, babás gombokkal is kár próbálkozni, már a gondolatától is kiráz a hideg, hát még kiskoromban hogy reagáltam volna :D nem kell erőltetni és kész. Máig emlékszem hogy sírtam amikor anyukám rámerőszakolta a gombos inget az oviban.. kész horror volt.


    Fém gombokkal, kapcsokkal esetleg lehet próbálkozni, az a ruhán engem sem zavar.


    Érdekes, hogy nem tudni miért van ez, de én állítom, hogy a genetika is közrejátszik - nagypapám, apukám és 3 testvéremmel együtt mi mind irtózunk a gomboktól :D


     

  4. 2011. február 21. 17:4255.
    28éves vagyok és nálam iskolás koromban tűnt fel ez a fóbiám. Régen még köpenyt viseltek az alsósok. A gomboktól való undor, sőt a gomb cérnával is ebbe sorolható. Nem félelem ez nálam, inkább valami undor, nem kompenzálja édesség, sem más dolog, hisz ha ez jelen van, egy falat sem csúszik le! Nem számít sem szín, sem méret, sem alak. Igen, a szülők vagy akárki közelsége enyhíti a tüneteket, viszont nem csupán a puszta ottlétük végett, egyszerűen csak furcsa egy ilyen dolgot elmagyarázni. Valahogy a farmergomb nálam sem visszataszító, bár ha az leszakad, azt is nehéz felvenni a földről. Vagy csak zsebkendővel, de utána is kézmosás következik. Mindenkinek van valami dilije, nekem ez jutott, de jó, hogy nem csak én vagyok az egyetlen!:) Persze csak akarat kérdése, mert vannak esetek, amikor muszály az ing, de ha egy aprócska kibúvó is van, kihasználom!:) Nem hiszem, hogy ezt ki lehetne nőni, abban pedig pláne, hogy meg lehetne szokni egy fóbia okozóit! Ez tipikus orvosi habla! Mindenkinek sok kitartást kívánok s szívesen várom hasonló emberek üzeneteit!:)

    Üdv: Sly
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_612721
    Torolt_felhasznalo_612721
    2006. december 21. 14:5254.
    Utana olvastam egy kicsit a gombfobianak es azt tudtam meg, hogy egyre gyakoribb fobia es gyakran 2 eves kor korul jelentkezik.


    egy pszichologus velemenye:

    Mint a fóbiáknál általában, itt sem tudjuk, mi váltja ki ezeket az irracionális félelmeket.
    Hadd hangsúlyozzam, a gomb-fóbia olyan rendellenesség, melyben a szülônek nincs felelôssége! Valamilyen kicsikori szorongás - mi úgy szoktuk hívni: szabadon lebegô szorongás - egy esemény kapcsán - a gombhoz kapcsolódik: a gyerek a gombhoz köti szorongásait, így - ha elkerüli a gombot - sikerül elkerülnie a félelmeket is!


    előzmény:
    foka (53)
    2006-12-21  14:28
  6. 2006. december 21. 14:2853.
    Egy darabig a mi kisebbik fiunk is utálta a gombokat. Nem vett fel, sem egyedül, sem segítséggel inget, ingpulóvert, gombos nadrágot, kabátot. Aztán egyszercsak elmúlt ez nála. De akkor már nagykamasz volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_486301 (1)
    2006-10-24  08:51
  7. Torolt_felhasznalo_396785
    Torolt_felhasznalo_396785
    2006. december 21. 14:1152.

    Szia!

    Légyszi ne sértődj meg, lehet, hogy tökre nincs igazam, lehet, hogy tényleg valami komoly, én meg nem veszem komolyan, de nem lehet, hogy baromira nem a gombok körül kéne forognia a világnak? Úgy értem, hogy pl én úgy vettem észre, hogy mikor a kisfiam valamit kitalál magának, hogy az most neki nem jó, nem szereti, nem hajlandó felvenni, tart tőle (igazából alaptalanul), akkor ha nem állok le azzal fogalalkozni, hanem igenis felöltözünk, az a ruha része, segít neki, hogy ne essen le róla a ruha stb., akkor ő sem figyel rá annyira. Nem az lesz a világszám és nem kerít köré egy nagy mizériát, hogy milyen szörnyűek a gombok. Nem feltétlenül kell vele megszerettetni meg mindenkin mutogatni, hogy neki is van, hanem egyszerűen valami tök semleges dologként kezelni és sokkal fontosabb dolgokkal foglalkozni.

    Más részről meg ha úgy érzed, hogy ez valami tényleg komoly dolog, hiszen évek óta tart, akkor lehet, hogy el kéne menni dokihoz vele.

    Most olvastam vissza, hogy mások is vannak így ezzel. Hát le vagyok döbbenve komolyan. Mármint nem rosszindulatból mondom. De miért? Mi bajotok a gombokkal? Egy lepke mozog meg repül meg a pók mászik, meg filmekben is ezzel ijesztgetik az embert, de a gomb mit vétett? Egy kerek műanyag tárgy az egész. Aki járt már dokinál, az mit mondott? Ez mitől lehet, mire vezethető vissza? Légyszi írjatok. Szülőként ilyesmire is szeretnék felkészülni, hogy olyat is tudjak kezelni, amit baromira nem értek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_486301 (1)
    2006-10-24  08:51

Címlap

top