Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A harisnya, a csábítás esz

sophiee77
Létrehozva: 2006. november 29. 07:17
Tapasztalataim szerint a nylonharisnya igen csak vonzza a férfitekinteteket. Úgy vettem észre, hogy igen gyakran még a mély dekoltázsnál is jobban.

Ti vetettetek már be harisnyát kifejezetten hódítás céljából? Most nem kifejezetten arra gondolok, hogy a saját pasitokkal szemben.

Vannak olyan saját történeteitek, amikor felszaladt a (férfi)szem a harisnyátokon?
  1. 2011. október 14. 03:339026.

    Üdv, Yogibear!

     

    "Írtad, hogy ugrattátok a gimiben a fiúkat! Nem tudom mikor

    jártál oda, de szerintem pl. a "múlt rendszerben" nem igazán volt

    FF harisnya. Max. szvsz, ha külföldről tett rá szert valaki. :-o"

     

    A válasz:

    A gimibe a 80-as évek közepe után jártam, anno '86 körül.... . No igen, az FF-harisnyákat általában nehéz volt szerezni. Nekünk viszont az (akkori) NSZK-ban élt (még most is él szerencsére) egy közeli rokonunk, aki rokoni kérésre tudott hozni jó néhány párat, nem túl drágán. Így már könnyebb volt hozzájutni.... ! ((Na persze az akkori időkhöz hozzátartozott a vasfüggöny és a vámvizsgálat is, de ezt be lehetett hozni egy bizonyos darabszámon alul!))

     

    előzmény:
    Yogibear (9022)
    2011-08-03  22:54
  2. 2011. szeptember 26. 15:189025.
    Mikor a férjemmel elkezdtem randizni és megpróbáltam elcsábítani, miniszoknyát és combfixet húztam (életemben akkor először). Hát bevált :D
    előzmény:
    sophiee77 (1)
    2006-11-29  07:17
  3. 2011. szeptember 26. 15:099024.

    Imádom ezt az időjárást. Emberek, fazonunk, akarom mondani, szezonunk van, nagy a csend! :)

     

    Ki mit lát? :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. augusztus 3. 22:599023.

    Egy pár érdekes, amit keresgélés közben találtam :D

     

     

    előzmény:
    Yogibear (9022)
    2011-08-03  22:54
  5. 2011. augusztus 3. 22:549022.

    Szia, Anita!

     

     

    Sikelült találnom képeket, erre gondoltam.

     

    A gyártóját/forgalmazóját nem találtam. Láttál már ilyet?

    Kifejezetten alkalmi ;-D

     

     

     

     

    Írtad, hogy ugrattátok a gimiben a fiúkat! Nem tudom mikor

    jártál oda, de szerintem pl. a "múlt rendszerben" nem igazán volt

    FF harisnya. Max. szvsz, ha külföldről tett rá szert valaki. :-o

    Itt inkább talán a "krepp" volt a divat. Bár akkoriban nem keltette

    fel a figyelmemet annyira  ;-D

     

     

     

    Szép est'!

    előzmény:
    Anita40 (9020)
    2011-07-28  09:23
  6. 2011. július 28. 09:339021.

    mesúgtuk = megsúgtuk

    megfigyeln = megfigyelni

     

    (bocsi)

     

    előzmény:
    Anita40 (9020)
    2011-07-28  09:23
  7. 2011. július 28. 09:239020.

    Szia!

     

    Milyenre gondolsz a második bekezdésben? Olyanra, amelyik a fenekén nagy lyukkal gyártott harisnyanadrág, hogy minél többet mutasson, vagy pedig combfix, rávarrt harisnyatartóval, aminek a pántjait endlizték össze a combfixszel, hararisnyakapcsok helyett.

     

    Vagy egyik sem???

     

    Legjobb lesz mégis talán valamilyen idevágó kép; egyébként nehéz elképzelni, hogy melyikre gondolsz. Annyira sokféle harisnyát szül a "divatőrület"! (Persze, nem "őrület", hanem jó dolog az; inkább csak a bőség zavara... .) -- :))

     

    A rendelőoldalakon meg csak tallózzál nyugodtan. El sem hiszed, hogy még a legátlagosabb átlagos nő is mennyire tud örülni a "Fully Fashioned" finomharisnyáknak. Finom, tartós, és jó meleg, mert roppant sűrűre van szőve (valójában kötszövöttet kellett volna írnom, merthogy mindegyik női nylonharisnya így készül, kötszövéssel)! A szövése 1,5-2,5-szer sűrűbb, mint a hagyományos kreppnylon,- sztreccsnylon,- és üvegnylon-harisnyáké -- emiatt melegebb sokkalta azoktól!!!
    Ugyanakkor olyan leheletfinom anyagú, hogy a teljesen áttetszőre szőtt testszínű "Fully Fashioned"-ekben ugrattuk a gimiben a fiúkat, hogy rájönnek-e, hogy melyikünkön van FF-nylonharisnya, és melyikünknek pucér a lába. Meresztették a szemüket utánunk, a végén már csak megkérdeztük, hogy mit néznek rajtunk annyira! Ők meg megmondták, mit nem tudnak kitalálni sohasem! (Hogy van-e rajtunk harisnya, avagy nincsen???!) Egyik nap egyikünkön nem volt harisnya, és a másikon igen, másnap pedig megfordítva. Vagy hatan nyolcan játszadoztunk velük (az erősebben érdeklődő fiúk is kb. ugyenennyien lehettek) így -- többnyire a szünetekben, sétálgatva -- , és sosem tudtak rájönni, hogy melyikünk nylonharisnyás... . ((A legutolsó évben mesúgtuk azért nekik, mit kell jól megfigyeln, hogy rájöjjenek... ...utána mégjobban "figyeltek-füleltek" utánunk; mi meg nem bántuk!!!)) iErre (is) jó az FF-harisnya, mármint hogy "figyelemfelkeltőnek". Persze, csak könnyítésképpen árulom el Neked, hogy -- nehezítésképp (mármint ami a harisnyák különleges sajátosságaiból fakad) -- van a "Fully Fashioned"-eknek olyan hasonmása is, amelyiken nincsen (!) hátsó varrás, ugyanis nem síkkötőgépen kötik mint az FF-eket, hanem körgépen (körkötőgépen) kötik mindig; ezért nem kell a hátultjába -- összetartó, összefogó -- varrást belegépelni. Ezt hívják úgy, hogy RHT-nylonharisnya (Resistent Heel Toes), vagyis magyarul: (Sarok és Lábujjrész Erősítéses). (Az FF-harisnyákban ezenkívül talprész erősítés és hátsó-varrás is van.) Mivel ezeknek az RHT-harisnyáknak nem kúszik fel a sarokerősítése a bokád közepéig, hanem egy kevéssel sarok felett vízszintesen "el van metszve", ezért mivel a sarokrésze sem szokott kilátszani magassarkú cipőből -- másfajtából pláne nem -- , és persze varrása sincsen, és ugyanolyan észrevehetetlenül áttetsző a testszínű változata, mint az FF-nylonharisnyáké (mert ugyanolyan fátyolvékonyra van szőve), erről valóban képtelenség kitalálni -- gyakorlat híján (erről még írok -:(*1), ugyanitt) -- , ugyanúgy mereszthetik a szemüket a férfiak, és nem tudják kitalálni, mint az FF-harisnya esetében, vagy méginkább nem (mert ott segít a varrás és a bokára felkúszó sarokrész).

     

    (*1):- Szóval erre rájönni úgy lehet, hogy mivel az anyaguk 100% Polyamid, ez akkor, ha keresztbe teszed az FF-nylonharisnyás vagy RHT-nylonharisnyás lábaidat és szoknyában vagy, akkor a harisnya két párja -- a jobb és a bal lábas -- hangosan visító hangot ad, mivel egymáson súrlódik. Ezt nevezik úgy, hogy a "selyem sikolya", vagy a "selyemharisnya sikolya", a "nylon sikolya", vagy a "nylonharisnya sikolya". Vagyis a nylon -- vagy régebbi harisnyáknál a valódi selyem -- hangosan sikít, visít (magas hangon), amikor súrlódik egymáson a harisnya két párja, harisnyarésze. Immen lehet rájönni, ki pucér, és ki nylonharisnyás! Másból -- nehezen... !

     

    előzmény:
    Yogibear (9018)
    2011-07-12  17:09
  8. 2011. július 20. 21:409019.
    Én eddig még sosem vettem észre, hogy a harisnya márkája számított volna a pasiknak Én necc harisnyával nagy sikereket értem el, persze nagyon kell ügyelni arra, hogy a többi ruhadarab "kifinomultabb" legyen, ha szabad ezt mondanom...különben csak olcsó lotyó hatását keltjük.
    előzmény:
    sophiee77 (1)
    2006-11-29  07:17
  9. 2011. július 12. 17:099018.

    Szia, Anita!

     

     

    Köszönöm a kimerítő ismertetőt;-D Ennyire azért nem vagyok nagy spíler,

    mint Te, Anita. Rendelni én nem szoktam. Igaz már megleptem a

    páromat egy pár szép darabbal :-o Többek között az általad lentebb

    beszúrt Yvonne márkájú combfix-el, igaz feketében. Nagyon jól bírja

    a gyűrődés, a szilikoncsíkok is tartanak. Persze "alkalmi" használatra,

    színház meg ö, ilyesmi :-o. Van kék Sarah Borghi, meg volt Donna BC

    testszínű csípőhari.  Régebben tettem ide föl képeket.

     

    Láttam olyat is, biztosan ismered, meg talán volt is itt téma. Olyan,mint

    a combfix, amikor felveszed a vége a derekadnál van, mint egy rendes

    harisnyanadrág,  csak éppen fél. A másik fele meg a derekad ellenkező

    oldalán fut körbe, mint amelyik lábadra felhúzod.

    Olyan crosslegs féle, más értelmes szót nem tudtam rá kitalálni.

    Szerintem kifejezetten "alkalmi", ööm, akár randis szerkó :-o

    Most lusta vagyok képet keresni :-o

     

    Szép Nap'!

    előzmény:
    Anita40 (9017)
    2011-07-09  17:27
  10. 2011. július 9. 17:279017.

    Illetve még valamit nyertél, Yogibear. A Christel rendelőoldalát, ha esetleg még nem ismerted volna, arra az esetre, ha a feleségedet szeretnéd meglepni minőségi Christel Fully Fashioned nylonharisnyákkal! És hogy legyen választási lehetőséged, itt van még mellé a Corset4You rendelőoldala is Corset4You_Nylonharisnyákkal! Ez nem mind Fully Fashioned, de akad közöttük Fully Fashioned típus is! Ne csak az legyen a nyereményed, hogy megfejtetted, hanem az is, hogy az asszonynak tudjál márkás nylonharisnyákat beszerezni!!!!

     

    Én már vettem tőlük, és még egy sem szaladt fel közülük. Ha csak kicsit is elővigyázatosan hordják (nem akad bele a kézujjkörmébe, nem ül le szálkás faszékre amibe beleakad, nem húzza fel beszakadt, lenőtt vagy nyíratlan lábujjkörömre, a harisnyatartó kapcsaival nem feszíti túl a harisnya szájrészét, nem húz rá sérült cipőbélésű cipőt -- ez gyakori ok!! -- , stb. ...) akkor nagyon hosszú élettartamra számíthat ezektől a harisnyáktól. Az anyaguk egytől egyig mindnek 100% Poliamid, tehát krepp,- vagy sztreccsnylon nincs közöttük.

     

    előzmény:
    Anita40 (9016)
    2011-07-09  09:42
  11. 2011. július 9. 09:429016.

    Szia Yogibear!!

     

    "Köszönöm, köszönöm és mit nyertem?"

     

    Mit nyertél??? Hát hogy eltaláltad a megoldást!

     

    "Amúgy honnan tudod, hogy pont ez a márka és modell? Ilyen sas szakértő

    a szemed? Vagy netán csak nem Te vagy kukoricásban egy kis harisnyás

    pajzánkodásra?"

     

    Nem, nem én vagyok a videón... . Hogy mégis honnan tudom hogy melyik márka??? Nos, figyelj most egy picit!

    Ismered-e a Fully Fashioned-ek négy változatát?:

    1. -- A Point Heel-t, amelyiknek a varrás irányában felfelé késhegyszerűen elnyújtva elhegyesedik a sarokerősítése!;

    2. -- A Manhattan Heel-t, amelyiknek a sarokrésze szabályos szögletes, de enyhén, 120 fokos szögben "hegyesedik", ezért az alig feltűnő fokú, de körbe van futtatva egy 3 milliméteres erősített csíkkal, úgy mint hogyha a sarokrész és a csík közt harisnyaszaladás (szemfelfutás) lenne, és ez ilyen az orr-rész lábujjtövi részétől a talprészen át a sarokrészig, tehát az orr rész eleje kivételével, annak lábujjtövi részétől hátrafelé, a talp és a sarok felé az egészet körbefutja!;

    3. -- A Havana Heel-t, amelyiknek a sarokrésze felül a varrás irányában derékszögű sarkos, és a varrásra merőleges vízszintes vonalban ér véget, és a szélessége mindig 5cm.-es!;

    4. -- A Cuban Heel-t, amelyik a Havana Heel-re hasonlít megszólalásig, tehát amelyiknek a sarokrésze felül a varrás irányában derékszögű sarkos, és a varrásra merőleges vízszintes vonalban ér véget, de a Havana Heel-lel ellentétben az erősített sarokrész szélessége csak mindig 2,5 cm.-es!;.

     

    Ha jobban megfigyeled a kinagyított képet (nagyon nézd meg, mert a pucér meztelenségig áttetsző testszínű "árnyalatú" Fully Fashioned-eknél az orr,. talp,- és sarokerősítés is csak nagyon halvány testszínű árnyalatú), akkor felismered rajta a Havana Heel sarokerősítésének formamintáját!

     

    Összevetésképpen nézegessed meg a Christel webáruház rendelőoldalát, ott vannak róluk mintafotók is! (Ha rámégy az egered hegyével a fotókra, maguktól kinagyítódnak!):

    Havana Heel

    Cuban Heel

    Manhattan Heel

    Point Heel

     

    Szia!!

     

    előzmény:
    Yogibear (9015)
    2011-07-07  18:09
  12. 2011. július 7. 18:099015.

    Szia, Anita!

     

     

    Köszönöm, köszönöm és mit nyertem? Az NDK  tumixgépet, a leszedhető ajtajút? ;-D

    Amúgy honnan tudod, hogy pont ez a márka és modell? Ilyen sas szakértő

    a szemed? Vagy netán csak nem Te vagy kukoricásban egy kis harisnyás

    pajzánkodásra? ;-D Hátulnézetből már jobban lehet látni, de akár lehetne

    szemceruzával is rajzolva a varrás :-o 

     

    Szép est'!

    előzmény:
    Anita40 (9014)
    2011-07-06  03:01
  13. 2011. július 6. 03:019014.

    Kerdves Yogibear!

    Nyertél, talált!!! 

     

    Nylonharisnyás! Típusa: "Fully Fashioned", azon belül is "Havana Heel", hátulvarrott, és teljesen áttetsző testszínű. ((Itt van az a két fotó is, amely eldönti, hogy kinek volt igaza (3.-as, 4.-es képek!) -- ; így ígértem!))

     

    A képek ebből a YouTube-ról letöltött videóból származnak: "Im Masfield". Magyarul: "A kukoricamezőn". (Kissé valóban lehetne jobb a videó felbontása, de ez azon múlott, aki feltette a ezt videót YouTube-ra.)

    ((Egy YouTube-os videót akárki sikeresen letölthet, csak kell hozzá a "Free YouTube Download" letötltőprogi (de ez "dotnetfix.exe 4.0"-t igényel!); a "*.JPG"-képet a Media Plqayer Classic 6.4.9.0 verzióval (egyetlen hibátlan verzió!!!) lehet elmenteni.))

     

    Ha egy nő ilyen harisnyát hord (szuperfinom, szuperáttetsző) akkor harisnyásan is pucér lábúnak nézik (kivéve hátulról), annyira megtévesztő látvány! Miközben pedig viszonylag meleg harisnya is, mivel a Fully Fashioned típus 2,5-szer sűrűbb szövésű, mint az árlagos nylonharisnyák.

     

    A fotón is csak a varrása árulja el... . -- no, meg az alig láthatóan "vastagabb" sarokerősítés.

     

    előzmény:
    Yogibear (9013)
    2011-07-05  22:02
  14. 2011. július 5. 22:029013.

    Szép est'!

     

    Természetesen van! Különben nem ebbe a topikba raktad volna  be ;-D

    Csak eléggé rossz a cap :-o

     

    előzmény:
    Anita40 (9009)
    2011-07-05  03:13
  15. 2011. július 5. 18:119012.
    Hát egér legyek, ha meg tudom állapítani, mi az igazság itten!:-)))
    előzmény:
    Anita40 (9010)
    2011-07-05  03:36
  16. 2011. július 5. 03:489011.

    Kellemes tippelést!!!

     

    előzmény:
    Anita40 (9010)
    2011-07-05  03:36
  17. 2011. július 5. 03:369010.

    PLUSZ SEGÍTSÉG: KINAGYÍTOTTAM A 2 KÉPET!! (Az 1A és a 2A képek.)

     

    Találós kérdés a kedves topiklakóknak:

     

    A két képen látható nő pucér lábú, vagy nylonharisnyás?

    ((A második képen egy képrészlet ki van takarva, két okból: 1. ezen a fórumon gondolni kell a 18 éven aluli fórumlátogatókra is; 2. ne könnyítse meg a megfejtést;.))

     

    (Annyit segítek, hogy a combközép feletti csipke nem egy combfixre rágépelt csipkés nylonharisnya-bordűr, hanem a kombiné aljára rágépelt díszítő csipke; a "Van rajta harisnya, vagy nincs rajta harisnya?" kérdést tehát nem döntheti el semmiképpen sem... !)

     

    Lehet tippelni, lehet szavazni! Tehát akkor várom az ügyes megfejtő(ke)t!!! Utána majd berakom azt a két fotót is, amelyik tisztázza a kérdést!

     

    előzmény:
    Anita40 (9009)
    2011-07-05  03:13
  18. 2011. július 5. 03:139009.

    Találós kérdés a kedves topiklakóknak:

     

    A két képen látható nő pucér lábú, vagy nylonharisnyás?

    ((A második képen egy képrészlet ki van takarva, két okból: 1. ezen a fórumon gondolni kell a 18 éven aluli fórumlátogatókra is; 2. ne könnyítse meg a megfejtést;.))

     

    (Annyit segítek, hogy a combközép feletti csipke nem egy combfixre rágépelt csipkés nylonharisnya-bordűr, hanem a kombiné aljára rágépelt díszítő csipke; a "Van rajta harisnya, vagy nincs rajta harisnya?" kérdést tehát nem döntheti el semmiképpen sem... !)

     

    Lehet tippelni, lehet szavazni! Tehát akkor várom az ügyes megfejtő(ke)t!!! Utána majd berakom azt a két fotót is, amelyik tisztázza a kérdést!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2011. július 5. 02:459008.

    Azért az enyhe szórt fényből következtetve, valószínűleg azért mégis csak van rajta egy 8 DEN-es... .

     

    Ha valóban teljesen pucér volna a lába, akkor nem szórt fényt látnék, hanem tükörfényes csillogást, olyat, ami csak a pucér bőrre jellemző!

     

    előzmény:
    qq_vv_bb (9004)
    2011-06-29  00:47
  20. 2011. július 2. 15:169007.

    Köszönöm a választ Anita tanárnő, (ugyan nem nekem adresszáltad, de úgy érzem, nekem szól:-)) ismét tanultam, tanultunk valamit!

     

     

    (a térdhajlat árulkodó volta ismerős, alkalmazom is régtől...)

     

     

    előzmény:
    Anita40 (9006)
    2011-07-02  00:12
  21. 2011. július 2. 00:129006.

    Vagy négy-ötször nagyobb felbontású kép kellene arról a "fél-harisnyás" nőről, vagy olyan testhajlatot kellene látni (térdhajlat hátulja, talphajlat alulnézetből), aminek a hajlatát a nylonharisnya nem képes követni. Mert azt ugye te is észrevetted a nylonharisnyás nőkön, hogy ha behajlítják a térdüket, akkor a nylonharisnya nem képes követni a hátsó hajlat vonalát, és attól nagyobb sugarú körön fordulva eltér tőle az íve, és egy áttetsző hártyaként a harisnya kivehető lesz akkor is, ha csak 8 DEN-es (mert eláll)!

     

    Ugyanezért könnyű kifigyelni a Fully Fashioned és az RHT nylonharisnyákat, ha egy kis ráncolódást látsz rajtuk...... ......ott is eláll a harisnya fátyolvékony anyaga, s ezzel elárulja magát.... !

     

    előzmény:
    qq_vv_bb (9004)
    2011-06-29  00:47
  22. 2011. június 29. 10:199005.

    Nagyon jó képek!

     

    A másodikon formabontó viselet látható, vajon utcán találkozunk-e vele? (én nem bánnám!:-))))

     

    A kérdés már csak az, hogy a bal lábán is van-e harisnya a modellnek, (mert combfix, vagy hagyományos harisnya szerintem nem lehet a nagyon kellemesen rövid "ruha" jóvoltából:-))) vagyis újfajta harisnyanadrággal van dolgunk?

     

    Anita, ide nagyon kell a szakértelmed! 

    előzmény:
    qq_vv_bb (9004)
    2011-06-29  00:47
  23. 2011. június 29. 00:479004.

    Jaja én is támogatom Anita40 háziasszonnyá való kikiáltását!

    Én is szeretnék több infót kapni, hogy hogy sikerült a felavatás.

    Hoztam 2 képet. Méret probléma miatt töltöttem fel a noob.hu-ra. Nem tudom, meddig lesz tárolva ott a képek.

    1. http://noob.hu/2011/06/29/highres_426_887.jpg

    2. http://noob.hu/2011/06/29/longpulli-Macchiato.jpg

     Várom véleményeteket!

    előzmény:
    Kandúrband (9003)
    2011-06-28  20:43
  24. 2011. június 28. 20:439003.
    Jó, jó, de egy kicsit bővebben is kifejtenéd, hogyan hatottál környezetedre?:-)
    előzmény:
    Anita40 (9002)
    2011-06-27  00:06
  25. 2011. június 27. 00:069002.

    Igen, már fel is avattam!!!

     

    előzmény:
    Kandúrband (9001)
    2011-06-24  08:59

Címlap

top