Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lakásdizájn ötletek - képe

Torolt_felhasznalo_206455
Torolt_felhasznalo_206455
Létrehozva: 2007. január 18. 18:52

Biztosan sok ilyen topic van, viszont én arra gondoltam, hogy legyen ez egy olyan topic, ahol nagyon sok kép van és így bárki könnyen tud ötletekhez jutni.

Jó lenne kreatív képeket látni:

- gipszkarton ötletekről

- nappalik berendelzéséről

- fürdőszobákról

- konyhákról

- tapétázásról és festéről

- gyerekszobákról

- hálószobákról

stb.

  1. 2009. június 22. 10:2922351.

    Sziasztok, szia Manu23,

    juj, de régen voltam erre, vagyis itt a nlc-n, már elvonási tüneteim lettek :-) 

    ... én még soha nem találkoztam a Nibbio (olasz, Idroform) káddal, de megnéztem most a neten, és 10év garanciát írnak/vállalnak, ez nem rossz. Kádban, szaniterekben valóban a csehek a legjobbak ár és megbízható minőség viszonyát tekintve (nem csak Ravak ;-) ) , ...de érdemes kipróbálni "őt" is.

    A plafonig csempézésről megoszlanak a vélemények, időben és helyen is: volt idő, amikor - hazánkban, környező országokban - mennyezetig szerették a fürdőket csempéztetni (Anyuéknál a nyaralóban máig ez van, semmi baj vele) , a 3évenkénti festés így csak a mennyezetre koncentrálódik e helyiségben :-)  Angliában, "bizonyos körökban" már 100évvel ezelőtt sem szerették a teljes csempe burkolatot: festett falakon keretezett képeket, fa-mosdóbútorokat, függönyözött ablakokat látni a korabeli metszeteken. É-Amerikában, Kanadában sem annyire elterjedt a sok csempe, orrba-szájba a faburkolatot látni - legalábbis ez a tapasztalatom. Hangulatos, de kinek a pap, kinek a papné :-)

    ..Mostanában egyre gyakrabbak kérdezik tőlem: kell-e egyáltalán csempe a fürdőbe?? Szoba jellegűnek szeretnék, így a csempézés már nehezebben fér bele ebbe az elképzelésbe: vannak vízálló, mosható festékek, de nagyon fontos előtte a precíz vízszigetelés (pl. Mapegum rendszer: padló+oldalfalak összefüggő réteggel való felhordása egy gumiszerű anyaggal). Ha jól van szigetelve, gyakorlatiklag bármit a falra lehet rakni :-)

    A "sztenderd csempézési magasság" egyébként:

    vagy a beltéri ajtók teteje: 210- 215cm, vagy az ablakok teteje, sok esetben 240cm.

    megj.: Ha nem csempe, hanem (pl.csillámló,fénylő) mozaik készül, abből viszont szép a mennyezetig  való burkolás.

    Sokszor pedig a burkolás megspórolására, és a kis für. tágítására az egyik oldalon teljes nagyságú tükör van/lehetséges!!

    üdv.:

    Dia

    előzmény:
    manu23 (22345)
    2009-06-21  21:37
  2. 2009. június 21. 22:2322350.

    Sziasztok!

     

    Gyerekszoba függönyötlet kellene, 6 éves a fiam, 4 éves a lányom, közös szoba. Nem minta inkább hogy milyet? tipikus panel ablak, 1/3  2/3 osztásos ablak, alatta radiátor, az ablakon redőny van.

    A másik szoba a mi hálónk, itt van az erkély, a fal narancssárgás de inkább sötétbarackvirág (párom keverte ne kérdezzétek pontosan), a bútor szürkéskék.

    Nem a tipikus sima függönyt szeretném, hanem valami modernebb megoldást. 

    Ha valaki segíteni tudna képpel is az jó lenne. Köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206455 (1)
    2007-01-18  18:52
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 21. 22:2222349.

    manu: fényes csempe elleni kifogás maximum az lehet,hogy kényes. Jobban meglátszódik rajta a vízcsepp. De egyébként szép, elegáns egy fényes csempe. Szerintem a matt csempéknek más a hatása, a minta, színek is valahogy élőbbek a fényes csempéken.

     

    De fazontól. stílustól is függ. Van, amelyikből jól mutat a matt, van, amikor a fényes felület adja meg igazán a burkolat szépségét.

     

    Plafonig nem igen szoktak már burkolni, általánosságban az ajtó magasságig szoktak burkolni, ez 2,10 m általában. Vagy, ha van zuhanykabin és az netán magasabb a 2,10-nél akkor lehet az a magassága a burkolásnak.

     

    Elég gyakran alkalmazzák, hogy váltott magassággal készül a burkolás, ahova nem szükséges még 2,10-ig sem burkolnak.

     

    Kádak: én már korábban is írtam, hogy a Ravak jó mínőség, sokféle formájú kádjuk van, minden kiegészító kapható hozzá. Amit írtál - Nibbio én még nem hallottam róla, hátha más igen. Milyen gyártmány?

    előzmény:
    manu23 (22345)
    2009-06-21  21:37
  4. 2009. június 21. 22:1122348.

    Sziasztok!

     

    Hát igen,ízlések és pofonok...

    A barátnomnek fehér a konyhabútora,fekete munkalappal,a falak halványkék- és szurke kombinácioban vannak festve. A kiegészítok és a csillár sotétebb kékek. Nála nagyon tetszik,de én magamnak nem tennék.

    En a melegebb színeket,pld. sárga,narancs, és a fát szeretem magam korul.

    De mint írjátok,ez teljesen szubjektív dolog.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_809081 (22344)
    2009-06-21  19:49
  5. 2009. június 21. 22:1122347.
    A fényes csempét én azért nem akartam, mert azon nagyon meglátszanak a vízcseppek. A plafonig csempézést meg azért, mert nem szeretném a fürdőt létrára mászva takarítani... meg nekem nem is tetszett úgy :)
    előzmény:
    manu23 (22345)
    2009-06-21  21:37
  6. 2009. június 21. 22:0422346.

    Sziasztok!

     

    Szeretnék tanácsot kérni tőletek, illetve tulajdonképpen egy kérdésem lenne. Ismeri valaki közületek a Csempedetektívet? Ez egy online csempeáruház, a fürdőszobatitkok.hu oldalon találtam rá, és nagyon kedvező árat adott egy csempére, de mivel semmit nem tudok róla és 50% előleget kellene fizetni, így egy kicsit  tanácstalan vagyok, hogy mit csináljak. Jó lenne ha valakinek lenne tapasztalata velük.

     

    Köszönöm!

     

    Virág

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. június 21. 21:3722345.

    Sziasztok!

     

    Kinétünk pár csempét és volt közte fényes is, ami nagyon szép volt. Tudtok mondani ellenérveket, hogy miért ne?? 

     

    Meg még lenne egy kérdésem: ugye nem szokás plafonig csempézni a fürdőben? Apa ezt szeretné.. én meg nagyon nem...

     

    Ja, és kádak közül tudtok olyan gyártót ajánlani, aki nem drága, de szép és minőségi kádakat gyárt? A Nibbio kádról tudtok valamit? 

     

    Köszi!!

     

     

    A kék-barna nekem is tetszik, de lakásban nem, mert a kék nekem túl hideg... de hát ízlések és pofonok..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 21. 19:4922344.

    Persze almart, ez nagyon egyéni, hogy kinek milyen szín tetszik, miben érzi jól magát. Szerintem erről a kék szín dologról már egyszer beszélgettünk itt a topicban

    Akkor is azt írtam, hogy a kék színnek is sok-sok árnyalata van. És attól is függ, hogyan hat egy térben, hogy milyen színt társítunk hozzá. Nekem a barnával meglágyul, finommá, elegánssá válik. De tényleg egyéni és szubjektív, hogí kire hogyan hat.

     

    Általánosságban a kék a hideg színek közé tartozik. De egy szín sosem önmagában jelenik meg egy térben, sok minden társul egy falszínhez: burkolatok, bútorok, textilek, kárpit, és fények

     

     

    előzmény:
    almart (22342)
    2009-06-21  19:38
  9. 2009. június 21. 19:4122343.

    Mókica!

    Köszönöm a segítségedet! A barna-kék-fehér színkombináció meg sem fordult a fejemben, pedig nagyon szép az is! Mindenféleképp fogok felrakni képet, ha majd kész leszünk!

    Ildi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_809081 (22340)
    2009-06-21  17:34
  10. 2009. június 21. 19:3822342.

    Ruhazatban nekem is tetszik a kek-barna kombinacio,viszont a lakasban a kek szin nekem tul hideg,se csempeben sem falszinben nem alkalmaznam.

     

    Az elso ket kep viszont tetszik. /bar a feher konyhabutor sem a szivem csucske/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_809081 (22340)
    2009-06-21  17:34
  11. 2009. június 21. 18:5322341.

    Tényleg nagyon jó ez a kék-barna-fehér.

     

    Azt hiszem megvan, hogy mi lesz az a szín, amit majd választunk, ha megunjuk a zöldet... ;)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_809081 (22340)
    2009-06-21  17:34
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 21. 17:3422340.

    Kerestem pár képet fehér konyha és színes fal variációra. Bár azt hiszem csempe pont egyiken sincs, vagy nem hangsúlyos.

     

    Ha fehér a konyhabútor és a padlólap is, és ehhez bordó, vagy narancs falszínben gondolkodtok akkor én valamilyen drappos, barnás falicsempét választanék. Ha jól értem a kérdésből, hogy a fali csempe színére kérdeztél.

     

    A harmadik képet csak azért teszem fel, mert fehér konyha és hozzá kék fal és sötétbarna párosítás milyen jól néz ki Nekem nagy kedvencem a kék-barna színkombináció, nagyon klassz dolgokat lehet összehozni. 

    előzmény:
    karika99 (22339)
    2009-06-21  15:52
  13. 2009. június 21. 15:5222339.

    Sziasztok!

    Szoktalak titeket olvasni és nagyon jó ötleteket adtok egymásnak! Most én kérnék Tőletek segítséget! A konyhánkat szeretnénk festeni a jövő hónapban, csak nem tudom milyen színt válasszunk. Fehér járólapunk van és a konyhabútor is fehér /márványmintás/. Gondoltunk narancs vagy bordó szinre, de ehhez milyen színű csempe illene?! Aki tud segíteni,annak előre is nagyon szépen köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_839628
    Torolt_felhasznalo_839628
    2009. június 20. 13:5122338.

    Szia Juci!

     

    Én voltam, megnézzük mindenképpen, köszi  

     

    Vera 

    előzmény:
    BJuci (22335)
    2009-06-19  19:44
  15. Torolt_felhasznalo_498990
    Torolt_felhasznalo_498990
    2009. június 20. 12:0722337.

    Kedves almart!

     

    Köszönöm megtisztelő válaszodat.

    Igen láttam, korábban több képet töltöttek fel.

    Örülnék ha segíthetnék több évtizedes tapasztalatommal, bár nagyon sok a dolgom, nem tudok itt folyamatosan írni általános dolgokról, ezért arra biztatok mindenkit, írja meg pillanatnyi problémáját, kérdését és neki célirányosan válaszolok. Aki nem itt akarja megosztani személyes gondját, az regisztráljon VIP tagnak weboldalamon, ott személyre szabott figyelmet kap.

     

    www.fieroardi.shp.hu

     

    Üdv,                                          Fiero Ardi

                                            Luxusbútor designer

    előzmény:
    almart (22336)
    2009-06-20  10:37
  16. 2009. június 20. 10:3722336.

    Kedves Fiero!

     

    Nagyon sok kep van feltoltve a topikba,lehet hogy az utolso par hsz.-ban nem igazan,de ha visszaolvasol,akkor majd lathatod,van "termes" boven.

    Persze orulunk majd a te otleteidnek,tanacsaidnak es a fotoknak is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498990 (22328)
    2009-06-19  09:32
  17. 2009. június 19. 19:4422335.

    Sziasztok!

     

    Vki szeretett volna sima egyszerű fehér csempét. Bocsi, nem emlékszem, hogy ki volt.

     

    Szóval a Praktikerben most van akciós Zalakerámia 15*15cm-es fehér csempe, 999 Ft/nm áron.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_498990
    Torolt_felhasznalo_498990
    2009. június 19. 15:2222334.

    Annak tudata, hogy van egyéniségünk és ebből kifolyólag saját stílusunk mindez önbizalmat ad.

    A félénkség, a feltétel nélküli alkalmazkodás önbizalomhiányról tanúskodik, amit "legyőzhetünk".

     

    Az önbizalom egyik záloga az ismeret, a tudás.
    Tudatosan tudjuk ízlésünket formálni, nyitottá tudjuk tenni magunkat újra.
    Vannak dolgok, amiket ismerni kell ahhoz, hogy megszeressük; másokat előbb szeretni kell, hogy képesek legyünk megismerni. Ki - ki eldöntheti, hogy lakásának berendezési tárgyaihoz miként viszonyul.
    Az önbizalmat meg kell alapoznunk, ami igen kemény munka, kitartást és bátorságot kíván. De megéri!
    Tartozunk magunknak annyival, hogy soha nem tagadjuk meg valódi énünket. Vállaljuk bátran a bennünk rejlő dolgokat - még akkor is, ha azok szokatlanok vagy furcsák -, és ezért soha nem kell bocsánatot kérnünk!
    Ha kialakítottunk egy bizonyos életvitelt, egyéni stílust, soha ne tagadjuk meg azt mások kedvéért, mert ez a legbiztosabb útja a komformizálódásnak. Ezzel szemben a változás jó, ettől nem kell félnünk. Az idő múlásával ízlésünk, stílusunk is megváltozik. Ez egyre érettebbé, kifinomultabbá teheti egyéniségünket.
    Soha ne válasszunk egyetlen darabot sem csak azért, mert a barátainknak, szomszédunknak is olyan van. Negatívan hat önbizalmunkra a megfelelési vágy. Ne akarjunk senkinek sem "tetszeni".
    A lakberendezés szabályainak sem kell mindig megfelelni, ne engedjük, hogy az diktáljon otthonunk kialakítása során! Senki sem mondhatja meg, hogy mi tetszen egyes embereknek.
    Ha belépünk lakásunkba és körbenézünk, élvezettel kell tekintenünk arra, amit létrehoztunk. Másképp csak egy lakás lesz számunkra is, és nem fogjuk igazi otthonunknak érezni.

     

    Üdv,               Fiero Ardi

                 Luxusbútor designer

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_498990
    Torolt_felhasznalo_498990
    2009. június 19. 15:1222333.

    Örömmel látom, előző itt létem óta kerültek fel képek. Tapasztalatom alapján kijelenthetem, hogy nagyon kevesen vannak akik akár saját magukkal szemben, akár másokkal szemben fel merik vállalni saját egyéniségüket, ebből adódó saját stílusukat. Ennek kivesézésébe most nem mennék bele. Első sorban magamért, másod sorban, hogy ebben segíteni tudjak a hozzám forduló embereknek, megismerkedtem (illetve folyamatosan képzem magam) néhány önismereti módszerrel, a klasszikus asztrológiával, és lélekkel foglalkozó tudományokkal, mint pl. GNM, EFT, Belső utazás, stb. Ezekkel a tapasztalataimmal segítem hozzá ügyfeleimet saját stílusuk megtalálásához. Néhány különc produkció.

     

    Üdv,          Fiero Ardi

             Luxusbútor designer

     

    www.fieroardi.shp.hu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 19. 12:1122332.
    még
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 19. 12:1022331.
    még
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 19. 12:0922330.
    még
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 19. 12:0522329.

    Sziasztok,

     

    hoztam pár fotót:

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_498990
    Torolt_felhasznalo_498990
    2009. június 19. 09:3222328.

    Kedves fórumozók!

    Bútor tervezőként és magánemberként is érdekelnek ez irányú témák, így akadtam erre a fórumra. Örülök a topik felvetésének, bár nem túl sok képet találtam feltöltve. Most nem érek rá feltölteni képeket, ezért felírom a webcímemet: www.fieroardi.shp.hu gondolat indítás gyanánt. Ígérem később pótolom. Kérdésekre szívesen válaszolok.

    Szép napot kívánok! Fiero Ardi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. június 18. 15:0722327.

    Szia Mókica:)

     

    Köszi a részletes beszámolót. Nekem így is tetszik a konyhám, így hogy barnás-kissé narancsos külső borítást választottam, sem sötét a konyha, kivéve természetesen este, nekem a világos konyha nem tetszik, ezért nem is választottam olyat. A fali csaptelep adott volt, ahhoz már nem akartam hozzányúlni, valóban így kissé be kell hajolni a mosogatáshoz, de ennyi kényelmetlenség belefér:)

    A fiókos elemet előlről bőven ki lehet nyitni, nem csak oldalról, a kép kicsit csalóka:) Az első elemeknek az ajtaja úgy van megtervezve hogy ahogy bent állok középen is simán ki lehet nyitni mert balra vagy jobbra hajtogatva nyílik, ezt persze most nem igen tudom leírni de a lényeg hogy ha szűkösen is de el lehet férni. Mivel én elég sokat serteperélek a konyhában, szükségem volt sok sok polcra, tárolóelemre hogy a sok konyhai kacatomat el tudjam rendesen pakolni.

    Lehet hogy sok minden nem látszódik, de van bortartóm is, és olyan elemek is amik a praktikusságot érvényesitik, és nyitottak.

    Mindenesetre köszönöm a véleményedet, ebből is látszik hogy mindenki más:) Nekem a konyhám a legkisebb és ebből kiakartam hozni a legtöbbet, nekem így tetszik:)

    A lakásom többi része nagyobb, de nem klasszikus értelemben, mivel manzárd lakás, ezért játszahattam a színekkel és a berendezésekkel is, de ettől válik igazi meleg otthonná az egész:)

    Szóval köszönöm még egyszer a véleményedet!

     

    Üdv,

    J.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_809081 (22324)
    2009-06-18  08:56
  26. 2009. június 18. 12:3422326.

    Mókica: hirtelen azt hittem, hogy a barátnőm zuhanykabinját látom, nekik ugyanez a csempe, épített zuhanykabinnal, csak nekik több a sötét csempe! Nagyon-nagyon szép!

     

    Most amúgy nekem is ez a dilemma, hogy épített kabin, vagy zuhanytálcás. Az előbbi sokkal dizájnosabb és jobban tetszik... és már apa is kezdi megszokni a gondolatot.. ami ugye nem utolsó szempont. 

     

    Közben megtaláltam A csempét, de apa még vacilál.. ezek a pasik! Paradyz bambus a csempe, első látásra szerelem! Ugye ez jó minőségű? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 18. 09:0422325.

    Nem tudom honnan valóak a fogasok, a fürdőszobai képek egyik kedves megbízómnál készültek már a burkolás és berendezkedés után. A fogasokat ők szerezték be, de sajnos nem kérdeztem meg, hogy hol.

     

    De szerintem is szuper jók, és nagyon illik a dekorcsempe mintájához

    előzmény:
    estrella22 (22323)
    2009-06-18  08:37
  28. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 18. 08:5622324.

    Szia judy3:

     konyháddal kapcsolatosan, hozzáteszem ezek az én észrevételeim, ha Neked így tetszik és praktikus akkor az a lényeg, de: 

    - mindenképpen világos frontot (ajtót) választottam volna/ kis tér, minél világosabb hatást javasoltam volna

    - a fali csaptelep helyett álló csaptelepet helyeztem volna el a munkalapon és így előrébb hozhattad volna a kerek mosogatót, érzésem szerint most nagyon hátul, a sarokban van / gondolom a fali csap adott volt, és nem akartátok átszereltetni

    -  ilyen pici konyhába - ha csak valaki nem vezet nagyon nagy háztartást akkor a - kétlapos domino főzőlapot ajánlom, hogy több hely maradjon

    - fiókos elemet a beépített sütő alá terveztem volna, ott jobban hozzá tudsz férni, ahol most van úgy érzékelem, hogy csak oldalról tudsz hozzáférni, előlről/szemből nem

    - a bal oldali rész nem tudom milyen mélységű lett - az is 60 cm-s? , vagy kevesebb? - szóval oda max. 30 cm-es mélységű pultot terveztem volna, hogy kicsivel több hely legyen a két sor között, akár kinyítni az ajtókat, akár megfordulni, mozogni  

    - valamint a bal oldali pult alár inkább nyitott pár nyitott polcot tettem volna, kosaraknak, kisebb tároló rekesznek, bárminek, a lényeg, hogy nyitottabb érzésre törekedtem volna

    - és még valami, ez már extra, és egyrészt a hatás kedvéért, meg a plusz tároló helyekért, a felső elemek magasságát az ablak magasságával egyvonalba terveztem volna. Ezzel egy egységes kép alakul ki, egyfajta rend, rendszer. Még akkor is, ha a felső részre nem ér fel az ember lánya fellépő, vagy kis létra nélkül, de mindig akad egy háztartásban olyan holmi, ami nem szükséges mindennap, és remek helye van a felső polcon. 

     

    Hát ennyi, és hozzáteszem ezek az én - főleg szakmai - meglátásaim, ettől függetlenül abból a picike területből nagyon ügyesen kialakult egy konyha 

     

    előzmény:
    judy3 (22320)
    2009-06-17  18:53
  29. 2009. június 18. 08:3722323.
    Mókica, ezeket a fogasokat, vagy akasztókat, vagy miket hol vetted? nagyon szépek...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_809081 (22317)
    2009-06-17  15:06
  30. 2009. június 17. 20:4922322.

    sziasztok!

     

    köszönöm szépen Mindenkinek a válaszokat. Csakcsokisnak a privit is.

    Sajnos nem tudjuk megvenni a lakást, sőt nem tudjuk eladni a 25 milliós házunkat lassan 18-ért sem . Így mehetünk valszeg vissza szüleimhez az emeletre. Mire kifizetjuk a terhet nem marad lakásra való.

    Méd 1x köszönöm a segítségeteket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 17. 20:2622321.
    Annyira szép ez a csempe élőben!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_809081 (22317)
    2009-06-17  15:06
  32. 2009. június 17. 18:5322320.

    Szia Mókica,

     

    köszi, nekem is a csokoládébarna fal nagyon tetszik, még nincs kész , mármint lesznek rajta képek..majd ha elkészül azt is megmutatom..

    Kiváncsi lennék hogy te a konyhában mit képzeltél volna el másképp?:))

     

    J.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_809081 (22318)
    2009-06-17  15:09
  33. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 17. 15:1922319.

    köszi válaszodat!

     

    Mindenre kell, tehát kell 4 db beltéri ajtó és egy bejárati is. Csempék, járólapo, parketták, radiátorok, festés, lámpák, de nem csöveznénk át.Egyébként egy 20 éves kiadott lakást képzelj el, amiben dohányoztak is.

    Nekem nagyon tetszik a lakás, de nem biztos,h be tudjuk vállalni.

    Komáromiak vagyunk, tehát az ismerős munkadíjja talán kevesebb lenne. A kőműves , aki járólapozik és csempézik. Így se merjük?

     

    idézet:
    kitti6 (22330)
    2009-06-16 16:46:55

    kitti:

    "Csempék, járólapok, parketták, radiátorok, festés, lámpák, de nem csöveznénk át"

     

     Szerintem 1 millió ft ennyi munkálatra, egy 74 m2-es lakásra nagyon óvatosan elég csak. Vagy nem elég. Határeset.

     

    Nagyon sok függ attól, hogy mennyi dolgot tudtok Ti magatok vállalni, akár anyagbeszerzést, árakat több helyen megnézni, ha a fürdőben vagy más hidegburkolatos helyen bontás van annak is díja van, konténer, el kell vitetni. Utána azt helyre kell állítani, vakolás, betonozás a padlólap alá. Ha radiátort is cserélni kell akkor lehet a radiátor szelepeket is, vagy hozzá tartozó kötéseket. 

     

    A fürdőben csak csempét akartok cserélni, vagy szanitereket is? Csaptelepeket is? 

     

    Parketta alatt mit értesz? Cserélni kell, vagy a régi parkettát szeretnétek felújítani? Mindegyik költséges, a felújítás is, de ha szép akkor érdemes azt választani. Viszont, ha bontják akkor az új alá, akár parketta lesz, akár laminált alá kell dolgozni. Vagy betonozással, vagy padlókiegyenlítéssel. Attól függ most milyen az aljzat. 

     

    Elég sok mindent szeretnétek, nagyon oda kell figyelni minden árra, és nagyon megnézni a munkadíjakat is, ha a festést magatok megcsináljátok, meg amit még tudtok akkor talán belefér a keretbe, de nekem inkább az a tapasztalatom, hogy ennyiből sajnos nem szokott kijönni ekkora felújítás. 

    előzmény:
    kitti6 (22308)
    2009-06-16  16:46
  34. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 17. 15:0922318.

    szia judy3: nekem a barna előszobafalad nagyon tetszik

    A konyha is helyes lett, picike azt látni, igazi egyszemélyes konyha

    Én pár dolgot másképp oldottam volna meg, de a lényeg, hogy Neked tetszik. A munkalap színe, mintázata az viszont nagyon klassz

    előzmény:
    judy3 (22300)
    2009-06-16  13:12
  35. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 17. 15:0622317.

    Sziasztok,

    gifi: az akrilkád jó választás. Kellemes érzés, jól tartja a meleget, vagyis, ha ki van engedve a melegvíz a kádba, akkor valamivel több ideig marad jó meleg, nem hűl le olyan hamar, mint mondjuk a régebbi típusú lemezkádaknál. 

     

    Zuhanykabin: jó szívvel ajánlom a Ravak termékeit, több kategória van náluk, van drágább is, de van megfizethető termékcsalád is náluk. Sok mindentől függ az ár, méret, fazon, üveg színe, mintázata is befolyásolja az árakat. 

     

    De ahogy később kérdezted, hogy ha az íves zuhanytálcát körbefalazással oldog meg az árban drágább-e? Ez is több dologtól függ. Ha ytongból építik köré a falazást akkor arra is kell megfelelő szigetelés a burkolás alá, hogy ne ázzon át. Ugyanígy, ha gipszkartonból készítik akkor a vízálló gipszkartont kell venni (zöld színű!), ez valamivel drágább, de erre is kell a csemperagasztás alá szigetelőanyagot felvinni. 

    Illetve még egy extra anyag van, amivel szoktak zuhanykabinokat "építeni", ez az ún. Wedi lemez. Ez egy speciális anyag, ebből akár íves formákat is lehet kialakítani. 

    Természetesen mindhárom esetnél kalkuláld hozzá, hogy ezeket a felületeket a szigetelésen túl burkolni kell, tehát kell burkolóanyagot számolni, ragasztót, fugázót és a munkadíjat. 

    És plusz mindenképpen kell egy üvegajtó, amihez megfelelő nyílószerkezetet is kalkulálj. 

     

    Én nem vagyok benne biztos, hogy ha mindent összead az ember, akkor kevesebb kerül az ún. épített zuhany. De sok dologtól függ, formától, mérettől és a felhasznált anyagtól. 

     

    Az üvegtégla is jó megoldás lehet, speciális szerkezettel már azt is lehet ívesre is elkészíteni akár. 

     

    Teszek fel 1-2 képet. Az egyik fürdőszobánál kifejezetten  épített zuhanykabin volt a kívánság, ide nem került fel ajtó sem, mert viszonylag kisebb a belépő nyílás, belül viszont jó tágas érzet van, és a belépésnél magasított megoldás készült, így nem nagyon fröcsög ki a víz. Persze nagy pancsolásnál igen, de ide nem kértek ajtót. 

    előzmény:
    gifi (22288)
    2009-06-14  08:44
  36. 2009. június 17. 10:5522316.

    Hű, akkor ez tényleg nem kis munka lehetett....

    50 évig nem csináltak vele semmit? És más ez úgy is, hogy ajtók, ablakok is benne voltak, az nehezebb meló, aprólékosabb, azok drágábbak szoktak lenni.

    előzmény:
    acin (22314)
    2009-06-17  10:39
  37. 2009. június 17. 10:5122315.

    Beltéri ajtót a legolcsóbban barkácsáruházakban tudsz venni. A legalapabb "fehér" ajtókat kb. 15eFt/db áron meg lehet már venni és később azokat át lehet festeni, ha nem tetszik a fehér.

    Bejárati ajtóból viszont nem merném a barkácsáruházast megvenni, főleg társasház esetében én tuti, hogy Mabisz minősített ajtót vennék. Ez kb. 100e Ft, ahogy visszaemlékszem, de biztosan van ettől olcsóbban is.

    Radiátort ti magatok is ki tudjátok számolni, hogy kb. mennyibe kerülne, csak a méretek kellenek és a dbszám. Ehhez jönnek még járulékos költségek, de az már elenyésző, ha mást nem kell csinálni a fűtéssel, csak lecserélni magát a fűtőtestet. Kazán kellene új v. távfűtés van?

     

    Ha nem parkettát vesztek, hanem lamináltat, azt szerintem a férjed is le tudja rakni bármelyik ügyesebb barátjával, abszolút nem ördöngősség, ezzel is tízezreket lehet megspórolni.

     

    A festést is meg lehet oldani saját kezűleg, szintén könnyen tanulható. Ha glettelni, csiszolni is kell a falat, azt viszont mesterrel csináltatnám, az már nehezebb meló.

     

    Csempe-járólap, kád, zuhanykabin, csaptelepek stb., ha egy helyen veszitek, akkor általában tudsz alkudni belőle, v. előre meg is mondják, hogy ha ott veszel mindent, akkor adnak belőle kedvezményt. Érdemes a fürdőszalonokat is végigjárni, sokszor olcsóbban jutsz ott hozzá a szép lapokhoz, mint a barkácsáruházakban (pedig tényleg azt hinné az ember, hogy attól olcsóbb nincsen).

    Nekünk pl. az egész lakásban Zalakerámia csempe és járólap van. Jó minőségű, gyönyörűszép lapok baráti áron. Ettől olcsóbban, jó minőséget nem valószínű, hogy fogtok találni. A ZK termékeket előszerettel szokta akciózni a Szatmári áruház és náluk sokszor szokott lenni raktáron is, tehát lehetséges, hogy még várni sem kellenne rá olyan sokat.

     

    4 gyermekes kolléganőmék lakásátalakításkor pl. úgy spóroltak a díszcsempén, hogy nem vettek. ;) Az ügyes burkoló a kétféle színű lapokat darabokra törte, és ahová a listello került volna, oda ezeket rakta fel. Nagyon egyedi és szép lett a fürdőjük +ktg. nélkül. Plussz magát a csempét és a járólapot is kifutó termékként fele áron vették meg.

    A csempézéshez kapcsolódó anyagok is jelentős tételt adnak ki. Aljzatkiegyenlítő, ragasztó, fugaanyag, szikó, élvédő stb. Ezekből érdemes megvenni a minőségi anyagokat, mert ezt nem igazán tudod könnyen cserélni...(A burkolónktól hallottunk olyan rémtörténetet, hogy egy házaspár a ragasztón akarta megspórolni a 10eFt-os csempe árát, és a P... áruházban vették a saját márkás ragasztót és hiába mondta nekik, hogy nem vállal felelősséget azért, hogy később esetleg leesnek a lapok, nem érdekelte őket - 2 hónap bentlakás után sorban potyogtak lefelé....) 

     

    Csaptelepből szintén nem éri meg a gagyit megvenni, egy másik kolléganőmék 3e Ft-os barkácsáruházas csapja eláztatta a fél házat. A víz nyomását nem bírta, "kilőtt" a mosdóból....

    Kludi, Hansgrohe csapokat kb. 10-15e Ft-tól lehet venni, érdemes figyelni az akciókat ebben is.

     

    Lámpákat nem muszáj egyből venni, elég egy foglalat és bele egy izzó. Már lassan egy éve lesz, hogy bent lakunk, de a konyhában, nappaliban, hálóban még mindig villanykörte lóg a plafonról. Őszintén megmondom, hogy nem izgat a dolog különösebben. Akinek nem tetszik, nem nézi. Egyszerre nem lehet mindent megvenni, rengeteg pénzbe kerülne.

     

    Aki mégis meg tudja azt tenni, az iszonyat szerencsés.

     

    Konyhabútorból lehet venni kész elemeset 100e Ft alatt, ezt később nem sajnálnád annyira, ha cserélni szeretnéd esetleg.

    előzmény:
    kitti6 (22308)
    2009-06-16  16:46
  38. 2009. június 17. 10:3922314.

    Ha jól tudom, ti új házban laktok, amit csak festeni kellett. Ez a felújított lakás kb. 50 éves, és kb. ennyi ideje nem is csinált az előző lakó benne semmit. Totálisan fel kellett újítani, semmi nem maradt a régiből csak a parketta (az még jó állapotban volt és ragaszkodtunk hozzá) Hát megnézném az a laikust aki ezt saját maga megcsinálta volna.

    Hozzáteszem, előző lakásunkban mindent mi csináltunk af estéstől a mázoláson át a tapétázásig. Sőt még bútorokat is festettünk. Szóval tudom hol és hogyan lehet spórolni, de van egy pont, amikor muszáj mesterembert hívni.

     

    előzmény:
    BJuci (22312)
    2009-06-17  10:14
  39. 2009. június 17. 10:2722313.

    Bizony ez irgalmatlanul sok pénz.

    Mivel a vill.szerelők áthúzták a vezetéteket, plusz az összes falat le kellett csupaszítani és végig glettelni (25 kg ! cementet kentek szét), ezért volt ennyi. Ebben a tapáta ára nincs benne, viszont a festék és egyéb anyag ktg. igen, és egy szobányi ablak+erkélyajtó mázolása és a lakás összes ajtajának festése is.

    Ez akkora meló volt, hogy sk. nem tudtuk volna megoldani.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2009. június 17. 10:1422312.

    Jézusom, mi került egy ekkora lakás festésén 450e Ft-ba???? Ez durván sok szerintem.

     

    Mi magunknak festettük a házunkat (ezzel is próbáltunk spórolni) és anyaggal együtt, úgy hogy minden kelléket beleszámoltunk (az utolsó 200Ft-os takarófóliát is), 60e Ft-on belül megúsztuk a 100 nm-es ház kifestését. Nem Duluxal festettünk, de jó minőséget használtunk és a wc, fürdő, házt. helyiség kivételével mindenhol szinesek a falak, tehát nem alap fehérrel kentünk le mindent.

     

    Az is igaz, hogy nem 3 nap alatt végeztünk, ahogy egy festő, hanem 3 hétbe telt, de azért nem mindegy, hogy mennyi pénzt spóroltunk vele. Persze nem lett annyira szép sem, de a végére belejöttünk és pl. a nappalit már a ismerős festő is dicsérte, hogy jól dolgoztunk. ;) A gyerekszobák hagynak kivánnivalót maguk után, de ott kezdtünk először, úgymond azok voltak a próbahelyiségek. ;) :)

    előzmény:
    acin (22310)
    2009-06-17  09:56
  41. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 17. 10:0422311.

    Ez a festő nagyon drága!!! Vagy az anyagot is ők hozták???

     

    74 nm-es lakás mázolás nélkül igaz, munkadíj és anyagköltség kb 110.000 tapéta nélkül (az külön 30.000 volt).

     

    Pár dologra kértem megint árajánlatot és nekem jobban megéri vidéki szakemberekkel dolgoztatni, mint egy közeli kerületit. 

    előzmény:
    acin (22310)
    2009-06-17  09:56
  42. 2009. június 17. 09:5622310.

    Én csak bp-i árakat tudok.

    Mindenképpen kérjetek a kőmüvestől árajánlatot. Meg parkettástól is. Vízvezetékszerelő, festő? Aztán nézzetek körbe, hogy amit vennetek kell, az mennyibe kerülne. Szóval lesz két listátok (anyagok és munkadíj), két összköltséggel. Erre számoljatok rá még legalább 10-15%-ot (egyéb, előre nem kalkulált munka és/vagy anyag ktg.). Ha benne van az 1 millióban, akkor igen.

    (Bp-i 60nm-es lakás őszi teljes felújításának néhány ide vonatkozó ára: vizesek: 210 ezer, parkettás: 80 ezer, burkoló: 240 ezer, festő 450 ezer! )

    előzmény:
    kitti6 (22309)
    2009-06-16  16:48
  43. 2009. június 16. 16:4822309.
    jah és a lényeget kifelejtettem, a konyha. ott viszont a párom megcsinálja, tehát csak anyag ár lesz.
    előzmény:
    kitti6 (22308)
    2009-06-16  16:46
  44. 2009. június 16. 16:4622308.

    köszi válaszodat!

     

    Mindenre kell, tehát kell 4 db beltéri ajtó és egy bejárati is. Csempék, járólapo, parketták, radiátorok, festés, lámpák, de nem csöveznénk át.Egyébként egy 20 éves kiadott lakást képzelj el, amiben dohányoztak is.

    Nekem nagyon tetszik a lakás, de nem biztos,h be tudjuk vállalni.

    Komáromiak vagyunk, tehát az ismerős munkadíjja talán kevesebb lenne. A kőműves , aki járólapozik és csempézik. Így se merjük?

     

    előzmény:
    acin (22305)
    2009-06-16  14:45
  45. 2009. június 16. 16:4622307.

    koszi lanyok a valaszokat a wengevel kapcsolatban, kozben ertekeztem az asztalos sraccal is es valoszinuleg tolgy lesz mert egymas melle tčve a ket anyagot a tolgy felulete, erezete sokkal jobban tetszik. aztan ugyis olyan szinure festik majd amilyenre akarom. nekem igazabol a wengenek a szine tetszett, ami raadasul nem is az eredeti szine, ahogy elmagyarazta a srac. eredetileg a wenge egy viszonylag sotet barna es azt festik hogy olyan feketes legyen.

    aztan ha a por meglatszik rajta, legfeljebb majd attorlom 2 naponta ugyis kicsi feluletrol van szo.

    most mar csak az arara lennek kivancsi remelem ma este hozza az arajanlatot a srac.

    na jo hosszura nyultam, koszi mindenkinek mčg egyszer!

    előzmény:
    berri.bt (22292)
    2009-06-14  14:02
  46. 2009. június 16. 15:0022306.
    konyha...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2009. június 16. 14:4522305.

    Attól függ, hogy hol.

    Meg hogy ez a pénz csak munkadíjra menne, vagy ebből vennétek még meg az anyagokat is (ajtók, csempék, szaniterek, festékek stb.) Parketta, konyhabútor, vezetékcsere stb.?

    Ha Bp-en, és ennyi pénzetek van mindenre, akkor semmi képpen sem! Ennek a háromszorosa sem lesz elég, sajnos.

     

    előzmény:
    kitti6 (22303)
    2009-06-16  14:04
  48. 2009. június 16. 14:0522304.
    most olvasom vissza és bocsánat a hibákért, de egy kis törpe csüng közben rajtam...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2009. június 16. 14:0422303.

    Sziasztok!

     

    Bocsánat,h bekiváncsiskodom,de mint hallottam hozzáértő emberkék vagytok és kérdeznék.

     

    Szóval vásárolnák egy 74 nm-es erkéles lakást, de csak 1 millánk lenne a teljes rendbetételre. Ablakokat nem kel cserélni viszont radiátorokat és ajtókat igen, meg minden mást. szerintetk bele merjünk vágni, ki tudjuk hozni a pénzből, vagy nem?

    Ismerős a kőműves tehát Ő olcsobban dolgozna és lejárólapozna meg csempézne. Hm?

     

    Köszönöm előre is ha válaszoltok!

     

    Kitti

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2009. június 16. 13:2922302.

     

     Hát ez egy tervező program lenne, nem tudom, hogy segít-e: 

     

    http://dragonfly.labs.autodesk.com/ - nem kell telepíteni!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206455 (1)
    2007-01-18  18:52

Címlap

top