Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem segít a férjem!

kálarose
Létrehozva: 2007. Április 15. 10:54

Sziasztok!

Csak azért indítom a topic-ot, mert kiváncsi vagyok, hogy másnak a férje is ilyen-e, tekinthetem-e normálisnak a dolgot.

A probléma: egész egyszerűen nem segít a férjem semmibe. Pedig van egy 1 év alatt kislányunk is.

Ötleteket kaptam egy tucattal mit kéne tennem, semmi nem vált be.

Én egész egyszerűen csak arra vagyok kiváncsi, hogy más is megél-e így békébe, boldogságba a férjével.

Ha eltűnök, akkor este jövök, addig is írjatok léci!!!!!!!!!!!!!!

  1. 2007. Április 16. 19:10351.
    Most érzem magam igazán szerencsésnek. Az én férjem nagyon sok mindenben segit, a porszivózást szinte minden nap ő végzi. Bepakolja a mosógépet, kitereget, néha vasal is. Ablakot kb. 4 éve nem tisztitottam. Néha főz is, nem olyan túl gyakran, viszont soha, de soha nem mosogat. De szerintem ezt igazán elnézhetem neki. Pedig egyedüli gyerek volt, anyuci mindenben  elkényeztette, ágyba vitte neki még a kaját is. Aztán megismertük egymást, ő szeretett volna erre-arra menni, viszont nekem ott volt a házimunka, nem tudtam menni.Igy aztán besegitett, hogy legyen időnk csavarogni is. 11 éve működik a dolog, remélem tartós lesz ez az állapot.
    előzmény:
    kálarose (1)
    2007-04-15  10:54
  2. Torolt_felhasznalo_802502
    Torolt_felhasznalo_802502
    2007. Április 16. 18:58350.
    Hát én úgy látom, hogy nincs ideális férj. Mindegyiknek van valami hibája.
    Ha igazából bevalljuk magunknak így szeretjük őket ahogy vannak.
    Nagyon nehezen maradtam terhes, öt vetélés, egy halvaszülés, két koraszülés után még egy halvaszülés történt velem. Ezek után sem kaptam meg azokat a segítségeket a páromtól amire szükségem lett volna.
    Talán most van az, hogy segít mióta vezető beosztásban dolgozom.
    Meg kellett tanulnom beosztani az időmet, hogy a kényesztetésemre is legyen időm.
    előzmény:
    kálarose (1)
    2007-04-15  10:54
  3. 2007. Április 16. 18:49349.
    Szia Kéki!!
    Kicsit nagyon lesarkítottad a kérdést!!
    előzmény:
    kéki (347)
    2007-04-16  18:38
  4. Torolt_felhasznalo_966077
    Torolt_felhasznalo_966077
    2007. Április 16. 18:42348.

    Ami még dühítö hogy több olyan esetet hallottam hogy a pasi minden házimunkát a nôre hagyott aki így persze nem igazán tudod a külsejével törödni meg estére hullafáradt lett így persze nemigen volt szex, a férfi erre elhagyta " az elhanyagolt frigid nejet" egy másik miatt.

    Az új partnerrel meg persze ugyanez lett a gond egy idö múlva...

    Aztán így tovább még párszor...

    Ahol megosztják a házimunkát ott több ideje van a nönek is magára és a párjára is.

    A férj meg fáradtabb lesz így jobban összehangolodnak az igények...

    Egy majom is ki tudja számolni a seggével  ( svéd kifejezés...    ) hogy nem igazán müködik a dolog ha egyszerre hazaér a pár , a pasi leül sörözni és tévézni , miközben a nö takarít, föz, leckét csinál a gyerekekkel, ágyba dugja ôket mosogat, mos , vasal stb.

    Szegény nô hulla lesz mire mindenel kész van , és beszélgetni nem bír a párjával se egyebet...

    Ha megosztják a munkát fele annyi idôt vesz igénybe...

     

    Olyan egyszerű és magától érthetödô ez, mégsem működik sok családnál...

     

    Szomorú...  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. Április 16. 18:38347.
    Olyanhoz kell hozzámenni, aki mellett el tudsz járni a műkörmöshöz, szoliba, ja, hétvégenként bulizni, mert nemá, hogy fiatalon otthonpunnyadj egy gyerekkel..

    mos, főz, takarít...

    házirobot nem kéne



    ja, és persze melózzon, mint állatka, és hozza sok lét, hogy mindezt megtehesd...dumaparty a barátnőkkel...ÓH!

    A butitkok...cuccok, hát nehogy má turiból vásárolj, vagy kínait!

    ÁH!!!

    Sok sikert!
    előzmény:
    kálarose (1)
    2007-04-15  10:54
  6. 2007. Április 16. 18:34346.
    Minden szavaddal egyetértek!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966077 (345)
    2007-04-16  18:31
  7. Torolt_felhasznalo_966077
    Torolt_felhasznalo_966077
    2007. Április 16. 18:31345.

    Ha a szép szó nem használ akkor általában az a megoldás hogy SEMMIT nem kell megcsinálni a pasi helyett.

    Nem kell kaját fözni a pasinak, kimosni a cuccait, semmi munkát nem kell elvégezni helyette, aztán csak rájön hogy a földre dobott piszkos ruha nem " magától" kerül a tisztán a szekrénybe , az étel nem magától fö meg stb. 

     

    Vagy moshat maga,  vagy mehet piszkos ruhában a munkába, és ehet vajas kenyeret minden nap.

    Persze csak ha vesz maga kenyeret és vajat....   

    Azért a pofátlanságnak is kell hogy legyen határa...  

    Ha a nô önként vállalja a házimunkát mert pl. kevesebbet dolgozik és szeret gondoskodni a párjáról az rendben van, az a fô hogy mindenki elégedett legyen, az viszont felháborító ha egy pasi hagyja hogy a neje halálra dolgozza magát a munkahelyén + otthon mert az hiszi hogy ö " különb" annál hogy mosson, fözzön vagy mosogasson.

    Hogy milyen otthon a munkamegosztás az ketten kell eldönteni, nem úgy, hogy a lusta dög pasi semmit nem csinál ezért minden a nôre marad...

     

    Aki nem akar pelenkázni, gyereket tolni a kocsiban stb, tehát gondoskodni a gyerekéröl az ne csináljon a gyereket!!!!!!

    Az nem elég ha apuci néha játszik a gyerekkel meg mutogatja, viszont ha éhes, szomjas, sír vagy pelenkát kell cserélni az anya kezébe nyomja...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_232258
    Torolt_felhasznalo_232258
    2007. Április 16. 18:24344.

    Helló!

    Lehet, hogy velem van a baj, de mindig olyan pasikat fogok ki, aki nem segít.De úgy látom másnak is van ilyen baja.

    Szerintem nagyon is kell erről beszélni, mert nagyon sok időt megspórolnánk, többet lehetnénk együtt és a nő is foglalkozhatna kicsit magával, a hobbijával, vagy tölthetne több      időt  családjával.

    Írtak már a nők elsárkányosodásáról, hát ez is megkönnyítené, hogy tündérek legyünk, ha apuci fogná a pici seggét és elpakolna maga után.pl.

    Persze ha egyszer megtesz fontos megdícsérni, mert könnyen felfortyannak, megsértődnek.Ez pasiológia...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_966077
    Torolt_felhasznalo_966077
    2007. Április 16. 18:20343.

     

     

    Csak így tovább!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_142471 (340)
    2007-04-16  16:19
  10. 2007. Április 16. 17:24342.
    SZIA GYÖNGYI VAGYOK.AZ ÉN FÉRJEM SE SEGIT AZ OTTHONI MUNKÁBAN ,SÖT ÉVEK ÓTA NEM DOLGOZIK.VAN KÉT KAMASZ GYERKÖC NEKIK MINDENÜK MEGVAN AMIT SZERETNÉNEK MERT AZ ANYA ELÖTEREMTI.NAGYON NEHÉZ EGYSZER CSAK AZT VESSZÜK ÉSZRE HOGY EGYEDÜL MARADUNK.HA GONDOLOD IRJ.
    előzmény:
    kálarose (1)
    2007-04-15  10:54
  11. Torolt_felhasznalo_744642
    Torolt_felhasznalo_744642
    2007. Április 16. 16:39341.
    Veszekszik, hogy engedd a géphez? Ne hagyd magad! Menjen téglát hordani, vigyen haza egy vagon pénzt, fogadjon babysittert, és utazgassatok a világ körül! 
    előzmény:
    kálarose (225)
    2007-04-15  17:12
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. Április 16. 16:19340.

    A férjem nem szereti a nagy bevásárlást, ha tehette kibújt alóla mindig valamilyen indokkal. Reggel ha felkell először kávézik, majd kb. fél órát a wc.ben tölt. Mielött felkeltettem az összes wc.papírt kihoztam. Amikor elkezdett kiabálni a papírért visszakiabáltam neki majd lessz ha veszel a boltban drágám. Azt hitte először hogy viccelek vele, majd belátta hogy én sem kevtelésből járok bevásárolni. Ahányszor a Tescoban vagyunk mindig megkérdezi van még otthon papír? Ma már csak jókat nevetünk rajta. Egyébként az én vacsorámat mindig ő csinálja, én a gyerekekét és az övét is megcsinálom de a magamét nem. Jobban esik ha ő csinálja ezt folyamatosan mondom is neki 

    előzmény:
    proska2 (338)
    2007-04-16  15:34
  13. 2007. Április 16. 16:03339.
    Csak nem gondoljátok, hogy igaz, amit összezagyvál a férjéről? Kamu ez a topic úgy ahogy van! Kitalált egy jó kis történetet, aztán tessék, elérte a célját, mert a topic bekerült a 6 közé.
    Szerintem épeszű ember nem beszélné így ki a férjét. Szerintem jókat röhög a hozzászólásokon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872352 (335)
    2007-04-16  09:32
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. Április 16. 15:34338.

    Nálunk a férjem többet mosogat, mint én, de a nagyfiam a világ minden kincséért se. 

    Már írtam, hogy "elcseréltük" a mosogatást egyéb olyan teendőre, amit hajlandó megcsinálni, talán próbálkozz azzal.

    Biztos fiatalok vagytok, többször láttam, hogy az ifjú apukáknak csak dicsekedni kell a kisbaba, de a második házasságban már másképp látják. A gyerekem apja elmúlt ötven, amikor fia született, kétszer-háromszor tette tisztába összesen, de olyan büszke volt rá, hogy egy fiúért még erre is képes volt, hogy az első neje azt se tudta, sírjon vagy nevessen? Nekik két lányuk volt, a nagyobbik kedden szült, én szombaton, szóval az unoka 4 nappal fiatalabb, mint a fiú...... 

    Valahogy kompromisszumot kell találnod, mert sokszor nem éri meg a felhajtást, amit meg kell csinálni, de mindent ráhagyni se kéne...... 

    előzmény:
    kálarose (237)
    2007-04-15  17:32
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. Április 16. 09:49337.
    Miért nem tesztek érte, hogy ne így legyen?????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483875 (336)
    2007-04-16  09:45
  16. Torolt_felhasznalo_483875
    Torolt_felhasznalo_483875
    2007. Április 16. 09:45336.
    Nekem sem
    előzmény:
    kálarose (1)
    2007-04-15  10:54
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. Április 16. 09:32335.

    Tegnap volt a Stepfordi feleségek a TV-ben, láttátok?!?

    Engem a hideg kirázott tőle, de ez olyan neked való volt Kála, mert a hozzászólásaidból látszik, hogy változtatni nem akarsz, viszont a férjedet boldoggá tehetnéd ha ilyen kis tündi-bündi robottá változnál!!!!

    Sok boldogságot!!!

    előzmény:
    kálarose (1)
    2007-04-15  10:54
  18. 2007. Április 16. 07:07334.
    Már értem a mai gyerekek viselkedésér....
    1. Miért is kell hetente a bevásárlások alkalmával játékot venni agyereknek? És melyik mai család teheti ezt meg valósan, azt gondolom, nem mindegyik, és nem valószínű, hogy csak azok nem, ahol nincs apa.
    2. Biztosan bennem van a hiba, cseppet sem csodálom azokat az apákat jobban, akik a méregdrága divatjátékokat leveszik a polcról, amelyek egyébként olcsóbb változatban is kaphatóak. De az az apa, aki a fiával lemegy a garázsba autót szerelni, meg a játszótérre, vagy a játék mélygarázst nem megveszi, hanem barkácsolja, lemegy a boltba a gyerekkel, és óvatosan tanítgatva bevásárol anyának meglepetésként-na ez az, akit csodálok.
    3.Azért méregdrága helyre írtani a gyereket, mert fel lehet vágni a haveroknak? Ezt már végképpen nem értem, mint indokokt. Azért esetleg, hogy jobb esélyei legyenek az életben, a továbbtanulásban. De felvágásból? És ha a gyerekem nem is szeret oda járni? Utálja, bár a mellette levő, "szakadtabb" kerületi óvodában lennének barátai.
    A női-férfi szerepek sokat változtak az elmúlt évtizedekben, vagy inkább 100 évben. Az erőt, meg a családfő szerepét pesrsze a férfi jelképezi normális esetben, de nem hiszem, hogy a nőknek a gyenge alávetett szerepét kellene elsajátítani.
    előzmény:
    Masculine (278)
    2007-04-15  19:38
  19. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2007. Április 16. 06:38333.

    Most itt van ket eselyunk: Az egyik az hogy te csak pukkasztani akarod az itt jelenlevoket, akkor eleg jol csinalod gratulalok 

    A masik ez a valoszinubb sajnos: nalad ostobabb bunko  himet  aki kb 6 rosszul  elvegzett altalanossal rendelkezik, meg a fold a hatan nem hordott. 

    A helyesirasod alapjan valoszinuleg valamelyik olyan reszebol szarmazol az orszagnak ahol a magas vegzettseg  a 2. emeleten lakik az altalanos iskolai epuletben. Nem kene tovabb kepezned magad? 

    előzmény:
    Masculine (278)
    2007-04-15  19:38
  20. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2007. Április 16. 06:29332.
         
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_679013 (268)
    2007-04-15  19:12
  21. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2007. Április 16. 06:24331.

    Te szegeny, hat egy ilyen hozzaszolas azt hiszem rohadtul tud fajni 

    jol teszed ha elvalsz majdcsak tul jutsz a depressziodon is, remelm lesz segitseged, barat, orvos valaki sok sikert 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_679013 (258)
    2007-04-15  18:52
  22. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2007. Április 16. 06:09330.

    Szegeny ferjem nem tul szerencses velem 

    Sokat dolgozik, kotetlen ugyan az ideje, raadasul van egy farmunk is ahol allatokkal foglalkozunk (ott lakunk persze) de mivel en nagyon sok egeszsegi problemaval kuzdok van hogy honapokig mindent o csinal .Amikor meg egeszsegesebb voltam akkor is rengeteget csinalt itthon, raadasul imad fozni es  barkacsolni, talan ezert nem erzezte sosem hogy mennyivel tobbet tesz az asztalra mint en.En nekem munkahelyem sincs mar 20 eve de o szereti hogy itthon vagyok pedig gyerekunk sincs. Egyetlen hibaja hogy hirtelen haragu, akkor kiabal 5 percig de hat ahhoz kepest amit megtesz ertem ez igazan nem sok azt hiszem 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. Április 16. 03:12329.
    SZIA KEDVES NOS MOST EGY NAGYI SZOL HOZZAD ES EN  33 eves hazas leszek augusztusban   HAT AZ EN FERJEM A SEMMINEL IS KEVESEBBET CSINAL ITHON   de: kemenyen dolgozik sajat bussnise van az oszes penzet nekem adja es ha kel 20 dollar ker en takaritok bevasarolok fozok  mosas vasalas  minden ferjem intezi a kertet  meg a hazba vagy korulote levo munkat  ha szep es hoszu hazasagot tervezel  ne lazadozal szerintem  mmikor unoka it alszik  o viszi ki az iskola buszhoz  mert en koran indulok dolgozni es kesz  nem lesz semmi baj nalatok se csak probald magad tultenni azon hogy porszivozzon vagy mosson  o is olyan mint az en ferjem  mi canadaban elunk 21 eve es oregem az iteni ferfiak foznek bevasarolnak takaroitanak mindenki szerint az en ferjem  RETTENTO OKOS   hehehe  sok sikert es meg tobb boldogsagot es nagyon jo egezseget kivanok mindenkinek udv irene
    előzmény:
    kálarose (1)
    2007-04-15  10:54
  24. 2007. Április 16. 02:07328.

    Szia!

    En friss, mindossze 2 eves asszonyka vagyok, nekem nagyon aranyos a ferjem, de o egyedi eset, mert anya nelkul nott fel, igy rakenyszerult mar pelyhedzo bajusszal a nemszeretem-hazimunkara. Mondjuk neki mindegy, hogy milyen szinu a fal, hol allnak a novenyek es milyen kepkeretben van az eskuvoi kepunk, szoval az otthon csinositasa egyertelmuen ram harul, de cserebe porszivozik, foz, mosogat.

    Nekem az a tippem, hogy allits ossze egy listat egy hetre, irj ra fel 4-6 feladatot! Ha nem teljesitene, en komolyan fontolgatnam a helyedben, hogy nem vasarolok be a kedvenc sorebol es nem talalok ele vacsorat.

    A 21. szazadban elunk, nem a kozepkorban...addig jo, mig GYES-en van az anyuka, akkor tenyleg be lehet osztani, de mi van, ha a gyerekek oviba kerulnek, anya meg dolgozni megy? Nem fog egy pasi sem hirtelen hamupipokebe atmenni, ha addig uri dolguk volt. Bizony, igaza van lodarazsnak, az elejen kell megfogni oket!

    Azt mar csak halkan merem megkerdezni, hogy miert nem tud megmaradni a sajat gyerekevel, gondolom kozosen akartatok...az egy dolog, hogy en nem szeretek porszivozni, ferjem meg nem torol port, mindenki csinalja, ami rajut, de erre nagyon kiakadnek, ha nem erdekli a sajat gyereke... 

    előzmény:
    kálarose (1)
    2007-04-15  10:54
  25. 2007. Április 15. 21:14327.
    Sziasztok,újra vagyok!!
    Csak sétáltam egyet ebben a gyönyörű tavaszi estében!!
    előzmény:
    kálarose (326)
    2007-04-15  20:46

Címlap

top