Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kérd és megadatik

naju
Létrehozva: 2007. május 30. 16:09
Sziasztok!

Olyan emberekkel szeretnék beszélgetni, akik olvasták vagy már hallottak a következő című könyvet:
Esther és Jerry Hicks: Kérd és megadatik! (Bárki lehetsz, bármit megtehetsz, és bármire szert tehetsz!)
És van kedvük a tapasztalatokat megosztani egymással és velem.
Aki nem ismerné röviden leírom, mire számíthat, ha elolvassa. A vonzás törvényéről szól, amire gondolsz, azt vonzod be az életedbe. De ezen tudsz változtatni, ha akarsz és olyan dolgokat vonzol be, amire előtte nem is számítottál, avagy hogyan érjünk el bármit (bármit!), életünk bármely területén, élvezettel és könnyedén.
A könyvben nekem az tetszett a legjobban, hogy különböző gyakorlatokkal megmutatja, hogyan kell a föld fellett járni 5 cm-rel és boldognak lenni a cél eléréséig.
  1. 2009. június 14. 09:309851.

    Szivárvány: Olyan a ma reggeli idézeted, mintha rám írták volna. A párom aki nagyon a földön jár és tanulnia kell az érzelmeit kimutatni, én nekem meg tényleg meg kellett tanulni azt, hogy ne a mások érzéseit éljem át.

    Ma nagyon jól alakult a napom, a család fogta magát és lelépett a párom elvitte a kicsit anyósékhoz, a nagy  fiam meg lement haverozni. Én meg szépen nyugodtan végezhetem a dolgom. Mivel holnap van a nagy nap a nagy fiam életében, elballag a 8.-ból, ma nagy takarítás, és sütés következik, de tudom, hogy hamar végzek és még lesz időm mással is foglalkozni. Ha egyedül vagyok, sokkal könnyebb és gyorsabb minden. Ma még főzni sem fogok, anyuhoz átküldöm a nagy fiam, én meg eszek valami hideget.

    Bereske: érdekes ez az apa hiány, (ugye én 12 évesen veszítettem el) és a mai napig nagyon vonzódom a korosabb férfiakhoz, pl. az ex apósommal és a mostani apósommal is előbb alakult ki a jó kapcsolat mint az anyósokkal. Minden kapcsolatból tanul az ember.

    Legyen nagyon szép napotok!!!

    előzmény:
    szivárvány50 (9849)
    2009-06-14  08:58
  2. 2009. június 14. 09:169850.

    Szia Bereske

     

    Hálás vagyok a hozzászólásodért.Kezd bennem a kép letisztulni

    A kommunikáció terén még vannak megoldandó feladataim. Ha a tüdőm tiszta lesz, ez a probléma is megoldódik,hajrááááááááá , én győztes tipus vagyok

    előzmény:
    bereske (9846)
    2009-06-14  02:10
  3. 2009. június 14. 08:589849.

    szép reggelt Mindenkinek

     

    "JÚNIUS 14

     

    Az emocionális-racionális polaritása

     

    Sok kapcsolatban gyakran lép fel olyan konfliktus, amelyben az egyik ember ésszerűen és érzelemmentesen viszonyul az élethez, míg a másik emocionálisan közelít hozzá. Sokszor ilyenkor a férfi-nő polaritás jelenlétéről van szó. Tradiconálisan a társadalom arra kondicionálta a férfiakat, hogy racionálisabbak, a nőket pedig arra, hogy emocionálisabbak legyenek.

    Így például, ha egy nagyon emocionális nő túlságosan racionális férfival van kapcsolatban, ez figyelmeztetés a férfi számára, hogy próbáljon meg közelebbi kapcsolatba kerülni az emócióival és az érzelmeivel. A nő pedig valószínűleg azért került közeli viszonyba pont ilyen férfival, mert arra van szüksége, hogy fejlessze magában az érzelemmentesebb és személytelenebb energiákat, amelyek egyfajta erőt és egyensúlyt hoznak az életébe.

     

    *

    Megtalálom

    az egyensúlyt

    a ráció és az emóció között."

     

    További csodásszép napot Mindenkinek

    Az enyém az

    Hiszem, hogy valami csodás dolog történik ma velünk

    Ma friss, fini sárgarépát fogok ropogtani amikor a nikotinszörny megéhezik

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. június 14. 08:169848.

    Sziasztok!

    Jó reggelt és hoztam pár finomságot!

    Ma is egy csodálatos napunk van!! ( ha akarjátok) az enyém az!!!

    Zajlik a reggeli élet ma nálunk, egy nyugodt percem nincs folyamatosan beszél hozzám valaki. 

    Legyen olyan napotok amilyet akartok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. június 14. 02:209847.

    Ja, és még valami. Kinezből úgy tanultuk, és egyre több esteben látom, hogy igaz... szóval mindenféle szenvedély (dohányzás, ivás, kábszer, játékfüggés..) mind a szülők, főleg az apa tiszteletének hiányából fakad...  (saját példa, és csak utólag visszagondolva jöttem rá: 14 voltam, amikor az őseim elváltak. Gimi előtti nyáron. Hát én a  gimiben elkezdtem bagózni... aztán bagóztam rendületlenül, Anyukámtól meg hallgattam, hogy Apám ilyen-meg olyan szemét, és hasonlók... Apu elég szigorú, és nehezen mutatja kia  szertetét, különbem már tudom, hogy NAGYON JÓ EMBER!!!.  Szóval én bagóztam, a végén már napi 2 doboz cigit..., míg meg nem  ismerkedtünk  a Párommal, és szép lassan vissza nem tért a bizalmam Apu és a férfiak felé... Akkor pedig egy hét alatt leszoktam a bagóról. Persze épp akkor mostam függönyt, aminek láttam a mosógépből kifolyó vizét, hát nem volt szép, pedig otthon alig bagóztam, lehet, hogy a fele csak a por volt, de elgondolkodtatott, ha az ilyen, a tödőm milyen lehet. És leszoktam. De visszagondolva akkoriban kezdtünk el APuékhoz járogatni, beszélgetni, mert voltam már elég okos, hogy lássam, nem úgy van minden, ahogy Anyu mondja... Szóval, utólag kristálytiszta a kép...

     

    :o)

    előzmény:
    szivárvány50 (9845)
    2009-06-13  21:25
  6. 2009. június 14. 02:109846.

    ... és a hitrendszerünk határozza meg a gondolkodásunkat...

    Vagyis, amit elhiszünk,az igaz lesz ránk nézve. Ez azért veszélyes, mert pl. a dohányzásnál ugye a cigisdobozokra mostanába ráírják, hogy halálos, meg tüdőrák, meg hasonlók. Namármost, ha folyamatosan ezt nézegetik az emberek akkor sajnos egy idő után hitté válik bennük. Az pedig egyenes út, hogy meg is betegedjenek... Pedig maga a dohányzás kevésbé veszélyes, mint amikor a tudat megbetegítő hitrendszere mellé társul... tüdőrákban pedig a nemdohányzók is megbetgszenek. A tüdő a kapcsolat, kommunikáció, szabadság szerve. A lelki problémáink nagyobb szerepet játszanak a megbetegedésben, mint a dohányzás... Ugyanez igaza a túlsúly miatt a cukor-liszt dologra is!!! Persze a túlzás sehol nem jó, de lelkileg is szükségünk van az édes élelmiszerekre, mert az anyatej pl. édes... Véletelen lenne??? Nem az! Viszont a túlsúlynak a lelki oka mindíg a túlsúly helyén lévő szervvel kapcsolatos "túlzott védelem". Vagyis védőburkot vonunk bizonyos szerveink köré, mert azokkal kapcsolatban van lelki megoldandónk... Míg nem tanuljuk meg szeretni és elfogadni magunkat, akármiféle diétával  is próbálkozunka  siker csak időleges lesz... (Yoyo effektus) szóval szeretet-elfogadás önmagunkkal és másokkal szemben, és egészség!!!

     

    :o)

     

    :o)

    előzmény:
    szivárvány50 (9838)
    2009-06-13  09:39
  7. 2009. június 13. 21:259845.
    A 4-es és 5-ös ponton még van javítani valóm a többit úgyérzem rendben
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. június 13. 21:229844.

    "

    A 7. kulcs a sikerhez vagy az energiához: a természetes vitaminok és ásványi anyagok. Természetes vitaminok és ásványi anyagok. Mivel a legtöbb élelmiszert nagyban állítják elő, és evési szokásaink miatt is, egyszerűen nem jutunk hozzá a szükséges nyomelemekhez és vitaminokhoz. Meglepődnének, ha megtudnák, hogy sok embernek van hiánya egy bizonyos vitaminból vagy ásványi anyagból, amelyről még csak nem is tudnak. Pedig emiatt csökken jelentősen az energiaszintjük. Vannak, akiknél cinkhiány, olykor esetleg szelénhiány, olykor B12-hiány, máskor riboflavinhiány vagy pedig, vagy… vagy káliumhiány miatt a szervezetünk egyensúlya felborul. Szervezetünk nem megfelelően működik. Alacsonyabb energiaszinttel kell beérnünk. Tehát kísérletezzünk! Természetes forrásokból vegyük magunkhoz őket! Tiszta, természetes forrásokból. Sokféle vitaminról állítják, hogy természetes eredetű, mégsem természetes forrásokból származnak. A természetes forrásokból származó vitaminra példa az acerolacseresznye.  Hatás szempontjából az acerolacseresznye C-vitaminja és az aszkorbinsavé 20 az 1-hez aránylik egymáshoz. Tehát 50 mg acerolacseresznye hatásosabb lehet, mint 1000 mg aszkorbinsavkristály. Mi magunk kísérletezzünk a vitaminokkal kapcsolatban! Igen fontosak egészségünkben és erőnlétünkben.

    Végül azt se felejtsük el, megismétlem: a siker kulcsa a vágy. Igazán szeretnénk sok energiával rendelkezni? Örökké akarunk élni? Meg akarjuk érni a 80. évet, méghozzá teli energiával?

    A 2-es pont: a teendők definíciója. Mennyire akarjuk? Készítsünk tervet magunknak! Ha tervet dolgozunk ki néhány állítás formájában: „Éjszakánként 6 és fél órát alszom.” „Többé nem dohányzom.” „Súlyom, amennyit szeretnék.” „Hetente 3-szor sportolok.” És újra és újra elolvassuk az állításokat! Beprogramozzuk őket a tudatalattiba. Ez az önszuggesztív nevű folyamathoz vezet, és… és ténylegesen szükségét érezzük, hogy felvegyük azokat a szokásokat, amelyek megteremtik a kívánt energiát és életerőt.

    A 3.: az elhatározás. Határozzuk el, hogy megtesszük! Gyakran előfordul, hogy éppen a kezdés a legnehezebb.

    4. pont: az eltökéltség. Nagyon nehéz megváltozni. Emlékszünk még a szokás hatalmára? Nehéz megváltoztatni a szokásokat. De ha új, pozitív szokásokat fejlesztünk ki, melyek az energia magas szintjeihez vezetnek, egész életünkben hasznunkra válhat.

    Végül pedig, itt van a legnehezebb dolog: a fegyelem. Ismerek egy szép, régi mondást, amely szerint: „A fegyelem dekákat nyom, de a megbánás tonnákat.” A fegyelem dekákat nyom, de a megbánás tonnákat.

    Még valami. A szeminárium elején azt mondtuk, hogy önértékelésünk szintje, az, hogy mennyire becsüljük magunkat, kedveljük magunkat, szeretjük magunkat, az egészséges személyiség döntő tényezője. És valahányszor csak rávesszük magunkat, hogy megtegyünk valamit, ami a javunkra válik, ez növeli az energia- és életerőszintünket, önértékelésünk emelkedik. Jobban érezzük magunkat, több az energiánk, jobban kijövünk másokkal, és gyorsan haladunk afelé, hogy olyan sikeres emberek legyünk, amilyenek csak lehetünk.

    A kudarc nem más, mint lehetőség arra, hogy intelligensebb módon újrakezdjük.” Henry Ford

     

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. június 13. 21:219843.

    "

    A dohányzásról olvastam egy érdekes történetet a Reader’s Digest-ben. A történet szerzője, a történet szerzője ezt választotta mottóul: „Előbb-utóbb abbahagyjuk a dohányzást.” 20 éven át mondták neki, hogy szokjon le a dohányzásról, de sose tudta rászánni magát. Egyszer elment az orvoshoz, az ránézett, majd a röntgenleletre, és így szólt: „Tüdőrákja van, csak 2 hónapja van hátra.” Az illető hazament, elrendezte a dolgait, megírta ezt a történetet, majd elküldte a Reader’s Digest-nek. Mire az írása megjelent, ő már halott volt. Odaírták: „Meghalt tüdőrákban.” A cikkben az állt: „Ha nem hagyod abba előbb, abbahagyod később, de abbahagyod! Mindenki abbahagyja a dohányzást!” Legjobb még jóval azelőtt abbahagyni, mielőtt tüdőrákot kapunk, és már nincs remény. Na.

    Az egészség 6. receptje, az a megfelelő pihenés. Megemlítem itt az alamédai vizsgálatot, amely szinte páratlan felmérés, a dél-kaliforniai egyetem egészségügyi tanszékén végezte dr. David Preslor (breszlör). Mi mindenre emlékszem? Kiválasztottak 7-8000 személyt. 20 évig figyelték sorsukat, egészségi szokásaikat. Kiderült, hogy a szokások közül – a legtöbb fontos egészségi receptet már megbeszéltük –, amelyek alapos követésével hosszú életre számítottak, az egyik a 7-8 órányi alvás volt. 7-8 órányi alvás. Az alvásról olykor meg szokták kérdezni: „Kérem, mennyi alvásra van szükségem?” Mindenkinek más és más az anyagcsereritmusa. Van, aki 8-9-10 órát alszik, mert lassúbb az anyagcsereritmusa. Másoknak gyorsabb az anyagcseréjük, nekik 5-6 óra alvás is elég. Olykor, ha keményen dolgozunk, vagy sok stresszhatás ér, több alvás kell. Máskor, ha nagyon izgatottak vagyunk, vagy lelkesedünk valamiért, kevesebb alvás kell. Figyeljünk magunkra, hallgassunk intuíciónkra! Azt is tudjuk azonban, hogy szokás dolga, ki mennyit alszik. A testünk lassanként megszokja, hogy éjszakánként egy bizonyos számú órát tölt alvással. És csökkenteni is lehet az alvásidő mennyiségét, ha mondogatjuk, elképzeljük a célt, átprogramozzuk a tudatalattinkat, hogy az alvásidő csökkenjen. Az Aludj kevesebbet, élj többet! című könyvben azt tanácsolják, hogy naponta 15 perccel csökkentsük az alvásra fordított időt! Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy kiválasztunk egy viszonylag nyugodt időszakot, amikor nem utazunk sehová. És ha mondjuk, eddig 8 órát aludtunk, és le akarunk menni 6-6,5 órára, ami nagyon is lehetséges a kutatások szerint, akkor, nos, akkor az 1. héten már csak 7 óra 45 percet alszunk. 7 óra 45 percet alszunk egészen addig, amíg úgy érezzük, hogy ennyi alvás már elég. Attól fogva 7 és fél órát alszunk 1 vagy 2 hétig. És minél idősebbek vagyunk, annál több idő kell az új szokás felvételéhez. Körülbelül 6 hét alatt valóban képesek lehetünk 8 óráról 6 és félre lemenni. Ugyanis a testünk ettől fogva gyorsabban alszik. A testünkkel lassanként tudatosítjuk, hogy csak 6 és fél órát alhat. Ezért az alvás gyors, mi változatlanul pihentek, frissek maradunk, és egy kis plusz időhöz is jutunk.

    Olvastam egy történetet egy angolról. Akit fiatalkorában baleset ért, és amiatt, hogy akkor megütötte a fejét, egyszerre csak 45 percet aludt, és... és csak, csak 2-3 ilyen 45 perces alvásra volt szüksége napközben. A fennmaradó időt jól kihasználta. Amikor aludt, mindig nagyon-nagyon mélyen aludt. Naponta 5-6-7-8 órával több ideje volt. Kihasználta az időt, tanult. 35 éves korára 7 doktorátusa volt. 7 különböző tárgyban. Mert az extraidejét egyetemi tanulmányokkal töltötte.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. június 13. 21:199842.
    "

    Van 3 méreg, amit el kell hagynunk az étrendünkből. A 3 fehér méregnek hívjuk őket. E 3 fehér méreg, melyből majd minden házban van: a cukor. A fehércukor, de a méz, barna cukor, melasz is és így tovább. A liszt, a fehérliszt élettelen anyag, melyből minden tápértéket kivontak. És a . Az átlagos amerikainak vagy kanadainak semmi szüksége sincs külön cukorra, de évente 67 kg-ot fogyaszt. Ez az egyik fő oka a cukorbetegségnek, amely egyre több és több idő előtti halálért felelős. A fehérlisztből készült termékeknek semmilyen tápértékük sincs. Sóból pedig egy átlagos amerikainak évente csak 1 kilóra van szüksége összesen az étrendjében. Ennek ellenére egy amerikai 10 kilót fogyaszt. Ha csökkentjük a sófogyasztásunkat, viszont több vizet iszunk, nagy sómennyiség távozik belőlünk. Csökken a folyadékmennyiség, amely a testnek kell ahhoz, hogy a sót szuszpendálja. Sokan, akik felhagytak a sófogyasztással, és több vizet isznak, 2-3 kilót is lefogytak pár nap alatt. Aki tehát el van hízva, és túl sok víz van a testében, hagyjon fel az ételek sózásával!

    Jön  a  4.  pont.  Szóval  a  4. pontot…,  a  4.  pont az,  hogy  hagyjuk  abba,  szóval  ne dohányozzunk! És csak mértékletesen igyunk alkoholt! Semmi mással nem okozhatunk a testünknek készakarva olyan kárt, mint a dohányzással. A kutatások szerint körülbelül 32 betegséget idézhet elő. Ezek között szerepel az érelmeszesedés és a tüdőrák is. A tüdőrák mindinkább a 2. halálokká válik a világban. És a nőket ugyanolyan arányban pusztítja a tüdőrák, mint a férfiakat. Lehet, hogy… lehet, hogy létezik valami, amelynek elhagyása még hasznosabb az egészségre, mint a dohányzásé, de senki nem tud ilyesmiről. 32-féle betegség.

    Hagyjuk abba a dohányzást! Hogyan tehetjük meg? Elképzeljük magunkat mint nemdohányzót. Sokat gondolunk rá. Mondogassuk: „Nem dohányzom! Nem dohányzom! Nem dohányzom! Nem dohányzom!” És képzeljük el magunkat nemdohányzóként! És bizonyos idő múlva akkor nem vonz a dohányzás. Persze, nem lesz könnyű, de megéri a fáradságot.

    Mértékletes, mértékletes alkoholfogyasztás. Nekem tetszik a mértékletes szó, de a terület szakértői szerint a mértékletes alkoholfogyasztás naponta körülbelül 1 pohár. Napi 1 pohár, heti 7 pohár. Ennél többet semmiképpen nem ihatunk, ha mértékletesnek akarunk számítani. Ha naponta 2 vagy 3 pohárral iszunk, nagy lépést teszünk az alkoholizmus felé.

    Az 5. pont: a megfelelő testmozgás. A megfelelő testmozgás aerob jellegű. Az ilyen testmozgás növeli az agyba jutó oxigén mennyiségét. Az agy jobb oxigénellátása gyorsítja gondolkodásunkat, növeli az intelligenciát, kreativitást. Továbbá az energiaszintünket is. Azoknak, akik aerob testmozgást végeznek, több az energiájuk. Kevesebbet és jobban alszanak. És több energiájuk marad az élet élvezetére. Értik, ugye? Jobb ételeket esznek, és tovább élnek. Okosabbak és kreatívabbak. Tehát milyen testmozgást javaslunk?

    A legjobb aerob testmozgások: a sífutás, ez a legjobb sport, ezt követi az úszás, majd a futás, a kerékpározás, végül a séta. Bármilyen egészségi állapotban vagyunk, valamelyikre képesek vagyunk, legalább a sétára. Hogyha intenzív aerob gyakorlatot akarunk, akkor az a teendő, hogy lassan sétáljunk, de hosszú távon. Ha naponta 20-30-40 percünk van, már elmehetünk sétálni. 2 mérföldet sétálunk hetente 5-ször, és rendkívül jó lesz az erőnlétünk, ha semmi mást nem sportolunk is. Ha futni akarunk, az a fontos, hogy a szívműködésünk elég szapora legyen. 20 percig, heti 3-szor. Ha ezt megtesszük, bekerülünk a népesség legegészségesebb 1 %-ába. Ilyen egyszerű. Néha azt szokták mondani: „Sajnos, nincs időm, hogy sportoljak, bármit is mozogjak. Nincs időm futni. Nincs időm sétálni. Nincs időm úszni.” A helyzet azonban az, hogy ha jó erőállapotban vagyunk, ha több energiával rendelkezünk, akkor számíthatunk rá, hogy kitartóbban tudunk dolgozni. A munkánk színvonala is javulni fog. Kevesebb hibát követünk el, amelyet ki kell javítani. Kevesebbet alszunk. Kevesebb időnk esik ki gyengélkedés miatt. Nem leszünk betegek. Több energia és életerő lesz bennünk. Meghosszabbodik az életünk. Sokkal több időnk marad a munkára. Az a kérdés: „Erős-e az elhatározás, hogy sokáig éljünk?” Nagyon sok emberrel beszéltem, aki sajnos azt mondta: „Majd később rázom helyre magam. Később állok át más étrendre. Később hagyom abba a dohányzást.” Addig-addig, amíg egyszer ki nem derül, hogy halálos betegek. Elszalasztották lehetőségeiket, és már késő.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. június 13. 21:189841.
    "

    A 4. pont: a sok víz. Sok vízre van szükségünk. Naponta körülbelül 2-2,5 literre, úgy találták. Ami naponta körülbelül 8-szor 3 decit jelent. Rendszeresen igyunk vizet! Ha odamegyünk a csaphoz, egy pohár vizet igyunk, ne pedig csak szürcsöljünk egy keveset! Ez a helyes étrend kulcsa.

    Végül pedig, az utolsó pont: ne táplálkozzunk hiányosan, de együnk keveset! A kaliforniai egyetemen elvégzett kísérletek során a… a közelmúltban patkánykísérletekben kimutatták, hogy… hogy ha, ha kevés táplálékkal soványan, karcsún tartják őket, de az étrendjük azért nem hiányos, akkor, akkor így növelik a tápértékét, növelik a tápértékét a…, az… az elfogyasztott tápláléknak. Magunkra is vonatkoztatva: kevesebb, de nagyobb tápértékű élelmet fogyasszunk! A napi kalóriabevitelünk maradjon 2000 kalória alatt, és a kalóriamennyiség 80 %-át délután 2 előtt fogyasszuk el! Délután 2 előtt! Az fog történni, hogy fokozatosan lefogyunk, soványabbak, karcsúbbak leszünk, és sokkal több energiánk lesz. A laboratóriumi patkányok élettartamát úgy tudták 30-50 %-kal növelni, hogy egyszerűen csökkentették az adagjukat. Nemi potenciáljuk növekszik. Intelligenciaszintjük emelkedik. Energiaszintjük úgyszintén. Az alvásigényük viszont csökken. És mindez csupán a kevés, zsírszegény táplálék hatására. Ez a bizonyos 30-50 %-os emelkedés az emberekre is érvényes. Azt jelenti, hogy ha élettartamunk most 74,9 év, elképzelhető, hogy esetleg akár 100, 110, 120 évet is megérhetünk az étrend megváltoztatása révén. Ezzel kapcsolatban sok izgalmas adat, eredmény áll rendelkezésre.

    Egy másik fontos tényező, a… a 3-as számú: az ételek helyes társítása. Ez igen vitatott kérdés. Ezért azt ajánlom, hogy akit érdekel ez a téma, az olvassa el dr. Harvey (harvi) és Marilyn (merilin) Diamond (dajmend) könyvét: Az egészséges életet. Ebben a könyvben arról írnak, hogy a mindennapi étrendünk mintegy 70 %-ban gyümölcs- és zöldségfélékből álljon. És mert mint közismert, testsúlyunk 70 %-a víz, étrendünk 70 %-a vízalapú élelmiszer legyen! 70 % gyümölcsből, zöldségből álljon! És helyesen társítsuk ételeinket: keményítőt és fehérjét ne együnk egyszerre! Tehát pl. zöldségfélét és fehérjét fogyaszthatunk. Vagy zöldséget és keményítőt. De fehérjét és keményítőt 1 étkezés során ne fogyasszunk! Én kipróbáltam ezt a módszert, és Önöknek is ajánlom, mert bámulatos. A testsúly gyorsan csökken, az energiaszint gyorsan emelkedik. Mindez már 24 órán belül. A szerzők azt is tanácsolják, hogy reggelire sok gyümölcsöt együnk, mást ne. És zöldségféléket és fehérjéket csak déltől fogva. Azt fogadják el ebből, amit jónak látnak.

    Az étrenddel kapcsolatban még el kell mondanom, hogy mindenki más és más. Mindenkinek más az anyagcseréje, és a kutatások szerint táplálkozási igényeink is eltérőek. Egyesek szervezetének tökéletesen megfelel a vegetarianizmus. Mások szervezete viszont sok fehérjét igényel. Mások a kettő között vannak: helyes arányban kell keverniük a fehérjét és a zöldség-, gyümölcsféléket. Az a helyesebb, ha kísérletezünk magunkon. Többféle étrendet próbáljunk ki, és az eredményt jelzi a közérzetünk, hogy mennyi energiánk van, jól alszunk-e éjszaka, elég karcsúak vagyunk-e és így tovább. Jól meg tudjuk-e emészteni a táplálékunkat? Tapasztaltam, hogy ez az ételtársítás rendkívül hatásos. Növeli az energiaszintünket, mert ha egyszerre fehérjét és keményítőt fogyasztunk, a gyomor savat és lúgot is kiválaszt az emésztéshez. A savak és a lúgok semlegesítik egymást. A fehérje és a keményítő nem bomlik le, hanem az emésztőrendszerbe kerülnek nagy, megemészthetetlen masszaként. Az emésztőrendszer az izmokból és az agyból elvonja a vért, hogy megpróbálja lebontani ezt a masszát. Ezért álmosodunk el, ha sokat eszünk. Ezért álmosodunk el délután. Testünk összes energiája a táplálékot próbálja megemészteni. És ne feledjük el: testünkben a legtöbb energiát az emésztés köti le! Több energiát köt le, mint bármi más. Úgyhogy, ha sikerül csökkenteni az energiát, amit emésztésre fordítunk, akkor sokkal több energia áll rendelkezésre más célokra. Még visszatérek erre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. június 13. 21:179840.

    "

    A legelső, a legelső: a megfelelő testsúly. A megfelelő testsúly döntő az egészség és energia szempontjából. Hogy miért? 2 oka is van: egy fizikai és egy pszichológiai. Hogyha túlsúlyunk van, szörnyen igénybe vesszük a szívünket. Szörnyen igénybe vesszük a többi szervünket, továbbá az izmainkat is. Aki már kapaszkodott fel lépcsőn, az tudja, mennyire fárasztó feljutni. Képzeljük el, milyen lehet bőrönddel lépcsőt mászni, és gondoljunk arra, mennyi túlsúlyt cipelnek egyesek! Olyan ez, mintha valami nagy lépcsőt másznánk meg, vagy gyalogolnánk, de súlyos bőröndökkel. A test megterhelése nem érzékelhető, de óriási és igen fárasztó. A 2. tényező pedig az, hogy gyakran nyomasztó a túlsúly abban a világban, ahol… ahol mindenki karcsú, ahol a karcsúság a divat a magazinok címlapjain, az újságokban, a tévében, mindenütt. Ha mindenhol karcsú embereket látunk magunk körül a világban, és úgy érezzük, hogy mi el vagyunk hízva, az valódi lelki depressziót okoz, ami önmagában kimerítő.

    Hogy érhetünk el megfelelő testsúlyt? Egyszerűen. Magunk elé képzeljük, és mondogatjuk. Elképzeljük és mondogatjuk. Először is: ha az a vágyunk, hogy lefogyjunk, határozzuk el, legyünk eltökéltek, fegyelmezettek! Aztán képzeljük el, és mondogassuk a kívánt testsúlyunkat, amíg alacsonyabbra nem programozzuk magunkban a súlyunkat! Ne feledjük: a karcsúság siker, a kövérség kudarc!

    A 2. pont: a helyes étrend. Számos vizsgálatot végeztek élsportolók körében. Kutatják azoknak az étrendjét, akik a legtöbb energiát és életerőt birtokolják. És 3 lényeges, fontos dolog derült már ki az étrenddel kapcsolatban:

    Az 1.: a kellő változatosság. Legyen változatos az étrendünk! Sokféle ételt fogyasszunk! Ne kis számút, mert ha sokfélét fogyasztunk, valószínűleg hozzájutunk a vitaminokhoz és nyomelemekhez, amelyek az energia magas szintjéhez kellenek, bár nem az összeshez jutunk hozzá, ahogy ezt mindjárt meglátjuk.

    A 2. pont: a… a sovány fehérje. A sovány fehérje többféle forrásból származhat, pl. szójából, halból, sovány húsból stb., nem pedig zsíros húsból és hasonlókból. Táplálékunknak körülbelül 15 % fehérjét kell tartalmaznia. Úgyhogy vizsgáljuk meg napi táplálékunkat, és ha 15 %-nál többet veszünk magunkhoz, az több, mint amennyire a testnek szüksége van.

    A 3. pont: a rostos szénhidrátok. A rostos szénhidrátok, vagy gyümölcs- és zöldségfélék. A rostos szénhidrátokból mintegy 75 %-ra van szükség. Gyümölcs, zöldség, gabonafélék, magvak és a többi. 75 % szénhidrát, mert a szénhidrát a tüzelőanyag, amelyet a testünk nap mint nap eléget. A spagetti. A salátafélék is ide tartoznak. Hogyha 75 % szénhidrátot fogyasztunk, valószínűtlen, hogy hízunk.

    Ezenkívül mintegy 10 % zsírra is szükség van. De 10 %-nál nem többre. Ha 10 % zsírnál és 15 % fehérjénél többet fogyasztunk, azt elraktározzuk, és nehéz lesz leadni.

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. június 13. 21:169839.

    szép estét Mindenkinek

     

    Szuper volt a, jól éreztem magam és a fejlődésem segítette

    Hoztam egy kis

    "

    Az energiaszint növelése

     

    Biztosan szeretne a jelenleginél több energiával és életerővel rendelkezni. Megismerkedni olyan ötletekkel és módszerekkel, amelyeknek az alkalmazása ugrásszerűen növelné jelenlegi életerőszintjét. Percről percre, óráról órára. Évek óta tanulmányozom az egészség problémáit. És 7 tanácsot adok, amelyek révén egészségesebbek leszünk, és növekedni fog életerőnk. Mindehhez csupán 5 dologra van szükség.

    A legelső: a vágy.

    A 2.: a definíció. Definiálni kell, hogy mit akarunk.

    A 3.: az elhatározás. Határozzuk el, hogy fölvesszük azokat a szokásokat, amelyekre szükség van az energiaszint növeléséhez!

    A 4.: az eltökéltség. A megfelelő kitartásra való képesség.

    Az 5. pont: a fegyelem. Az a képesség, hogy rávegyük magunkat arra, amiről tudjuk, hogy szükséges egészségünk javításához. Akár jólesik, akár nem. Amíg csak nem válik szokásunkká.

    Ebben az egész előadás-sorozatban valószínűleg itt a legérvényesebb a megfelelések törvénye. Abban az értelemben, hogy a test, külső formánk visszatükröződése mindannak, ami belül megy végbe. Az ok és okozat törvénye szerint az életben tapasztalt okozatok oka az, amit a testünkbe, meg az, amit a tudatunkba befektetünk. És persze a megszokás törvénye. Aki egészséges, annak a szokásai is egészségesek. Aki beteg, főleg azért az, mert egészségtelenek a szokásai. Különösen, ami a testével kapcsolatos viselkedését és gondolkodását illeti. A test, az emberi test akár 100, sőt 120 évig is működhetne. Számos, közelmúltban végzett kutatás eredménye szerint az élettartam 130 évre is kitolható. Ha megnézzük a hosszú élettel kapcsolatos kísérleteket (mindjárt szó lesz ezekről), azt látjuk, hogy Amerikában és Kanadában ma az átlagos várható élettartam 74,9 év. Ez azt jelenti, hogy a lakosságnak legalább a fele előbb hal meg. Van, aki 50, 55, 60 éves korában. És a fele ennél később. A mi célunk most rögtön az legyen, a vágyunk eltökélten arra irányuljon, hogy legalább 80 évet érjünk meg! Ha azt a célt tűzzük ki magunk elé, hogy megérjük a 80. évünket, akkor ügyelnünk kell mindenre, amit nap mint nap cselekszünk. Mit eszünk és iszunk reggel, délelőtt, délben, délután, este? Hogy bánunk a testünkkel? Hogyan alszunk? Mennyit mozgunk? Föl kell tennünk a kérdést: „Ez elősegíti-e, hogy legalább 80 évig éljek, vagy pedig akadályozza?” Márpedig az egészség szempontjából minden nagyon fontos. A testünk csodálatos, csodálatos gépezet. Energiát fejleszt. Igen, energiatermelő organizmus, amely bőségesen termel energiát, és természetes állapota az egészség. Csodálatosképpen, ha egyszerűen felhagyunk bizonyos dolgokkal, akkor a testünk természetes módon sokkal egészségesebbé válik. Ez a természetes állapota. És ahhoz, hogy egészségesek legyünk, nem kell semmi különöset csinálni, csak föl kell hagyni azzal, amit helytelen üzemeltetésnek nevezünk. Egy gépet is tervezhetnek 100 év élettartamra. De ha helytelenül működtetik, és nem tartják megfelelően karban, jóval előbb megy tönkre, mint kellene. Kutatási eredményeket is ismertetünk előadásunkban. Sok ezer, több százezer órányi kutatás a legkiválóbb egyetemeken kimutatta, hogy a bőséges energia és életerő titka az egészség, mely egyébként egyenlő az energiával. Mindenkori fizikai állapotunkat szinte bármikor lemérhetjük az energiaszintünkkel. Ezt tudjuk is. Manapság Amerikában és Kanadában mindenkit, mindenkit nagyon aggaszt a túl alacsony energiaszint. 7 dolgot kell tennünk. 7 igen-igen egyszerű, nem könnyű, de egyszerű dolgot, amelyek révén ugrásszerűen nő az energiaszintünk. Az első perctől kezdve.

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. június 13. 09:399838.

    Számomra érdekes és elgondolkodtató ez a mai útmutatás. Az utóbbi időkben megtaláltam annak a módját, hogy hogyan lehetek szabad és a kapcsolatunk azóta felhőtlen, sőt újra.

    És hogy mit jelent számomra a szabadság? : a gondolataimat úgy válsztom meg, hogy a dolgok mindig a legjobban alakuljanak.

    Hiszen tudjuk, a gondolatoknak teremtő ereje van

    előzmény:
    szivárvány50 (9835)
    2009-06-13  08:53
  15. 2009. június 13. 09:099837.

    Szia Napsi

     

    Az este én is szerettem volna írni, de a technika közbe szólt, biztos nem véletlen. Hálás vagyok Najunak, hogy ma reggel beírta a gondolataim, tudom, hogy hasznát veszed és a problémák is megoldódnak.

    előzmény:
    Napsi88 (9831)
    2009-06-12  19:41
  16. 2009. június 13. 09:019836.

    Köszönjük a reggeli frissítőt, nekem forró tea mint minden reggel!

    Ez az átlátszó buborék és a mellé választott gondolatok működnek

    Kellemes délutánt

    előzmény:
    naju (9833)
    2009-06-13  08:22
  17. 2009. június 13. 08:539835.

    szép reggelt Mindenkinek

     

    "JÚNIUS 13

     

    Az elkötelezettség-szabadság polaritása

     

    Nagyon gyakori egy kapcsolatban, hogy az egyik ember szorosabb kötelékre, nagyobb közelségre és mélyebb bensőségességre vágyik, míg a másik nagyobb szabadságot és több teret kíván megtartani magának. Ez a külső konfliktus tükrözi a mindnyájunkban meglévő és egymással szembenálló polaritásunkat. Mindannyian közelségre, és bensőséges, szoros kapcsolatra vágyunk. Ugyanakkor félünk attól, hogy elveszíthetjük a szabadságunkat és az egyéniségünket. Ha ilyen jellegű konfliktus van a kapcsolatodban, próbáld meg kideríteni, mi lehet az, amit az ellentétes részeidről mond neked.

     

    *

     

    Megtalálom annak módját,

    hogyan lehetek szabad

    egy szoros közeli kapcsolatban."

     

    További csodás,szép napot Mindenkinek

    Az enyém az

    Hiszem, hogy valami csodás dolog történik ma velünk

    Eljön az idő és vastagon kifogom írni:győőőztem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. június 13. 08:349834.

    Szia Napsi!

    Már tegnap este akartam válaszolni, csak mindig közbe jött valami, aztán jött egy olyan sugallat, hogy biztos oka van annak, hogy ne írjam le a véleményemet, de most már ezt megteszem. 

    Először is, azzal, hogy ideges vagy, csak saját magadat bosszantod, és ezt te pontosan tudod, bár, én ugyanígy reagálom le, ha párom úgy jön haza, hogy meghúzta a hátát. Aztán megállok egy percig és lenyugszom, elgondolkozom, stb. Én biztos vagyok benne, hogy már meg is találtad a másik lehetőséget, hogy kire és hova bízhatnád a gyerekeket, vagy abban is biztos vagyok, hogy tudod annyira az anyagot, hogy ha kihagyod a tanulást, akkor is sikerülni fog az államvizsgád. Csak nyugi, kérj és az univerzum megadja. Ezt már annyiszor megtapasztaltad, hogy nem is értem miért vannak kétségeid? 

    A másik nem tudom miért csinálta ezt a párod, az enyém akkor szokta, amikor, nagyon nem akar valamit megcsinálni, csak még nem jött erre rá. Lehet, hogy párod éppen a Hunorra nem akar vigyázni annyit tudat alatt, mint amennyit te szeretnéd. 

    Ennek ellenére tudom, hogy ügyes nagy lány vagy és mindent megoldasz, és sorra jönnek a megoldások!!! Csak nyugi és lazíts!!!!

    Legyen nagyon szép napod!!!

     

    előzmény:
    Napsi88 (9831)
    2009-06-12  19:41
  19. 2009. június 13. 08:229833.

    Sziasztok!

    Jó reggelt s hoztam pár frissítőt!

    Ma is egy csodálatos napunk van!!! (ha akarjátok) az enyém az!

    Attelo: 

    "Tehát, hogyan lehet úgy élni, hogy a rossz dolgokra gondolva se vonzzuk azt?"

    Épp ebben az egy mondatban van a lényeg, hogy meg kell változtatnunk a gondolatainkat és a rezgéseinket, és akkor vonzzuk be a jó dolgokat. És hogyan? Én pl. a kocsinkat és a lakásunkat úgy képzelem el, hogy van rajta egy átlátszó burok, buborék, ami nem engedi, hogy baj történjen, vagy illetéktelen bejöjjön. Ráadásul szeretettel, jó érzéssel gondolok erre, bármikor, amikor már hatalmukba kerítenének a rossz gondolatok. Úgy nem lehet bevonzani a jót, hogy közben a rosszra gondolsz és olyan jeleket bocsátasz ki ami a félelmeidből jön. A szomszédodnak, meg ez egy nagyon jó jel volt szerintem. 

    Más: Nagy fiam tegnap fodrásznál volt, olyan jól megcsinálták a haját, először kicsit furcsa volt, de jól áll neki. Bíztam nagyon a csajban, és rábíztam, hogy milyen legyen, jó is lett. Ma nagy bevásárlás lesz a ballagás miatt, de a felét a párom végzi, így mi kijutunk a T-home (óbudai)  szigetre ebéd után. Most még mind a két gyerek alszik, legalább még egy ideig csend és nyugalom van.

    Legyen olyan napotok amilyent teremtettek magatoknak!!!

    előzmény:
    attelo (9832)
    2009-06-13  07:16
  20. 2009. június 13. 07:169832.

    Jó reggelt!

     

    Bocsánat, hogy negatív témával kezdem a napot, de szükségem lenne a tapasztalatotokra.

    Tegnap este arra értem haza, hogy betörtek a szomszédhoz. Egy négyemeletes ház negyedikén lakunk, mondtuk már, hogy aki ide feljön... bár apróbb mozdíthatót vittek el, laptop, fényképezőgép. Ezek után az ember elkezdi átgondolni, hogy nála milyen kicsi, mozdítható, értékes dolog van. Hogyan lehet erre nem gondolni, vagy nem úgy hogy abból vonzás legyen? Hogyan lehet egyáltalán ilyen esemény után nyugodtan elmenni otthonról?

     Bár az is igaz, hogy beszélgettünk a szomszéddal, és mesélte, hogy lehet, hogy el akarna költözni, talált egy kisebb lakást, de még nem biztos a dolgában, vár még jelet hogy költözzön vagy ne költözzön. Ez akár egy jel is lehet. ? 

    Tehát, hogyan lehet úgy élni, hogy a rossz dolgokra gondolva se vonzzuk azt? Hiszen amit szeretnék, arra is különböző módszerek vannak hogy hogy hogyan vizualizáljam. A jó dolgokat miért kell sokkal erőteljesebben kérni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. június 12. 19:419831.

    Sziasztok!

     

    Egy kis véleménygyűjtésre jöttem....

     

    Tudjátok írtam,hogy jövő csütörtökön államvizsgázom...párom tegnap estefelé elkezdett nyafogni,hogy ő rosszul van...láza is volt...mérges voltam rá..,

    ma pedig kiesett az autóból,amikor árut pakolt, és ráadásul arra a térdére esett rá,amivel tavaly egész nyáron táppénzen volt..mert egy élményparkban a nyaralás alatt fennakadt a fán..

     

    már itthon van ,fekszik és jajgat..én pedig nagyon pipa vagyok...mondtm is neki,hogy ezt ő vonzotta be magának,úgyhogy gondolkodjon el,miért is..

     

    talán nem lennék ilyen mérges,ha nem arra számítottam volna,hogy hétvégén vigyáz a fiúkra,hogy én tudjak tanulni...hát ez ugrott...én persze sose dőlhetek ki...no persze nem is akarok...tegnap reggel nekem is fájt a torkom,de meggyógyítottam...

     

    neki is odaadtam Silva: Gyógyíthatsz könyvét,hogy rajta...de csak nyavajog...

     

    minden vélemény érdekel..

     

    miért vagyok ilyen ideges..és Ti mit tennétek???

     

    Szép estét Mindenkinek!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_179820
    Torolt_felhasznalo_179820
    2009. június 12. 16:129830.

    Koszonjuk a mai olvasnivalot!!!!!  Jo lablogatast holnapra! 

     

     

     

    előzmény:
    szivárvány50 (9829)
    2009-06-12  15:34
  23. 2009. június 12. 15:349829.
    Kicsit hosszú ez a rész, de biztos találtok benne számotokra hasznos dolgokat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. június 12. 15:329828.

    "

    Tehát hadd mondjam el újra a kreatív gondolkodás egyik alaptételét! Az intelligencia cselekvési mód. És legalább a 2-szeresére növelhetik jelenlegi intelligenciaszintjüket, ha követik a zsenik példáját. Tisztázzák, hogy mit akarnak! Szigorúan koncentráljanak a céljukra, a problémára, a helyzetre vagy az óhajtott eredményre! Legyenek nyitottak, rugalmasak! Vizsgálják meg a lehetőségeket! És használják a problémák megoldásának most tanult szisztematikus módszereit! Próbálják ki bármelyiket közülük! Alkalmazzák őket rendszeres és módszeres alapon, és akkora lesz a siker, hogy az Önök legmerészebb várakozását is felülmúlja!

    Mindent megkaphat, amit akar, ha elég erősen akarja; azzá lehet, amivé lenni akar; elérheti legtitkosabb vágyát; megtehet mindent, amit tenni akar – ha egyetlen cél lebeg a szeme előtt, és azt követi.” Robert Colié

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. június 12. 15:319827.

    2

    És a 10. lépés: hogy ellenőrizze, amit elvár! Ellenőrizze, amit elvár! A sikeres élet egyik legfőbb szabálya. Miután megállapodtak abban, hogy egy munkát el kell végezni, ellenőrizze! Tudjon róla! Lásson mindent! Legyen kapcsolatban a felelőssel! Egy jó barátom szerint a jó vezető ne csak várja, hogy elvégezzék a munkát, hanem várja is el! Hozzon döntést! És ha kijelölt valakit a döntés végrehajtására, tartsa vele a kapcsolatot! Mert ha fontos Önnek az, hogy a munkát elvégezzék határidőre, akkor nagyon fontos a munka nyomon követése is. Tehát ellenőrizze!

    És most beszéljünk a kreatív gondolkodás utolsó módszeréről! Amely használható a házastársukkal együtt, a munkatársaikkal, a barátaikkal, üzlettársaikkal, és a leghatékonyabb módszerek egyike. Először Alex (elex) Osborn írt róla 1946-ban megjelent könyvében, a címe: Használd a képzeleted! A módszer neve: ötletbörze. Az ötletbörze szenzációs módszer. Nem fogom felírni a táblára, de részletesen elmondom, mi az, amit tenniük kell, ha nyerni akarnak az ötletbörzén.

    Először is: az ötletbörzén részt vevők ideális száma 4-től 7-ig terjed. 4-en alul nem elég hatékony a csoport energiakészlete. 7-en felül pedig elvadulnak, a csoport hajlamos lesz a szétesésre. Tehát 4-5-6-7 ember üljön össze összehangolt együttesben!

    A 2. lépés az, hogy világosan megfogalmazzuk a kérdést. És minél egyszerűbb és szabatosabb lesz a kérdés és minél konkrétabb az a válasz, amelyet keresünk, annál sikeresebben működik az ötletbörze. Pl. ne azt kérdezzék egy kereskedelmi vállalatnál: „Mit tehetünk azért, hogy több árut adjunk el?”, mert így a kérdés túl általános, túl ködös! Legyünk pontosabbak! Inkább azt kérdezzük: „Mit kell tennünk azért, hogy 20 %-kal több árut adjunk el a következő 3 hónap alatt?” Az ilyen szabatos kérdés megindítja az ötletek áradatát. Menjünk tovább!

    Az ötletbörze 3. meghatározója: az idő. Az ötletbörze legmegfelelőbb időtartama: 15 és 45 perc között van, 30 perc az ideális. A leghelyesebb, ha azt mondjuk: „Ötletbörzét rendezünk arról, hogy mit kell tennünk, ha 20 %-kal több árut akarunk eladni a következő negyedévben. Az ötletbörze időtartama 4 óra 15-től 4 óra 45-ig tart.”

    A következő lépés: az ötletek létrehozása. Ez a börze kritikus pontja. Ugyanis nem szabad az ötleteket mindjárt születésük pillanatában értékelni! Mert amint ezt Osborn megállapította, megállítja az ötletek áradását. Hogyha valaki előáll egy ötlettel, és egy másik azonnal rávágja: „Á, ez béna ötlet, ez hülyeség, nevetséges, ezt már eddig is próbáltuk!” Amint valaki kritizálni kezd vagy lebecsül egy ötletet, mindenki azonnal elhallgat. Aztán csak ülnek ott, és mindenki tétovázik, megszólaljon-e. Ugyanis, ha megbírálnak egy ötletet, felszínre tör a gátlás, amelyet ki-ki még gyerekkorából hozott magával. A 2 folyamatot tehát szétválasztjuk. Azaz az ötletek értékelése, ez a szekció, és az ötletek létrejötte közé gátat építünk. Ez pedig az idő. Bizonyos időnek kell eltelnie a 2 között. Először az ötletek mennyisége a fontos. Tehát egy 30 perces ötletbörzén először is azt mondjuk: „Lássuk, hány ötletet tudunk kitalálni annak érdekében, hogy 20 %-kal több árut tudjunk eladni a piacokon a következő 3 hónap alatt!” Utána pedig mondjuk azt, hogy: „Van időnk, nem kell sietni.” Ezután a minőség a fontos.

    Lássuk, mi a vezető szerepe! Az ötletbörzén a vezető ne legyen hangadó! A vezető szerepe az ösztönzés. Egy jó üzletember és vezető rendszeresen – legalább hetenként 1-szer – összehívja munkatársait egy-egy jó kiadós ötletbörzére. Tehát hetenként 1-szer. És nem hangadó az ötletbörzén. Lejegyez minden ötletet. Lejegyez minden választ, mert nagyon gyakran előfordul az ötletbörzén, hogy valakinek olyan ötlete támad, amely tudat feletti megoldás. A tudat feletti megoldásról, bármily kitűnő is, valószínűleg sem maga az a személy, aki kitalálta, sem a hallgatóság nem tudja azonnal, milyen briliáns ötlet született. De ha Önök később értékelik az ötleteket, vagy valaki más belenéz az anyagba, azt mondja: „Ez az, amit keresünk! Pontosan ez!”

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2009. június 12. 15:309826.

    "

    A 6. lépésben: határozni kell. Döntést kell hozniuk. Tény az, hogy bármilyen döntés jobb, mint a semmilyen. 80 %-ban megoldható minden probléma, csak dönteni kell tudni ennél a lépésnél. És pontosan akkor, amikor idáig eljutunk. Más szóval: bármilyen nehézség volt is, most van itt az ideje, hogy eldöntse, mi a teendő. A döntésképtelenség, a határozatlanság a legfőbb oka a kudarcnak. A bizonytalan ember nem sikeres az életben. A határozottság fontosabb, mint a helyes döntés. Mert minél több döntést hoz, annál több visszahatás éri, így egyre okosabb lesz, és egyre helyesebbek lesznek a döntései. Az ellenkezője is igaz. Minél kevesebbszer dönt, annál kevesebb a tanulság. És egyre inkább képtelen lesz a döntésre. Tehát döntést kell hoznia. A kérdések 80 %-ában azonnal, a többivel kapcsolatban pedig egyszerűen mondja azt: „Jól van, nem tudok dönteni azonnal, több információra van szükségem. Szabok egy határidőt: csütörtök délben eldöntöm a kérdést, bármennyi lesz is az információm.”

    7. lépés. De még az előzőekhez hozzá kell fűznöm, hogy a döntés megszabadít a stressztől. A határozatlanság viszont mindig a feszültség forrása.

    7. lépés: a felelősség kérdése. Ki kell jelölnie egy felelőst. Más szóval: fel kell tennie a kérdést, és ez valóban nagy kérdés: „Ki legyen, aki végrehajtja? Ki az, aki csinálni fogja?” Gyakran előfordul, hogy egyesek elvégzik ezt a gyakorlatot, meghozzák a döntést, és máris boldogok, mámorosak az örömtől. A stressz és a nehézségek megszűntek. Aztán mindenki visszatér a munkájához, és amikor 2 hét múlva megint összeülnek, kiderül, hogy nem történt semmi, mert senkit sem jelöltek ki személy szerint a döntés végrehajtására. Vagyis: ki és pontosan mit fog csinálni?

    És ezzel eljutottunk a 8. ponthoz: tűzzünk ki határidőt! Mondja, hogy: „Ez a munka erre és erre a napra legyen készen!” Egyezzenek meg, hogy a feladatot melyik napra hajtja végre a felelős! „Csütörtök déli 12 óra a határidő, amikor beszámol.”

    És természetesen, miután kitűzte a határidőt, jön a 9. lépés: akcióba kell lépni. Tudják, egy érdekes időgazdálkodásról szóló tanulmányban olvastam, hogy a munka 20 %-a, a munka első 20 %-a rendszerint ugyanannyit ér, mint az utána következő 80 %. Ha sínre tudja tenni, azt mondják, a jó, lendületes kezdés máris fél siker.

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2009. június 12. 15:299825.

    "

    A 3. számú lépés minden egyes helyzettel vagy kihívással kapcsolatban az, hogy pontosan meghatározzuk, világosan meghatározzuk. Egyébként én magam is ezt a módszert követem. Egyszerűen megfogalmazom a célomat vagy a nehézséget, amivel számolok, és sorra veszem az előbb elmondottakat. Lépésről lépésre kielemzem a lehetőségeket, és a végén mindig rábukkanok a megoldásra. Tehát határozzuk meg, méghozzá írásban, vessük papírra! Ne felejtsük el, írásban! Minden sikeres ember írásban gondolkodik. A sikertelen emberek nem írnak le semmit. És miért nem ír le semmit a sikertelen ember? Azért, mert túlságosan lusta ahhoz, hogy tollat fogjon. Ne felejtsék el a papírt! Írják le: „Mi az, ami aggaszt jelenleg? Hol van a nehézség? Mi a pontos helyzet?” Határozzák meg világosan! Gondoljanak arra, amit már mondtunk: a zsenialitás próbája a tisztánlátás. A kudarcot zavaros és ködös célok szülik.

    A 4. lépés: kérdezzék meg maguktól: „Mik a kihívás lehetséges okai?” Melyek az összes lehetséges okok? A mi türelmetlen társadalmunk erősen hajlamos arra, hogy a kihívás vagy a nehézségek okainak tisztázása nélkül, vaktában vonja le a végkövetkeztetést, és egyszerűen azt mondja: „Csináljuk ezt vagy azt!”, ahelyett, hogy úgy tennénk, mint az orvos. A jó orvos hátralép, és azt mondja: „Önnek itt fáj, ilyen rendellenességet észlel, ezek a panaszai, a betegsége ilyen tünetekkel jár. De most nézzük meg, mi minden okozhatja! Mik a lehetséges okok? Mit és mennyit eszik? Mit iszik? Milyen az életmódja? Miféle stresszhatások érik?” És így tovább. Látni fogjuk, hogy a bajok és problémák 50 %-a orvosolható már azáltal is, hogy pontosan meghatározzuk. További 25 % megoldható, hogyha tisztázzuk a probléma kiváltó okát. Néha, amikor sikerül megállapítanunk az okokat, egyszerűen azt mondjuk: „Nahát, csak ez az oka?” Aztán kiküszöböljük az okot, és már meg is oldottuk a kérdést.

    Az 5. lépés akkor szükséges, ha nem hozott megoldást a 3. és a 4. lépés. Tehát az 5. lépésben a kérdés: „Mi az összes lehetséges megoldás?” Mi az összes lehetséges megoldás? És ne csak 1 logikus megoldást keressünk! Hanem találjuk ki az összeset! Ha túl gyorsan rátalálunk egy megoldásra, és az ésszerű megoldásnak látszik, gondoljanak arra: mi lesz, ha nem válik be? Ez esetben mi a teendő? Ahogyan Roger (radzser) Vox megfogalmazta: „Mindig keressük meg a másik logikus, helyes választ is!” Hogyha már van egy helyes válaszuk, akkor mondják azt, hogy: „Ez helyes megoldásnak tűnik erre a problémára. De mi lenne a 2. helyes válasz?” Nagyon-nagyon jó gyakorlat. Mert amennyiben az 1. megoldás nem válik be, már a kezünkben is van a 2. megoldás. Tehát a kérdés: „Mi az összes megoldás? Mi a megoldás? És mi az ellenkezője? Vagy talán ne tegyünk semmit? Mi lenne, ha 2-szer ennyit próbálnánk? Mi lenne, ha valami mást próbálnánk meg? Ha eltérnénk a vonaltól oldalirányban? Ahelyett, hogy itt ásnánk még mélyebbre, nem kellene új helyen ásni? Mi lenne, ha kivonulnánk erről a piacról? Mi lenne, ha lemondanánk erről a feladatról? Ahelyett, hogy megoldást keresünk a munkára vagy feladatra, mi lenne, ha továbblépnénk, máshová mennénk, és újat kezdenénk? Akkor mi lenne a 2. helyes válasz?”

    És itt kritikus ponthoz értünk. Ettől a ponttól kezdve, még ebben az 5. lépésben kizárólag és csupán a megoldásokra kell gondolnunk. Beszéljünk kizárólag a megoldásokról! Mert mi történik az összpontosítás törvénye szerint? A behelyettesítés törvénye szerint? A vonzás és a közlés törvénye szerint? Mi történik? Hát én megmondom, mi történik. A legtöbb ember örökösen csak a problémákról beszél, a problémákra gondol, aggódik miattuk. Élénken elképzeli őket, retteg, hogy súlyosbodnak, és egyre több és több lesz. A behelyettesítés törvénye értelmében, ha csak problémákra gondolunk, akkor a tudatunkban elhatalmasodnak a negatív gondolatok. A vonzás törvénye értelmében a problémákkal való foglalkozás egyre több problémát vonz az életünkbe. És az összefüggések törvénye szerint minél többet beszélünk és gondolkozunk a problémákról, egyre inkább jellemzik majd világunkat. A különbség nyerők és vesztesek között, hősök és antihősök, sikeresek és bukottak között az, hogy a sikeres emberek, a nyertesek mindig a megoldásra tájolódnak. A megoldásra vannak hangolódva. A megoldásokra gondolnak, a megoldásokról beszélnek. Ők mindig ezt a kérdést teszik fel, ez számukra a nagy kérdés: „Mit teszünk mostantól kezdve?” Mit teszünk mostantól kezdve? Más szóval: a sikeres embert mindig a jövő érdekli. Mindig a jövő felé fordul. A vesztesek mindig a múlttal törődnek. A vesztes mindig azt akarja tudni: Ki volt az oka? Kit kell vádolni? Ki a felelős? Micsoda veszteségek érték? A nyertes ezzel szemben előre néz. Azt kérdi: „Hogyan jutok tovább? Mi innen a következő lépés? Mit tehetek a megoldásért? Hogyan javíthatok a helyzetemen? Hogyan hozhatom rendbe, alakíthatom át, hogy módosíthatom?” stb. Ha eljutunk idáig, a következő lépés magától adódik.

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2009. június 12. 15:289824.

    "

    Ezek után szeretném megtanítani Önöket a 2. módszerre, amelyet egyénileg is használhatnak, és csoportosan is. Alkalmazhatják mint csoportok problémáinak megoldására alkalmas módszert. A rendszerességen alapul. Egyik részét a Harward Egyetemen fejlesztették ki. A másik részét egy sor hivatásos kreatív gondolkodó dolgozta ki, és az egészet én olvasztottam egybe egyetlen módszerré. Ez a módszer egyszerűen lenyűgöző. Olyan, mintha ágyúval tüzelnénk a papírra. Nem volt még olyan probléma, amit ne lehetett volna megoldani a segítségével. Ez a módszer 9 lépésből áll.

    Az 1. számú lépés, a kiindulási pont: a bizakodó várakozás. A bizakodó várakozás ugyanis szabaddá teszi a szellemet, pihenteti az agyat. Működésbe hozza a tudatfelettit. És ráhangolja Önöket arra, hogy egy problémát vagy nehézséget magasabb szinten oldjanak meg. A bizakodó várakozást könnyű előidézni. Feltételezi a logikus megoldást. Valahányszor valamilyen nehézséggel kerülünk szembe, tudnunk kell, hogy van logikus, használható megoldás. Ilyenkor mondjuk azt: „Á, tudom, van erre logikus, használható megoldás. Nincs semmi probléma.” Vagy ahogyan az ausztrálok mondják: „Nem kell félni, haver!” Mondják maguknak ezt: „Nem kell félni, haver! Nincs probléma. Kell lenni egy használható megoldásnak.” Ez a bizakodó várakozás minden esetben megindítja a kreatív gondolkodást, és sokkal hatékonyabbá teszi az elmét.

    2. számú lépés: annak érdekében, hogy magatartása minél derűlátóbb legyen, használjon pozitív kifejezéseket! Beszéljen pozitív nyelven! Mit akarok mondani ezzel? Vannak bizonyos szavak, mind az angol nyelvben, mind a többi nyelvben, amelyek növelik vagy csökkentik a vérnyomást, aggodalmassá, félénkké teszik az embert, vagy boldoggá, vidámmá. Tehát a szóhasználat rendkívül fontos. A megfelelő szavak használata nagy jelentőségű. Pl. itt van a probléma szó. A probléma szó negatív töltésű. Negatív vonzatai vannak. Kimondásakor stressz, félelem, feszültség fogja el az embert. Tulajdonképpen beszűkíti az ember elméjét.

    Használjuk helyette a helyzet szót! A helyzet kifejezés ugyanis semleges szó. Lehet pozitív is, meg negatív is. A probléma szóban benne van, hogy baj fenyeget, a helyzettel azonban csak foglalkozni kell. Írják: a probléma szóhoz a harc, a kudarc, a kár, a csalódás fogalma társul. A helyzettel viszont egyszerűen csak számolni kell. Tehát a dolgokat úgy kell leírnunk, mint helyzetet. „Ma érdekes helyzettel kerültem szembe. Ellopták a kocsimat. Nahát, ez igazán érdekes helyzet!” „A házunk leégett. Nahát, ez valóban érdekes helyzet.” Ilyen módon kényszeríti az agyát, hogy felülkerekedjék a helyzeten, ahelyett, hogy letörne.

    Egy másik fontos szavunk: a kihívás. Nagyon sok vállalat és nagyon sok ember használja most ezt a szót, kizárólag azért, mert pozitív töltésű. Egy kihívás olyasmi, amihez fel kell nőnünk. A kihívás valamilyen pozitív dolog, ami tettekre mozgósít. Tehát probléma helyett mondjunk inkább kihívást! „Érdekes kihívással kerültünk szembe.” „Ez az idei év legnagyobb kihívása.” Vagy: „Érdekes kihívással kell szembenéznünk az idén.” Vagy: „Az idén egy nagy kihívásra kell válaszolnunk.” Egy probléma ugyanis, amit kihívásként fogunk fel, mozgósítja az ember képzelőerejét, tettekre sarkall, felébreszti a versenyszellemet, és máris előtérbe kerül a lehetőség szó.

    A lehetőség szó rendkívül pozitív töltésű. Olyan szó, amely előnyöket hordoz magában a számunkra. Tudományos kutatásaink érdekessége, hogy egyértelműen igazolják: a kudarcok és nehézségek mélyén, minden probléma terén, minden helyzetben és kihívásban ott szunnyad egy rejtett lehetőség. Valami, amiből tanulhatunk, ami a hasznunkra lehet, valami előny, valami, amin nyerhetünk. Van valami, amit felszínre hoz. Mert a behelyettesítés törvénye szerint amennyiben minden egyes nehéz helyzetben a lehetőséget kutatjuk, nem tudunk ugyanakkor olyasmire gondolni, ami stresszt okoz, vagy félelmet kelt bennünk. Nem tudjuk problémának tekinteni azt, amiben lehetőséget látunk. Az egyik gondolatmenet, a pozitív gondolat kiradírozza a negatív gondolatot. Tehát, ha szemügyre vesszük a sikeres embereket, megállapíthatjuk, hogy a sikeres ember a célt tartja szem előtt, megkeresi a lehetőséget, szembenéz a kihívással, és minden balsikerben és nehézségben felkutatja a pozitívumot. Amikor a tudatfeletti elméről beszéltünk, elmondtuk, hogy a kudarcok és nehézségek igen gyakran jók arra, hogy helyesbítsük a pályát vagy az irányt, hogy megtaláljuk a jó utat, és biztosan célba érjünk. Tehát ahelyett, hogy csalódás fogna el, vagy elkeserednénk, lássuk meg a nehézségekben a nagy lehetőséget, vizsgáljuk meg, és fordítsuk a hasznunkra!

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2009. június 12. 15:279823.

    "

    Azért, mert így bevésődik a tudatalattiba és a tudatfelettibe, hogy komolyan veszik a 20 ötlet módszert. Amennyiben megteszik ezt heti 5 napon át, minden reggel, mielőtt munkába indulnának, és naponta kitöltik a megkívánt 20 választ, tehát minden reggel még indulás előtt, és ezt folytatják évente 50 héten át, leszámítva 2 hetet a nyári szabadságra, valamint a hétvégeket, amikor pihenniük kell, akkor körülbelül évi 5 ezer ötlet birtokába jutnak. Amennyiben csak 1 ötlet hasznosítható naponta, akkor a napi 1 ötletet beszorzom a heti 5-tel, és… igen, évi 50-nel, és akkor az egyenlő 250 ötlettel évente. Amit mind felhasználhatnak az életükben. Egy olyan világban, ahol az átlagembernek egy épkézláb ötlete sincs. Nem gondolják, hogy ha ezt szisztematikus alapon teszik, eredményesebbek lesznek? Hogy a kreatív gondolkodás módszere előrehaladást biztosít? Hogy változást és sikert hoz életükbe? Tehát én azt mondom, hogy gyakorolják naponta ezt a módszert. Bár őszintén szólva én, személy szerint csupán 3 napi turnusokban végzem el a gyakorlatot, és ennek az az oka, hogy a 3. naptól kezdve már túlságosan sok ötletem gyűlik össze, és nem marad elég időm a nap folyamán valamennyi felhasználására. Annak ellenére, hogy jó ötletek, egészséges ötletek, praktikus ötletek, és sok esetben a tudatfeletti elme megoldásai szinte elárasztják a papírt. Vannak köztük olyanok, amelyek megérnek néha 100 $-t, néha 1000 $-t, de vannak olyan ötleteim is, amelyek 10 ezreket, sőt 100 ezreket hoznak. Én mint szaktanácsadó dolgozom, és időnként a munkám során ennek a módszernek alkalmazásával olyan ötletem támad, amely az érintett vállalat számára 100 ezreket jelent. Mert a rengeteg tényező ismeretében a megoldás egy pillanatban hirtelen kikristályosodik, és ahogy a vaku fénye, megvilágítja a kép legkisebb részletét is. Egyszer csak világosság támad a tudatfelettiben, és bang, megszületik a nagy ötlet. Ezért ajánlom, hogy még ma kezdjék el gyakorolni a módszert. Írjanak le bármely célt, bármely problémát, bármely akadályt! Írják le kérdés formájában! Próbálják ki máris! És meg fognak lepődni, milyen hatásos módszer ez. Sok hallgatóm jött már vissza hozzám, emberek százai a tanfolyamaimról, bizonyítva, hogy ez a technika megváltoztatta pályájukat, üzleti eredményeiket, egész családi életüket. Megváltozott az életük sok-sok szempontból tőle.

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2009. június 12. 15:269822.

    "

    Beszéljünk most a kreatív gondolkodás 3 olyan módszeréről, amelyet úgy használhatnak, mint, mint valamilyen sugárrombolót, amelynek segítségével meg tudják oldani a problémák 90-95 %-át! És megsemmisíthetnek minden akadályt, elháríthatnak minden olyat, ami az útjukban áll.

    Az 1. módszert úgy nevezem, hogy ötletroham. Az ötletroham igen egyszerű technika. Sok-sok évvel ezelőtt alakították ki. Művelhető egyedül vagy mások közreműködésével. Több embert tett sikeressé és gazdaggá e technika alkalmazása, mint az összes többi ismert technika. Én magam is évek óta alkalmazom, és egész egyszerűen lenyűgöző az, amilyen gyorsan képes az ember a segítségével remekül megoldani a legnehezebb problémát is. Az ötletrohamot gyakran nevezik 20 ötlet módszernek is. Az egyetlen kellék ami szükséges a 20 ötlet módszer használatához, mindössze egy darab papír, egy toll és a fegyelem. Miért nem alkalmazzák többen és gyakrabban ezt a módszert?

    ad 1.: Mert nem ismerik.

    ad 2.: Mert nem elég fegyelmezettek. Pedig, ha szisztematikus alapon alkalmaznák, meglepő eredményeket érnének el már az első alkalommal is.

    A 20 ötlet módszer lényege a következő. Vegyünk egy papírlapot – a legokosabb, ha reggel, amikor még friss a fejünk –, és írjuk fel fő célunkat vagy feladatunkat a lapnak a tetejére! Mégpedig kérdés formájában. Mondjuk azt, hogy Önök a jövedelmüket 30 ezerről 45 ezerre akarják növelni a következő 12 hónap alatt. Tehát akkor felírják a kérdést a lap tetejére: „Mit kell tennem azért, hogy 45 ezer $-t keressek 12 hónap múltán?” Vagy vegyünk egy időgazdálkodási kérdést: „Mit tehetek azért, hogy 2 órával több időt fordíthassak produktív munkára minden nap?” Vagy lehet egészségügyi kérdés is: „Mit tegyek, hogy lefogyjak 2 és fél kilót 1 hónap alatt, azaz visszanyerjem ideális súlyomat?” Leírják ezt a lap tetejére kérdés formájában. És aztán kényszerítik magukat, hogy adjanak 20 különböző választ. Egyszerűen kényszerítik magukat 20 különböző válasz fogalmazására. Az első 4-5 válasz, amit ki tudnak sütni, meglehetősen könnyen születik. A következő 4-5 már valamivel nehezebb, és az utolsó 10-zel már valósággal vért kell izzadniuk. Ugyanis az elméjük, amennyiben nem módszeresen használják, csak nagyon lassan tud megfelelni ennek a követelménynek. Akár valamilyen eltunyult izom, nehezen fogható munkára. És a válaszok nagyon-nagyon lassan születnek, de 1 hét elteltével, 1 hónap, negyedév múlva akár fél napig is ontja az ötleteket. Tehát írják fel a kérdést a lap tetejére! Süssenek ki 20 választ, és mindezek után válasszák ki a legjobbat, és használják fel azonnal! Ilyen egyszerű. Hogyha ezt teszik, Önök is el fognak ámulni azon, hogy milyen hatásos ez a technika. Olyan ötletek fognak előbukkanni az agyukból, hogy maguk is teljesen meglepődnek. Olyan gondolatok jelennek meg a papíron, amelyekről sosem hitték volna, hogy kipattannak az agyukból. Ezt a feladatot már feladtam több tanfolyamon vezető állású tisztviselőknek, és gyakran hallottam tőlük, hogy néha a 20. válasz az, ami megéri a többi 19-cel való bajlódást. Ezek a vezetők odajönnek hozzám, és azt mondják, hogy megéri a fáradságot a 20 válasz, mert néha a 20. válasz az, amelyet már egy fél éve keresnek. Amennyiben tetszik ez a gyakorlat, vegyenek elő papírt, és lássanak hozzá azonnal! Miért?  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2009. június 12. 15:259821.

    "

    A 2. kulcs ahhoz, hogy zseniként működjenek: a koncentrálás. Az összpontosítás. Minden zseninek, minden átlagon felül intelligens embernek van képessége ahhoz, hogy 100 %-osan koncentráljon egy időben egyetlen dologra. Éspedig arra, ami a legfontosabb neki. Viszont az átlagember, akinek átlagosak a képességei, mindig megkísérel több dolgot csinálni egyszerre. Egy sereg különböző dolog köti le a figyelmét. És minthogy nem képes egyetlen pontra összpontosítani az erejét, mint aki öklével ide-oda csapkod, egyetlen problémát sem tud igazán megoldani. A koncentrálás tudománya, amiről az időbeosztással kapcsolatban beszéltünk már, abban áll, hogy listát készítünk a céljainkról. Számba veszünk minden problémát, ami az utunkban áll. Kiválasztunk egyet-kettőt, amelyek a legfontosabbak. Nekilátunk az 1. számúnak, és célratörően addig foglalkozunk vele, amíg meg nem oldottuk. Abszolút zseniális módszer. Mert a koncentrált szellemi erő olyan, mint egy lézersugár. Minél jobban koncentrálunk, minél inkább összpontosítjuk a figyelmünket, mint egy sugarat, egyetlen probléma megoldására, annál biztosabb az akadály megsemmisítése, és mi mehetünk tovább a cél felé.

    A zsenialitás 3. elsajátítható jellemzője: a nyitottság gondolatok befogadására. Azok az emberek, akik átlagon felül intelligensek, mind hajlamosak a nyitottságra. Hajlandóak fontolóra venni egy-egy dolog seregnyi különböző megközelítését. Képesek arra is, hogy visszavonuljanak. Szívesen és sokat szoktak kérdezni. Olyan kérdéseket tesznek fel, hogy: „Miért?”, vagy éppen olyat, hogy: „Miért ne?” Vagy azt a kérdést, hogy: „Mi lenne a megoldás?” „Itt van ez a probléma, mik a feltevései? Lehetséges, hogy rosszul következtettünk? Lehet, hogy rosszul ítéltük meg a helyzetet?” Tudják, hogy a legtöbb kudarc rossz következtetésekben gyökeredzik. Tehát írjuk: feltételezések! Mik tehát a feltevéseink? Tudják, valahányszor meghívnak szakértőnek nagyvállalatokhoz, vagy akár kisvállalatokhoz, mert bajok vannak a piaccal kapcsolatban, mindig kiderül, hogy a feltevéseik rosszak. Hibásan következtettek a termékekkel, az árakkal, a vevőkkel, a szállítással, a konkurenciával kapcsolatban.

    Mik tehát a követelmények? Legyünk széles látókörűek! Mérlegeljük minden esetben a probléma megoldásának különböző módjait, bármi legyen is az! Egy másik kérdés, amit fel kell még tennünk: Mi más lehet a probléma? Mi azt hisszük, ez a probléma. Mi van akkor, ha valami más a probléma, és nem is az, amit mi annak látunk? Tehát legyünk nyitottak, legyünk rugalmasak, legyünk készek arra, hogy megvizsgáljuk a különböző megközelítési módokat!

    A zsenialitás 4. jellemzője, bármilyen meglepően hangzik is: a szigorú módszeresség. Vagy mondhatjuk úgy is, hogy átgondolt szisztematikus rendszeresség. Vagy ha úgy tetszik: szisztematikus módszer a problémák megoldására. A zseni nem meggondolatlan hebehurgya. És végül, ha a zseni nagyon gyakran az összpontosítási folyamat eredményeképpen kipróbált egy sor szisztematikus módszert, képes arra, hogy egyszerűen kivesse agyából a problémát. Aztán egy bizonyos ponton a tudatfelettije adja meg neki a keresett választ. De ezt megelőzően rendszeresen végig kell gondolnia a megoldás különböző módjait. A legtöbb ember nem így csinálja. Egész egyszerűen rávetik magukat a problémára, olyan módon, ahogy a csaholó kutya az elhaladó autó után szalad. És aztán vau, vau, vau, vau, vau, vau, úgy szeretné marcangolni. Vagy úgy veti rá magát a feladatra, mint ahogy egy kölyökkutya egy régi paplanra, bele-belekap, és darabokra tépi. Az intelligens ember viszont minden problémát logikusan, szisztematikusan közelít meg.

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2009. június 12. 15:249820.

    "

    A másik dolog, amit tisztán kell látniuk, hogy mik a problémáik. Fel kell ismerniük az akadályokat, amelyek Önök és céljaik között állnak. És tisztázniuk kell, melyek a nagy akadályok és melyek a kisebbek. Kristálytisztán kell látniuk. Pl. mi a helyzet az orvostudományban? A kórházban át kell mennie a betegnek egy sor vizsgálaton ahhoz, hogy meghatározhassák a betegség mibenlétét és azt, hogy mi okozza. És minél jobban tisztázzák, annál könnyebb lesz a megoldás. Azok az emberek, akik sikertelenek és boldogtalanok manapság, nem feltétlenül unintelligensek vagy tehetségtelenek. Csak határozatlanok céljaikat illetően, és nem látják tisztán a problémáikat sem.

    Harmadszor pedig, ami minden egyébnél fontosabb, az a végeredmény. Ez rendkívül sok fejtörést követel. Jóval többet, mint az első kettő. Mi az eredmény, amire vágynak? Hova akarnak eljutni ennek a folyamatnak a végén? Más szóval: mi lesz fáradozásuk gyümölcse? Milyennek fogják érezni? Ne csak a cél elérésének folyamatát vizsgálják, hanem azt is, ami utána következik! Az eredmény fókuszba állítása gyakran előbbre való a célokra való összpontosításnál is. Mert ha hiszik, ha nem, a célok néha rosszak. Előfordul, hogy a problémák nem az igazi problémák. De ha tudják, hogy mi lesz az eredmény, ha tudják, hogy mi az, amire vágynak… Pl. ha tudják, hogy egy 200 m2-es házat akarnak, amely modern, felszerelve minden kényelemmel, ahol lesz dolgozószobájuk, lesz nappali meg gyerekszoba és így tovább. Ha ez az eredmény az, amire vágnak, akkor a környék, ahol élnek, a feltételek, amelyekhez a házvásárlás kötődik, a kölcsön, a kamat, az adó, mind csupán másodlagosak, mert csupán a végeredmény fontos.

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2009. június 12. 15:239819.

    Hoztam egy kis frissítőt és a folytatást:

    "

    Kreatív problémamegoldó technikák

    Emlékeznek még arra a vizsgálatra, amelyben 1000 ember IQ-járól készült felmérés. És megállapíthattuk, hogy a legintelligensebb és a legkevésbé intelligens emberek intelligenciaszintje között csupán 2 és félszeres a különbség. Megbeszéltük a kérdést a jövedelmek szempontjából, és láttuk, hogy aki évi félmillió $-t keres, nem 10-szer okosabb annál, aki csak évi 25 ezret hoz össze. Ez a téma évekig foglalkoztatott. És e tárgykörben tanfolyamokat is vezettem, mintegy 500 jelentősebb vállalat menedzserei és vezetői részvételével. Sok érdekes következtetésre jutottam az intelligenciával és az IQ-val kapcsolatban, amelyek közül az 1., amelyet át szeretnék adni Önöknek, a következő. Az intelligencia bizonyos cselekvésmódszer. Az intelligencia fokmérője nem az IQ, nem az egyetemi végzettség, és nem a családi háttér, nem a kapcsolatok, a felkészültség vagy hasonlók. Hiszen nagyon sok rendkívül intelligens embernek nincs megélhetése. Sok több egyetemi diplomával is rendelkező ember állástalan. Ugyanakkor sok középiskolát sem végzett ember vezet jelentős vállalatokat. Minthogy az intelligencia bizonyos cselekvési mód. Azt tapasztaltam, hogy aki megfigyeli az intelligens emberek magatartását, intelligens embereken én olyanokat értek, akik el tudják érni, amit akarnak, és úgy tesz, úgy használja az eszét, mint ahogyan ők használják. Ugyanolyan intelligenciaszinten fog tevékenykedni, amelyen azok érik el eredményeiket, tekintet nélkül a megfigyelő IQ-jára vagy másra.

    Alapgondolatunk tehát a következő: az intelligencia cselekvési mód. Más szóval: amennyiben valaki intelligensen jár el, akkor intelligens. Ha valaki nem jár el intelligensen, akkor nem intelligens. Tekintet nélkül arra, hogy mennyire okos, vagy milyen képzettséggel rendelkezik.

    Ennek figyelembevételével néhány évvel ezelőtt kutatásokat folytattam a zsenialitás mibenlétével kapcsolatban. Melyek tehát a zseni jellemvonásai? Mi jellemzi azokat az embereket, akiknek a közvélemény szerint különlegesen magas az intelligenciaszintjük, akiknek IQ-ja 140 felett van, és elérheti a 150, 160, 170-et, sőt többet is? És rájöttem, hogy a zsenialitásnak 4 nyitja van, és mind a 4 elsajátítható magatartásból ered. Ha valaki elsajátítja őket, olyan intelligenciaszinten lesz képes működni, amely a kétszerese a jelenleginek.

    Mi a zsenialitás 4 kulcsa?

    Az 1. kulcs a zsenialitáshoz: a világosság. A tisztánlátás egyszerűen elengedhetetlen. Tény, hogy újra és újra találkozom tehetséges emberekkel, akik azért nem sikeresek, mert nem tudják, mit akarnak. Nem döntik el, hová akarnak jutni. A céljaik ködösek, ítéleteik bizonytalanok. A, a döntéseik és válaszaik kapkodóak. Miközben a sikeres emberek mind félelmetesen tisztán látnak. Képzeljék el, hogy van egy kamerájuk! És ha minden egyes alkalommal úgy állítják be a kamerát, hogy a fókuszban tökéletesen tisztán látható a célpont, helyesen járnak el. Ez azt jelenti, hogy ha bárki megkérdi Önöktől, mi a céljuk, vagy ha Önök gondolkoznak rajta, azonnal tudjanak határozott választ adni! Ezért javaslom, hogy írják le, mi az! Írják le pontosan! Szabjanak határidőt! Mérjék fel, szigorúan! Határozzák meg közelebbről! Eleven és színes nyelven fejtsék ki, mert minél világosabbak a céljaik, annál élesebb lesz elméjük. És annál bizonyosabban érik el azokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2009. június 12. 15:139818.

    szép délutánt Mindenkinek

     

    Délelőtt kaptam egy meghívást holnap délutánra amely késő estig tart.

    Nem mondtam rá azonnal igent, hiszen várom a családom.Nem tehetem meg, hogy itt hagyom Őket, mikor ritkán jönnek, pedig szerettem volna ott is lenni. Egy órája hívott a lányom, mégsem jönnek mert a vejemet beosztották holnapra.Kicsit vagyok. A kaja nagy része mehet a mélyhűtőbe, két hétig nem kell vásárolnom, ragyog a lakás /rendes, tiszta asszony vagyok, máskor is rend van, de ha várok valakit ez a mániám/, és holnap délutánig csak a lábam lógatom

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2009. június 12. 14:329817.
    Nálunk ma volt a suli évzáró. Szerencsémre borus idő volt igy nem lett folyákony pép a fejemből a végire. Az én diofámnak szeme van és egy ami mindig engem néz ha kávézok a balkonon.
    A leányom 2 orát nyügőlt ,hogy mit vegyen fel az este ,Mire sikerült kiválasztania a szoknyát és bluzott. Reggel kezdte előről mert hüvős volt és a vékony kis szoknyába béfagyot volna.
    Nem jőtünk haza egyből. Egyik nagyáruházba vannak játékok olyan pénzbedobos asztali foci meg ilyenek és játszotunk . Rendesen bevegyültem a kicsik közé.
    előzmény:
    szivárvány50 (9815)
    2009-06-12  08:44
  36. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2009. június 12. 14:159816.
    előzmény:
    szivárvány50 (9814)
    2009-06-12  08:30
  37. 2009. június 12. 08:449815.

    Szeretlek Benneteket én is, olvasni is

    Hálás vagyok, hogy mindennap írhatok.

    Jönnek hétvégére a messzi gyerekeim, nagybevásárlás megvolt.A titokcsekkem a pénztárcában lapul,van mindenre pénzem

    Szeretem ezeket a hétvégéket, élet költözik a házba. Ilyenkor ezerrel, sokat , feltöltődöm a szeretet energiájával. Nem volt mindig igy. Hálás vagyok a változásomért, mert ugye, ami belül van az a környezetemben visszatükröződik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2009. június 12. 08:309814.

    szép reggelt Mindenkinek

     

    "JÚNIUS 12

     

    A rendetlen-rendes polaritása

     

    A kapcsolatokban az egyik legnagyobb probléma- a rend és a spontaneitás közötti ellentét. Ebbe a konfliktusba belekerül csaknem az összes együtt élő ember. Az egyik fél általában rendszerető, míg a másik rendetlen. Ez az ellentét valójában a nagyon rendszerezett, szervezett, linerális, azaz az egyenes útról le nem térő oldalunk és a spontánabb, intuitívabb és kreatívabb oldalunk közötti konfliktust tükrözi. Mindkét fél a másikat játssza ki.

    Soha nem szűnő konfliktusban lesznek ezek a benned lévő tulajdonságok, amíg fel nem ismered, hogy ez a konfliktus arra hívja fel a figyelmed, hogy mindkét oldalra szükséged van. Mindkét ellentétes énednek meg kell találnia az egyensúlyt a két véglet között és meg kell tanulnia harmóniában élni velük.

     

    *

    Egynesúlyt keresek

    az életemben jelenlévő

    rend és spontaneitás között."

     

    További csodás,szép napot Mindenkinek

    Az enyém az

    Hiszem, hogy ma valami csodás dolog történik velünk

    Álmomban indiántáncot jártam a mosolygós diófám alatt, harci kiálltásal:győőőőőőőőőőztem.......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2009. június 12. 07:289813.

    Sziasztok!

    Jó reggelt mindenkinek! és hoztam a szokásos pár finomságot, jut mindenkinek!!!

    Ma is egy csodálatos napunk van! (ha akarjátok) az enyém az!

    Ma nem tudok sokáig maradni, mert megyünk fogszabályzóhoz 9-re, utána cipő, táska és hús vásárlás következik. Talán délre itthon vagyunk. Alexot már ébresztgetem, de nagyon nem akar. A minap elültettünk mini sütőtök magot, ma reggelre kelt ki, és most látszik igazán, hogy nem erőlködik, csak nő. Az univerzum sem erőlködik és nekünk sem kell, csak meg kell tanulnunk befogadni a kéréseinket. A konyhában is a kis koktél paradicsomjaim szépen fejlődnek, már kezd pirosodni és sorra jönnek ki az új hajtások, virágok és kis paradicsomok, nem győzzük számolgatni. Amikor csak kimegyek a konyhába, mindig szeretettel és köszönettel gondolok rájuk (2 tő) és ha látom, hogy nincs rendben valami azonnal intézkedem, pl. leszedtem két levelet, mert megrágcsálta valami. 

    Majd ha piroslik már, akkor készítek nektek fényképet.

    Legyen olyan napotok amilyet teremtettek magatoknak!!!

    Tudtam, hogy kibújtok az off üzemmódból, én is és Szivárvány is szeret olvasni benneteket!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. Torolt_felhasznalo_179820
    Torolt_felhasznalo_179820
    2009. június 11. 22:459812.

     

     

    Nagyon szivesen! Orulok, ha tetszett!

     

     

    előzmény:
    jucu50 (9810)
    2009-06-11  22:18
  41. 2009. június 11. 22:359811.
    Gratula és úgy legyen!
    előzmény:
    Napsi88 (9791)
    2009-06-11  20:57
  42. 2009. június 11. 22:189810.

    Szép estét!

    Köszönöm a mindennapi olvsani valót!

    Hálás vagyok érted, és a szorgalmadért,amivek ezt teszed!

    Azt hiszem , sok minden tanulni valót kapok,ill. kapunk!

    Nagy ölelés érte !

    Karen köszönet a link-ért!

    előzmény:
    szivárvány50 (9806)
    2009-06-11  21:37
  43. 2009. június 11. 21:439809.

    Szia Naju!

     

    Sajnálom,hogy nem  tudtunk talizni...

     

    Majd jövő hét után már nem lesz akadálya,nem kell tanulnom...

     

    úgy alakultak a dolgok, ahogy szerettem volna..most a jövő hétre gyúrok!!

     

    köszi lányok!

    előzmény:
    naju (9795)
    2009-06-11  21:28
  44. Torolt_felhasznalo_179820
    Torolt_felhasznalo_179820
    2009. június 11. 21:419808.

    A hit ereje

    Beszélgetés Dr. Csókay András idegsebész főorvossal  http://freespirit.hu/magazin/ep_lelek/a_hit_ereje
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2009. június 11. 21:399807.

    Mára befejeztem. Nekem ez a rész nagyon tetszik.

    Napsi, én is gratulálok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2009. június 11. 21:379806.

    "

    De a magányon kívül sok minden ösztönzi a tudatfeletti elmét: az elképzelés, a meggyőződés, az álmodozás, a kikapcsolódás, a komolyzene, a természet, a meditáció mind segítségére lehet.

    A tudatfeletti megoldásnak 3 döntő forrása van.

    Az 1.: az intuíció. Ami belülről jön, és tudtára adja, hogy most megtalálta a várt feleletet.

    A 2. forrás: a véletlen találkozás. Emberekkel vagy könyvekkel, anyagokkal, ötletekkel, akik vagy amelyek választ adnak a feltett kérdésre.

    A 3. forrás: váratlan események. Váratlan események. Akár az Ön életében, akár külső környezetében. Ha megvizsgálja, miért következtek be, megtalálhatja a keresett feleletet a megválaszolandó kérdésre.

    Tehát figyeljen az intuícióra, a véletlen találkozásokra és váratlan eseményekre! És miről ismeri fel a tudatfeletti megoldást?

    Először arról, hogy tökéletes. 100 %-ig tökéletes. Megvilágítja majd a probléma minden oldalát. Szembeszökően, csodálatosan. Világos és egyszerű lesz. Olyan világos és egyszerű, hogy az már maga is csoda.

    Másodszor: a válasz úgy csap be, mint a villám. És Ön azt mondja: „Hogyhogy nem gondoltam eddig rá? Hogyan nem tudtam azonnal? Olyan magától értetődő, olyan logikus!” Egy villanás, és minden a helyére kerül.

    És most a felismerés 3. módja: Ön észlelheti a tudatfeletti megoldás létrejöttét érzelmi alapon is. És amikor megkapja a helyes választ, öröm, erő és munkakedv önti el. Önbecsülése megnő. Csupa boldogság, csupa várakozás. Valóságos diadalmámorban úszik. Csupa derű. És azt mondja: „Hát ez tökéletes! A remek válasz!” Olyan izgalom fogja el, hogy kirohan az utcára, vagy kirohan a fürdőszobába, vagy felhív valakit, és elmondja neki. Mert megtelt azzal a tudatfeletti energiával, ami a megoldáshoz vezette. Ha pl. a tudatfeletti megoldás épp elalvás után születik meg, vagy az éjszaka kellős közepén, arra ébred, hogy a szíve vadul ver, a halántéka dobol, a füle zúg, és természetesen már nem is alszik el újra.

    Tehát, hadd szögezzem le még egyszer! A tudatfeletti tevékenység törvénye az egyetlen és legfontosabb, amely eldönti az Ön sorsát. Azt, amit ma megvalósít, és amit a jövőben fog megvalósítani. És aminek a lényege, hogy minden ötletet, tervet, célt, amely ott forog az Ön tudatos elméjében, csak a tudatfeletti tevékenysége valósíthatja meg. Ez hosszú évezredek óta a nagy emberek, vezetők, írók, költők, politikusok sikereinek titka. Amelyeket ön is elérhet, ha kristálytisztán látja maga előtt a célt. Bevési azt tudatos elméjébe. Nem gondol másra, mint a cél elérésére. Száműz minden negatív gondolatot, amíg valóban célba ér, ahová nem juttathatja el más, mint a tudatfeletti elme.

    Minden emberi alkotókészség forrása és központja a képalkotás tehetsége. Vagyis a képzelőerő.” Robert Colié (kolié)

     

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2009. június 11. 21:369805.

    "

    (21. TUDATFELETTI TEVÉKENYSÉG törvénye)

    Most pedig elmondok valamit, amit érdemes feljegyezni. A tudatfeletti tevékenység törvényét, amely így hangzik: a tudatfeletti elme erejénél fogva minden ötlet, terv, cél, gondolat, amely huzamosan foglalkoztatja a tudatos elmét, meg kell hogy valósuljon a tudatfeletti segítségével. Minden ötlet, terv, cél, gondolat, amely huzamosan foglalkoztatja a tudatot, minden, amire nagyon vágyik, vagy amitől nagyon fél, megvalósul a tudatfeletti által. Legyen bár pozitív vagy negatív, jó vagy rossz Önnek, ha huzamosan rögzíti a tudatos elmében, ha átéli, átérzi, képet alkot róla, a tudatfeletti elme a tapasztalatok összességét bocsátja a rendelkezésére ahhoz, hogy összehozza azokat az embereket, azokat a körülményeket, amelyek a gondolat megvalósításához szükségesek. Az egész tanfolyam során hangsúlyoztuk, hogy az Ön gondolatainak rendkívüli ereje van. Hogy az Ön gondolatai tárgyiasulnak. A gondolatból valóság lehet. Ha elfogadja, hogy van egy tudatfeletti elme, biztos, hogy minden gondolata valóra válik. Tehát csak arra gondoljon, amit el akar érni! Űzze el, amit nem akar! Gondoljon állandóan, megállás nélkül, éjjel-nappal arra, amit nagyon akar, és a világért se gondoljon arra, amit nem akar! Az emberek egész tömege azért sikertelen és boldogtalan ma, mert örökké azon rágódik, amit nem akar. Csak nagyon kevés ember, az elit boldog és sikeres anyagilag és erkölcsileg, mert csak arra koncentrál, amit akar. A Biblia mondja: „A gazdag gazdagabb lesz, a szegény szegényebb.” Egy másik bibliai idézet „Akinek kevese van, attól a kevés is elvétetik, akinek sok van, annak még több adatik.” A gazdag gazdagabb lesz, a szegény szegényebb. Miért? Mire gondol a gazdag ember? Mire koncentrál? Mivel vonzza magához a tapasztalatok összességét? Azzal, hogy folyton a sikerre, a termelésre, a pénzre, a befolyásra, a fejlődésre gondol. És mire gondol a szegény? A szükségre, a kamatokra, a bukásra és a csődre, arra, hogy nincs elég készpénze. És amire az ember állandóan gondol, azt a tudatfeletti megvalósítja. A tudatfeletti tevékenység törvénye szerint. Ha bármilyen nagy is egy cél, ha bármilyen távolinak látszik is, ha állandóan arra gondol, a tudatfeletti segít valóra váltani.

    De mivel serkenthetjük a tudatfeletti elmét? Azzal, hogy megadjuk neki a működéshez szükséges legjobb feltételeket.

    Az 1. feltétel: a magány. A tudatfeletti elme működését serkenti a teljes magány. De hogyan érjük ezt el? Csendet teremtünk. Egyedül, csendben leülünk valahová 30 vagy 60 percre. A mi társadalmunkban vannak emberek, akik még életükben sosem ültek egyedül, csendben egy félórát. És ez az egyszerű módszer 100 %-os sikert hoz. Ha problémák, nehézségek vannak, ha akadályok állnak Ön és a cél közé, üljön le valahová egyedül, és hallgassa a csendet! Míg megszólal egy halk belső hang. Akkor figyelje ezt a belső hangot! Ezt a halk belső hangot. Ez a titok. Meglátja, hogy egy bizonyos pillanatban, úgy 25-30 perc múlva, kitisztul az agya, és a tudatfeletti az ötletek egész sorát önti át a tudatába. Érzi majd, amint új energia árad el Önben. És a kellő percben, ahogy ott ül csendben, egyedül, dohányzás, kávé, rádió nélkül, abban a bizonyos percben kitisztul, kiürül az agya, és hopp, a kellő időben megszületik a kellő válasz. Ha akkor feláll, és a kapott válasz értelmében jár el, kiderül, hogy azt tette, amit kellett, és a legjobb percben.

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2009. június 11. 21:359804.

    "

    Most jön a tudatfeletti 13. tulajdonsága: van rádió- és tévéfigyelő áramköre. Van rádió- és tévéfigyelő szolgálata. Tehát a tudatfeletti előre beprogramozható az Ön igényei szerint. Pl. beprogramozhatja, hogy mindig, mindenhol találjon parkolóhelyet. A szerendi pitivel megáldott emberek biztosra veszik, hogy találnak parkolóhelyet. És nem is csalódnak. Beprogramozzák a tudatfelettit, és 10-ből 10-szer, 20-ból 20-szor le tudnak parkolni a legforgalmasabb úton vagy egy áruház előtt. De ha minden talpalatnyi hely foglalt, amikor a mi emberünk odaér, valaki éppen kifarol onnan, és átadja a helyét. Nem az előző kocsinak, és nem az utána következőnek, pontosan neki. Ezer tanítványom számolt be arról, miután ezt megtanulta, mindig talál parkolóhelyet. A titok nyitja: hinni kell! Mert aki nem hisz, hoppon marad. Beprogramozható dolog a felébredés is. Nagyon sokan ébrednek fel ébresztőóra nélkül. Nincs is ébresztőórájuk. Én is ébresztőóra nélkül ébredek évek óta. Hogyan? Beprogramozom a tudatfelettimbe – percre pontosan – mikor kell kelnem. Elég, ha 3-szor gyakorolja valaki, és életre szóló beidegződéssé válik. Ha ez a gyakorlat közkinccsé lenne, az ébresztőóragyárak becsukhatnák a boltot. Az ember éppúgy felébredhet 3, mint 13 óra alvás után. Fel lehet ébredni sötét éjjel is, csak a tudatfelettit kell beprogramozni. Ugyanígy programozható az emlékezés és a felejtés is. És így tovább.

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2009. június 11. 21:349803.

    "

    A tudatfeletti 12. tulajdonsága: irányítja az Ön szavait és tetteit. A szavakat, amelyeket kimond, mindent, amit tesz. És ezeknek hatását. Más szóval: szavai és tettei, szavai és tettei megfelelnek majd az önmagáról alkotott képnek és az elérendő célnak. Tehát, ismételjük meg! Tettei megfelelnek majd mind az önmagáról alkotott képnek, mind az elérendő célnak. Mit jelent ez? Annyit jelent, hogy a tudatfeletti elme, amely az Ön gondolkodásának mechanikus része, az önmagáról alkotott képnek megfelelően fogalmazza meg az Ön szavait. Ha úgy érzi: „Jól vagyok.”, szavai és tettei azt tükrözik. Ha úgy érzi, fáradt, szavai és tettei ezt mutatják. De bárhogyan érezze is magát, ha a tudatfeletti látja a világos célt vagy parancsot, akkor az Ön minden szava és tette, ezeknek a hatása is, a végső cél elérése felé viszi. Már megkapott minden szükséges tapasztalatot. És lehet, hogy beszélgetés közben kibukik valami a száján, amire az adott pillanatban nem is gondolt. Mégis szóról szóra az, amit el kellett mondania. Legyen bár egy hölgynél, üzleti találkozón vagy szakmai vitán, akárhol, csak az a lényeg, hogy azt mondja, ami a helyzethez illik, és a célnak megfelel az adott percben! Ha Ön akaratlanul mondta ki, amit kellett, vagy épp ellenkezőleg: úgy érzi, hogy egy nehéz tárgyalás során meg kell szólalnia, állást kell foglalnia, de egy belső hang megtiltja, hogy szóljon, vagy a partner mond valamit, ami ezt feleslegessé teszi, tehát nem mondta ki, amire készült, a tudatfeletti parancsa volt: „Ki ne mondd, nem illik a képbe, és nem viszi előre az ügyet a cél irányába!” Tehát, valahányszor habozik, megszólaljon-e vagy sem, a leghelyesebb, ha hallgat, és egy szót sem szól. Hamarosan rájön, hogy ez volt a legokosabb, amit tehetett. 2 nagyon népszerű szó van manapság. Az egyik így hangzik: szerendi piti. Azt a képességet értjük alatta, amivel kellemes, hasznos, értékes dolgokhoz jutunk. Vannak emberek, akik mindig megtalálják, amit más nem talál. Kedves partnert, ritka könyveket, új fűszert, egyedi ruhafélét, bútort, barátokat, akik segítenek stb. Ők szinte belebotlanak mindebbe. Ez a tulajdonság a szerendi piti, a jó reménység képessége. A legérdekesebb a dologban, hogy ha a szerendi pitivel megáldott embereket vizsgáljuk, mindig kiderül, hogy a talált kincsek a céljaik felé vezető úton hevertek. Azaz, más szóval: csak az talál, aki keres. Aki nem jár bátran és kellő hittel a célja felé vezető úton, nem talál semmit. A célt sem, ha nincs szinkronitás. Ez a 2. varázsszó: a szinkronitás. A szinkronitás folyamat. Lehet véletlen események láncolata. Az ilyen folyamat során 2-3-4 nem összefüggő esemény egyszerre történik meg. Ez az, ami végbemehet spontán módon, vagy úgy, hogy szinkronizálással, azaz az események szándékos időbeli és térbeli egyeztetésével érjük el, céljaink érdekében. Sok érdekes tanulmányt írtak a szinkronitásról. Szerintem egy magasabb rend kifejeződése. Az események magasabb szintű szervezése. Amelynek alapja: a tudatfelettinek tisztáznia kell az egyes események jelentőségét és fontosságát. De csak egyetlen szempontból. Az Ön sikerének, célja elérése szempontjából. Önt felhívják telefonon, elolvas egy könyvet, hall egy cikkről, meglátogat valakit. És ezeknek az eseményeknek a láncolata eljuttatja a céljához.

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2009. június 11. 21:339802.

    "

    A tudatfeletti újabb jellemzője: el tudja látni Önt mindazzal a tapasztalattal, ami a siker eléréséhez szükséges. Tehát mindazzal a tapasztalattal, ami a sikerhez kell. Ez az egyik leghihetetlenebb dolog, amit az életben láttam. Készen szállít minden tapasztalatot, ami a sikerhez kell. A tapasztalatok garmadáját. Az élet minden területéről. Tegyük fel, hogy ez Ön. Helyes? És Ön elhatározta, hogy növeli a jövedelmét, mondjuk 50 %-kal 5 éven át, mert teljes anyagi biztonságra törekszik élete végéig. Elképzelhető, hogy valaki – egy bizonyos szakterületen, bizonyos szaktudással – kitűz magának egy világos, látható, könnyen megközelíthető célt, és azt viszonylag simán el is éri. De az is lehet, hogy kitűz magának egy célt, és erre a világosan meghatározott célra felteszi az életét. Oda mégsem jut el simán, hanem egy valóságos akadálypályán kell végighaladnia. Újabb és újabb kitérők során. És amikor 1, 2, 5 év múlva célba ér, kiderül, hogy ez nem a kitűzött cél, bár ugyanolyan értékes, vagy még értékesebb, de nem remélt és váratlan. Ha az önerejükből lett amerikai milliomosokat vizsgáljuk, látjuk, hogy szinte egyik sem azon az úton jutott el a vagyonhoz, amelyen elindult. Amint elindultak az életpályán, látták, hogy azt valamilyen akadály vagy sorompó zárja el. Túltermelés állt be. Megváltozott a technológia, emelkedett a kamatláb, sorolhatnám még. Ők rögtön átlátták, hogy másfelé kell menniük, amerre könnyebb. Tegyük fel, hogy Ön gátfutó, és a gátak egész során kell átjutnia! Vannak köztük alacsonyak és vannak magasak. Ha végigfutott a pályán, és visszanéz, visszagondol az erőfeszítésre és a ráfordított időre, tapasztalni fogja, hogy közben sok pozitív dolog is történt. És amin akkor kínkeservesen jutott át, javára vált. És most elmondhatja: „Ha akkor nem jön közbe ez vagy az, nem történik meg amaz, nem jutok el oda, ahová végül is elértem.” És belátja, hogy egész élete a véletlenek láncolata, és mindaz, ami akadálynak és időrabló kitérőnek tűnt, visszanézve értékes tapasztalatok tárháza lett. Olyanoké, amelyeket meg kellett szereznie, hogy célba érjen. Ahogy célba is ért. Egy remek példa. Amikor elkezdünk felnőni, és érdeklődni a másik nem iránt, egy sor kapcsolat füstbe megy. Próba, balsiker, kísérletezünk. Néha sikerül kijönnünk egymással. Néha összeveszünk, és úgy érezzük, nincs nagyobb szörnyűség, mint elveszteni a partnerünket. Búbánatba esünk. De amikor végül is megtaláljuk az igazit, visszagondolunk, és azt mondjuk: „Hű, de jó, hogy annyi minden nem sikerült! Mert ha sikerül, sosem találkozom vele, nem ismerem meg az igazit.” Sok, nagyon sok csúf varangyot kell megcsókolni, mielőtt megtaláljuk a királyfit vagy királylányt. Tehát minden kudarccal tanulunk, minden átugrott gáttal ügyesebbek leszünk. És hadd mondjam meg őszintén, eljuthatunk a célba, de el is bukhatunk a sok gát egyikében. Persze, sokkal jobb, ha a bukás megelőzi a sikert, mint fordítva. Napóleon Hill meginterjúvolt 500 sikeres nőt és férfit. Kitűnt, hogy életük során mindnyájukat érte kudarc vagy bukás. Eljutottak egy pontra, ahol elhatározták, hogy fel kell adni. Nincs értelme folytatni. Mindenki rajtuk nevet. De ahogy továbbvánszorogtak, hopp, elérkezett a nagy siker. Tudják, hogy Edison, az évszázad legnagyobb feltalálóinak egyike, többször ment tönkre. Henry Ford 3-szor jutott csődbe, mielőtt milliárdos lett. A legsikeresebb emberek egész sora bukott el több gáton is. Esett hasra újra, újra és újra. De mindig felállt, és végül is befutott a célba. Mit jelent ez? Annyit jelent, elég erejének kell lennie ahhoz, hogy elsajátítson egy technikát. Ha munkája közben anyagi vagy erkölcsi veszteség éri, ha egy átmeneti nehézség határidőcsúszást okoz, hinnie kell abban, hogy mindez csak azért történik, hogy tapasztalatokat gyűjtsön, amelyek végül is eljuttatják a célba. Ehhez ajánlhatok egy igen egyszerű technikát, amit mozitechnikának neveztek. Na, kérem. Tegyük fel, hogy elmegy a moziba! De nagyon-nagyon elkésve ér oda. Helyes? Megveszi a jegyét, bemegy, de a következő előadás 10 perc múlva kezdődik. Így a film utolsó 10 percét látja. Ez az utolsó 10 perc, azaz a végkifejlet technikája. Tehát látni fogja a film végét, ahogy minden a helyére kerül. A hős győzedelmeskedik, a rossz elnyeri méltó büntetését. Minden magyarázatot kap, kitör a happy end stb., stb. Látta az utolsó 10 percet, de megnézi az egész filmet. Látni fogja – a többi nézővel együtt – a veszélyeket, a drámát, a tragédiát, a szenvedő hőst, a félreértéseket, mindent. De akármit lát is, amíg a filmet nézi, előre tudja a végét. Tudja, hogy happy end lesz. Mert látta az utolsó 10 percet. Ezt a technikát ajánlom én. Ha nap nap után szembekerül nehézségekkel, hiszen ez az élet rendje, az utolsó 10 percben minden rendbe jön. És bekövetkezik a happy end. Tehát fogadjon minden nehézséget azzal a filozófiával, hogy mindez csak egy film része, de tudom, hogy a végén megoldódik. Színlelje azt önmaga előtt, hogy biztos a happy endben, és akkor olyan filmet él meg, amely valóban szerencsés, boldog véget ér.

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top