Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Macskakonzerv

Torolt_felhasznalo_783288
Torolt_felhasznalo_783288
Létrehozva: 2007. június 14. 14:23

Szeretném föltenni a nap legidétlenebb kérdését.  

Az a helyzet, hogy van egy csomó macskánk, sajnos nem adhatunk nekik minden nap konzervet, nem fér bele a keretbe. Viszont az az egy kaja, amit imádnak, a száraztápot csak úgy ímmel-ámmal eszik meg, még beáztatva sem igazán jön be nekik.

Szóval azon gondolkodom, hogy lehetne házilag összebarkácsolni valami olyan macskakaját, aminek az állaga hasonló a konzervekéhez - olyan szószos, kis hús(?) kockákkal. Nem vagyok egy nagy konyhatündér, ha valakinek van ötlete, ossza meg velem.

  1. 2007. június 14. 14:332.

    Szia,

    fogj nekik egeret   .

    Ne haragudj, de ezt nem hagyhattam ki. Egyébként én a kutyákkal vagyok ugyanígy, ill csak egyikükkel, aki nem hajlandó száraz tápot enni. Általában baromfi belsőségeket veszek és azokat főzöm neki. A cicáknak nem hiszem, h meg kellene főzi, az ő emésztésük mindent bont. A szomszédasszonyom nyers csirkenyakat, szárnyat, májat stb szokott adni a cicának.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783288 (1)
    2007-06-14  14:23
  2. 2007. június 14. 14:423.

    Tudod mi a legjobb a cicának? A nyers csirkenyak (bőr nélkül.) Olcsó, imádják, és az a legjobb nekik, végül is a cicc egy csúcsragadozó.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783288 (1)
    2007-06-14  14:23
  3. 2007. június 14. 14:424.
    A nyers csirkenyakat előtte törd össze húsklopfolóval, nehogy bajuk legyen a csonttól.

    vagy esetleg valami olcsó májkrémbe ha belekevernéd? Akkor olyan macskakonzerv állagú lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783288 (1)
    2007-06-14  14:23
  4. 2007. június 14. 14:455.
    Ja, én szoktam még virslit is adni nekik. (Viszont csak ezen szerintem nem jó tartani őket, kiegészitem száraztáppal és konzervvel is.)
    előzmény:
    livilla (3)
    2007-06-14  14:42
  5. Torolt_felhasznalo_783288
    Torolt_felhasznalo_783288
    2007. június 14. 14:466.

    Szerintem ezeknek az egér is csak konzervformában felelne meg, elkényeztetett egy banda... Szóval finnyásak, és ráadásul hányósak is, nem nagyon mernék nekik folyton nyers húsokat adni. A kutyáknak csirkefejet, meg egyéb alkatrészeket szoktunk néha főzni, de a macskáknak valahogy olyan formába kéne hozni, hogy olyan lé legyen rajta, mint ami a konzervekben van. Tudom, hülye vagyok, de hát alig esznek valamit. Ezek elkényeztetett szobamacskák, nem az a jó fajta falusi kertimacska, amelyik megeszik mindent.

     

    előzmény:
    tasaya (2)
    2007-06-14  14:33
  6. Torolt_felhasznalo_783288
    Torolt_felhasznalo_783288
    2007. június 14. 14:507.
    Szóval, ha mondjuk főzök egy csomó csirkehúst, nyakat, fejet, valamit, összetöröm.... eddig jó...  de ebből túl sok kéne ennyi macskának. Először is valahogy fel kéne dúsítani valamivel (tésztával talán?) és olyan állagú cuccot csinálni belőle, amit lehet késsel kockákra vágni. És a végén leönteni valami aszpikszerű lével. Mindezt hat főre kérném. Atyaúristen.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783288 (1)
    2007-06-14  14:23
  7. 2007. június 14. 14:538.

    szia, adhatsz nekik friss szárnyast- vörös húst nem, mert abban lehetnek mindenféle paraziták- de arra figyelni kell, hogy ne legyen túl egyhangú (pl. rákattan a májra v. vesére és csak azt eszi), mert az midenféle problémát okozhat náluk. Különben főve is lehet adni nekik húst pl. kis rizzsel kevere, v. tésztát is láttam hogy megeszik.

    Ha ebédet főzöl és marad valamicske azzal is lehet próbálkozni.

    A mi cicánk egy elkényeztetett basa, már a Whiskas-ból sem mindegy melyiket adjuk neki, ha eszünk folyton koldul az asztal alatt, szoktunk neki- változatosság kedvéért- összevagdalt virsit adni, vagy szalonna darabokat, húslevesből húsokat. Ha nem ízlik neki valami akkor képes éhezni is de meg nem eszi. A mostani konzervekbe is szoktak csempészni zöldségeket- zöldbaba, borsó, kukorica.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783288 (1)
    2007-06-14  14:23
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. június 14. 14:569.
    ezt is megeszik ...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783288 (1)
    2007-06-14  14:23
  9. 2007. június 14. 14:5610.

    Először is:nyersen semmit! Második szabály: éhes macska (kutya) nem válogat. Viszont ha Te könyörögsz hogy egyen, majmot csinál belőled.

    Olcsó és nem ráz: csibefarhát. Én most 150Ft ért veszem kilóját, sokáig elegendő. Főzz belőle jó (sűrű) levest. Pillanatok alatt átszoknak a konzervről!!! Fokozatosan a lébe dobj (akár egyre több) szárazkaját etetéskor közvetlen. Eszedbe ne jusson előre beáztatni, vagy netán belefőzni!!! Ha pl egy kiló farhátat megfőzöl 2 liter vízben, kevés sóval (ne vesződj a hús különösebb pucolásával, elég megmosni, esetleg a faggyúmirigyet vágd ki, de azt is a Te orrod érdekében) s jó bele egy darabolt sárgarépa is. Ha gondolod, bár inkább a kutyáknak nagy öröm, de az én cicáim is szeretik, főzz bele tésztát a végén. Állateledel boltban olcsón kaphatsz direkt e célra tésztát. Nos ebből a menüből dobozolsz (kefíres, tejfölös stb doboz), mélyhűtőben hetekre, hónapokra előre készíthetsz adagokat. Aztán csak be a mikróba, s kész is a vacsorájuk!

    Ha gondolod, kérdezz

    Gyuriur

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783288 (1)
    2007-06-14  14:23
  10. Torolt_felhasznalo_783288
    Torolt_felhasznalo_783288
    2007. június 14. 15:0111.

    Kéremszépen, ez humánus család. Nem eszünk hörcsögöt. Vagymiez.  

    Szóval az ötletek jók, csak az a baj, hogy egy macska esetén kivitelezhetők (kajamaradék, virslidarabkák, stb). Hat macska elé inkább az ebédet szórhatnám ki, hogy jóllakjanak, és nekünk kéne beérni a maradékkal. :D

    Szóval én valami gazdaságos megoldást keresek hat főre valami pástétomszerű alakban. Sose kóstoltam macskakonzervet, nem is szeretném, dunsztom sincs, hogy csinálják olyan formátumra, de ezek a dögök imádják. :D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_455480
    Torolt_felhasznalo_455480
    2007. június 14. 15:0712.

    Muszedli, nem értelek, a csirkefarhát (amit többen is javasoltak) elég olcsó megoldás. Ha sűrű levest főzöl belőle - magyarán fennfelejted egy időre a tűzön) bekocsonyásodik. Legalábbis nekem eddig minden kutyaeledelnek vásárolt ilyesminek bekocsonyásodott a leve, bár én csirkét nem etetek, mert allergiás rá a kutyám. Nem tudom, van-e macska, aki egy ilyen rezgős kocsonyacuccnak ellen tudna állni. Dobálsz bele száraztápot, a csontról lekövő húsdarabokat, bőrt, főtt tésztát - barátnőm pl főtt tarhonyát szokott a maccsoknak adni a konzervbe keverve. Az alaplevet tudod fagyasztani, a többi meg pikk-pakk megvan.

     A legjobb, hogy a három macsim közül csak egy válogat: nem hajlandó megenni a konzervet, csakis a száraztápot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783288 (11)
    2007-06-14  15:01
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. június 14. 15:0813.
    ö is segit a cicaproblemakon... ha gondolod kolcson adhatom...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783288 (1)
    2007-06-14  14:23
  13. Torolt_felhasznalo_783288
    Torolt_felhasznalo_783288
    2007. június 14. 15:1014.

    Kedves gyuriur, éhesek ezek állandóan, és mégis válogatnak. Azt hittem teljesen be fog válni a farhát-leves, de nem. Ha van rajta lé, nem eszik meg, száraztápot kikerülik belőle, kiszedegetik a húst, a többi ott marad. A kutyák imádják ezt a gezemicét, macskáknál tanácstalan vagyok. De valószínűleg megpróbálom majd újra, mert más ötletem nekem sincs. Mindenesetre az tény, hogy a macskánál nem válik be, a "majdcsak megeszi ha éhes lesz" szabály. Ezek inkább éhendöglenek, de nem esznek meg olyat, ami nem ízlik. Az egyik képes volt három napig egy falatot sem enni, amíg meg nem untam és adtam neki konzervet...

    Azért köszönöm a hozzászólásokat, ha van még ötlet azért írjátok meg.

    előzmény:
    gyuriur (10)
    2007-06-14  14:56
  14. Torolt_felhasznalo_455480
    Torolt_felhasznalo_455480
    2007. június 14. 15:1015.
    Azt kifelejtettem, hogy ha három ilyen adaghoz keversz három konzerves adagot, akkor máris megspóroltad a konzerv árának felét, a macsik viszont visszakapják kicsit az ízvilágot. És én inkább fokozatosan csinálnám az átszoktatást. Kutyáknál legalábbis minden táp(lálék)váltást így oldunk meg. Macskáról nem nyilatkozhatom hitelesen, még csak pár hete vagyok macskatulaj.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455480 (12)
    2007-06-14  15:07
  15. Torolt_felhasznalo_353579
    Torolt_felhasznalo_353579
    2007. június 14. 15:2416.

    Pedig  a hivatásos kóstolók közül azok szakítják a legnagyobb pénzeket, akik a kutya- és macskaeledeleket kóstolják... 

    Amúgy mi lenne, ha az ajánlott sűrűrefőzött-csirkefarhát-beleáztatott-szárazkaja mixet egyszerűen botmixerrel összetruttyantanád, és kicsit állni hagynád? Szerintem a végeredmény pástétom lenne...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783288 (11)
    2007-06-14  15:01
  16. 2007. június 14. 15:3717.

    Szia!
    oltári jó receptem van: 2-3 napig semmi kaja!
    hidd el, átértékelik a dolgokat magukban.  
    Volt olyan időszak, hogy majdnem többe került a négy macska etetése, mint a miénk... volt, hogy még este szaladtunk a Kaisers-ba, hogy a ciccnek legyen friss paprikás szélű sonkája    
    azóta meghúztuk a féket.  persze így is kapnak finomságokat, de ugyanúgy megeszik a márka nélküli olcsóbb kajákat... a lidl-ben pl. 100 Ft körül van a 400 g-os jó szaftos konzerv... ez nálunk fontos szempont, mert az egyik macska csak a szaftot nyalja le, a másik meg csak a húsgombócot eszi ki. a másik kettő cicc nem ennyire bonyolult.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783288 (14)
    2007-06-14  15:10
  17. 2007. június 14. 15:3818.

    Sziasztok!

    Bocs, hogy belekotyogok. Ha valami pástétomszerűt szeretnék, akkor én is a farhátat ajánlanám, minimális (vagy inkább semmi) fűszerezéssel, sokáig a tűzön hagyva (valami zöldséget főzhetsz bele), hogy még a csont is vajpuha legyen. Aztán veszel egy békebeli FÉM húsdarálót, leszűrök ezt a kotyvalékot, a lé a daráló aljához, a farhátat és a zöldségeket beledarálod. Ez már kezd olyan pástétomos szerű lenni. Aztán amikor adod nekik, akkor belekeversz szárazkaját, mert a macskosztnak is rágnia kell. Vagy lehet kapni olyan csirkecsontot, amiről leszedték már a húst. Ha olyat is főzöl a "trutyinakvalóba", akkor azt szívesen ropogtatják (mármint az enyém eszi, nyersen is, és ő is csak konzerves egyébként). Ami pedig a konzervkaját illeti, az illúzió miatt veszel tescós kutyakaját (az én kutyám imádja), és a "trutyi" tetejére teszel egy kanálkával.

    Ez az én ötletem.

    Megjegyezném, hogy én már kóstoltam macskakaját, és kutyakaját is, lehet, hogy hülyének fogtok tekinteni, de egyik-másik (whiskas kölyök pl) még finom is.     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2007. június 14. 15:4019.
    Bocsánat a ragozásért itt-ott. Ma valahogy nem tudok fogalmazni, írni még úgy sem.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_189853
    Torolt_felhasznalo_189853
    2007. június 14. 15:4120.
    Te jó ég! Macskának főtt hús tésztával???   Az ismerőseim az öreg cicájukat már csak nyers csirkenyakkal etetik, az állatorvos utasítása szerint. Azóta tök jó passzban van.   A nyers hússal simán megbírkózik a cicmicek emésztőrendszere, és ha nyersen kapják, akkor a csontokon is szívesen elrágódnak. De ha megfőzik a nyakat, a csont szilánkosan fog törni, felsérti az ínyüket és minden bajuk lesz.   A zöldségeket jó ötletnek tartom, ki kell persze tapasztalni, hogy melyik jön be nekik. (Az én cicám is a legjobban a zöldséges konzerveket szereti.) Na de a tészta???? Anyám, borogass!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783288 (1)
    2007-06-14  14:23
  20. 2007. június 14. 15:4821.
    Vigyázz nagyon a gagyitápokkal, mert az állatorvosok mindig mondják, hogy ezek miatt van ennyi daganatos, allergiás, beteg  kutya-cica - csak prémiumtápot szabad nekik adni.
    előzmény:
    moki-kopi (17)
    2007-06-14  15:37
  21. 2007. június 14. 15:5122.

    Nálunk is van finnyás cicc, meg volt is korábban. Az enyémek szeretik a nyers MARHA májat, szívet, vesét, tüdőt. Szerintem vegyél nekik kezdésnek1-1 kis adagot és apróra falatozd fel. És addig nincs más, míg el nem fogy, legalábbis megpróbálni.... nálunk ez csak a kutyánál működget 

    Fressnapfnak is vannak jó minőségű és megfizethető árú konzervjeik, 800 gr-os kiszerelés is létezik, ha sok a cicc 

    Egyébként a husi falatokat meg is főzheted nekik, mehet bele zöldség is apróra vágva és sok cica szereti a paradicsomot, abból szószt rittyenteni rá, összefőzni. Bár mire házilag elkészítesz egy ilyen menűt, nem vagy sokkal beljebb, mint a kész konzerv 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783288 (1)
    2007-06-14  14:23
  22. 2007. június 14. 16:4323.

    sziasztok

    bocsi hogy beleszólok, de zsoka_7 te ezekszerint nem tudod miből készülnek a száraz macskaeledelek. 95%-a tészta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189853 (20)
    2007-06-14  15:41
  23. 2007. június 14. 18:5024.

    Keményítsd már meg a szíved! Hidd el, van tapasztalatom! Még nem történt olyan, hogy macska a kaja mellett éhenpusztult volna! Mint a mondás is: szomjandöglik, mint molnár macskája a patakparton! Ez a borisszák kedves mondókája, de a ciccekre nem vonatkozik!!!

    Ha mégis kétségeid támadnak jószándékom illetően, javaslom a könyvtárat, könyvesboltot, ahol találsz irodalmat a témához!

    Még annyit, minden célzás nélkül, sajnos több nagy szamárság is van az eddigi hsz ek között! Javaslom a komoly szelektálást!

    Gyuriur

    Majd el feledem! Itt az interneten is van sok hasznos tanács! Csak ne a dilettánsokat keresd!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. június 14. 19:0125.

      Ugyan már   Nekem 2 macskám van, az egyik csak a száraz macskatápot szereti, a másik viszont abból éppencsak annyit hajlandó enni hogy be ne murdeljen... Az ő kedvencei, halál komolyan: bolognai spagetti, spenót (bundáskenyér darabokkal  ), rakott karfiol, és mindenféle sütemény   De minden más maradékot is megeszik, inkább mint a tápot - Házikusznak hívjuk amúgy  
    Konzervet mindkettő utálja, ezt nagyon furcsállom. Vesét szoktak még kapni, de arra azért vigyázok hogy ne túl huzamos ideig... azt is imádják. Az állatorvos szerint nem gond hogy ilyeneket eszik, szép egészséges cica mindkettő.

    Topikindítónak én is csak a kocsonyás "húslevest" tudom ajánlani.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189853 (20)
    2007-06-14  15:41

Címlap

top