Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Béres Alexandra torna

Torolt_felhasznalo_424821
Torolt_felhasznalo_424821
Létrehozva: 2007. augusztus 23. 23:23
Sziasztok! Július eleje óta tornázom Béres Alexandra torna DVD-re. Korábban Rubint Rékáztam, de úgy vettem észre, hogy B. Alexás tornák keményebbek és jobban formálnak. Főleg a Lendületben, a Pörgesd fel, és a Vitalitás a kedvenceim.
Kinek mi a véleménye? Olvasta vki Súlykontroll-os könyvet?
  1. 2010. február 27. 21:151576.

         Sziasztok!

     

    Béres Alexandra DVD-ket cserélnék Győrben!

     

    Amit keresek:

    - Vitalitás

    - Menni fog

    - Egyensúlyban önmagaddal

    - A legjobb formád

     

    Amit kínálok:

    - Lendületben

    - Live

    - Új kihívás

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  2. 2009. december 24. 18:121575.

    Sziasztok!

     

    Csak Békés, Boldog, Szeretetteljes Karácsonyi Ünnepeket jöttem kívánni Nektek!

     

    A napokban jövök! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. december 19. 13:391574.

    Sziasztok!

     

    Nekem az utóbbi 2 hétben csak a heti 2 torna jött össze, nagyon sajnálom, de nem volt rá több időm.

     

    Az új dvd-ről már írtam, hogy azért hasonlít a Menni fog-ra, mert szinte uazok a gyakorlatok, de rövidebb az egész, össz.40 perc.A váll-kargyakorlatok viszont súlyzó nélkül vannak.

     

    Viszont az utóbbi 2 tornánál jobban koncentráltam, és most hatásosabbnak éreztem, mint elsőre. És megcsináltam hozzá az extra farizomprogramot is, hát érzem a popsim rendesen.

     

    Szerintem decemberben ha még lesz alkalmam az ünnepek miatt az új dvd-t csinálom, és januárban megint váltani szeretnék, most a Pörgesd fel! lesz talán soron.

     

    Ha már addig nem jelentkeznék, további jó tornázást, és áldott ünnepeket kívánok Nektek!

     

    Zsizsi

    előzmény:
    ufika (1570)
    2009-12-13  22:41
  4. 2009. december 16. 23:031573.

    Jaj, szerintem nekem se lenne ennyihez kedvem, ha dolgoznék, de most vakáció van( egyetemista vagyok), csak az otthoni dolgok vannak, meg holnap vizsgázok a szakácssuliban, akkor aztán még annyi dolgom se lesz, csak a takarítás, sütés-főzés és ajándék vásárlás, de ezeket is anyukámmal ketten csináljuk meg.

    Az az igazság, hogy amíg tartott a szakácssuli elég sokat főztem otthon is, és hát meglátszik rajtam, magamra kaptam az ősz folyamán vagy 5 kg, amit most így télen nem szeretnék gyarapítani.

     

    Igen, a live hasonlít a súlykontroll-ra.

    előzmény:
    ufika (1572)
    2009-12-16  20:43
  5. 2009. december 16. 20:431572.

    EGyre kíváncsibb vagyok én erre a dvd-re.

     

     

    A súlykontroll az melyik? A live?

    Amúgy le a kalappal előtted, hogy ennyit mozogsz. Hogy van ennyi energiád? Nekem most nincs energiám mozogni, lefáradok a melótól. Na majd januárban. Addig meg felszedek néhány kg-ot :(

    előzmény:
    apple88 (1571)
    2009-12-16  10:34
  6. 2009. december 16. 10:341571.

    Sziasztok!

     

    A tegnap tornáztam végre az új dvd-re, nekem tetszik, hasonlít nagyon a menni fogra. Most egy ideig erre fogok tornázni, aztán majd váltogatom a menni foggal meg a súlykontrollal esetleg vitalitással.

    Mostanában kevesebb időm van itthon a tornára, de azért így télen is heti 3-4szer kellene legalább tornázni, hogy  karácsony után is be tudjam gombolni a nadrágomat.:) 

    Az ünnepek alatt majd eljárok aerobicterembe is akkor majd kicsit több időm lesz, remélhetőleg.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. december 13. 22:411570.

    Én nem olvastam vissza, hogy itt mit ajánlottak, én csak úgy elkezdtem. Abban voltak olyan feladatok, amelyeket a fájós derekammal meg tudtam csinálni, de mégis formásodtam tőle. Nekem tetszett. A karra, vállra meg azért szépen nyomat gyakorlatokat súlyzóval.

     

    Az új dvd ennyire hasonlít a Menni fog-ra? Ugyan azokat csinálja, vagy miben?

     

    A torna hogy ment a héten?

    előzmény:
    zsizsizsi (1569)
    2009-12-11  10:26
  8. 2009. december 11. 10:261569.

    Visszaolvastam, és tényleg nem volt egyértelmű, amit kérdeztem.

    Én úgy olvastam itt korábban, hogy a 200%-ot azoknak ajánlották a lányok, akik teljesen kezdők, ezért gondoltam, hogy gyengébb mint a többi dvd.

     

    Kipróbáltam viszont Szandi legújabb dvd-jét:

     

    Nagyon hasonlít a Menni fog!-ra, sokáig, ha nem láttam volna hogy más ruhában tornázik Szandi, azt hittem volna, hogy a Menni fog-ra tornázom.

    Viszont rövidebb, 40 perc, és itt kell hozzá vmelyik extra program, hogy egy órás legyen.

    Combra nekem kicsit erősebb, a fenékgyakorlatokat viszont kevesebbnek érzem, és mell-váll-kar gyakorlat sem olyan sok, és nem is súlyzóval csinálja.

     

     

    előzmény:
    ufika (1568)
    2009-12-09  20:27
  9. 2009. december 9. 20:271568.

    Nekem nincs konkrétan kitűzve nap, hogy mikor tornázok. Amikor jön, akkor jön. Mellette járok néha úszni is, meg napi szinten bringázok, szóval van mozgás.

    Eddig a héten hétfő-kedden tornáztam, hétfőn bringa-úszás is volt, ma meg csak bringa. Szóval volt mozgás :)

     

    Most lehet fáradt vagyok, de a 200 %-ot hogy érted? Hogy kezdőknek való, vagy hogy nem kezdőknek való? Bocsi, ha értetlen vagyok, mára már lefáradtam...

     

    Én azzal kezdtem a tornás mivoltomat Szandival. Nekem jó volt....

    előzmény:
    zsizsizsi (1567)
    2009-12-07  12:03
  10. 2009. december 7. 12:031567.

    Nekem a hétfő-szerda-péntek van megcélozva, de múlt héten a péntek elmaradt, hétvégén pedig egyelőre abszolút nem tudom erre rászánni az időt, majd talán ha már fanatikus tornázó leszek.

     

    Akkor a nagy kezdeten túl vagy, HAJRÁ!!!

     

    A 200% nem abszolút kezdőknek való? Mintha ezt olvastam volna itt korábban...

    előzmény:
    ufika (1565)
    2009-12-06  19:57
  11. 2009. december 6. 19:591566.

    Persze, hogy jöhetsz :) Örülünk mindenkinek, legalább megosztjuk tapasztalatainkat!

     

    Az új dvd-t még én sem próbáltam, szóval nem tudok nyilatkozni. Kíváncsian várom majd a véleményeket attól aki kipróbálta :)

     

    Te milyen sűrűn tornázol?

    előzmény:
    apple88 (1561)
    2009-12-04  13:16
  12. 2009. december 6. 19:571565.

    Helló!

     

    Mostanában én sem tudok sűrűn jönni, állandóan meló van, de igyekszek.

     

    Szerdán tudtam kezdeni a tornát, de a héten nekem is csak kettő jött össze. De annyira örülök neki!

     

    A menni fog dvd-t kezdtem el, majd váltok. Húúúúúúú,lett is izomlázam 1 hónap kihagyás után.  De jól esett!

    jövőhéten időm és energiám ha engedi torna ezerrel!

     

    A 200 %-ot én szeretem és szerintem a live sem olyan rossz... De ugye mindenkinek más tetszik... :) A 200 %-ban van vállizomgyakorlat, de abban sem sok. Majd keresek videót valahol és megmutizom, azt hiszem láttam valahol a neten... 

     

    Te melyik napokon tornáztál?

    előzmény:
    zsizsizsi (1563)
    2009-12-06  16:50
  13. 2009. december 6. 16:561564.

    Szia!

     

    Hogyne jöhetnél, én minden új válasznak nagyon örülök, mert épp mire végigolvastam a topicot és beszereztem dvd-ket, elkezdtem tornázni, addigra eltűntek az eddigi törzstagok!

    Most viszont ha lassan is, de gyarapodunk!!

    Az új dvd-t még nem próbáltam, de remélem nehezebb lesz mint a Menni fog, azt lassan már "kivégzem"!

    Az Egyensúlyban... viszont nem lesz a kedvencem, mert bár jól átmozgat, nagyon koncentrálós, és én általában munka után tornázom, akkor pedig már nem akarok még a tornagyakorlatokra is kőkeményen koncentrálni, legalább olyankor kapcsoljon ki az agyam!

    Én is Rékával kezdtem, de most már nem hiszem, hogy visszapártolok hozzá, a B.A. tornák nekem sokkal jobban bejönnek!

    Üdv.: Zsizsi

    előzmény:
    apple88 (1561)
    2009-12-04  13:16
  14. 2009. december 6. 16:501563.

    Bocs, hogy ilyen késve válaszolok mindig, de nem sűrűn tudok jönni, és ha van kicsi időm, azt inkább a tornára fordítom.

     

    Ezen a héten megint csak 2 torna jött össze, de nem az akarat, hanem az idő hiányzott.

     

    Én most folyamatosan a Menni fog!-ra tornázom, nekem jó, ha kicsit megtanulom a gyakorlatokat, és tudom, hogy mi után mi következik, így jobban tudom tartalékolni az energiámat.

     

    Épp most gondolkodom, hogy már váltani kellene. Még csak pár hete csinálom, viszont a combomon már határozottan érzem a változást, a fenekemen is elindult egy kis alakformálás, de az mintha most leállt volna, ezért gondolom, hogy most ebben a dvd-ben ennyi lehetett benne, és váltani kellene.

     

    Ti milyen időközönként váltogatjátok a dvd-ket?

     

    Nem nagyon tudok Neked tanácsot adni, hogy most mivel is kezdd újra a tornát, mert a 200% alakformálás nekem nincs meg, azt nem ismerem, és a Live-t sem, de itt a lányok régebben erről nem írtak túl jókat, sőt, volt aki szerint kifejezetten unalmas.

    A Menni fog viszont nekem bejött, bár én úgy látom, Te sokkal aktívabb vagy, mint én, szóval lehet, hogy az Neked meg sem kottyan.

    Az ilyen sportosabb csajok itt az Új kihívást, a Lendületbent és a Vitalitást favorizálták, mint jó kemény tornákat. Tavaszra én is szeretnék eljutni arra a szintre, hogy ezeket legalább el tudjam kezdeni.

     

    A 200%-ban sok a vállgyakorlat? Mert a Menni fog-ban ez nem vészes, ezért is bírom biztos az 1kg-ossal végigcsinálni, hiába véznák a karjaim.

     

    Végül melyik mellett dömtöttél?

    előzmény:
    ufika (1560)
    2009-11-30  20:06
  15. 2009. december 4. 20:051562.

    Szia!

     

    Igen, én olvastam, és próbálom többé kevésbé tartani is, de nem mindig sikerül.

    Én is szeretem a Vitalitás DVD-t is.

    Régebb tornáztam Rubint Réka DVDjeire is, jól megmozgatmeg minden de pár alakalom után már nagyon unom a szövegjét, idegesítő hallgatni. Alexandrát meg nem unom meg, mert csak azt mondja,h mit kell csinálni és nem jópofizik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_424821 (1)
    2007-08-23  23:23
  16. 2009. december 4. 13:161561.

    Sziasztok!

    Jöhetek én is?

    Most az Egyensúlyban önmagaddal-ra meg a Menni fog!-ra tornázok. Az új DVD nehezebb mint a Menni fog?

    Valahol a neten bele lehet nézni, hogy kb. milyen?

    Ma már megvolt az Egyensúlyban önmagaddal, lehet estefele megcsinálom a Menni fog!-t is.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. november 30. 20:061560.

    Most rakja le párom az utolsó laminált padló darabokat. MA még nem biztos, hogy lesz torna, de holnap szerintem már igen. Jajj, teljesen extázisba vagyok, hogy ismét mehet a torna...

    Na én vállizomra 1 kg-os súlyzóval nem tudok még gyúrni, azt nem bírja a karom. Főleg a 200% alakformálásnál. Na de ami késik, nem múlik. Most szerintem kb 1 hónap kihagyás után fél kg-os súlyzóval is sok lesz :)

     

    Nem is tudom melyik tornával kezdjem. 200%, live, vagy menni fog?

     

    Te most mire tornáztál utoljára?

    előzmény:
    zsizsizsi (1559)
    2009-11-30  12:31
  18. 2009. november 30. 12:311559.

    húha, akkor nagyon aktív vagy!!!!

    És közben ha jól számolom letelt az 1 hét, és lassan tornázhatsz is! Vagy már el is kezdted? Majd számolj be légyszi a rendszerességről és a tapasztalatokról!

     

    Nekem is talán a karom a leggyengébb, bár az 1kg-os súlyokat, már nem akarom közben letenni, de közben kíváncsi is vagyok, hogy ebből a vézna karomból hogyan is fog majd izmos kar kifejlődni.

    Úgy gondolom, könnyebb azoknak, akik zsírt is akarnak égetni, mert van miből formálódni, de hogy nekem miből lesz majd izmom, az egyelőre rejtély!

     

    De most csak a heti 3 torna a cél ( múlt héten is megvolt!) , majd ilyen "részletkérdésekkel" ráérek utána foglalkozni, ha már a rendszeresség nem okoz problémát, és már hiányzik is majd a torna!

     

    előzmény:
    ufika (1557)
    2009-11-23  09:53
  19. 2009. november 28. 23:461558.
    neem, isten ments. bármit csak a koplalást ne! ugyanis szerintem a diéta általában koplalást takar....... természetesen arra odafigyelek, hogy inkább reggel és délelőtt egyek úgymond hízlaló kajákat, és csak vizet iszom. egyetlen dolog amit szigorúan betartok, az a fehér kenyér mellőzése. de úgy általában lényeg a mértékletesség, és az időpont figyelembe vétele! :)
    előzmény:
    ufika (1555)
    2009-11-22  12:17
  20. 2009. november 23. 09:531557.

    Én régen sportoltam, csak abbahagytam, akkor azért kezdtem el tornázni, mert kellett a mozgás. Utána a gerincemmel problémák lettek, egy ideig minden mozgásformát hanyagolni kellett, aztán most hogy felszedtem bő 10-15 kg-ot, tulajdonképp a fogyás miatt kezdtem el. Na de az erősítés is fontos. Most már csak szintentartás, alakformálás és erősödés miatt csinálom. A karjaim, vállam baromi gyenge volt, még súlyzó nélkül sem bírtam végig csinálni a vállizomgyakorlatokat, nem hogy súlyzóval. Most már aránylag fél kg-os súlyzókkal végig csinálom. Szóval erősödök. Meg szépen formálódtam is, de még kell alakulni.

    Amúgy meg a mozgás engem felfrissít, feldob teljesen.

    Volt olyan nekem is, hogy fáradt voltam, nem akartam tornázni, lefújtam. Aztán este 10-kor hiányérzetem volt, hiányzott a torna és csak nekifogtam. Utána százszor jobban éreztem magam :) Imádok mozogni, el sem tudom képzelni hogy bírtam ki 2 évig mozgás nélkül!!!!

     

    Most csak sztepperezek, meg bringázok, meg heti kétszer járok úszni, de szerintem 1 hét múlva ismét belevethetem magam a torna adta örömökbe. Már nagyon várom! :)

     

    Amúgy volt olyan hét amikor csak 2-szer tornáztam, de volt olyan is, amikor 6-7-szer és tökre élveztem!

    előzmény:
    zsizsizsi (1556)
    2009-11-22  14:56
  21. 2009. november 22. 14:561556.

    A héten időhiány miatt maradt el a 2 torna, általában elvileg belefér a hetirendembe, olyankor inkább az energiahiány miatt maradhat el.

    Tudom, ez ördögi kör, mert ha tornáznék akkor lenne több energiám is, de amikor úgy érzem, hogy magamat is alig bírom vonszolni, akkor nem tudok hozzáfogni még súlyzókat is emelgetni.

    Én nem is fogyni akarok a tornától, mert így is nagyon sovány vagyok, hanem épp az erősödés miatt kezdtem el, nagyon szeretnék kicsit masszívabb lenni.

     

    Gondoltam már rá, hogy vmi állóképesség-fejlesztés is kéne hozzá, de akkor meg már végképp elhasználom a nagy nehezen bevitt kalóriáimat.

     

    Te fogyózás miatt tornázol?

    előzmény:
    ufika (1555)
    2009-11-22  12:17
  22. 2009. november 22. 12:171555.

    Majd fog az menni. Nekem a héten egy torna sem volt. Nincs helyem, de szépen lassan halad már a lakás, szerintem még 1-2 hét és én is nagyüzemben tornázhatok :) Majd sikerülni fog a rendszeresség. Időhiányban szenvedsz, vagy energia nincs annyi? Vagy csak a lustaság?

     

    Edii:

    Tök jó, hogy kockásodik a hasad. Nekem 4-5 hónapnyi torna után a hasam két oldalán kezdett el látszani, hogy erősödik, izmosodott egy csomót. Én is nagyon szeretem Alexandra tornáit, tökre örülök, hogy rátaláltam..

    Te diétázol mellette?

    előzmény:
    zsizsizsi (1554)
    2009-11-21  15:59
  23. 2009. november 21. 15:591554.
    Bocs a késői válaszért, de sajnos ez a hét úgy alakult, hogy csak 1 torna fért bele, pedig a célom a heti 3. Még elég kezdő vagyok, most egyelőre szeretném rendszeressé tenni, addig maradok a Menni fog!-nál, és ha már néhány hétig azt megcsináltam min. 3x/hét, akkor nézek új dvd után!
    előzmény:
    ufika (1552)
    2009-11-14  15:20
  24. 2009. november 17. 09:111553.

    Sziasztok! Megejtem a félévi beírásom... :) látom azóta nem is nagyon volt bejegyzés. Remélem nem azért, mert mindenki feladta!! Én mióta tornázom Szandival (2-2,5 éve) nagyon sokat fejlődtem, kockásodik a hasam és keményedik a popsim. Imádom. Régen én is úgy voltam vele, hogy jött egy löket és akkor csináltam intenzíven pár hétig, aztán abbamaradt.. Nos, egyszer kell csak tovább bírni, utána már éhezik a szervezeted, és nem fog abbamaradni, maximum 2 hétre

    Az új dvd még nekem sincs meg, most vitalitás-menni fog-nyerj időt megy felváltva. Azt vettem észre, hogy az előbbi kettő nagyon hasonló, csak a vitalitás még keményebb. Ha az új dvd is tényleg ezekhez hasonló, akkor nagyon fogom szeretni. További kitartó és kemény munkát mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. november 14. 15:201552.

    Én is azt hittem, hogy teljesen kihalt a topic. Szerencsére csak jönnek emberek néha :)

     

    Én most helyhiány miatt nem tudok tornázni, de szoktam ám...

    Utoljára a Menni fog dvd-re tornáztam. A live és a 200 % is nagyon tetszik, jó kis tornák és tényleg átmozgatnak, formálnak!

     

    Az új dvd nekem nem tudom mikor lesz meg. Amíg helyem nincs tornázni addig nem startolok rá, de azután ;)

     

    Nekem csak az első 1-2 hétben van izomlázam, mikor új dvd-t kezdek, de utána hozzászokik az izomzatom és nincs gond. Na ilyenkor kell másik tornát választani. Úgy terveztem, hogy majd jövőre a bevált dvd-ket váltogatni fogom. Minden nap mást..

     

    Te hogy csinálod? Hetente  hányszor tornázol?

    előzmény:
    zsizsizsi (1551)
    2009-11-13  16:59

Címlap

top