Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Beteges féltékenység

Headstar
Létrehozva: 2007. szeptember 17. 15:39

Sziasztok!

Kezd rajtam elhatalmasodni a beteges féltékenység.A páromat annyira nem zavarja mert nem mutatom ki annyira felé a dolgot de engem kezd belülről felőrőlni a dolog.Nem hinném h lenne okom a féltékenykedésre mert imád a drága és épp eljegyzés előtt vagyunk.De én nem tudok így élni h folyamatosan azon agyalok h ha nem vagyok vele akkor mit csinál, kivel beszél stb.

Tanácsot szeretnék kérni h kihez kell ilyenkor fordulni?Mit olvassak le?Mit csináljak?Ki tud nekem segíteni?

Nem akarok ebbe belebolondulni! 

Előre is köszi!

  1. Torolt_felhasznalo_610487
    Torolt_felhasznalo_610487
    2007. szeptember 18. 10:53126.
    Nos, ha megbízol a párodban, akkor ez a probléma egyáltalán nem merül fel, nemde? Az ilyen "úgyse tudják meg" indokokat pedig mindig is felháborítónak tartottam.

    Ez a prioritási lista tetején a pároddal szép és mézesmázas, de sajnos eltúlzott és sokmindent nem vesz figyelembe. Hogy egy egészen banális példával szemléltessem: bűnözni nem fogok az ő kedvéért sem. Akárhogy is megbántódik esetleg.

    Nyilván nem akarod a párodat megbántani, senki se akarja... De akkor ő se tegye azt azzal, hogy turkálni akar, mert éppen el van menve az esze. Én, és azt hiszem még sokan mások, ezt eléggé megbántásnak vennénk.

    Ami pedig a levéltörlés gyakoriságát illeti a másik hsz-ben: egyszer is sok.
    előzmény:
    MyLife (117)
    2007-09-18  09:03
  2. 2007. szeptember 18. 10:53125.

    Megértelek és nagyon sajnálom. Nincs rosszabb ülni és várni a másik lépésére. További szép napot!

    előzmény:
    MyLife (124)
    2007-09-18  10:47
  3. 2007. szeptember 18. 10:47124.
    Hát volt rá pár hónapja, hogy legyen elfogulatlanabb és keményebb. De képtelen rá. Valahol sajnálja a nőt, hogy a fene nagy szabadságvágya miatt felrúgott egy jó pasit, hogy más jöhessen, de közben amolyan két szék közé a padlóra. Azt hitte van olyan jó nő, hogy 40 évesen, 3 gyerekkel (nem közös) bárkit megkapjon. A párom sajnálja, hogy nem jöttek be a csaj számításai.

    A párom amúgy is jólelkű, pl az exfeleségét évekig eltartotta, hogy a fiai ne szendvedjenek hiányt semmiben. Monjduk ez is fura, hogy közben a nő otthon ült, de itt értem, ott vannak a gyerekei.

    Szóval nem úgy kell ám elképzelni, hogy én egyből na akkor most mindent megszakítani, vártam türelmesen, mondtam neki talán lépni kéne, majd, majd. Aztán már nálam is betelt a pohár, hogy közben én nem merek belevágni egy újabb hitelbe, én tartok attól a magas törlesztéstőtől, mert a párom 46 éves, és 20 éves hitelt bevállalni. Ha lenne önerő, mindjárt másképp állna a törlesztőrészlet...És én félek belerángatni a párom egy ilyen magas törlesztőbe, és én nagyon nem szeretném ha 60 évesen még keményen dolgozna, hogy meglegyen a törlesztő. Akkor inkább hagyjuk az egész házvásárlást.

    Az egész úgy zajlott, hogy én ezt felvázoltam a páromnak, elmondtam hogy eddig kussban voltam, és vártam, de betelt a pohár, mert én vele tervezem leélni az életem, és így nem lesz az valami boldog élet, és kértem mérlegeljen.
    Na megyek dolgomra.
    előzmény:
    Fahéjasnarancs (123)
    2007-09-18  10:06
  4. 2007. szeptember 18. 10:06123.
    A párod lehetne egy kicsit elfogulatlanabb és keményebb, én ezt tanácsolom. Nem az azonnali teljes megvonást. Az csak rontana a kapcsolatotokon.
    előzmény:
    MyLife (122)
    2007-09-18  10:03
  5. 2007. szeptember 18. 10:03122.
    Na erre a párom azt mondja, hogy mi bajom, hisz őt nézik hülyének Na igen de vele együtt engem is, mert hátráltatja a mi jövőnket, ez így nem helyes.

    Hát igen, az exfeleséggel nincs is bajom, az előző exével sem, de ezzel a kihasználóssal van. És szeretném ha megszakítana vele minden kapcsolatot, mert mi van ha évek múlva is élőskődni fog, én meg takarékoskodjak, hogy neki kényelmes legyen?? Ha nem szakítja meg vele a kapcsolatot, akkor a párom mindig sajnálni fogja szegényt és nem képe lerendezni.

    A szerelemhez tényleg nincs köze. Azt leszámítva hogy a csaj nyeregben érzi magát, hisz megteheti amit megtehet.
    előzmény:
    Fahéjasnarancs (121)
    2007-09-18  09:43
  6. 2007. szeptember 18. 09:43121.

    A helyedben én morognék. mert az ügy hátráltatja a terveiteket. De a barátomban nem kételkednék. Nincs rá ok, nem hinném, h vissza akar táncolni a volt barátnőhöz. Inkább csak sajnálja. A csaj ezt kihasználja, mert rohadtul ráér.

    Ennek az ügynek semmi köze a szerelemhez. 

    Én azt tartom bunkóságnak, ha a barátom arra kérne hogy szakítsak meg minden kapcsolatot az előzőekkel.  

    előzmény:
    MyLife (120)
    2007-09-18  09:35
  7. 2007. szeptember 18. 09:35120.
    Nyilván nem kell bunkónak lenni, azért ezeket meg lehet oldani finoman is.

    Nézzük a mi esetünket. A párom exe még mindig a párom lakásában lakik, lassan már egy éve hogy szakítottak. Közösen éltek a lakásban, a párom költözött el. Megbeszélték a csaj eladja a lakást, és kap az árból, bár köze nem volt a vételhez, a párom már csak ilyen rendes. Elvileg a csaj meghirdette a lakást (nem tudom hol, mert nyoma sincs) irreális áron. Nem volt egy jelentkező sem... úgy volt max fél év, és kiköltözik, ha sikerül eladni ha nem. 2 hónapja letelt a fél év, a csaj meg sem nyekkent, éldegélt tovább benne, a párom meg fizette a törlesztőket a lakásra. Mi is házvásárlásra készülünk, de így elég nehéz, hogy ide is oda is törleszteni..Közben jöttek a pletykák, a csaj mindennek lehordta a páromat, mert ő elvárta volna hogy min az eladási ár felét megkapja, nem tudom milyen alapon. Meg jöttek a közvetített üzenetek, hogy ő visszafogadná a párom ha az menne. (rájött nehéz anyagilag így) Ő rugta ki a párom, mert szabadságra vágyott. Szó mi szó, a párom felkereste, hogy akkor reális áron el kéne adni, felajánlotta a csajnak maradjon még két hónapot, a csaj mondta oké, utána tuti kiköltözik, közben meg reális áron megprobálja eladni, ha nem sikerül a két hónap lejártával, a párom kifizeti őt, és költözzön ki. Na és az én rendes párom felajánlotta azt is, hogy ha akar akkor 2 hónap múlva, maradjon és fizessen lakbért. No ezen kibuktam, mert értem én hogy rendes ember, és hogy nem akarta megbántani exet, egyáltalán ez miért bántás??? De így a lakást, ha ottmarad a csaj, márpedig 100asra veszem, hogy ha lejár a 2 hónap megint elfelejt jelentkezni, amig a párom meg nem keresi, ott akar majd maradni, és garantálom, hogy nem reális lakbért fog fizetni. Különben is, nekünk az lenne a jó ha eladhatnánk, nem kiadni.

    Kérdés: miért fontosabb, hogy az ex majd bántásnak veszi, hogy ki kell költöznie, amit már eleve régen meg kellett volna tennie, mint az hogy ezzel engem lökött a kételyek vízébe, hogy akkor most mi van, és mi a fontosabb?

    Várom a kritikát, mert elfogult vagyok a kérdésben.
    előzmény:
    Fahéjasnarancs (118)
    2007-09-18  09:12
  8. 2007. szeptember 18. 09:17119.
    A másik meg a jelszó, hogy esetleg letörölsz valamit, na jó, ugyan ez milyen gyakran fordul elő... Dehát én nem is mondtam, hogy ez kötelező, csak nem látom akadályát. Azt viszont normálisnak tartom, hogy kérésre megmutatom, vagy nem zavartatom magam, hogy ott a párom és megnyitom előtte is a saját fiokom. Sőt ez a legcélravezetőbb, mert így ha van valami ami számára félreérthető, akkor egyből segíteni tudok egy magyarázattal.

    A másik meg, ha a páromat zavarja, hogy én Drágámozok egy másik pasit, akkor leállítom magam, akkor nincsenek smsek amiben drágázom, max tényleg a munkahelyen játszom ilyet, mert fontos nekem, hogy a párom jól érezze magát, és bár én tudom, hogy nincs a drágámozás mögött semmi, őt bántja.
    Biztos én vagyok hülye, de én ezt megadom, ha szükség van rá.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_610487 (115)
    2007-09-17  23:34
  9. 2007. szeptember 18. 09:12118.

    Igen, első a házi béke. Én is így tartom. De nem szarok bele a nagyvilág arcába, nekem ez is fontos. Középutas vagyok.

    Az exet valamikor szerettem és ha nem téptük meg szakításunk napján egymást, akkor minimum annyival tartozom neki h nem vagyok bunkó vele. A barátom ne állítson választás elé. Megalázó lenne.

     

    előzmény:
    MyLife (117)
    2007-09-18  09:03
  10. 2007. szeptember 18. 09:03117.
    Jó reggelt előszőr is

    Már bocs, de most mi a fontosabb, hogy én megbízzak a páromban és fordítva, vagy hogy számomra idegenek majd mit fognak érezni? Különben sem tudják meg, nemigaz?

    Szerintem, ha kiválasztok valaki és abba beleszeretek, akkor a prioritási listám megváltozik, és a legtetejére kerül a párom. Tehát nekem fontosabb lesz pl hogy a páromat ne bántsam meg, akkor sem ha mondjuk én hülyeségnek tartom az aggodalmát, ha igazán szeretem, akkor nem támadok, hanem akkor az a fontos, hogy lehet nincs igaza, de fáj neki, és ez egy érzés amit nem tud kontrollálni, tehát nekem kell segíteni benne. Ha kell leszarom, hogy az exem megbántodik azon hogy az új pasi megkért töröljem a levelezési listámból, nekem az a fontos a jelenlegi legyen nyugodt, és boldog. Nem pedig az ex érzései.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_610487 (115)
    2007-09-17  23:34
  11. 2007. szeptember 18. 08:51116.

        

    Sajnálom, borzalmas lehet.

    Nem vagyok pszichomókus, nem ismerlek nem tudok mit mondani. Önbizalomhiány: ez ugrott be első körben. Megnézem a többi hozzászólást is.

    előzmény:
    Headstar (1)
    2007-09-17  15:39
  12. Torolt_felhasznalo_610487
    Torolt_felhasznalo_610487
    2007. szeptember 17. 23:34115.
    Ez ettől összetettebb dolog, ugyanis nem csak arról van szó, hogy te megbízol-e a párodban, és ő megbízik-e benned. Vajon azok is megbíznak-e benned, akik a párodnak levelet/sms-t írtak? Tényleg úgy gondolják-e, hogy amit a párodnak írtak, az rád is tartozik?

    Továbbá nem csak akarattal lehet visszaélni egy jelszóval, hanem véletlenül is lehet kárt okozni. Nyúltam már mellé és töröltem le véletlenül fontos emailemet, amiről még nem volt biztonsági másolat...
    előzmény:
    MyLife (69)
    2007-09-17  18:49
  13. 2007. szeptember 17. 21:38114.
    Elég szomorú eredmény ránk nézve, de el kell fogadni. Jó éjt!
    előzmény:
    MyLife (112)
    2007-09-17  21:32
  14. Torolt_felhasznalo_865652
    Torolt_felhasznalo_865652
    2007. szeptember 17. 21:34113.
    Jó éjt Neked is!
    előzmény:
    MyLife (112)
    2007-09-17  21:32
  15. 2007. szeptember 17. 21:32112.
    Hát igen, addig jó amig tudsz róla hogy nézeget. Amúgy meg érdekes mód enyém se bírja ha más pasit nézek. Csak akkor szoktam ha látom ő is megnéz valakit, amúgy nekem jöhet bármilyen Adonisz én nem látok más pasit ha szerelmes vagyok.

    Erről jut eszembe egy pszichologiai tanulmány amit végeztek, nők és férfiak közti különbségek megállapítására a kapcsolatokban. A végeredmény: a nők ha szerelmesek, akkor a pasi a világ nekik, és minden ez után jön, a pasi ha szerelmes akkor van egy világa aminek része a szeretett nő, de nem a nő a világ. Na ezért szendvedünk mi többet..

    Jó éjt mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_865652 (110)
    2007-09-17  21:17
  16. 2007. szeptember 17. 21:28111.
    Nekem is ezt mondták  Amúgy én is úgy gondolom ,hogy nekem sincs rá okom ,hogy féltékeny legyek mert szeret és mert elég jónak érzem magam még is hamarel tud kapni ez a rossz érzés és ha hagyom el is hatalmasodik  Nem tudom mit lehetne pontosan tenni de véletlen folytán rá jöttem ha felfogom agyilag ,hogy igen is vannak más szép lányok is és ha együtt mondunk véleményt ezekről akkor jobban érzem magam... Na persze ez nem azt jelenti ,hogy minden csajt le kell hurrogni..egyszerűen őszintén bevallom ha szép a lány vagy ha nem tetszik..sokszor olyanok nem tetsznek neki ,hogy csodálkozom....szóval nekem ez jót tett.... Persze a mai napig nem bírnám ha lányok után forgolódna és nem is teszi...de ma márnem kapom fel a vizet ha rá néz másra sőt próbálok úgy tenni mint aki észre sem vette....és azt hiszem ez jót tesz a kapcsolatunknak! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_865652 (110)
    2007-09-17  21:17
  17. Torolt_felhasznalo_865652
    Torolt_felhasznalo_865652
    2007. szeptember 17. 21:17110.
    Mi 3 éve. Hát, a nőket már stíröli, na kapott is érte de mint egy bölcs barát mondta nekem. addig örülj, míg nem játsza, hogy csak téged vesz észre. ha nézi a nőket, akkor nem csal. alamuszi nyuszi ugrik igazán nagyot. szóval csak nézze őket a drága. én is rászoktam a pasistírölésre. látom, az meg neki nem tetszik. ez van. pedig nem húszéves vagyok, csakhát a körülmények változtatnak
    előzmény:
    MyLife (109)
    2007-09-17  21:13
  18. 2007. szeptember 17. 21:13109.
    Oh nem régen, de olyan mintha ezer éve lenne, eléggé egyformák vagyunk. Remélem a hűségben is

    Több mint fél éve vagyunk együtt, de én aki nagyon házasságellenes vagyok, főleg hogy már váltam is, hozzámennék szívesen
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_865652 (108)
    2007-09-17  21:01
  19. Torolt_felhasznalo_865652
    Torolt_felhasznalo_865652
    2007. szeptember 17. 21:01108.
    Mióta vagytok együtt?
    előzmény:
    MyLife (107)
    2007-09-17  20:58
  20. 2007. szeptember 17. 20:58107.
    A lényeg hogy átmenjen, az lényegtelen hogy reagál a teste, az a fontos az agya mit csinál és a lelke.

    Az én párom tudja, hogy a megcsalást nem bocsájtom meg. Ha megcsal elveszít. Így tudja, vagy uralkodik, vagy elveszít, ha már nem leszek elég fontos neki, akkor majd elbukik. Egyelőre még szerelmes. Amúgy meg, én nem is tartok attól hgoy most megcsal, mert most szerelmes, de én totál belezugtam, úgy gondolom ő a társam egy életre és jól akarok választani, mert én már örökre szeretnék választani, és ebbe beletartozik az is, hogy ha már nem lesz ennyire szerelmes, akkor se csaljon meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_865652 (106)
    2007-09-17  20:49
  21. Torolt_felhasznalo_865652
    Torolt_felhasznalo_865652
    2007. szeptember 17. 20:49106.
    Jó hír enyém szerintem átmegy. igaz belecsöppent a nacijába bocs, de ez az igazság a férfiaknál, ma nagyon szókimondó vagyok
    előzmény:
    MyLife (105)
    2007-09-17  20:48
  22. 2007. szeptember 17. 20:48105.


    Amúgy nem kell semmi olyanra gondolni, nem vállalunk csókot, vagy ilyesmit, csak flörtöt, és hát már ott kiderül vevő-e a pasi egy dugásra mással vagy sem.

    Tudom hogy hihetetlen de van olyan pasi aki átmegy a teszten!! Szóval van remény!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_865652 (102)
    2007-09-17  20:43
  23. 2007. szeptember 17. 20:46104.
    Gusztustalan!! Én is úgy tudom utálni az ilyet. Brr. Annyis seggfej van..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932096 (98)
    2007-09-17  20:40
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. szeptember 17. 20:44103.
    A francba! Mert csorgatják...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_865652 (101)
    2007-09-17  20:43
  25. Torolt_felhasznalo_865652
    Torolt_felhasznalo_865652
    2007. szeptember 17. 20:43102.
    Bérpasitesztelést vállaltok?
    előzmény:
    MyLife (97)
    2007-09-17  20:40

Címlap

top