Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A netes társkeresők jövője

Torolt_felhasznalo_576684
Torolt_felhasznalo_576684
Létrehozva: 2007. december 26. 19:40
Most látom a hírekben, hogy az amerikaiak nagyon nyomják a témát.

A legújabb találmány az online villámrandi.

Online folyamatosan indulnak a 6 fős csoportok, ahova bárki jelentkezhet egy kattintással és amint összejön a 6 ember, azonnal indul a találkozó. Előtte persze látszanak a résztvevők képei is, hogy tudd, kik jelentkeztek eddig.

Ezután 5 perc alatt 5 emberrel beszélsz video chat-en és utána azonnal ki is értékelheted az illetőt (jöhet, inkább nem, még gondolkodom). Aki nem tetszett, az többé nem fogod látni, aki meg igen, azzal lehet szervezni a személyes találkozót.

A cég mottója az, hogy 1 percet bárkivel ki lehet bírni és ez elég jó előzetes szűrő ahhoz, hogy a kellemetlen találkozókat elkerülje az ember.

Itt megnézhető: http://woome.com/


Mit gondoltok? Nektek bejönne ez a módszer?

Kíváncsi leszek mennyi időbe telik majd, hogy egy élelmes ember itthon is megcsinálja.
  1. 2007. december 27. 12:37201.
    OK, így már OK. Na, egyébként én is így gondoltam, hogy az emberek önértékelése rossz, tehát hogy értéktelennek érzik magukat. De ez nem azt jelenti, hogy azok is! Csak az a baj, hogy itt Mo-on még a külsőségekben való "különbözés" is szinte minden esetben valamilyen szűk csoporthoz (szubkultúrához) való tartozást, tehát közösségi élmény igénylését jelenti. Nem? Én ezért hiányolom a valóban egyéni külsőt. Néha azért belebotlik az ember olyanba, aki merész és egyedi, de ez azon a részen, ahol én lakom, sajnos nem gyakori. Egyébként, az esetek, amiket magaddal kapcsolatban leírsz, nagyon hasonlatosak ahhoz, mint az én esetemben abban az irodában, amit korábban említettem volt. Ezek a munkahelyek - nem tudom, te figyelted-e ilyen szempontból - mindig nagyon szűk, zárt kis világok (közösségek) szinte saját belső törvényekkel, amik nem minden esetben vannak átfedésben a külvilág törvényeivel és etikai normáival. Mivel én is képtelen vagyok az alakoskodásra (bár nálam ez inkább ösztönös, de ha nem akarom, előbb-utóbb akkor is kibukik belőlem mindig a valódi véleményem), sajnos nálam ilyenkor a szenvedés/tűrés, menekülés, nyílt harc opciók közül kellett eddig választani. Mindhármat kipróbáltam. Egy biztos: én tartósan nem bírom az ilyen környezetet, és az ezzel együtt járó csoportnyomást. Úgyhogy előbb-utóbb mindig távozás a vége.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_652128 (185)
    2007-12-27  02:44
  2. 2007. december 27. 12:17200.
    Észrevetted, hogy lényegében válaszoltál a saját magad által föltett kérdésre?
    előzmény:
    Goldmund (197)
    2007-12-27  11:27
  3. 2007. december 27. 12:14199.
    Értem. Nem akarok kekeckedni, csak azért írtam, mert talán fogalomzavarban szenvedek, de úgy gondoltam, ha valakinek az probléma, hogy nincs párkapcsolata, noha szeretne, akkor az is a párkapcsolati probléma kategóriába sorolható.
    Az jó, ha most nagyjából okésan érzed magad. Én beszélgetős terápia helyett, ami az én amatőr véleményem szerint pont nem való neked, keresnék a helyedben valami komoly, többemberes kurzust, ahol önismerettel foglalkoznak. A pszichodrámát esetleg. Lehet, hogy olyat hozna ki belőled, amire nem is gondoltál.
    Na, én is befejezem, és ígérem, egy darabig nem zavarlak többet.
    Addig is a legkomolyabban kívánok neked további, belőled kiinduló életminőség-javulást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_666722 (193)
    2007-12-27  03:13
  4. 2007. december 27. 12:03198.
    "mit keresel ebben a topikban reggel fél négykor?"

    Akadt némi dolgom a géppel kapcsolatban, mivel ilyenkor kisebb az adatforgalom. Közben találtam ezt a topikot, beleolvastam, volt két értelmes ember, akivel jó volt elbeszélgetni. Vagdoss nyugodtan, ha úgy gondolod. Egyébként jól szórakoztam azon, hogy ugyanazt a habitust és gondolatokat feltételezed rólam, amivel te bírsz. Asszem, jobb ha meghagylak ebben a hitedben. Vitába meg olyanokkal bocsátkozom inkább, akiktől úgy érzem, eltérő (akár ellentétes) véleményünk ellenére van mit tanulnom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_934897 (195)
    2007-12-27  03:37
  5. 2007. december 27. 11:27197.

    Visszatérve a topicindításra: én nagyon fals ismerkedési ötletnek tartom.

    Először is az "1 percet bárkivel ki lehet bírni" mottóból süt a lemondás, a pesszimizmus. Miért, olyan emberek gyűlnek oda, akikkel mondjuk 10 percet már nem lehet kibírni?     Ahhoz képest, hogy egy párkapcsolatban évtizedekig kéne kibírniuk egymást!  

    A másik: valaki írta, hogy milyen jó, hogy fel sem kell a fotelból állni, úgy lehet ismerkedni. Valóban, még egy bemutatkozó szöveget sem kell megszerkeszteni, mint egy internetes társkeresőn! Pont ez a baj vele!   Nyilvánvaló, hogy azok az emberek fogják igénybe venni (legalábbis nagy arányban), aki lusták tenni a sorsukért, inkább a sült galambot várják a szájukba. Kíváncsi vagyok, ki szeretne ilyen partnert magának!  

    És még valami: a megismerkedés hosszú folyamat. Nem egyperces villámrandik kellenek hozzá, hanem sok órás beszélgetések, meghitt hangulat. Annak idején a rapidrandik ötletét is marhaságnak tartottam, ugyanilyen okból. Illetve egyvalakinek jó ötlet: aki szervezi!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. december 27. 04:34196.

    Miért kell egy 6 fős csoport????????????????

    egy az egyhez  nem jo???????????  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_576684 (1)
    2007-12-26  19:40
  7. 2007. december 27. 03:37195.
    Miért vesztek ennyire mindent magatokra, egyébként bocsánat, erröl szerettem volna még írni, de lemaradt. A környezetemben a nök 80%-a nem akar tartós kapcsolatot.. Müvészéknél majdnem lehetetlen. Nekem is nagyon nehéz, sokáig voltam normális kapcsolat nélkül. De aztán rájöttem, hogy nekem az egész zene más szempontból fontos, másképp teszi teljessé az életem, nincs bennem akkora érvényesülési vágy és versenyszellem. Ja igen.. és mégvalami.. ha te ennyire egyedül akarsz maradni, akkor mit keresel ebben a topikban reggel fél négykor? Annyira mégsem lehet jó egyedül? Tudom, a szavaim jól bevágnak egyeseknek, talán neked is..de az emberi természet már csak olyan, hogy két napig max. megy a puffogás, aztán utána egy páran, akik komoly kapcsolatot szeretnének, úgyis megszívlelik a tanácsaimat és boldogabbak lesznek, a többiek meg elfelejtik ezt is, minden minden mást.Ez így van rendjén.. söt, lehet, valaki igazat ad nekem.

    Egy vélemény legyen már vélemény.. a pártatlanságnál jobb. èn már unom ezt is nagyon, ezt az álszent, nézzük már el, meg mindenki szabad úgy élni, ahogy akar dumát.. ez a legnagyobb hazugság, ami létezik ezen a bolygón.. így, vagy úgy, mindenki determinált és így vagy úgy megpróbáljuk befolyásolni és meggyözni egymást az igazunkról. Ez van.
    De ugye a szeretet megbocsájtó.. képes vagy nekem megbocsájtani? Vagy tojsz rám? èrdekes dolgok ezek... itt van a téma fonákja.. vagy van neked is egy kis világod, ahol igyekszel szeretni és ezáltal a kiválasztottaidat védeni??? Ès onnan csak ritkán kilesegetni?

    Minden mindennel összefügg. ès persze, hogy szinte képtelenség feltétel nélkül szeretni. De én legalább veszem hozzá a bátorságot, hogy megpróbáljam.
    előzmény:
    YellowSunray (192)
    2007-12-27  03:11
  8. 2007. december 27. 03:13194.
    Most már viszont én is távozom, mert bár holnap délután dolgozom, azért nem árt némi pihenés...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_666722
    Torolt_felhasznalo_666722
    2007. december 27. 03:13193.
    Na jó mivel úgyis megyek aludni

    Nincsenek kapcsolati problémáim mert sose volt párkapcsolatom, ismerkedési az van de mivel abbahagytam az ismerkedési próbálkozásaimat már nem lesz.

    Megválogatom ki érdekeljen.

    Szóval nincsenek problémáim, vagyis most problémamentes vagyok, meg tünetmentes, bár még szedem a bogyót, nem lehet csak úgy abbahagyni.

    A szerelmi kapcsolatról tényleg csak elképzeléseim vannak, ez igaz.
    Viszont rám valószínűleg pozitív hatással lenne az tuti biztosan tudom.
    Nade a másik félre gyakorolt pozitív hatásról már nem vagyok annyira meggyőződve.

    Jóéjt.
    előzmény:
    YellowSunray (190)
    2007-12-27  03:04
  10. 2007. december 27. 03:11192.
    Mint egyedülálló, szeretném megemlíteni, hogy olyanok is vannak ám, akik nem akarnak kapcsolatot, és nem feltétlenül azért, mert képtelenek a szeretetre. (Mivel azt másfajta - esetleg többfajta - emberi kapcsolatokban élik át például.) Hasznos lenne, ha esetleg megpróbálnál kilátni a kis világod keretei közül a tágabb külvilágra, mielőtt ennyire kategorikus és lineáris véleményt fogalmazol meg róla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_934897 (191)
    2007-12-27  03:05
  11. 2007. december 27. 03:05191.
    Mi???? Hát én itt még a férjemre nem rinyáltam.. nyugodtan megnézheted a topicjaimat. Kérlek, ne általánosíts. Egyszer volt egy olyan gondom, amit mindenkivel megosztottam itt, azóta az is megoldódott.A bemem már akkor is nyilvános volt, söt még a nevem is megtudhatja bárki.. Nem mondom, hogy néha nem nehéz vele, de velem sem könnyü. Sajnos az egyedülállóaknál gyakran azt látom, hogy képtelenek a megbocsájtásra és sokszor a saját félelmeiket vetítik bele a kapcsolatukba, s ezek aztán épp ezért meg is valósulnak egytöl-egyig. Nekem nem tetszik a tendencia, hogy mindenki csak a saját érdekeit igyekszik egy kapcsolatban érvényesíteni és ha ez nem sikerül, akkor lelépnek a felek. Sokan arra hivatkoznak, hogy a munka elveszi az energiáikat és ezért már nem képesek a társukra koncentrálni. Aztán itt vannak a megcsalásos esetek. Meg a verések, amikröl írsz. Szomorú.. persze.. tudom, most megint demagóg vagyok, de nem érdekel..
    mindez arról tanúskodik, hogy az emberek egy jórésze képtelen a szeretetre. Èpp tegnap idéztem Kornistól a Szeretetröl.. igen a szeretet az emberi ösztönök és ezáltal az evolúciós fejlödés ellen való.. hátráltatja azt.
    Akkor mi értelme? Miért kell egy szaporodási, kiválasztódási és utódnevelöi funkciót betöltö vonzalomból ekkora ügyet csinálni? Hát nem furcsa??? Minek is vagyunk mi emberek?

    Èn igyekszem ettöl a sok szar dologtól a saját kis világom és a családom védeni. Ès haladok és fejlödök. Merek szeretni, pedig néha nagyon nehéz. Olyan dolgokban is engedtem, amik miatt mások már rég leléptek volna a partnerüktöl. De erröl sosem fogok topikot nyitni,mert türelmes voltam, vagyok és megérte és megéri. Tanulunk és szenvedünk. Anélkül nem megy. Èn sem vagyok kivétel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_652128 (124)
    2007-12-26  23:53
  12. 2007. december 27. 03:04190.
    Na, itt van a probléma gyökere. Ha ugyanis általában véve érdekelnének (és még egyszer hozzátenném, ehhez nem kell, hogy kedveld őket), akkor nem lennének kapcsolati / ismerkedési (stb.) problémáid.
    Lehet, hogy nincs igazam, de le merném fogadni, hogy a (szerelmi) kapcsolatról alkotott elképzelésed is egy meglehetősen statikus (és idealizált, bár ez most lényegtelen), és arról szó nincs benne, hogy ti ketten, akik részt vesztek benne, folyamatosan változtok, fejlődtök, nem utolsósorban azért, mert hatással vagytok egymásra. Arról nem is beszélve, hogy esetleg ez a kapcsolat a te személyes fejlődésedre esetleg pozitív hatással lehet. Kíváncsi lennék, mennyire van igazam ez ügyben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_666722 (188)
    2007-12-27  02:52
  13. 2007. december 27. 02:59189.
    Külsőségekben való különbözés??? Én pont ennek a hiányát látom nap mint nap. Egyedinek nevezhető külső megjelenéssel alig találkozom. Lehet, hogy nem megfelelő körökben mozgok.
    Persze, szerintem is az őszinteség a normális. Én próbáltam már saját érdekemben más lenni, de nem megy. Nekem mindig az arcomra van írva, amit valóban gondolok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_652128 (185)
    2007-12-27  02:44
  14. Torolt_felhasznalo_666722
    Torolt_felhasznalo_666722
    2007. december 27. 02:52188.
    Általában véve nem érdekelnek. Némely egyedek igen.
    előzmény:
    YellowSunray (187)
    2007-12-27  02:51
  15. 2007. december 27. 02:51187.
    Így van, ebben egyetértünk. Mondani könnyű.
    Viszont tudod, ez nem olyan, hogy az ember elhatározza, végigcsinálja, és befejezi. Ilyen nincs. Ezt csak ELKEZDENI lehet. Ehhez a következő kell: szándék, hogy megtedd, és az erőfeszítés, amivel elkezded, és további erőfeszítések, hogy a folyamat ne üljön le. Gondolom, sejted, hogy tapasztalatból beszélek.
    Komolyan kérdezem: téged érdekelnek általában véve az emberek? (Ehhez nem kell, hogy kedveld őket.)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_666722 (184)
    2007-12-27  02:43
  16. Torolt_felhasznalo_652128
    Torolt_felhasznalo_652128
    2007. december 27. 02:47186.

    Elmentem aludni, mert holnap ismét mennem kell pénzért gyökérkedni.  

    Jó éjt és köszönöm a beszélgetést! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_652128
    Torolt_felhasznalo_652128
    2007. december 27. 02:44185.
    Félreértessz. Az emberek hiszik azt magukról, hogy nem tudnak semmit, nem érnek semmit, s nem marad más, mint  a külsőségekben való különbözés. Ennek ennyi a lényege. Mindemellett, mindenki megítéli a másikat, abban a pillanatban, amikor meglátja, vicces azonban, hogy a legtöbben nem vállaják be, én viszont igen, és a szemébe is mondom bárkinek mit tartok róla. S hál Istennek a környezetem is ugyanezt teszi velem. Ha negy hazug emberre mosolygok bátorítom, hogy jól van ez így. Ha arra, aki hátbaszúrt, arra való tekintettel, hogy ájtatosan szemlesütve ki vagyok én, hogy el/megítéljem továbblépek, arra buzdítom, hogy másokkal is megtegye. Vagyok annyira nagyképű, hogy megengedem magamnak, hogy igenis elmondjam nekik mekkora szar alakok.
    előzmény:
    YellowSunray (181)
    2007-12-27  02:32
  18. Torolt_felhasznalo_666722
    Torolt_felhasznalo_666722
    2007. december 27. 02:43184.
    Mindenkivel ugyanoda jutunk, a tyúk meg a tojás, egyik sem mozdul a másik nélkül, vagy a 22 es csapdája. Mondani könnyű.
    De még a pszichodokimnak is eltartott egy darabig míg rájött szólamokkal nemsokra megy, intellektuálisan meg egész jó "ellenfél" vagyok
    (pedig azért fizetek, nemcsak műkedvelő)
    előzmény:
    YellowSunray (183)
    2007-12-27  02:38
  19. 2007. december 27. 02:38183.
    Az még eszedbe sem jutott, hogy a saját magaddal való viszonyodat átkalibráld, és ezzel meg tudnád változtatni a környezetednek a hozzád fűződő viszonyát?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_666722 (180)
    2007-12-27  02:26
  20. 2007. december 27. 02:35182.
    Lehet, hogy velem van a baj, de ez nekem kicsit összefüggéstelennek tűnik. Egyáltalán nem értem, mit akarsz mondani, sajnos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_666722 (180)
    2007-12-27  02:26
  21. 2007. december 27. 02:32181.
    Nagyon durva kijelentéseket teszel.
    Ilyet, hogy üres és semmitérő, nekem például eszembe nem jutna kijelenteni bárkiről is. Ki vagyok én, hogy ezt megítéljem??? Különben is: minek alapján lehet eldönteni, hogy valami mennyit "ér"???? Tisztára, mint mikor az áruról alkudozik az ember a piacon. Ezt azért ne már. Tudtommal a rabszolgatartók kora lejárt.
    Pusztán azért különbözni, hogy különbözzünk másoktól, ilyen szerintem nincs is, ez nonszensz. Annak mindig oka van, ami elsődlegesen szerintem az azzal szembeni ellenszenv, akitől különbözni akar az illető, vagy az általa képviselt elvvel való szélsőséges szembenállás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_652128 (176)
    2007-12-27  02:09
  22. Torolt_felhasznalo_666722
    Torolt_felhasznalo_666722
    2007. december 27. 02:26180.
    Hát van aki tudja használni amit tőlem kap, különben nem jönne vissza többször hogy megint belémrúgjon egyet, úgyis jó képet vágok a dologhoz.
    Önként adom nem várok semmit, mondjuk nem is kapok, de ez mindegy végül is. Erre gondoltál ?

    előzmény:
    YellowSunray (177)
    2007-12-27  02:14
  23. Torolt_felhasznalo_652128
    Torolt_felhasznalo_652128
    2007. december 27. 02:26179.

    Nem tudom, nekem arra jó, az ilyen emberek jelenléte az életemben, hogy alázatot tanuljak, sokszor elfelejtem, hogy alázattal kell mások felé fordulni.

    Én nem vagyok kőarc, csak zavarba jövök, ha mások kimutatják felém az érzéseiket, magam,tól meg eszembe se jut, pedig néha annyira szeretném, csak nem megy. De előfordul, hogy sikerül.  

    előzmény:
    YellowSunray (178)
    2007-12-27  02:21
  24. 2007. december 27. 02:21178.
    Azzal is adhat valaki, ha egyszerűen csak olyan, amilyen. Nálam pont az ellenkezője a baj: én akkor is kimutatom az érzelmeimet, ha nem akarom. Mindet. Nem lőcsölöm rá másokra, egyszerűen csak képtelen vagyok kőarc lenni.
    Érdekes, nekem most homályosan rémlik, hogy korábban volt ilyen, hogy valakit tiszteltem, aki engem nagyon nem kedvelt. De valahogy érzem, hogy ma már ilyen elő nem fordulhatna velem. Megmagyarázni nem tudom, miért van így, de asszem, így van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_652128 (175)
    2007-12-27  02:05
  25. 2007. december 27. 02:14177.
    Az érdemi... hát ezt nehéz lesz elmagyarázni.
    Ez egy olyan lelkiállapot, vagy még inkább tudatállapot, ami kicsit hasonlít az önfeladáshoz. Vagy tulajdonképpen az is. Ideiglenesen feladod önmagadat, a saját nézőpontodat, hogy a másik szemszögéből lásd, amit ő lát. És ezt nem érzed tehernek. Ja, igen: ehhez nem kell még csak szerelmesnek sem lenni, ezt sima felebaráti szeretetből is meg lehet tenni. (Nem vagyok vallásos, sőt, fúj.)
    Igen, hasznára. Hogy használni tudja, amit tőled kapott. Hasonló ahhoz, mint ahogy úgy vásárolsz karácsonyi ajándékot, hogy feltételezed, örülni fog annak az, aki kapja. Ez miért vásár? Ha nem önként adod neki mindezt, akkor kutyafülét sem ér az egész. Márpedig az önkéntesség kizárja a vásár fogalmát, nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_666722 (173)
    2007-12-27  02:04

Címlap

top