Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Magyarok Észak-Amerikában!

Bikercat
Létrehozva: 2002. Április 15. 15:38
Szia Bagoly!



A shrimp magyarul: apró tengeri rák, (Grangon)garnélarák



Üdv,



  1. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 18. 21:1926.
    Szia, Moli! Szerintem akkor gyere ki ide tanulni, kerj tanulovizumot!Vagy hulyesegeket beszelek?Nem fodrasz vagy veletlenul, mert akkor van egy allasod, es keresunk egy herceget feher paripan, ( magamnak is). Fel a fejjel!Udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (24)
     
  2. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 18. 21:1625.
    Szia, Kaktusz!Kosz, amit irsz, de a rimoci tobb levelet irt a "baratnomnek, mint nekem, nem mintha erdekelne, mert a "bibsi"szoert orokke allergiat kapok. Nem vettem hazat, majd kesobb megerdeklodom a hivatalos dolgokat is. Csok mindenkinek! Ildy.
    előzmény:
    k@ktusz (22)
     
  3. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 18. 13:2024.
    Kedves lacafaca! Én is abban reménykedem, hogy eltelik néhány nap és túl leszünk rajta. De ahogy múlik az idő, egyre reménytelenebbnek érzem a dolgot. Irni nem merek neki. Amikor "elbúcsúzott" visszairtam neki annyit, hogy nem értem, de teljesítem a kérését. És ő mégvisszairt: és én ezért foglak becsülni, hallgass. Hát én hallgatok, de ez a kétség elég tébolyító. Ildy! Köszönöm, amit irtál, csak az a baj, hogy én nem távkapcsolatra készültem. Itthon pedig eddig sem találtam a párom. Azt hittem, hogy Ő az, akit az ég nekem szánt, még akkor is, ha olyan messze vagyunk. Ölelek Mindenkit, Moli
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (20)
     
  4. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 18. 11:1623.
    Szia k@ktusz! elküldtem a válaszomat priviben, de nagyon érdekesen sikerült, mert a szerver kicsit ellenkezett velem. Szóval a harmadik rész után jön a második, úgyhogy légyszi úgy olvasd.
    előzmény:
    k@ktusz (22)
     
  5. 2002. Április 18. 08:3822.
    Szia Ildy! Nekem van egy olyan erzesem, hogy ez rimoci szerelmes beled!!! :-)))Azert bombaz allandoan a leveleivel. Az ovodaban is igy csinaljak, hogy a fiu meghuzza a kislany copfjat, elveszi a labdajat, vagyis bosszantja, na valahogy igy kozeledik hozzad ez ficko is. De a hatterben szerintem az van, hogy nagyon megtetszettel neki! :-))))) Vegulis egy csinos, fiatal, fuggetlen, jopofa, sajat uzlettel rendelkezo no vagy. Mindenkeppen egy "jo parti" barkinek!Szova, gyanus nekem ez a pasas, meglatod, hamarosan megkeri a kezedet!!!! Hi-hi-hi. Meselj, vettel hazat Montrealban?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (19)
     
  6. 2002. Április 18. 08:3221.
    Sziasztok! Nekem az a velemenyem, hogy nem szabad altalanositani, hogy a magyar hapsik CSAK bunkok, es udvariatlanok, az amerikaiak meg CSAK tokeletesek. Mindenhol van ilyen is, olyan is. Viszont teljesen jol ertem es erzem nap, mint nap, amirol ladybogar irt, azzal a kulonbseggel, hogy en nem kiralyno vagyok, hanem PRINCESS a ferjemnek. . . :-)))) Ugy latszik, mi tenyleg nagyon szerencsesek vagyunk, hogy "megfogtuk a Isten labat". !De valoban, itt tenyleg nagy ertek a CSALAD, megbecsulik, tisztelik a noket es rendkivul udvariasak. Olyan pld. elkepzelhetetlen, hogy a kozuton egy noi vezetore rakiabaljanak, radudaljanak, netan mocskos szavakkal titulaljak, mert "hulye liba, noi vezeto". Ugye ismeros szitu, a magyar kozlekedesben? Csak egy pici peldat emlitenek nektek: egyszer, amikor en Magyarorszagon voltam, a ferjem meg itt, kuldott nekem egy hatalmas csokor viragot oda, az Interflora ceggel , "I miss You" lapocskaval egyutt. A Papam volt otthon, amikor meghoztak a kuldemenyt, es amikor en kesobb hazaertem es"ajuldoztam a gyonyorusegtol" es meghatodtam, akkor az en racionalisan gondolkodo, kisse anyagias, MAGYAR apam azt mondta: Uristen, mennyibe kerulhetett ez a kuldes, inkabb odadta volna neked azt a sok dollart , amit kifizetett ezert! No comment! Molierenek es ladybogarnak kuldtem privit, remelem elolvastatok. Have a nice day! Bye!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (17)
     
  7. 2002. Április 18. 03:3320.
    szia Moli! Hat nagyon megdobbentett amit irtal, azt hiszem itt valami santit, aki ilyen dolgokon megsertodik, ami teljesen viccnek hat( hat normalis ember nem ol, ugye. . . )ott valami hiba van. . . borzasztoan sajnalom, szerintem mindenki szurkolt itt nektek. Nezd en azt mondom, ha atmegy rajta es nincs nagy baj, jelentkezik magatol es minden ok, ha nem, jobb hogy az elejen derult ki, valami gond van nala. . . . mindenesetre meg tudom erteni, mit erzel ennyi ido es igeret utan. Ladybogar sajnalom, amit a magyar pasikrol irtal, en nem osztom a velemenyed, bar bizonyosan mindenutt( igy a magyarok kozt) is vannak bunko fickok es faragatlanok ( nehanyan itt is jartak a forumon es bizonyitottak), de nem kell talan ennyire altalanositani en ismerek nem egy nagyon intelligens, udvarias , csaladszereto es felesegkimelo fickot is. Szemelyes peldamon illusztralando az en ferjem, akivel idestova 13 eve ismerjuk egymast es Isten elott 8 eve hazasok vagyunk igenis elozekeny, mindent megad nekunk es nem kezel cseledkent, viszont sokat segit, ha ideje engedi meg a hazimunkaban is kiveszi a reszet, azonkivul minta apa, rendkivuli a kapcsolata a lanyunkkal, aki mondanom sem kell egyenesen imadja es log rajta, amikor csak itthon van es lehetseges. Szoval talan nem minden magyar ferfi bunko, szerintem mindenutt vannak fura fazonok, onzok es nogyulolok. Egyet viszont megtapasztaltam itt az USA-ban, azert szeretik az amerikai ferfiak az europai felesegeket, merthogy azok( igy mi is) sokkal kevesbe vagyunk "emancipaltak", szeretunk sutni-fozni, szeretjuk a szepet a rendet a mosott, vasalt ruhat. . . szoval ha ertitek mire gondolok, ellentetben sok amerikai feleseggel, aki ugyan szul 3 -4 gyereket, akit aztan bead a daycarbe nevelni, mig o egesz nap "busy"es este szegeny ferj azt eszik, amit talal, arrol nem beszelve, ha tiszta gatya kell, kimossa maganak, ma pl. olyat is lattam, hogy egy ruhaboltban egy fiatal 30-as apuka a pici 4-5 hetes bebijenek egyedul vasarolt rugdalozot, apro bebiruhat valoszinuleg az anyuka nem ert ra. Nem tudom mi errol a velemenyetek, en otthon ilyet soha nem lattam, a legtobb pasi (europai)azt sem tudja, hogy kell az ilyet venni, meg maganak sem tud ruhat vasarolni, nemhogy a gyereknek, vagy felesegnek. . . . hat ennyi, ne csuggedj Moli, hamarosan ugyis kiderul minden, fel a fejjel. . . life is beautiful!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 18. 03:2019.
    Moli! Mar Bagoly kifejezte elottem, amit valaszoltam volna, es plusz, en is hiszek egy kapcsolat erossegeben, ami barmilyen nehezsegek ellenere sem szakad meg, sot erosodik. Nem tudom, hogy lehet az interneten gyakorolni ezt, de szerintem azert keress inkabb "eloben"egy "rendes"fiut, Magyarorszagon elot, mert a tavolsagi kapcsolat se jo. Hidd el, ha mar tanacsot kersz. Talam most nem ezt szeretned hallani, de szerintem ez a fiu nem eri meg a sirast, es a buslakodast. Szia, Ildy.
    előzmény:
    Bagoly (10)
     
  9. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 18. 03:0518.
    Sziasztok, Mindenkinek!Megerkeztunk szerencsesen, es meg mindig a francia nyelv csong a fulemben. Bonjour!A Notre Dome bazilikaban (Montreali) ket lepes kukkanto utan belepo dijat kernek, ha tovabb akar valaki jarkalni a belsejeben. Ez nagyon furcsa volt nekem. A Bio-Dome nagyon szep, lattam a fold legnagyobb papagalyat, krokodilt, kicsi majmokat, csodalatos Aquvariumot, de ami bantott, lattam egy kitomott kicsi gyerekmedvet, pici baba volt meg, nem akarnam hallani, hogy megoltek, hogy lathassuk a turista utunkon. Sok fele kitomott bagolyt is lattam. Oket is sajnaltam. A lanyom meg marad pentekig, nincs iskola ezen a heten. Ott is meleg volt. A hetvegen a lanyom jet-ski-zni akar, a tonal, de en meg sose csinaltam, nagyon felek. Sziasztok, Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (15)
     
  10. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 17. 23:5817.
    Köszönöm ladybogar, a kedves szavaidat. Még én is reménykedem. Csak az bánt, hogy én nem akartam Őt megbántani és nem értem, hogy miért nem ad esélyt sem arra, hogy megbeszéljük. Ugyan honnan kellett volna nekem azt tudnom, hogy mi jár a fejében? Eddig minden tréfa a helyére került és soha nem volt ilyen baj. De nem nyavalygok tovább. Úgyis minden úgy lesz, ahogyan a Jóisten akarja. Ez már nem rajtam múlik. Egyet tehetek, hallgatok, mert ezt kérte tőlem. Hátha ez a hallgatás a "vizsga". Tudok-e hallgatni addig, ameddig Ő akarja. Hát én tudok. Még ha bele is pusztulok. És azért tudok, mert szeretem ezt az embert, úgy, mint még soha senkit. Jó éjszakát Mindenkinek! Moli
    előzmény:
    ladybogar (16)
     
  11. 2002. Április 17. 23:4216.
    Kedves Moli! Senkit nem akartam megserteni, leszogezem ismet. Nagyon sok amerikai part ismerek es persze magyart meg tobbet, gyakran latogatom a barataimat, csaladomat. A nokkel valo banasmod, a tisztelet, a feltetlen huseg a ferj reszerol RITKA madar Magyarorszagon. Biztos, hogy itt is (Amerikaban) vannak rossz peldak, kivetelek, DE altalanosan itt asszonyok, lanyok ugy vannak "kezelve" a ferjuk altal, mint KIRALYNOK. Es nem csak az en ferjem ilyen, az altalanos hozzaallas a csaladhoz fantasztikus. Ismerek en rendesebb magyar pasikat is, de az asszonykatol az is elvarja, hogy hazi cseled legyen es ne koltekezzen, ja es persze tisztelje a haz "urat". Hat ezert nem birom en a magyar pasikat es koszonom a joistennek, hogy engem nem buntetett veluk. Moli! fel a fejjel es hatha rendbe jon meg ez a felreertes, es Te is egy boldog "amerikai asszonyka" leszel. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (15)
     
  12. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 17. 21:1315.
    ladybogár, nem fejtenéd ki bővebben, hogy pontosan mire gondoltál?
    előzmény:
    ladybogar (14)
     
  13. 2002. Április 17. 20:0414.
    Moli! akkor itt a baj, meg ha Amerikaban is nott fel, a magyar ferfi mentalitast "elorokolte". Bocs, ha megbantanek valakit, de nagyon kevesre tartom a magyar ferfiakat, mind jellemben es egyeb masban is. Neked azert kivanok vigasztalast Moli. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (13)
     
  14. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 17. 19:5213.
    Sziasztok! Kedves katalina0! nagyon édes vagy, jól megnevettettél. Köszönöm. Már úgyis úgy nézek ki mint egy szemgyulladásos panda. Most legalább mosolygós szemgyulladásos panda vagyok. :-) ladybogar, ő egy magyar származású fiú, mert az édesapja magyar volt. Magyarul leveleztünk, és számos telefonbeszélgetés és viccelődés van már mögöttünk. Még soha nem volt gond, eddig. Moli
    előzmény:
    ladybogar (12)
     
  15. 2002. Április 17. 19:3412.
    Kedves Moli! En nagyon sajnallak most teged, szomoru lehetsz. Angolul vagy magyarul leveleztek? ha angolul, milyen kifejezest hasznaltal? Nekem amerikai a ferjem, kintrol irok. Nekunk soha nem volt semmi nezetelteresunk szavakbol, kifejezesekbol, pedig evek ota vagyunk hazasok. Talan nem O volt az igazi, de azert tudom, hogy faj. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (8)
     
  16. 2002. Április 17. 19:2911.
    az is lehet hogy szo szerint mar agyonutott valakit, es Te rajottel a titkara. . .
    előzmény:
    Bagoly (10)
     
  17. 2002. Április 17. 19:1910.
    Orulj, hogy ep borrel megusztad a kalandot! Aki egy ilyen vicces megjegyzest olyan komolyan vesz, hogy rogton szakit es menekul toled, valami titkot rejteget, s megijedt. Keruld el messzire!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (8)
     
  18. 2002. Április 17. 18:459.
    Szia Moli-Gabi! Azt hiszem en rajottem, hogy tulajdonkeppen MIERT szakitott veled a szerelmed! Ha lesz egy kis idom, irok bovebben errol Neked priviben, mert ugy gondolom, ez nem tartozik a nyilvanossagra. Mostanaban nem volt sok idom irogatni, de mindenkit szeretettel udvozlok. Peace & love!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (8)
     
  19. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 17. 18:258.
    Sziasztok Kedves Amerikai Asszonyok! Most egy néhány napig nem voltam Veletek. Sajnos az életem kissé furcsa és legalább olyan váratlan fordulatot vett. Nagyon rosszul érzem magam miatta és sokáig töprengtem, hogy kiirjam-e ide, ország-világ szeme láttára, hogy milyen hülye vagyok, de azt hiszem nekem már mindegy, úgyhogy kiváncsi vagyok a véleményetekre. Hátha abban legalább találok egy kis megnyugvást. Mint tudjátok, itt a Neten ismerkedtem meg egy amerikai sráccal és ahogyan az a nagykönyvben meg van irva, szerelem lett belőle (én legalábbis azt hittem). Ő már az esküvőről beszélt, meg, hogy tudok-e én majd vele élni, olyan távol a családomtól és a régi életemtől. sok csalódás van már mögöttem, ezért hónapokig fenntartással kezeltem ezt az egészet, de ugyanakkor boldog is voltam. Ám a múlt héten elhangzott egy rossz mondat a részemről. Viccnek szántam, hiszen ezt a kifejezést itthon mindenki használja, és senki nem bántásnak szánja. Azt találtam mondani, hogy ha Isten előtt is igent mondok neki, akkor mig a halál el nem választ összetartozunk, és tréfásan megjegyeztem: szóval, ha mégis szabadulni akarsz tőlem, agyon kell, hogy üss. Nos ekkor összedőlt a világ. Visszairt, hogy miért mondok én neki ilyeneket, hogy ő még soha nem bántott senkit, különösen nőket nem, és miért beszélek vele igy. Hiába volt minden magyarázat, hogy vicc volt, hogy ezt nem kell komolyan vennie, semmi nem használt. Végül szombat este irt egy levelet, ne irjak, ne telefonáljak és ne próbáljak vele semmilyen kapcsolatot keresni, majd ha már nem úgy érez, ahogy most, akkor ő meg fog keresni. Én persze agyonbőgtem magam, mert nem értem ezt az egészet. Alig alszom és óráról órára csak azon töröm a fejem, hogy mi a csuda volt ebben olyan bántó, hogy félre kell dobni mind azt a szépet és jót, amit az elmúlt 6 hónap jelentett. Kérlek benneteket, hogy irjátok meg, ha ti rájöttök a dolog nyitjára. Mert én ezt nem értem és úgy érzem, hogy ha rövid időn belül nem jövök rá, megbolondulok. Tőle nem tudom megkérdezni, mert azt kérte, hogy hallgassak, és én hallgatok. CSak nem tudom, hogy meddig. Sziasztok, Moli
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2002. Április 17. 16:587.
    Sziasztok! Valahogy megint csend lett itt, nem nagyon irtok, biztosan a jo ido mindenkit eluldoz a gep mellol, ez rendben is van. Boracska, Kaktusz es a tobbiek hol vagytok? Kirandulas feszulten varjuk a jo recepteket. Lana! Jo kerteszkedest. Ja, meg annyi itt az egyik forumon talaltam egy magyar baratnot, aki par utcanyira lakik tolunk egeszen veletlenul, azt hiszem mindketten orulunk neki, mar ketszer talalkoztunk a het vegeken es nagyon jokat csevegtunk, szoval nagyon halas vagyok a forumnak, megismertem ujabb par kedves embert. . . . jo hetet, sziasztok: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2002. Április 16. 14:256.
    Sziasztok kedves forum latogatok !Mit szoltok ehhez az idojarashoz?! Ember legyen a talpan akit nem visel meg ! Tegnapelott meg futeni kellett a kocsiba olyan hideg volt (+9 Celsius volt a napi csucshomerseklet). Mara +29C. lesz. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2002. Április 16. 05:115.
    Ido elott elkuldtem az elozot. - - Ezt meg ide akartam irni az elobb. A - - birdcam. kodak. com - - oldalon lehet latni egy solyom (falcon) madarat, neha a parjat kint lehet latni a korlaton. A 19-ik emeleten van a feszkuk?lakohelyuk? - - Nezzetek meg, szep. Mar 3 tojas van. Kattints a "4 Camera Views"-irasra. - - - - - Sutifozi, mi van azzal a sok uj recepttel? hat nem irsz? - - - - - Pupette, aztgondolom hogy ismerettseg altal konnyebben talalsz magyar bebicsoszt :))) Templomon keresztul probalkoztal mar? Vagy hirdess ujsagban. Jatszoteren ismerkedes, cseveges kozben is erdeklodhetsz a tobbi anyukaktol. Azthiszem. Van sok magyar Montrealban? Magyarorszagrol azthiszem sokan vannak akik itt dolgoznak gyerekvigyazokent. Amiket irtal hogy milyen elvarasaid vannak, mit gondolsz, fiatalabb vagy inkabb kozepkoru holgy lenne a legalkalmasabb? Sok szerencset! - - - udv. Lana
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (4)
     
  23. 2002. Április 16. 04:284.
    Sziasztok, - - Itt nalam ma volt 75 F[ami kb 24 C] Kellemes nagyon. Kihasznaltam a jo idot, kerteszkedtem. Ami nagyon faraszto, mar ugye az en koromban. HAHAHAHA - - - - Lacafaca, itt is zuhogott az eso az ejszaka, sot villamlott is. Errefele nagy a szarazsag, tehat nagyon jokor jott ez az eso. - - Azthallottam a hirekben, hogy szokatlanul aktiv hurrikan szezon lesz ebben az evben. Majd meglatjuk. - - - - Evicibi mult heten irt, azota semmi. Remelem most jobban sikerult nekik az utazas. Lehet hogy fog irni otthonrol is. Bar azthiszem el lesz foglalva rendesen :))) - - - Bagoly, latom mar megkaptad a shrimp forditasat. En sokszor hasznalom a www. startlap. com oldalt, azon van online szotar, amit sokkal gyorsabb/konnyebb hasznalni, mint eloszedni a nagyszotart :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2002. Április 15. 16:093.
    Sziasztok! Orulok, hogy ujra fozesrol van szo es egyeb kellemes dolgokrol, marakodas helyett. Nem jelentkeztem mert sokat csavarogtunk jo ido leven. Igazi nyar lett itt hirtelen, fantasztikus, a het veget a termeszetben toltottuk, a lanyom ma alig akart oviba menni. Ejjel ugyan esett, de ma reggelre megint jo ido lett, sut a nap, minden viragzik, ettol az ember kedve is jobb. Mi van Evicibivel? Sikerult hazajutniuk szegenyeknek? Tudtok valamit roluk? Mindenkinek kellemes hetet es fozzetek nyugodtan en alig varom a jo recepteket, szeretek fozocskezni. Bye: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2002. Április 15. 15:582.
    Koszonom, most, hogy emlitetted, eszembe jutott, hogy mar hallottam a "garnelarak' kifejezest, a shrimp jobban tetszik, nyilvan azert felejtettem el.
    előzmény:
    Bikercat (1)
     

Címlap

top