Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szülésfelkészítő

Torolt_felhasznalo_480014
Torolt_felhasznalo_480014
Létrehozva: 2008. június 6. 12:38

Sziasztok!

Szülésfelkészítő DVD-t keresek, vagy bármilyen filmet a témában. Tudna valaki segíteni?

Előre is köszönöm szépen!:)

Kitti

  1. Torolt_felhasznalo_480014
    Torolt_felhasznalo_480014
    2008. június 6. 14:5333.

    Most hívott az egyik szintén pocakos barátnőm, hogy ma 3-tól megy ez a film a Nationalon

    Sajnos nincs még felszerelve a UPC-nk... Szerelőt, de gyorsan:)

    Még a terhességem elején megtaláltam belőle  pár részletet egy amerikai honlapon, de ott a szülés nem volt, csak a baba fejlődése. Nagyon aranyos.

    Amúgy az elrettentő szüléssztorik megtalálnak engem is (vagy én őket?), de a sajátomat úgyis teljesen másképp élem meg. Minden előrelátható nehézég ellenére nagyon várom!!!!

    előzmény:
    E-dit (32)
    2008-06-06  14:40
  2. 2008. június 6. 14:4032.

    Én annak idején a National Geographic Chanel-ön néztem meg az Élet az anyaméhben c. filmet. Egészen a szülésig annyira csodálatos volt a film, de a szülés magát alig bírtam végignézni (terhesség vége felé jártam már akkor én is). Nekem az is brutális horror volt, és fél szemmel mertem csak nézni, de még így is zokogtam közben, hogy én ezt nem fogom tudni végigcsinálni!

     

    Ezen kívül kismamaújságokból művelődtem a szüléssel kapcsolatban, de azokban is valahogy mindig megtaláltam az elrettentő szüléstörténeteket.

     

    Végül a védőnénitől kaptam egy nagyon jó könyvet (azt hiszem, Gyöngéd születés, vagy valami hasonló a címe), amit annyira de annyira jó volt elolvasni.

     

    Végül szerintem a világon semmit nem használtam fel egyik anyagból sem, csak ment ösztönösen az egész....mégis ezt a könyvet legalább amiatt jó volt elolvasni, hogy lelkileg megnyugtatott.

     

    Az én férjem is úgy indult neki, hogy ő 100%,hogy nem jön be a szülésre (ez még a terhesség legelején volt). Aztán elkaptam pár beszélgetést, amit már tapasztalt új apuka-barátokkal folytatott, és szerintem leginkább ez hozta meg a kedvét hozzá. Már kb. félidőnél egyértelmű volt, hogy mégis csak bejön ő is.

     

    Annyira aranyos volt az egész!  Én akkor már pár napja benn voltam a kórházban, minden este beutazott (50 km) hozzám. Az utolsó estén is így volt, elbúcsúztunk, hazaautózott, és épp lefeküdni készült, mikor telefonáltam, hogy elkezdődött, jöjjön gyorsan. Úgyhogy semmi alvás után éjfélkor visszaautózott, és ami a legmeghatóbb volt, hogy hozott nekem egy textilzsebkendőt (ő, aki még a gatyáit se nagyon tudja, hol kell keresni), hogy majd azzal törölgeti a homlokom! Végül nem volt rá szükség, bár 13 órán át tartott a szülés, de nekem azzal segített a legtöbbet, hogy tudtam, ott ül mellettem. Az nem esett volna jól, hogy ha hozzám ér, vagy sajnálkozik, vagy bármi.... amíg jól voltam, addig karonfogva sétálgattunk, még ,viccelődtünk, nevetgéltünk is (ez is nagyon jó volt), de vajúdás közben azzal segített a legtöbbet, hogy nem csinál semmit, csak ott van! Kitoláskor meg mondták a dokik, hogy álljon mögém, ő tartott a hónom alatt, és amikor nyomni kellett, akkor segített előre hajolni. Tulajdonképpen nem is látta a legvéresebb részleteket.

     

    Úgyhogy ne legyen megrémülve a párod, neki lesz ott a legjobb dolga! Pláne, míg téged stoppolnak, ő meg már a babával a karján sétálgathat!

     

    Szép szülést kívánok nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_480014 (31)
    2008-06-06  14:17
  3. Torolt_felhasznalo_480014
    Torolt_felhasznalo_480014
    2008. június 6. 14:1731.
    Köszönöm a tanácsot. Ez nem "elvárás" részemről. Már írtam, hogy tisztelem annyira, hogy ez az ő döntése legyen, máshogy nem is érdemes csinálni szerintem sem. A "horror szülés" után amit DVD-n néztünk (amiről az elején írtam) beszélgettünk erről is. Mármint az ő és az én félelmeimről. Őt megijesztette a film, nem tudta, hogy ez így megy, vagyis nem is gondolt bele. Írtam már, hogy elég türelmetlen a természete, és inkább attól fél, hogy tehetetlennek érzi majd magát. Egy új helyzet előtt állunk, nem tudjuk felmérni, mi vár ránk. Nekem talán annyival könnyebb, hogy hamarabb elfogadom az élettől azokat a dolgokat, amin nem lehet változtatni, természetesebben kezelem.
    előzmény:
    vicea (29)
    2008-06-06  13:54
  4. Torolt_felhasznalo_480014
    Torolt_felhasznalo_480014
    2008. június 6. 14:0730.
    Az úgy persze teljesen más:) Szerencsére mi még csak az elsőnél vagyunk, ahhoz a feladathoz még ráérünk "felnőni".
    előzmény:
    Sün (28)
    2008-06-06  13:51
  5. 2008. június 6. 13:5429.

    Szia Kitti!

     

    Szerintem a férjedet (és sok leendő apát) az stresszeli, hogy követelményként élik meg az egészet, egy újabb teljesítendő feladatként. És halálosan rettegnek a kudarctól, hogy életük legkritikusabb óráiban nem tudnak megfelelő támaszt nyújtani azoknak, akit a legjobban szeretnek. 

    Vedd le róla ezt a terhet! Legyen ez az ő döntése, nem pedig elvárás, aminek meg kell felelni. (Gondolj bele, ha valaki azt mondaná neked, hogy márpedig fájdalomcsillapítás nélkül, hang nélkül kell szülnöd, Te is halálosan megrémülnél!)

    Ha elmondod neki, hogy bárhogy dönt is, Te megérted és elfogadod, hidd el, nagyon sokat tettél érte. Onnantól már szabadon, a saját (apai:)) érzései szerint teheti azt, amit akkor és ott jónak érez. És így már az lesz számára, aminek lennie is kell: élete meghatározó élménye. Akkor is, ha végül kint izgulja végig a folyósón - hidd el, sohasem felejti el!

     Szeretettel: egy második babás kismama

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_480014 (4)
    2008-06-06  13:07
  6. 2008. június 6. 13:5128.
    Az jó MÁrmint, hogy van türelmed. Nekem is volt az elsőnél, de most, hogy a "nagyot" (még csak 2 éves múlt) örülök, ha egyáltalán rá tudom bízni vkire olykor-olykor, már nem ücsörgök olyan szívesen órákig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_480014 (25)
    2008-06-06  13:45
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 6. 13:4727.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_480014 (1)
    2008-06-06  12:38

Címlap

top