Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Leárazási szokásaid.

málnamacs
Létrehozva: 2008. július 20. 23:24

Ilyenkor nyáron rengeteg a leárazás.

 

Hogy viselkedsz ilyenkor?

 

- Vásárolsz egy csomó cuccot mert " le van árazva", de gyakran rájössz hogy nem is igazán kelletek neked ?

 

 

- Nem veszel többet/mást mint amit úgy általában.

 

 

  1. 2008. július 21. 21:3134.
    Hát.. változó. Azért próbálok inkább igényesebb darabokat vásárolni.
    előzmény:
    málnamacs (1)
    2008-07-20  23:24
  2. 2008. július 21. 21:2533.

    Azért attól függ milyen üzlet...

     

    Nem mindegy hogy H & M vagy Gucci.

     

    Az utóbbinál olyankor se nagy a tömeg és senki sem "turkál"...

     

     

    Nemrég vettem pl. egy Jimmy Choo táskát féláron, és nem volt túl nagy a tolongás...

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_263200 (26)
    2008-07-21  08:48
  3. 2008. július 21. 21:2032.

    nem veszek többet vagy mást, mint amire szükségem van

     

    általában azt kérdezem magamtól, TÉNYLEG szükségem van-e rá

    és ha igen, akkor érdemes most, mert olcsóbb

     

    de általában csak azért, mert le van árazva, nem veszem meg - mert ha nincs rá szükségem, akkor az olcsóbb ár is kidobott pénz

    előzmény:
    málnamacs (1)
    2008-07-20  23:24
  4. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2008. július 21. 18:4531.

    Magamnak ilyenkor már csak őszi-téli cuccokat veszek. A gyerekeknek szoktam leárazáskor venni esetleg nyárit, de azt is inkább olyat, ami méretben remélhetőleg jövőre is jó lesz  és inkább az "örök darab" tipusok felé hajlok ilyenkor ( farmerszoknya etc.), nem a "trendi" szín és minta érdekel, sőt igyekszem kerülni.

    Egyébként azt tapasztaltam éppen hétvégén, hogy nagyon sok üzlet nem kizárólag a nyári cuccoktól igyekszik szabadulni ilyenkor, hanem nagyon sok hosszúujjú póló, pulcsi is le van árazva töredéke árra. Hétvégén ( minden reklám nélkül)  pl. a ZARA-ban, Kenvelo-ban, Mustang-ban, Mayo Chix-ben nagyon jó őszi-téli cuccokat vettem nekik, amit amúgy teljes áron nem vettem volna meg soha, most viszont korrekt, elfogadható áron hozzájutottam. Az ADIDAS-ban pl. a sporttáskák is féláron voltak, kínai gagyi árában, akinek szüksége volt rá most nagyon olcsón  megvehette, és ennek igazából semmi köze nem volt a nyárhoz. Tehát szerintem mindenképpen érdemes nézelődni leárazáskor, mert nem feltétlenül csak a szezonális dolgoktól szabadulnak ilyenkor a kereskedők.

    előzmény:
    málnamacs (1)
    2008-07-20  23:24
  5. 2008. július 21. 11:0130.

    általában kiegyenlített mennyiségben vásárolok inkább azt mondanám hogy minden szezonban hajlok az akkor leárazott holmik és nem az akutálisak felé. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. július 21. 09:1429.

    Én inkább a d. pontba tartozom.

    Főként a C&A-s kiárusításokat szoktam látogatni, ahol a gyereknek nagyon jó ruhákat lehet kifogni, jó minőségben a kínai boltok árai alatt. (Pl. tavaly vettem egy Bob-os rövidnadrág-póló szettet 890 forintért, amit idén nyáron hord.)

    Tehát nincs előre eltervezve, hogy mit veszek, hanem a kínálat - ár függvényében választok olyan ruhákat, amiket a későbbiek során tényleg hordunk is.

    De az olyan kiárusításoktól én is kivagyok, ahol kiírják, hogy egy egyszerű felső 50e forint helyett csupán 25e forint, mivel 50 %-os kiárusítás van az üzletben!

    előzmény:
    málnamacs (1)
    2008-07-20  23:24
  7. 2008. július 21. 08:5828.

    Mire elkezdődnek a leárazások, addigra már megveszem az adott szezonra a ruhákat. Nyáron pl. júliustól már nem nagyon veszek semmit (nagyritkán egy-két felsőt), már az őszi kollekciómra gyűjtöm a pénzt .

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_857610
    Torolt_felhasznalo_857610
    2008. július 21. 08:5027.
    tökéletesen egyetértek, "turkáló-feeling"    nagyon találó!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_263200 (26)
    2008-07-21  08:48

Címlap

top