Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Megcsaltak!Megbocsájtás?Vá

festina
Létrehozva: 2008. október 30. 07:45

Sziasztok!

 

Nagyon nagy szükségem lenne kívülállók segítségére, véleményére!!!!A férjem három hete jelentette be, hogy három éve van valakije, szereti a nőt.Megbeszéltük az ő kapcsolatukat, amit tudni akartam mindent elmondott.Abban állapodtunk meg ha marad meg kell szakítania a nővel minden kapcsolatot.Azt mondta menni akar.Én mindent megteszek, hogy maradjon.Még itt van.Nem tudom meddig.Közben tudom, hogy nem szakítottak. Szerintetek mit tegyek?Éljek úgy vele, hogy azt mondta olyan nővel akar élni akivel boldog és ez nem én vagyok.Tudom a gyerek tartja vissza.Megéri így?

 

Segítsetek!!!!!!!!

  1. 2008. október 30. 08:1426.
    gyanakodtam, de nem akartam tudni.de ez már csak a végén volt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (15)
    2008-10-30  08:07
  2. 2008. október 30. 08:1325.

     

       Szia!

     

       Átérzem a helyzetedet, hasonló cipőben már én is jártam. Nagyon fájdalmas volt, mikor megtudtam, hogy a férjem mással képzeli el a jövőt és nem velem. Minél jobban megteszel mindent, hogy maradjon, annál inkább menni akar majd. Nem tudja átérezni, hogy milyen lenne, ha téged elveszítene. Engedd, had menjen! Ha az a másik kapcsolat már nem lesz titok, nem is lesz olyan vonzó. Nincs rá garancia, hogy ha engeded, meggondolja magát, és nem hagy el, de ha erölteted a dolgokat, tuti elmenekül.

    Az én férjem maradt, és kellett egy kis idő, mire a történteket feldolgoztam, de a kapcsolatunk azóta jobb, mint valaha.

    Van egy férfi ismerősöm, aki el akarta hagyni a feleségét egy másik nő miatt. Úgy érezte, hogy megtalálta azt, aki igazán hozzávaló, és már unja a nejét. Szépen be is jelentettte otthon, hogy egy ideje szeretője van, akit szeret, és vele képzeli el a jövőt. A felesége nagyon okosan viselkedett, nem patáliázott, biztosította a férfit arról, hogy nagyon szereti, gondolja át jól, hogy mit tesz, és ha valóban menni akar, akkor menjen. A férfi ezek után teljesen összezavarodott, mert nem erre számított. Könnyebb lett volna elhagynia egy veszekedős, örjöngve viselkedő nőt, mint a megértő asszonyát. Együtt siratták meg mindazt, ami elveszett, és idáig vezetett. Ezek után a férfi közölte a szeretőjével, hogy nem tud otthonról elszakadni. A szerető kikelt magából, dühöngött. A férfi szerette volna, ha a nő mondja ki, hogy vége. Miután a férfi nem költözött el otthonról, a szeretőjével is egyre ritkábban találkozott, egy idő után már csak telefonon tartották a kapcsolatot, a nő elkezdett kompromitáló e- mail-eket küldözgetni a feleségnek, a gyerekeknek. Egyszerűen nem tudott uralkodni magán, a férfit, és a családját is zaklatta. A gyerekek is mondták az apukájuknak, hogy tudják mit tett, de nagyon szeretik. Végül sikerült leállítani a szerelmes szeretőt, és a férj örült, hogy maradt, és maradhatott a felesége mellett. Állítólag semmit nem bánt meg, és nem ígéri, hogy többet más nőre rá sem néz, de nagyon szereti a nejét, és büszke rá, hogy ilyen családja van.

    előzmény:
    festina (1)
    2008-10-30  07:45
  3. Torolt_felhasznalo_776153
    Torolt_felhasznalo_776153
    2008. október 30. 08:1324.

    írtam neked privit!

    van ritka kivétel,én hasonló cipőben járok,bár a helyzet teljesen más volt!de úgy tűnik,sikerül helyrehozni az életünket a "tévedése" után.bár nálunk ez a tévedés nem 3 évig tartott..

    de amig tartott,azt nem kívánom senkinek!igy utolag visszatekintve,akkor kellett volna a dolgait összepakolni,mikor ez az egész kiderült!akkor hamarabb rájött volna,hogy ki is a fontos az életében. de akkor én is gyenge,kiszolgáltatott voltam,egyszerűen nem voltalm képes kitenni a szűrét!gondolom még szereted,azért is ilyen nehéz ez.

    el kell jutnio egy olyan pontra,mikor azt mondod,betelt a pohár,velem ezt nem csinálhatzja meg senki!de nem biztos,hogy az ma vagy holnap lesz. sajnos ..

    előzmény:
    festina (13)
    2008-10-30  08:05
  4. 2008. október 30. 08:1123.

    Azt írtad, hogy menni akar. A kérdésedre, hogy miért nem megy már,  a válasz roppant egyszerű: mert ez neki kényelmes. Otthon várja a meleg otthon, a család, a gyerek.

     

    Szerintem, ha eldöntötted, hogy vége, akkor kérd meg, hogy minél előbb költözzön el. Attól még találkozhat akár naponta is a gyerekével.

     

    A gyerek mennyi idős? Felfogja, mi történik? Vele is beszélni kell majd, gondolom, nem lesz könnyű az sem.

    előzmény:
    festina (1)
    2008-10-30  07:45
  5. 2008. október 30. 08:1122.
    Azért, mert férfi. Neki jó az, ha Te kiszolgálod így, a másik nő  pedig úgy. Kényelmes! Bátorság Neked! Szívből kívánom!
    előzmény:
    festina (13)
    2008-10-30  08:05
  6. 2008. október 30. 08:1121.
    Márciusban még volt egy szerelmed. Vele mi lett?
    előzmény:
    festina (1)
    2008-10-30  07:45
  7. Torolt_felhasznalo_430465
    Torolt_felhasznalo_430465
    2008. október 30. 08:1120.

    Szerintem greppi nagyon jól leírta,hogy így nincs értelme együtt élnetek,hogy ő máshol jár, te meg otthon a gondolataidba beleőrülsz.

    Főleg azért mert magadat sanyargatod, és tönkreteszed magad idegileg teljesen.Lehet,hogy az elején nagyon rossz lesz, de mindent túl lehet élni., és innen már csak rád is jobb élet várhat.

    "Ha a sors becsuk egy ajtót,mindig kinyit egy másikat "

    előzmény:
    festina (13)
    2008-10-30  08:05
  8. 2008. október 30. 08:1119.

    Ne ezek azok a kérdések, amire itt nem fogsz választ kapni. Persze, hogy nem megy magától. Hiszen ellátod őt, gondoskodsz róla, a gyerekéről. Neki ez így kényelmes. A szerető meg a szerető, még akkor is, ha őt szereti.

     

    Egyébként lehet benne van a maradásában, hogy a szerető nem akarja, hogy odaköltözzön. 

     

    Mindenképp beszélj vele, hogy ez így nem jó. Ha tényleg komolyan gondolja, hogy mással akar élni, akkor szabj határidőt, hogy meddig kell mennie. Ha pedig maradni akar, akkor mindent beszéljetek el.

    előzmény:
    festina (13)
    2008-10-30  08:05
  9. 2008. október 30. 08:1018.

    Szia!

    Ha megromlott nála valami, és látszólag nem akar rajta változtatni, akkor hagyni kell, hogy elmennyen. Nálunk is ez volt a családban. Rövide: férj félrelép, feleség szenved...nem tudja mit tegyen, 2-3x megbocsájt...ott a két gyerek, nagyszülők beleavatkoznak....végül válás lett a vége, és ez volt a legjobb megoldás.

    előzmény:
    festina (1)
    2008-10-30  07:45
  10. 2008. október 30. 08:0917.

    szia 2.tohony

     

    nem tudod a topic címét? megnézném

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (12)
    2008-10-30  08:05
  11. 2008. október 30. 08:0916.

    Szia

     

    Átérzem a helyzeted, mert én is ugyanezt végigcsináltam . Hónapokig ( 9) küzdöttem, mindent megtettem hogy maradjon, mikoözben kifelé és a gyerekek felé azt mutattam, hogy minden rendben van. Végül 7 hónapja költözött el a barátnőjéhez. Utólag azt mondom hülye voltam sokkal elöbb el kellett volna engednem, vagy küldenem hisz aki menni akar azt nem lehet visszatartani. 

    Én azt javaslom engedd el mindenképp piszok nehéz és szar érzés, de nem mindegy mennyi ideig szenvedsz. Lehet, hogy ha te mondodd menjen el most , elmegy de rövid időn belül visszajön mert rájön ott se fenékig tejfel az élet és más amikor együtt élsz valakivel mindig vele vagy vagy pedig csak néha titokban találkoztok.

    előzmény:
    festina (1)
    2008-10-30  07:45
  12. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2008. október 30. 08:0715.

    A bizalmatlanság megmarad és mérgezi a kapcsolatot.Sok időnek kell eltelnie addig,amíg újra bízni tudsz benne,de az is lehet,hogy soha többet nem áll helyre a bizalmad és onnantól kezdve már teljesen mindegy.

    3 éven keresztül nem vettél észre semmit? 

    előzmény:
    festina (13)
    2008-10-30  08:05
  13. 2008. október 30. 08:0614.
    Az biztos, hogy nagyon sok időbe fog telni, amíg meg tudsz neki bocsátani... de erre inkább neked lesz szükséged. Ő a megbocsájtásod/feloldozásod nélkül is boldogan fog élni mással. Engedd el most, ne halogasd- magadnak nyersz időt vele! És megúsztok egy csomó súrlódást, veszekedést ami még ezután jönne, és ami totál kimerítene! Keress támaszt magadnak, családot, barátokat- neki már van biztos támasza...
    előzmény:
    festina (1)
    2008-10-30  07:45
  14. 2008. október 30. 08:0513.
    Köszönöm, hogy segítetek. De akkor miért nem megy már!Miért éntőlem várja  azt, hogy azt mondjam menjen.Nekem nincs erőm hozzá. Most mindenki jópofizik...nyugalom van...nem tudom meddig.Félek. Szerintetek helyre lehetne hozni a házasságunkat még? Ha valaki hasonló helyzetben maradt, megbocsájtott, írja meg, hogy élte meg a mindennapokat.Meddig lehet ezt így bírni?
    előzmény:
    diana80 (6)
    2008-10-30  08:00
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. október 30. 08:0512.
    Tegnap is volt valaki aki 3 éves csalássorozatról írt Ott sok jó ötletet kaphatsz ha netán döntésképtelen lennél.
    előzmény:
    festina (1)
    2008-10-30  07:45
  16. 2008. október 30. 08:0511.
    Ezek után miért nem akarod elengedni?Mást szeret, menjen. čs örülj neki, hogy legalább most öszinte volt
    előzmény:
    festina (1)
    2008-10-30  07:45
  17. 2008. október 30. 08:0410.

    Miért akarsz olyan emberrel lenni, aki nem akar Veled lenni?

     

    Hagyd menni! Jobb lesz mindenkinek!

     

    A fájdalom idővel csitul!

    előzmény:
    festina (1)
    2008-10-30  07:45
  18. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2008. október 30. 08:039.

    Oh jaj,ez nehéz nagyon,én is voltam ilyen helyzetben,csak gyerek nélkül.Azt mondom,az ember akármennyire is nő,és elvei vannak,egyszer-egyszer megalázkodhat de most ez nem az a helyzet.Nem tudom,mit csinálnék akár most,mert most már együtt is élünk,hát még ha gyerekünk is lenne.

    Tudom hogy fáj,és nagyon rossz neked,de el tudod képzelni azt a helyzetet,hogy hazajön és tudod,hol volt és azt is tudod,mit csinált,miközben te egyedül kuksolsz a sötét szobában és azon gondolkodsz,mit ronthattál el,ő meg éli az életét,de melletted fekszik le aludni úgy,hogy a gondolatai réges régen máshol vannak.

    Nem éri meg,nem lehetsz olyan nagyon idős,találsz magadnak,magatoknak olyat,aki téged szeret! 

    előzmény:
    festina (1)
    2008-10-30  07:45
  19. 2008. október 30. 08:028.

    Szia!

    Én megpróbálkoznék még egy őszinte beszélgetéssel, ami most nem a megcsalásról szól, hanem kettőtök kapcsolatáról. Visszagondolva miért szerettetek egymásba anno, milyen közös szép emlékeitek vannak, a gyermekszületéséről és meg kell találni azt a pontot, ahol valami elromlott (kommunikációhiány, együtt töltött idő kevés volt, a szex nem működött stb.) Ha találtok még olyan közös élményt, amire mindketten szívesen emlékeztek vissza van remény a kapcsolat helyreállítására. De neked szívből kell tudni megbocsátani, újra tisztalappal indulni és a hibáitokból tanulva újraépíteni a kapcsolatotokat.....

    előzmény:
    festina (1)
    2008-10-30  07:45
  20. Torolt_felhasznalo_287712
    Torolt_felhasznalo_287712
    2008. október 30. 08:007.

    Szia

    Ne engedd,hanem egyenesen küldd el.!Nincs értelme a folytatásnak,pontosan a gyerek érdekei miatt.Van ,aki könnyen  mások pedig nehezebben teszik túl magukat a váláson.De hidd el ,ami elsőre nagyon kilátástalannak tűnik,arról nagyon hamar kiderűl,hogy nem is annyira rossz...Én is válok,2 kisgyerekkel,annyi különbséggel ,hogy az én (ex)férjem maradni akar.A gyerekekre fogja a dolgot,de ugyanakkor féltékeny nagyon.Ki érti ezt?

    előzmény:
    festina (1)
    2008-10-30  07:45
  21. 2008. október 30. 08:006.

    Az ég szerelmére,hagy menjen!

     

    Ha valakit "erővel" kell visszatartani,akkor azt már megette a fene.....

     

    Legyen benned méltóság és engedd el.Minél jobban kapálózol majd érte,ő annál inkább el akar majd menni.....Add meg neki és magadnak is az esélyt,hogy újra boldogok legyetek,és próbáljatok minél kultúráltabban kikeveredni ebből az egész helyzetből,a gyermetek miatt!

     

    Szerintem a gyerek miatt együtt maradni nem vezet sehová....Nem hülye a gyerek,úgyis látná,érezné,hogy valami nem klappol.....

     

    Inkább külön,de boldogan,mint együtt,de egy feszült,rossz légkörben.Be kell látnod,hogy ez a gyermeketeknek sem lenne jó...

     

    Kívánok sok-sok erőt,kitartást!!!Fel a fejjel!

    Nem vagy rossz ember vagy "selejt",mert a férjed elhagyott....Csak úgy látszik,hogy a férjednek nem rád van szülsége....Engedd el.....

    előzmény:
    festina (1)
    2008-10-30  07:45
  22. Torolt_felhasznalo_116986
    Torolt_felhasznalo_116986
    2008. október 30. 07:595.

    Sajnos ő már döntött. A leírtak alapján úgy gondolom, hogy neked ebbe már beleszólásod nincs. Próbáld meg elengedni. Bár ő már nem veled van. Sajnálom.

     

    előzmény:
    festina (1)
    2008-10-30  07:45
  23. Torolt_felhasznalo_430465
    Torolt_felhasznalo_430465
    2008. október 30. 07:564.

    Ráadásul így még megvan az esélye,hogy külön-külön boldogok legyetek!

    Kitartást és sok erőt kívánok neked!

    előzmény:
    festina (1)
    2008-10-30  07:45
  24. Torolt_felhasznalo_430465
    Torolt_felhasznalo_430465
    2008. október 30. 07:513.

    Szia!

     

    Szerintem nem tudsz mást csinálni,mint elengedni,bármennyire is fájdalmas.Sajnos a gyerek miatt nem szabad tartoztatni,főleg,úgy hogy nem is akar maradni.Később ha nem jön helyre a kapcsolatotok,lehet,hogy a gyereknek is sokkal rosszabb lesz látni,hogy a szüleik veszekednek,és ő fogja megsínyleni az egészet.

    Ráadásul,ha marad,nem tudom mennyire bírnád elviselni a megcsalás tényét, és mindig a fejéhez lenne vágva, és ez újabb veszekedéseket szül. 

    előzmény:
    festina (1)
    2008-10-30  07:45
  25. 2008. október 30. 07:492.

    Szia!

    Engedd el, hiszen döntött és ennek kb. 3 éve..

    Csak szenvedtek egymás mellett, és ez senkinek nem jó... és ott van egy kisgyerek..

    Ettől függetlenül nem tudsz jól dönteni....

    Sokerőt hozzá...

    Glab.

    előzmény:
    festina (1)
    2008-10-30  07:45

Címlap

top