Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonyi ajándékok a kon

riti00
Létrehozva: 2008. október 31. 14:42

Sziasztok!

Nemsokára nyakunkon az ünnepek, és talán vagyunk páran, akik szívesen készítünk magunk ajándékokat. Mondjuk a konyhából. Szerintem egyre többen vannak, akik jobban értékelik a saját kézzel készített ajándékokat, hátha még meg is lehet enni. Ebbe a topikba segíthetnénk egymásnak ilyen ötletek megosztásával. Szerintem, ha valaki már készített ehető ajándékot, fotózza is le, hogy ezzel is segítsünk másoknak. Üdv: Riti

  1. 2008. október 31. 17:2226.

    Szia!

     

     

    Leirnád nekem a lekvárok receptjét kimondottan az almás érdekelne.

     

     

     

       Köszi

    előzmény:
    Démétér (25)
    2008-10-31  17:17
  2. 2008. október 31. 17:1725.

    Szerintem aki nem akar még ilyenkor a karácsonnyal foglalkozni, az ne foglalkozzon a karácsonnyal :)

     

    Én elraktam már a likőröket - hat-tizenkét hetet kell állniuk, úgyhogy már időszerű volt. Lesz narancslikőr, szederlikőr és áfonyalikőr karácsonyra. Eltettem háromféle almalekvárt - narancsosat, mézes-gyömbérest és mese-mákost. Ezeket is lehet ajándékba adni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. október 31. 17:0524.
    Igen, ez pont így van, ahogy leírtad. Én is kutakodtam már a héten is. Lehet azt mondani, hogy talán egy-két apróságon kívül minden meg van, sőt van 2-3 olyan kis csomag is, ha valaki váratlanul betoppan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_803256 (13)
    2008-10-31  15:41
  4. 2008. október 31. 16:2723.

    ezt a verset írnám rá a legszívesebben:

     

    Christmas-cake

    Mikor még békében élt angol a búrral
    És nem szövetkezett ellene Hadúrral,
    Mikor békepipát szívott Krüger apó,
    Kevés övéi közt élt még Krüger anyó,
    Akkor még kedveltem a John Bull nemzetét,
    Érintkeztem vele, ha tehettem szerét.
    Egy angol barátnőm tanított meg rája,
    Híres Cristmas-cake-jét hogy és mint kreálja:
    Egy fél kiló vajat szép habosra kavar,
    Hozzá tesz azután három tojást hamar,
    Egy fél kiló cukor, mazsola is annyi,
    Lisztből meg egy kilót szokott hozzáadni.
    Végül még feloldott negyed liter tejben
    Öt kávéskanálnyi sötőport is egyben
    A tömeghez vegyít és azután szépen
    Két óráig süti vajjal kikent pléhben.

    előzmény:
    fórumozok (22)
    2008-10-31  16:23
  5. 2008. október 31. 16:2322.
    a bögrére írt sütirecept nagyon tetszik
    előzmény:
    tr1n1ty (21)
    2008-10-31  16:07
  6. 2008. október 31. 16:0721.

    Sziasztok!

    Nálunk tavaly volt először olyan, hogy megbeszéltük, családon belül kizárólag csak saját készítésű ajándékot szabad adni! Mondjuk akkor még itthon voltam a gyerkőccel gyesen, volt kicsit több időm alkotni.. Mindenesetre ami ezzel változott, én sem hittem volna, de egész más volt a karácsony. Olyan szép és meghitt! Nem rohangáltunk boltba, nem lökdösődtünk, utáltuk embertársainkat stb. És karácsonykor mindenki tényleg izgatottan várta, hogy na mit kap, ill. na xy mit szól majd ahhoz, amit csináltam. És tökre nem kellett izgulni, hogy elég értékes-e stb. Ja és úgy volt, hogy lehetőleg hasznos dolog legyen, mert hát nagyon szép tud lenni egy karácsonyos festett kép is, de az illető nem nagyon tudja mire használni, mint "porfogónak" egy idő után (nem ez a legjobb szó, de nem jut eszembe más). Szóval elég sokat kutakodtunk ötlet után és azért születtek jó dolgok szerintem! Egy párat leírok, hátha adok vele ötletet:

    ékszerdoboz fából (natúr fa doboz, rekeszekkel, dekupázsolva, festve, filccel bélelve és zsinórral is díszítve), pasiknak mézespálinka szép üvegben (ikeás) kidíszítve. Könyvmolyoknak aluminiumlemez-nyomással díszített könyvjelző, baba keresztanyujának egy hosszú fehér pólóra 5 színnel virág alakban babakézlenyomattal (textilfesték) díszített hálóing, persze volt fotós naptár is, keresztapunak "Godfather" feliratos fekete póló, kaptunk terítő-kötény-sütőkesztyű készletet, sk fonott kosárkát, volt még az ajik között mozaikkal díszített és festett tükör, meg voltak sk dekupázsolt dobozkában sk bonbonok, kekszek, cookie-k, saját gyertya - gyertyadíszítő tollal festve. Hát sokat jártunk hobbiboltban. 

    Idén kevesebb időm van meló mellett, de annyira jó volt a tavalyi karácsony, hogy valahogy idén is így szeretném! Ötletelek én is általában már nyár végétől, de már elég sok dolgot kilőttünk -  mindenesetre tesóméknak most lett végre kész a saját konyhájuk, nekik tervezek csinálni egy nagy szép kosárban vagy kaspóban többféle fűszernövényt összeültetni, ill. sógornőmnek láttam vhol olyan ötletet, hogy egy fehér bögrét kidíszíteni porcelánfilctollal, ráírni egy egybögrés süti receptjét + egyéb dekorációt. Meg szeretnék neki egy vastagabb keménykötésű füzetet venni, annak a fedőlapjait sk. dekorálni vagy dekupázsolni és az lehetne saját jegyzetelésű szakácskönyve.. 

    Most egyelőre ezek jutottak eszembe, de még tűnődöm én is sokat!

     

    Mindenkinek szép karácsonyvárást! Tényleg ez a része a legjobb! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. október 31. 16:0420.
    Fűszerolajat hogy kell csinálni? És meddig kell állnia?
    előzmény:
    morcpille (19)
    2008-10-31  15:54
  8. 2008. október 31. 15:5419.

    sziasztok!

     

    nézzetek be az oldalamra, nagyon sok jó karácsonyi ajándékötletet, receptet találhattok!

     

    http://www.karacsonyvarazs.try.hu/

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. október 31. 15:5418.

    Sziasztok!

    Mi tesómmal még elég fiatalok vagyunk. Tavaly az ajánkéh részeként a nagyiknak adtunk egy doboz szeretetet. Ami nem volt más, csak mázeskalácsszivecskék üvegbe zárva. Nagyon örültek neki. Most gobleinezni fogok, meg lehet hoyg kosarat szövök és azt decopauge-olom valami széppel. Dea fejünkben van valami mamuszötlet is.

    Én is szeretem idejében elkezdeni a készülődést (és ez most jött el nálam)

    előzmény:
    riti00 (1)
    2008-10-31  14:42
  10. 2008. október 31. 15:5017.

    Szia!

    Nem tudom, KerGiz szeret erre varrni. A helyi boltban a tulaj szólt. Ő csak 5 métert vehet a nagykerben, kevesebbet nem. Az anyagból elfogyott fél méter. A boltos adta méterét 200-ért, mert nincs még egy ilyen hülye, mint én, aki ennyire sűrű anyagra keresztszemezne.

    Csináltam belőle mást is.

    Kati

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_803256 (14)
    2008-10-31  15:42
  11. 2008. október 31. 15:4916.

    http://www.tulli.hu/images/img135/MEGC-GU-1003.jpg

     

    a fő forma az ehhez hasonló volt

    előzmény:
    fórumozok (15)
    2008-10-31  15:48
  12. 2008. október 31. 15:4815.
    egyszer kaptam egy tök jó ajándékot ... mézespuszedlik voltak kisütve különböző méretekben (egyre kisebbek) és felfűzve egy hurkapálcára, a végén meg egy dió volt ... ez volt a baba feje, anyagból kalapja volt, festett szeme és szája ... kép nincs róla, de talán el tudjátok képzelni
    előzmény:
    riti00 (1)
    2008-10-31  14:42
  13. Torolt_felhasznalo_803256
    Torolt_felhasznalo_803256
    2008. október 31. 15:4214.

    Szia Tancoskata! (Xszemesről...)

    ezt milyen típusú anyagra horgolod?

    előzmény:
    tancoskata (12)
    2008-10-31  15:35
  14. Torolt_felhasznalo_803256
    Torolt_felhasznalo_803256
    2008. október 31. 15:4113.

    Sziasztok!

    Már én is készítem a szívemet az ADVENT-re. Én jobban szeretem ezt a várakozással, és csupa hangulattal  teli időszakot, mint azt a 2.5 napot, amit otthon az ember lezavar, a szó szoros értelmében.

    Karácsonykor csak idegeskedünk, drukkosak vagyunk, még veszekszünk is, ha nem az előírt menetrend szerint mennek a dolgok, a gyerek akkor lesz beteg, és ha leesik a hó, izgulunk, hogy útra merjünk-e kelni a távolban lakó szülőkhöz.....

    Szóval az ADVENT ideje alatt van idő "ízlelgetni" az ünnepet, és felkészülni lélekben is . Van idő elmenni agyerekekkel karácsonyi programokra, van idő kutakodni az ötletek előtt, és nem az utolsó pillanatban vagyunk kénytelenek venni egy "FA" v. "DOVE" előre csomagolt ajándokcsomagot. Sőt, ha az sk. ajándék befuccsol, van idő újra készíteni, v más ötletet keresni...

     

    Szóval:

    érdekelne a mézes dió recije, mert korábban próbáltam, de megbuggyant rajta améz (bugyogott pár hét múlva....)

    előzmény:
    Sarapod2 (11)
    2008-10-31  15:31
  15. 2008. október 31. 15:3512.

    Tavaly törölközőt láttam el névvel, mintával. Most ilyennel játszom.

    Kati

    előzmény:
    riti00 (1)
    2008-10-31  14:42
  16. 2008. október 31. 15:3111.

    Látod, ezért kezdjük mi nyáron !

    Én sok saját készítésű dolgot adok karácsonyra a családba. Pl: finom lekvárok, Flórió - aminek 8 hétig kell érni - hogy jó legyen, mézben elrakott dió, mogyoró, fűszeres olajok, névvel ellátott határidő napló, amit a nyomda se csinál meg 2 hét alatt.

    Én sem szeretek utolsó pillanatba kapkodni. Útálom a tömeget és a tömegcikkeket.

    A nagyik naptárát is már megrendeltem, amin az unokák képei és családi képek lesznek. Utolsó pillanatba ezeket nem lehet.

    Általába nyitott szemmel járok egész évben vásárolni, közbe meg figyelem a családom tagjait, ki minek örülne legjobban.

    Egy-egy 5letes kis dolog néha többet ér, mint több ezer Ft-os ajándék.

     

    előzmény:
    keeek (9)
    2008-10-31  15:22
  17. Torolt_felhasznalo_579309
    Torolt_felhasznalo_579309
    2008. október 31. 15:3010.

    bar valoban messze van meg az unnep en megirom mit csinaltam par eve, konnyu szep es hasznos aji.

     

    nagyon szep hosszukas uveget vettem valamint fuszernovenyeket (pl. a rozmaring jol nez ki) es fuszeres olajat ill ecetet keszitettem, majd szepen diszitettem designosra az uveg kupakjat.

    vekony pirospaprika (chilliszeruseg) es zold novenyek, nehany magos fuszer mint bors mustarmag stb. jol nez ki az uvegben.

     

    egyszer ontottem gyertyat is szarazvirag es narancs diszekkel de az nagyon melos volt tiszta faggyu lett a konyha :):)

    előzmény:
    riti00 (1)
    2008-10-31  14:42
  18. 2008. október 31. 15:229.

    en szeretnek egyszer nem utolso pillanatban csomagolni, ajandekokert rohangalni, takaritani.. hanem mondjuk karacsony elotti 2-3 hetben mar csak menuket gyartani, sutogetni, szepitgetni a lakast, a lelkem.. meg eddig soha sem sikerult.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. október 31. 15:148.

    és ahogy végetér a hétvége, az ehétvégi ünnep, máris indul az üzletekben a karácsonyi zene ... amire meg karácsony lesz, már a csillingelő számoktól sikítófrászunk lesz ... és isteni fogjuk a kerozin együttes "nem katasztrófa csak karácsony" című albumát, a kőkemény mondatokkal együtt és csak mosolygunk, hogy valóban ilyenek vagyunk

    előzmény:
    Editke1 (7)
    2008-10-31  15:06
  20. 2008. október 31. 15:067.

    nekem is ez jutott eszembe...mire tényleg karácsony van, herótod van az egésztől. Pedig az egyik kedvenc ünnepem. Annyira megható és csodálatos ilyenkor minden.

    Koncentráljunk inkább most egy kicsit az elhunytakra...hm?

     

    amúgy nagyon jó az ötlet, hogy saját kezű ajándékokat terveztek, én is jövök majd kutakodni.

    előzmény:
    Jagusa (3)
    2008-10-31  15:00
  21. 2008. október 31. 15:066.
    Nem mindenkinek van ideje decemberben vásárolni, és nem mindenki szeret az utolsó hetekben rohangálni. Én pl. már sok mindent beszereztem lassanként, mert decemberben nem tudok megvenni egyszerre mindent.
    előzmény:
    Jagusa (3)
    2008-10-31  15:00
  22. 2008. október 31. 15:045.
    az imént ajánlott topikban a csajok már nyár közepén (!) tervezgettek ... amikor a 40 fokban megláttam ott bal oldalon a friss komentek között a hozzászólást, azt hittem valaki vicces kedvében volt és előkotorta a topikot, de nem, a csajok már akkor dolgoztak
    előzmény:
    Jagusa (3)
    2008-10-31  15:00
  23. 2008. október 31. 15:024.
    de holnap már az lesz (vagyis november)
    előzmény:
    Jagusa (3)
    2008-10-31  15:00
  24. 2008. október 31. 15:003.

    Tudom, hogy most le leszek hurrogva, de vállalom!

    A szerény véleményem:

    - Hol vannak még a karácsonyi ünnepek?!

    - Tegnap voltam a Tescoban és már árulják a karácsonyi díszeket! még november sincs!!

    Teljesen elveszik az ünnep varázsát!!!

    - Karácsonykor meg már a húsvéti nyuszi lesz a boltokban?!

     

     

    előzmény:
    riti00 (1)
    2008-10-31  14:42
  25. 2008. október 31. 14:482.

    van egy topik: minden ami karácsony

     

    ott bőven találsz ilyeneket ... de belépés csak szalvétával a topikba ... nyálcsorgásért nem vállalok felelősséget

    előzmény:
    riti00 (1)
    2008-10-31  14:42

Címlap

top