Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Alkohol, depresszió....

bienebaba
Létrehozva: 2008. december 2. 01:46

Sziasztok!

 

A fenti téma sajnos érint engem, tudom "kényes " téma, de ha hallgatunk róla attól még létező probléma sokaknál,  segítene talán többünknek, ha megírnánk hogyan lehet a betegen segíteni. Mik a tapasztalaitok, esetleg a kiút vagy az emberibb élethez recept, tanács.

A netet kiolvasom lassan, de nem sokkal lettem okosabb.

Gorombaság, rengeteg alvás /mintha egy szuszogó bútorral élnék/, sértődések és semmi normális kommunikáció. Ez kikésziti a másikat is, a környezetét.

Van megoldás? Nálunk ötödik éve tart, és egyre rosszabb.

Több dokinál volt, kap pár bogyót, és ha iszik rá, hát tegye, mit tehet a társa? Beszéljünk erről őszinén, ez nem szégyen, ez betegség, tétlenül nem nézhetjük a másik vegetálását.

Várom az ötleteket, tapasztalatokat.

Csak őszintén. Kösz.

B.

  1. 2009. február 1. 17:54226.

    Folyt. köv.

    Ilyenkor nem "bútordarab", csak ha iszik és a gyógyszer, ettől akadtam ki, de nyilván türelmetlenebb is vagyok, ezt sem kalkulálja bele az ember, elmúlik a szerelem, még nálunk sokáig is tartott, mert hullámvölgyekkel persze de 15-20 évig kimondottan jó volt, és összetartoztunk, utána volt egy megcsalása, nekem műtétem, és az teljesen elrontott mindent. Ugyanis ez egy időben volt és rettentő ocsmány dolog. Akkor váltunk el, bár érdekes, nem rázott meg akkor, a gyógyulásom öröme elnyomta de hosszutávon ez a bélyegét rányomta. 

    Nem jellemek ők, többnyire, hat a tudatra ezt tudjuk, a korlátokat kitágítja, mármint az ital és máig nem tudom, minek közölte velem a csalást a műtét előtt, ma már tagad mindent. 

    Nem találtam jobb társat, pedig kerestem, nősek voltak, ittak stb. 

    A békülés után jobb volt én is kiszórakoztam magam, ő aranyos volt és jött a depi, ami miatt újból megértő és türelmes voltam, de 5 év baromi sok!!!

    Na az előbb kb. ez szállt el. Legalább képben vagy, nem csak félig. 

    előzmény:
    bienebaba (224)
    2009-02-01  17:18
  2. Torolt_felhasznalo_236588
    Torolt_felhasznalo_236588
    2009. február 1. 17:23225.
    előzmény:
    bienebaba (224)
    2009-02-01  17:18
  3. 2009. február 1. 17:18224.

    Szia, írtam és elszállt.

    25 éve iszik, 5 éve jött hozzá a depi és a gyógyszerek. 

    Sokáig ezen nem görcsöltem, elfoglaltam magam, és amikor nem ivott jól megvoltunk, ha ivott kerültem. Dugi itt és ott még a 6 éves kisfiam is megtalált üres üveget. 

    Mindig ő sértődött meg, nyilván mert kínos volt. 

    A leghosszabb leszokása 8 hónap volt. Ez '98-ban volt, azóta max 2-3 hétig bírta.

    Az AA-ba elmegyek, de amiatt mert talán segít, ha más is elmondja, de tuti recept nincs, a mai eszemmel régen elváltam volna, de féltem, hogy lesüllyed mint az anyám. Nyilván szerettem is, máig is, de ez nem ok arra sajnos, hogy vele kell élni, csak akkor ha el tudom fogadni és nem idegeskedem rajta. 

    Sajnos én nem tudtam, csak reménykedtem mindig, már az élete a tét, a mája beteg, nem ivott rengeteget, de rendszeresen és ennyit bírt, biztos ez is egyénileg változó. 

    Aha élményem millió volt, nem tudom miért hittem azt, hogy 1x majd szépen fogunk élni?! Magamat hülyítettem. 

    Most kűzdjön, hogy élhessen. 5 éve van max ha iszik a doki szerint, fél is nagyon. 

    Meglátjuk. Szia!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848288 (220)
    2009-02-01  08:16
  4. 2009. február 1. 17:08223.

    Nálunk sem tabu, de ha pl. a tv-ben van szó róla, tutira kimegy, kényes téma. Munkahelye nincs, önálló ez is baj, kellene társaság, haver is.

    Nálunk ez 25 éves gond, én sem szégyeltem, azt mondtam, én nem hazudozom, ha kínos ne tegye. 

    Az apja is iszogatott, de az még normálisan élt, a tesói is isznak, de nem függők, ha eltellik pár nap anélkül semmi gond. Ő függő, de mindentől képes, a tv. most a tea bármi, sztem én is tárgya vagyok a függéseinek. 

     

     

    Itt vki írta, hogy társfüggő vagyok, ezen gondolkodtam, lehet, nem bírom a magányt és nincs és nem is volt a háttérben családom. Ez őrült hátrány. 

    Azt már nem tudom eldönteni, meddig ragaszkodás és mikortól függés. 

    Kerestem mást, de nem volt jobb,/ mert elváltunk/, szinte mind ivott. 

    Nehéz klassz társat találni, a depressziója borított ki, ami sztem nem is a klasszikus hanem az italtól van. Nem iszik, nem is levert most, azt nem állítom, hogy nincsenek szorongásai, kicsinálta magát idegileg. Emiatt labilisabb és félelmei vannak, ami szintén rettentő idegesítő. Pl. ajtót nem csukhatok be, ájulásig kell szólnia éjjel is a tv-nek, ilyenek. 

    Nehéz na. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848288 (220)
    2009-02-01  08:16
  5. 2009. február 1. 16:55222.

    Nálunk sem tabu, de ha pl. a tv-ben van szó róla, tutira kimegy, kényes téma. Munkahelye nincs, önálló ez is baj, kellene társaság, haver is.

    Nálunk ez 25 éves gond, én sem szégyeltem, azt mondtam, én nem hazudozom, ha kínos ne tegye. 

    Az apja is iszogatott, de az még normálisan élt, a tesói is isznak, de nem függők, ha eltellik pár nap anélkül semmi gond. Ő függő, de mindentől képes, a tv. most a tea bármi, sztem én is tárgya vagyok a függéseinek. 

     

     

    Itt vki írta, hogy társfüggő vagyok, ezen gondolkodtam, lehet, nem bírom a magányt és nincs és nem is volt a háttérben családom. Ez őrült hátrány. 

    Azt már nem tudom eldönteni, meddig ragaszkodás és mikortól függés. 

    Kerestem mást, de nem volt jobb,/ mert elváltunk/, szinte mind ivott. 

    Nehéz klassz társat találni, a depressziója borított ki, ami sztem nem is a klasszikus hanem az italtól van. Nem iszik, nem is levert most, azt nem állítom, hogy nincsenek szorongásai, kicsinálta magát idegileg. Emiatt labilisabb és félelmei vannak, ami szintén rettentő idegesítő. Pl. ajtót nem csukhatok be, ájulásig kell szólnia éjjel is a tv-nek, ilyenek. 

    Nehéz na. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242816 (221)
    2009-02-01  16:41
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 1. 16:41221.

    Az én párom is zárkózott, de mióta túlléptünk valahogy egy gátat nem volt tabu már a téma. Megtanult ő is beszélni róla. Új munkahelyén, új környezetben is nyíltan vállalta. Én nem mondtam neki, hogy tegye vagy ne tegye, bár beszélgettünk róla, hogy ennek milyen előnye, hátránya van egy új munkahelyen. Most már mindenki tudja a munkahelyen, és talán jó is ez így, mert a kollegák is odafigyelnek, ha pl. névnap van, és az asszony beküld sütit, akkor nem kínálják meg a páromat rumos sütivel.

    A háziorvos is tud mindenről, a kórlapjára fel van vezetve ... és most, hogy babát várok a védőnővel is megbeszéltük ezt. Én nem szégyellem, hogy a párom alkoholista ... viszont büszke vagyok arra, hogy száraz már évek óta.

     

    Tudni kell az alkoholizmusról, hogy genetikailag örökletes lehet. A párom mindkét szülője alkoholista, egyrészt hozta genetikailag, másrészt tanult rossz szokás is volt, hisz ezt látta otthon ... épp ezért beszéltünk itthon erről, hogy vigyázzunk arra, hogy mit lát majd tőlünk a mi babánk. Akarva, akaratlanul vehet át szokásokat.

    2. hónapja már nem dohányzik.

    előzmény:
    bienebaba (217)
    2009-01-31  23:55
  7. Torolt_felhasznalo_848288
    Torolt_felhasznalo_848288
    2009. február 1. 08:16220.

    Szia!bocs hogy így elragadtattam magam ahogy írod,de 10évvel ezelőtt örültem volna,ha a mai énem ezeket mondja az akkori énemnek.Csak 5éve iszik azt írod.Én sokkal több ilyet átéltem(dugják,keressük...),és igazad van nem vagyunk egyedül,tehát ezért írtam.Igazából csak szerettelek volna felébreszteni,ennyi.A zsarolásnak különböző módozatai vannak,ami az ő részéről is működik és a játszma része.Igazából ezért kértem,hogy olvass,mert ha igaz sokszor lesz aha élményed.Az AL-ANONban pedig meg tudnál kérdezni  többeket hogyan viselkedj.na mind1

    A lényeg,hogy a férjem ugyanilyen volt mint a Tied,zárkózott,sötét szoba,szuszogó bútordarab...stb.majdnem minden stimmel.Valószinűleg, a válaszaidból veszem ki,még nem mentek át neked,hogy amiket írtam,miért írtam.Nem baj,mert lépcsőfokok vannak a változásokban,és talán ha jobban képben leszel mert esetleg érdekel mi miért van,és van időd olvasni,akkor rájössz magadtól is sokmindenre.

    Igen,nem csak ők szenvednek,megfulladnak,hanem mi is,meg a család,és ezen lehet segíteni,pl.úgy is ha nem görcsölünk,hogy mindenáron segíteni akarjunk,mert akarunk,és bizony sokszor rosszul tesszük.

    előzmény:
    bienebaba (218)
    2009-02-01  00:01
  8. 2009. február 1. 00:02219.
    Köszi minden segítő szándéku hsz-t!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. február 1. 00:01218.

    TÁRSFÜGGŐ VAGY!KÉNYSZERES SEGÍTŐ VAGY!NEKED IS GYÓGYULNI KELL!AKKOR TUDSZ NEKI SEGÍTENI HA TE IS VÁLTOZOL!

    azt hiszed mi ezt nem csináltuk végig?és csak TE vagy ebben?

    IGEN DUGJÁK A PIÁT,KERESSÜK A PIÁT,KIÖNTJÜK A PIÁT,VESZEKSZÜNK HOGY AZ A PÉNZ MÁSRA KELL,

    SZAGOLJUK A LEHELETÉT,KORHOLJUK,LEHORDJUK A SÁRGA FÖLDIG,ZSAROLJUK.............STB,ÉS EZEN KELL VÁLTOZTATNI!MERT ÚGY ÉRZIK MEGFULLADNAK TŐLÜNK,ÉS MAGUKTÓL IS MERT OLTÁRIRA SZÉGYENLIK ÁM MAGUKAT,UTÁLJÁK HOGY GYENGÉK,MEG HOGY NEM FELELNEK MEG NEKÜNK...STB

     

    idézet:
    MARIANNA (211)
    2009-01-30 09:13:22

    nem hiszem, hogy csak én vagyok ebben a helyzetben, ha így lenne, ezt meg sem nyitom.

    Kényszeres segítő? Nem tudom, másnak is szivesen segítek. 

    Nem hordtam le, kértem, vagy nyeltem, hiába. 

    Zsarolás. 1x mondtam, vagy mi vagy a pia, erre mondta ő hogy ne zsaroljam, visszakoztam, hiba volt, ő élete döntse el mit akar és hogy minek nevezi az az ő ügye. Ez egy család, 1 ember ne rombolja szét. 

    Mostanra jöttem rá, ez az ő élete, ő választása nem kell ebben részt vennem. Ez nem önzetlen gondoskodás, hanem hülyeség.

    Szia!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848288 (210)
    2009-01-30  09:13
  10. 2009. január 31. 23:55217.

    Ő zárkozott, ha 1x elmegy tudni sem fogom, a dokikhoz is úgy megy. Ebből is fakadhatott a pia, mert nem beszél semmit ki magából.

    Odaadom neki a címet, és ha úgy érzi elmegy, hiába eröltetném, együtt végképpen nem jönne, ilyen. Sajnos, pont az ellentétem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242816 (198)
    2009-01-29  15:34
  11. 2009. január 31. 23:51216.
    Be. Naggggggyon elragadtatta magát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242816 (211)
    2009-01-30  09:16
  12. 2009. január 31. 23:51215.

    Köszi, most rá figyelek, odaadóan, aztán meglátjuk.

    Élvezem a nyugit. szia!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242816 (209)
    2009-01-30  09:07
  13. 2009. január 31. 23:48214.
    Jó. Kösz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848288 (208)
    2009-01-30  09:04
  14. 2009. január 31. 23:46213.

    Ez nekem szólt?

    Soha nem néztem le, sőt, jó pár üzletet buktunk mert hagytam, csinálja ő, ne zavarja a hiúságát, toleráns voltam, és hittem és megint hittem mert akartam, nyilván. 

    Megfulladnak? Hűha, mellettük mi is, és elrontják az életünket, mindegy, aki most ismer meg alkoholistát, meneküljön. 

    Én így döntöttem, idealista voltam, ez van. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848288 (210)
    2009-01-30  09:13
  15. 2009. január 31. 23:42212.

    Oké, megtaláltam.

    Talán beteg vagyok. A ragaszkodás hülyeség volt, de ha akkor lecsúszik bántott volna. Talán társfüggő vagyok, /vagy csak szeretem/ nincsenek szüleim 24 éves korom óta, ez is benne van. Nem aláztam, nem szemétkedtem, segítek, de nem téma, ha nem akarja. 

    Most úgy érzi megy egyedül, nem fog, de nem mondom neki. Nyugi van, és élvezem, nem megyek el az AA-ba mert most jó itthon, és utálja ha elmegyek. Amint iszik, ultimátum lesz és min. én elmegyek, ez biztos. 

    A kerüleeti AA-t ki is írtam multkor, hiba volt újra kérdezni, nem hittem hogy ilyen balhé lesz belőle. 

    Talán sértegetni nem kell, ahogy sajnálni sem, én választottam ezt az életet ma már tudom, vagy el kell tudni fogadni vagy időben lelépni.

    Nincs rá garancia, hogy leszokik, sőt, és a végén relatíve fiatalon özvegy leszek.  Meglátjuk.

    előzmény:
    sinnesro (206)
    2009-01-30  06:58
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 30. 09:16211.
    Basszus Marianna, beragadt a Caps Lock-od
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848288 (210)
    2009-01-30  09:13
  17. Torolt_felhasznalo_848288
    Torolt_felhasznalo_848288
    2009. január 30. 09:13210.

    TÁRSFÜGGŐ VAGY!KÉNYSZERES SEGÍTŐ VAGY!NEKED IS GYÓGYULNI KELL!AKKOR TUDSZ NEKI SEGÍTENI HA TE IS VÁLTOZOL!

    azt hiszed mi ezt nem csináltuk végig?és csak TE vagy ebben?

    IGEN DUGJÁK A PIÁT,KERESSÜK A PIÁT,KIÖNTJÜK A PIÁT,VESZEKSZÜNK HOGY AZ A PÉNZ MÁSRA KELL,

    SZAGOLJUK A LEHELETÉT,KORHOLJUK,LEHORDJUK A SÁRGA FÖLDIG,ZSAROLJUK.............STB,ÉS EZEN KELL VÁLTOZTATNI!MERT ÚGY ÉRZIK MEGFULLADNAK TŐLÜNK,ÉS MAGUKTÓL IS MERT OLTÁRIRA SZÉGYENLIK ÁM MAGUKAT,UTÁLJÁK HOGY GYENGÉK,MEG HOGY NEM FELELNEK MEG NEKÜNK...STB

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848288 (208)
    2009-01-30  09:04
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 30. 09:07209.

    Szia, sétálni és sehova nem jön el.

    Édesség, nasik mennek, az AA jó lenne, de nem akar mozdulni. Voltaképpen nem tagadja, hogy függő, de férfiatlan szte a nyilvános beismerés, sőt beszélni sem lehet róla. 

    Elment egy párhoz akik energiát adnak, gyógytea stb. Na oda sem megy többet, mert "hülyeség". A pozitív gondolkodás is, sajnos addig jutott csak, hogy félti magát, de az okot megszüntetni addig még nem, így áll a zászló, hogy megint visszaseik, most őrzöm, de már volt ilyen, 8 hónap, egyedül maradt 3 napra és annyi. 

    Az AA-t említettem neki, nem is reagált. Pedig versenyszellem, ha látja, hallja, hogy nekik sikerült, az doppingolná. 

    Gőzöm sincs hogy vegyem rá. Lehet, hogy ha az orvos ajánlaná, rá hallgat, vagy ha visszaesik akkor én mondom, vagy odamegy vagy költözhet. Csak rám hallgat, senki másra. 

    Az AA a XI. kerületben hol is vanés mikor???

    Köszi!!!!!

    idézet:
    bienebaba (201)
    2009-01-29 23:01:29

    Itt tudod megnézni, hogy mely kerületekben, milyen időpontban van gyűlés:

    http://www.anonimalkoholistak.hu/oldalak/bp.html

     

    Nekünk sem sikerült rögtön az első beszélgetés után eljutnunk az AA-ba. Idő kellett hozzá, hisz valljuk be tényleg nem könnyű a helyzettel megbarátkozni. Látatlanban az ember képzel ezt-azt, hogy ki lesz pellengérezve, dorgálások, okítások ... hisz eddig ezt tapasztalta az alkoholista a környezetétől.

    Azt mondom el kell jutni oda, és egy kis időt kell adni, hogy rákapjon az ember az ízére, hisz mások vagyunk mindannyian, van aki nyitottabb, van aki zártabb. A lényeg, hogy a gyűlésen mindenki ugyanazért van ott, tenni akar magáért, másért, senki nem lóg ki a sorból. Ugyanaz az energia mozgat mindenkit. Rendszeressé kell tenni ezt a típusú törődést, foglalkozást az életében annak akit érint a téma. Hetente többször érdemes menni. Később heti egy alkalom is elég lesz, de ez is embertől függ. Kinek mire van igénye. Van aki naponta járt, más és más kerületekbe.

     

    Fontosnak tartom elmondani, hogy az én szervezetemet nem érinti a betegség, de magam is jól éreztem magamat ezeken a gyűléseken. Én soha nem szólaltam fel, nem rólam szólt a gyűlés. Viszont a családtagoknak, barátoknak is van lehetőség összegyűlni, ahol ugyanúgy egymást erősítik, egymásból merítenek erőt. Néhányszor elmentem ezekre a gyűlésekre, de sokkal többet kaptam az AA gyűlésein, én ide szerettem járni :)

    előzmény:
    bienebaba (200)
    2009-01-29  23:01
  19. Torolt_felhasznalo_848288
    Torolt_felhasznalo_848288
    2009. január 30. 09:04208.

    Mindent leírtunk már, erre már csak variációk vannak. Hagyd egy kicsit magára. Ne foglalkozz vele. Te nem tudsz már mit tenni itt. Ne assZisztálj hozzá, ne játssz alá. Nem fogsz több  újat megtudni. Menj el legalább TE gyűlésre. Al-anonba, AA-ba. Ennyi. Te sem lépsz. Keresed a kifogásokat. Eljössz egy gyűlésre, meghallod ugyanazokat a kifgásokat, amiket a férjed talál magának, és te neki.

    SZIA!

    EGYSZERŰEN NEM FOGADOD MEG AMIT MONDANAK OLYANOK,AKIK MÁR TÚL VANNAK EZEN!

    ÉRTSD MÁR MEG,HA EDDIG EZZEL AMIT MOST CSINÁLSZ,CSINÁLTOK NEM VÁLTOZIK A HELYZET,AKKOR MÁST KELL ÉS MÁSKÉÉP CSINÁLNI!FOGADD EL(HA MÁR EGYSZER TANÁCSOT KÉRTÉL)A JÓ TANÁCSOKAT ÉS LÉPJ VÉGRE!

    ÉS OLVASS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    !!!!!!!!!!!

    előzmény:
    bienebaba (205)
    2009-01-29  23:36
  20. 2009. január 30. 07:02207.
    Mindent leírtunk már, erre már csak variációk vannak. Hagyd egy kicsit magára. Ne foglalkozz vele. Te nem tudsz már mit tenni itt. Ne assisztálj hozzá, ne játssz alá. Nem fogsz több  újat megtudni. Menj el legalább TE gyűlésre. Al-anonba, AA-ba. Ennyi. Te sem lépsz. Keresed a kifogásokat. Eljössz egy gyűlésre, meghallod ugyanazokat a kifgásokat, amiket a férjed talál magának, és te neki.
    előzmény:
    bienebaba (203)
    2009-01-29  23:22
  21. 2009. január 30. 06:58206.
    Ne csináld. Hányszor írtuk már be az AA honlapját? Ott van a gyűléslista% Én is írtam neked priviben a 11. kerületit, sőt, te magad is említetted. Tudod, hol van, mikor. Ne játszd magad. Legalább olyan beteg vagy mint a férjed.
    előzmény:
    bienebaba (200)
    2009-01-29  23:01
  22. 2009. január 29. 23:36205.

    Kösz, nagyon jól írta le, így van, ezt tapasztalom én is, pontosan. De kishitü eleve, az "Úgyse" szó állandóan része volt az életének, máig is minden vidámság, fény, pozitív dolog zavarja. A fény is, amit én imádok, sötétben akar lenni. És ami még fura volt, egy kódot kellett megadni és 0-át mondott, soha nem jutna eszembe.

    Teljes önértékelési zavar, szerintem. 

    Most úgy élünk, mintha pia nem is létezne, nem téma. Meglátjuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848288 (181)
    2009-01-29  14:13
  23. 2009. január 29. 23:26204.
    Tudod mi az érdekes, hogy sokszor érezte úgy a férjem, hogy rabságban tartom, pedig bárhová elmehet, de a rabság tényleg megvan, a pia és én testesítettem meg, valami ilyesmi. Ez borzalmas rabság, az egész életét irányitja, plusz idedugom, odadugom, leosonok piáért, ez állandó elfoglaltsága.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242816 (186)
    2009-01-29  14:41
  24. 2009. január 29. 23:22203.

    Ez nem igaz, csak nem én vagyok az alkoholista.

    Ritkán jövök be, ez igaz, mert a progim nem volt jó, de egy másikon keresztül már megy.

    Éppen, hogy senki ne sajnáljon, ötleteket várok mint házastárs. Tapasztalatokat, a sajnálattal semmit nem érek. Rengetegen nem is tudják mi a gondunk. 

    előzmény:
    sinnesro (185)
    2009-01-29  14:37
  25. 2009. január 29. 23:12202.

    Miért téged ki bánt?

    Látod, jó téma mégsem kapós, alig írnak, mert kínos. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_619599 (188)
    2009-01-29  14:43

Címlap

top