Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Önkéntesség kutyaszállítás

Oszmun
Létrehozva: 2009. január 2. 21:20

Sziasztok!

 

Sokszor előfordul, hogy sérült, beteg vagy gazdátlan, segítségre szoruló kutyák vagy cicák fuvarban szorulnak segítségre. Ilyenkor bizony sokszor életmentő lehet egy-egy szállításban nyújtott segítség. Lehet ez egy kóborló kutya biztonságba helyezése vagy éppen baleset, sérülés miatti szállítás vagy altatás elől való mentéshez nyújtotta fuvar.

 

Olyan embereket keresek, akiknek egyszer-egyszer beleférne egy ilyen segítségnyújtás. Itt az nlc-n többször is jelentkeztek jólelkű emberek, akik segítettek a bajban, volt, aki szinte azonnal ugrott, és rohant a kutyushoz, volt, aki átutalva a szállítás költéségét járult hozzá a mentéshez.

Ezt a topicot azért is nyitottam, hogy ne akkor kelljen kapkodni, végigtelefonálgatni és esetleg hirtelen nincs segítség, ami akár egy állat életét is jelentheti. Az is lehet, hogy ilyenkor lett volna szabad kapacitása valakinek, csak egész egyszerűen nem tudott róla.

 

Várom mindenki jelentkezését, aki azt tudja mondani, hogy előfordulhat, hogy tud segíteni. Kérlek, írjátok be ide, hogy mindenki láthassa, hogy haladunk.

 

Olyan jelentkezéseket is várnék esetleg, amikor valaki tudja, hogy hosszabb távon fog autózni és elférne egy kutyus is mellette. Lehet, hogy valaki pont arra a távra keresne fuvart, és nagy segítség lenne egy állatka eljuttatásában.

A részleteket aztán privátban megbeszélnénk.

 

Tudom, hogy előre senki nem tud tervezni és bármi közbejöhet, ez csak vésztartalék, kapaszkodó lenne.

Természetesen ez nem egy kötelezettség, tehát bármikor lemondható és nemet mondható, nem erőltetne senki semmit senkire. Telefonszámot kizárólag előzetes engedéllyel adnék tovább.

  

Remélem, minél többen csatlakoztok, és összehozunk egy jó kis csapatot!

 

Akár itt is: oszmun@gmail.com vagy 06 20 335 3571

 

Köszönöm, hogy elolvastátok, kellemes estét Nektek!

  1. 2009. október 25. 07:48726.
    Valószínűleg a lányom elviszi őket Kecskemétre,ott kapnak nevelőszülőt,de azért még rakok fel róluk képet,annyira aranyosak :))
    előzmény:
    rialamá (723)
    2009-10-17  10:35
  2. 2009. október 24. 08:21725.

    Na itt van az új örökbeadandó két gyerek.

    Egy falu szélére dobták ki őket,hárman voltak,egyet egy falubeli ember elvitt .,ez a kettő ide került hozzánk,vizslakölykök,lehetnek vagy 1-2 hónaposak.

    Nagyon édesek,a lányom most írt a fajtamentőknek,ezeknek még komoly gondozás kell,most ott vannak ahol az előző kutya volt,csak a lakásban,befűtöttünk nekik,a lányom ott is aludt velük:)

    Egyenlőre 2 kép van róluk,küldöm.

    előzmény:
    rialamá (723)
    2009-10-17  10:35
  3. 2009. október 19. 09:10724.
    Persze ,mindenképpen meglátogatjuk majd,egyenlőre telefonon beszélt a lányom velük,/két faluval arrébb laknak/Nagyon szeretik,bár nagy udvar van a lányok imádják sétáltatni,nagyon szépen sétál,nem húz,a 3 éves kislányuk is simán tudta sétáltatni,persze a nagyobb is velük ment.Azt mondja a gazdi,hogy a kis pincsi eddig nem szeretett sétálni,de hogy most az új kutya megy ,így ő is szívesen sétál velük:)
    előzmény:
    rialamá (723)
    2009-10-17  10:35
  4. 2009. október 17. 10:35723.

    Van menhely és gyepmesteri telep is Pécsett, nem ez a gond.

    A menhely nem jön ki kutyákért, csak a sintér, de a baj az hogy csak az ő közigazgatási területükről visznek be kutyát, ez a kiskutya pedig nem tartozik oda!

     

    Tehát csak úgy tudnám megoldani hogy bekerüljön a menhelyre, ha én befogom és beviszem és azt mondom hogy Pécs területén találtam. Baranyában ez így működik, a többi kutya dögöljön meg ott, ahol van!

     

    Mohács messze van, oda is csak úgy tudnám én bevinni, onnan sem fognak kijönni ilyen messze.

    Szóval, egy ördögi kör!

     

    Jól teszitek hogy ellenőrzitek a kutyuskát folyamatosan, én jártam már úgy hogy örökbeadtam, minden ok volt, kutyakosár, játék bekészítve a lakásba. Aztán 1 hónap múlva a rövidszőrű tacsika a tél kellős közepén landolt az ablaktalan, hideg széntárolóba bezárva, még egy rongyot sem tettek ki neki.

     

    Azonnal elhoztam és most álomgazdinál van, lakásban, kanapékutya lett belőle!

    előzmény:
    Tigriske14 (722)
    2009-10-17  10:10
  5. 2009. október 17. 10:10722.

    Szia!

    Nálunk is van két olyan kutyus is itt a városban akit lehetetlenség megfogni,pedig picik.Az egyik egy kis egészen világos szőrű palotapincsi,kb 5-6 m távolságot engedélyez,különben menekül,vagy morog,őt etetik az utcabeliek,de nem engedi magát megfogni,pedig lenne gazdája is a sarki boltos befogadná szívesen,de csak a kaját fogadja el ,azt is csak ha otthagyják neki ,és amikor ő akarja akkor eszi meg.

     

     

    A másik időszakosan tűnik fel,most éppen itt kódorog felénk,már hónapok óta nem láttuk,de  ezt játssza már vagy 2 éve.Arra tippelünk hogy neki van gazdája,csak talán nem eteti mert nagyon sovány.

    Sajnos itt csak sintértelep van Dombóváron,ezért nincs értelme hogy befogassuk,10 személyes,és ahogy érkeznek be a kutyák,és nincs hely/sajnos soha nincs/akkor elaltatják őket.

    Te nem tudnál ott a helyi menhelynek szólni a kutyus miatt?Nem tudom hol laksz,de Mohácson tudom hogy van egy nagyon jó kis menhely,egy nagyon lelkiismeretes nő csinálja,vagy Pécsett-bár ott nem tudom van-e.

     

    A mi kutyusunk szerencsére már nagyon jó helyen van.Azért is mi vittük oda ,mert a lányom mindenképpen szerette volna látni hova kerül,akárhova nem adtuk volna.

     Sőt meg is mondta az új gazdinak hogy telefonon,és személyesen is érdeklődni fog utána.:)De nem isvolt semmi ellenvetésük.

    szia,Teri

     

    előzmény:
    rialamá (721)
    2009-10-17  09:42
  6. 2009. október 17. 09:42721.

    Annyira örülök hogy megoldódott a kutyuska sorsa!

     

    Sajnos, igazad van, ennek soha nincs vége!

     

    Jelenleg egy hete próbálok befogni egy út mellé kitett kutyát, aki azóta sem mozdul onnan, ahova "kedvesgazdi" ketette! De ahogy közeledek feléje, rémülten elrohan, nem lehet utolérni.

     

    Másnap pedig már megint ott látom, azon a helyen, sétálgat le fel, kb 5 méteres távolságban (messzebb nem megy, nehogy ne találjon rá a rohadék, ha visszamenne érte!) Látom, amint bogarakat próbál megfogni, gondolom már nagyon ki van éhezve. Az autók 30-40 cm-re suhannak el mellette (főút), de ő csak vár és vár!

    Vagy éhen fog halni, vagy elütik, vagy megfagy a rövid kis szőre miatt ebben a hidegben. Már nem tudom, mit csináljak, segítséget nem kapok. Tettem oda neki enni, de ez nem megoldás. Csak meghosszabbítom a szenvedését!

    előzmény:
    Tigriske14 (720)
    2009-10-16  20:35
  7. 2009. október 16. 20:35720.

    Szia!

     

    Nagyon jó hírem van,ma vittük el a kutyust az új gazdijához!

    Nagyon jó helyre került,egy nagy családban,van már 2 kutyájuk egy puli lány,és egy pincsi fiú.

    Ahogy odaértünk a mi kutyink azonnal megbarátkozott a másik fiúval,és akkora játékba kezdtek,hogy oda sem lehetett csalogatni őkelmét.

     

    Éhezni nem fog,a gazdi kutyatápot terít boltoknak.:)

    Három gyerek is van,nagyon szeretik a kutyákat.A nagyszülőkkel együtt élnek ,úgyhogy mindig van otthon valaki.

    Azért nem ajánlottuk csak lakásba,mert nagyon jelöl,ezt azért nem viselik el.

    Ma pl.felvittük hozzánk megfürdetni és nagyon figyeltünk rá ,mégis két helyre gyorsan odapisilt.

     

     

    köszi,hogy próbáltál segteni,még biztosan lesz rá alkalom -sajnos!

    szia,Teri

    előzmény:
    rialamá (719)
    2009-10-16  19:20
  8. 2009. október 16. 19:20719.

    Szia!

     

    Köszönöm hogy válaszoltál. Örülök hogy vannak jelentkezők a kutyusra. Azt ugyan nem értem hogy lakásba mért nem adjátok, hiszen csak úgy lehetne belőle igazi családtag. Én meg nem adnám CSAK kinti kutyának, az biztos.

    A pécsi gazdijelöltet le tudnám csekkolni, hiszen Pécsett dolgozom, nem okozna gondot.

    Ha van időd, akkor írj a sorsáról.

    Nagyon rendesek vagytok hogy gyógyultan adjátok örökbe!

    előzmény:
    Tigriske14 (718)
    2009-10-15  14:04
  9. 2009. október 15. 14:04718.

    A kutyus köszöni jól van,mostmár a füle is meggyógyult,van rá jelentkező de a lányom addig nem akarta odaadni amíg a füle rendbe nem jött,na meg ő családlátogatásra akar menni ahhoz aki el akarja vinni:)

    Úgyhogy folyamatban van a dolog,egy kis  faluba,családi házhoz kerül-ha igaz.

    Én már csak akkor hiszem el ha ott lesz.Egy srác is elvitte volna Pécsre,de igazából ő kinti kutyus,és eléggé jelöl.Ott meg emeletesbe került volna.

    most ennyi,ha lesz még valami írok:))

    Teri

    előzmény:
    rialamá (717)
    2009-10-11  19:06
  10. 2009. október 11. 19:06717.

    Szia!

     

    Van valami hír a kutyusról?

    Hírdetem mindenhol, de eddig még senki sem jelentkezett.

    előzmény:
    Tigriske14 (716)
    2009-10-05  07:42
  11. 2009. október 5. 07:42716.

    Igen,valószínűleg ide írt,mert azt mondta hogy most nincs is fent kutya akit el lehetne vinni.Ha hazajön megkérdezem azért.

    szia,Teri

    előzmény:
    rialamá (715)
    2009-10-04  19:29
  12. 2009. október 4. 19:29715.

    Erre a címre írt a lányod?

     

    gazditkeres@tibeti-terrier.hu

    előzmény:
    Tigriske14 (714)
    2009-10-04  17:20
  13. 2009. október 4. 17:20714.
    Hát sajnos elég távol vagy,most még nem fázik ,mert az asztalt vastag szőnyegekkel raktuk körbe,és vastag pléd van alatta is,a lányom írt a fajtamentőknek,még nem írtak vissza,talán-ha nem találunk gazdit neki,ők elviszik.
    előzmény:
    rialamá (713)
    2009-10-04  11:56
  14. 2009. október 4. 11:56713.

    Nekem is van 3 kutyaólam, amit nem használnak az én kutyáim, mert ők a lakásban vannak. Azért van, mert én is odateszem a talált kutyákat. De azokat nem adom oda a kutyákkal!

    Én szívesen adnék most neked egyet, de messze lakom tőled.

    előzmény:
    Tigriske14 (712)
    2009-10-04  11:39
  15. 2009. október 4. 11:39712.
    Hát megpróbálunk,de az előzővel is úgy jártunk,akkor is volt egy talált kutyánk,és aki elvitte, elvitte a kutyaólat is .
    előzmény:
    rialamá (711)
    2009-10-04  09:55
  16. 2009. október 4. 09:55711.

    Nem tudnátok egy kutyaólat beszerezni neki? Az azért mégis védettebb lenne. Most már nagyon hidegek az éjszakák.

    Hírdetem mindenhol ezerrel!

    Ma még megkérdezek egy kedves állatvédő ismerősömet hogy nem tudnák-e fogadni a menhelyükön, amíg gazdira talál?

    Nagyon rendesek vagytok hogy törődtök vele.

    Én is azt mondom hogy ne keressétek a gazdit, mert ha olyan, amilyennek leírtad, biztosan csak pénzért válna meg tőle.

    Várom a további képeket. Jó lenne ha valahogy tudnátok róla előnyösebb képet csinálni.

    előzmény:
    Tigriske14 (710)
    2009-10-04  08:29
  17. 2009. október 4. 08:29710.
    Oké,mi csak a hidegtől félünk,tulajdonképpen itt sokáig el tudjuk helyezni,de a "háza"egy fedett terszon levő asztal alatt berendezett kuckó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (708)
    2009-10-03  12:43
  18. 2009. október 4. 08:27709.

    Köszi,egyenlőre ezek a képek vannak,majd még készítünk róla,de nagyon nem szereti ha fényképezik,nem bánnám ha nem Dombóváron maradna ,nehogy a régi gazdája meglássa valahol.

     

    Az iwiwen megtaláltuk a gazdáját,a lányom ismeri is,gondoltuk hogy talán megkérdezzük hogy lemondana-e róla,de nem merjük,mert valószínű csak pénzért tenné,azt meg nem tudjuk vállalni,állítólag ezek a fajták -mivel ritkák nagyon drágák.

    előzmény:
    rialamá (707)
    2009-10-03  10:59
  19. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2009. október 3. 12:43708.

    Akkor próbáljatok meg neki rendes gazdit találni. Ha minden kötél szakad, írj privit.

    előzmény:
    Tigriske14 (706)
    2009-10-02  08:57
  20. 2009. október 3. 10:59707.

    Szia!

     

    Nem vagyok dombóvári, Harkány melleti kisközségben élek.

     

    Azért volt rá jelentkező, mert úgy látták a képről hogy spániel.

     

    De így nem kell nekik.

     

    A rohadék "gazdájának" ne add vissza, ha tudod még tartani, akkor megpróbálok neki gazdit keresni. A hétvégén lesz időm feltenni mindenhova és bízom benne hogy valaki beleszeret.

     

    Ria

    előzmény:
    Tigriske14 (706)
    2009-10-02  08:57
  21. 2009. október 2. 08:57706.

    Szia!

    Te dombóvári vagy??

    Tegnap nagyon sok minden kiderült a kutyusról,Pulában van a kutyakozmetikus,őt elhívtam hogy nézze meg,mert frissen van nyírva,hátha megismeri.

    Meg is ismerte,ő nyírta,ez a kutyus egy kb 3 éves tibeti terrier,csak azért tűnt öregnek,és betegnek mert annyira le van gyengülve hogy szinte nincs izomzata.

    Sajnos a kozmetikus mondta hogy nem jó helyen van a kutya,nem adnak neki enni,a gazdi másra költi a pénzt-folyékony kenyérre..Őhozzá is egy szatyorba vitték le annyi ereje sem volt a kutyusnak hogy menni tudjon,alig tudta megnyírni,tartani kellett közben.

    A füle is beteg,ma jön hozzá egy orvos,és megvizsgálja.

    Most bajban vagyok mert igazából a gazdájának nem szívesen adnám vissza,nagyon sajnálom szegényt,egy rendkívül kedves aranyos állat.

    Mostmár ahogy rendszeresen kap enni,visszatért a kedve,kezd egy kicsit rendbejönni,tegnap vittük sétálni is,aranyos volt,a mi kutyusunkkal sétált,csak fiú létére ugye nem hagyta élni a mienket:))

     

    Úgyhogy szeretnék neki egyszerető gazdit,nagyon jó lenne gyerekek mellé,nagyon szeretetéhes,rakok még fel képet róla

    Mi most Elmonak neveztük el.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (704)
    2009-10-01  10:29
  22. 2009. október 1. 17:11705.

    Szai Teri!

     

    Meg tudod állapítani a fajtáját? Van valami különleges ismertetőjele? Nézettél benne chipet? Ha van benne, akkor könnyű lenne megtalálni a gazdáját.

    Esetleg még egy ötletem van, talán kellene plakátolni a környéken, ahol találtátok.

     

    Egyébként van rá érdeklődő, ezért kérdezem. Csak kellene még jóminőségű fénykép róla.

     

    Megoldható?

     

    Ria

    előzmény:
    Tigriske14 (703)
    2009-10-01  08:22
  23. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2009. október 1. 10:29704.

    Szia!

     

    A netboard tényleg nagyon jó, de sztem dombóváron hatásosabb a vasutállomáson, meg a buszoknál kiplakátoljátok fényképpel.

    Tuti hogy csak megszökött valahonnan, meglesz a gazdája ha sok helyre kiteszitek!

     

    Vigyázzatok hogy tőletek addig meg ne lógjon. Sajnos dombóváron vannak ilyenen önsétáltató kutyák.

     

     

    előzmény:
    Tigriske14 (703)
    2009-10-01  08:22
  24. 2009. október 1. 08:22703.

    Bocs,igazad van,tehát a kutyust egy családi ház fedett teraszán tudtuk elhelyezni,ahol sajnos nem lakik senki,mi gondozzuk az udvart,természetesen mindennap megyünk hozzá,etetjük,kicsit játszunk vele,de jön a hideg,és mivel nagyon kicsi szőre van,félek hogy megfázik,ott van ugyan pléd,és most még körbekerítettük szőnyegekkel is.

     

     

    Az elérhetőségem 30/680 3410

     

     

    Szarvadi Lászlóné

    köszi,Teri

    előzmény:
    rialamá (702)
    2009-09-30  10:48
  25. 2009. szeptember 30. 10:48702.

    Így nem fogja a gazdi megtalálni. Nem írtál elérhetőséget, kellene legalább egy telefonszám és hogy mi történt a kutyussal? Befogadtad, vagy bevitted egy menhelyre? Ide szinte senki sem jár, felteszem a netboardra a Talált, elveszett topicba, de kérlek írj elérhetőséget. A gazdi már lehet hogy égre-földre keresi.

     

    Ria

    előzmény:
    Tigriske14 (701)
    2009-09-30  06:24

Címlap

top