Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Önkéntesség kutyaszállítás

Oszmun
Létrehozva: 2009. január 2. 21:20

Sziasztok!

 

Sokszor előfordul, hogy sérült, beteg vagy gazdátlan, segítségre szoruló kutyák vagy cicák fuvarban szorulnak segítségre. Ilyenkor bizony sokszor életmentő lehet egy-egy szállításban nyújtott segítség. Lehet ez egy kóborló kutya biztonságba helyezése vagy éppen baleset, sérülés miatti szállítás vagy altatás elől való mentéshez nyújtotta fuvar.

 

Olyan embereket keresek, akiknek egyszer-egyszer beleférne egy ilyen segítségnyújtás. Itt az nlc-n többször is jelentkeztek jólelkű emberek, akik segítettek a bajban, volt, aki szinte azonnal ugrott, és rohant a kutyushoz, volt, aki átutalva a szállítás költéségét járult hozzá a mentéshez.

Ezt a topicot azért is nyitottam, hogy ne akkor kelljen kapkodni, végigtelefonálgatni és esetleg hirtelen nincs segítség, ami akár egy állat életét is jelentheti. Az is lehet, hogy ilyenkor lett volna szabad kapacitása valakinek, csak egész egyszerűen nem tudott róla.

 

Várom mindenki jelentkezését, aki azt tudja mondani, hogy előfordulhat, hogy tud segíteni. Kérlek, írjátok be ide, hogy mindenki láthassa, hogy haladunk.

 

Olyan jelentkezéseket is várnék esetleg, amikor valaki tudja, hogy hosszabb távon fog autózni és elférne egy kutyus is mellette. Lehet, hogy valaki pont arra a távra keresne fuvart, és nagy segítség lenne egy állatka eljuttatásában.

A részleteket aztán privátban megbeszélnénk.

 

Tudom, hogy előre senki nem tud tervezni és bármi közbejöhet, ez csak vésztartalék, kapaszkodó lenne.

Természetesen ez nem egy kötelezettség, tehát bármikor lemondható és nemet mondható, nem erőltetne senki semmit senkire. Telefonszámot kizárólag előzetes engedéllyel adnék tovább.

  

Remélem, minél többen csatlakoztok, és összehozunk egy jó kis csapatot!

 

Akár itt is: oszmun@gmail.com vagy 06 20 335 3571

 

Köszönöm, hogy elolvastátok, kellemes estét Nektek!

  1. 2012. január 26. 08:25733.

    Sziasztok!

     

    Ne haragudjatok, nincs időm végigolvasni a hozászólásokat, de szeretnék gazdit találni egy kb 1-1,5 éves fekete keverék szuka kutyusnak. Egy 40 nm-es lakásban lakunk,alépcsőházi zajoktól fél nagyon. Szerettem volna megtartani őt, az utcán találtam, állatorvos látta, oltva van, féregtelenítve, bolhátlanítva, fürdetve. Mivel még iskolába járok, a párom külföldön dolgozik, nem tudom hol találhatnék neki gazdit. Elszállítani nem tudom, mert nincsen autóm, de nem szivesen tennéám utcára. Tiszaújvárosban lakunk, legközelebb Miskolcon van állatmenhely, már írtam nekik, de még nem írtak vissza. A pórázhoz most próbálom szoktatni, de nagyon barátságos, szaladgálós, közepes termetű kutya, szobatiszta. 

    Remélem valaki tud segíteni, ha valaki csak az anyagiak miatt nem merné vállalni, valemennyit az etetésbe bele tudnék adni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2012. január 23. 09:16732.
    Tudnatok nekunk segiteni? Orokbe fogadnank egy kutyust, de sajnos nem tudunk erte menni, mert nagyon messze van tolunk es sajnos az sincs, amivel elszallithatnank. Matraszelerol kellene Budapest melle, Martonvasarra hozni. Kerlek, segitsetek, ha valaki ezen az utvonalon jar, legyszi! Elore is koszonom!
    előzmény:
    Oszmun (1)
    2009-01-02  21:20
  3. 2009. november 17. 16:41731.
    Működik még ez a topic ?
    előzmény:
    Oszmun (1)
    2009-01-02  21:20
  4. 2009. október 27. 05:54730.

    A kis vizslák épp ebben a pillanatban indultak el Kecskemétre  :)

     

    A ketreces kutyák itt vannak Dombóváron ez a sintértelep.Most altattak el 8 kutyát,mert ahogy hozza be a régieket a sintér,ha nincs hely-és sosincs akkor atöbbire elalatás vár

    előzmény:
    rialamá (729)
    2009-10-25  13:10
  5. 2009. október 25. 13:10729.

    Jéééézusom! hát mi van ebben az országban??!!

     

    Örülök hogy a kis vizsiknek megoldódott a sorsa.

     

    Ezek a ketreces kutyusok hol vannak?

     

    Én is megint összekanalaztam csütörtökön az út széléről egy kutyust és még aznap sikerült örökbe is adnom!

     

    (Nem akarsz átjönni a netboardra? Én ide már csak miattad nézek be, mert tele a ............. az nlc-vel! Fél órát kell várni, mire feltölt valamit. Ráadásul ez a topic nem is ezeknek a kutyusoknak van, így nem fog idenézni rajtunk kívűl senki sem!)

    előzmény:
    Tigriske14 (728)
    2009-10-25  07:55
  6. 2009. október 25. 07:55728.
    Ők is...
    előzmény:
    rialamá (723)
    2009-10-17  10:35
  7. 2009. október 25. 07:54727.

    Sajnos vannak új kutyák,ezeknek kellene gazdi,elsősorban a csivava ,és a kuvasz aki elaltatásra vár ,ők vannak legrégebb óta ott

    Az 1,és a 4.-kép.

    Van még 2 kis német juhász jellegű keverék,a következő oldalon felteszem őket is.

    előzmény:
    rialamá (723)
    2009-10-17  10:35

Címlap

top