Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Költözésre tanácsok

bernadett78
Létrehozva: 2009. január 13. 07:32

Sziasztok

 

Ötleteket várok,mit hogyan csomozzak be,költözéskor.

Hogy semminek ne essen baja

Ne törjön el semmi stb.

Ti hogyan költöztetek?

Mibe pakoltatok?

Doboz,vagy zsák???

 

Köszönöm az ötleteket

  1. 2009. január 13. 09:0126.

    ja, meg egyszer tv.ben láttam, hogy minden dobozra színes matricát ragasztottak, aszerint hogy melyik helyiségbe kell vinni a pakolóknak - konyha - piros, fürdő - kék, stb

     

    mondjuk, rá is lehet írni...

    előzmény:
    regan (25)
    2009-01-13  08:49
  2. 2009. január 13. 08:4925.

    nincs időm végigolvasni, de azt tudom neked tanácsolni, hogy ne csinálj túl nagy könyves dobozokat, mert iszonyú nehéz!

     

    én egyszer egy tv-s dobozt telepakoltam könyvvel, aztán persze ki, mert meg se bírtuk mozdítani!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 13. 08:4924.

    szia. ami eszembe jut: nagy dobozba ne pakolj, mert egyszerűen utána nem bírod felemelni. Könyvekből egy kisebb doboz is 20 kg, hihetetlen, hogy milyen nehezek. Én a dobozom belül is mindent, ami picit törékeny lehet, papírba (újságba) csomagoltam. Persze így nagyobb a térfogata is, de legalább nem  törik. A drága és nehéz dolgokat, pl. hűtő, tv profi költöztetőkkel vitettük - így biztosak voltunk benne, hogy nem lesz baja. azt ők jobban is tudják megemelni... az elemekre szedhető bűtorokat szétszedtük.

    És ami fontos: az új lakásban legyen meg mindennek a helye, hogy ha épp hozzák a pakolók a cuccokat, ne ott kelljen gondolkodni, hogy mi hová fér. Ez a dobozokra is vonatkozik!!! Nálunk nagy probléma volt, hogy kiderült, alíg férnek be a dobozok az új lakásba... 

    előzmény:
    bernadett78 (1)
    2009-01-13  07:32
  4. 2009. január 13. 08:4823.

    Ja meg annyit, hogy idobol es dobozbol sokkal tobb kell, mint amire szamitasz...

     

    Mi amikor elkoltoztunk, masnap visszamentunk kitakaritani, csak par dolgot hagytunk ott... tisztitoszereket, felmosovodor.. stb., meg egy-ket "aprosag", amit kesobb akartunk elvinni.. Namost ugy kepzeld el, hogy takaritas utan ugy telepakoltuk az autot (normal meretu 5 ajtos csaladi auto, hatul dontheto ulesekkel), hogy nem lattunk ki a kozepso visszapillantoban... a mai napig nem ertem...

     

    Kivulrol kb ugy nezhettunk ki, mint amikor lomtalanitaskor a guberalok a kis autojukat telepakoljak mindennel

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. január 13. 08:4222.
    Igen, es az ujabb fajta mosogepeket sem ajanljak koltozes utan egy napig meg hasznalni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_802356 (20)
    2009-01-13  08:40
  6. 2009. január 13. 08:4121.

    Szia!

     

    Majdnem egy eve nekem is sikerult egy nagyobb kaliberu koltozest megelnem.. Lakasfelujitassal egybekotott, szoval a cuccok egy reszet a garazsban kellett tarolni egy ideig.. nem egyszeru.

    Ami szerintem fontos:

     

    Dobozok: Nalunk a klasszikus "bananosdobozok" jottek be, ennek a ket oldalan van egy-egy nyilas (ful), amit meg lehet fogni konnyen, egy ember siman el tudja vinni, ha nagyon nehezeket pakolsz bele, akkor esetleg ketten.. Nagyobb dobozokbol eleg szerintem egy vagy ket darab, mi  inkabb csak az ilyen "terfogatra nagy" cuccokat raktuk bele, mint pl. a telikabatok..

    Ami meg jo ezekben a dobozokban, hogy jo kis teteje van, es alja, amit ossze lehet csusztatni, nem kell ragasztgatni. Ha masfele dobozod lesz, akkor szerezz be szeles ragasztot.. Zoldsegesben tudnak adni bananosdobozokot, csak idoben kell menni.

     

    A masik: Ez tudom sokaknak hulyen hangzik, de nem kerul semmibe, es nagyon megkonnyiti a dolgod: En megszamoztam a dobozokat.. ennek tobb ertelme is van, az egyik, hogy ha nem ismerossel koltoztetsz, akkor azert jobb tudni, hogy mennyi cuccod volt, sajnos sok fura dolgot hall az ember manapsag... 

    A masik pedig, hogy tudd, hogy miben mi van. A dobozokra csak egy szam kerult, es a noteszem hatuljaba felirtam sorba a szamokat, es melle, hogy mi van bennuk. Termeszetesen nem ugy, hogy a rozsaszin felsom, es a fekete rakott szoknyam, hanem ugy, hogy "konyhafelszerelesek", "nyari ruhak", "csetreszek" ... Ez kipakolasnal nagyon megkonnyiti az ember dolgat,mert mondjuk amikor a konyhaszekrenybe pakolsz be, akkor nem kell atnezni az osszes dobozt, mert tutira a legutolsoban talalnad a kanalakat.. hanem tudod, hogy mondjuk az 5-os szamuban vannak....

     

    előzmény:
    bernadett78 (1)
    2009-01-13  07:32
  7. Torolt_felhasznalo_802356
    Torolt_felhasznalo_802356
    2009. január 13. 08:4020.
    evidenciának tűnik, de nem biztos, hogy az, a hűtőt pakold ki, olvaszd le, majd az új helyén 6-8 óráig ne kapcsold be. Addig a fagyasztott cuccokat (ha nem fogyott el mind) bízd vmi ismerősre.
    előzmény:
    bernadett78 (1)
    2009-01-13  07:32
  8. 2009. január 13. 08:3819.
    köszönöm.Én is ráirom kié,milyen ruha van bene stb
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_802356 (18)
    2009-01-13  08:36
  9. Torolt_felhasznalo_802356
    Torolt_felhasznalo_802356
    2009. január 13. 08:3618.

    nem tanács, de idevág

    egy ismerős költözött a kollégiumból, hívta a haverokat, hogy segítsenek autóügyileg. haverok odamentek, de még semmi nem volt összepakolva, és a srác se volt túl aktív...

    a srácok fogták és összepakoltak neki ABC sorrendben.

     

    egy zsákban: cipőápoló, citromlé, CD-k...

     

    a fiú azt hitte, szórakoznak vele, majd meglátta a zsákokat

     

    de könnyebb volt kipakolni, tudta hol keresse:) 

    előzmény:
    bernadett78 (1)
    2009-01-13  07:32
  10. 2009. január 13. 08:3517.

    Én még csak annyival egészíteném ki, hogy a bútoroknak az ajtajait is ragasztózd le, nehogy útközben kinyíljon (vagy pakolásnál) és baj legyen belőle.

     

    csak ügyesen

    előzmény:
    bernadett78 (1)
    2009-01-13  07:32
  11. 2009. január 13. 08:3316.
    Azokat palod be eloszor amire mar TUTI nics szukseg....pl nyari ruhak, konyvek, a jatekoket most van lehetoseged jol megszelektalni.......
    előzmény:
    bernadett78 (13)
    2009-01-13  08:29
  12. 2009. január 13. 08:3115.

    Jaj el sem tudom mondani hanyszor koltoztem mar!!!

    Az en tanacsim -fontos es ertekes iratok paitok targyak azokat a zarhato kofferbe ted!

    Ruha es agynemu az mehet eros szemetes zsakokba (erdemes nagyon jo minosegut venni, hogy a cuccolas kozben se szakadjon szet). Konyvek ha van muanyag ladakba, egyebek egyesevel pairba csomagolva, pairladaba. Erdemes a dobozokra rairni, hogy mi is van benne es melyik helyisegbe szanod, mert akkor "nagyabol mar minden a helyen van" csak ki kell pakolni! Jo "szorakozast"!

    előzmény:
    bernadett78 (1)
    2009-01-13  07:32
  13. 2009. január 13. 08:3114.

    Igen, az egy alapszabály, hogy ha nagyjából összeszámolod, hány dobozra, zsákra van szükséged, akkor azt szorozd meg kettővel, meg adjál hozzá még 10-et, és akkor kb. elég lesz .

    El sem tudja az ember képzelni, mennyi minden gyűlik össze egy otthonban.

    És amiről meg úgy gondoljátok, hogy már nem kell, nem fogjátok használni, nem szeretitek, azt nehogy továbbvigyétek az új helyre, mert megbolondulsz, amikor majd felesleges dolgokat kell kicsomagolnod és helyet keresned nekik.

    Jó, hogy ott lesz a család, ami kell nekik, azt vigyék. Én így szoktam...   

    előzmény:
    Orsoborso (12)
    2009-01-13  08:23
  14. 2009. január 13. 08:2913.

    Az a baj,hogy ugy volt április 15 ig költözünk,de változott a terv igy február 15 én ig megyünk.

     

    Dobozokat kb 10db ot tudtam tegnap összeszedni,de lesz még megigérték

     

    Szerintem a gyerek szobával kezdem ma.

     

    Mi VÁR RÁMMMM

    előzmény:
    Orsoborso (12)
    2009-01-13  08:23
  15. 2009. január 13. 08:2312.

    Az jó, csak fárasztó De ha meg tudjátok oldani, a legjobb/legbiztonságosabb megoldás.

     

    Akkor csak annyi, hogy nagyon sok dobozzal/zacskóval készüljetek, mindent feliratozni, törékenyeket jól becsomagolni

    előzmény:
    bernadett78 (11)
    2009-01-13  08:21
  16. 2009. január 13. 08:2111.

    KÖSZÖNÖM SZÉPEN.

     

    Magunk költözünk,család segit,kocsi van.

    előzmény:
    Orsoborso (10)
    2009-01-13  08:12
  17. 2009. január 13. 08:1210.

    Most hétvégén költöztünk,  sőt, az elmúlt 3 évben 3x tettük ezt. Mindig ugyanazzal a céggel költözünk,  nagyon beváltak, én annak idején azért választottam őket, mert a honlapjukon rengeteg hasznos tanácsot adtak és ez nagyon szimpatikus volt - és nem is csalódtunk, nagyon korrektek és megbízhatóak voltak.

     

    Nem akarom őket reklámozni, semmi közöm hozzájuk (azon kívül, hogy amikor most, a felújítás után visszaköltözünk, akkor is velük fogjuk megtenni), de azért leírom a honlapjuk címét:

    www.frankokoltoztet.hu

     

    Van egy 'tanácsaink' oldal, ott van egy csomó hasznos dolog, azt érdemes elolvasni.

     

    Plusz, ha anyagilag megengedhetitek magatoknak, van olyan is, hogy  egy cég kivonul és egy nap alatt összepakol Nektek mindent és a másik helyen kirámol - mi még ezt soha nem használtuk, nekem furcsa lenne, hogy az én cuccaimat más pakolja, de barátaink már igen, és állítólag nagyon szuper, rengeteg fáradság, idegeskedés spórolható vele. Lehet, hogy a visszaköltözésnél kipróbáljuk... de mondom, erről csak hallottam, nincs tapasztalatom.

    előzmény:
    bernadett78 (1)
    2009-01-13  07:32
  18. 2009. január 13. 08:099.
    nagyon köszönöm a jó tanácsokat:-)))
    előzmény:
    mandy44 (7)
    2009-01-13  08:06
  19. 2009. január 13. 08:088.

    Kis virágoknak jó a műanyag füles kosár, azt jól meg tudod fogni.

    Én is saját kocsival szoktam.

     

    De, ha jó a költöztető brigád, akkor rájuk lehet bízni... 

    előzmény:
    bernadett78 (4)
    2009-01-13  07:58
  20. 2009. január 13. 08:067.
    Nagyon jo koltozeskor a narancsos  es bananos ladakba csomagolni mert konnyen emelheto mozgathato. MINDENT csak letorolve  lemosva , tisztan csomagolj be .  ne vidd a port magaddal pl a konyveket kiporolva    Imadok koltozni ...
    előzmény:
    bernadett78 (1)
    2009-01-13  07:32
  21. Torolt_felhasznalo_200311
    Torolt_felhasznalo_200311
    2009. január 13. 08:006.

    Virágok dobozban, de az is sk.

    TV, szgép sk.

    előzmény:
    bernadett78 (4)
    2009-01-13  07:58
  22. Torolt_felhasznalo_200311
    Torolt_felhasznalo_200311
    2009. január 13. 07:585.

    Szia!

     

    Tapasztalat:

    1. Szánj rá elég idő, gondold át

    2. Dobozokba pakolj, de úgy hogy mozdítható legyen. Tehát ne egy egész könyvespolcot rakj egy dobozba, mert elég meglepő amikor nem tudod arrébrakni.

    3. Minden dobozt számozz meg és vezess listát melyikben mi van. Nagyon megkönnyíti az életed. 

    4. Legyen egy mindenes dobozod, bár erre egy utazótáska is megteszi: wcpapír, pzs, tollak, papírlapok, mérőszalag, pohár, víz, keksz, gyógyszer, telefontöltő ... 

    5. Fontos iratokat, amit féltesz, ne bízd a szállítókra, inkább tegyél néhány kört és cipeld te a féltett kincseidet

    6. Dobozba a hajtogatott ruhát ugyanúgy be tudod rakni és utána a szekrénybe ha csak 1-2 napot kell úgy töltenie. A zsák max ágyneműre jó. Sztem.

    7. Szekrények, bútorok éleit bugyoláld be és ragaszd le, kisebb a sérülés. Ha lehet te szedd szét a szekrényt, szedd le róla az ajtót, polcokat,  ezek mind könnyítik a pakolást és kevésbé sérülnek.

     

    A szállítókat úgy hívd, hogy világos legyen a be és a kipakoláskor is. Egyeztess, hogy az árban pontosan mi van benne. A sofór ált. csak segít levenni a kocsiról a cuccot, de nem cipel. 

    A bútorokat a helyére illesszétek! A dobozok mehetnek egy kupacba, a végén számold meg hogy megvannak-e. Törékenyeket mi magunk vittük, a tv-t sem mertük rájukbízni ... de  tányér-pohár-üvegárú duplapapírban, ne mozogjanak. 

     

    Túlélhető, de macerás ... 

     

     

    előzmény:
    bernadett78 (1)
    2009-01-13  07:32
  23. 2009. január 13. 07:584.

    Szia.Nagyon szépen köszönöm.Virágokat?????????

     

    tv?számitógép???

     

    köszön öm.

    előzmény:
    mmaja41 (2)
    2009-01-13  07:51
  24. 2009. január 13. 07:563.

    Szia költöztem már jópárszor. 

    Túl nagy dobozok nem jók, mert:

    - ha nehéz cuccokkal pakolod tele, nem tudják megemelni.

    - nincs jó fogása.

     

    Tehát, ha doboz, akkor inkább kisedd, jól megfogható, vállra vehető legyen. Ezekbe teheted a különböző használati tárgyakat, a törékenyeket egyenként csomagolba (újságpapír, szalvéta, stb.), tisztítószereket, mindenféle csetreszt. Képeket is dobozba szoktam tenni.

     

    Könyvek, ruhák paoklásához nekem sokkal jobban beváltak a zsákok. Obiban, Baumaxban kapsz erős sitteszsákot, itt is az a lényeg, hogy nem kell túl nagy, mert nem tudják megemelni. Ne izgulj, nem lesz a könyveknek semmi baja benne.

     

    Nagy műanyag füles kosarak is jók pl. törékeny cuccok pakolására. 

     

    Az igazán törékeny cuccokat, vagy az értékeseket, amiket nagyon sajnálnék, saját kocsival szoktam átvinni egyik helről a másikra. 

     

    előzmény:
    bernadett78 (1)
    2009-01-13  07:32
  25. 2009. január 13. 07:512.

    Szia!

    Kell hozzá sok-sok műanyag zsák, és rengeteg doboz, széles cellux ragasztó, és vastag alkoholos filctoll.

    A ruhaneműt, ágyneműt zsákokba, ne túl sokat egybe, mert a műanyag zsákok könnyen kiszakadnak. Rá lehet írni kié és mi van benne. Könnyebb megtalálni.

    Törékeny poharakat, porcelánt darabonként újságpapírba tekerve, dobozba téve, hézagokat papírral kitömni.

    Edényeket szintén, hogy nem pattogjon le külső máz.

    Tulajdonképpen nem is nagyon van más ötletem. Amikor mi költöztünk mindent zacskóztunk, dobozoltunk. mindenre ráírtam mi van benne, így minden abba a szobába ment ahol később a helye volt. Rengeteg könyvem van, azokat is dobozba raktam, kb 8-10 kg-nyit, mert ezek így könyebben cipelhetők.

    Egyszerre egy szobát ürítettünk ki, így nem keveredtek a dolgok túlságosan.

    Amelyik dobozban törékeny holmi volt, azt arra nagy betűkkel ráírtam.

    Nekem még nem tört össze költözéskor semmi.

    Ennyi jutott az eszemebe. Sok sikert!

    előzmény:
    bernadett78 (1)
    2009-01-13  07:32

Címlap

top