Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magassarkú

Nadi84
Létrehozva: 2009. január 22. 10:48

Sziasztok!

 

Van arra bármilyen megoldás hogy kibírjam mondjuk 1.5 óránál tovább is magassarkúban?

Már vettem mindent tettem bele talpbetétet, meg party feet-et de nem használ. Az újjaim alatt annyira fáj a lábam hogy az nem igaz. Frankó bőrkeményedás is lesz ott ez miatt.

Járjak benne többet, vagy ez örökre ilyen marad? Nem értem! Anyu csak magassarkút bír viselni, én meg csillagokat látok a fájdalomtól 1 óra után.

 

Van megoldás? 

  1. 2009. Április 23. 15:2387.

    Sziasztok!

    Örülök a topicnak, mert kérdezni szeretnék láb-szakértőktől, csak emiat nem akartam külön indítani.

    Szóval: kb 2 hete vettem egy lapossarkó esprit "balerinacipőt". Mivel széles a lábam, sajnos feltörte a legszélesebb ponton, elöl, a belső oldalon.

     

    Tegnap fürdés után vettem észre, hogy ott egy piros dudor, és kemény, mintha csont lenne (bütyök??) mindkét lábamon, ami előtte sose volt...

     

    Nade: alig hordtam még ezt a cipőt!!! vissza fog ez menni??? (ma persze másik van rajtam) vagy mit lehet vele csinálni??

     

    barátnőm lábán van ilyen, de ő 10 évet húzott le igazi balettcipőben....

     

    köszi,

    R.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. Április 23. 15:1686.

    Szia

     

    Szerintem csak gyakorlas kerdese, rajtam 22 eves koromig nem volt soha magassarku, aztan persze vettem egyet, rogton egy fullosan nociset :-)

    Jo hulyeseg volt, nem birtam benne menni, kb ugy jartam benne mint egy csipoficamos zsiraf!

     

    Ugyhogy vettem egy 4 centis sarku csizmat (vastag sarokkal) abban gyakoroltam 1-2 honapig, majd vettem egy 6 centis sarkut, kicsit keskenyebb sarokkal, de azert meg mindig eleg vastag, azzal gyakoroltam eleg sokat, majd egy alacsonyabb 4 centis sarkut keskeny sarokkal, azzal az irodaban gyakoroltam,

    Majd egy ilyesmit:

     

    http://www.newlook.co.uk/1597676/159767601/ ProductDetails.aspx

     

    (Remelem mukodik a link)

     

    Szemely szerint en az olyanokat szeretem aminek van keresztbe egy pantja es akkor nem csuszik elore a labad benne, nem szeretem mikor "feltorlodnak" a labujjaim a cipo orraban. Ezert nem is hordok csucsos elejut, csak ilyen lekerekitett orrut. Sokkal kenyelmesebb.

     

    Most 25 evesen tartok ott, hogy buliba stb fel tudok venni egy igazan magas tusarku cipot.

     

    Szoval szerintem gyakorolj, fokozatosan novelld a sarkat, bokapantok es a keresztbe pantok hasznosak, ilyeneket valassz.

     

    Cipobetet is jo otlet, en a puha zseles beteteket szeretem, tenyleg jol kiparnazzak a talpadnak a cipot.

     

    Sok szerencset!

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Nadi84 (1)
    2009-01-22  10:48
  3. 2009. Április 23. 10:4185.
    Huszonévesen én sem bírtam a magassarkúban menni, most viszont már simán kibírom. Persze egyáltalán nem mindegy, milyen a cipő! Az a lényeg, hogy jól feküdjön a talpad benne, tartson rendesen, ne kelljen "kapaszkodni" a cipőben.  Először talán érdemesebb a kisebb sarokmagasságot próbálgatni, abban is vannak nagyon csinosak, nem öregasszonyosak (bocs). Nekem sok évbe tellett, mire eljutottam odáig, hogy magassarkú cipőim vannak leginkább.
    előzmény:
    Nadi84 (1)
    2009-01-22  10:48
  4. Torolt_felhasznalo_463155
    Torolt_felhasznalo_463155
    2009. Április 23. 10:3284.

    Szia!

    Sztem az is sokat számít, ha viselés közben néha kibújsz belőle és átmasszírozod a "cicatalpaidat" (mi így hívjuk azt a részt, ami annyira szokott fájni :)) meg a nap végén vmi jó hidratálós krémmel ismét megmasszíozod egy áztatás után. Nekem be szokott jönni. :) a bőrkeményedés ellen meg fürdésnél használj habkövet és ha van pamutzoknid, aludj abban.

    előzmény:
    Nadi84 (1)
    2009-01-22  10:48
  5. 2009. február 14. 10:3683.

    Van 5 pár magassarkú cipőm, de 2 éve történt egy lábsérülésem, és nem tudom hordani. az orvos is azt mondta, felejtsem el

    36os méretűek. ha valakit érdekel, kérem írjon e-mailt és küldök képet. Van olyan, amit csak egyszer vettem fel. Ezeket mind 2006 telén vettem, hogy majd jó lesz 2007 tavaszától. De sajna 2007 februárban megtörtént az eset, így mindegyik max 4szer volt rajtam. kisebb, illetve teljesen lapos sarkúakat kell vennem. Írjon, akit érdekel. Köszönöm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. január 22. 12:4382.

    Így oldalról annak tűnik, sajnos csak ilyen kép van róla a neten.

    Amúgy elég "hegyes" az orra.

     

    azért szeretem, mert farmerhoz tök jól fel lehet venni.

    előzmény:
    ardian (77)
    2009-01-22  12:11
  7. 2009. január 22. 12:4281.
    Hát igen, van néhány cipőjük, amitől a hideg kiráz. De ki lehet fogni "normális" darabokat is.
    előzmény:
    vlcs (75)
    2009-01-22  12:09
  8. 2009. január 22. 12:2180.
    Az én kényelmes cipőim is olyanok. De tűsarkúm is volt, aminél a sarkon volt a testúly, ott az a titka, hogy nem teljesen a cipő szélére helyezik a sarkot, hanem, ahol az ember sarkán a közepe van...
    előzmény:
    fortisimafingus (76)
    2009-01-22  12:10
  9. 2009. január 22. 12:1579.
    előzmény:
    ardian (77)
    2009-01-22  12:11
  10. 2009. január 22. 12:1578.
    Metroszexuális :)
    előzmény:
    ardian (77)
    2009-01-22  12:11
  11. 2009. január 22. 12:1177.

    nekem ez egy picit pasis...

     

    volt egy sztrorink is, amihez az kell tudni, hogy a férjemnek 39-es lába van, ezért vadásszuk a kis méretű férfi lábbelit. egy üzletben látom, hogy vannak egész jó 39-esek. megörültem, hívom a férjemet, neki is tetszik. hívjuk az eladót, hogy szeretné felpróbálni, mire felhomályosítanak minket, hogy az biza női cipő

     

     

     

     

    előzmény:
    lucifer21 (72)
    2009-01-22  12:04

Címlap

top