Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lilla King látó !

k5z9
Létrehozva: 2009. február 26. 13:46

Sziasztok!!

 

Tegnap egy újságban olvastam Lilla King látóról. Ha valaki járt nála mostanában írja le tapasztalatait legyen szíves. Budapesten fogad ? Ha igen konkrétabb helyszínt kérnék!! Sok jót hallottam már róla. Kendra is biztosan ismeri, őt is szeretném ha válaszolna, mi a véleménye róla!!

 

Szeretnék hozzá elmenni !!

 

Köszönöm a válaszokat !

  1. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2009. május 21. 20:48200.

    Volt egy nagyon jó írásod a jósokkal, a jóslással kapcsolatban, nem lenne kedved betenni mint témaindítót?

     

    Az offolót meg egyszerűen ignoráljuk...

     

    Ahogy nézem, az egyetlen vágya, hogy felhívja magára a figyelmet, hogy vele foglalkozzunk... arra gondoltam vonjuk meg tőle az energiát, ne figyeljünk rá, beszélgessünk a témáról komolyan...

     

    Van kedved azt az írást betenni ide is?

    előzmény:
    vitopmd (199)
    2009-05-21  20:43
  2. 2009. május 21. 20:43199.

    Hai!

     

    Kérdés hogy érdemes e amikor agresszív módon mindig visszatér egy másik nicken és kezdi előlről az offolást....

     

     

    Na mind1....az ő ideje.

     

     

    Mire gondoltál általában vagyis általánosságban?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_591579 (197)
    2009-05-21  20:29
  3. 2009. május 21. 20:34198.

    Aki igazán tud valamit ebben a műfajban, az nem kér pénzt a segítségéért.Ilyen egyszerű.

    előzmény:
    k5z9 (1)
    2009-02-26  13:46
  4. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2009. május 21. 20:29197.

    Nézd, az árban általában meg szoktak egyezni előre. A másik dolog meg az, hogy az adott országban, a pillanatnyi átlagember körülményeihez kell elfogadhatónak, megfizethetőnek lennie.

     

    Rendben, lépjünk túl a kezdeti témán, leírtuk róla többen is az álláspontunkat, beszéljünk másról....

     

    Beszélgethetünk például általánosságban a jósokról, a jóslásról....

    előzmény:
    -1- (195)
    2009-05-21  20:22
  5. 2009. május 21. 20:24196.

    Hai!

     

     

    Nem vagyok mai darab....én már éltem meg sok mindent s annak ellenkezőjét is, így tudom hogy nincsenek mindenkire vonatkoztatható abszolut törvények......ezért is kérdeztem meg kb tízszer....írja már le nekem azt a Teremtői egyetemes törvényt ami....

     

    De csak személyeskedés érkezett.....ez hadd ne legyen az Én saram.

     

    Általában akik ennyire ellenzőek, mint az eddigi vitapartnerek, azok általában vagy ezotéria ellenesek és azért feszkóznak, vagy simán irigyek.

     

    Logikai vagy észérv nem jött ellenoldalról.

     

     

    Innen számomra a vita már tegnap lezárult.......már csak becsületből tartottam a frontot.

     

    Elszállás....

     

    Hm...ki minek érti mondja...aki sosem szállt el az sosem szárnyalt....az pedig szegény.

     

    Nem anyagilag értem a szegénységet.

    előzmény:
    -1- (194)
    2009-05-21  20:15
  6. -1-
    -1-
    2009. május 21. 20:22195.

    Ezt most nem értem. Mintha hasonlót mondtam volna. Vagy mégsem?

     

    Szóval azt nem lehet megállapítani, hogy mi az ami korrekt áron van. Ami nekem az, másoknak éppen nem. És fordítva szintúgy.

    Ami meg ebben a topikban elhangzott a kezdetek kezdetén, azon már rég túl kellene lenni. Szerintem.

    Ez a folyamatos vitatkozás, sértő szavak sűrű használata senkinek nem válik előnyére.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_591579 (193)
    2009-05-21  19:59
  7. -1-
    -1-
    2009. május 21. 20:15194.

    Azok közé tartozom, akinek nem okoz nagy bánatot, ha nem értenek vele egyet. Sőt kifejezetten azt szeretem, ha az én véleményem nem ugyanaz, mint bárki másnak.

     

    Nekem az a meglátásom, hogy bizony az ember hajlamos arra, hogy elszálljon magától lett légyen az bármilyen területe az életnek.

     

    De mert itt jobbára az ezoterikus beállítottságú vonalról van szó, ezért a misztikus jelző használata.

     

    Ma már én is inkább arra vagyok büszke amit tudok, és nem arra vagyok irigy, aki "kevesebbel töbre vitte". Nekem az én tapasztalatom ezerszer többet ér a pénznél. 

    Vagy mégis van annyi pénz?

    előzmény:
    vitopmd (192)
    2009-05-21  19:57
  8. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2009. május 21. 19:59193.

    Itt nem arról van szó, hogy ki hogyan oldja meg a megélhetését. Itt arról van szó, hogy becsületes munkáért tisztességes összeget elkérni, korrekt dolog.

     

    Hogy te mit teszel pénzért, és mit ingyenesen, az a te dolgod, és a te döntésed, ezért téged sem ítélhet el senki, tedd, ahogy jónak látod.

     

    Mindazonáltal senkinek sincsen joga valakit azért elítélni, mert a becsülettel elvégzett munkájáért pénzt kér.

     

    Nem mi ítéltük el azokat, akik esetlegesen ingyenesen dolgoznak, ha azt korrekt színvonalon teszik... ebben a topikban olyan vélemények lettek megfogalmazva, hogy aki pénzért végez ezoterikus tevékenységet, az vét valamilyen törvény ellen. mi kérdeztük milyen törvényről beszél az illető, de válasz nem jött, csak személyeskedés...

     

     

    előzmény:
    -1- (191)
    2009-05-21  19:42
  9. 2009. május 21. 19:57192.

    Hai!

     

    """""De az sincs rendben, ha valaki azt képzeli magáról, hogy ő az ász, és őt bizony meg kell fizetni annak, aki kevesebb misztikus tudással bír. """

     

     

    Tudod hogy a magam módján bírlak, de ebben nem értek egyet veled. Hiszen itt nem arról volt vagy volna szó, ki az ász vagy ki nem s nem a misztikum rang alapján megy a megítélés.

    Remélem nem értettelek félre s te sem fogsz engem, de ÉN egyáltalán nem így gondolkodom amikor jön hozzám valaki, hogy Ő kevesebb tudással bír vagy hülyébb.....

    Felsorolni sem tudom mennyi mindenben vagyok Én hülye vagy kis tudású...abban Én hallgatok másra ha szükségem van...ez a világ rendje. Épp az imént ment el egy barátom, aki informatikai zseni, és kissé leoltotta a fejem mert néhány dologban balcerka módon nyúlok a PC-hez....de nem hinném hogy Én kevesebb lennék nála vagy ő több vagy Én több lennék nála.

    Ő ebben jobb nálam Én meg mondjuk másban vagyok jobb nála.

     

    Tudás..

     

    Mások annyi tudással milliomosok ebben a műfajban, ami nekem a körmöm alatt van......mert ők valamiben jobbak ami az anyagi világban való jártasságról szól, másként mondva ők jobban értenek a pénzhez, vagy annak megszerzéséhez....ám ettől ÉN még sem érzem magam kissebbnek náluk. Sőt....

     

     

    előzmény:
    -1- (191)
    2009-05-21  19:42
  10. -1-
    -1-
    2009. május 21. 19:42191.

    Szerintem mindenkinek a magánügye, hogy oldja meg a megélhetését.

     

    De az biztos, hogy jómagam pl nem tartozom azok közé, akik pénzért tennének olyat, amit inkább neveznék segítségnek, bár nem a szívem csücske ez a szó. 

     

    Azt mondják jó "gyógyító" vagyok, de mert nem tudok mit kezdeni azzal, hogy pénzért tehetném, így nem is működök mint "gyógyító".

     

    Itt nem a pénztől van szó, hanem arról, hogy áramoljon az energia. És mint én, aki nem tud megbékélni a pénz gondolatával, az magával az anyaggal nincs rendben.

     

    De az sincs rendben, ha valaki azt képzeli magáról, hogy ő az ász, és őt bizony meg kell fizetni annak, aki kevesebb misztikus tudással bír. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_591579 (188)
    2009-05-21  19:00
  11. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2009. május 21. 19:20190.

    Ha valakinek a lelkét, és ezáltal az életét teszed helyre, az bizony nagyon sokat megér. Minazonáltal tisztességes ember nem kér el ezekért őrült összegeket, csak munkadíjat, munkabért... Hallottam rémtörténeteket többszázezres díjakról rontáslevételek és szerelmi kötések kapcsán, ezt nem tartom tisztességesnek, ez az illető szorult helyzetével való visszaélés. De ez már más kategória, ez a lehúzós kóklerek kategóriájába tartozik.

     

    Normális óradíjat, vagy tisztességes szolgáltatási díjat elkérni egy becsületes munkáértszámomra a korrekt megállapodás kategóriája. Mindenki ezt teszi. A pszichológusnál is fizetni kell, na ott is hallottam már tízezres, húszezres óradíjakat is! Nem a pénz itt a lényeges kérdés, hanem hogy az illető mit nyújt érte cserébe. Ha azt ami tőle elvárható, akkor egy tisztességes, becsületes ember...

    előzmény:
    vitopmd (189)
    2009-05-21  19:08
  12. 2009. május 21. 19:08189.

    Hai!

     

     

    Pontosan.

     

    Valakinek, valamilyen segítséget nyújtani, amire szüksége van s az megoldja vagy hozzá segíti életének egy fontos részletét megélni vagy rendbe rakni....simán megér bizonyos ellenszolgáltatást.

     

    Ha elromlik az autóm, nekem is megéri megjavítatnom a hozzáértő szerelővel, ha fáj a fogam megéri megcsináltatnom a megfelelő fogorvossal....a lélek vagy élethelyzet  gondokat megoldani szintén hozzáértők dolga, ha szükséges.

     

    És egy ezotérikus tetszik nem tetszik....szakértő.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_591579 (188)
    2009-05-21  19:00
  13. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2009. május 21. 19:00188.

    Továbbb folytatva az előző gondolatmenetemet, a pénzt egy tisztességes dolognak tartom. Nyílt, őszinte, becsületes dolog valamilyen megfelelő, megelégedéssel tapasztalt szolgáltatásért kifizetni a megállapodott ellenértéket. Ez egy korrekt, tisztességes dolog így.

     

    Amit nagyon nem szeretek, az az, amikor látszólagos ingyenesség fejében a háttérben egyéb elvárások, egyéb "ellentételek" lapulnak. Szekták és egyéb csoportok gyakran élnek ilyen húzásokkal, nem kérnek pénzt, mást kérnek. Lépj be közéjük, kötelezd el magadat. Kimondva, vagy kimondatlanul ezzel operálni már nem az az ár, amit meg kívánnék fizetni. Majd én eldöntöm, hogy be kívánok-e lépni valahova, vagy sem... mindenféle "ingyenes" szolgáltatástól függetlenül....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_591579 (187)
    2009-05-21  18:55
  14. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2009. május 21. 18:55187.

    Én nem ismerem őt, de örülök neki, hogy van még egy színvonalas, szakmailag hiteles ezoterikus. Mindenben gyakran nem ért az ember egyet másokkal... egyszerűen különbözőek vagyunk, különbözőek az elveink, a gondolkodásmódunk... ez így rendjén is van....

     

    Az a lényeg, hogy aki egy jóshoz, látóhoz elmegy, az azt kapja amit az előzetes beszélgetés folyamán felvázoltak neki, illetve ami egy ilyen embertől általánosságban elvárható.

     

    Ha pedig valaki órák hosszat áldozta rám az idejét és az energiáját, akkor számomra természetes, hogy ezt nem viszonzás nélkül tette, akkor úgy is érezném kihasználtam. A pénz a mai társadalom fizetőeszköze, ellenszolgáltatása. A pénz nem mocskos, nem piszkos, nem lealjasító dolog. Egy szükséges eszköz, ami felváltotta az árucserét, a modern világ természetes része.

    előzmény:
    vitopmd (186)
    2009-05-21  18:38
  15. 2009. május 21. 18:38186.

    Hai!

     

    Egyébként személyesen ismerem Lilla Kinget.

     

    Ugyan nem mindenben értek vele egyet, de azt meg kell valljam, a sok kókler és tákolt tudású s lelkületű jós között ő egy felüdülés.

     

    Tud.

     

    Az pedig hogy miben s miért nem értek vele egyet, az maradjon a mi kettőnk titka....hiszen attól hogy én nem értek mindenben egyet vele, attól még Ő lehet jó.

    előzmény:
    k5z9 (1)
    2009-02-26  13:46
  16. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2009. május 21. 17:59185.

    Igen, ez ma már közismert, ez volt számomra is az egyik ami megkérdőjelezte enyhén szólva az ő hófehérségét.

     

    A Thule társaság amúgy egy nagyon komoly okkult csoport volt, de egyértelműen összeforrt a nevük a nácizmussal...

     

    Blavatksynak ezen kívül volt még egyéb viselt dolga is, ami miatt számomra kétes a fellépése...

     

    Miért kétes? Éppen azért, mert a hófehér angyalka szerepébe kívánt bújni.... mert nem az volt akinek mutatta magát...

    előzmény:
    vitopmd (184)
    2009-05-21  17:53
  17. 2009. május 21. 17:53184.

    Hai!

     

    Blavatsky kapcsán nem csodálom....enyhén szólva is kétséges a megítélése.

     

    Hiszen a Thule társaságnak komoly része van a harmadik birodalom vezérkarának kialakításában.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_591579 (182)
    2009-05-21  17:47
  18. Torolt_felhasznalo_757485
    Torolt_felhasznalo_757485
    2009. május 21. 17:51183.

    Te most a taplósági verseny megnyerésére hajtasz? Esélyes vagy.

     

    Hol van ilyenkor a moderátor???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-05-21  16:33
  19. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2009. május 21. 17:47182.

    Érdekes irányzat a teozófia, bár én sokmindenben nem osztom a nézeteiket, és Blavatskyról sem a legjobb a véleményem...

     

    De az elméleti ismereteik elég széleskörüek.... ha az elveikkel nem is értek egyet....

    előzmény:
    vitopmd (180)
    2009-05-21  17:25
  20. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2009. május 21. 17:45181.
    Te mentél a modisba  nemrég???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-05-21  16:33
  21. 2009. május 21. 17:25180.

    Hai!

     

    Ha már szóba került.....

     

     

     

    A TEOZÓFIÁRÓL ÉS A TEOZÓFIAI SZEMLÉLETMÓDRÓL

    A teozófia szó jelentése isteni bölcsesség , az igazság ismerete. A kifejezés évszázadok óta használatos, de maga az isteni bölcsesség időtlen. Ez szolgál valamennyi vallás alapjául, amit mindnyájan megláthatunk, ha leválasztjuk róluk a rárakódásokat és babonákat.

    Mivel határtalan, nem lehet szavakba foglalni, a rá vonatkozó minden megállapítás csak részleges lehet.

    A teozófia fogalma az igazság ismeretét is jelenti. Az ember jelen élete során csak részlegesen képes ennek a bölcsességnek egyes elemeit megragadni, de saját természete megismerésén át eljuthat az igazság megtapasztalásához.

    A teozófia szemléletmód és egyben életmód is.

    A szemléletmód alapja az, hogy minden élet egy élet . A kereső embernek önmagának kell a cseppben meglátni a tengert, és a világ változatosságában felismerni az örök Egyet. Látni, felismerni az egész emberiség testvériségét és testvért érezni a kőben, fűben és a madárban is. Mindenben az Egy Élet lüktet, mindent az Egy gondolata alkotott és teremtett.

    A világot egyértelmű törvények működtetik. Ezek közül a legfontosabbak:

    Az ok és okozat törvénye , ezt hívják a karma törvényének is. A világon nincsenek véletlenek, mindennek oka van. 'Ki mint vet, úgy arat', mondja a közmondás, és valóban: jelen életünkben az előző életeink eredményét élvezzük, ugyanakkor a saját jövendőnket teremtjük meg. Nem mindegy tehát, hogy itt és most mit cselekszünk és mit gondolunk, mert bár a gondolataink és érzelmeink hatóereje számunkra nem mindig felmérhető, mégis nagyon nagy hatással van a környezetünkre.

    A Mindenség egy másik alapvető törvénye az újraszületés törvénye . Minden természeti folyamatban megláthatjuk a periodicitást, amely az ember létezését is meghatározza. Születünk, élünk, meghalunk, pihenünk, és a folyamat kezdődik elölről.

    Alaptörvény az is, hogy minden egyes földi életünknek és ezek összességének, az emberi létnek feladata van. Ezt nevezik a dharma törvényének . Az egyes földi életeinkben elvégzendő feladatokat, amelyek nagy része a korábbi életeinkben felhalmozott karmikus adósságok kiegyenlítése, mi magunk hozzuk létre és mi magunk vállalkozunk a kiegyenlítésük módjára is.

    Alaptörvény a fejlődés és kibontakozás törvénye . A fejlődés alatt az egyes anyagi formák fejlődését, a folyton változó környezethez való mind finomabb alkalmazkodóképességét értjük. Ezt a folyamatot a mai tudomány meglehetős pontossággal felderítette. A kibontakozás kifejezése pedig arra vonatkozik, hogy a minden élőben benne rejlő isteni élet fokozatosan egyre tudatosabbá válik.

    Alaptörvény a 'mint fent, úgy lent' , az analógia törvénye, ami annak megfogalmazása, hogy minden és mindenki Egy, minden rész belső lényege azonos az Egész lényegével, ezért bármely rész megismerése során valójában az Egészet ismerjük meg.

    Ugyancsak alaptörvény az áldozat törvénye . Ez a törvény arra vonatkozik, hogy a bennünk élő isteni szikra megismétli az Egy áldozatát: magára veszi az anyagi világ korlátozásait azért, hogy az abban létrehozott formákon át tudatossá váljon.

    A teozófia életmód is. Azt tanítja, hogy az isteni bölcsesség egy, a hozzá vezető út pedig sokféle. A gondolatok szabadsága jellemzi, és tisztelet az élet iránt. A testvériség jegyében vallja a megértést és toleranciát minden ember felfogása és minden világnézeti és vallási hagyomány iránt. Tanítja, hogy minden egyes embernek joga van saját útja bejárására és saját igazságának megtalálására. Tanítja, hogy az ember képes önmagát tudatosan átalakítani és egyre magasabb szintre emelni. - Amikor felismerjük, hogy életünk eseményeit állandó törvények irányítják és ezek a törvények megismerhetők, hatásuk pedig az emberi akarattal tudatosan irányítható, megszűnik az erőtlenségünk, és sorsunknak valóban irányítóivá válhatunk.

     

    előzmény:
    k5z9 (1)
    2009-02-26  13:46
  22. 2009. május 21. 16:30179.

    Hai!

     

     

    Olvassák. És? 

     

    Semmi vállalhatatlan nincs benne. Sőt....

     

     

    Köszi....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-05-21  16:27
  23. 2009. május 21. 16:26178.

    Hai!

     

     

    Nem úgy tűnik hogy nevettél....

     

    Amúgy mint jeleztem privi kirakásért szigorú tiltás jár, érdemes elolvasnod a szabályzatot.

     

    Amúgy amit priviben írtam, azt így, nyíltan is vállalhatom mert igaz.

     

    Én úgyan azt gondoltam van ami nem tartozik a külvilágra, de van akinek a privát nem privát, és gyávaságból kirakja.....

    Egészségedre....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-05-21  16:14
  24. 2009. május 21. 16:21177.
    Privi kirakásért kitiltás jár.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-05-21  16:13

Címlap

top