Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Multifokális szemüveg

andreanya
Létrehozva: 2009. Április 4. 23:57

Gyerekkorom óta rövidlátó vagyok, 1,25-ös és 2,75-ös lencsékkel. Most jutottam el oda, hogy az olvasáshoz is szemüveg kellene. Olvasni, enni, gyereknek körmöt vágni egyáltalán nem látok a szemüvegemben. Végre elmentem a szemorvoshoz, aki azt tanácsolta, két szemüveg helyett inkább multifokális lencsét ír fel, mert az sokkal jobb. Igaz, hogy drágább és nehéz megszokni, de ha már megszoktam (szerinte kb. 2 hét), akkor úgy látok, mintha nem is lennék szemüveges.

Kb. 40 ezer Ft, csak a lencse. Persze kipróbálni nem lehet, mert saját méretre készül. Mi lesz, ha mégsem tudom megszokni?

Kinek van ilyen?

Mi a véleményetek róla?

  1. 2020. május 8. 15:1920.

    Sziasztok.  


    Ne vegyetel drága lencséket,nem éri meg. A neves gyártok elfelejtik elmondani hogy a lencsebevonat szétreped (pókháló szerű rétegrepedés) . Következő okok miatt. Pl napon vagy nyáron. Klímás helységből vagy kocsiból ki lépes.  Télen kilépek a meleg lakásból a hidegbe.  Több oka is lehet ami elkerülhetetlen.  Nyáron napon akár 50-60 celsius is lehet. 


    Természetesen azt mondják hogy pl a kocsiba hagytad. 


     

  2. Torolt_felhasznalo_225794
    Torolt_felhasznalo_225794
    2009. Április 5. 14:2519.

    Szia!

     

    Én csak egy tanácsot szeretnék adni. Ne plázában, vagy nagy optikában csináltass szemüvget, mert a kisebb boltokban fele annyiért adják ugyanazt a lencsét. Pesten konkrétan tudok egy helyet, ahol a muntifokális lencse darabja 9000 Ft. 

    Én is csak lestem két 50000 Ft-os szemüveg után, hogy 30000 Ft-ért is csináltathattam volna.

     

    Üdv: Ildikó

    előzmény:
    andreanya (1)
    2009-04-04  23:57
  3. 2009. Április 5. 11:3918.

     

    Páramentesitőt én is tetettem rá, de azért télen, ha a hidegből az ember bemegy egy melegebb helyre igy is bepárásodik, de hamar elmulik.

     

    Karcmentesités, igen, az is fontos, meg hogy utána mindig ügyesen, nem a lencséjét helyezni alulra, ha letesszük. Persze én is igy vagyok vele, reggel felveszem és este lerakom. Már én is volt, hogy szemüveggel feküdtem volna le, de még idejében észrevettem.

     

    Persze a géphez csináltattam gépszemüveget, ami védi a látást !

     

    Nem olcsó dolgok ezek, de manapság már semmi nem olcsó, lassan azért is fizetni kell, hogy levegőt vehessünk. A szemünk meg ugye, drága kincsünk !

    előzmény:
    gjutka45 (10)
    2009-04-05  00:27
  4. 2009. Április 5. 11:3317.

     

    Szerintem meg ne félj tőle, ha van rá pénzed csakis ezt csináltass. Az enyém horror összeg volt, igaz, már vagy 10 éve, mert mindkét szemem külön külön, másképpen rossz. A lencsék voltak eszméletlen drágák, de én kértem a vékonyitott lencsét és ez még + rátett, de mintha visszakaptam volna a látásomat, egy percig sem volt furcsa, csodálatosan láttam-látok vele azóta is. 

     

    Nem kell az üzletben keresgélni az olvasó szemüveget, ha valaminek meg akarod nézni az árát, nem gondolják rólad, hogy valamit elraktál a táskádba - engem az nagyon zavart - egyszóval, hajrá, multifokális a nyerő !!!

     

    Nekem meg keret nélküli furt lencsém van, tényleg olyan mintha nem is lennék szemüveges. Előtte volt egy ami szintén multifokális volt, de fényre sötétedős, azt nem ajánlanám, nem szerettem, ez most olyan mint egy finom ékszer !

    előzmény:
    andreanya (1)
    2009-04-04  23:57
  5. 2009. Április 5. 10:5916.
    Azt elfelejtettem h kerettel együtt volt annyi! És ezen csak sötétedés nincs, bár nekem egyáltalán nem is tetszik az olyan.
    előzmény:
    andreanya (1)
    2009-04-04  23:57
  6. 2009. Április 5. 10:5415.

    Szia!

     

    Anyukám 50 évesen most először multifokális szemüveget csináltatott. Mondták neki is h nehéz lesz megszokni,de legalább nem kell két szemüveget hordania. 

    Amikor készlett kicsit fura volt neki mivel még sosem horodott olyat,de kb. fél hét alatt megszokta. Az orvos csodálkozott is h ilyen hamar. Az ára 55000 Ft-t volt és a vizsgálat ingyenes. Egyébként ha nem tudod megszokni akkor visszakapod az árát és normál szemüveget csinálnak helyette.  Nálunk legalábbis így van(Debrecen),de Pesten is úgy tudom h így van. 

    Sok sikert a választáshoz!

    előzmény:
    andreanya (1)
    2009-04-04  23:57
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 5. 10:3114.

    Szia!

    Nekem több, mint 10 éve van, az első volt 42 ezer, ez a harmadik, és 180 ezer volt. Cukros vagyok, így napközben és állapottól függően változik a dioptria, így ez kell, és kész.

    Távolra 2,5, olvasáshoz 5 az alap most már, kezdetnek 1,5 volt, de nem egyforma a kettő.

    Én csak ajánlani tudom, reggel felveszem, lefekvéskor teszem le, egyáltalán nem látok nélküle.

    A harmadik lencse valami cilinder, az drágítja, de nagy a különbség. Mindent megvettem, amire rábeszéltek, vagyis fényre sötétedik, karcáró, ütésálló, UV szűrős, remélem, ez is kibír 5 évet, mint a többi.

    Vágj bele, hamar megszokod!

    előzmény:
    andreanya (1)
    2009-04-04  23:57
  8. 2009. Április 5. 09:5413.
    Ha van annyi pénzed akkor mindenképpen próbáld ki. Ha nem jön be, legfeljebb nem használod. Bátorság! Ki kell próbálni!
    előzmény:
    andreanya (1)
    2009-04-04  23:57
  9. 2009. Április 5. 00:5312.

    Köszönöm szépen a hozzászólásokat. Tulajdonképpen "rosszat" - az árán kívül - senki nem írt. Úgy gondolom, belevágok! Majd megírom (kb. 10 nap, amíg elkészül), hogyan sikerült megszoknom.

    Még egyszer: köszi mindenkinek! 

    előzmény:
    veracsek (11)
    2009-04-05  00:30
  10. 2009. Április 5. 00:3011.

    Érdekes módon azonnal tudtam lépcsőn járni is, és utcán is.

    Persze ez nagy szerencse, mert egy kolléganőm pl. irtó nehezen szokott hozzá.

    előzmény:
    andreanya (5)
    2009-04-05  00:09
  11. 2009. Április 5. 00:2710.

    Szia!

    Nekem évek óta multifokális van, nem könnyen, de meg lehet szokni, és majd meglátod, hogy mennyire kényelmes, hogy nem kell cserélgetni a szemüveget. /Soha azelőtt nem voltam szemüveges/

    Sokszor előfordul, hogy aludni is a szemüvegben megyek. 

    Vékony keretet válasszál hozzá, hogy könnyű legyen a viselése. 

    Nekem előtte bifokális volt, /műanyag keret, nagyon zavarta a fülemet, nem volt kellemes a viselése/ azt nagyon utáltam, mert lépcsőjárásnál majdnem leestem. Ennél is vigyázni kell - természetesen - mivel ez úgy van kialakítva, hogy a közepén dolgozták ki a lencsét- egyénre szabottan, de  a szem megszokja és azon a csikon "tekint ki" ahol kell.

    Ha nem sajnálod a pénzt rá, akkor olyan "extrát" is tetessél rá, hogy ne párásodjon be,  nem kellemes, ha hidegről lépsz be meleg helyiségbe /vagy fordítva/ és egyből bepárásodik.  /Az enyém ezt nem tudja./ 

    Az én szemüvegem is kb. - de már vagy 5 évvel ezelőtt - 45 ezer ft volt. /A keretet olcsót választottam!/ Nem bántam meg!!! 

    előzmény:
    andreanya (1)
    2009-04-04  23:57
  12. 2009. Április 5. 00:269.
    Így már értem. Tehát 3 lencse lesz 1-ben, ahogy írtam.
    Csak a topicindítódban 2 lencsét mondtál 1 szemüvegben és ezért gondoltam csak tisztázni.
    Amit pedig mondtam tapasztalatként az áll. Volt főnököm még le is rajzolta a lencsét, hogy melyik területre melyiket tették és hogy is van ez. Akkor nagy újdonság volt ez. Az optikusok szerint egyre többen kérik, mert így 1. nincs az állandó szemüveg cserélgetése 2. nem kell 2-őt v. 1-et tokból ki és be rángatni állandóan, stb. 3. 1 keret van az egészhez. Utóbbinál 1 nagy hátrány van, ha eltörik. Akkor sajnos v. pótszemüveg míg kész lesz vagy passz.
    előzmény:
    andreanya (7)
    2009-04-05  00:19
  13. 2009. Április 5. 00:238.

    Nekem is hasonló a szemem dioptriája! Én is multif. csináltattam! 1 hónapba tellett,amig megszoktam!

    Tényleg jó! Vágj bele!

    előzmény:
    andreanya (1)
    2009-04-04  23:57
  14. 2009. Április 5. 00:197.
    MULTIról van szó, én is számítógép előtt dolgozom sokat. Azt mondta az orvos, sokkal jobb a BInél, korszerűbb és jobban használható.
    előzmény:
    sziszi70 (6)
    2009-04-05  00:14
  15. 2009. Április 5. 00:146.
    Szia!
    Nem kötözködni szeretnék, de nem BIfokális lencsét akarnak Neked felírni? A MULTIfokális az 3 lencse 1 szemüvegben úgy tudom. A bi-ben, mint a nevében is 2 van.
    Az egyik volt főnököm kapott multifokális lencsét. Közel-távol-számítógéphez. Mindhez más-más lencse kellett és állandóan cserélgette a szemüvegeit. Amikor megkapta először furcsa volt Neki, de azt mondta pár nap alatt megszokta mikor merre kell néznie és a fejét tartania. Neki - ahogy mondta - utána sokkal könnyebb volt minden és nem bánta meg.
    előzmény:
    andreanya (1)
    2009-04-04  23:57
  16. 2009. Április 5. 00:095.

    Köszönöm, bíztató!

    Lépcsőn is tudsz normálisan menni?

     

    előzmény:
    veracsek (3)
    2009-04-05  00:06
  17. 2009. Április 5. 00:074.

    Én is hasonló cipőben járok, de én nem mertem belevágni a drága szemüvegbe. Egyelőre...

    Most úgy csinálom hogy távolba nézek szemüveggel, közelre meg feltolom a homlokomra és úgy nézek. Nekem az egyik -4.25-ös a másik-4.75-ös. Szemüveg nélkül közelre tökéletesen látok. Ha felveszem az olvasószemüvegemet akkor kicsit messzebbre is jól látok, de pl. a tükörben már nem látom a vendégemet jól, ha belenézek (fodrász vagyok).

    Van aki hamar megszokja a multifokálist, van aki meg sose szokja meg. Annyi pénzem meg nincs hogy a bizonytalanra próbálgassam. Ráadásul ha ilyen gyorsan változik a szemem, mint ahogy ebbe az állapotba került, akkor ki tudja azzal is meddig látnék jól, már ha sikerülne megszokni.

    előzmény:
    andreanya (1)
    2009-04-04  23:57
  18. 2009. Április 5. 00:063.

    Szervusz!

     

    Nekem ilyen van, és kb. 10 perc alatt megszoktam, de vannak, akik egyáltalában nem tudják megszokni. Az optikusnál azt mondták, ha képtelen leszek viselni, akkor úgy emlékszem, 1 hónap után ingyen átcserélik. Kérdezd meg, hogy van-e csere-lehetőség!

     

     

    Én már évek óta ezt viselem, és nagyon szeretem. Az enyém erősebb, de nincs a két szemem között akkora különbség.

    előzmény:
    andreanya (1)
    2009-04-04  23:57
  19. Torolt_felhasznalo_755911
    Torolt_felhasznalo_755911
    2009. Április 5. 00:042.
    Lezeres mutet nem lenne jobb?
    előzmény:
    andreanya (1)
    2009-04-04  23:57

Címlap

top