Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hallássérültek ide!

Bbohar
Létrehozva: 2009. október 7. 13:09

Sziasztok, szeretném, ha lenne egy ilyen hely, ahol a hallásproblémákkal küzdők megoszthatnák egynmásssal örömüket, bánatukat tapasztalataikat.

 

Írhatnánk, Irhatnátok ki hogyan, hány évesen, milyen fokon szembesült a problémával, írhatna hozzátartozó, ki hogyan holdja meg a hétköznapokon, miből ered, jó orvosok, műtét vagy hallókészülék, milyen munkát végezhet egy hallássérült, mit érdemes tanulnia, hol tud elhelyezkedni, milyen támogatások járhatnak neki, milyen kínos helyzeteket élt át, ha átélt a problémája miatt, ki hogyan dolgozta fel lelkileg. Szerintem sokat tudnánk egymást segíteni tanácsokkal. (azt hiszem egyelőre nem én)

 

Magam kb. 8 éve huszonévesként döbbentem rá nagyothallásomra, egyelőre se műtétem se hallókészülékem nem volt, enélkül élek, kevés nehézségem volt vele, de azért volt. Mostanában viszont egyetemet kezdtem itt komoly gondjaim vannak, és sürgősen át kell gondolnom mindent, lépnem kell.

  1. 2012. május 26. 22:42676.

    "Nagyon rendesek voltak, őszintén megmondta a hölgy, h bárhova megyek, nincs lényeges különbség az árban."

    Nem szeretnék kétségeket ébreszteni benned, de melyik szolgáltató mondaná, hogy van jobb másiknál.

    Nem mindenütt található mindegyik tipus.

    Még így nem kutakodtam, hogy hol mibe kerül, de, biztos lehet.

    előzmény:
    Daphne (675)
    2012-05-26  07:11
  2. 2012. május 26. 07:11675.

    Köszi!

    Én pécsi vagyok, így sajnos ez nekem túl messze lenne.

    Kiderült a készülékra nincs Sinosz kedvezmény, a Tb miatt, de a kiegészítő dolgokra tényleg adnak 10 %-ot a Kindnél. 

    Nagyon rendesek voltak, őszintén megmondta a hölgy, h bárhova megyek, nincs lényeges különbség az árban. Maradok az Amplifonnál.

    Szép hétvégét!

    előzmény:
    rupcsi (673)
    2012-05-20  23:16
  3. 2012. május 22. 13:58674.

    Ametiszt, ha olvasod kérlek, írj! Most találtam erre a fórumra.

    Melyik szalonban dolgozol?

    előzmény:
    Ametiszt25 (669)
    2012-04-21  19:44
  4. 2012. május 20. 23:16673.

    TB-re ingyenes!!

    Nem muszáj szalonban csináltattni a hallásvizsgálatot.

    Na, nem jut eszembe.

    A 42-es villamos 3. megálló . Petőfi S utca.

    Nekem ott a javítást, mindeg aznap 1-2 óra alatt megcsinálták.

     

    előzmény:
    Daphne (672)
    2012-05-20  18:43
  5. 2012. május 20. 18:43672.

    Sziasztok!

     

    40decibeles átlaggal adják meg a tagságot. Most intéztem el. Sajnos nincs konkrét lista arról, h mire használhatom a kártyát. A helyi utazás 100%-os, a helyközi 90%-os kedvezménnyel megy.  Az állandó kiállítások, múzeumok, könyvtárak ingyenesek látogathatók. Ezen kívül van még valami?

    Kíváncsi lennék melyik hallásszalonról milyen véleményeitek vannak?! Van árban, minőségben, emberségben különbség köztük?

    Azt olvastam, h a Kind-nél 10% kedvezményt adnak a Sinosz tagoknak.  Megéri náluk készíttetni?

    A hallásvizsgálat ingyenes akkor is, ha mégsem ott csináltatom a készüléket? (Amplifon)

    Köszi a segítséget előre is! 

    előzmény:
    rupcsi (670)
    2012-04-22  16:10
  6. 2012. Április 22. 16:11671.
    Tata mikor?
    előzmény:
    milla55 (668)
    2012-04-02  16:16
  7. 2012. Április 22. 16:10670.

    Szia!

    Gyakorlati tapasztalatom, hogy a halláscentrumbam ill. az audilológusok nem szólnak a delikvensnek, hogy van a sinosz egyesület.

    Nekem sem szólt senki, csak a későbbi a munkakörömből adódóan szereztem róla tudomást.

    Mikor üdültettem a fiatalokat Tapolcán, én szóltam a portásnak (mivel láttam, hogy hallássérült) a www.sinosz.hu -ról.

    Ő, meg a szomszédjának, aki hallókészülékes volt.

    Mikor elmentek Veszprémba ez ügyben, megkérdezte a (ügyintézőnek nem nevezhetem) hölgy.

    -honann tudják?

    -nekünk is lehet internetünk válaszoltak.

    Kérdezem, hogy 

    ? decibell az a veszteség, amivel kiváltható a sinosz igazolvány.

     

    A GEERS-nél tapasztaltam, azt a (csak a pénzt ide) mentalitást, ami miatt ott hagytam őket.

    Idős néni jött, hogy kicsúszik a füléből a készülék.

    Látom, hogy a készülék, símán kúpos (nyilván a hallójárata is), persze, hogy nincs miben kapaszkodni.

    Elhajtották!

    -szokja meg

    Nekem, mindkét fülembe csináltak.

    Miután visszamentem, hogy viszhangzik ua. volt a válasz.

    -szokja meg

    -ne szórakozzon, évek óta van hallókészülékem, tudom miről beszélek.

    Csak akkor még nem tudtam, hogy a nagy eltérés a két füll között okozza.

    Nem is szabadott volna a szinte siket fülemre csinálni.

    PÉNZ PÉNZ stb nekik.

    Mindezt azért írom neked, hogy  lásd mi miatt lehet ügyfeleket elveszteni, és mikép lehet a hozzáállást szerethetővé tenni.

    előzmény:
    Ametiszt25 (669)
    2012-04-21  19:44
  8. 2012. Április 21. 19:44669.
    Sajnálom én is hogy nagy hallgatás van itt, pedig én halláscentrumban dolgozok, pluszba van hallássérülésem is. Szívesen segítenék az olyan fórumtársaknak, akiknek vannak kérdései hallásvizsgálati eredményekkel, hallókészülékkel kapcsolatban 
    előzmény:
    milla55 (668)
    2012-04-02  16:16
  9. 2012. Április 2. 16:16668.

    Sziasztok!

    Nagy hallgatás van ebben a topikban, pedig kár érte.

    Tegnap a Csend fényei klubban nagyon jól sikerült összejövetel volt.

    Húsvétot tartottunk.

    A fiúk locsoltak a lányok pedig tojást adtak.Volt dekoráció készítés is.

    Finom uzsonna és jóizű beszélgetés.

    Mindenki jól érezte magát.

    Legközelebb Tatára fogunk kirándulni. Lehet csatlakozni.

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2009-10-07  13:09
  10. 2012. február 18. 20:44667.
    El olvastam a tagfelvételt,Kecskeméten lehetne jelentkeznem,de nem találom, hogy Bács-megyében hol van még helyi szervezet.
    előzmény:
    rupcsi (664)
    2012-02-18  20:21
  11. 2012. február 18. 20:30666.

    Szia!

     

    Köszi máris megyek

    előzmény:
    rupcsi (664)
    2012-02-18  20:21
  12. 2012. február 18. 20:26665.

    Kerestem,hogy hol van az az email cim ,de nem találtam.

    Én is fent vagyok a facebook-on,csak a tetszik gombra tudtam kattintani.

    előzmény:
    anita222 (650)
    2011-12-06  13:22
  13. 2012. február 18. 20:21664.

    www.sinosz.hu

    nézz itt körül.

    Én anno a hallókészülékemre is kértem segélyt. Kaptam is.

    Na, ráfázott az ügyintéző, mert hallottam, hogy csalónak tartott, mert a számla amit vittem a polgármesteri hivatalba, az a kitépős kézzel írott fajta volt. Gondolom, hogy sík siketnek tartott.

    Na, amit kapott nem tette zsebre. Ott helyben meg is írtam a panaszt az irodavezetőnek, hogy az ügyfelek elött tesz negatív, valótlan megjegyzést a csaj.

    előzmény:
    hallás (663)
    2012-02-18  19:51
  14. 2012. február 18. 19:51663.

    Üdvözlet mindenkinek!

     

    57 éves vagyok.1,5 éves koromban mütöttek mind a két fülemre,12 éves koromban derült ki,hogy nem hallok a bal fülemre.Kezelések...majd 1963-ban kaptam elöször fülhallgatót.Ruhaiparban dolgoztam,nagy gyárban,bizony nem tett jót a fülemnek.Mikor mondta az orvos,hogy keressek magamnak csendesebb munkahelyet,bizony gondolkodóba estem!!Ruhaipari technikus vagok,hol találok más munkát.Késöbb munkanélküli lettem,majd villanyórákat olvastam és pénzt szedtem.Elég nehéz volt eltitkolni a "süketségemet".Sokáig sikerült is.Ma már egyáltalán nem!A 3-ik fülhallgatót kaptam,digitálist,mert sajnos sokszor hiába hallom a hangokat nem értem.Ma már nélküle ki sem mozdulok a házból,még vezetés közben is használom.Jelenleg szoc.járadékos vagok,vagyis 42%-os.A hallásom egyre rosszabb,kilátás munkára semmi!! Jó lenne megtanulni  a siketek jelbeszédét,de számomra igen sokba kerülne.Semmilyen támogatást nem lehet kérni rá!!

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2009-10-07  13:09
  15. 2012. február 14. 14:23662.

    Sziasztok!

     

    Hallássérült vagyok. 

     

    Én nem rég döbbentem rá, hogy mennyire nem hallok. Orvoshoz fordultam kaptam is mindjárt két hallókészüléket. Most még elég jól hallok vele. Sajna már a 47 vagyok, de hirtelen ért. Igaz a családba van süket. Örököltem. Keresek barátokat akikkel lehet beszélgetni.  A buszin, boltban akik mögöttem vannak megbámulnak, nagy szemekkel néznek. Van aki másik sorba áll. Elképesztő mennyire visszataszító sok ember.  

     

    Írjatok, meséljetek.

     

    Szép napot! 

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2009-10-07  13:09
  16. 2012. február 13. 15:37661.

    Ezzel én is így vagyok, hogy késlelteve jut el az  agyamig a mondanivaló.

    Főleg ismeretlen emberekkel van ez.Vagy pedig ha ritkán hallott szót mondanak.

    Szerintem ez azért van mert elsősorban szájról olvasunk.

    Ne aggódj mert én még hallókészülékkel sem tudok telefonálni.

    A SKYPE egész jó mert lehet szájról olvasni is.

    Csak sajnos van olyan amikor a kép kés hang nincs öszhangban.

    Talán akkor amikor túlterheltek a vonalak.

    Persze ez csak minket zavar. A hallókat nem.

    előzmény:
    L-é-n-a (658)
    2012-02-11  20:43
  17. 2012. február 13. 15:30660.

    Ma láttam,hogy az amplifon üzletben Bellman System jelzőrendszert is van.

    Babasirás ,füstjelző személyi hívó stb.

    Fény hang és rezgés segítségével jeleznek.

     

    Árat nem tudok.

    előzmény:
    ELMU (657)
    2012-02-11  20:25
  18. 2012. február 13. 15:22659.

    Tájkoztatlak benneteket, hogy az amplifon kft-nél 5 ft-os szárazelem akció van.

    18 db elemet lehet venni 90ft-ért.Jó minőségű elemek.

    Én ma voltam az Örs Vezér téri üzletben.

    Sajnos kb 50 perces sorállásra fel kell készülni.

    Úgy tudom még pár napig tart az akció.

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2009-10-07  13:09
  19. 2012. február 11. 20:43658.

    Nekem a beszéd értéssel van gondom, mintha késleltetve jutna el az agyamig amit hallok, ezért a gyorsabb beszédet egyáltalán nem értem meg, tehát elsősorban lassan, tagoltan kellene, hogy beszéljenek, ahhoz, hogy megértsem.

    Telefonnal van a legtöbb gondom, mert a hívó félnek sajnos a legtöbb esetben hiába mondom el a fentieket, hogy legyen kedves lassan, tagoltan mondani, mert halláslárosult vagxok, nem veszi figyelembe.

    Volt már olyan esetem, hogy orvosnál pl. az orvos megkérdezte, be van-e kapcsolva a készülékem. (anélkül nem is tudok létezni)

    vannak problémák, de az a tapasztalatom, hogy most már azért megértőbbek, mint évekkel ezelőtt voltak.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2012. február 11. 20:25657.

    Szia!

     

    Köszönöm, a tippeket!

    Talán úgy néz ki, hogy sikerrel is járok, mert találtam olyan babafigyelőt, aminek a szülői egysége rezgéssel is jelez. Az már legalább valami... :-)

    Szerencsére még van időnk.

    Ha esetleg bárki másnak egyéb tapasztalata van, szívesen fogadom. :-)

    Köszönöm!

    előzmény:
    milla55 (656)
    2012-02-07  09:26
  21. 2012. február 7. 09:26656.

    Szia!

    Próbálj hírdetést feladni a SINOSZ ujságban, ha szerencséd van akkor

    találsz vlakit akinek már felesleges és eladná.

    Vagy bemész klubbnapon,/hétfőn/ és elmondod a sorstársaknak a problémát.

     

    Én sem hallottam meg a babám sírását, akkor még nem volt sírás jelző.

    A kiságyat az  én ágyam mellé tettük, egy kis fény is beszűrődött a szobába. Így mindig észre vettem ha sír.

     

    Ne aggódj, a hallássérültek nagyon gondos anyukák.

    Régebben lehetett,ilyen sírás jelzőt kapni TB-re is.Indokolt esetben.

     

    Az Audiológán is próbálj érdeklődni.

    előzmény:
    ELMU (655)
    2012-02-01  19:54
  22. 2012. február 1. 19:54655.

    Kedves Fórumozók!

     

    Én még új vagyok itt. Viszont egy dologgal kapcsolatban segítséget szeretnék kérni. Van esetleg személyes tapasztalat arról, amikor kisbaba érkezik a családba, milyen babafigyelő készüléket használtok? A SINOSZ-tól a Kind és Lisa nevű termékajánlásokat kaptam, viszont nekem túl sokba kerül. Igazából olyan babaőrzőt és egyben légzésfigyelőt keresek, ami villogással/ fényjelzéssel is "riaszt". 

    köszönöm a választ:

     

    leendő anyuka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. december 11. 22:53654.

    Nem érdemes elkeseredni.Én két hallásérült klubba is járok. mindenhol fogom emliteni ezt a kezdeményezést.

     

    A SINOSZ is tett már lépéseket a feliratozás ügyében.Most ennyit

    tudtak elérni.

     

    Szerencsére nem érzem magam lenézve.Inkább megértőnek és segítőkésznek látom az embereket.

     

    Persze azért be kell  látni, hogy a halló embereknek fárasztóak lehetünk.

    Mindent hangosabban mondani stb.

     

    A hallás sérülést a legnehezebb megérteniTalán azért mert nem látható.

    előzmény:
    anita222 (653)
    2011-12-06  16:27
  24. 2011. december 6. 16:27653.

    Elkeserítő,hogy ennyire nem érdekel senkit a saját sorsa.

     

    Pont ezért tudnak minket semmibe venni,lenézni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2011. december 6. 13:47652.

    Hát én sem Pesten lakom,még csak nem is közel hozzá.Van,aki Debrecen mellől jön.De nem muszáj jönni,ha facebookon velünk vagy,az is jó nekünk.

     

    Teljesen elszigetelt minket a társadalom egymástól és mindenki fél?! Mitől? Rajtunk kívül ki tesz értünk bármit?

     

    Tudod mennyi mindenben változtathatunk az életünkön? És ki se kell ehhez menni, a net is bőven elég hozzá.

     

    Ha megnézed a honlapot,meghírdettük 2012 év televíziója címet.

    Ahhoz,hogy ez sikeres legyen ,kellenek sorstársak is,akik feliratos műsorokat néznek.

    előzmény:
    Kusza (651)
    2011-12-06  13:37

Címlap

top