Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hallássérültek ide!

Bbohar
Létrehozva: 2009. október 7. 13:09

Sziasztok, szeretném, ha lenne egy ilyen hely, ahol a hallásproblémákkal küzdők megoszthatnák egynmásssal örömüket, bánatukat tapasztalataikat.

 

Írhatnánk, Irhatnátok ki hogyan, hány évesen, milyen fokon szembesült a problémával, írhatna hozzátartozó, ki hogyan holdja meg a hétköznapokon, miből ered, jó orvosok, műtét vagy hallókészülék, milyen munkát végezhet egy hallássérült, mit érdemes tanulnia, hol tud elhelyezkedni, milyen támogatások járhatnak neki, milyen kínos helyzeteket élt át, ha átélt a problémája miatt, ki hogyan dolgozta fel lelkileg. Szerintem sokat tudnánk egymást segíteni tanácsokkal. (azt hiszem egyelőre nem én)

 

Magam kb. 8 éve huszonévesként döbbentem rá nagyothallásomra, egyelőre se műtétem se hallókészülékem nem volt, enélkül élek, kevés nehézségem volt vele, de azért volt. Mostanában viszont egyetemet kezdtem itt komoly gondjaim vannak, és sürgősen át kell gondolnom mindent, lépnem kell.

  1. 2018. május 8. 15:41782.

    Sziasztok,


    igaz már rég érkezett ide hozzászólás, de megpróbálom hátha.


    Starkey készülékem van, de elég sok a gondom vele és a helyet se (vagyis inkább a személyzetet) igazán szeretem... ezért szeretnék váltani.


    Sokat gondolkoztam a Phonak titanium készülékén is, de a Siemensnél is láttam jókat (nem csak hallójárati, hanem RIC-n is szóba jöhet), mindkét üzletben segítőkészek és kedvesek voltak már a próbahordás alkalmával.


    Tudnátok kérlek segíteni hogy Nektek melyik vált be a fentiekből? Mivel ez a második készülékem lesz így nem szeretnék melléfogni, így bármilyen kritikát szívesen fogadok.


    Köszönöm előre is!


     


     

  2. 2016. február 17. 08:42781.

    Azt nem tudom, mert nekem megfelelt, amit egy hétig próbáltam.

    előzmény:
    Filemon (780)
    2016-02-17  05:40
  3. 2016. február 17. 05:40780.

    Köszönöm az információt!


    A próba hogyan működik? Arra gondolok, hogy ha nem felel meg, amit elsőre kap, akkor újabb 1 hét a következőre, egészen addig, míg meg nem találja a legmegfelelőbbet?

    előzmény:
    Kusza (779)
    2016-02-15  20:37
  4. 2016. február 15. 20:37779.

    Szia!


    Már én nagyon régen hordok hallókészüléket. Egy készüléket 6 évre adnak. Miskolcon a Kossuth L. utcában van a De-Max Kft, ott kaptam én is, /az órabolt után van/ Egy hétre ide adták próbahasználatra, és utána fizettem ki, az én készülékem is kb ennyi volt. Annyit tudok mondani, hogy nem mindenki tudja megszokni. Főleg azok szokják meg nehezen, akik sokáig halogatják a készülék hordását, mert van a monoton zaj, amitől már elszoktak, a készülék felerősíti, és attól megfájul a fejük.

    előzmény:
    Filemon (778)
    2016-02-15  19:12
  5. 2016. február 15. 19:12778.

    Sziasztok!


     


    Teljesen tudatlan vagyok hallókészülék ügyben. A nagynéném kért meg, hogy nézzek utána az orvosa által javasolt készüléknek, de nem találtam sok mindent, ezért gondoltam, hogy itt kérek információt.


    Tehát évek óta nagyothall, hallóideg károsodása van, és most jutott el oda, hogy már nem bírja tovább, szeretne egy hallókészüléket. De nagyon fél is tőle, hogy jó lesz-e, bírja-e majd viselni, nem ront-e még többet a hallásán, stb.


    Inizia Bernafon készüléket ajánlottak neki, kb. 90.000,- Ft-ba kerülne. Érdekelné, hogy milyen tapasztalatok vannak erről a készülékről, és úgy általában a készülékekről? Megéri a befektetést? Meddig lehet használni egy készüléket, milyen időközönként kell "bevizsgáltatni" (ha egyáltalán...), és tényleg minden hasznos tanácsot megköszönne.


    Miskolcon csináltatná egyébként, tudtok ajánlani megbízható helyet?


    Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

  6. 2016. február 9. 14:37777.

    Német nyelvtudással szoktak itt keresni fordításra kollégákat: Külföldi munka Németország és Ausztria területén


    Talán segítség valakinek!


     

Címlap

top