Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Iskolaválasztás-16.kerület

Cecvarek
Létrehozva: 2009. november 27. 23:04

Sziasztok,

 

csemetémmel iskolaválasztás előtt állunk. Érdeklődnék, hogy Bp., 16. kerületi általános iskolákról milyen tapasztalataitok vannak? Elsősorban a Táncsics, a Sashalmi tanoda és a Lemhényi kéttannyelvű iskolákról szerzett benyomások, információk érdekelnének, de a kerületben található más sulikkal kapcsolatos vélemény is hasznos lenne a döntéshez.

 

Előre is köszi.

C.

  1. 2009. november 27. 23:222.

    Szia,

     

    Én is kerületi vagyok és bár ismerőseim nem járnak a felsorolt iskolákba a következőket hallottam róluk:

    Táncsicsban a németet nagyon jól oktatják, a Sashalmi Tanodának jó híre van, állítólag erős alapokat ad.

    A Lemhényinek  elég rossz híre volt régen, hogy a kéttannyelvű tagozattal tudják-e a színvonalat javítani azt még nem lehet biztosan tudni.Gondolom az angol nagyon jó,de hogy a többi tantárgyra is nagy hangsúlyt fektetnek e azt nem lehet tudni.

    Jó iskolaválasztást!

    előzmény:
    Cecvarek (1)
    2009-11-27  23:04
  2. Torolt_felhasznalo_484827
    Torolt_felhasznalo_484827
    2009. november 28. 09:133.

    Szia, A hermann-t szeretik állítólag. Ez mellett van a Kölcsey, nagyon jó híre van, egyik ismerősöm ebbe az iskolába vitte 5-től a saját gyerekeit, abból az iskolábaól, ahol ő tanít.

    A Mórába is jár néhány ismerősöm gyereke, egymástól függetlenül (nem ismerik egymást) jó véleménnyel vannak róla.

     

    Minden felsorolt iskolába lakcímkártya kell általában, mert nagyon nehéz a nem körzeteseket felvenni.

     

    A Sashalmi Tanoda tényleg jó, de nagyon erős, régi úszóstársunk nehezen bírta az edzései, különórái mellett. Nagyon sok leckéjük volt már októberben is. 

     

    Ha ennyire meg tudjátok oldani a gyereketek szálítását bármelyik iskolába, akkor szerintem inkább tanítónénit, válasszatok, nézzetek nyílt órákat, iskolaelőkészítő játszódélutánokat.

    előzmény:
    Cecvarek (1)
    2009-11-27  23:04
  3. 2009. november 28. 09:434.

    Szia

    Nekem a Tanodáról van tapasztalatom. A fiam 7. éve odajár. Tényleg erős iskola ,jó alapokat ad a továbbiakra. Azért elsősorban valóban a tanítót válasszátok ne  iskolát. A lányom Zuglóba hordom,mert akkor ott találtam megfelelő elsős tanárt. A Táncsicsról azt hallottam,hogy gyenge. A Hermant és az egyházi sulit (nem jut eszembe a neve)hallottam nagyon jónak még. Ami még nagyon fontos a választáshoz,hogy milyen a gyermeked és persze ne legyen nagyon messze a lakóhelyetektől,mert gondolom nem akarod 8 évig hordani kocsival.

    előzmény:
    Cecvarek (1)
    2009-11-27  23:04
  4. 2009. november 28. 11:105.

    Szia!

    Én a Táncsicsba jártam általánosba (nem kerületiként, szóval be lehet jutni), német tagozatra. Én nagyon jó alapokat kaptam ott, persze ez attól is függ, hogy milyen tanárokat kaptok. Én az ottani tanáraimnak köszönhetem, hogy felvettek biológia-kémia szakra (gimiben), max pontos felvételivel. A Táncsics gimnáziumi része valóban gyenge.

    előzmény:
    Cecvarek (1)
    2009-11-27  23:04
  5. Torolt_felhasznalo_484827
    Torolt_felhasznalo_484827
    2009. november 28. 12:226.

    Én is Zuglóba hordom a gyerekeket, de ott is dolgozom, így egyszerűbb a szervezés. (Mondjuk én Csömörön lakom)

     

    Az egyházi iskola: Néri Szent Fülöp Ált.Isk.

    előzmény:
    hilad (4)
    2009-11-28  09:43
  6. 2009. november 28. 21:327.

    Sziasztok,

     

    köszönöm az infókat. Valóban nem könnyű választani, a nyílt napokra, játszóházi alkalmakra elmegyünk, ahol azért benyomásokat szerezhetünk.

     

    A Táncsicsban és a Lemhéyiban jártunk már, összességében mindkettő pozitív volt. A Táncsicsban lelkesek, fiatalok a leendő tanítőnők, szimpatikus az ének-zene/művészetek osztály, hiszen a zene igazán fejlesztő erővel bír ebben a korban. Két tornaterem is van az iskolában, sokat mozognak a gyerekekkel, viszok őket úszásra.

     

    A Lemhényiről én is sok rosszat hallottam, elsősorban amiatt, hogy régen befogadó iskolaként működött és itt gyűltek össze az igazán problémás tanulók. Ugyanakkor ezek az évfolyamok folyamatosan futnak ki és a kéttanyelvűbe már képességvizsgálat alapján veszik fel a tehetséges gyerekeket, így a gyerekanyag nem lehet gond. Kérdés, hogy a tanárok milyen színvonalon oktatnak.

    Egyrészt jó lehetőségnek tartom ezt az oktatási formát, készségtárgyakat idegen nyelven, játékosan tanulhatnak, másrészt bizonytalan is vagyok, hogy nem lenne-e jobb ebben a korban még játszani hagyni őket, nem túlságosan leterhelni, hiszen később intenzív formában ugyanúgy megtanulható egy nyelv, például kéttannyelvű gimnáziumban, vagy 5 évfolyamos gimi első, nyelvi előkészítő évében.

     

    Ami még elgondolkodtató, hogy ez a típusú osztály tavaly indult először, és nincs megfelelő tanári állomány hozzá, például nem tudni, felsőben ki fogja tanítani az angol nyelvű tantárgyakat.

     

    előzmény:
    icetee (2)
    2009-11-27  23:22
  7. 2009. november 28. 21:348.
    Megnézzük a Hermannt és a Kölcseyt is, jó, hogy említettétek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_484827 (3)
    2009-11-28  09:13
  8. 2009. november 28. 21:369.

    Hilad, a Sashalmi tanodába van valamilyen válogatás vagy automatikusan a körzeteseket veszik fel? Ez utóbbi esetben gondolom nem sok esélyünk van.

     

    Körzetileg mi a Táncsicshoz tartozunk.

     

    A fiad szeret oda járni?

    előzmény:
    hilad (4)
    2009-11-28  09:43
  9. 2009. november 28. 21:3810.
    Bbius, a német nemzetiségibe jártál? A történelem, magyar, matek oktatás milyen a Táncsicsban?
    előzmény:
    bbius (5)
    2009-11-28  11:10
  10. 2009. november 29. 19:2411.

    Szia!

    Igen. Szerintem ez tanárfüggő. Töritanárunk elég jó volt, matekból pont annyit tanultunk mint a tananyag, magyar ugyanez. Már amennyire emlékszem, elég régen volt már :)  

    előzmény:
    Cecvarek (10)
    2009-11-28  21:38
  11. 2009. december 4. 23:4612.

    Vagy úgy. : )

     

    Egyébként valószínűleg minden iskolában így van, vannak jó tanárok, akikre évek múlva is szívesen emlékszik vissza az ember, és vannak gyengébb tanárok.

     

    Egyik ismerősöm kislánya is a német nemzetiségi osztályba jár, dícsérik az oktatást, játékosak az órák, sok-sok dallal, mondókával.

     

    A többi kerületi iskolában egyelőre nem indulnak még a játszóházi foglalkozások, talán januártól.

    előzmény:
    bbius (11)
    2009-11-29  19:24
  12. 2010. január 7. 21:5713.

    sziasztok,

     

    van még valakinek tapasztalata, megosztandó infója a 16. kerületi iskolákról, tanító nénikről, hova érdemes beiratni a most nagycsoportos fiamat?

     

    minden tanács, észrevétel jól jöhet!

     

    C.

    előzmény:
    Cecvarek (1)
    2009-11-27  23:04
  13. Torolt_felhasznalo_615363
    Torolt_felhasznalo_615363
    2010. január 12. 18:5114.

    Szia! Az iskolánkat én jó szivvel tudom ajánlani! Ha érdekel gyere el az alábbi előadások egyikére januárban.  Az előadások január 25-étől kezdődően, kéthetenként hétfőn este 6 órakor lesznek. 

     

    2010. jan. 25.
    A WALDORF-ISKOLA MINDENNAPJAI, SZOKÁSAI
    - betekintés a waldorf pedagógiába
    - átmenet óvodából az iskolába
    - az alsó tagozat mindennapjai, a ritmusok   febr. 8.
    MESE, MŰVÉSZET, NYELV
    -mesék szerepe az oktatásban
    -művészeti nevelés (zene, festés, kézimunka)
    -nyelvoktatás   febr. 22.
    MOZDULJ! -avagy nevelés mozgással
    -a főoktatás ritmikus része
    -euritmia, bothmer-gimnasztika
    -Waldorf Olimpia   márc. 8.
     HOGYAN TOVÁBB?-beszélgetés Waldorfban végzett diákokkal
    Az előadások 18-20 óráig tartanak.

     

    Rákosmenti Waldorf Általános Iskola és
    Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
    XVI. ker. (Sashalom) Thököly út 13.
    www.waldorfsuli.hu
    bővebb információ: 405-3377
    Az előadások ideje alatt gyerek-vendégeinknek játszóházat biztosítunk. 
    előzmény:
    Cecvarek (1)
    2009-11-27  23:04
  14. 2010. január 12. 22:1715.
    Mi ebbe a suliba járunk/jártunk négy gyerekemmel, szülőként is szívesen ajánlom. Én mindent megtaláltam benne, amit egy iskolától elvárok. Ahogy Te is írtad, fontos a képességek fejlesztése, pl zeneiséggel, mindenki elsőtől furulyát tanul. A finommotorika fejlesztése, ami az íráshoz elengedhetetlen: fiúk, lányok kötnek szintén elsőtől. És bár egyszerre két idegennyelvvel kezdenek az elsősök, de játékokat, verseket, mondókákak tanulnak,  hogy mgismerjék és megszeressék a nyelveket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615363 (14)
    2010-01-12  18:51
  15. 2010. január 16. 21:4216.
    gergy, mennyi idősek a gyerekeid? elsőben rögtön két idegen nyelv, hm, érdekes.
    előzmény:
    gergy (15)
    2010-01-12  22:17
  16. 2010. január 16. 21:4317.
    köszi az infót!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615363 (14)
    2010-01-12  18:51
  17. Torolt_felhasznalo_615363
    Torolt_felhasznalo_615363
    2010. január 20. 21:3718.

    Elsőtől két idegennyelv bizony furcsán hangzik... Persze csak akkor, ha szárazak az órák. Ha játszunk és mozgunk, akkor minden sokkal érdekesebb. Az elő évben pedig főleg ezen van a hangsúly. (a tanárok általában nem szólalnak meg magyarul az órákon).

     

    A két másik beszélt nyelvet hallgatni gyermekkortól nagyon értékes dolog ,mert az ember így szinte belenő a nyelvekbe. Az is gyanítható, hogy toleránsabb, megértőbb emberekké válnak felnőttkorukra. Mert megtanulják az új dolgokat megismerni és nem rögtön megítélni.  

    előzmény:
    Cecvarek (16)
    2010-01-16  21:42
  18. 2010. január 21. 20:5619.
    Legnagyobb lányom harmadikba jött át ebbe a suliba, most 14, Gödöllőre ment tovább. A következő most járja a 6.-ot, van még egy másodikos és a legkisebb az alapítvány ovijába jár, jövőre lesz iskolás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615363 (18)
    2010-01-20  21:37
  19. 2010. február 1. 14:4720.

    Sziasztok!

     

    Mi is iskolaválasztás előtt állunk a fiammal. Engem is nagyon érdekelne a Lemhényi. Tudom, hogy régen befogadó iskola volt, emiatt sokakban rossz érzeteket kelt. Úgy tudom, mára már kifutottak ezek az osztályok és a kéttannyelvűséggel próbálják javítani a színvonalat, illetve odacsábítani a nebulókat.

    Tud esetleg valaki egészen friss infókat mondani az ott folyó munkáról? Nagyon sokat segítene...

     

    Köszönettel: Kongi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2010. február 14. 14:1021.

    Szia Kongi,

     

    egyetlen közvetlen infót hallottam, a közelünkben lakik egy család, akiknek a kislánya oda jár és nekik nagyon tetszik, angolból már sokat haladtak, és a gyermek nem érzi megterhelőnek, szívesen jár.

     

    A többi ismeret csak az iskolai tájékoztatóból származik, ahol nyilván a pozitívumokat emelik ki.

    előzmény:
    kongi (20)
    2010-02-01  14:47
  21. 2010. február 14. 14:1622.

    Légyszi írjatok, ha már valamelyik 16. kerületi iskolába jár a gyereketek és jól választottatok, elégedettek vagytok a képzéssel, és a gyermeketek is jól érzi magát. Melyik iskolát ajánljátok?

     

    Milyen szempontok alapján választottatok, mi a tpsztaltotok, mire érdemes hangsúlyosan figyelmet fordítani? Mennyire igaz az, hogy elsősorban tanítónénit kell választani? Akkor is ez az elsődleges szempont, ha csak két évig viszi az osztályt? Vagy összességében, az iskola általános megítélése, profilja, a felső tagozat, gyerekközpontúság, egyebek alapján döntöttetek?

    előzmény:
    Cecvarek (1)
    2009-11-27  23:04
  22. 2010. február 14. 14:1823.
    még egy gondolat.... szerintetek mi az előnye annak, ha a kéttannyelvű képzést már általánosban elkezdik a gyerekek, a középiskolai kéttnyelvű iskolával szemben? A nagyobb leterhelés mellett ad-e annyi pluszt, hogy megéri?
    előzmény:
    kongi (20)
    2010-02-01  14:47
  23. 2010. február 17. 09:3424.

    Kedves Cecvarek!

     

    Köszönöm az infot. Én nem tudok sokat a kerületi iskolákról, de a Hermanról és a Tanodáról hallottam nagyon jókat.

     

    Tudja valaki, hogy az iskolák körzethatárainak hol lehet utánanézni? A Jókai iskola honlapján fent van, hogy pontosan milyen utcák tartoznak hozzájuk.

     

    Köszi: Kongi

    előzmény:
    Cecvarek (21)
    2010-02-14  14:10
  24. 2010. február 18. 22:0725.

    Miket hallottál róluk, Kongi?

     

    A körzethatárokat láttam a kerület honlapján, a www.budapest16.hu alatt.

     

    Melyik a körzetes iskolátok és melyikben gondolkodtok?

    előzmény:
    kongi (24)
    2010-02-17  09:34

Címlap

top