Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fűtés-mi mennyi?

hableany21
Létrehozva: 2010. február 27. 07:49
Sziasztok. Jövőre lekészül a házunk(remélem) és nem tudjuk eldönteni milyen fűtésünk legyen. 1. Szívem szerint gázcirkót szeretnék,mert azzal nincs probléma, nem hül ki a radiátor reggelre, viszont nem tudom kb mennyire jönne ki a kiépitése. 60m2-es házikóról van szó. Egyenlőre még a gáz sincs bevezetve. 2. variációként lenne a vegyetüzelésű kazán, de gondolom ez se olcsó mulatság. 3. utolsó szempont, ha nem lesz pénzünk központi fűtésre a cserépkályha. Tudom,hogy ez a leggazdaságosabb megoldás, viszont két helyen is be kellene gyújtani a házban, kosz lenne mindig, ami a halálom, és nem lenne padlófűtésünk. Na de mennyibe is kerül egy cserépkályha egyáltalán? Körülbelüli árakat szeretnék tudni, véleményeket. Előre is köszönök minden hozzászólást.
  1. 2010. március 1. 20:1654.

    Féjem a 180/240 viszonylatban tud nyujtozkodni, (az más téma hogy nem szokott ), azt mondja ha 20 centivel magasabb lenne Ö, mivel ehhez a távolsághoz van szokva jo lenne ha a 60 centi maradna = 260 magasan a plafon.

     

    Lehet nagy térben nyomaszto ez magasság, nálunk max 30 nm-van ugy oksi vagyis ehhez vagyunk szokva (én 20 éve szokom, Ö gyerekkora ota) igy oksi. Naposnak ez is napos, nagyok az ablakok;)

     

    "a könnyűszerkezetesekkel van fenntartásom. egyik barátnőméknek most ment rá ingük gatyájuk a komplett tetőcserére, mert mint a szita úgy engedte be a vizet."
    Azt mondja (még mindig) a férjem, hogy ennek semmi köze a könnyüszerkezethez, rosszul megépiteni bármit lehet. Nincs összefüggés, hogy ilyen könnyüszerkezeteséknél gyakrabban fordulna elö. Épitészmérnök igy elhiszem neki

     

    előzmény:
    stumpet (53)
    2010-03-01  12:22
  2. 2010. március 1. 12:2253.

    mivel átlagos beltéri ajtóink vannak ippen elmegy a feje. az emeleten 2,5 a belmagasság és nyújtózni sem tud.

    azért 4 m belmagassággal én sem építenék... mindenkinek más az izlése. nálunk nyitott minden, nagy terek vannak., nagy ablakok. nekem kell a fény a levegős tér. írtam, hogy minden egyedi elbírálás alá esik. egyébként a térérzetet az is befolyásolja mit tömsz egy adott helységbe. de ez már más irány.

    a könnyűszerkezetesekkel van fenntartásom. egyik barátnőméknek most ment rá ingük gatyájuk a komplett tetőcserére, mert mint a szita úgy engedte be a vizet.

    előzmény:
    Babianya (51)
    2010-02-28  13:40
  3. 2010. február 28. 21:5852.

    Nektek mekkora házat fűt mekkora napkollektor?

    Milyen szigetelésetek van?

    előzmény:
    mizú (23)
    2010-02-27  09:50

Címlap

top